Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. augusztus 3. 17:1431401.

    Gyönyörű!


    Azt hiszem írtam valamelyik nap, hogy az esőt milyen szörnyű fülledtség követte.

    előzmény:
    *Szigal* (31399)
    2018-08-03  15:14
  2. 2018. augusztus 3. 17:1031400.

    Ibicim, ne ijedj meg. Szó sincs Alzheimerről. Anyukám az agyvérzései miatt romlott így le, meg gondolom én, hogy öregségi d...a is a hibás. Szegény Edit lehet, hogy örökölte a hajlamot... Ez nagyon szomorú számomra így is.


    Hagyjuk is ezt.


    A nővérem nagymama lett. Kisfiú!

    előzmény:
    *Szigal* (31397)
    2018-08-03  14:00
  3. 2018. augusztus 3. 15:1431399.

    Lemaradtak, mert rossz helyre kattintottam. 

    előzmény:
    *Szigal* (31398)
    2018-08-03  15:11
  4. 2018. augusztus 3. 15:1131398.

    Nálatok kánikula van és néha záporesők, viharok, Alsórákosi-Marika is kánikulában főzte a baracklekvárt. Itt nálunk mindig csak a meleg dominál, és bizony jól jönne néha egy-egy kiadós eső, hogy ideig-óráig lehűtse a levegőt. Ám augusztus havában eddig még nem volt szerencsém ilyesmihez. Tegnap éjjel, már éjfél után, még olvastam az ágyban, amikor Kriszti örömmel újságolta, hogy esik az eső! Valóban, esett is néhány csepp, mintegy 2-3 percig tartott. Számunkra viszont abszolút újdonság. Tegnap is felhős volt az ég, a levegő nagyon párás, a hőmérséklet olyan 35 foknyi. Többnyire légkondicionált helyen tartózkodtam, de ha kiléptem a szabad levegőre, a hőség elemi erővel támadt rám. Tegnap délután pedig ilyen szépséges felhőket láthattunk: >>>>

  5. 2018. augusztus 3. 14:0031397.

    Tudod, Tanaria, nehéz válaszolni az utolsó bejegyzésedre, azért is írtam előbb az iménti irodalmi témáról, mert az semleges. Amit Te közöltél, az érzelmileg érint. Sajnos, nagyon nehéz időszak vár rád. Azok a kihulló emlékszeletek idővel egyre sokasodnak, és ezt nagyon nehéz lesz elviselned. Emlékszel ugye Sárikára, Edit édesanyjára? Sokat meséltem róla. Amikor megismertem, még nyelveket beszélt és hozta idegesítően domináns formáját, nehéz volt kritikátlanul viszonyulni hozzá. Aztán fokozatosan felejtett, műveltséget, nyelveket, tudást, végül már az anyukáját kereste és a testvéreit, Editet se ismerte már meg, vagy ha igen, úgy viszonyult hozzá, mint egy neveletlen kisgyerekhez. Edit tudta, hogy édesanyja Alzheimer-kórban szenved, de szenvedélyesen tagadta, és minden kirívó tünetre magyarázatokat keresett és talált, magyarán: menekült a valóságtól. Ez így ment közel 15 éven keresztül, mindig egyre súlyosabb formában. Nagyon nehéz volt, még nekem is, pedig csak néhanapján szembesültem a helyzettel. Sárika közel 100 évet élt. Az elmúlt 1-2 évben Edit mindenféle fizikai bajáért paranoid módon fiát-menyét-unokáit hibáztatta, végül agyvérzés következtében maga is 24 órás felügyeletre szorult. Pedig csak 82 éves… Ráadásul már nem tudunk kapcsolatot létesíteni vele, mert már nincs is akivel. Tel-Avivban van, zárt intézetben. Olyan nagyon szomorú az öregedés okozta szellemi leépülés, hogy nehéz vigasztaló szavakat találni. Csak annyit mondok, hogy szívvel-lélekkel melletted vagyok gondolatban, és bátorítani szeretnélek. Jó, nagyon jó, hogy vigyázol az egészségedre, mert csak egészséges testtel és lélekkel lehet elviselni ezt az állandó nyomást. Anyukádra pedig mindig nagy szeretettel gondolok, és úgy marad meg az emlékezetemben, ahogyan megismertem sok-sok évvel ezelőtt. 


    ***


    Ági postán küldte a könyvet. Várjunk még egy kicsit, lássuk, mikor jönnek Tibiék, jó? 

    előzmény:
    *Szigal* (31395)
    2018-08-03  12:55
  6. 2018. augusztus 3. 13:4131396.

    Ez újra egy megható kedves vers!


    És ezek a szép emlékek...


    Most meghallgatom a másik verset.

    előzmény:
    *Szigal* (31395)
    2018-08-03  12:55
  7. 2018. augusztus 3. 12:5531395.

    Szervusztok!


    Reggel óta nem csinálok semmit! Tulajdonképpen mégis, de azt a semmit nagyon részletesen. 


    A Szerb Antal-válogatásban találtam valami igazán szívhez szólót, ami végül százfelé vitt. William Butler Yeats (1865-1939) ír költő egyik verséről van szó: When You are Old, amelyet Kardos László fordított magyarra.


    Hoppá! - jutottak eszembe Y. édesapjának történetei legendás magyartanáráról, hiszen Kardos László (1998-1987) a Debreceni Zsidó Gimnáziumban tanított 1922 és 1944 között, Pali bácsi is tőle kapta azt az irodalmi műveltséget, amilyent ma már csak elvétve találhatunk. Elmerültem aztán az adatok tömkelegében, mert egyik hozta a másikat, és nem lehetett volna elegánsan továbblépni. 


    A vers maga is nagyon szép és nagyon igaz. Ki is volt Yeats? Ismert költőről van szó és ekkor döbbentem rá, hogy tulajdonképpen semmit sem tudok róla, pedig tanultuk, és a világirodalom tanárom órái soha sem voltak unalmasak. Mégis, az idő eltörölte a valamikori tudást(?). Ráadásul az 1923-as irodalmi Nobel-díj birtokosa. Szerb Antal is nagyra értékelhette, hiszen egyik verse belekerült ebbe a csodálatos könyvbe!


    Ha megöregszel


    Ha megöregszel s szürke néneként
    Ott bólogatsz a tűznél, könyvemet
    Lapozd, idézve ifju-szép szemed
    Mélységes árnya közt a puha fényt,

    S hogy szépséged s hulló mosolyodat
    Hányan szerették, hány hű s ál-barát,
    De változékony arcod bánatát
    S zarándok-lelked egy szerette csak.

    S míg meghajolsz az izzó rács fele,
    Szomorkás kedvvel súgd: a szerelem
    Elillant, elszállt túl a hegyeken,
    S csillagfüzér közt bujt meg szép feje.



    (Kardos László fordítása)
    előzmény:
    tanaria (31394)
    2018-08-03  10:43
  8. 2018. augusztus 3. 10:4331394.

    Szép napot!


    Itt is megjött a nyár, de eddig még minden délután volt egy kis nyári zápor.


    Még nem hallgattam meg, mert mindig megy a tévé. Kora éjjel meg fáradt vagyok.


    Az este megcsináltam a tesztet, tetszett ami kijött. Ma reggel gondoltam megosztom veletek. Újra megcsináltam, hát ugyanaz jött ki, mint neked, pedig csak a képen változtattam. 


    Mindig sikerül felülkerekednem, mert az élet mégiscsak, szép.  A baj az, hogy Édesanyám egyre, nem is tudom, minek nevezzem, nem gyengébb, csak mintha eltévedt volna, az emlékei szeletenként hullnak ki az emlékezetéből...


    Meg kell érdeklődnöm, a postán lehet külföldre küldeni? Ági, hogy küldte?

    előzmény:
    *Szigal* (31393)
    2018-08-02  21:15
  9. 2018. augusztus 2. 21:1531393.

    Kívánom, hogy sikerüljön felülkerekedned önmagadon!


    Micsoda véletlen! Éppen most futott velem szembe a TÉMA! Rögvest el is végeztem a tesztet és íme az eredmény: "Két lábbal állsz a földön, és békét sugárzol, hiszen pontosan tisztában vagy az erősségeddel és a gyengéiddel. Tudod, hogy nem az a legfontosabb dolog az életben, hogy megfelelj másoknak, hanem az, hogy mindig jó érzéssel nézhess tükörbe. Elkövettél már sok hibát, ahogy mindenki más is, de neked sikerült az, ami oly keveseknek: tanultál belőlük, és megtaláltad az igazi helyedet az életben." 


    Nem tökéletesen igaz, de mondjuk, hogy közelít a  valósághoz.


    Nagyon kíváncsi vagyok a könyvre, bár egy-két interjút mintha megosztottál volna velem, vagy a nővéred FB-oldalán olvastam? Gondolkozom, de azt hiszem a legjobb lenne a postára bízni. Nemrég Ági küldött nekem egy könyvet, gond nélkül megérkezett. Csak azt hiszem elég borsos az ára. Várjunk még, hátha jönnek a fiamék az év vége felé. Ebben a hónapban valamikor Kolozsváron lesz orvosi ellenőrzésen, hátha össze tudnátok hozni egy találkozást. Megbeszélem vele, lássuk, mit mond, jó? 


    A felvételt is meghallgattad? Egyfolytában hallom, úgy belevéste magát a fülembe…

    előzmény:
    tanaria (31392)
    2018-08-02  20:43
  10. 2018. augusztus 2. 20:4331392.

    Ez érdekes, azt hittem írtam, nem vettem észre, hogy elszállt vagy nem tudom, mi lett. 


    Persze, hogy neked bevállik, ezért mondtam, hogy szerencsés természeted van. Eddig én is mindig felül kerekedtem, mostanában viszont, elég sokszor kerülök magam alá, és ez nagyon nem tetszik nekem. Igyekszem jó irányba terelni a gondolataimat. Eddig sikerült. Most is ilyen magammal küzdő hangulatban vagyok. 


    Most fejeztem be a Thália Erdélyi Napszámosai c. könyvet. Nagy élmény volt! Tudom, nem csak nekem. A színészek megnyíltak, őszintén vallottak. És milyen időszakban! Kár, hogy ilyen későn jelent meg. Sokan már nem tudták elolvasni...


    Gyere, találjuk ki, hogyan küldhetném el a te példányodat.


    Nagyon tetszett, meghatott a vers mélyről fakadó szeretete miatt.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31388)
    2018-08-01  23:03
  11. 2018. augusztus 2. 12:2431391.

    Örülök, hogy tetszett! 

    előzmény:
    Kisdarázs50 (31390)
    2018-08-02  11:36
  12. 2018. augusztus 2. 11:3631390.

    Szép vers. :-)


     

    előzmény:
    *Szigal* (31389)
    2018-08-02  08:21
  13. 2018. augusztus 2. 08:2131389.

    Jó reggelt!


    Meséltem már, hogy örömmel és nosztalgiával lapozom az 51 esztendős kötetet, Szerb Antal válogatását. Megtaláltam benne egyik kedvencemet, Robert Burns versét, Szabó Lőrinc fordításában, és egy több évtizedes emléket: amikor először hallgattam ezt a felvételt, könnyek szöktek a szemembe. Ez történt most is…


    Robert Burns: JOHN ANDERSON, SZÍVEM, JOHN


    John Anderson, szivem, John
    kezdetben, valaha
    hajad koromsötét volt
    s a homlokod sima.
    Ráncos ma homlokod, John,
    hajad leng deresen,
    de áldás ősz fejedre,
    John Anderson, szivem.


    John Anderson, szivem, John,
    együtt vágtunk a hegynek,
    volt víg napunk elég, John,
    szép emlék két öregnek.
    Lefelé ballagunk már
    kéz-kézben csöndesen,
    s lent együtt pihenünk majd,
    John Anderson, szivem.


    (Szabó Lőrinc fordítása)

    előzmény:
    *Szigal* (31388)
    2018-08-01  23:03
  14. 2018. augusztus 1. 23:0331388.

    Szervusztok!


    Jó olvasni benneteket, akkor is, ha éppen a gondjaitokról írtok. Minden megoldódik, Alsórákosi-Marika, meglátod, de ne vidd a problémákat a hálószobádba, mert soha sem segít, ha nem csak a nappalokat, hanem az éjszakáidat is a megoldásukra áldozod. Annak viszont örültem, hogy újabb adag lekvár gazdagítja az éléskamrádat, csak így tovább. No és annak még inkább, hogy velünk vagy, velünk osztod meg gondolataidat. Talán néha egy-egy jó ötletünk támadhat, talán még segíthetünk is, ki tudja? 


     Tanaria, olvasok a sorok között és azt kívánom, hogy napjaidat sokkal több sikerrel szemléld a jó oldalról. Már csak azért is megéri, mert így az esetleges sötétebb gondolatok felett győzedelmeskedsz. Próbáld meg, nálam mindig beválik! 


    Eltelt a hónap első napja, kevés munkával, elég sok ezzel-azzal, kevés szórakozás is fért bele. Holnap is nap van, és ideje a további munkának. Jó éjszakát! 


     

  15. 2018. augusztus 1. 16:4031387.

    A megoldhatatlan dolgok a legidegesítőbbek. Nem lehetne mégis meggyőzni az "illetékest"? A függőben maradt ügyek nem jók. Nem igazán értem, hogy konkrétan miről van szó, talán valami javítási munkálatra kell engedély? Mert, hogy a tetőt már újba tetetted.

    előzmény:
    Alsórákosi (31386)
    2018-08-01  16:01
  16. 2018. augusztus 1. 16:0131386.

    Kedves Tanaria!


    Köszönöm az együttérző szavaidat.


    Ma még csak egyszer kaptam agyvérzést. Megnéztem a neten az Építési osztály címét, bár tudtam hol vannak. Természetesen onnan pár hónapja  elköltöztek, mert a mi Polgármesteri Hivatalunknál semmi sem állandó, mint régen.


    Részletesen tájékoztattak, hol találom a neten a bejelentési kötelezettségre vonatkozókat, megtaláltam, átküldtem az "illetékes"  szomszédasszonynak. A délutáni sziesztámba beletelefonál, hogy Ő megnézte a neten és semmi nem kell! Most erre mit mondjak, lehetetlen meggyőzni, hogy amit talált az már nem érvényes, majd kapjuk a birságot és fizetünk, hacsak valamelyik vállalkozó nem figyelmezteti, hogy a hivatalnál nekünk kell intézkedni. Sajnos nem tehetem meg, hogy bedobom a törülközőt és csináljon amit akar, mert én vagyok a közös! Szerencsére van a biztosításunkban ügyvédi közreműködés, ha valami miatt bajba kerülnék. 


    Ezek alapján nem csoda, hogy álmatlan éjszakáim vannak és még lesznek is, semmi szükségét nem érzem, hogy  a gondjaimról írjak Nektek! Alsórákoson gomolyognak a felhők, reménykedem, hogy kiesik belőlük egy kis nedvesség, nagyon meleg van. 


     


      

    előzmény:
    tanaria (31385)
    2018-08-01  11:05
  17. 2018. augusztus 1. 11:0531385.

    Szép napot!


    Kellemes meglepetés volt a sok olvasni való.


    Alsórákosi, örömmel láttam, hogy végre szavakban is megnyilvánulsz! Hát gondok azok vannak. Én sem tudok aludni, amikor agyalok valamin, és fut az agyam gondról-gondra... A kánikulában tényleg vigyázni kell. Erőt kérek neked a feladataidhoz!


    Szigal, nem csak az alvással van szerencséd, hanem általában jó természeted van, ez a pozitív hozzáállás tesz téged mindent túlélővé!


    Én is nagyon kapaszkodom és próbálom a jó oldaláról szemlélni a napjaimat. Most éppen nem sikerül. 


    Mindent örömmel olvastam.


    Eredményes, szép napot nektek!

  18. 2018. augusztus 1. 09:1731384.

     


    Juhász Gyula:


    AUGUSZTUS


    Sötét szemem az éjbe réved,
    Köszöntelek, dús álmú élet!
    Ott künn a rózsák násza van ma:
    Az örök vágynak diadalma!


    Az éj szerelme szerteárad,
    Mámor ölébe hull a bánat,
    Halk dal száll, száll, erőre kapva
    És szilajan törtet az agyba.


     


    S a szentiváni boldog éjjel
    Szűz fátylát oldja, bontja széjjel,
    S én álmodom gyönyörűt, mélyet,
    Felüled Élet, Élet, Élet!

    előzmény:
    *Szigal* (31383)
    2018-08-01  08:51
  19. 2018. augusztus 1. 08:5131383.

    Írtam, hogy ötvenegy éves a kötet, amelyet az imént említettem, de tegnap is történt valami, éppen a tui'ná-masszázs közepette. Esyembe jutott ugyanis, hogy tegnap volt 50 éve - fél évszázada! - hogy két fiatal elindult szerencsét próbálni, és Csíkszeredában kötött ki. Sorsdöntő év volt 1968, számunkra, de a világ többi részén is, sok és sokféle változást hozott az az év. Tulajdonképpen akkor kezdődött az addig jobbára konzervatív világ gyökeres szemléletváltása: sok évszázados tabuk hulltak porba, persze nem egyszerre, hiszen az a lavina lassan indult lefelé. 


    Mi ketten, a férjem és én, akkor kezdtük a nagybetűs életünket. Tizenkilenc év múltán onnan, abból a városkából érkeztünk az Ígéret földjére. Rakosgatom az emlékkockákat, és milyen érdekes! Éppen valamelyik este beszélgettünk a lányommal az emlékek megbízhatatlanságáról. Részleteket, sokszor teljesen jelentékteleneket ragadunk ki életünk történéseiből, és azt őrzi meg az agyunk, szóval az emlékek tulajdonképpen valaminek a teljesen szubjektív feldolgozásai. Jaj-jaj, bánjunk csínján ezzel a gondolattal, mert nagyon úgy néz ki, mintha magát a spanyolviaszt fedeztem volna fel! 


    A lényeg, hogy 50 évre emlékezem most, ahogyan az agyam őrzi a puzzle darabkáit. A sorscsapások, tragédiák ellenére, csodaszép évek voltak!


    Ezzel kezdem ezt az új hónapot és még mindig sok optimizmussal. Megúsztam egy műtétet, és mindenre van, vagy lehet megoldás, akkor miért szomorkodjak? Igaz? 

    előzmény:
    *Szigal* (31382)
    2018-08-01  08:27
  20. 2018. augusztus 1. 08:2731382.

    Szervusztok, jó reggelt! 


    Elég későn kerültem ma géphez, pedig eljött a várva-várt szabadnapom. Nagy terveim vannak, lehet, hogy a végén elégedetten hajtom álomra a fejem? 


    Kezdjük azzal, hogy felemás érzéseim voltak, miközben Alsórákosi-Marika jelentkezését böngészgettem, egyrészt az öröm, hogy végre-valahára olvashatom, másrészt az aggodalom, hogy éjszaka közepén írta, mert nem tudott aludni! Nem jövök tanácsokkal, csak szeretném, ha kevesebbet vállalna magára. (Veréb mondja bagolynak, hogy nagy szemű?) Közben hálás vagyok a sorsnak, hogy a legeslegnagyobb gondjaim-bánataim idején is mélyen, egészségesen tudtam aludni. Most is, miközben fájdalmak gyötörnek, felébredek, de percek múlva már mélyen alszom. Nagy ajándéka ez a sorsnak! Sajnos, mint minden mást, ezt is "mindenki másképp csinálja". Nem érdem és nem hiányosság, vagyis nem tőlünk függ. 


    Ma ismét új hónapot kezdünk, számomra a legkedvesebbet! Tegnap késő este, éjfél körül, verset kerestem az új hónapra, és Szerb Antalnak már dohos szagú könyvét vettem le a polcról: Száz vers a címe. Harmadik kiadás, Magvető Kiadó, 1957-ből! Ötvenegy éves! Az első kiadás előszavát 1944-ben keltezi a szerző, és a hideg rázott, miközben olvastam! Erre még visszatérek. Mint a címe is mutatja, száz verset tartalmaz, Szerb Antal igényes válogatása a világirodalom lírai gyöngyszemeiből. Külön értéke a kötetnek, hogy a verseket az eredeti nyelven is közli, mellette jeles költők, fordítók fémjelzik a magyarra átültetett változatot. Nem teszem vissza a polcra, közben-közben még szemelgetünk belőle. 


    Tanaria, a lótuszvirág magjait természetesen megmentjük. A kérdésed viszont "feladta a leckét". Hogyan is ragozzuk ezt a szót? Megmentek valamit-megmentesz-megment-megmentjük-megmenttek valamit? Alá is húzta pirossal az utolsó formát, hogy kell ezt ragozni? Megmentetek? Nahát! Többes szám, harmadik személy pedig biztosan: megmentenek (valamit). Jól kinézünk!  Véleményeket várok! 

    előzmény:
    Alsórákosi (31381)
    2018-08-01  04:06
  21. 2018. augusztus 1. 04:0631381.

    Nézzétek el nekem, hogy ritkán kerülök az íráshoz, lekötnek bokros teendőim! Most éppen elköltünk a társasházra kb. 3 millió Ft-ot és kivitelezőt kell találni, ami a mai helyzetben nem egyszerű, 5 árajánlat kérésre 1 válaszolt, az is 15000.-Ft-ért jött el, eddig ez nem volt "szokás"!


    Tegnap "szembe jött" a piacon gyönyörű kajszibarack (500.-Ft/kg)és nem tudtam ellenállni, tudjátok milyen kb. 30°C-ban lekvárt főzni? Ebből ez már a 2. adag, 2 hete áfonya volt a kihagyhatatlan lehetőség (1300.-Ft/kg) és akkor sem volt hűvös(ez tikkasztót jelent).  


    Ma az Önkormányzatba kell mennem engedély ügyben, majd egy tüzihorganyzóhoz Rákospalotára, mind ezt a várható 30-35 °C-ban.


    Tehát, nincs időm unatkozni, amellett rémesen úúúútálom ezt a beruházást, de már öreg vagyok és nem állhatok a fejlesztés útjába, még ha nem is értek vele egyet, a fontossági sorrend nem ezt diktálná! A tetőcserét, szigetelést simán lebonyolítottam, de ehhez sajnos nem értek, főleg az elektronikához és nem tudom mire kell fokozottan figyelni a szerződéskötésnél!


    Álmatlan éjszakáim vannak !


    Legyen kellemesen hűs napunk.

    előzmény:
    *Szigal* (31371)
    2018-07-31  08:12
  22. 2018. augusztus 1. 03:3331380.

    előzmény:
    *Szigal* (31370)
    2018-07-31  08:07
  23. 2018. augusztus 1. 03:3131379.

    előzmény:
    *Szigal* (31368)
    2018-07-31  07:59
  24. 2018. augusztus 1. 03:2931378.

    : , , ,!


    Szervusztok!


    A képen "Mr.Alaszka", Ő volt a szakács, sommelier, felszolgáló. Itt éppen   bont nekünk az éjszakában, az a picike fénypont a hatalmas telihold volt, no nem a különleges, azt eltakarta a felhő, hanem a következő éjszakai.

    előzmény:
    *Szigal* (31373)
    2018-07-31  08:25
  25. 2018. július 31. 09:2331377.

    Lessük čs mentjük a magokat. Na ná!


    előzmény:
    *Szigal* (31376)
    2018-07-31  09:21

Címlap

top