Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. június 27. 16:3831251.

    Még egy sor utak menti varázs - ugyancsak Holonból. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31250)
    2018-06-27  16:34
  2. 2018. június 27. 16:3431250.

    Tegnapi virágdömping következik - Holonból. 


    1. - 2. Fejünk fölött, házunk fölött murvafürt-tobzódás,


    3. utak mentén trombitavirág és 


    4. elnyílóban lévő kolostorharang. 


    ***


    Örülnék, ha valamelyikre valamit - netán - mondanátok is…

    előzmény:
    *Szigal* (31249)
    2018-06-27  16:26
  3. 2018. június 27. 16:2631249.

    1. - 2. Tegnapelőtti naplemente kicsit másképpen. Illetve majdnem ugyanúgy, mint néhány napja, ha még emlékszik rá valaki. Emelődaruk a lebontott sportpályán. 


    3. Hétköznapi este a Mayerhoff-téren, Haifán - szemben a lemenő nappal.


    4. Kék ég pálmalevéllel, egy pici kis repülőgéppel és szivárványszínű fellegekkel. 

    előzmény:
    *Szigal* (31248)
    2018-06-27  16:19
  4. 2018. június 27. 16:1931248.

    Szervusztok!


    Egy-két órányi mennyiséget ide is küldhetnél, Tanaria, mert ma nagyon meleg van. A mi kis hűtlen barátnőnk most hümmöghet, mert nem igazán szereti, ha időjárásról beszélünk, és igaza is van, mert ebben a témában csak megállapítások születhetnek, változtatni amúgy sem lehet. Igaz, Margaret-Marika


    Jótett helyébe, mert megtörted a jeget, Tanaria, tegnap-tegnapelőtti képeket kaptok, ha kell, ha nem.


    1.-2. Ott él a Klárikáék háza környékén, Mikire emlékeztet, ismerjük-megismerjük egymást. 


    3. Finom illattal nyílik a frangipáni, azaz a pluméria - itt: a rendelőintézet kertjében. 

    előzmény:
    tanaria (31247)
    2018-06-27  13:57
  5. 2018. június 27. 13:5731247.

    Szép napot!


    Tegnap estétől csendesen esik az eső.

    előzmény:
    *Szigal* (31246)
    2018-06-26  07:15
  6. 2018. június 26. 07:1531246.

    Az imént hibás volt az idézet, mert "visz a vonat". És így igaz! 

    előzmény:
    tanaria (31244)
    2018-06-25  20:01
  7. 2018. június 26. 06:5331245.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Néha elég egy perc, hogy minden fejre álljon. Mára timráti munkát terveztünk, de most Holonba utazom. Az állomáson pötyögtetek, egyik vonat éppen elment, sebaj, jön a másik. 


    A fájdalomcsillapító valóban használ, de okai még kérdésesek. Majd, vannak ennél fontosabb dolgok...


    Nem ismertem ezt a költőt. Majd utánanézek. Most: "jön a vonat, megyek utánad".

    előzmény:
    tanaria (31244)
    2018-06-25  20:01
  8. 2018. június 25. 20:0131244.

    19-ig visszanéztem.


    19-én egy tragikus balesetben Kapui Ágota, Sepsiszentgyörgyön született költő, halt meg 63 évesen. Már ez döbbenetes, nagyon megrendítő volt. Aztán jött Kányádiról a hír. 


    Örülök, hogy jó a gyógyszer!


    Szép estét, jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31243)
    2018-06-25  13:27
  9. 2018. június 25. 13:2731243.

    Buszban Klárika felé. Most először vettem be, egészen jól megyek. Kérdés, hogy meddig hat?


    20.-án halt meg. A másnapiak között keresd. 


    Nagyon meleg van. Jaaaj!

    előzmény:
    tanaria (31241)
    2018-06-25  13:14
  10. 2018. június 25. 13:2331242.

    Megtaláltam. H.A. megfellebezte az ítéletet és valamelyik bukaresti törvényszék vette át az ügyet.


    Itt hideg van, főleg a lakásban, mert, ha kimegy az ember felöltözik. Reggel 9 fok volt most már 20 van. 


    Laciék a tegnap kb. 2 órát ültek. Olyan jó volt látni őket és egy kicsit beszélgetni!

    előzmény:
    *Szigal* (31228)
    2018-06-22  15:16
  11. 2018. június 25. 13:1431241.

    Szép napot!


    Mondom, hogy én nem érzem úgy, hogy leszidtál... na, de ne ragozzuk. 


    ****


    A fizetésesen, itt, már másnap kapsz időpontot, de rendesen hónapokig kell várni és nem oldják meg a problémádat. 


    Használ a fájdalomcsillapító. Vagy még nem próbáltad?


    *****


    Visszamentem 19-ig, de nem találtam meg a cikket. Pedig kíváncsi lennék.


    *****Vajon mit kérdeztél még. Utána nézek.

    előzmény:
    *Szigal* (31240)
    2018-06-25  12:41
  12. 2018. június 25. 12:4131240.

    Szervusztok! 


    Te úgy érezted, hogy "leszidtalak"? Eszembe sem volt. 


    Mire valók a jóbarátok? Hogy aggódjanak, néha. Ezt a második témára írtam. 


    Az időpontok cseppet sem szörnyűek, az itteni egészségbiztosítás kiválóan működik. Ma reggel röntgenre és US-re kellett időpontot kérnem, már a jövő és az utána következő hétre kaptam, nem vészes, a jó benne az, hogy percre pontosan működik. Láthattad személyesen, amikor veled mentünk Klárika szemvizsgálatára, ma is lesz egy, mindjárt indulok. Szóval, miért lennék elégedetlen? Majd csak kiderítik a bajaim igazi okát. Mostantól fájdalomcsillapítókat szedek, a veszélytelenebb fajtából, megbeszéltük a családi orvossal. Fiatalabb pedig már nem leszek…  


    Ha visszalapozol, az egyik múltheti linkben (MASZOL), utalást kapsz arra, hogy miért kellett Kányádinak elköltöznie Kolozsvárról. Elég szomorú.


    Még volt egy megválaszolatlan kérdésem (egy?), lapozz csak vissza.


    További szép napot!  

    előzmény:
    tanaria (31239)
    2018-06-24  20:14
  13. 2018. június 24. 20:1431239.

    Most látom, írtál nekem. Azt hitted leszídsz, de nem.


    Előszőr mindent elolvastam, aztán néztem meg a filmet. Megrázott.


    Anyukámmal kapcsolatban még mielőtt idejöttem, döntöttem úgy, hogy jövök, mert kellek. Természetesen az én választásom volt. Ma sem döntenék másképp. Persze, hogy nem viszonzásul tettem. Eszembe sem jutott. Csak mondtam, hogy tudja Alsórákosi is, mindig mellettem volt, pedig nem volt könnyű csak pattanni a vonatra. Te tudod, ő árván nőtt fel, legalább öregségére ne legyen magára hagyva.


    Köszönöm, hogy aggódsz értem, tényleg jól jönne egy kis kikapcsolódás, lehet meg is lesz...


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31237)
    2018-06-24  08:13
  14. 2018. június 24. 08:1831238.

    Szép napot!


    Annyira sajnálom, hogy szenvedsz! Szörnyű ez az időpontos rendszer!


    Örülök, hogy beszélgettetek Tibiékkel.


    Nekem is tetszettek a virágos képek, csak elfelejtettem méltatni a film miatt. (Jó kifogás...)


    Ma átutaznak Laciék és felszaladnak egy ebéd erejéig. Csak ketten. Mennek Sopronba.


    Én is könnyű, könnyebb napot kívánok!

    előzmény:
    *Szigal* (31236)
    2018-06-24  07:53
  15. 2018. június 24. 08:1331237.

    Most elárultad magad, Tanaria! Ha elolvastad volna a 70 történet közül az 55.-et, nem ért volna ennyire váratlanul ez a valóban megrendítő történet. Ám az is lehet, hogy filmen még súlyosabb, mint egyszerű szavakba öntve…


    Nem értek egyet veled, és erről már beszélgettünk. A Te már több mint kilenc éve tartó életed bizony önfeláldozás, mert a természet törvényei mást mondanak. A szerető gondoskodás nem működik oda és vissza, a szülő feladatai általában a következő nemzedék iránti törődést jelentik. Amit viszont Te csinálsz, az több mint hősiesség és nem azért teszed, mert Anyukád is megtett érted mindent, hanem mert ezt a nemes utat választottad, ezt láttad jónak, amiért nagy-nagy tisztelet jár neked! Ergo: a Te választásod volt, és időnként - talán jóval gyakrabban - szükséged lenne kiszellőztetni magadból az embert próbáló mindennapi robotot, aminek legnehezebbje valóban Anyukád szenvedését látnod, ismét és ismét, állandó jelleggel. Nagyon nehéz utat választottál, de ismétlem: ez a Te választásod. 


    Ne légy dühös most rám, jó? 


    És most indulás! Talán még haza is kerülök valamikor. 

    előzmény:
    tanaria (31234)
    2018-06-23  14:23
  16. 2018. június 24. 07:5331236.

    Jó reggelt!


    Ezek szerint - ha a jelbeszédedet jól értem, Alsórákosi-Marika -, tetszettek a virágos képek, köszönöm! 


    Tegnap elég ramatyul éreztem magam, elokoskodtam egy kipróbált autóbusz sábáti útvonalát - na ná, majd éppen az én logikám szerint közlekedik, és kiderül, hogy nem. Harminc sekelem bánta, éppen egy kiló cseresznye ára, mert végül taxiba kellett ülnöm. Mindez csakis azért, hogy minél kevesebb lépéssel közelítsek meg egy adott pontot. Klárikánál eltelt az idő, aranyosan reagált az idegességemre, pedig ő nem hibás, hogy már nemigen tűröm az állandó fájdalmakat. Ki is ütöttek, egész nap feküdtem, aludtam és olvasgattam, felváltva. Nem volt kedvem még közétek sem jönni - sajnos, ha így megy, szépen kifogytok belőlem. 


    Ma ismét Klárika, aztán családi orvos, mert nélküle nem juthatok tovább, aztán időpontom lesz a fodrásznál. Ha marad még erőm, talán még ide is bekukkintok. Meglátjuk, mondom némi malíciával, mert még a komám (az a bizonyos Glau) is rendezésre vár - ha egyáltalán. 


    Ja és a tegnap délután fénypontja: órákat beszélgettem a menyemmel és a fiammal, messengeren. Csuda jó volt!


    Legyen szép és könnyű (?) vasárnapunk! 

    előzmény:
    Alsórákosi (31235)
    2018-06-24  06:06
  17. 2018. június 24. 06:0631235.


    : , , !


    előzmény:
    *Szigal* (31232)
    2018-06-23  07:49
  18. 2018. június 23. 14:2331234.

    Hihetetlen, megrendítő történet. Nem is tudom, még csak kavarognak bennem az érzések.


    előzmény:
    tanaria (31233)
    2018-06-23  13:21
  19. 2018. június 23. 13:2131233.

    Szép napot!


    Nincs ebben semmi önfeláldozás. Anyukám is megtett értem amit bírt már felnőtt koromban is. Csak szomorú és lelkileg megterhelő látni kínlódását. Ezért kéne szusszanni.


    Nem igazán lesz alkalmam a nyáron Vacsárcsiba menni, mert a nővérem nagymama lesz, és igényt tartanak rá a fiatalok. Ő meg alig várja. 


    Nem tudtam Kányádiékról, hogy el kellett nekik költözniük. Meg fogom keresni a Maszol oldalán, hogy miért is.


    Itt is jól lehűlt az idő. Be kellett csuknom a balkonajtót, mert fáztam.


    Most fogom megnézni a javasolt filmet.


    Szép hétvégét!

    előzmény:
    Alsórákosi (31229)
    2018-06-22  21:04
  20. 2018. június 23. 07:4931232.

    Van néhány fa ebben a városban, amelyhez időnként szeretek visszatérni. Ez a kínai  selyemakác az egyik közülük. A harmadik képen az utca túlsó oldalán lévő gyermekruha-üzlet kirakata is tükröződik, ezt csak a kép butításánál vettem észre. 


    Most már kapkodnom kell, pedig ma egy hete túráztam egyet a Klárikáék csodakertjében is, majd azt is megmutatom. 


    Jaj, és a kolozsvári képek mióta várnak már! 


    További szép napot és melegebb hétvégét kívánok! (Magamnak nem, Isten ments!)

    előzmény:
    *Szigal* (31231)
    2018-06-23  07:42
  21. 2018. június 23. 07:4231231.

    Indulás előtt azonban hadd tegyem virágossá a ti hűvös napotokat.


    Természetesen egy hibiszkusz-sövénnyel illetve egyik komponensével. >>>>

  22. 2018. június 23. 07:3131230.

    Jó reggelt!


    Te jó úgy belépni ide, hogy nem magamnak kell válaszolnom! Köszönöm, Alsórákosi-Marika! 


    A hónap vége - sajnos - már itt is van a nyakunkon, de talán a jövő hónapban mégis megvalósíthatóvá válik Tanaria terve, hiszen a július-augusztus még vakációs hónapok. Én szívből kívánom, hogy így legyen! 


    Egyszer már nagyon szeretném, ha az említett hatvan országot fel is sorolnád, hadd büszkélkedhessünk mi is Veled! 


    Leát csak este tudom megkérdezni, mert közben kitört a sábát és ilyenkor nem illik zaklatni. Különben fel sem venné a telefont.


    Juj de hűvös van nálatok, csak 13 fok?! Itt bizony meleg nap ígérkezik igaz, csak 26-27 fokkal, de 70 százalékos páratartalom nehezíti életünket. Egyelőre itt ücsörgök a szobám mesterségesen 23 fokos hűvösében.  Nemsokára indulnom kell Klárikához, kicsit izgulok, hogy sokat fog ma panaszkodni.


     

    előzmény:
    Alsórákosi (31229)
    2018-06-22  21:04
  23. 2018. június 22. 21:0431229.

    Pihentető, békés estét kívánok az ide látogató kedves topik társaknak!


    Kedves Tanaria, köszönöm elismerő szavaidat, véleményem szerint TE vagy az akit részemről a legmélyebb tisztelet illet, áldozatos/önfeláldozó életedért.


    A hónap vége még messze van (addig a ló is megszólalhat), szeretném ha sikerülne a tervezett programod. Nagyon RÁD férne egy kis kikapcsolódás!


    1939. szeptember 1-én 4:48'-kor a westerplattei csatával robbant ki a II. Világháború. Az 80. évforduló előtt 1 évvel "jött szembe" ez az olcsó repülőjegy (11 840.- Ft/fő/retúr, amit nem hagyhattam ki. Voltam már ott és a Hanza városokban (vagyis nem bővült tovább a 60 ország!), de a 2 útitársamnak új lesz.  Szeptember 12-én érkezünk Varsóba és azonnal megyünk tovább Danzigba (Gdanks) és környékére pár napra, majd vissza Varsóba és 19.-én onnan jövünk haza. A napi útitervet még ezután dolgozom ki.


    Ibike, nagyon kíváncsi vagyok, Lea hogyan emlékszik az Ovitz családra ??


    Ugye nem kell mondjam, hogy a tegnapi 36°C után ma reggelre 16°C lett és éjjel esett némi eső, Alsórákoson nem okozott akkora csapást mint Lengyelországba.


    Szórakoztató szép estét kívánok


      

    előzmény:
    tanaria (31227)
    2018-06-22  12:13
  24. 2018. június 22. 15:1631228.

    Sajnálom, hogy neked többnyire le kell mondanod valamiről. Nem ezt érdemled. Remélem, hogy minden rendben lesz, és pótolni fogod az elmulasztott lehetőséget…


    Marad az erdő és majd a Kolozsvári napok? Színház? Ej, hagyjuk, ha nem tudok segíteni, legalább ne szomorítsalak, ugye? 


    A jó hír viszont, hogy nem áztatok meg, de így is izgalmas lehetett a hazafutás! Gombát majd később is találhattok.


    *** 


    Látod, azt sem tudtam, hogy Kányádiéknak el kellett költözniük, ha jól értettem a MASZOL-portálon közölt írást. Te tudtál erről? Hiszen Ő Kolozsvárhoz tartozott évtizedekig, másrészt hogyan írta volna meg annyi beleérzéssel a Fekete-pirost? Ettől is elszomorodtam…


    Mi hír arról a bizonyos - H. A.-t érintő - koncepciós perről?


    Legyen jó napod és nagyon kívánom, hogy mielőbb eljuthass Csíkvacsárcsiba!


     


     

    előzmény:
    tanaria (31227)
    2018-06-22  12:13
  25. 2018. június 22. 12:1331227.

    Szép napot!


    Alsórákosi, látom újra útra készülsz. Nem vagy semmi, de nagyon ügyesen teszed! Tetszik nekem.


    A tegnapi gombászás nem jött össze. Alighogy bevetettük magunkat M.-val, unokájával és vejével, rögtön dörögni-villámlani kezdett. Úgyhogy, irány haza. Öt perc múlva hatalmas erejű eső zúdult a földre. Szerencse, hogy közel laknak M. lányáék. Még így is sikerült egy főzetnyi gombát gyűjteni, legalább egy embernek jutott! 


    Igen, Nagygalambfalván lesz a temetés. Az időpontot még nem közölték.


    Ide most érkezik a hidegfront, reggeliben még 20 fok volt, most  már ezalatt van.


    Én is meg fogom nézni azt a filmet.


    Nem tudom, mondtam-e, hogy a hónap végén Csíkvacsárcsiba készülök. Na, ez nem sikerül, mert a sógorom megbetegedett és kivizsgálások sora vár rá. Ott van szükség a nővéremre.

    előzmény:
    *Szigal* (31225)
    2018-06-22  07:28

Címlap

top