Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. június 12. 08:0431176.

    Jó reggelt!


    Nem hiszek a szememnek, de ma hajnalban esett az eső! Persze semmi komoly, csak tétova csepergés, de a csapadéktérkép további kis esőfoltokat jelez! (Kíváncsi vagyok, hogy megjelenik-e?)


    Tegnap végre befejeztem egyik munkámat, ügyeket intéztem, sőt este még kezelésre is elvonszoltam magam - húúú, nagyon fájt, de kimondottan jót tett!


    Nemsokára indulok Klárihoz, utána Timrátra, csak estére kerülök haza. Feltegyek ide néhány virágképet? Tudom, hogy halálosan unjátok, de üsse kő! 


    Tanaria, sikerült elolvasnod a hosszabbik interjút is? Ismerős emlékeket és gondolatokat ébresztett benned is? 


    Tubicák ügyében: ilyenkor a lelkiismeret-furdalásainkkal is meg kell birkóznunk, ismerős érzés, hiszen minden környékbeli cicáért felelősnek érzem magam. Pedig nem kellene beleavatkoznunk az életükbe, hagynunk kell, hogy feltalálják magukat a természet dzsungelében - mondanám, de éppen ez a baj, hogy felelősséget érzünk értük… Sok sikert, hogy tovább keményítsd a szívedet! 


    Lenne még egy interjú (ez is három éve készült, de jót tesz a léleknek!), ha valaki akarná, szerintem érdekes és emberi, nem annyira bulváros, mint egyéb híresség-beszélgetések. Ezzel ezt a témát is befejezem, amúgy is indulnom kellene már. Pedig találtam még valamit az egyik nagypapáról, az sem semmi! Sőt.


    Alsórákosi-Marika, még egy képnovelládnak is örülnék… 


    Margaret-Marika, türelmem végtelen, akkor írj, ha neked is jót tesz! 


    A képek csak innen a szomszédból valók. Még van. >>>>

    előzmény:
    tanaria (31175)
    2018-06-11  08:30
  2. 2018. június 11. 08:3031175.

    Szép napot!


    Ez egy kicsit sírós mosolynak sikerült. Meghatódtam. A másik interjúnak most nem kezdek neki. Elmegyek vásárolni amíg kellemes az idő.


    Még ezt elmesélem: az este nagyon nehéz volt a tubicákkal, mert kétszer is ki kellet zavarnom őket, mert jöttek aludni. Hááát, nem volt jó... Reggel is jöttek....

    előzmény:
    *Szigal* (31174)
    2018-06-11  06:45
  3. 2018. június 11. 06:4531174.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Mielőtt nekiugranék ennek a sok feladattal teletűzdelt napnak, hozom a következő olvasnivalót. Azt a címet adnám neki, hogy: "Jó gének ha találkoznak…"


    Az interjú bő három éve készült, és legutolsó mondata viszi nálam a pálmát! Jó olvasást, mert én nagyon büszke vagyok erre a kisfiúra, aki ma már 16 éves, szép jövő előtt álló fiatalember. 


    A fenti beszélgetés legutolsó mondata varázsolta mosoly maradjon egész nap az arcunkon!

    előzmény:
    *Szigal* (31173)
    2018-06-11  00:44
  4. 2018. június 11. 00:4431173.

    Szervusztok! 


    Gyakorlatilag átolvastam és átaludtam a tegnapot. Azt hiszem, újra előveszem Dragomán György valamelyik könyvét, mert a tegnap olvasott interjúval nálam ismét fókuszba került. 


    Hosszú és sokszínű interjú, azt hiszem, hogy legalább egyszer át kell még rágnom magam rajta, mert ez olyan, hogy nem lehet csak felületesen elolvasni. Tele van mély gondolatokkal. Nagyon mélyekkel. 


    Aztán az történt, hogy a fentiek kapcsán még két interjút elolvastam, de erről majd a további hozzászólásokban lesz szó. Csak bámulok, hogy milyen mozgalmasan tartalmas, vagy tartalmasan mozgalmas életet élnek egyesek, jó tudni, hogy ilyesmi is van! 


    További jó éjszakát!


    ***


    Galambocskák ügyében, Tanaria, kapsz egy kis együttérzést, de a tubicák még többet! 

    előzmény:
    tanaria (31172)
    2018-06-10  16:24
  5. 2018. június 10. 16:2431172.

    Ide, biztosan nem. Nem tudod elképzelni azt a mocskot, bűzt ami volt itt a balkonunkon. Bele voltam már betegedve. Egy kis együttérzést kérek szépen.


    Még nagyon kell vigyázzak, mert nagyon haza szeretnének jönni. Már vannak pici paradicsomjaink és egy pár fűszernövény. Élvezni szeretném a kis kertünket.

    előzmény:
    *Szigal* (31171)
    2018-06-10  16:00
  6. 2018. június 10. 16:0031171.

    Nahát! Ugye, hogy kifizetődő a kíváncsiság? Pedig ez csak az első találat volt! 


    Második, illetve sokadik pedig ez, mert a többihez most nincs időm.


    Szóval, kedves Tanaria, ki tudja, hogy mi lesz egy év múlva? Hátha pontosan ez a két tubica érkezik vissza majd a szülőföldjére, akarom mondani a szülőerkélyére? 


     


     


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (31170)
    2018-06-10  15:43
  7. 2018. június 10. 15:4331170.

    Nem sajnálod a tubicáidat? Szüleik még tőrödnek velük? Valaki - nagyon kedves barátom volt - azt mondta nekem, hogy "soha ne mondd, hogy soha!" 


    Na tessék! Kitől származik a mondás? Mert a hajdani kedves barát is idézte. Megkeressük? Ugye megéri? 


    Tehát? Mi a véleményed? A mondásról, illetve eredetének kutatásáról? 

    előzmény:
    tanaria (31168)
    2018-06-10  09:45
  8. 2018. június 10. 15:3631169.

    Mindig történik valami apróság csupán azért, hogy visszahozza a jókedvemet. Sehogyan sem értettem a Google-kereső mai logóját és tessék! Újabb kultúrtörténeti apróság, akkor is, ha megvetett giccsről van szó (), de vajon hányan tudják mindezt? Éppenséggel kertekről és virágokról regél, és még egy játékot is kaptunk, kipróbáljátok? 

    előzmény:
    tanaria (31168)
    2018-06-10  09:45
  9. 2018. június 10. 09:4531168.

    Te, biztosan nem. Mindent megtettél, hogy gazdagíts minket, hogy izgalmassá, élvezetessé, sőt nívóssá tedd ezt a fórumot! Nem csoda, ha néha elkeseredsz, mert egy kis érdeklődést, tényleg megérdemeltél volna.


    Ma, korán reggel, kirepültek a tubicáim! Nosza, ki is takarítottam utánuk. Kerek két órát tartott... Megkedveltem őket, de soha többé ilyet nem engedek meg!

    előzmény:
    *Szigal* (31167)
    2018-06-10  09:28
  10. 2018. június 10. 09:2831167.

    Nem szeretném abbahagyni, csak néha elkeseredek. Annyi mindent hagytam már abba, most még ezt is? Nekem is hiányozna, főleg a megszokás hatalma miatt. No meg azt sem szeretném, ha a nemrégen itt leírt rosszindulatú megjegyzés kárörömbe torkollna. Nem ezt érdemeltük, érdemeljük. 


    Vagy mégis? 

    előzmény:
    tanaria (31166)
    2018-06-10  08:29
  11. 2018. június 10. 08:2931166.

    Jó reggelt!


    És tényleg.... Akkor hagyjuk abba? 


    Mi mindenképpen tartjuk a kapcsolatunkat.


    ...Azért hiányozna...


     

    előzmény:
    *Szigal* (31165)
    2018-06-10  07:05
  12. 2018. június 10. 07:0531165.

    Jó reggelt!


    Két nap igazolatlan hiányzás után csak annyit, hogy (Kosztolányit parafrazálva):


    "Mi végre ez a sok szó, sor, téma, ötlet / sokszor csodálva kérdezem: minek?"


    További szép napot, hétvégét!

    előzmény:
    tanaria (31164)
    2018-06-08  08:37
  13. 2018. június 8. 08:3731164.

    Hú, ez fantasztikus! De jó, hogy elmesélte! 


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    *Szigal* (31163)
    2018-06-07  21:33
  14. 2018. június 7. 21:3331163.

    Vissza kellett jönnöm, hogy megosszak itt Veletek, vagy ha még valakit esetleg érdekelne, egy olyan írást, ami igazi katarzist jelentett számomra. Mintha a legmélyebb gondolataimat mondta volna ki, és koronát tesz erre a napra, a hétre, a hónapra, talán hátralévő életemre, mert csak a legfelső fokon lehet róla beszélni. Jól, figyelmesen olvassátok, másként nem érdemes!  


    Aztán úgy hajtsátok nyugalomra a fejeteket, mint aki tudja, hogy vannak még igazi, gondolkodó emberek, ha kevesen is! 


    Jó éjszakát! 


    (Külön öröm, hogy a vallomásban leírt, említett helyek nagyobbik részében Tanariával is jártunk, és tudom, hogy ő is egyetértően olvassa majd a javasolt írást. Minden szempontból!)

    előzmény:
    *Szigal* (31162)
    2018-06-07  20:55
  15. 2018. június 7. 20:5531162.

    Szervusztok, jó estét! 


    Margaret-Marika, már az is megnyugtató, hogy "látlak", én köszönöm, hogy jelentkeztél! 


    Tanaria, jó volt a mai honfoglaló, majdnem nyertem, illetve nyertem volna, jók voltak a válaszaim, sőt még a tippek is. A három bajnok is szimpatikus figura, bármelyiknek örültem volna, de ez a joviális Bálint talán mégis jobb volt! Kaphatok egy piros pontot? Elfelejtettem számolni, hogy hány "egyébként" hangzott el! 


    ***


    Ma különben kacifántos napom volt, nem annyira meleg, de a 84 százalékos páratartalom elviselhetetlennek tűnt. Klári is a rosszabbik formáját hozta, fel kellett volna olvasnom neki egy levelet, aminek csak borítékja volt, a levél kézen-közön eltűnt… - Ilyen nincs, meg kell annak lennie! - erősködött Klári, sehogyan sem lehetett meggyőzni! Ha tehettem volna a falra mászok, végül elmentem a szemészeti rendelőbe, hogy másolatot kérjek. Nem adtak, de megtudtam, hogy mikorra hívják felülvizsgálatra, a levelet pedig újra elküldik postán. Helyes is, el kell ismernem, így (is) védik a személyi jogokat, le a kalappal! 


    Rosszul indult a nap, felborult a programom, így a hosszabbik úton utaztam a temetőbe, vittem egy erdélyi kövecskét és egy csokor virágot, de közben két fájdalomcsillapítót kellett bevennem, mert iszonyúan fájt a lábam, alig tudtam menni. A temetőben eszembe jutott egy apróság: tavaly Tanariával jártunk ott, de szokás szerint elfelejtettem gyufát vinni, hogy meggyújtsuk a mécsest. Akkor egy arra járótól kaptunk egy öngyújtót, amit a mécsestartóba rejtettem el. Ma ismét azzal gyújtottam meg a lángot, hiszen most se vittem gyufát, viszont csodálkoztam, hogy a gyújtó még mindig ott volt és még működött is! 


    Hazafelé megálltam egy szupermarketnél és csak néhány apróságot vásároltam, de hogy, hogy nem, két tömött és súlyos szatyorral érkeztem haza. Szerencsésen, de azt hiszem, hogy ilyet többé nem teszek, mert már levegőt se kaptam. Estig aludtam eme megpróbáltatások után. 


    Most pedig jó éjszakát! 


     

    előzmény:
    margaret3711 (31161)
    2018-06-07  15:22
  16. 2018. június 7. 15:2231161.

    Szervusztok!


    Ibikem draga,jo-u baratokra mindig volt/lesz szukseg.


    Koszonom szepen.

    előzmény:
    *Szigal* (31156)
    2018-06-07  07:51
  17. 2018. június 7. 14:4631160.

    Ibikem!


    What doesn't kill you makes you stronger!

    előzmény:
    *Szigal* (31157)
    2018-06-07  08:08
  18. 2018. június 7. 14:1231159.

    Szép napot!


    Beleragadtam az általad hozott olvasmányban. Mindig élveztem az ilyen filozófikus vitákat. Mindenki a saját esetére, a saját szemszögéből reagál. Hogy is lehetne ez másképp. Ki tudja Nietzschéből, mi hozta ki ezt a bölcseletet... 


    A honfoglalóval én is így vagyok, mert amit tudok, az mindig könnyű. Amihez nem tudok hozzá sem szólni az, úgy tűnik nekem, hogy nem az általános műveltséghez tartozik, hanem valami konkrét tudomány, szak. Sok ilyen kérdés van. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31157)
    2018-06-07  08:08
  19. 2018. június 7. 08:1031158.

    A szép eredeti aláírás sajnos elmaradt, legyen akkor nyomtatott betűkkel: 


     



    Friedrich Nietzsche

    1844. július 30. — 1900. augusztus 25.

    előzmény:
    *Szigal* (31157)
    2018-06-07  08:08
  20. 2018. június 7. 08:0831157.

    Nem léptem tovább, hanem a legközelebbi barátomhoz (Gugli) fordultam segítségért. Ott találtam ezt az írást és a sokak által hozzáírt gondolatokat, na lám, itt a mai mankó, éppen erre volt szükségem!


    Amúgy, vagy egyébként, vagy mellesleg (stb.):


    Ami nem öl meg, az erőt ad.



     


    Német nyelven: "Was mich nicht umbringt, macht mich stärker."


    Más fordításban: "Ami nem öl meg, az megerősít."


    ***


    Kellemes olvasgatást, érdemes! 

    előzmény:
    *Szigal* (31156)
    2018-06-07  07:51
  21. 2018. június 7. 07:5131156.

    Jó reggelt!


    Sok mondanivalóm ma nincs, csevegni sincs kedvem, nemsokára indulok, és azt sem tudom, mikor jövök. Majd. 


    Tanaria, majd elküldöm a zsögödi képeket, jól emlékszel, valóban ott készültek. A kolozsvári sétákat is folytatjuk, bár most megint elakadtam egy témánál, és töröm a fejem, vajon tényleg nem fényképeztem a nagyon is érdekes helyeken? Mert emlékeim vannak, de a fotók sehol. No ami van, az van, és kész! 


    Még mindig nem kaptam meg Margaret-Marikától a megígért levelet, és nagyon remélem, hogy bármi történt, sikerül összeszednie magát. Mi itt vagyunk, ha szükséged lesz ránk, Marika


    A másik Marika, az Alsórákosi, vasárnapig ismét a szülői háznál szorgoskodik, miután - remélhetően - elvégezte otthoni teendőit. Nagyon aktív ám a mi barátnőnk! 


    Ma emlékezős napom van, nem mintha máskor nem lenne, csak ilyenkor mindig rám zúdul az a sok-sok keserves élethelyzet, amiben eddig részem volt. Ki is mondta, hogy: "Ami nem öl meg, az megerősít…" ??? Tényleg nem jut eszembe, pedig igazán tudnom kellene.


    Erről jut eszembe egy másik téma, az hogy sokat nevetek a Honfoglaló kérdésein-válaszain. Veszekszem is - Kriszti nagy derültségére -, ha valami nagyon könnyű kérdésre a versenyzők nem tudják a jó választ. Nem is nevezem a bajnokok tudását enciklopédikusnak, nekik is műveltségtöredékeik vannak, mint a legtöbb embernek. Inkább jól tájékozottak, mint műveltek, és mindig drukkolok nekik, hogy a legjobbat-legtöbbet hozzák ki önmagukból. "Egyébként" legtöbbször sikerül is nekik. Némelyiktől tanulni is lehet önmérsékletet, fegyelmet, és igen, alázatot is! Utóbbi nagyon ritka, pedig annyi szükség lenne rá! 


    Megyek tovább, mára ennyi telt belőlem. Szép napot mindenkinek, aki elolvassa! 



     


     

    előzmény:
    tanaria (31155)
    2018-06-06  10:44
  22. 2018. június 6. 10:4431155.

    Na, így na!


    Hát, megérte a várakozást. Be jó felidézni az éjszakai tekergést. A kristályok (stb) teljesen lenyűgöztek akkor is! Nagyon várom a folytatást!


    Nem bánnám, ha nekem is megmutatnád a zsögödi képeket. Ha jól gondolom, ott készültek.


    Eredményes, jó munkálkodást!

    előzmény:
    *Szigal* (31154)
    2018-06-06  09:25
  23. 2018. június 6. 09:2531154.

    Még kettő. A másodikat a folyosón készítettem, éppen ezzel a hatalmas kvarccal szemben pihentem ki fáradalmaimat.  


    Nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy mindezt így, egyetlen helyen láthattam. 


    ***


    A további, következő napok sétáin készült fotók is lassan sorra kerülnek.


    Most pedig, dolgozzunk! 

    előzmény:
    *Szigal* (31153)
    2018-06-06  09:20
  24. 2018. június 6. 09:2031153.

    További fotókísérletek a kristálymúzeumból. A képek minősége nagyon gyenge, de a kiállított tárgyak között áramló tömeg csak ennyit tett lehetővé. 

    előzmény:
    *Szigal* (31152)
    2018-06-06  09:11
  25. 2018. június 6. 09:1131152.

    Tavaly nagyon szerencsések voltunk, mert Tanaria sok helyre elkísérhetett bennünket. Többek között "kifogtuk" a Múzeumok Éjszakáját és a lányom választása az Ásványtani Múzeumra esett, vagy ahogyan ő nevezi, a kristálymúzeumra. 


    Hűvös, tavaszi éjszaka volt, a Főtér közelében szálltunk le a trolibuszról. 


    1. Nem hagyhattam ki, bár kezemben jócskán elmozdult a gép, hogy sokadszorra megörökítsem az éjszakai fényeket a város egyik legszebb helyén. 


    2. A forradalmárok emlékműve. Az 1989-es romániai forradalom idején Kolozsvár főterén tizenhárman haltak meg, és huszonnyolcan megsebesültek. (A város egészében a halottak és a sebesültek száma 26 és 57 volt.) Nekik állít emléket Liviu Mocan 2003-ban felállított alkotása, amely hét hengerből áll. A hengereken golyónyomok láthatóak, magasságuk 2,5 – 3,5 méter között van.


    3. - 4. Az Ásványtani Múzeumban rengetegen voltak, és a tárlók közötti szűk helyen elég nehéz volt zavartalanul szemlélődni, fényképezni még kevésbé. A múzeum mintegy 16.500 mintát tartalmaz (ezek közül körülbelül 12.500 ásvány, több mint 3.700 feldolgozott drágakő és 200-nál több meteorit). Itt jóval szebben fényképezett kristályokat tekinthettek meg.  


     

    előzmény:
    *Szigal* (31151)
    2018-06-06  08:30

Címlap

top