Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. május 17. 08:1231076.

    Jó reggelt!


    Ma olyan nosztalgiás hangulatban ébredtem, hogy nem is akartam itt jelentkezni. Végül mégis, amint látjátok. 


    Hatvan-hetven évet tértem vissza az időben, fejest a gyermekkorba, amikor minden olyan egyszerű és szép volt. A testvéreim sokkal idősebbek voltak nálam, 22, illetve 16 év után csöppentem erre a világra. Ugyanabban az évben édesanyám húga is szült egy fiút, ő éppen ma lett 73 éves. Nagyváradon él a családjával, nyugdíjas mérnök. Együtt, testvérként nőttünk fel, ő volt a "bezzeg-Pityuka", mert amilyen fiús-fára-mászós gyermek voltam én, ő ellenkezőleg, mindenhez értett, amit a konyhában, háztartásban egy lánynak tudnia illett. Közben minden gyermekcsínyben benne volt, amit természetesen én sütöttem ki. Nyolcévesek lehettünk, amikor eljátszottuk az egyik mesét, tudjátok, azt, amikor a nagyapa ki akarja húzni az óriásretket, ami végül a nagy családja és összes háziállatai segítségével sikerül is neki. Mi csak ketten voltunk, előttünk egy nagyra nőtt növény, amit ki akartunk húzni a földből. Csak szerencsétlenségünkre éppen egy pincelejárat előtt nőtt az a növény, az akkori pionírház udvarán, ahol az ott dolgozó nővérem gondjaira bíztak bennünket. Húztuk a növényt, húztuk, én fogtam a tövét, Pityuka engem, aztán növényestől a pincébe zuhantunk. Nekem semmi bajom nem történt, mert ráestem, az unokatestvérem viszont jól összetörte magát. Ott helyben ellátták a sérüléseit, aztán haza is kellett mennünk. A nagynéném és anyukám éppen vasalónapot tartottak nálunk (havonta, hol egyiknél, hol másiknál végezték ezt a házimunkát, nagyon okosan, hiszen közben megtárgyalhatták a világ összes történését!) Hazamentünk, de nagyon lassan, mert féltem a következményektől, ilyenkor mindig nagyobb büntetés várt rám. És képzeljétek, megúsztam, mert a postás éppen táviratot hozott, Bukarestben megszületett bátyám egyetlen gyermeke, és én nagynéni lettem, alig nyolcévesen, a szüleimnek pedig ő lett az első unokája. Nem is törődtek velünk, nagy volt az öröm!


    Ezek és hasonló emlékek jutottak eszembe. Felhívtam az unokatestvéremet, felköszöntöttem, hogy aztán percekig azon elmélkedjünk, mennyire megöregedtünk…


    Más évforduló is van ma, ezt csínján, szőrmentén közlöm: a hűtőszekrényünket ma 18 éve vásároltuk, ez volt a férjemmel az utolsó közös beszerzésünk. Isten éltesse még sokáig a drága jószágot, igazán szépen szolgál bennünket.


    Szóval ma is nagy napunk van. Klárihoz csak holnap kell mennem, de mindjárt indulok Timrátra.


    Kifogytam a betűkből, szervusztok!  


     

    előzmény:
    tanaria (31075)
    2018-05-16  09:13
  2. 2018. május 16. 09:1331075.

    Szép napot!


    De szép tudna lenni ez a világ...! Nagyon jó pillanatok! Még néztem volna.


    Alsórákosi megint titokzatosan lelépett.  Köszönök mindent és legyenek szép napjaid! Mit hozol nekünk?


    Egész éjjel esett az eső. Örömmel hallgattam, hogy ázik az erdő. Nőnek a gombák! Most, mint ahogy illik, süt a nap.

    előzmény:
    *Szigal* (31074)
    2018-05-16  08:07
  3. 2018. május 16. 08:0731074.

    Már csak két kép maradt, örülök, hogy megoszthattam veletek!


    ***


    Szép napot kívánok!

    előzmény:
    *Szigal* (31072)
    2018-05-16  08:02
  4. 2018. május 16. 08:0431073.

    A jóból ugye semmi sem sok?

    előzmény:
    *Szigal* (31072)
    2018-05-16  08:02
  5. 2018. május 16. 08:0231072.

    Tanulhatnánk az állatoktól, mindig is mondom! 

    előzmény:
    *Szigal* (31071)
    2018-05-16  08:01
  6. 2018. május 16. 08:0131071.

    Több kép van, de egyik jópofább, mint a másik!

    előzmény:
    *Szigal* (31070)
    2018-05-16  07:59
  7. 2018. május 16. 07:5931070.

    Ne legyél szomorú, Tanaria, ha arról van szó, amire én is gondolok. Már annak sem lehet hinni, ami az orrod előtt van. Nem gyártok én összeesküvés-elméleteket, de már semmi sem az, aminek látszik. Tömegeket manipulálnak - sokszor egyenesen a halálba -, talmi hatalmi célok érdekében. Ez viszont valóban szomorú… 


    ***


    Megpróbállak felvidítani, hátha sikerül. 


    A sorozat címe: Migránsok mindenütt vannak! 


     

    előzmény:
    tanaria (31067)
    2018-05-15  12:43
  8. 2018. május 16. 07:3731069.

    Jó reggelt!


    Megint elhavazódtam. Nem szép.


    Alsórákosi-Marika, most mi lesz a következő adagokkal? Jaj-jaj. Közben olyan édes állatfotókat kaptam, hogy bánatomban fel is teszem ide, a tolerancia jegyében. Majd meglátjátok, miről is lesz szó. Csak sikerülne, mert egész este bénáztam, már azokat az egyszerű trükköket is elfelejtettem, amelyeket régebben naponta használtam.


    Marika, még egyszer köszönet, érezd jól magad és mielőbb gyere vissza! A reggelit is köszönjük!

    előzmény:
    Alsórákosi (31068)
    2018-05-16  07:20
  9. 2018. május 16. 07:2031068.

    : , , !


    Szervusztok, ébresztő, már itt a virtuális reggeli!


    Köszönöm szépen a munkádat!


    Tradicionális piac. Ugye sejted, hogy nem önszántamból mentem!


    Gyűlölöm az efféle helyeket, meg az arany-ékszer üzleteket, az ezek miatti vitákat is, de 2:1 volt az arány! (Egyikük megvett egy olyan kabátot, amit ha utánam dobnak is elfutok.)


    Hamarosan a távozás hímes mezejére lépek, vasárnap jövök haza.


    Legyenek örömteli szép napjaitok!


     

    előzmény:
    *Szigal* (31064)
    2018-05-14  09:19
  10. 2018. május 15. 12:4331067.

    Szép napot!


    Szomorú vagyok a rossz hírek miatt. 


    Mindkettőtöknek köszönöm ezt a különleges utazást! Na, ja, padlizsán. Hogy is nem találtam ki?? 


    Jobb később, mint soha alapon, megérkeztek a fagyosszentek. Itt is esik. 


    Most költöznek Z-nék.

    előzmény:
    *Szigal* (31066)
    2018-05-15  07:53
  11. 2018. május 15. 07:5331066.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XVIII.


    1. Azerbaijan, BAKU: A Kaszpi tenger partján épülő lótusz-csarnok. Érdemes kinagyítani, középen a "fűzért" emberek alkotják, állványzat építése közben és egyenként adogatják felfelé a csőállvány elemeit. Járólap nincs, a csöveken állnak.


    2. Azerbaijan, BAKU: Kaszpi tenger parti zászló tér a büszkeségük, mert 167 m magasan leng az óriás méretű országzászló.


    3. Azerbaijan, BAKU: A Kaszpi tengerpart mini-Velencéje.


     

    4. Azerbaijan, BAKU: Utolsóként megismétlem a "találós kérdés" fotóját! Ez a fűzér szárított padlizsán :-) :-) :-)!


    ***


    Sajnálom, hogy véget ért. Nagyon szépen köszönjük!


    De ugye, Alsórákosi-Marika, folytatod valami mással, közelibbel? Ahogyan ígérted…


    Mi előre is megköszönjük, mert utazni jó, virtuálisan is! 


    ***


    További szép napot!



     
     
     

     


     

     

    előzmény:
    *Szigal* (31065)
    2018-05-15  07:39
  12. 2018. május 15. 07:3931065.

    Jó reggelt!


    Így is "kicsivel később", mert tegnap elsodortak a tennivalók. Jó, hogy vannak! 


    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XVII.


    1. Azerbaijan, BAKU: Vasárnap a Kaszpi tengerpartjára mentünk és ezeket a tornaszereket láttam meg. Itt az egységes szemetes a jobb oldalon látható.


    2. Azerbaijan, BAKU: Óriáskerék a tenger parton. Nyitás 11:00-kor és a 4 utassal elindult :-)! Környékén és végig a 3 km-es parton az egységes, de különböző színű utcai lámpák


    3. Azerbaijan, BAKU: Az óriáskerék felől fotózva, jobbra a 3 láng torony, középen az Örök láng kupolás építménye.
    A tér ezen részén virágágyások, zöld fű és több színű törpe büdöske.


    4. Azerbaijan, BAKU: Kaszpi tengerparti parkban,  ötletes, kifejező köztéri kompozíció.


     
     

     


     
     

     


     


     
    előzmény:
    *Szigal* (31064)
    2018-05-14  09:19
  13. 2018. május 14. 09:1931064.

     


     


    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XVI.


    1. Azerbaijan, BAKU: Isemi vásárcsarnokba érkezik a rózsaszállítmány. A szállítóktól megkérdeztem, hogy ez import? Nagyon büszkén válaszoltak, hogy NEM, ez hazai kertészetből van.


    2. Azerbaijan, BAKU: Sambunchu piacon, paprikás-füstölt szalonna, disznózsír és sütő kolbász az "iszlám" országban.


    3. Azerbaijan, BAKU: A közeli szuper market birka-marha hús pultja, az árak szinte azonosak az itthonival.


    ***


    Marika! Mi az a "sambunchu"? 


    ***


    Így lett 15 kép a tegnapelőtt este küldött adagból. A következő képek is jönnek majd, kicsivel később.


     


     


     
    előzmény:
    *Szigal* (31063)
    2018-05-14  08:58
  14. 2018. május 14. 08:5831063.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XV.


    1. Azerbaijan, BAKU: Isemi vásárcsarnok egyik gyümölcsstandja.


    2.  Azerbaijan, BAKU: Isemi vásárcsarnok hazai, kistermelői primőr áruk egyik standja.


    3. Azerbaijan, BAKU: Isemi vásárcsarnok, ahonnan nem hiányozhat a virág sem. Mint a többi áru, ez is hazai termesztésű.


    4. Azerbaijan, BAKU: Isemi vásárcsarnok virágai, ezt is meg kell mutassam.

    előzmény:
    *Szigal* (31062)
    2018-05-14  08:42
  15. 2018. május 14. 08:4231062.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XIV.


    1. Azerbaijan, BAKU: Yasil bazár, mennyezetig érő stelázsi, ez a gyümölcs befőtt "ügyosztály", alul a számomra ismeretlen keleti fűszerek.


    2. Azerbaijan, BAKU: Yasil bazár, csirkék a hűtőpultban.


    3. Azerbaijan, BAKU, Yasil bazár, tejtermékek a hűtőpultban, árban kb. annyi mint itthon.


    4. Azerbaijan, BAKU: Nisemi  bazár, kistermelői vásárcsarnok. Ez az apartman tömbjében van, első nap besétáltunk és leesett az állunk, amikor megláttuk a standokat. Az áruk már ideiek és mind hazai termelőktől származnak, erre nagyon büszkék. Ami viszont furcsa, hogy a városon kívüli utazásunk során sehol nem láttunk termőföldeket, vagy fóliasátrakat (mint pl. Izraelben, vagy Iránban volt).


     


     


     


     

     


     

     


     


     


     

     


     
     
    előzmény:
    *Szigal* (31061)
    2018-05-14  08:23
  16. 2018. május 14. 08:2331061.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XIII.


    1. Azerbaijan, BAKU: Yasil bazár, magyarul vásárcsarnok. A mai napra tervezett MARDAKAN vára és arborétum (40 Km-re Bakutól) elmosta az eső, helyette egy kevésbé "nedves" helyet kellett találni.  


    2. Azerbaijan, BAKU: Yasil bazár, natúr juhbőrben érlelt sajt?, belül van a szőrös felület.  Ilyet még sehol nem láttam és nem égtem a vágytól, hogy vásároljak belőle.


    3. Azerbaijan, BAKU: Yasil bazar, "részlet" a világhírű, Kaszpi tengeri BELUGA kaviárt "előállító" halból. Lehetett volna venni 100€/kg áron, kihagytam :-)! Talán, ha  legközelebb, arra járok jobban átgondolom és.... :-)!


     
    4. Azerbaijan, BAKU: Yasil bazár, mennyezetig érő stelázsi, ez a savanyúság "ügyosztály".


     


     
    előzmény:
    *Szigal* (31060)
    2018-05-14  08:05
  17. 2018. május 14. 08:0531060.

    A képek előtt jöjjön némi öngúny, vagy nevezzük humornak


    ***


    Ma különben nagy nap van (csak éljük túl). Az amerikai követség ma költözik Jeruzsálembe. 

    előzmény:
    *Szigal* (31059)
    2018-05-14  07:50
  18. 2018. május 14. 07:5031059.

    Jó reggelt!


    Végül néztétek a filmet? Mert engem nyolc után úgy elnyomott az álom, hogy csak reggel 5 körül ébredtem fel. Pedig csak szunyókálni akartam egy cseppet. 


    No, ez a díj valóban megérdemelt! "Idén Magyarország nyerte a speciális effektekért járó kitüntetést, a The Buzz Awards-díjat", amit 2017 óta osztanak. 


    Már a csütörtöki elődöntő után megjegyeztem volna, látva a bombasztikus hírcímeket, hogy ne igyunk előre a medve bőrére, vagy ahogy a férjem mondogatta, a bőrmedvére. Akkor még én is reménykedtem, hogy a magyar szám jobb helyezést kap. Persze, hogy nem szeretnék általánosítani, de tudtok mondani egyetlen olyan példát, amikor valamilyen kudarc esetén ne másokat hibáztattunk volna? Netán levontunk volna némi következtetést, hogy kivédjünk újabb kudarcokat? Ez a mi turáni átkunk és nem más! Mindig fordítva ülünk a lóra és aztán csodálkozunk, hogy nem haladunk előre…


    Amúgy én sem szóltam hozzá, de nem azért, hogy "ne ereszkedjek le arra a nívóra", hiszen ez is megkülönböztetés, hanem csak kíváncsi voltam a véleményekre. Ráadásul zömében még a helyesírás is rendben volt. Szóval, ismét a turáni átkot említeném… 


    Túlbeszéltem a témát, de csak azért mert bánt. És József Attilával mondom: "érted haragszom, nem ellened". Csakis magyarként, mert annak tartom magam. 


    ***


    Visszatérek Alsórákosi-Marika képeihez, hátha kiderül, hová lett a 16. kép. 


     

    előzmény:
    tanaria (31057)
    2018-05-13  17:21
  19. 2018. május 13. 17:3831058.

    Szervusztok!


    Legyőzött a megszokás és hunytam egy hangyányit.


    A díjról üldtem a facebookodra.


    Ujra számoltam, nálam 16. Nem tudom "útközben" hol/mi veszett el, bízom benne, hogy eszembe jut, ha itt meglátom a többit.   

    előzmény:
    *Szigal* (31056)
    2018-05-13  15:12
  20. 2018. május 13. 17:2131057.

    Díszlet illetve háttérfényekben legjobbaknak ítéltettek.


    Azt a közhelyet használnám a mai olvasmányodra, hogy ne azt nézd, mit mond, hanem, hogy ki. Biztos látszott a helyesíráson is, ki hol tart. Azt szoktad mondani nekem, hogy: ne általánosítsak. Sok értelmes ember van a magyarok között is, aki tovább is megy, ha ilyet lát. Ilyenekhez én sem szólok hozzá, erre a nívóra nem ereszkedem le. És neked sincs mit keresni köztük.

    előzmény:
    *Szigal* (31056)
    2018-05-13  15:12
  21. 2018. május 13. 15:1231056.

    Én már sziesztáztam volna, ha nem vagyok annyira mazochista, hogy elolvassam a 444.hu egyik tegnap estéről szóló cikkének kommentjeit. No nem az egészet, arra képtelen lettem volna, csak egy részét. No ilyenkor bánom, hogy nyelvtestvéreim annyira kirekesztők és intoleránsak, hogy az már fáj. Mitől hiszik egyes magyarok magukat többnek más népeknél, hogy a zsidóságot ne is említsem? Hetekre elromlott a kedvem, és ne mondja senki, hogy nem kellene ilyesmit olvasnom, mert akkor ezek a vélemények nem is léteznek? De bizony léteznek, és ezért tartunk ott, ahol tartunk. Nekem sem igazán tetszett Netta dala és még ő maga sem, de ettől meg sem fordulna a fejemben, hogy jövőre kaddist kívánjak (zsidó halotti ima), meg hogy azt reméljem: lehet, hogy 2019-ben a versenyt Damaszkuszban rendezik és rakétazápor is lesz. Ami szennyet erre a lányra ráöntöttek, az is túl sok. Hiszen fogalmuk sincs, miért "kotkodácsol ez a koca", meg hogy fogyatékos, cukorbeteg és hasonlók szépséges jelzők tömkelege. 


    Lehetnék okosabb, hogy elkerüljem az ilyesmit, de egyetlen egy pozitív reagálást kerestem. És nem találtam. Eközben ömlött a primitív öntömjénezés. Most örüljek annak, hogy vannak olyan magyarok is, akik felül tudnak emelkedni ezen a "többek, jobbak vagyunk mindenki másnál"-mentalitáson, az irigységen és a tömény rosszindulaton? Biztosan vannak, de ma nem találkoztam velük… És ez mérhetetlenül elszomorít. 


    Megyek bakui képekkel foglalkozni, az talán helyrehoz. 


    Ja és Marika, milyen első díjat említesz a magyar fiúkkal kapcsolatban? Ezt nem értettem. Tényleg. 


     

    előzmény:
    Alsórákosi (31055)
    2018-05-13  14:10
  22. 2018. május 13. 14:1031055.

    Pihentető délutánt kívánok!


    A fagyosszentek rácáfoltak a nevükre, Alsórákoson kellemes a hőmérséklet, időnként egy-egy felhőcske takarja a napot.


    Tanaria: Nem kerülte el a figyelmem a válaszod, csak nem találtés nem  kapcsolatos szomorúsággal. Az utolsó képekkel küldöm a "megfejtést".


    Csodálom a kitartásotokat, erre képtelen lettem volna. A magyar versenyzők méltán végeztek 21.-ként, szörnyű volt a produkciójuk, de azért első díjat is nyertek, bár az tőlük független közreműködők sikere.


    Az ebéd utáni sziesztáról lemondtam és folytatom a képekkel, igyekszem a lehető legkevesebbet küldeni, bár nehezen sikerül.   

    előzmény:
    tanaria (31049)
    2018-05-13  07:38
  23. 2018. május 13. 11:3231054.

    Ultramodern épület. Szép a menyasszony! 


    Üres új lakások nálunk is vannak elég nagy számban. Az újgazdagok megvásárolnak két tenyérnyi telket a városon kívül, ráépítenek két tömbházat szabálytalanul közel egymáshoz... Egy ilyesmiben vett a nagy fiam is lakást. Szerencsére e mellett nincs másik blokk, azt hiszem, nem is lesz.

    előzmény:
    *Szigal* (31052)
    2018-05-13  08:21
  24. 2018. május 13. 11:1531053.

    De lehet, hogy jó a válasz. Honnét tudnám, mi az?


    Igen, ők mind nekem is tetszettek, meg az észt lány, pedig az opera nem a kedvenc műfajom. A spanyol pár is tetszett.


    A bemondók megjegyzésére egyből rávágtam én is: vagy Jeruzsálemben. Szerintem tudatlanság. Én is az lennék, ha nem lennék ilyen szerencsés veled. 


    Anyukám, szegény, nem igazán tudta, mi történik, de elmondtam a nap folyamán többször is, hogy egy óráig fogom nézni a tévét. Aztán kettőig néztem.


    És most végre megnézem az utazás folytatását.

    előzmény:
    *Szigal* (31050)
    2018-05-13  07:54
  25. 2018. május 13. 08:2131052.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XII.


    1. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont, az egyik szinten Alphonse Mucha (1860-1939.) cseh festőművész kiállítását néztem meg, a rengeteg látogató miatt meg sem próbáltam fényképezni.
    2. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont, földszint, jegypénztár. 7,5€/fő a belépőjegy, ottani viszonylatban nagyon drága, 5€-ért megnézhető Heydar Aliyev által "használt" és kiállított 5 db autó, valójában mindegyik vadonatújnak tűnt és  innen a kávézóhoz lehetett menni.
    3. Azerbaijan, BAKU: Hedar Aliyev Kultúrközpont külső  lépcsőjén egyik ifjú pár.
    4. Azerbaijan, BAKU: Ezzel az épülettel szemben laktunk, még sok lakásba nem költöztek be. Amit máshol még feltételezem nem láttatok. A középső fehér színűben már lakhatnak, mert minden szinten látható a gáz vízmelegítő kiálló füstcsöve.  Az apartmanban ahol laktunk nem volt víz- és villanyóra, csak gázóra. 


    ***


    Most pedig rohanok, legyen szép napotok! 

    előzmény:
    *Szigal* (31045)
    2018-05-12  20:57

Címlap

top