Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. május 13. 08:0131051.

    Csak annyi időm maradt, hogy a sorozat tegnapelőtti képeit feltegyem, a sok-sok többi fotó tegnap este érkezett és még letöltésre vár. Ma is utazunk! Később, délután. Este későn pedig lesz egy Szabó István rendezte, 2004-ben készült angol film, Csodálatos Júlia címmel. Megnézzük? Együtt? Mostanában nagyon belejöttem az éjszakázásba. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31050)
    2018-05-13  07:54
  2. 2018. május 13. 07:5431050.

    Már hogy is aludtam volna bele, Tanaria? Az adrenalinszintem az egekben volt, de egyaránt drukkoltam az osztrák (albániai) fiúnak és a norvégnak is, nagyon jók voltak, hogy a ciprusi lányról ne is beszéljünk. Ja, és ő is Albániából került Ciprusra. Érdekes, ugye? A magyar ötösfogat végül nagyon hátra szorult - sajnálom. 


    Annak is örülök, hogy Te is végignézted. Anyukádat nem zavarta? 


    A találós kérdésre pedig nem is adtál választ, csak találgattál. "Nem ér!"


    Ja és külön élvezet, hogy nagyokat morgok, ahogyan - a magyar hírekben -  a jövő évi Eurovízió helyszínét Tel-Avivba helyezik. Jeruzsálemben lesz, Izrael fővárosában! Most ez mi, tudatlanság, vagy politika? 

    előzmény:
    tanaria (31049)
    2018-05-13  07:38
  3. 2018. május 13. 07:3831049.

    Jó reggelt!


    Gratulálok, IZRAEL!


    Ahogy a lány is mondta, MÁS volt a dal. Nekem tetszett, és nagyon jó hangja van!


    Izgultam, hogy nehogy belealudtál volna.  Sok szép előadást láttunk. 


    Alsórákosi, én válaszoltam a kérdésedre. Keresd csak szépen meg.


    Cinkék ide is jönnek ilyenkor is. Körül néznek. Nyáron csak vizet szoktam nekik kitenni. Olyan is volt, hogy meg is fürödtek benne. 

    előzmény:
    *Szigal* (31048)
    2018-05-13  00:59
  4. 2018. május 13. 00:5931048.

    Itt vagyok, talpig örömmosolyban, mert az izraeli lány megnyerte a 2018-as Eurovíziót! Közben halálra izgultam magam, de most nagyon örülök. Most sem rajongok se a dalért, se az énekesért, nem is ez a lényeg. Másoknak, sokaknak tetszett és nyertünk! 


    Most aludni térek, de előtte hadd mondjam el, hogy a találós kérdésre nem tudok válaszolni. Vajon miket fűztek szőlőfürt formájára? Fogalmam sincs, kérlek áruld el majd valamikor, Marika.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Alsórákosi (31047)
    2018-05-12  21:33
  5. 2018. május 12. 21:3331047.

    Szórakoztató szép estét kívánok az Idelátogatóknak!


    Ezt a műsort már évek óta nem nézem, "kiöregedtem" az efféle műfajból és jobb híján Sas kabarét nézek közben.


    Amit nagyon sajnálok, hogy többek között ez is kimaradt Bakuból, a 2012-es Euroviziós dalfesztivál döntőjére épült kristály csarnok, ugye sejted miért? Bár egyszer alkalmaztam a tanácsodat! Busszal többször elmentünk a közelében, igaz nincs ott semmi más érdekes.


    Viszont a feladott találós kérdésemre még semmi ötlet nem érkezett!


    Pihentető jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    *Szigal* (31046)
    2018-05-12  21:02
  6. 2018. május 12. 21:0231046.

    Mindjárt kezdődik a verseny, megyek tévézni.


    Ha lesz idő, közben, ha nem, majd holnap folytatom. Most látom, hogy Marika közben újakat is küldött, de jó! A levélválaszra is sort kerítek!


    Kellemes tévézést, drukkolást, ha vannak még érdeklődők rajtam kívül!


    Ha nem jönnék, további szép estét, jó éjszakát kívánok! 


    előzmény:
    *Szigal* (31045)
    2018-05-12  20:57
  7. 2018. május 12. 20:5731045.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel XI.


    1. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont földszinti kávézójának ülő alkalmatosságai.
    2. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont, földszinti ülő alkalmatosságai és élő növényzete. Jobb alsó sarokban a kávézó kiszolgáló
    oldala.
    3. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont III. emeletén a világ leghíresebb divatházainak ruhái vannak kiállítva. Az őrszem
    távollétét kihasználva kattintottam néhányat :-)!  
    4. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont IV. emeleti galériája képeiből is "loptam". Az V-VI. emeletre nem lehetett felmenni.   A lépcsőn kívül lift és mozgólépcső is van a szintek között. Sőt az épülethez a város felől mozgólépcsőkkel is fel lehet menni, de csak koncertek idején működnek. Az ellenkező oldal utcaszinten van.


    előzmény:
    *Szigal* (31044)
    2018-05-12  20:47
  8. 2018. május 12. 20:4731044.

    Mindegyre kidob, láttatok már ilyet?!


    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel X.


    1. Ezt a különleges vonalvezetésű, -egyenes vonalak mellőzésével- "hullámzó" épületet az iraki, brit nemzetiségű ZAHA MOHAMMAD HADID (1950-2016) tervezte, épült 2007-2013 között. Ezt is, mint az új nemzetközi repülőteret, HAYDER ALIYEV elnökről nevezték el (1923-2003).
    1993-2003 között volt elnök, halála előtt kinevezte utódjának a fiát ILJA ALIYEV-et, akit 2018.04.11.-én választottak ujra 7 évre!, vagyis 
    2003-2025. Ilja kinevezte helyettesének a feleségét. Úgy tűnik az ország családi vállalkozásként működik! Lépten-nyomon mindenütt feltűnik az ALIYEV név.


    2. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont lépcsője, A lépcső melletti korlát melegített volt! Az épületen belül nincs sarok. 


    3. Azerbaijan, BAKU: Hayder Aliyev Kultúrközpont I. emeletén a város nevezetes épületeinek makettjei.


    4. Azerbaijan: BAKU: Heydar Aliyev Kultúrközpont II. emeletén több száz porcelánbaba kiállítás, korhű történelmi és mesealakok kézzel készített, részleteikben is tökéletes, csodaszép ruhákban. Fényképezni tilos volt, ezt sikerült "lopni" egyik barátnőmnek.


     

    előzmény:
    *Szigal* (31037)
    2018-05-11  09:03
  9. 2018. május 12. 20:0831043.

    Szervusztok, jó estét!


    Volt ma Klárika, aztán egy jó nagy gyaloglás, még nagyobb alvás, kis munka, és itt vagyok!


    Egy óra múlva megkezdődik az Eurovízió, amit várok, meg nem is, mert drukkolni illik ilyenkor. Három országért szoktam, Izrael, Magyarország és Románia, ebből mára csak kettő maradt, mert a három közül a nekem leginkább tetsző román szám kiesett az elődöntőben. Miután a kemény rock (Tanaria, ezt jól tudod), nem tartozik a kedvelt műfajok közé, így a magyar dal sem tetszett különösebben, az izraeli szám előadójától pedig ideges leszek, a daltól is, marad a pusztán elvi síkon történő izgulás.


    Az esti hírek szerint tüntetés készülődik az izraeli dal ellen, na ná, hogy politikai okokból. A lányom pedig éppen ezért nem nézi a versenyt egyik évben sem, mert tiltakozik a rendezvény politikai síkokra való terelése ellen. Én pedig még mindig naiv vagyok, most már az is maradok. 


    Amíg várakozom, folytatom a virtuális utazást Alsórákosi-Marikával. Amennyi az időbe belefér. 

    előzmény:
    Alsórákosi (31041)
    2018-05-12  07:36
  10. 2018. május 12. 07:5831042.

    Jó reggelt!


    De jó, amikor megelőzik az ember lányát! Képregénnyel és szöveggel is, szuper! 


    Mindjárt indulok Klárikához, de előtte még bejelentem, hogy újabb képek várnak ránk, érdeklődő, virtuális utazókra, izgalmas pillanatokkal, különleges látnivalókkal!


    Már letöltöttem az egész küldeményt, még az éjjel, de csak délutánra kerül a szemetek elő. 


    Nagy állatbarátok vagyunk mi, tudjátok? Ti a madárkákkal, én a sok+2 cicával, jut eszembe: majd újabb képeket is mutatok, valamikor, az én két drága gazmacskámról, természetesen. 


    A viszontírásig, -olvasásig jó órákat kívánok! 


     

    előzmény:
    Alsórákosi (31041)
    2018-05-12  07:36
  11. 2018. május 12. 07:3631041.

    : , , ,(,)!


     


    Keedves Tanaria; köszönöm, örülök, hogy tudok "újat" mutatni.


    Szeretném látni a madárkáidat!


    Egy ideje megszüntettem az ablakomban a madár etetőt, de tegnap vissza kellett tegyem, mert "követelték" a cinkék. Annak ellenére, hogy nyitva az ablak, szól a rádió, vagy a TV, jövök-megyek, nem zavarja őket,  tegnap még be is csicseregtek, már azt vártam mikor repülnek be


    Jöttek is szép számmal és vitték a dióbelet, ők is szemetelnek. A kertbe is ujra kiakasztottam 2 golyót, majd figyelem a fogyását.


    Legyen kellemes, szép napja minden Idelátogatónak.


    Este folytatom a képek küldését, arról a számunkra ismeretlen országról. 

    előzmény:
    tanaria (31040)
    2018-05-11  12:42
  12. 2018. május 11. 12:4231040.

    Pedig hányszor kergettem el őket!


    Szép napot!


    Csak annyit tudok, amit az általad megadott portálon követek. Nagyon drukkolok, hogy elsimuljon az ügy!


    ****


    Örömmel követem a nagyon meglepő, érdekes utazását Alsórákosinak!

    előzmény:
    *Szigal* (31038)
    2018-05-11  09:21
  13. 2018. május 11. 09:2331039.

    Nem is jólelkű, inkább galamblelkű! 

    előzmény:
    *Szigal* (31038)
    2018-05-11  09:21
  14. 2018. május 11. 09:2131038.

    Szűkszavú üzenetedre válaszolok, Tanaria:


    Kiábrándító az érdektelenség, persze nem részetekről, inkább az óvatoskodó (magyarországi) média részéről. Többnyire fel sem fogják, hogy miről van szó! Tegnap egész nap teszteltem az izraeli polgárok viselkedését, és ismét el kell mondanom, hogy (velem együtt) jelesre vizsgáztak. Teszik a dolgukat, de fél-, vagy mindkét füllel a híreket figyelik. Tényleg semmi pánik. 


    Tegnap, utazás közben elolvastam egy-két (magyar nyelvű) komment-folyamot. Falra mászok a tudálékos tudatlanságtól és a nagyon éles rosszindulattól. Tisztelet a kivételnek, de kivétel alig van… 


    ***


    Tubicáknak, mindkettőnek, tovább megy részemről a "drukk" és kívánom, hogy szorgalmasan növögessenek. Annak külön örülök, hogy Tanaria is megenyhült a szemetelő galambok irányába!  Tudta az a galamb, hogy jólelkű barátnőm van! 

    előzmény:
    tanaria (31034)
    2018-05-10  17:01
  15. 2018. május 11. 09:0331037.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel IX.


    1. Azerbaijan, BAKU: Ezt meg kell mutassam! Utcai szemetes tartály.


    2. Azerbaijan, BAKU: Igaz! Háttérben a Heydar Aliyev Center.


    3. Azerbaijan, BAKU: A város legszebb metró állomása NIZAMI GANJAVI (1141-1209) perzsa íróról kapta nevét. Elbeszélő költeményeiből az állomáson 12-14? színes mozaik "képek" vannak. Mindegyiket lefényképeztem, sok lenne ide tenni. A feliratok azeri nyelven vannak feltüntetve, így nem értem, csak következtetek. 


    4. Azerbaijan, BAKU: Heydar Aliyev Központ, a héjazat vonalvezetése folytatódik a járólapokon. Holnap "bemegyünk" :-)!

    ***


    Megjegyzés a negyedik képfelirathoz: Lehet, hogy még ma??? 


    Köszönjük Alsórákosi-Marika!


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (31036)
    2018-05-11  08:49
  16. 2018. május 11. 08:4931036.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel VIII.


    1. Azerbaijan, Yanar Dag: Kb. 35-40 km. észak-keletre Bakutól. Az égő hegyről a XIII. században már Marco Polo is írt. A homokkő talajból szivárgó földgáz biztosítja a folyamatos égést.


    2. Azerbaijan, BAKU: "Bazar Store" (Mint itthon az Interspar, minőségben is hasonló!) Ennek a hordó formájú "kemencének" a belső oldalán sütik a képen látható, nagyon finom lepényszerű "kenyeret". Háttérben a szekrényen kel a tészta. 

    3. Azerbaijan, BAKU: a 3 lángtorony esti fényei. 


    4. Azerbaijan, BAKU: A városi buszokon kártyával kell fizetni, ehhez meg kell venni a "Baku Card"-ot, 2 Manat-ért = 1€, (3 személynek 1 db kártya) és tölteni rá pénzt. Érintés után levonja a viteldíjat (0,20 qepik/fő, kb. 30 Ft), kiírja mennyi pénz van a kártyán, középen jelzi a megállók nevét. Ha az utasnak nincs kártyája, vagy nincs rajta pénz, akkor a közelben tartózkodóknak odaadja a viteldíjat és az fizet a kártyájával.
    Már megint el/le vagyunk maradva :-(!

    előzmény:
    *Szigal* (31035)
    2018-05-11  08:32
  17. 2018. május 11. 08:3231035.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Megint sikerült virtuális űrutazóvá válnom, az előző beírásom is hosszú útra kelt, ahonnan még visszatérés sincs!


    Most próbára teszem a romló rövidtávú emlékezetemet, és rekonstruálom a fent említett üzenetet. 


    Kedden és csütörtökön este végignéztem (-szenvedtem?) az Euróvízió két elődöntőjét, kedden Izraelnek drukkoltam, csütörtökön Magyarországnak és Romániának. Kettő közülük tovább is ment. Most nem részletezem, majd, ha esetleg szó kerül még róla. Tegnap este épphogy beestem a közvetítés elejére, igazi full-time napom volt. Aztán már belegyalogoltunk a mába, de aludni is kellett valamennyit. Ezért nem jelentkeztem még a mi világutazónk újabb képeivel, amelyekkel újra és újra bebizonyítja, hogy ő egyáltalán nem a tucat-turista, mert mindent meglát, amit mások egyáltalán, vagy csak úgy elmennek az érdekes látványok mellett. 


    Kezdem!


     

  18. 2018. május 10. 17:0131034.

    Szia!


    Láttam délben a híradóban. Netanjahu is nyilatkozott. Magabiztosan... 


    Két tubica van.

    előzmény:
    *Szigal* (31033)
    2018-05-10  12:19
  19. 2018. május 10. 12:1931033.

    Szervusztok!


    Éppen Timrát felé utazom, a mobilom lemerült, szerencsére nálam van a tablet. 


    Klárikánál már voltam, ma rengeteget beszélgettünk, főleg a helyzetünkről. A magyarországi portálokon erről semmit sem találtam, nézzétek miről is van szó a www.izraelinfo.com portálon. Fő a nyugalom, csak semmi pánik!


    Tanaria, örülök a Tubi-babának, majd ugye lesz kép is?


    Alsórákosi-Marika, köszönöm az újabb adagot, ha estére marad erőm, fel is teszem a topikra!


    További szép napot!


    előzmény:
    tanaria (31032)
    2018-05-09  08:52
  20. 2018. május 9. 08:5231032.

    Szép napot!


    Nagyon köszönöm nektek ezt az egyedi utazást-sétát! Látom, elhagytátok Bakut, várom a folytatást.


    Közben a balkonon esemény történt. Egy kis szőke fióka kitört a tojásából!

    előzmény:
    *Szigal* (31031)
    2018-05-09  08:33
  21. 2018. május 9. 08:3331031.

     Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel VII.


    1. Azerbaijan, BAKU: Kilátás az Örök lángtól a Kaszpi tengerre.


    2. Azerbaijan, BAKU: A világhíres láng tornyok.


     3. Azerbaijan, BAKU, a világhíres láng tornyok esti fényei. Több mint 10 000 led-izzóval váltakoznak a színek és formák. (Nem lehet együtt lefényképezni a három tornyot, mert szemben van a Parlament- és a Kormányzóság épülete.)

    4. Azerbaijan, SURAKHANI: Ateshgah XVIII. sz-i hindu, szikh és zoroastrianusok tűztemploma.


    ***


    Nagyszerű kirándulás, kedvem támadt kicsit kutakodni, olvasgatni. Majd folytatom, ha újabb "adag" érkezik.


    További szép napot! 

    előzmény:
    *Szigal* (31030)
    2018-05-09  08:23
  22. 2018. május 9. 08:2331030.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból és Bakuból - képekkel VI.


    1. Azerbaijan, BAKU: Szőnyeg múzeum. Belül fényképezni nem lehetett, sőt mindent be kellett tenni egy széfbe, még a kabátot, kardigánt is le kellett vetni. Féltek, hogy elteszünk egy szőnyeget :-)?   


    2. Azerbaijan, BAKU: A Szőnyeg múzeummal szemben, a tér túloldalán az a "hangszóró" formájú építmény a funikulár alsó állomása. 


    3. Azerbaijan, BAKU: A funikular felső állomásánál a Mártírok sétánya (1988-1994 közötti örmény-azeri háborúban a Hegyi Karabah-ért elesettek sírjai.)  


    4. Azerbaijan, BAKU: A Mártírok sétánya végében ég az örök láng, háttérben a TV-torony

    előzmény:
    *Szigal* (31029)
    2018-05-09  08:09
  23. 2018. május 9. 08:0931029.

    Alsórákosi-Marika útirajza Azerbaijanból - képekkel V.


    1. Azerbaijan: LÖK-BATAN, kb 15 km Bakutól délre. Iszap vulkán, hideg, bugyog és folyik.


    2. Azerbaijan: LÖK-BATAN: Iszap vulkán, Világörökség várományos terület. 


     3. Azerbaijan: QOBUSTAN, kb 65 km Dél-nyugatra Bakutól, 10 000 éves sziklarajzok. Világörökség része.


    4. Azerbaijan: CINGIRDAG, Zenélő szikla. Ha a sziklát a kövekkel megütögetjük, különböző hangokat ad. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31028)
    2018-05-09  07:55
  24. 2018. május 9. 07:5531028.

    Alsórákosi-Marika útirajza Bakuból és Azerbaijanból - képekkel IV.


    1, Még egy kép a műterem homlokzatáról, pazar! 


    2.  Azerbaijan, BAKU: Shirvanshah's királyság XV. századi palotakomplexum belső tere. Világörökség része. 


    3. Azerbaijan, BAKU:  Az öreg fákat nem vágják ki tőből, S. Ali műtermének közelében áll, feltételezem ez is az Ő alkotása.


    4.  Azerbaijan: Útközben a következő cél felé. Olajban gazdag ország napelem-"farmja".


     


     


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (31027)
    2018-05-09  07:44
  25. 2018. május 9. 07:4431027.

    Jó reggelt! 


    Tegnap este, jobban mondva, már éjfél után elrendeztem a következő képsorozatokat, és még elöljáróban kell elmondanom, hogy nagyon szépek, beszédesek, sőt akár művészinek is nevezhető egy-kettő közülük. Én nagyon élveztem! Alsórákosi-Marika, csak akkor egészítem ki, ha valami pluszt tudok hozni a te magyarázataidon kívül. Mint a költő mellszobra esetében, ahol bizony kitehettek volna egy táblát, a turista honnan tudná, ki az? 


    Alsórákosi-Marika útirajza Bakuból - képekkel III.


    1. - 4. Azerbaijan, BAKU: Ismét egy világhíresség, Ali, a "mezítlábas festő". 2018.04.08.-án és 15.-én volt a National Geographic műsorában. Műtermében a saját festményein kívül rengeteg ősrégi "kincs" található. A portál is egyedi módon dekorált, aprólékosan kidolgozott; ötletgazdag fantáziával megáldott művész. A következő 3 kép is ott készült, nagyítva ajánlott!  


     

    előzmény:
    tanaria (31026)
    2018-05-08  20:32

Címlap

top