Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. Április 12. 07:0930901.

    Kedves Szigal!


    38 eves voltam, amikor a ferjem hirtelen meghalt. Este meg azt tervezte, hova megyünk nyaralni, masnap reggel mar halott volt. Egy vilag omlott össze bennem, amikor ott maradtam ket gyerekkel. Delutan megvittem a halalhiret az anyosomeknak, aztan meg atmentem a ket fiammal a szomszedos bevasarloközpontba es bevasaroltam . Meg arra is emlekszem, hog fött tesztat csinaltam paradicsommartassal. Hihetetlen sokat segitett a tudat, hogy a ket gyerekröl, plusz a macskamrol kell gondoskodnom. Tulajdonkepp mitn egy tragikomediaban: az emberek nyüzsögnek körülöttem, a parocskak elmennek mellettünk, en meg kisirt szemekkel vasarolok, s az jar a fejemben, hogy mi lesz velünk?! De mindent tul lehet elni. Csak egyet nem tudtam többe: abban az agyban aludni, amelyben rosszul lett. Hetekig szinte be sem mentem a haloszobaba, a nappaliban aludtam, csak ruhakat hoztam ki magamnak a szekrenyböl. Aztan jött az uj agy, s abban aludtunk mind harman a fiaimmal, a labunknal a macska.


    Az is furcsa, hogy neha mar arra gyanakszom, hogy el vagyunk atkozva a növereimmel, ugyanis mind a harman fiatalon lettünk özvegyek. A legidösebb 33 evesen, a közepsö 41 eves volt, en meg 38. Akkor annyi könnyet elsirtam, hogy azt hittem, soha többe nem tudok majd egy könnyet ejteni. Nem volt egy jo idöszak, na. Igy, utolag azt mondhatom, jobb, hogy nem maradt eletben, mert az orvos szerint egesz eleteben apolasra szorult volna, s a maradek idejet agybanfekvö, felkelni soha nem tudo betegkent töltötte volna el. Lehet, hogy kegyetlen ezt igy kimondani, de senkinek sem lett volna jo. Ö egy vegtelenül erös ember volt, aki nem tudta volna elviselni, hogy evtizedekig mas segitsegere szorul.A mi eletünkröl, a fiaimmal nem is szolva. En senkinek nem kivannam azt a sorsot, ami rank vart volna. En magam sem akarnek ugy elni.


    A legborzasztobb a temetes volt. Februar 11-en halt meg, s ö egy annyira eletvidam ember volt, s leereszteni a fagyott földbe - hat az valami szörnyü volt.Legalabb ha sütött volna a nap, de nem.


    De hala Istennek elmult, s egy uj fejezet kezdödött az eletemben.

    előzmény:
    *Szigal* (30897)
    2018-04-11  22:40
  2. 2018. Április 12. 06:3730900.

    Drága Margaret, boldog születésnapot, Isten éltessen sokáig egészségben, vidámságban!

    előzmény:
    *Szigal* (30897)
    2018-04-11  22:40
  3. 2018. Április 12. 06:3230899.

    Jó reggelt!


    Kedves Carola, érdeklődve és megilletődve olvastam rövid és tömény életrajzod. Regényt lehetne írni róla. Jó, hogy leírtad nekünk, mert így már tudjuk ki az új társunk, ismerjük történetedet. Nagyon örvendetes, hogy rátaláltál életed új társára, aki a gyerekekkel együtt szeret téged! Hát egészséget és sok jót kívánok a továbbiakban.


    A tegnap tulipánt szerettem volna venni, de úgy látszik lejárt már, mert nem kaptam.


    Nagyon kellemes meglepetésben volt részem, mert a pár nap alatt amíg nem jártam kint elárasztotta a környéket a tavasz! Minden virágban pompázik. Gyümölcsfák, magnólia, primula, ibolyák! Az erdő is zöldül alattunk. Reggel élénk madárcsicsergés hallatszik a konyhaablakon keresztül, mert azért még nem lehet nyitott ablakkal aludni.


    Én, mint írtam kolozsvári vagyok, de 28 évet Csíkszeredában éltem. Látod, engem a csendes kisváros vonzott. No meg, hogy magyar város volt. 34 évesen elváltam és egyedül neveltem fel a gyerekeket. Most az ikrek Angliában élnek, ott van két aranyos kislány unokám és Csíkban még egy fiú, 15 és egy nagylány 13 évesek. Én kilenc éve haza költöztem Édesanyámat gondozom.


     

    előzmény:
    CarolaKennicott (30893)
    2018-04-11  10:07
  4. 2018. Április 11. 22:4230898.

    Nagyon várlak és remélem minden rendben van Veled! 

    előzmény:
    Bibione (30895)
    2018-04-11  10:31
  5. 2018. Április 11. 22:4030897.

    Szervusztok, jó estét!


    Ez a nap is elrohant, pedig milyen jól kezdődött az új topiktárs bemutatkozásával! 


    Kedves vagy Carola, és én nagyon hálás vagyok, hogy van végre valaki, aki nem restell magáról is írni - így kell ezt! 


    Ilyen fiatalon kellett megismerned mindazt, amiről cseppet sem drámai hangon írsz, az első férjed elvesztését? Nem lehetett könnyű, de nagyon jó, hogy beszélni tudsz róla. Hasonló vesztességen én jóval idősebben, 55 évesen mentem keresztül… Kegyetlen néha ez az élet. 


    Örülök, hogy végül jól alakult a sorsod, és tovább tudtál lépni. A gyermekek biztosan segítettek ebben és még csak nem is tudják, ugye? 


    ***


    Nagyon kellemetlen, hogy megfeledkeztem tegnap a mi kedves korelnökünk születésnapjáról, pedig - ha burkoltan is tette -, de emlékeztetett bennünket. Sajnos mindig átlépünk egy-egy fontos információn. Tehát: Drága Margaret-Marika, ott a távoli Kanadában, fogadd megkésett jókívánságaimat: egészséget, örömöket, szép napokat és még egyszer egészséget! Frissen nyílt virágokkal kedveskedek Neked!

    előzmény:
    CarolaKennicott (30894)
    2018-04-11  10:09
  6. 2018. Április 11. 10:3230896.

    előzmény:
    tanaria (30892)
    2018-04-11  09:46
  7. 2018. Április 11. 10:3130895.

    Majd jövök !

    előzmény:
    *Szigal* (30889)
    2018-04-11  07:27
  8. 2018. Április 11. 10:0930894.

    Egyebkent csak amulok es bamulok, mennyire szepen irtok. Ezt ugy ertem, hogy egyaltalan nem lehet eszrevenni, hogy hany evesek vagytok, pusztan a szövegek tartalma alapjan.

    előzmény:
    tanaria (30892)
    2018-04-11  09:46
  9. 2018. Április 11. 10:0730893.

    Tulipanos szep jo reggelt !


    Mielött Nemetorszagba költöztem, Budapesten eltem 8 evig. Gyöngyösön születtem, de egy kis faluban nöttem fel. Egerbe jartam közepiskolaba, ott laktam kollegiumban, majd az erettsegi utan költöztem Budapestre. Nagyon vagytam a nagyvaros forgatagaba !


    Aztan 1996-ban megismertem az elsö ferjemet, s ömiatta költöztem el Magyarorszagrol. Elöször egy kisvarosba, Köln közelebe költöztem, ö ott elt es dolgozott, majd 2002-ben Drezdaba ( ö keletnemet volt, az 1989-as "nepvandorlaskor" ment at a nyugati reszre).


    A legidösebb fiam meg a nyugati reszen született, a közepsö, Alexander mar Drezdaban. Ö ket eves volt, amikor az edesapjuk meghalt.


    Aztan megismertem a mostani paromat, aki nagyon megszerette a ket fiamat, de szeretett volna egy közös gyereket is, s igy született a legkisebb, Paul aki most elsö osztalyos. Ö mar nem Drezdaban született, hanem egy masik tartomanyban, mert elköltöztünk Drezdabol, s vettünk abban a kisvarosban, ahol most elünk, egy kis hazat. Ez a harmadik tartomany, ahol elek Nemetorszagban. Szoval en egy affele vandormadar vagyok.


    A fiaim nagyon keveset beszelnek magyarul, sajnos, nem vagyok eleg következetes velük, de igyekszem. A parom roppant erdeklödö, ö igyekszik tanulni az anyanyelvemen, de hat a magyar szörnyen nehez. Az elhunyt ferjem sem tudott magyarul, mert mindig azzal ervelt, hogy Magyarorszagon annyian tudnak nemetül, hogy neki nem kell magyarul megtanulnia, s különben is, en annyira jol beszelek nemetül, hogy felesleges a magyar nyelv.


    A legidösebb fiam 11. osztalyos gimnazista, s mindig azzal ervel, ha dorgalom, mert nem akarodzik neki magyarul beszelnie, hogy az iskolaban - a nemeten kivül - harom nyelvet tanul ( angolul, oroszul es latinul), s neki annyi eleg. Probalom neki megmagyarazni, hogy ahany nyelvet beszel, annyi ember. Meggyözödesem, ha valaki egy nyelvet jol elsajatit, akkor az emberek mentalitasat is atveszi bizonyos fokig. A közepsönek van magyar nyelvkönyve, s naponta kell tanulnia, s szavakat is leirnia. A kicsi meg mostansag lett erdeklödö. En sosem ertettem, hogyan müködik a ketnyelvü neveles otthon, legalabbis nalunk nem megy. Harom magyar nöt ismerek a varosunkban, s egyiknek sem beszel a gyereke magyarul.Valamit rosszul csinalunk, na.


    Erdekes, hogy a legkisebb fiam beiskolazasa elötti orvosi vizsgalaton azt mondta az orvos, hogy pl. a szlavok, plane az oroszok, a törökök es az arabok nagyon nagy hangsulyt helyeznek arra, hogy a gyerekük a szülök nyelvet megtanulja.De mindegy.


    Jol eleresztettem a mondokamat. A kommunikacios kepessegeimet a gyerekeimnek is tovabbadtam, vagyis ök is annyit karattyolnak, mint en . Igaz, mellettem szohoz jutni nem könnyü, bar en jo hallgato is vagyok, ha valami erdekel. Viszont negy himnemü lennyel egy haztartasban nem könnyü, ezert egyszemelyes nöi uralmamat foggal-körömmel vedem, s mind a negy himnemüt magam möge utasitom.

    előzmény:
    *Szigal* (30891)
    2018-04-11  07:59
  10. 2018. Április 11. 09:4630892.

    Szép napot!


    A versek napja, lehet ennél szebb?


    Közben itt mosolygok magamban a korkülönbségen... Arra jó a net (topik), hogy bagatelizálodjon. Így a gátlások nem zavarnak. Eszembe jutott egy kérdés a Honfoglalón, hogy mikortól számítják az aggkort. Nos, a válaszok a fiatal játékosok részéről: 60, 65, 65. Nnna, gondoltam, de szerencsére a helyes a 90 év lett volna.  


    Bibione, gyere. Nagyon szeretnélek már itt látni, olvasni.


    Ma muszáj elmennem a háziorvoshoz Anyukámnak receptért, és alig merem itt hagyni ... Ez most a gondom.

  11. 2018. Április 11. 07:5930891.

    Ja és területileg, én közel 31 éve Izraelben élek, a világ egyik legszebb városában: Haifán. Azelőtt pedig kronológiai sorrendben: Petrozsényben, Kolozsváron és Csíkszeredában: 18+5+19 évig, így nekem négy kedvenc városom van! 


    Topiktársaink Magyarországon, Kanadában és Erdélyben élnek, így most Németországgal gazdagodunk! De jó! 


    Te hol éltél Németország előtt? Fiaid, párod beszélnek magyarul? Néhány beírásod alapján Te is jól őrzöd az anyanyelvedet, gratulálok! 


    Ja és van közöttünk egy hölgy - majd felfedi magát -, aki már a világ hatvan országában járt és most ismét meghódítani készül egy izgalmas célpontot. Én sajnos csak négy országot ismerek, mert Bécsnél tovább (még) nem jutottam. Amint látod, ebben is különbözőek vagyunk, de így kerek a világ! 

    előzmény:
    *Szigal* (30890)
    2018-04-11  07:47
  12. 2018. Április 11. 07:4730890.

    Még egyszer: Isten hozott, kedves Carola!


    Szerintem jó választás volt, hogy éppen nekünk írtál, mert Te leszel közöttünk a legfiatalabb, de ne búsulj, nem lógsz ki a sorból, mert az itt összegyűlt öregecske hölgyek cseppet sem öregesek - magamat is beleértve, sőt, néha kimondottan gyerekesek vagyunk, a szó jó értelmében. No ez már jó hosszú mondat lett!


    Te korban éppen az én két lányom között vagy, ők idén 48, illetve 46 évesek, és van egy fiam is, aki már néhány hónapja túl van az ötvenen. Én 73 leszek ebben az évben, de még - gondolom én - teljes szellemi frissességben töltöm napjaimat, bár fizikailag némi javításra szorulok. 


    Vannak közöttünk nálam fiatalabbak és nálam picit idősebbek is, de látni fogod, hogy beszélgetéseinket nem az életkor határozza meg. 


    Tematikailag pedig gyakorlatilag minden érdekel bennünket, és az eltérő véleményeket civilizáltan, indulatmentesen hozzuk közös nevezőre. 


    Felsoroltad a hobbijaidat - mindegyik beleillik a mi érdeklődéseinkbe is. A cipők, ruhák, táskák témában mintha a nagyobbik lányomat hallanám! 


    Érezd jól magad közöttünk. 

    előzmény:
    CarolaKennicott (30887)
    2018-04-10  18:20
  13. 2018. Április 11. 07:2730889.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Ismét kemény napom volt tegnap, hat órás non-stop munka után este nyolc körül érkeztem haza és már semmire, de semmire nem volt kedvem-időm. Örömmel láttam viszont a közben született hozzászólásokat, és nagyon örülök az új, fiatal topiktársnak.


    Ma a költészet napja van Magyarországon, remélem, hogy az események forgatagában erről nem fognak megfeledkezni. Ébredéskor József Attila Ódájából mormoltam a nekem leginkább tetsző részt:


    "Szeretlek, mint anyját a gyermek,/ mint mélyüket a hallgatag vermek"… Nem is folytatom itt, csak magamban mondogatom tovább. 


    A mai napom teljesen bizonytalan, egy sms-re várok tegnap este óta. Aztán vagy lesz folytatása egy két hete elkezdett munkának, vagy nem, hála Istennek, hogy nem tőlem függ. 


    Ha mégsem kell elmennem a gép mellől, egy régen elhalasztott adatgyűjtésnek fogok. Lazán, de öregesen, alaposan. 


    És lehet, hogy még képek is lesznek, tudom én? 


    Bibione, mi van Veled? Bár félreértés lehetett közöttünk, én mégis megkövetlek. Gyere vissza - hiányzol!


    Mindjárt folytatom. 


     

  14. 2018. Április 10. 21:3430888.

    Érdeklődéssel olvastam bemutatkozásodat. Köszönöm!


    Igazad van, biztosan vannak témák, amik érzékenyen érintenek egyik-másikunkat. Részemről, úgy érzem, sok mindenről beszélhetünk, véleményt cserélhetünk. Látom, tapasztatból beszélsz. Örülök, hogy minket választottál.


    Kolozsváron születtem és most, egy 28 éves vargabetű után, újra itt élek már kilenc éve. Nekem is három fiam van és egy lányom. A két kicsi, fiú-lány, ikrek. 45, 42 és 36 évesek. Tehát én 65 vagyok és van négy unokám.


    Szeretem a természetet, szoktam gombászni járni a mellettem levő erdőbe. Szeretek olvasni, az erkélyen kertészkedek. A többi majd menet közben kiderül.


    Bírtam a fiad megjegyzését a sok cipő és táskáról.


    Jó éjszakát!


     


     


     


     

    előzmény:
    CarolaKennicott (30887)
    2018-04-10  18:20
  15. 2018. Április 10. 18:2030887.

    Honnan jöttem? Földrajzilag erted, vagy hogy mi szel hozott? Ha az elöbbi erdekel, akkor megmondom: magyar vagyok ( gondolom, az irasom alapjan azonnal kiderül ), de mar bö 20 eve Nemetorszagban elek, annak is a keleti reszen, egy nagyobb köhajitasnyira Berlintöl.


    2006-tol voltam nlc-s tag, de 3 evvel ezelött abbahagytam az irogatast. Most egy hirtelen ötlettel probaltam ismet bejelentkezni, de nem sikerült, igy uj neven regisztraltam.


    Rengeteg minden valtozott itt, a negativ ertelemben. Mint mar lejjebb irtam, zavar egy-ket dolog, de ez van.


    Egyet megtanultam korabbi nlc-s tevekenykedesi idömböl: van par tema, amihez nem szeretnek komolyabban hozzaszolni.


    Rengeteg dolog van, amiröl lehet beszelni, s vannak, ami miatt ölre mennek egyesek.


     


    Egyebkent 47 eves leszek majusban, 3 fiam van ( 17, 11 es 7 evesek). Eletem parja nemet. Van egy kicsi ikerhazfelünk egy kisvarosban, kicsinyke kerttel, ami megis sok dolgot okoz.


    Hobbijaim a sütes-fözes, olvasas, kötes-horgolas, vasarolgatas, a szep cipök, ruhak es taskak. Legidösebb fiam mondogatta egy idöben vala, hogy ö valojaban hasonlo nöt akar, mint en, csak kevesebb labbelivel es taskaval.

    előzmény:
    tanaria (30884)
    2018-04-10  12:55
  16. 2018. Április 10. 17:4530886.

    előzmény:
    Alsórákosi (30885)
    2018-04-10  15:33
  17. 2018. Április 10. 15:3330885.

    Kellemes tavaszi napot kívánok, minden kedves Idelátogatónak!


    Köszöntöm a régi/új tipiktársakat, békés-, jó helyre találtatok.


    Sok hozzászólásra kellene válaszolnom, átcsapkodnak fejem felett a hullámok és vészesen fogy az idő, sorra "esnek be" váratlan teendők!


    Akit érdekel: Egri Anika bemutatkozását megnézhetitek az NLCAFE.HU/SZTÁROK oldalon. Tegnap lement az első adás, láthatóan nagyon izgult, ennek ellenére jól teljesített. Annak idején a felvételt végig izgultam Vele, de most adásban jobban kitűnik, hogy a feladatra adott időt profi cukrászokra "szabták"!


    A szavazásról: Soha ennyien nem  vettek részt, az emberek változást reméltek, elegük volt a stadionokból, a botlábú focisták több 100 millós jövedelméből, az EU milliárdok saját zsebbe vándorlásából, a gyatra eü. ellátásból, az elmaradott oktatási módszerből, a 4 millió szegénységben élők semmibe vételéből, az óriás plakátokra, TV, rádió, nyomtatott sajtó félrevezető hirdetésekre elszórt 1000 milliárdokból, nem sorolom. Mészáros stróman nevén felhalmozott vagyonokból, az ország egy részének már a rokonok, haverok a tulajdonosai, stb.


    Sajnálom azokat,  a helyi kiskirályok által  átvert naiv embereket, akik néhány hónap mulva jönnek majd rá, hogy talán még annyi jövedelmük sem lesz mint eddig. Vár rájuk a zsellér sors!


    A választási "osztogatások" miatt a költségvetési hiány soha nem látott mértékű lett, emiatt keserves éveknek nézünk elébe, ja és jön a beigért "erkölcsi, jogi- és politikai elégtétel". Megyünk vissza a Rákosi rendszerbe?? 


    Ez az a jövőkép amit öregecske fejjel én látok!


     


     

  18. 2018. Április 10. 12:5530884.

    Szép napot!


    A tegnapi nap...eltelt hál'Istennek!


    Ami a magyarok szavazását illeti, szörnyű csalódás!


    Szia, Carola! Ráfér a topikunkra a frissítés, úgyhogy nagy örömmel köszöntelek!


    Honnan jöttél? És hogy-hogy pont ide?


    Mi sem szeretjük ezt a "ráncfelvarrást", amivel minden jót elrontottak. Hiába elégedetlenkedünk, senkit sem érdekel. Fura, nem?


    Szigal, elolvastam a fordítást is. Kínosan gyatra! Viszont boldogan néztem végig a képeket! Gyönyörű! Istenem, de szép volt ott látni élőben!


    Én meg tudtam nézni a műsort a Viasaton.  Mennyi finomság! Drukkolok Annának!!

    előzmény:
    *Szigal* (30878)
    2018-04-09  11:59
  19. 2018. Április 10. 11:5730883.

    Szia !


    Köszönöm a kedves fogadtatast. Pusztan veletlenül talaltalak meg benneteket, mert böngeszgettem az aktualis topikokat. Regen pörgött az nlc, most meg olyan semmilyen.


    Pl. azt is hianyolom, hogy nem lehet szemelyeket megkeresni, nem tudok üzenetet küldeni, nem tudom a regi topikokat megnezni, amelyekben irtam annak idejen.


    Ha ez a rancfelvarras, akkor nekem rancosan jobban tetszik...

    előzmény:
    *Szigal* (30882)
    2018-04-10  10:37
  20. 2018. Április 10. 10:3730882.

    Szia, szívesen látunk, persze, hogy jöhetsz! A régi NLC valóban sokkal jobb volt, de "felvarrták a ráncait", azóta ilyen. Nem jó, de használható. 


    Utazás közben írok, mindjárt le kell szállnom. Mesélj, hogy tévedtél a topikunkra? Remélem, hogy köztünk maradsz! 


     

    előzmény:
    CarolaKennicott (30881)
    2018-04-10  09:56
  21. 2018. Április 10. 09:5630881.

    Sziasztok !


    Betolakodhatok közetek?En uj vagyok, illetve regi, de mar evek ota nem voltam, s a regi nevemmel nem tudtam bejelentkezni, s ezert kellett ujjal regisztralnom.


    Amugyis annyi valtozas van itt, hogy csak kapkodom a fejem. Hat, nem tudom, de nekem a "regi" nlc jobban tetszett.

  22. 2018. Április 10. 09:2330880.

  23. 2018. Április 9. 20:1030879.

    Látom, megint lebénult a topik. Remélem, hogy nem miattam. 


    A ma estére javasolt műsort nem tudom nézni, földrajzi okok miatt - ezt írta ki. Sajnálom. Ha esetleg valaki megőrizné a linket és elküldené nekem, talán mégis sikerülne? 


    További szép estét és aztán jó éjszakát!


    Zsúfolt és nehéz napok jönnek, utazásaim közben azért szívesen olvasnálak benneteket. A legjobbakat! 

    előzmény:
    *Szigal* (30878)
    2018-04-09  11:59
  24. 2018. Április 9. 11:5930878.

    Alsórákosi-Marika, fogalmam sincs, hogyan keresheted meg a múzeum tulajdonosának elérhetőségét. Talán tudod a hely angol nevét? Talán guglizni lehetne? A követséget felejtsd el, valószínűleg nem érdekük ilyesmivel foglalkozni. 


    A tegnap tele voltam várakozással - most pedig szomorú vagyok. Az az érzésem, hogy ismét rossz lóra esett a választás, ez az út csakis a diktatúrába vezethet, ami objektív törvényszerűségnek tűnik innen, messziről. Sajnos, a folyamatnak jól felismerhető előjelei vannak - mondja valaki, aki 24-ből (1965-1989) 22 évet töltött a 20. század egyik legszörnyűbb diktatúrájában… Nemsokára itt is elérkezik a változtatás ideje, mert nem butaság, hogy egy állami vezetőt csak meghatározott időszakra szabad választani. Nálunk most ez következik…


    Ez nem egy újságíró, hanem egy sokat tapasztalt ember magánvéleménye és semmiképpen nem politikai agitáció. 

    előzmény:
    Alsórákosi (30870)
    2018-04-08  16:54
  25. 2018. Április 9. 11:3830877.

    Nem e-mail volt az, Tanaria, hanem egy pps. összeállítás gyönyörű képekkel, zenével és egy minősíthetetlenül rossz és teljesen hibás magyar (?) szöveggel. Egy K. János nevű úriember fordította angolból, szerencsére  befejezés előtt találtam egy nevet meg egy számot, ezek segítségével eljutottam az eredeti összeállításhoz, csak sajnos, zene nélkül. Itt van a link: 


    https://www.slideshare.net/mireille30100/484bahai-gardens


    Angolul tudóknak - Alsórákosi-Marika, Tanaria, Margaret-Marika stb. érdemes lenne összehasonlítanotok a K. János féle merényletet az eredetivel. Alsórákosi-Marikának nem kell elküldenem, mert itt van a link, (copy-paste), Tanariának viszont elküldöm a "fordítást", jól fog szórakozni, biztosan!


     


     

    előzmény:
    tanaria (30873)
    2018-04-08  17:55

Címlap

top