Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. Április 4. 08:4730826.

    Bibionenak meséltem, hogy csak az épület ronda, a belseje gyönyörű és a lakások - köztük turisták által is bérelhetők -, teljesen szokványosak. Készítettem néhány képet az M.E. otthonának ötletes és saját gyártmányú dekorációiról, azokból is felteszek majd egyet-kettőt, ugyanis nem csupán mérnökember és humánus gondolkodó, hanem tehetséges képzőművész is lehetne. 


    Körülbelül 8-10 éve sokat jártam ebbe a házba, először társalkodónői minőségben, majd később vegytiszta baráti alapon. Egy Marosvásárhelyről származott orvosnő lakásába jöttem, hetente két-háromszor, könyvei és lemezei közé, beszélgettünk, zenét hallgattunk, csevegtünk, emlékeket osztottunk meg a közös szülőföldről, sétáltunk a parton, és rengeteget fényképeztem. Biztosan megvannak a képek valamelyik winchesteren, de idő kellene, hogy megkeressem. Az orvosnő, N.V., már évek óta nincs közöttünk, halála előtt egy-két évig az ország déli felében lévő fia gondozásába került, és csak közös ismerősöktől hallottam, hogy teljesen leépült, aztán el is ment…


    Hogy mégis elképzeld a helyet, megkerestem az épület honlapját és onnan loptam néhány felvételt róla. Meglátod, hogy milyen fantáziátlanul csúnya, elrontja az egész tengerparti panorámát. >>>>


    1. - 2. A tervezője szárazföldi hajónak képzelte talán? Mindkét kép a part felől fotózták,


    3. ezt pedig a város irányából. 


    4. A ház előcsarnoka.

    előzmény:
    *Szigal* (30825)
    2018-04-04  07:59
  2. 2018. Április 4. 07:5930825.

    Ja és még valamit. Megint elsiklottál egyik kérdésem felett, elegánsan, mint mindig. Lássuk csak? 

    előzmény:
    *Szigal* (30824)
    2018-04-04  07:56
  3. 2018. Április 4. 07:5630824.

    Jó reggelt!


    Széppé tetted a napomat, Tanaria! Látod, mégse harapom le a fejed, tudtam én, hogy nem is kell, de olyan jólesett érvényesíteni a hét év előnyömet (vagy hátrányomat?) Annak örültem, hogy Te nyitottad a napot és jó korán. 


    Leemelem a nemlétező kalapomat, hogy Te még ezt is tudod, mármint a mondókába foglalt pipitért. Ezt sem hallottam soha… Nahát!


    Mielőtt munkába merülnék, felteszek néhány képet, hátha jót teszek vele, és aztán várhatom azt a bizonyos jót, amit a jótett fejében ígérgetnek. Legtöbbször potyára, vagy csak a népmesében?No majd meglátjuk. 

    előzmény:
    tanaria (30823)
    2018-04-04  07:09
  4. 2018. Április 4. 07:0930823.

    Jó reggelt, szép napot!


    Természetesen már nézegetem a műszert itt a neten, nem kell a fejemet leharapni.


    Jól telt nekik Londonban, sokfelé jártak, sok mindent megnéztek. Ezeket a képekből tudom, látom. Majd személyesen mesélnek, mert nincs idő.


    ..."Patakparton pipitér,


    Róka szava kicsit ér."...


    előzmény:
    *Szigal* (30822)
    2018-04-03  22:40
  5. 2018. Április 3. 22:4030822.

    Igaz, hogy csak holnap olvasod, de úgy meghúznám a füled! Tessék azt  a műszert megjavíttatni, vagy újat venni, mert a vérnyomás-ingadozás cseppet sem játék! És nem csupán rólad van szó, mindenképpen Anyukádról is, mert neki is voltak-vannak gondjai a vérnyomással, és mi lenne vele, ha egyik percről a másikra neked esik valami bajod? Akkor is, gondolkozz, ha most éppen "jól érzed magad". 


    Ne haragudj, most már mehetek aludni, mert kissé felvitted az én mindig alacsony vérnyomásomat. Irgum-burgum!


    A másik témáról csak ennyit írsz? London is tetszett a gyerekeknek? 


    A tekergésekhez pedig jó időt kívánok, örülök, hogy végre egy kicsit kikapcsolódhatsz! Nehéz hónapok vannak mögötted, csodállak, hogy ennyire önfeláldozó vagy… Már kilenc éve. És közben volt Bori néni ápolása, és a tavalyelőtt az anyósodé. Ő hogy van? Zoltán új lakásáról is csak így, sorok között értesülök, de nagyon örülök neki és sok szerencsét kívánok hozzá! 


    Jó éjszakát neked is! 

    előzmény:
    tanaria (30820)
    2018-04-03  21:27
  6. 2018. Április 3. 21:3030821.

    Bibione, Isten hozott! Bizony Te is mesélhetnél… 


    Képzeld, nem tudtam mi az a pipitér! No de azóta már tudom. Azt írják róla gugliék, hogy ötféle is van belőle Magyarországon, négy fehér virágú, egy pedig sárga. Itt nálunk is tele van a domboldal hasonló sárga virággal, ma le is fényképeztem, de még nem töltöttem le - nem volt rá időm. Kíváncsi vagyok a véleményedre, vajon ez is pipitér? Nekem nagyon tetszik a neve! A vadgalamb honnan érkezett? Fogalmam sem volt, hogy vándormadár lenne, de még nem volt időm kutakodni, így rajtad a sor, hogy felhomályosíts! 


    A ház maga luxusház, de szerintem Izrael legrondább épülete - majd keresek róla egy fotót. M.E. lakása egy szokványos otthon, semmi luxus sincs benne. M.E pedig a könyv kiagyalója, kezdeményezője, "civilben" nyugdíjas mérnök, aki fantasztikus karriert futott itt be, a villamossági társaságnál dolgozott nagyon fontos beosztásban, sok találmány öregbíti a nevét. Természetesen ő is magyar anyanyelvű, Budapesten született és legalább húsz-huszonöt éve ismerem. Emlékszem, hogy több mint tíz éve egy színházi előadásra utaztunk együtt Tel-Avivba, akkor került szóba először az ötlet, mármint a magyar filoszemitizmus. Vitatkoztam is vele, mert mai napig értelmetlennek tartom, elsősorban azért, mert noha az antiszemitizmus ellenpárja, mégis megkülönböztetés! A közben létrejött és 2014-ben megjelent könyv vitatottságának éppen ez az egyik oka. Most is ez a véleményem, annak ellenére, hogy magam is a szerzők egyike vagyok. Nem jogdíjért (arról eleve lemondtam), hanem azért a kevesebb, mint ezer magyar emberért tettem, akiket a Jád Vásém Múzeum kitüntetett és a "Világ Igaza" címet mondhatják magukénak. (Róluk szól az én írásom.)


    Szóval a vitathatóság egyik oka éppen a megkülönböztetés, akkor is, ha az pozitív előjelű, miközben a humanizmus eleve az emberek közötti egyenlőségen alapul! A vitatottság másik szempontja az a történelmi tapasztalat, amit itt ezerszer hallottam a túlélőktől: hogy a humanizmus nem éppen általánosítható vonása a magyar embernek (sem). Ezrek, tízezrek örültek a zsidók elhurcolásának, ültek be lakásaikba és sajnos, ezt az a nem kevés, de nem is túl sok "Világ Igaza" sem tudja ellensúlyozni. 


    Persze ettől még nem kisebb tisztelettel tekintek azokra az emberekre, akik valóban szeretik a zsidókat, vagy másképpen: akik valóban szeretik embertársaikat! 

    előzmény:
    Bibione (30818)
    2018-04-03  13:47
  7. 2018. Április 3. 21:2730820.

    Nahát akkor: Laci elküldte az összes képet a "nyaralásukról". Kati mesélt, nagy öröm és élmény volt megmutatni a helyet ahol élnek, és egyáltalán együtt lenni.


    A vérnyomásmérőm elromlott. Tizenhét éves... Amúgy jól érzem magam.


    Nem utazom sehova, egyrészt mert egy hét csak felkavarna, nem elég, de nincs is vakáció, hogy a gyerekekkel lehessek. De izgalommal várom, mert tekeregni fogok sokat!


    Nyugodalmas, jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (30819)
    2018-04-03  20:52
  8. 2018. Április 3. 20:5230819.

    Szervusztok, jó estét! 


    Elég terméketlen volt a mai napom, no de holnap majd bepótolom. 


    Itt is szokatlanul erős szél fúj, süvít a házak között, rázza a redőnyöket, előre félek az éjszakától. Lehet, hogy éppen ezért fogok majd jobban aludni? 


    Diszkréten kérdem Tanariától, hogy 20.-án elutazol valahová? Vagy hármasban szeretnétek tölteni azt az egy hetet? Mindenképpen kikapcsolódást jelent neked a nővéred érkezése - gondolom. 


    Ugyancsak Tanariát szólítom meg, aki azt merészelte írni, hogy mindenről beszámolt! Nahát! Például arról szó sem esett - pedig egy hétig türelmesen vártam -, hogy milyen élményekkel érkezett haza az elmúlt hét elején Laci & company? Ilyesmit kihagyni, kérem, több mint megbocsáthatatlan! És még mennyi mindenről nem írsz, "ami történt, történik". A vérnyomásról már nem is beszélek, miután Te sem…

    előzmény:
    tanaria (30817)
    2018-04-03  12:23
  9. 2018. Április 3. 13:4730818.

    Jó napot kívánok mindenkinek  !


     Véget értek a dolgos ünnepek   .     Mindannyian tudjuk , hogy  az ünnep  "megcsinálása " fáradtságos munka   -nincs semmi magától -  még akkor is , ha a  családjának szívesen csinálja az ember .     Nem volt semmi     extra  , pláne nem luxus   , mégis fáradt vagyok .      De jó volt  ,  és    kell ez is    nekünk .   


    Itt  is tavasz van   , Tanaria  , fagy már nincs   ,ragyogó napsütésben   pipitérek hemzsegnek a fűben  ,  a  vadgalamb is megérkezett pár napja , itt   


    búgja a szokásos dalát   az ablak előtt .


    Szigal , a  könyv , amit a    tengerparti luxus lakásban ráztok gatyába , miért vitatott ?

    előzmény:
    *Szigal* (30816)
    2018-04-03  08:00
  10. 2018. Április 3. 12:2330817.

    Szép napot!


    Mára végre megint visszajött a tavaszi hangulat, még ha reggel 0 fok is volt. Itt is megmozdultak a fák, bokrok, a fű tele van színes primulákkal. Három napig nem voltam kint, ezalatt beosont a tavasz. Pedig nagyon erős, hideg szél fújt.


    Nem készítettem fényképet, eszembe sem jutott. 


    Ha lehetne most mind sétálnék, csalogat az erdő és egyáltalán a kint-lét. 20-án jön egy hétre a nővérem, csak legyen szép idő, mert arra vágyom.


    Mindenről beszámoltam, ami történt, történik.


    előzmény:
    *Szigal* (30816)
    2018-04-03  08:00
  11. 2018. Április 3. 08:0030816.

    Szépjóreggelt!


    Ugye most már jöhetnek a dolgos hétköznapok? Legalábbis egy ideig. 


    Mindenki jól van? Senkinek sem ártott meg a pacsuli? Jelentéseket várunk! 


    Addig is - itt még mindig dübörög a munka, és így is lesz még néhány napig. Azért mégse feledkezzünk meg egymásról, jó?


    Tanaria, a Ti asztalotokról készült fotó? Szívesen látnám. Amikor Erika a tojásokat festette, éppen sült a kalács. Biztosan egyebek is voltak, de ezekről nem kaptam képeket. 


    Akkor elköszönök, indulok Klárihoz. 


    A legjobbakat!


    előzmény:
    tanaria (30815)
    2018-04-02  18:19
  12. 2018. Április 2. 18:1930815.

    Szép estét!


    Ügyes vagy, gondolom ma is nagyot haladtál a munkáddal.


    Mikor ott voltam, akkor is voltak bújóhelyei Muszkónak. 


    Szép a vendégváró asztal, a süteményeket, mondjuk, hiányoltam róla.


    Ötletes, felejthetetlen húsvéti ötletei voltak Karpamernek (Mercikének). És eredeti fotói... Még sok örömet okozhatott volna...

    előzmény:
    *Szigal* (30814)
    2018-04-01  20:57
  13. 2018. Április 1. 20:5730814.

    Szervusztok, jó estét, szép ünneplést!


    Most engedtem útjára kétnapi munkám eredményét, óriási mennyiségű adatok alapján írtam és mielőtt leragadna a szemem integetek nektek! 


    Hogy a húsvéti hangulathoz hozzájáruljak, elküldöm a menyem festett tojásait, nagyon szépek. Eszembe jutott a mi jóemlékű Mercikénk egyik fotója - talán élete utolsó húsvétjáról, ha megtalálom, ide is felteszem. Holnap egy következő munkába vágok, kedden egy harmadikba, feltéve, ha sikerül a holnapit be is fejeznem. Mindenképpen a legnehezebben már túl vagyok. Ha a mait megfelelőnek találják, nektek is meg fogom mutatni. 


    1. Húsvéti dekoráció Nagykárolyban.


    2. Merci havas, hóemberes, kengurús 2013-as - valóban utolsó húsvétja. Drága jóbarát volt és nagyon-nagyon kreatív… Nem azért tettem fel, hogy szomorkodjunk, hanem inkább mosollyal emlékezzünk rá!

    előzmény:
    tanaria (30813)
    2018-04-01  09:26
  14. 2018. Április 1. 09:2630813.

    Pont ezzel a jelzővel szerettem volna én is kifejezni köszöntésemet. Megelőztél, de mégis:


    Örömteli, boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok!

    előzmény:
    Alsórákosi (30811)
    2018-04-01  08:37
  15. 2018. Április 1. 08:5830812.


    Békés, boldog húsvéti ünnepeket kívánok!


    Bibionénak és Alsórákosi-Marikának köszönöm a jókívánságokat és a legjobbakat!


    Buszban írok, majd jövök valamikor a nap folyamán.


    előzmény:
    Alsórákosi (30811)
    2018-04-01  08:37
  16. 2018. Április 1. 08:3730811.

    !


     


    Örömteli ünnepnapokat kívánok, minden Kedves Idelátogatónak!


    ,,.

  17. 2018. március 31. 20:4830810.

    Jó estét!


    Elég ijesztő ez az égbolt.


    Ma befejeztem a sütés-főzést, holnaptól lustulás jön!


    Megjött a tavasz, ma egész nap nyitva volt a balkonajtó. Előttünk az erdő zengett a madárcsiripeléstől, és ettől nekem nagyszerű hangulatom, kedvem kerekedett.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (30809)
    2018-03-31  07:49
  18. 2018. március 31. 07:4930809.

    Szép Nagyszombat-reggelt! 


    Nincs sok időm. Indulok Klárihoz, ma keveset lehetek köztetek. Látom, hogy Budapesten 10 fok van, itt valamivel több és már nagyon süt a nap.


    Van néhány képem mára is, de már szorít az idő. Elégedjetek meg ennyivel. Még mindig a tenger szerdai látványa, felhőkkel aranyösvényekkel…


    A legjobbakat! (mondom a zöldségessel!)



     


     

    előzmény:
    *Szigal* (30808)
    2018-03-30  18:26
  19. 2018. március 30. 18:2630808.

    Szervusztok!


    Mi semmi extrát nem készítünk, kedvem sincs hozzá. Talán valami leveskét, pászka van - nagyon szeretem, valamilyen káposztás ételt és maceszlisztből készült sütemény is van, csak én eszem, Kriszti nem szereti. Holnap is dolgozom, vasárnap is - közben négyféle írnivaló is vár, és nem jön az ihlet, pedig összes körmömre ráég a gyertya. Nagyon tetszik egy anekdotaszerű szóhasználat: nem ihlek!  


    ***


    Most elmesélem, hogy mi is történt szerdán, amikor is Bibione szerint a tengerparton "flangéroztam"! Régi-új munka, amit a part közvetlen közelében lévő luxus lakóépület ötödik emeletén végeztem és ünnepek után még lesz folytatása. Mintegy négy-öt éve közreműködtem egy érdekes és vitatott könyv megjelenésében, amit most angolra akarnak fordítani, és ehhez elő kell készíteni-válogatni-javítani az eredeti Word-, illetve pdf-formátumban lévő egész anyagot. A kötet ötletgazdájának lakásán dolgozunk, eléggé nagy a rendetlenség az adattárban, ezt is racionalizálni kellene. Közben persze ki-kitekintettem az ablakon, de aznap a tenger sem hozta a szokott formáját. Hamszin volt, a víz nyugodt, az ég sötét a homoktól, portól.


    1. - 2. De még így is gyönyörű! És képzeljétek, már fürdőzőket is láttam! 


    3. - 4. Amikor viszont a nap legyőzte a szürkeséget, a hullámok is egyszerre nekilódultak! 


     

    előzmény:
    Bibione (30807)
    2018-03-30  17:02
  20. 2018. március 30. 17:0230807.

    Sziasztok  !       Itt  hirtelen tavasz lett , minden fénylik, zöldülni kezdett , madarak bódultan trilláznak ,  és én kitárt ablak mellett főztem .         Ilyen idő kellene    ,   Tanaria    ,  gyereked építkezéséhez vagy tatarozásához .    Nálunk a hagyományos sonkát főzöm , töltött tojás lesz , torma , retek , zöldhagyma   ,  , rántott csirke , fűszeres tarja   és sütik .  Tojást már nem festek ,  vannak fatojások   ,    ,de mikor gyerekeim  kicsik voltak   , péntek éjjel    /   örökös időhiány  /    festettem a tojásokat , amit a nyuszi hozott   , ugye . 


    Szigal    ,  az a pár zsidó zene , amit én az évek során hallgattam ,  bennem hasonló hatást kelt , mint a gregorián dallamok  , ha  az utóbbit csak férfi kar adja elő .      Ez persze laikus megközelítés    , tudom    , de a  művészet ilyen .      Sebestyén Márta hangját szeretem.     Remélem jobb lesz a  közérzeted   , ha kialudtad magad .        Mindenkinek szép ünnepet kívánok , ha   esetleg  nem jönnék  pár napig   .

    előzmény:
    tanaria (30803)
    2018-03-29  15:01
  21. 2018. március 30. 14:3830806.

    Szép napot!


    Idegesítő ez a nlc!! Nem értem, miért tették ezt a "ráncfelvarrást"?!?! Azóta, mikor szebb az élet kidob. Privi sincs, pedig lenne egy tiltott kérdésem...


    Nem, nem néztem meg a filmet, pedig egyfolytában a fejemben mocorgott, kevés volt az időm, estére túl fáradt voltam, vagy egyszerűen nem volt kedvem.


    Szép Peszách-ot kívánok! Szeretem a zsidó zenét a dallamuk, meg a mély hangulatuk miatt. 

    előzmény:
    *Szigal* (30804)
    2018-03-30  10:44
  22. 2018. március 30. 12:2830805.

    Valamit nagyon elrontottam, és saját magamat kitöröltem, nagyokos! 


    Szó volt szavakról, de most már nincs időm visszavarázsolni, a fejem sem ott jár a jelek szerint. A képeket készítettem elő, de túl fáradt vagyok már mindenhez, majd délután, estefelé. Ha még egészben vagyok akkor…


    Pedig kár, de mindegy. 

    előzmény:
    *Szigal* (30804)
    2018-03-30  10:44
  23. 2018. március 30. 10:4430804.

    Szervusztok, drága aktív és kevésbé aktív topiktársak!


    Reggel óta ez a nóta zsong a fülemben, ugye milyen szép? 


    Este kezdődik a Peszách, idén szépen egybeesik a két tavaszi ünnep. Ma van a Széderest, amit mi itthon töltünk, de nem hagyományos módon, hanem csak úgy, mint azok a sportolók, akik a kispadon ülve követik a meccset. Számunkra sajnos nem hagyományos, hanem inkább "hozzáidomultunk" ünnep, miközben a Húsvét is elvesztette otthoni varázsát. Erről ennyi elég is. 


    Majd hozok széderesti muzsikát is, ha igényli valaki. Nagyon szép, archaikus dalok, szeretem hallgatni és áthat a misztikus hangulatuk. 


    ***


    A harminc év alatt egyetlenegy alkalommal sem volt ilyen furcsa időjárás Peszáchkor, mint az idén. Poros, homokos, fülledt hamszinok, viharos szelek - mint tegnap és ma éjjel, esős, lármás szürkeség, mint ma - soha nem hittem volna, hogy ilyen furcsán érkezik a tavaszünnep. Ma éjjel is erős szelek fújtak, nem tudtam aludni, hajnalig filmeket néztem a számítógépen, például az elszalasztott Sacher szálló első részét, meg mindenfélét olvasgattam, de álom nem jött a szememre. 


    Jut eszembe: Tanaria, végül sikerült megnézned a javasolt, Fekete Ibolya rendezte filmet? (Anyám és más futóbolondok a családból)


    ***


    Most mesélek még egy kicsit, aztán belevetem magam a munkába. 


     

  24. 2018. március 29. 15:0130803.

    Hááát, sok mindent rám lehet fogni, de azt, hogy mániákus takarító lennék, nem.  Hála Istennek túl vagyok rajta!


    Drukkolok én is a felmelegedésért, mert minden éjjel fagy és a nagy fiam új lakásán nem tudnak haladni a belső munkákkal a hideg miatt. Nem lehet letenni a járólapokat. Már három hete várakoznak. 


    Anyukám mindent ehet, inkább az állag fontos, minél puhább annál jobb. A diós-mákos tekercsről viszont lemondok, mert az neki nehéz. Mindig ezt szoktam ilyenkor, most kalácsot fogok sütni és zserbót. Sósrudat (sósstángli) is készítek, azt Zoltán fiam miatt. Húsleves, töltöttkáposzta, brokkoli rántottcsirkével. Ez egy hétre, szinte, elég lesz. 


    Te mivel készülsz?


    Ezek a régi szavak a mi családunkban gyakran használva voltak. Volt nekem egy nagyon szeretett nagynénim, akinek nagyon ízesen, kedves humorral nevezett el dolgokat. Most a gebula szó jut eszembe. Tudod, mire mondják?

    előzmény:
    Bibione (30801)
    2018-03-29  12:22
  25. 2018. március 29. 13:5930802.

    Először úgy értettem  ,hogy a tengerparton flangérozol Szigal  , de látom , az tegnap volt  .  Ez  a szó most a gyerekkoromból bukkant föl , nem használtam ,nem hallottam ezer éve .     Kosztolányinál olvasható  ilyen   , és a szüleim , nagyszüleim generációja még beszélte ezeket .  Ilyen még - többek közt ,- a kifőtt tészta  , sült tészta   /  ma  süti  / .  Egyre többször bukkannak ilyenek föl, biztos ,ez a korral jár .    Ti ezt nem tapasztaljátok magatokon ?

    előzmény:
    *Szigal* (30798)
    2018-03-29  07:54

Címlap

top