Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. március 29. 12:2230801.

    Sziasztok  !        Igen Tanaria  ,  a  takarítás sosincs befejezve  , csak abbahagyva , pedig én nem vagyok egy mániákus ilyen téren , legalábbis néhány ismerősömhöz képest  , aki ebben találta meg létezésének értelmét .    /    V  .   osztálytársam  , ha elmegy valakihez   ,nem azt meséli , hogy az illető hogy van  , hanem , hogy látott e port nála   és minden kottára állt-e  .  Ez a   mérhetetlen korlátoltság  hol   szánalmas , hol nevetséges .   /     Mit fogsz főzni  ?  Gondolom a beteg állapotát is figyelembe kell venned  .


    Drukkoltam a jó időért , mert D. fiam a barátjával túrázni akart , de esik    ,   és esni fog .  Emiatt két hete már elhalasztották , sárban dagonyázni nem jó .      Pedig ráfért volna egy ilyen  nap , szereti ezt .     


    Nálunk a rügyek többsége pattanás előtt van ,  kis kankalinok   sárgulnak a délre néző domboldalakon .  / nagymama kásavirágnak nevezte  /  . A tavasz itt  próbálkozik .                                         Szigal , a  francia fiú 16 éves volt akkor  . Az én gyerekeim is voltak kint , más-más évben , de nem ehhez a családhoz kerültek , azt hiszem betegség miatt .   Végül is maradtak inkább az angol nyelvnél , bár  A.  felnőtt korában    a franciához  is is visszatért  , vett nyelvórákat .

  2. 2018. március 29. 11:2830800.

    Jólestek a haifai ismerős képek, a meglepetés szintén! De gyönyörű ilyenkor ott!!


    Itt még kopár az erdő, semmi rügy, bimbó ilyesmi. 


    Mindennap egyforma, és még ez a jó...


    Mindenkinek a legjobbakat!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30796)
    2018-03-28  07:54
  3. 2018. március 29. 11:2130799.

    Harmadszori nekifutás.


    Szép napot!


    Jelentem: takarítás befejezve (ami végül is, sosem lesz), bevásárlás elintézve. Csak holnaptól sütök-főzök.


    Számomra a gyerekkori örömöt az önfeledt, izgalmas játszás a szomszédgyerekekkel a közeli parkban jelenti. Most is elkap ennek hangulata, ha arra járok.


    Az a "tömény békesség"-érzet engem Vacsárcsiban kapott el amikor a alma és körtefára akasztott függőágyból kémleltem az eget.

    előzmény:
    *Szigal* (30798)
    2018-03-29  07:54
  4. 2018. március 29. 07:5430798.

    Jó reggelt!


    Ma megint dolgos napom lesz - tegnap is az volt -, sőt a hétvége még ilyenebbnek ígérkezik, de azért mégis idejöttem aláírni a jelenléti naplót. Tele van igazolatlan hiányzásokkal, no de biztosan jó okotok van rá! Majd kimagyarázzátok… Csak azt remélem, hogy nem betegség, vagy egyéb rossz történések akadályoznak az írásban.


    Jólesett Bibione emlékeit elolvasni, de leginkább az utolsó szavak ébresztettek bennem vágyakozást az után a "tömény békesség" után, amit körülbelül ugyanabban a korban éreztem, amikor a körtefánk alatt hevertem a fűben, ágai között a vonuló felhőket nézegettem, és igen! - enyém volt az egész világ! Az lehetett az igazi boldogság. Semmi sem nyomasztott, gondom egy szál sem, örültem a létnek és… de jó lenne percekre bár visszahozni azt az elégedett életörömöt, ami akkor bennem volt!


    Tegnap újabb munkába csaptam - hetek óta egyeztettük az időpontokat, majd mesélek róla. Egy tengerparti épületben voltam egész nap, előttem a végtelen, hihetetlen energiákat kaptam a látványtól. Képek is készültek, hűha, nemcsak a megszokottak, hanem egészen különlegesek is. Nagyon jó nap volt! Igaz, a végén halálra izgultam magam, mert eltűnt Muszkó, egész este kerestük, de a drága újabb rejtekhelyet talált magának, és nagyon jól szórakozhatott a majdnem-majdnem pánikon, ami egyre inkább eluralkodott rajtunk. Aztán - amikor Őhercegkisasszonyságának kedve támadt - előjött, valahonnan egyik szekrény háta mögül. Sejtjük is hogyan jutott oda: a cipős fiók kissé nyitva maradt, jól beszuszakolhatta oda magát! 


    Indulok Klárikához, utána Timrátra - újabb érdekes nap jön, Wikipédiás szócikket "gyártunk" - két nyelven. 


    Legyen jó napunk! 

    előzmény:
    Bibione (30797)
    2018-03-28  13:30
  5. 2018. március 28. 13:3030797.

    Sziasztok  !              Teljes kiképzést kaptam   az    izraeli öntözéses földviszonyokról ,  köszi    Szigal   .      Ahol fa van , ott hasonlít a táj  az ittenihez  , de csak messziről .      Nálunk a pisztácia   'boltban terem '    6-7 ezer Ft kilója .     A magnólia is más ,mint nálunk         .    Itt szinte még nincs is levél rajta, vagy kevés csak , amikor kinyílik a virágja .    Mi tulipánfának hívjuk - így szoktam meg  ,     ------ életem egy korszakában   /száz éve  /minden reggel egy olyan buszmegállóban ácsorogtam , ahova    kinézett egy ilyen fa .         Most még az akkori átmeneti kabátom is eszembe jutott róla .  -------   A lila akácról viszont az ugrott be , hogy   szikrázó kora nyári reggel  , ülök a teraszon, ölemben egy  piros zománcozott füles tál és fejteni  /pirgálni   /  való borsó.   Kb .  12 éves lehetek   ,  a lábamhoz egy szürke-fehér macska dörgölőzik   ,  a fejem fölött óriási lila akácok lógnak  , és tömény békesség van .     

  6. 2018. március 28. 07:5430796.

    1. Tegnapi kép, miközben ugyanott, a magnóliák alatt haladtam el. Itt szállok le a buszról, ha Klárikához igyekszem.


    Meglepetés! Tavalyelőtti képek Csíkvacsárcsiból. >>>> Tanariának meglepetés, Bibionénak népmese-illusztráció!


    További szép napot és jó munkát a szorgosoknak!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30795)
    2018-03-28  07:30
  7. 2018. március 28. 07:3030795.

    Másfél órával később ugyancsak a Tanaria emlékeihez köthető erithryna-liget fáit fotózgattam. Ott vannak az áruházzal szemben, a sarkon!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30794)
    2018-03-28  07:24
  8. 2018. március 28. 07:2430794.

    Szép reggelt! 


    Sok időm most sincs, de virágossá szeretném tenni a napotokat. Vasárnap (Virágvasárnap volt! - de meg sem fordult a fejemben, nevezzük hát véletlennek?), szóval vasárnap Klárika megkért, hogy vásároljak neki elemeket a hallókészülékébe. Nem volt nagy ügy, csak át kellett mennem a széles, talán nyolcsávos út másik oldalára és közben rengeteg virággal találkoztam - ugye mégse véletlenül? 


    Csak a mobil volt nálam, azzal követtem el az alábbi nem túl tiszta és nem is túl látványos fotókat, de közben rátok gondoltam!


    1. Miután átevickéltem az átjárókon, visszatekintettem a Klárikáék előtti magnóliákra - Tanariával éppen egy éve itt találkozgattunk, ha éppen dolgozni kellett mennem. 


    2. Lila akác az egyik parkolóban.


    3. Útszéli csoda.


    4. A kefevirágfa is tavaszodik. 


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (30793)
    2018-03-27  18:07
  9. 2018. március 27. 18:0730793.

    Azon egyszerű okból kifolyólag, mert ebben a Csíkszeredától tizenkét kilométerre fekvő székely faluban laknak a fiamék.   Egyelőre csak évente látogathatom meg őket, nagyon-nagyon szeretem ott!

    előzmény:
    Bibione (30788)
    2018-03-27  15:28
  10. 2018. március 27. 18:0530792.

    Tanaria, ha majd Csíkvacsárcsiban jársz (de kedves Bibionetől, hogy népmesei hangzásúnak véli!) kettőt is ültethetnél, egyet például a barátnőd nevében! 


    Amúgy mutattam én neked nagyra nőtt pisztáciafát, ha jól emlékszem, az utolsó haifai napunkon, amikor a német negyedben Kriszti társaságában bandukoltunk a buszmegálló felé, de már mindhárman nagyon fáradtak voltunk, benned pedig olyan gazdag információdömping, hogy csoda lenne, ha emlékeznél rá…


    Alsórákosi-Marika, figyelmeztess kérlek, hátha nekem is sikerül megnéznem a vetélkedőt. Amúgy van itt az NLC cikkei között egy, amely felsorolja a neveket is, de hűtlen barátnőnk nevét nem találtam. Vagy csak a jövő heti részben jelenik meg? 

    előzmény:
    tanaria (30787)
    2018-03-27  14:29
  11. 2018. március 27. 17:5330791.

    Bibione, köszönjük az áprilisi előleget, azaz Radnóti hónapversét! Mindegyiket nagyon szeretem, ez is rátapint a szeszélyes hónap jellegére, nagyon szép! 


    Ha még emlékszel a teljes nevére, próbáljátok megkeresni Sebastiant, biztosan emlékszik rátok! Nahát, milyen kedves, hogy vigyázott a mákos süteménnyel, ugyebár sohasem lehet tudni? Hány éves volt a srác? A Te fiaid is jártak az ő családjánál? 

    előzmény:
    Bibione (30786)
    2018-03-27  13:14
  12. 2018. március 27. 17:3830790.

    Most látom, hogy az első link valamiért nem jön elő. 


    Még egyszer!


    Remélem, most sikerült. Nagyon jó írás!

    előzmény:
    *Szigal* (30789)
    2018-03-27  17:23
  13. 2018. március 27. 17:2330789.

    Szervusztok!


    Nagyon szeretem amikor kérdésekre kell válaszolnom, újabb és újabb témák jönnek így elő. 


    Legelőször egy olyan adatot osztok meg, amit biztosan egyikünk sem tudott - magam is csak most bukkantam rá és nagyon büszke lettem:


    "Izrael a világ egyetlen olyan országa, amely a 21. századba nagyobb faállománnyal lépett be, mint amije volt azt megelőzően."


    Most jöhetnek a válaszok Bibione kérdéseire, de Tanaria is említette:


    1. Nem jelöltem meg a fácskát, nem is lehetett volna, de tudom, hogy ott van, és ő is őrzi a kezem nyomát. Ha valami csoda folytán arra járok, majd integetünk egymásnak! 


    2. Mint az ország területén lévő erdők, ültetvények, ez is a KKL tulajdonában van, ami az 1901-ben alapított Izraeli Nemzeti Alap. Kis fémperselyekben gyűltek a kisebb-nagyobb adományok, ennek köszönhetően zöldült ki a sivatag! Az olvasmányból kiemelek egy fontos részletet: "2008 novemberétől Izraelben minden egyes érett fát törvény véd. Egy fa kivágásához vagy áthelyezéséhez – akár magán-, akár közterületről van szó – az illetékes erdészeti tisztviselő előzetes jóváhagyása szükséges."


    3. Az öntözés csepegtetős öntözési rendszerrel történik, amely biztosítja, hogy a drága víz egyenesen a növény gyökeréhez jusson. Alsórákosi-Marika és Tanaria láthatták, hogy a felszínen lévő vízcsövek behálózzák az ország egész területét. Hatékony és gazdaságos módszer ez, itt is szóba kerül. Lásd a 3. pontot.


    És ha ennyi nem volt elég, üres óráitokban (van vajon ilyen?) ezeket is elolvashatjátok, igazán érdekes!


     


     

    előzmény:
    Bibione (30785)
    2018-03-27  12:24
  14. 2018. március 27. 15:2830788.

    Tanaria , miért pont ezen a népmesei hangzású helyen akarsz fát ültetni  ?                      Én sem ültettem még sk.  , mert az nem számít annak bizonyára  , , hogy ballagáskor én   is  sorfalat álltam , amikor két fiú   osztálytársam  elültette az iskola előtt az osztály fáját .    Nem ugrok el      én sem    , ha jön egy ilyen lehetőség  .

    előzmény:
    tanaria (30787)
    2018-03-27  14:29
  15. 2018. március 27. 14:2930787.

    Szép napot!


    Az én gyermekeim is szerették a spenótot. Én nem szerettem, de aztán, mire nekem is ízleni kezdett, sosem maradt, mert: "Anyuka nem szereti." Én is készítettem rizzsel, nagyon finom!


    Az "Ide süss"-t már rég lesem, köszönöm, hogy szóltál, Alsórákosi!


    A kis pisztáciafa egészen különleges! Jelöld meg, ha arra járnál, hogy ismerd majd fel. Szégyenkezve árulom el, hogy én még nem ültettem fát. De, hátha sikerül egyet (bár) ültetnem Csíkvacsárcsiban. 


    Várom a tavaszt!!!

    előzmény:
    *Szigal* (30779)
    2018-03-26  16:17
  16. 2018. március 27. 13:1430786.

    " Egy szellő, felsikolt , apró üvegre lép


    s féllábon elszalad.


    Ó április, ó április,


    a nap se süt , nem bomlanak


     a folyton nedvesorru kis rügyek se még


    a füttyös ég alatt ."   


    Megelőlegeztem az áprilist   , de azért remélem  , hogy  kibomlanak a rügyek hamarost .                       Most eszembe jutott , hogy  kb. 24 éve , még  A. fiam gimnazista korában vendég volt nálunk egy hétig egy francia fiú ,Sebastian , iskolai cseregyerekként  , szintén gimis .      Akkor is ilyen nagyon hideg húsvét volt  .         Mindenféle rendezvényekről éjjel jártak haza és   neki is jött a nyuszi .  Ez nagyon tetszett neki .     Nem mert mákos sütit enni nálunk ., mert attól félt , hogy az drog .    Így aztán maradt a zserbónál  és a csokitortánál .   Vajon mi lehet vele  ? 


     

    előzmény:
    *Szigal* (30782)
    2018-03-27  07:44
  17. 2018. március 27. 12:2430785.

    A legjobbakat  !


     Azt nem tudom ,hogy 8 év múlva leszünk vagy nem, de ha leszünk még az sem egy matuzsálemi kor  --vagy matrónai ?  --- nem lenne a biológia csodája  .        Szigal   ,    kis facsemetédet megjelölted valamivel, hogy felismerd majd később , fa korában ?         Akkor ez most egy olyan ültetvény ,  ami valakinek a tulajdonában van  ,  és majd övé lesz a termés  vagy   mindenkié , mint egy közpark pl.    vagy a jóistené ?              Meddig locsolják a fákat ott rendszeresen  ?     Vagy mindig kell, hogy ne legyen sivatagi a táj ?


    A spenótot gyerekeim is szerették  , én apróra vágott főtt tojást szórtam a  tetejére   , és tényleg rengeteg kellett.      Amit ki nem állhattak  , az  a sóska  és a  tökfőzelék volt   ,   amit én szeretek    , ezt nem is főztem nekik  .  Emlékeztem , hogy én mennyire szenvedtem , amikor gyerekkoromban mindent meg kellett ennem  , és annyit , amennyit anyám kimert .   Biztos azért van , hogy egy -két falatot a tányéron hagyok , mióta én etetem magam .

    előzmény:
    *Szigal* (30783)
    2018-03-27  08:04
  18. 2018. március 27. 08:1030784.

    1. - 2. Hűha, máris indulnom kell, de még megmutatok kétféle erdei vadvirágot, 


    3. és a távolban egy kedves, Jeruzsálem-közeli városkát: Bet Semes-t. Nevének jelentése: a nap háza. 


    ***


    Legyen szép és eredményes napotok! 

    előzmény:
    *Szigal* (30782)
    2018-03-27  07:44
  19. 2018. március 27. 08:0430783.

    1. A szakszerű gondoskodás bizonyítéka.


    2. És itt van az én drága kis pisztáciám - nőjön nagyra! Vigyáztam, hogy az öntözőcső kis nyílása közvetlenül a gyökérre irányuljon. Ha akarjátok, hozok egy kis tudnivalót a gyümölcsről is. Szomorúan vettem tudomásul, hogy csak nyolc év után fordul termőre. Hol leszünk már akkor? 


    3. - 4. Mindig tanulunk valamit! Gondoltátok volna, hogy ezek a kedves kis rózsaszínű virágok a len (linum pubescens) virágai? Az erdész a héber nevét mondta, egészen viccesnek tűnt, ugyanis "pistá széirá"-nak nevezik, de aztán itthon kigugliztam, hogy ez bizony LEN! Mondta is, hogy textíliát szőnek belőle és a héber név második szava "szálas"-t jelent, de csak itthon kapcsoltam, nahát! Érdemes elolvasni a történelmi részt


     

    előzmény:
    *Szigal* (30782)
    2018-03-27  07:44
  20. 2018. március 27. 07:4430782.

    Szép reggelt! 


    A wifim helyrejött magától, mindegy, úgysem értem!


    A sokat ígérgetett képeket teszem most fel, aztán indulok és majd virágosak is lesznek, ha letöltöm-butítom a kisokossal fotózottakat. Most elégedjetek meg ennyivel. 


    1. - 2. Már látszik az előttünk ültetett majdani erdő.


    3. - 4. Miután leparkoltunk, külön-külön mindenki megkapta a maga kis facsemetéjét és egy csákányt, amivel a már előkészített gödröt a fácskához igazítja, majd ültetés után betemeti. A negyedik képen látható tisztás nosztalgiát ébresztett, szülővárosomban hasonló helyen tartották a majálisokat. 

    előzmény:
    *Szigal* (30781)
    2018-03-26  21:28
  21. 2018. március 26. 21:2830781.

    Ne haragudjatok, de a wifi valamiért nem müködik, marad a kisokos, de innen nem tudom feltenni a számítógépre töltött fotókat. Pedig nagyon meg szeretném már mutatni a pici kis pisztáciacsemetémet.


    A szolgáltatóval csak reggel tudok beszélni, és azt hiszem váltani fogok, mert ez már a második eset ebben az évben. 


    Dolgozni nem tudok már. Ma se volt jó napom.


    Köszönjük az információt Alsórákosi-Marika, de még azt sem tudom, hogy megtalálom-e a neten, a titkolózást meg végképp nem értem. Hiszen olyan régen történtek a felvételek! 8


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Alsórákosi (30780)
    2018-03-26  18:03
  22. 2018. március 26. 18:0330780.

    Szórakoztató szép estét kívánok az ide tévedőknek!


    Igen, Ibike olvastam és nem feledékenységből tippeltem, arra gondoltam, hogy igy szándékozol inkognitóba maradni. Újabb vélelmem, a jobb szélső hölgy, de az meg nem szőke és én még ott tartok. 


    Ma este 20:00-21:00h. látható a Viasat3 műsorán az "ide süss" I. része. Hűtlen topik társunk, akinek mostoha gyerekei lettünk (nem nevezhetem meg, Ti se tegyétek, a facebookon se!!!), a II. részben  lesz látható egy hétig, minden este. Már nagyon várom, feltételezem akik tudjátok Kiről van szó Ti is!   Majd időben jelzem, nehogy Valaki lemaradjon az adásról


     

    előzmény:
    *Szigal* (30774)
    2018-03-25  20:15
  23. 2018. március 26. 16:1730779.

    Nem, nem, rosszul értetted, Bibione, hiszen írtam, hogy "a szélhámos Haifáról menekült el", szerintem az országba se tudna visszajönni többrendbeli csalás vétsége miatt, amit én elegánsan "etikai problémának" neveztem. 


    Nincsenek "tettestársai", ő maga egyedül vezeti a budapesti kócerájt, és a riportot követve arra jöttem rá, hogy - mint általában a szélhámosoknak - erős meggyőző ereje van. Történészként állítja be magát. A tudatlan turisták be is veszik a meséit, amelyeknek nincsen semmi, de semmi valóságalapjuk. Nem tudom egyik Rejtő-figurával sem azonosítani, mert nincs benne semmi emberi. (Tulajdonképpen mindegyik alakja többé-kevésbé szélhámos - ő maga is az volt egy kicsit -, de inkább a kedves szélhámos archetípusai.)


    Spenót Mari-módra? Csak annyiban különbözik a klasszikustól, hogy mi főtt rizskását keverünk a főzelékbe. Minden más gyermektől különböző módon az én gyermekeim nagyon szerették a spenótfőzeléket, és soha nem tudtam annyit készíteni, hogy elég legyen, ezért találtam ki a rizzsel való szaporítását, és azóta mi csakis így szeretjük. Tudtommal senki se készíti hasonlóan, pedig egyszerűen isteni!


    Mindjárt jön a pisztácia is. Jaj, annyi a dolgom! 


    A szépségről ne is beszéljünk, igaz? 

    előzmény:
    Bibione (30778)
    2018-03-26  14:55
  24. 2018. március 26. 14:5530778.

    Tehát  , az őrültnek tűnő gazfickó , aki belépti díjakat szed egy általa összegányolt   " kiállításért "  ,mely még csak kettes alá sem ,mert hamisítványokkal vezeti meg az érdeklődő   ' pógárokat '   ---   ott van nálatok  , és a tettestársai meg a Wesselényi utcában tüsténkednek ?              Ha kizárták az ügyvédi kamarából  ,   akkor   a szakmában nem helyezkedhet el ugyebár  , és ilyen Rejtő Jenő könyveibe illő elfoglaltságot talált magának.         Mint Vanek úr , akit kizártak a világ összes országából  és csak titokban tartózkodhat a földgolyón , a tengereken cirkálva  .       Lehet  ,hogy Wágner úr volt  .  Rég olvastam már  , még abban a korban , amikor az ember nyerítve , könnyesre vihogva magát    , képes egy ilyen könyvet felfalni.        Vajon ez is egy archetipus?      Az örök szélhámos  . 


              Milyen      az a Mari féle spenót ?          És hol látható az általad elültetett pisztácia fa   ?  Ezt nálunk aranyárban adják .

    előzmény:
    *Szigal* (30773)
    2018-03-25  20:00
  25. 2018. március 26. 11:1230777.

    Jó napot mindenkinek !  


     Látom,    mindannyiunknak feladatai vannak , szerencsére .       Szigal ,teljesen megértem érzéseidet a fénykép miatt  , azért , mert ilyeneket én is szoktam érezni képeim láttán   .     Bár   a kép csak egy pillanat   --   akkor pont   ilyen   .          .   Erre szokta mondani Zs barátnőm ,hogy örülj ennek ,ami van ,mert ezentúl ez is csak rosszabb lesz .  /   Ez nem mindig vigasztaló- sőt!  /        De legfeljebb nem jelentkezek szépségversenyre   .

    előzmény:
    *Szigal* (30776)
    2018-03-26  07:28

Címlap

top