Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. március 26. 07:2830776.

    Szervusztok, szépjóreggelt, hetet és a legjobbakat!


    Mégis úgy döntöttem, hogy ma itthon maradok. Ha elmegyek - ma például Natanjára kellett volna, ma sem dolgozom semmit és szorít az idő, ergo: ma a számítógépen dolgozom, aztán a többit meglátjuk. Nagyon érdekelt volna, ami Natanján történik, de ideje lenne felállítanom a fontossági sorrendet. 


    Jó kedvet és jobb hangulatot kívánok, akinek erre van szüksége!


    Néhány hozzászólás erejéig még benneteket fárasztalak, aztán jöjjön a munka. Tudom, nagyhét van, de hátha-hátha idelátogattok - pihenés céljából legalább…

    előzmény:
    *Szigal* (30775)
    2018-03-25  20:26
  2. 2018. március 25. 20:2630775.

    Tanaria, Sanyinak már elmondtam, hogy ismered a Röser-antikváriumot, erre ő elmesélte, hogy a Kolozsvárt ismerő pestiek bármilyen helyre azt mondják, hogy közel van Mátyás szülőházához, de ez az antikvárium tényleg ott van! 


    Holnap megint utazom, holnapután is, tehát törik-szakad, be kell fejeznem a csütörtöki "fotóriportomat". Ma ráadásul okostelefonnal fotóztam ismert helyeket, mert annyi a virág, de annyi, hogy meg kell nektek is mutatnom! A fényképezőgép nem volt kéznél, így ló helyett jön a szamár! Az okos szamár!


     

    előzmény:
    tanaria (30770)
    2018-03-25  10:05
  3. 2018. március 25. 20:1530774.

    Már írtam Bibionenak, hogy nem én vagyok a fehér kalapos, annyira még nem lettem úrinő!Másrészt örülök, hogy nem jöttél rá, bármilyen helyes(-ké)-nek vél Tanaria. Szörnyű rossz kép, a maffiozó-napszemüvegem takarja a fél arcomat, de a látható fele is ronda! 


    Mindjárt mutatom az én fámat, látható mellette az öntözőcső, másképpen hogy is élne meg bármilyen növény? Pedig mindig problémák vannak a vízellátással. A fák és a növények ennek ellenére kiemelten fontosak. 


    Nekem is dolgos heteim vannak, csak győzzem. Legalább négy téma várja, hogy írott alakot nyerjen. Ezért megkérlek, hogy végy példát rólam! Ez (majdnem) parancs. És minden küldeményt köszönök, sajnos az FB-n ritkán fordulok elő. 


    Neked is jó éjszakát, és köszönöm, hogy jelentkeztél, angyal vagy! 

    előzmény:
    Alsórákosi (30772)
    2018-03-25  19:52
  4. 2018. március 25. 20:0030773.

    Jó sokat írtam, fogta magát, kidobott. 


    Szóval láttam a műsort, és örülök, hogy láthattam. Ezt a csatornát a lányaim szeretik, én kevésbé, de a tényfeltáró riport nem volt rossz. Az útitársunk (jobban mondva sofőrünk)  is szerepelt benne, ügyesen, okosan! 


    Elég régi cikk a kiinduló pont, tavaly novemberben jelent meg a HVG-ben. Kíváncsian várom a további fejleményeket. 


    Még annyit, hogy a szélhámos Haifáról menekült el, ügyvédként súlyos etikai problémái voltak, az ügyvédi kamarából is kizárták. Láttam-hallottam nyilatkozni: szerintem teljesen őrült, de lényeg, hogy teljesen légből kapott hazugságaival jó sok pénzt vág zsebre. A magyarul megjelent cikk érthetőbbé teszi a témát.


    Még jövök.  


     

    előzmény:
    *Szigal* (30771)
    2018-03-25  17:55
  5. 2018. március 25. 19:5230772.

    Szórakoztató estét kívánok!


    Virágvasárnapon mi juthat eszembe, ha nem a szeretett város,  Jeruzsálem.


    Sajnos a fotót hiába nagyítottam ki, nem ismertelek fel, hacsak nem a fehér blúzos kalapos vagy?


    Az ottani faültetés biztos nem azonos az ittenivel. Nemcsak elültetik, hanem ápolják is. Az autó ut melletti kaktuszoknál  is láttam a vízvezetéket.


    Az utcánkba 4 fasor van, időnként pótolják a kiszáradtakat, legutóbb 2 éve, de  10 ből 2 maradt meg, mivel "elfelejtik" öntözni, annak ellenére, hogy a pénzt felveszik érte.


    Dolgos  hetek elé nézek, azért olvasni jövök.


    Pihentető jó éjszakát kívánok

    előzmény:
    *Szigal* (30768)
    2018-03-25  08:04
  6. 2018. március 25. 17:5530771.

    Szervusztok!


    Mindjárt kezdődik egy olyan műsor az egyik izraeli csatornán, amelyről csütörtökön már hallottam, budapesti vonatkozása van, és éppen a fülem hallatára egyeztettek a Cfáti Múzeum igazgatójával, akit szintén meginterjúvoltak ebben a témában. Majd elmesélem, mert közérdek és még érdekes is!


    Aztán folytatom a csütörtöki képekkel, közben telefonbeszélgetéseket bonyolítok, hű, hogy zajlik az élet. 


    Jöööövöööök!

    előzmény:
    tanaria (30770)
    2018-03-25  10:05
  7. 2018. március 25. 10:0530770.

    A legjobbakat!


    Nagyon köszönöm ezt az élménydús beszámolót! Nagy élvezettel néztem, olvastam.


    Engem nem az ünnepi előkészületek tartanak távol a topiktól, mert ezekhez még nem fogtam hozzá. Most, hogy Anyukám is meggyógyult, az idő is tavaszba fordul (legalábbis remélem, mert ma reggel még mínusz fokok voltak), holnaptól nekifogok. Lelkileg kéne egy kissé ünnepi hangulatba zökkennem...


    Szigal, nagyon helyes(ke) vagy azon a képen! Ha a hiúság fájna....


    Nagyon szép volt a tegnapi olvasmány, és persze, újra büszke lehettem a barátnőmre!


    A cikkben említett Antikvárium ma is létezik Röser néven, ha jól emlékszem.


    Mindenkinek szép napot!


    előzmény:
    *Szigal* (30768)
    2018-03-25  08:04
  8. 2018. március 25. 08:0630769.

    A többi ismét későbbre halasztódik, máris indulnom kellene!


    A viszontlátásig is legyen nagyon szép napunk, napotok! 



     

    előzmény:
    *Szigal* (30768)
    2018-03-25  08:04
  9. 2018. március 25. 08:0430768.

    1. Az egyetlen ülő-olvasó hölgy az én Zsuzsi barátnőm! Hátul a gazdag büfé: innivalók, szendvicsek, sütemények. A másik széken az én teljesen fölöslegesnek bizonyult piros blézerem. 


    2. Körbenéztem,


    3. aztán felfelé,


    4. majd elindultunk a faültetés néhány kilométerre lévő helyére, igazi erdei úton. Sajnáltam is Roni kocsiját…

    előzmény:
    *Szigal* (30767)
    2018-03-25  07:54
  10. 2018. március 25. 07:5430767.

    Van még közel fél órám, hadd javasoljam elolvasásra a tegnapi írást, a 45.-t a hetvenből!


    (Nem is tudtam, hogy ezt az egész kincset itt találom a számítógépem memóriájában. A képmellékletekkel együtt!)


    ***


    Felteszek még néhány csütörtöki (saját) fotót, aztán sipirc! - kezdődik a nap!

    előzmény:
    *Szigal* (30766)
    2018-03-25  07:38
  11. 2018. március 25. 07:3830766.

    Jó reggelt!


    Gondolom, hogy mindannyiunkat elraboltak az ünnepi készülődések. Hátha ma tartunk egy kis pihenőt??


    Furcsa nap volt tegnap. A pénteki 34 fok után csak 22, de csúnyán, homokos-porosan, egünk se volt, tengerünk sem, egy szál blúzban indultam Klárikához, fáztam egy cseppet. Kora délutántól késő estig főzőcskéztem, spenótfőzeléket készítettem Mari-módra, sok-sok fasírtot, meg gazdag, finom tárkonyos pityókalevest. Minden ehető lett, csak mostanában nincs étvágyam. Sütés  viszont nem lesz mostanában. Veszünk készen. Jönnek a finom pászkasütemények, pénteken este már széder-est, szombaton kezdődik a nyolcnapos peszách, vasárnap húsvét - szépen fejeződik be március hónapja. 


    Nemsokára indulok Klárikához, tegnap sokat bohóckodtunk. Több nyelven. Öltözködés közben fel kellett állnia, románul mondtam neki, hogy fel! Azaz szusz! Héberül ugyanez a szó lovat jelent. Erre Klári, magyarul: - Akkor most megyünk lovagolni? Jókedvű volt, és ilyenkor tündéri.


    Máára kissé kitágult a látóhatár, megint meleg lesz, holnap állítólag ismét kánikula. Csak győzze a szervezetünk ezt a sok változást! 


    Tanaria, köszönöm a tegnap küldött fotót, mindent elolvastam és nagyon örülök H.A. támogatottságának. Felháborító a mód, ahogyan megpróbálják ellehetetleníteni, miközben az egész országban tombol a tényleges korrupció. Jobban mondva, az egész világon. Követni fogom az eseményeket. 


    Bibione, a közel 90 esztendős "kesztyűs" hölgy orvosi okokból viseli ezt  a ruhadarabot. Amúgy kiváló történész és nagyon szépen beszélt héberül, annak ellenére, hogy - mint mondtam már -, nála is megmaradt a kemény magyar akcentus, pedig közel 70 éve van az országban. Én viszont annyira nem vagyok úrinő, hogy kalapot viseljek! Marad tehát az a szörnyű fotó, kizárásos alapon, de hidd el, életben mégsem vagyok éppen ilyen ronda…

    előzmény:
    *Szigal* (30765)
    2018-03-24  06:58
  12. 2018. március 24. 06:5830765.

    Drukkoljunk együtt. Csupán azokért a mondatokért, amelyeket idéztem a 2014-ben, Kolozsváron, a Holokauszt-emlékmű avatásakor elhangzott beszédéből, megérdemli, hogy teljes erőnkkel kiálljunk mellette. 


    Kifutottam az időből, indulnom kell, fejre állított az új időszámítás. 


    Most egyszerre: Jó reggelt, szép napot! A legjobbakat!


    Bibione, majd válaszolok! 


    Kép: útszéli mályvák, a képet ki kell nagyítani. Remélem sikerül.


    No és a táj.

    előzmény:
    tanaria (30764)
    2018-03-23  21:13
  13. 2018. március 23. 21:1330764.

    Igen, én is reménykedem. Tényleg hasonlít.

    előzmény:
    *Szigal* (30762)
    2018-03-23  19:37
  14. 2018. március 23. 20:3330763.

    A legjobbakat !              Szóval szép napod volt Szigal , ez jó    .   Írtad , hogy te is rajta vagy fotón , próbáltam , a három korosabb egyén közül tippelni , de az egyik valami lyen  Sára  / beszédet mond , fekete kesztyűbe    ?       szédítő melegben /  ,marad a fehér kalapos vagy a  sötét ruhás .        Itt nálunk is gyakran ültetnek fákat , hálistennek sok helyen van  .   Mindenkinek jó éjszakát kívánok  .

  15. 2018. március 23. 19:3730762.

    Most már értem, sajnos. Ismét koncepciós perek korát éljük. Az édesapját 62 éve, őt most. Micsoda világ, ki akarok szállni belőle! Hogy hasonlít a nagynénjére, rájöttél? Börtönbe zárni egy ilyen embert, nem hiszem el. Nem ismerem személyesen, de az a néhány mondat, amit a tavalyi cikkemben tőle idéztem, közelebb hozta hozzám, mint a szerencsés körülmény, hogy apját, nagynénjét, nagyszüleit is ismertem és szerettem.


    Nagyon sajnálom. Még mindig reménykedem, hogy az ügynek jó vége lesz. 

    előzmény:
    tanaria (30761)
    2018-03-23  18:05
  16. 2018. március 23. 18:0530761.

    Horváth A. és két év nyolc hónap. Aljas, sunyi módon... nagyon kiborított!

    előzmény:
    *Szigal* (30760)
    2018-03-23  17:10
  17. 2018. március 23. 17:1030760.

    "Te tudod, Szigal, H.A.-ról van szó. Két és fél év..." Erősen töröm a fejem, Tanaria, de nem jövök rá, hogy kiről-miről van szó. Valami közelebbit, talán? 


    ***


    Visszatérve a tegnapi eseményekre, már maga az utazás is rendhagyó volt. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű autó nélkül, Y. nem tudott jönni, megoldást kellett keresnem. Feltettem a pléhpofát, és felhívtam a Cfáti Múzeum igazgatóját (aki az ültetési akcióban beszédet is mondott), tudtam, hogy Haifán lakik, és megkérdeztem, hogy van-e szabad helye az autójában. Nagyon kedvesen elvállalta az utaztatásunkat, mi pedig újabb élménnyel gazdagodtunk: igazán művelt ember társaságában lehettünk a közel négy órás úton (menet és jövet). Annyi érdekesnél érdekesebb témánk volt, hogy észre se vettük az idő múlását! Sőt még a bennünket szinte végig kísérő óriásmályvákat is csak egyszer fotóztam, pedig igazán szépek! 


    ***


    Erről jut eszembe, hogy Bibione a napokban említette Hegedüs Gézát (ha jól tudom, rövid ü-vel írta a nevét). Nagyon szeretem olvasni, mert "szószátyársága" igazi polihisztort fed fel az olvasónak. Ezt nagyon szeretem, mert leginkább így jut az ember olyan információkhoz, amelyekre másképpen fel sem figyelne. Zsuzsival meg is hozattam az Európa közepén című négykötetes regénysorozatát, miután Tanaria hívta fel a figyelmemet a ciklus egyik kötetére. Sajnos, egyik általad említett regényt sem olvastam.

    előzmény:
    tanaria (30759)
    2018-03-23  14:19
  18. 2018. március 23. 14:1930759.

    Nagyon örülök ennek a szép napodnak! Gratulálok: csak nem fog egy kis idegbecsípődés beleszólni a programodba!!


    Emlékszem, mennyire meglepett és meg is hatódtam ezen a végtelen törődésen! Fáj nagyon (nekem is Alsórákosi), hogy itt egész hegyeket irtanak ki. Ott meg minden fát számon tartanak, megfigyelnek... 


    Most, különben is nagyon csalódott vagyok, rossz hírt tudtam meg... Te tudod, Szigal, H.A.-ról van szó. Két és fél év...

    előzmény:
    *Szigal* (30756)
    2018-03-23  07:50
  19. 2018. március 23. 11:2830758.

    Szép napot, a legjobbakat!


    Köszönöm a jó kívánságokat! Anyukám kezd teljesen helyre jönni a tüdő-vagy mellhártya gyulladásból. Még köhög, de a mozgása sokat javult.


    Igen, Bibione, majdnem mindennap főzök, amikor nincs maradék. És igen, öregségére nagyon megszerette az édességet. Ha mosolyogni akarom látni, sütök valamit. Mostanában csak a közeli boltokba, maximum piacra megyek. Nem vagyok nyugodt, amikor egyedül hagyom. Remélem, amikor teljesen meggyógyul, megint tekereghetek egy kicsit.


     Igyekszem vigyázni magamra, köszönöm!

    előzmény:
    Bibione (30754)
    2018-03-22  13:00
  20. 2018. március 23. 08:1630757.

    Bibione, visszatérve egy előző témára: "a 'kivadul' szót már gyerekként is hallottam, kertészek használják" - el kell tehát fogadnom ebben a formában, mondjuk mint szakszót. Látod, holtig tanul az ember!


    Alsórákosi-Marika, a tegnapi faültetés Budapesten folytatódik,május 6.-án! Amúgy nálunk - teljesen érthetően - kultusza van a fák ültetésének, ápolásának, itt Haifán - Tanaria is tanusíthatja - kis számtáblákkal jelzik, hogy nyilvántartásba vették az összes létező fát. A 2016-ban történt tűzvész-pusztította rengeteg fát már pótolták, éppen ez lesz a témája egyik következő anyagomnak. Holonban pedig az egyik gyönyörű tűzvirágfát fémmankókkal támasztották alá, hogy megóvják a pusztulástól - igazán megható, nemrég újabb képet készítettem róla. 


    Tanaria, úgy, de úgy örülök, hogy még az erős fájdalmak sem rontották el a napomat és hogy nem hagytam ki ezt a páratlan élményt. Gyermekkorom óta nem ültettem fát! Valahol, valamikor azt olvastam, hogy aki elültetett egy fát, már nem élt hiába! Vajon hol? 


    Igen, Bibione, én magam állítottam fel a diagnózist, csakis idegszál becsípődése okozhatta, ezen a helyen eddig még nem fájt a lábam. Viszont lehet érprobléma is - esetleg. Ugyan már, nem kell aggódni, nekünk már mindenünk romlik, csak az erkölcsünk javul - mondja egy közhely. 


     

    előzmény:
    Bibione (30751)
    2018-03-22  12:01
  21. 2018. március 23. 07:5030756.

    Szervusztok, jó reggelt és a legjobbakat!


    Amint láthattátok, tegnap este nemigen volt már erőm semmire - a tévé előtt aludtam el. Jaj, nagyon szép, gyönyörű napunk volt tegnap! Áldom az eszemet és a megmaradt vitalitásomat, hogy nem maradtam ki belőle. Most jóval szegényebb lennék…


    Nagyon kevés időm van, mert vásárló körútra készülünk a lányommal. Már túl vagyok a reggeli ezen-azon, ruhákat is teregettem, elrendeztem az órákat, ugyanis ma éjjel átálltunk a nyári időszámításra. Még nem érzem hátrányait, de majd biztosan hiányozni fog az a kölcsönvett óra. 


    Mielőtt a kevés képpel foglalkoznék butítás céljából, felteszek egy cikket a tegnapi eseményről. Nagyon szép volt, gyönyörű helyen és úgy mindenestől felejthetetlen élmény marad! Elválás előtt Zsuzsival egymásra vigyorogtunk, hogy jé! nem történt semmi ránk jellemző nevetséges kaland! Ez aztán a ritkaság, ilyen talán még nem is volt!


    Az említett cikkben kis szerepem nekem is van, mert ismerni vélem az általunk ültetett fát, a bibliai növények között is szereplő pisztáciát és siettem Évával közölni ezt az adatot, amit ő aztán belefoglalt a tudósításába. (A fa nevét az erdésztől tudtuk meg.) Rólam is látható egy szörnyű rossz kép, igazán nevetségesen ronda vénasszony lettem. Ideje lenne ezt elfogadnom. Éppen rászóltam az Új Kelet fotóriporterére, Sárára, hogy engem hagyjon ki a buliból, így még a "szigorúság" is láthatóvá vált - cseppet sem előnyömre. Szörnyű!

  22. 2018. március 22. 13:1930755.

    Köszi  , kedves Alsórákosi az érdeklődést .    Időnként csodálkozom magamon , hogy irkálok a  'nagyvilágba ,  hogy mi ütött belém - nem tudom  .              :Én is jó ünneplést és főzéseket kívánok neked is .         Szerintem te is szeretsz alkotni.       Bár ezek az az 'alkotások ' nem hosszú életüek -szerencsére a célközönség eltünteti - de a kreativítás egy formája   , ami ráadásul nem is  öncélú .        Te mit gondolsz erről  ?

    előzmény:
    Alsórákosi (30752)
    2018-03-22  12:27
  23. 2018. március 22. 13:0030754.

    Tanaria jobbulást kívánok anyukádnak.             Ő is kívánja az édességeket ?       Nekem számtalan ismerősöm idős korában szokott rá a napi édességevésre , és mint megtudtam  , ennek az az oka , hogy . hogy könnyen emészthető és jól felszívódó energiaforrás az elkopott szervezetnek .      Bár biztos , ez sem mindenkire áll .   Naponta főzöl is   ,vagy rendelitek az ételt?      Azért ki tudsz mozdulni a négy fal közül rendszeresen ?      Magadra is vigyázz , mert csak akkor tudunk adni, ha van miből-  de ezzel nem mondok újat bizonyára. 

    előzmény:
    tanaria (30743)
    2018-03-21  13:01
  24. 2018. március 22. 12:4230753.

       Szigal   ,    a   történelmi hátterét némileg ismertem a zsidók névváltoztatásának  Hegedüs Gézától.        A 80-as években olvastam tőle önéletrajzi írásokat , 3 kötetre emlékszem :    Előjáték egy önéletrajzhoz ,   Egy jól nevelt fiatal ember ,  A tegnap alkonya   címmel .     Nagyon jó korrajznak  is .     Ő írásban is olyan bőbeszédű, / szószátyár ?/  volt  ,  mint szóban.         Így aztán csapongásai során egyáltalán nem maradt szűk mezsgyén , sok háttér információt tett bele műveibe,   szórakoztatóan és színvonalasan.      Bár lehet ,ismeritek is , nem tudom mit fontoskodok erről   most .       A lényeg , hogy a mostani és ottani névváltoztatás gyökerét nem tudtam.... Ja  igen , én úgy tudtam ,hogy az identitás kialakulása egy folyamat eredménye_érés is   , az önazonosság érzése nem csak döntés kérdése . 


    Ez a becsípődés öndiagnózis  ?       /   Kár ,hogy nem lehet útilaput  kötni a talpára    , mint    Berzsián a  költő , amikor szakított az emberiséggel , és a mélabúját    így intézte el .     /      Kár , mert   ez nagyon meg tudja mérgezni a napot  és extra energiákat emészt föl .   Műsor is lesz ,majd elmeséled ?


    Itt változatlanul tél van és jég , bár ma már kisütött a nap végre  .      Nem tudom aggódni kell-e a baracktermésért .    Én is nagyon szeretem , kajszit pedig lekvárnak befőzni , mert nem lehet jóízű lekvárt kapni , és ha nem jó a lekvár , akkor nem finom a süti , ha megfeszül az ember,  akkor sem. 

    előzmény:
    *Szigal* (30748)
    2018-03-22  07:28
  25. 2018. március 22. 12:2730752.

    Napsugaras szép napot kívánok, mint itt ma Alsórákoson van!


    Ibike, csodálom az aktivitásodat, a szorgalmadat, kitartásodat, stb.!


    Köszönet a sok szép képeidért, a szürkeségbe mindig  felüdítő látvány és szemlesütve emlékeztet a hanyagságomra, a tavalyi hármat "utóléri" az idei negyedik hely, ha rövid időn belül nem szedem össze magam.


     MAZSIHISZ Budapesten is szervezhetne fa ültetési akciót, mert itt úgy irtják, mint jobb helyeken a gyomot.


    Néhány hete a közelükben, a Semmelweis utcában vágáták ki az összes fát, a Városliget letarolását ne is említsem. Számomra érthetetlen, miért tekintik ellenségnek, irtanivalónak az oxigént "termelő" fákat, miközben a döntéshozók az utóbbi 25-28 évben, mind a XII. kerületi zöldövezetben vásároltak maguknak ingatlant. 


    Számítok az esti tartalmas beszámolódra !


    Tanaria kedves, remélem Anyukádra is jó hatással lesz a közelgő tavasz és gyógyítóként hat Rátok együtt látni Angliában az unokákat, dédunokákat, még ha csak a neten is. Mindkettőtöknek fájdalom mentes napokat kívánok.


    Kedves Bibione: köszönöm a rendszeres jelenléted, érdeklődéssel olvasom. Tartsd meg ezt a jó szokásodat még sokáig.


    A közlelgő Húsvét biztos ellát "házifeladattal", vásárlás, sütés-főzés, stb., családtagjaid örömére és megelégedésére.   


    , , , !


     


     


     


     


     


      


     

    előzmény:
    *Szigal* (30747)
    2018-03-22  06:37

Címlap

top