Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. március 18. 20:1730726.

    Eddig mind timráti képek voltak, az esti kép Migdál Há'Emek (ford. "a völgy tornya") fényeit mutatja. 


    A harmadik képtől színre lép a kedvencem, a páratlanul szép erithryna - ugyanaz a fa, amelyet pontosan 27 éve mindig meglátogatok. Pedig vannak ennél szebbek és fiatalabbak, de hűség is van a világon: ennek láttán tátottam el először a számat, és a székely bácsi példájára, aki megpillantotta a zsiráfot a pesti állatkertben, azt mondám, hogy: "Ilyen virág nincs… es!" >>>>

    előzmény:
    *Szigal* (30725)
    2018-03-18  20:07
  2. 2018. március 18. 20:0730725.

    És még: >>>>


    Csak nézegessétek!

    előzmény:
    *Szigal* (30724)
    2018-03-18  20:04
  3. 2018. március 18. 20:0430724.

    Jól van na, ha éppen ennyire akarjátok, ám legyen! 


    Képek szöveg nélkül. 

    előzmény:
    *Szigal* (30723)
    2018-03-18  18:32
  4. 2018. március 18. 18:3230723.

    Még mindig működik a böngészőm, hogy e ne kiabáljam. Mi a csoda lehetett ma reggel? 


    Tanaria, március 25.-ig a laptopodon is megnézheted a tegnap esti filmet. Olvastam róla, futólag, néhány negatív(-abb) kritikát, hogy nem is olyan jó, meg ilyesmik, így felhívtam Zsuzsit, aki igazi filmszakértő, és félóráig dicsérgettük, miközben egymás szájából kapkodtuk ki a szót. Megnyugodtam. Neked meglepetésben is lesz részed, majd meglátod. Nagyon várom a véleményedet. 


    Ma késő este egy Szabó István rendezte német filmet kínál a Duna televízió, Szembesítés a címe, ha jól emlékszem, 2001-ben készült. Emiatt keveset alszom majd, pedig holnap Timrátra megyek. 


    Jaj, ma olyan aranyos volt Klárika! Olyan boldog, ha sziával köszönök neki, nagyon szereti, és milyen jól áll neki a pajkos mosoly kísérte szia, ahogyan válaszol! A héten évfordulót ünnepelünk: csütörtökön lesz három éve, hogy járok hozzá.


    Tegyek fel képeket? Tudom, a virágos fotóimat már nagyon unhatjátok, de számomra azért is tavasz a tavasz, mert megmutathatom az itteni, évről évre ismétlődő csodákat. Csak zárójelben mondom: ma 27 fokig emelkedett a hőmérséklet, nem volt jó egy cseppet sem, annál is inkább, mert további emelkedést jósolnak.   

    előzmény:
    *Szigal* (30722)
    2018-03-18  15:11
  5. 2018. március 18. 15:1130722.

    Szervusztok, itt vagyok, ragyogok! Nem a tudás, hanem a vegytiszta szerencse segítségével győztem le ezt az egyre érthetetlenebb technológiát. Ma reggelre, nektek akartam éppen írni, de egyik böngészőm sem engedett belépni. 


    Most viszont sikerült, és nem tudom meddig tart. 


    Alsórákosi-Marika, köszönöm a képregényt. Majd beszélünk, mert lenne egy-két fontos mondanivalóm. 


    Tanaria, nagyon nehéz lehet most mindkettőtöknek! Drukkolok a mielőbbi javulásért, vigyázzatok nagyon egymásra és ezek most nem üres szavak!


    Igen a tegnap este az "Anyám és más futóbolondok a családból" című 2015-ben készült magyar filmet láttam, nagyszerű színészekkel. Az izgalmas és nagyon emberi történetben benne foglaltatott az egész gyönyörűséges és szörnyű 20. század. Megérintett, elvarázsolt, magával sodort - nagyon jó film. Emberségre és toleranciára okít, szép emberi jellemekkel tűzdelték tele - minden pillanatát élveztem! Kár, hogy nem láthattad, kövesd a műsort, hátha valahol megismétlik. A forgatókönyvíró és rendező Fekete Ibolya teljesen ismeretlen volt eddig számomra, örülök, hogy felfedezhettem! 


    További szép napot!


    Bibione, hiányzol! 

    előzmény:
    tanaria (30721)
    2018-03-18  08:58
  6. 2018. március 18. 08:5830721.

    Mindenkinek szép napot!


    Ne haragudj, akartam még írni, de itt nagyon zajlik az élet és nem a legvidámabban...


    Nagyon szerettem, ahogy elmesélted Picur hazakérezkedéseit. Nekem is volt szerencsém ezt látni egy párszor. Istenem, ezelőtt egy évvel...! Te nem voltál megelégedve magaddal, mind többet, mindent meg szerettél volna mutatni, de én meggazdagodva tértem haza. Azóta is nagyon jó megélni, hogy már szinte minden ismerős, amikről írsz. Ez mindent megér!Meg a gyönyörű emlékeim!


    Természetesen, teljes létszámban mentek Laciék!


    Megnézted az esti magyar filmet a Dunán? Meg akartam én is nézni, de Anyukámat zavarta. Család-regény szerű filmnek tűnt. Ha erről beszéltél te is.


    Megelégedésben gazdag szép élményeidet is örömmel olvastam, ismerem az érzést, de már rég nem ajándékoztam meg magam ilyennel.


    Drukkolok, hogy ne köhögj többet!


    Anyukám újabb tüdőgyulladáson esik keresztül, ami nagyon megviseli amúgy is legyengült testét. Csúnyán köhög.


    Ja, és igen, olvasgatok közben az izraeli történetekből. Mindegyik másképp megható.

    előzmény:
    *Szigal* (30719)
    2018-03-17  22:59
  7. 2018. március 18. 07:4930720.

    : ,!


    , , .


    ,,,!
    előzmény:
    *Szigal* (30717)
    2018-03-17  07:53
  8. 2018. március 17. 22:5930719.

    Szervusztok!


    Több kérdésemre sem kaptam választ, senki sincs már ébren? No nem baj, talán holnap, s ha holnap nem, holnapután. 


    Tele vagyok egy igazán jó film utáni gondolatokkal. Rossz, hogy nincs kivel megosztanom, mint ahogyan annyi mindent nem sikerült mostanában. 


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    tanaria (30718)
    2018-03-17  14:45
  9. 2018. március 17. 14:4530718.

    Szép napot!


    Egy szép naplemente akármikor feledteti a kínlódásokat. Alattunk az erdő most nagyon lehangoló, mert a hó elolvadtával rengeteg szemét bukkant fel. Nem tudom elképzelni, hogy lett oda, mert az ősszel nem láttam.


    Köszönöm a képeket!


    És a többit is!

    előzmény:
    *Szigal* (30714)
    2018-03-16  17:33
  10. 2018. március 17. 07:5330717.

    Még néhány kép bővebb magyarázatok nélkül, aztán futás, mert egy órában egyetlen buszom van!


    1. Csillagfürt.


    2. Az egyetlen megmaradt szellőrózsa,


    3. kissé megtépázott tavirózsa


    4. és kapucinusvirágok a fal tövében. 


    ***


    Ha igény lesz rá, folyt. köv., a java még hátra van!

    előzmény:
    *Szigal* (30716)
    2018-03-17  07:45
  11. 2018. március 17. 07:4530716.

    Mióta ígérem, hogy Picurral is találkozhattok! Kiülök az ablakba, ő megjelenik az alattunk nőtt csalánosban (még egy-két hét és sárgára vált, mert úgy néz ki, hogy tova novemberig nem lesz részünk több esőben…) és beszélgetünk. Ha éppen azt fontolgatja, hogy bejön, akkor szólítani szokott a maga összetéveszthetetlen módján. Ha azt mondom neki, hogy 'gyorsan-gyorsan', nekiiramodik, megkerüli a fél épületet, felszalad a lépcsőn, és türelmesen várakozik az ajtónk előtt. Már közel tizenhárom éve, hogy ily módon kommunikálunk. A mellékelt képen még nem döntötte el, hogy jöjjön, vagy maradjon. >>>>


    Annyi elmaradt kép vár még rátok, nem is tudom, hogy igényelitek vagy sem. Néhányat mégis beteszek, hogy jól induljon a napotok.


    2. Y. garázsa felett virágzik a rozmaring, valamiért ezt a kéket nem szereti a gépem, egyik sem!


    3. Feljebb tekintve, a szentjánoskenyérfa őrködik. 


    4. A kert másik végében, a bambuszliget szomszédságában: kis vízesés! 

    előzmény:
    tanaria (30713)
    2018-03-16  10:24
  12. 2018. március 17. 07:2330715.

    Szép jó reggelt! 


    Tegnap este megint elrabolt a főzés, finomakat készítettem. Gonddal, szeretettel. A konyhát is puccba vágtam utána, jó volt ma reggel kitántorogni a tisztaságba és mindennek helyet keresni a hűtőben. Ilyenkor még fontosnak is érzem magam, na ugye, hogy ugye? 


    Indulok Klárikához és ma még nem köhögtem - hogy el ne kiabáljam! Csütörtökön találkát beszéltünk meg Zs. barátnőmmel, csakis azért, hogy Negro-cukorkát hozhasson nekem. Elmeséltem Klárikának, aki csodálkozott, hogy még ilyen barátok is vannak, akik "házhoz" szállítják a gyógyító segítséget. (Egyikünk lakása sem könnyen elérhető a másik számára.) Ezért, vagy tudom is én miért, már nem is köhögök! 


    Jut eszembe: ugye nem feledkeztetek meg a 70 történet olvasásáról? Mert egyik jobb, mint a másik, és nem csupán hídmérleg-emberekről szól, hanem itt-ott a múlt vagy a jelen hétköznapjairól is. Nagyszerű ötlet és örülök, hogy egy kicsit részese lehetek. Ide teszem a kedden megjelent írást, ismerősökkel fogtok találkozni! Egyszerre hárommal! 

  13. 2018. március 16. 17:3330714.

    Szervusztok!


    Nagy örömet szereztél nekem, Tanaria! Igaz, leginkább azzal, hogy végre mindenre válaszoltál, a tartalom egyik részével kevésbé. Kaptál valamilyen gyógyszert? Anyukádnak és Neked is, mielőbbi jobbulást, javulást kívánunk. 


    A tegnapi napot én is átvészeltem, de a melléknap látványa újra elhitette velem, hogy nem az élet apróbb-nagyobb bosszúságai fontosak, és amibe úgy sincs beleszólásunk, azzal kár terhelni a gondolatainkat. Tudod, el akartam mondani, hogy bármilyen rosszul is voltam az elmúlt három hétben, minden nap lementem a cicamenzára és szinte minden alkalommal hagytam, hogy újra és újra elálljon a lélegzetem a tenger hihetetlen kéksége láttán, és ilyenkor mindig magam elé suttogtam: Istenem, de gyönyörű! Te pedig naponta letekinthetsz a hetedikről az alattad elterülő erdőre, alkonyatkor láthatod a Bácsi torok felett lenyugvó napot - gyógyír a napi bajokra, bosszúságokra. Talán vigasz is egy csöppnyire! Ugye? >>>>


    Láttam valamit, amit nemigen szellőztetnek a médiában, nevezetesen, hogy a román miniszterelnöknő szép ünneplést kívánt a romániai magyaroknak. Azért ilyesmire sem volt még példa, még akkor sem, ha legyintünk rá és csupán gesztusnak nevezzük…


    Kérdések: az egész család utazik? Kolozsvárról indulnak? Nagyon örülök és jó utat, tartalmas időtöltést kívánok Laciéknak. Gondolatban én is elkísérem őket. (Gergő hogylétéről is szeretnék érdeklődni.)


    Van még mondanivalóm, majd a folytatásban. 

    előzmény:
    tanaria (30713)
    2018-03-16  10:24
  14. 2018. március 16. 10:2430713.

    Szép napot!


    Izgalmas élmény ilyet látni! Köszönöm a képeket róla meg a többit. Nagyon szeretem látni Muszikát!


    Adós maradtam a kérdésedre, nem véletlenül, mert nem is tudom, mit mondjak. Egyszóval, ugrál a vérnyomásom 90 per 40 és 140 per 80 között. Na. Annyit mondhatok, hogy nem esik jól. 


    Különben jól vagyok. Anyukám nincs jól...


    A tegnapi napot átvészeltem, nekem kínos volt az Orbán beszéde előtti műsor. A beszédről nem is beszélek... Kolozsváron most először nem zavarták meg a menetet! Szép volt. Persze csak a neten láttam.


    Laciék holnap mennek Angliába kilenc napra, négy Katiéknál, négy Tibiéknél. Gondolatban, lélekben velük vagyok...!

    előzmény:
    *Szigal* (30710)
    2018-03-15  21:56
  15. 2018. március 15. 22:1330712.

    1. Kapucinusvirág vagy kerti sarkantyúka az egyik buszmegálló mögött. Szednem kellene virágát és leveleit, finom a salátákban, ráadásul jól helyettesíti az antibiotikumokat.  


    2. Házunk bejárati teraszáról jó kilátás nyílik a dzsungelnek nevezett senkiföldjére. Valahol a kép alsó felének közepén van egy fatörzs csonkja, mellette nyílt meg a cicamenza - jó sok évvel ezelőtt.  


    3. Muszika már alszik, vele kívánok jó éjszakát.


    Holnap további képeket nézegethettek.  

    előzmény:
    *Szigal* (30711)
    2018-03-15  22:02
  16. 2018. március 15. 22:0230711.

    1. Hozok egy szép ünnepi csokrot, 


    2. egy ma látott citromvirágot


    3. - 4. és a tegnapi égboltot. 

    előzmény:
    *Szigal* (30710)
    2018-03-15  21:56
  17. 2018. március 15. 21:5630710.

    Képeket ígértem, legyen.


    Ma késő délután a nap már a zenit legszélén volt, amikor elég tekintélyes távolságra tőle megjelent a melléknap, vagy másképpen a halonak nevezett jelenség. 


    Természetesen nem volt nálam, csak a mobil - ezzel fotóztam le a melléknapot. >>>>


    Aztán felrohantam a lakásba, hoztam a masinát, de a jelenség már eltűnőben volt. >>>>


    Remélem azért valami keveset nektek is nyújtottam ebből az élményből…

    előzmény:
    *Szigal* (30709)
    2018-03-15  17:44
  18. 2018. március 15. 17:4430709.

    Szervusztok!


    További szép ünnepet! Éppen most hívtam a kollégámat, Y.-t, aki nélkülem megy a nagykövet fogadására, örülök, hogy rászánta magát. Holnap majd mesél, kíváncsian várom, de ilyen állapotban mégse mehettem, állandóan köhögök. Kár, mert kedvelem a nagykövetet, aki már ötödik évét tölti nálunk. Jó diplomata és rokonszenves ember, remélem, hogy hazautazása előtt még találkozunk. 


    Bibione, ma még nem jutottam géphez. Elmentem reggel, lármázásomért csúnyán néztek a buszban, de Klárinak szüksége van rám, és értékeli, hogy  minden bajom ellenére sem hagyom magára. Utána vásároltam némi apróságot, hazajöttem és egyenesen be az ágyba. Délután nagy élményben volt részem, egy nagyon ritka légköri jelenséget láthattam, ami - valamiért hiszem -, szerencsét hoz. Cicaetetés közben láttam meg, majd kép is lesz. 


    Most a mai nap eseményeit szeretném átfutni, beszédek mellőzésével, igyekszem véka alá rejteni minden véleményemet. Jobb így. 


    Majd jövök - később. Képekkel, sok képpel! 

    előzmény:
    Bibione (30708)
    2018-03-15  16:25
  19. 2018. március 15. 16:2530708.

    Ennyire lerobbantál   ,     Szigal??       

    előzmény:
    Bibione (30704)
    2018-03-14  10:50
  20. 2018. március 14. 17:2830707.

    Igen ,   Tanaria , összetömörítetted a mondókám lényegét .     Most legalább látom, hogy nem nem ment félre az   értelmezés  .        Szigal írására én  is azt gondoltam ,hogy   szép , de mire végeztem ,elszállt.       Mentségemre szolgáljon, hogy  csak egy fokkal vagyok túl a  'sikítós gépírónő  "  fejlettségén , már ami a gépírást illeti  . 

    előzmény:
    tanaria (30706)
    2018-03-14  14:19
  21. 2018. március 14. 14:1930706.

    Szép napot!


    A "drámai szösszenet" nem is annyira drámai. Az élet sokszor drámaibb... Nagyon szépen összegezted az erdélyi éveidet, nekem nagyon tetszett először is, most is!


    Én a filmet láttam a nagy tudós életéról, szerelméről, vagy szerelmeiről, ezért nekem sem ismeretlen! Fantasztikus ember, nagy harcos volt, sosem adta fel! 


    Bibione, gyönyörű ez a Babits vers! Köszönöm.


    Szerintem is, nem kell túlzásba vinni, de muszáj ügyelnünk magunkra, hogy amíg vagyunk segíthessünk, meg aztán, igen, ha lehet ne minket kelljen segíteni...


    Mindenkinek a legjobbakat.

    előzmény:
    *Szigal* (30701)
    2018-03-13  21:34
  22. 2018. március 14. 13:1630705.

        'Nem hiszek az  Elrendelésben  ,


    mert van szívemben akarat,


    s tán ha kezem máskép legyintem ,


    a világ másfelé halad.


    Mégis érzem, valaki néz rám,


    visz, őriz, ezer baj között , 


    de nem hagy nyugton, bajt idéz rám, 


    mihelyt gőgömben renyhülök. "

    előzmény:
    *Szigal* (30701)
    2018-03-13  21:34
  23. 2018. március 14. 10:5030704.

    Igen ,  meghalt legkisebb fiam kedvence ,  egyszer gimnazista korában  ' Az idő rövid története c. könyvet kérte  szülinapra  ,    és most  szomorkodik ő is .    


    Köszi  , hogy tájékoztattál az  ottani idős  ellátás egyik formájáról, mert gondolom, hogy a kevésbé vagy egyáltalán nem tehetőseknek  más   vég jut ott is .   


    Jobbulást kívánok neked, remélem a gyógyolaj használ.       Ez patikai szer ?   Majd megírod  ,mi van benne ?       Most pedig össze kell szednem magam , mert nem lesz belőlem  ' énekes koldus  ' sem .       De te azért írjál nekünk   . 

    előzmény:
    *Szigal* (30702)
    2018-03-14  07:58
  24. 2018. március 14. 10:3230703.

    Jó  napot  nektek ! 


    Ez ám a meglepetés, ennyi levél egyszerre  .               Szigal  ,      ismerős ez a hozzáállás - hogy az egészséggel nem kell törődni, mert úgyis meghalunk ,- korábban én is mondtam ilyet.      De az élet párszor jól orrba vert  .    Pár éve az élet megkérdezte :  akarsz- e lányom  segítség nélkül belépni a kádba vagy nem ?       Akarsz- e sántítás nélkül járni vagy nem ?   Erre adtam igen választ , de ezért tennem kell, és  örülök , hogy egyáltalán eredménye van  ,  valamennyi .------------Persze vannak szerencsésebb személyek ,kik jó géneket örököltek, nekik nem kell ilyesmivel foglalkozni .         Én nem tartozom ezek közé . .Kell , hogy javítsak az életminőségemen  ,  magam miatt is ,  meg nem szeretnék a terhére lenni senkinek    - tart , ameddig tart .   


    Szemcsepped: az, hogy hogy ezzel esélyed van a   zöldhályog okozta vakság elkerülésére  ,nem ösztönöz  a kitartó használatára ???     Nagy fekete pont !

    előzmény:
    *Szigal* (30699)
    2018-03-13  21:05
  25. 2018. március 14. 07:5830702.

    Szervusztok!


    Hátborzongatónak tűnik, de még fekete humorként is felfogható, hogy ma, a híres Pi Day napján - π (pi) = 3,14 - hunyt el korunk és talán minden korok legnagyobb fizikusa, Stephen Hawking. Embert én még így nem tiszteltem, mondanom sem kell, hogy miért. Soha nem gondolkoztam azon, hogy kit is állítsak magam elé példaképül, de azt hiszem ő lehetne az egyetlen. Közhely ugyan, de ma az egész emberiség szegényebb lett és a zöme még csak nem is tudja… Áldott lesz az emléke. 


    Mennyit szenvedhetett és mindmáig mégsem adta fel!

Címlap

top