Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. február 10. 21:1730526.

    Kedves Alsórákosi-Marika, ezzel csak Tarlós degradálta magát! 


    Tudom, madárka csiripelte, hogy színházban jártatok, mesélnél róla? Mit láttatok, melyik teátrumban és milyen volt? Lyukad ki az oldalam a kíváncsiságtól. 


    Hogy te miket készítesz, nahát, labdába se rúghatok melletted! Köszönöm, hogy leírtad, és azt is, hogy végre-végre-valahára jelentkeztél! 


    És bizony jó lenne, ha az üveges számláját is állnád! Indíthatod a küldeményt! Mindent szívesen megkóstolok. 



     

    előzmény:
    Alsórákosi (30524)
    2018-02-10  20:43
  2. 2018. február 10. 21:0730525.

    Igen, 2012 végén kezdődött a nehéz időszak (miközben nagyon nehezen megszerkesztettem a mi folyóiratunk október-novemberi számát - a legutolsót), egyik gyermekem lett nagyon súlyos beteg. Megmentették, de ő nagyon sokat tett azért, hogy életben maradjon. Miután 1986-ban (még otthon) már elvesztettem a kisebbik fiamat - ugyanabban a betegségben, de tragikus körülmények között, számomra 2012-2014 kétszeresen nehéz időszak volt. Átvészeltük. Nem is szeretnék ennél többet beszélni erről, ugye nem haragszol? 


    Most lazábbra vettem a figurát, azt írok, amit akarok, de még mindig túl sokat vállalok, legtöbbször önkéntesen, vagy szívességből, kivéve Klárit, aki kimondottan jól fizet. A timráti munkát szeretetből, barátságból végzem és azért, hogy az a rengeteg szellemi, történelmi és kulturális érték, amit a volt főnököm hátrahagyott, ne vesszen el. A fia munkatársam és a legjobb barátom, testvérként ragaszkodunk egymáshoz. Bármikor, bármiben számíthatok rá és fordítva. 


    Amit pedig a fiatalokkal kapcsolatban írtál, teljesen érthető és ebben is hasonlóan gondolkodunk. Tudod, volt egy topiktársunk, akivel szintén nagyon hasonlított a gondolkodásmódunk, "egy srófra járt az agyunk", mondogattuk gyakran. Jóval fiatalabb volt nálam, de már több mint 4 éve nincs közöttünk. Veled, úgy néz ki, hogy visszatért az "egysróf"! 

    előzmény:
    Bibione (30517)
    2018-02-10  14:27
  3. 2018. február 10. 20:4330524.

    : Kellemes estét kívonok a kedves idelátogatóknak


    Miután válogathattam a jobbnál-jobb étkek közül, most megtudhatjátok az én mai menümet.


    Vörösboros meggy leves tejszín habbal, borjúláb rántva, tartárral, rizzsel. Minden "alkotó elemet" magam készítettem.


    Délelőtt elmentem a piacra és "szembe jött" az  ellenállhatatlanul csodás mangalica zsírszalonna! Kisütöttem, a vacsora a tepertője lett (még a szomszédnak barátnőmnek is).


    Aztán a holnapi marlenkához megfőztem a karamellt (3 óra ).


    Holnap  folytatom a készre sütést, aztán érlelődjön. Nem jósolok neki "hosszú életet", ebből kap a másik szomszédom, a pomázi  unokahugom, a többi enyém lesz.


    Ha közületek valaki megkóstolná, küldök "fény postával", az üveges számláját nem fizetem!


    Nincs szándékom megzavarni az éjszakai nyugalmatokat, csak tájékoztató jellegűnek szánom: Ugye tudjátok, hogy voltunk már "nyuggerek", "panel prolik", újabb jelzőt kaptunk tegnap, Tarlós et-tól, "fedezetlen mentesség" lett, minden 65 év feletti, kb. 370 ezren, akik Budapesten ingyen utazhatunk . Minek leszünk még degradálva? 


     

  4. 2018. február 10. 20:2830523.

    Bibione, mégsem hagyom holnapra. Nem láttam ennyire kristálytisztán, mint Gyökössy, de amikor ma toporzékolni kezdett - éppen, mint egy elkényeztetett gyermek, mert nem ment a lábára az 50 éve kedvenc cipellője, arra gondoltam, hogy most olyan bölcsen kell viszonyulni hozzá, mint egy türelmes anyának a neveletlen gyermekéhez. El is magyaráztam, hogy nem baj, az a cipő úgysem divatos már (hatottam a hiúságára), keressünk egy másikat. És mielőtt eljöttem, megkért, hogy ne haragudjak rá. Hogy is haragudnék! Neki sokkal nehezebb…  


    Amúgy a nála csupán három napos hiányzásomat (kedd, szerda, csütörtök) teljes megértéssel fogadta, sőt jó repülést és szórakozást kívánt a lányoméknak. Bár én lehetnék ennyire megértő 92 évesen, de remélem, hogy nem érek meg ilyen magas kort.  

    előzmény:
    Bibione (30518)
    2018-02-10  15:21
  5. 2018. február 10. 20:0830522.

    Persze, hogy megértelek. Aggódom miattad, és anyukád miatt is. Azon is elgondolkozom, hogy vajon mi vár ránk.


    Mi sem vagyunk a legjobb helyzetben, bajok mindig vannak és törjük a fejünket a megoldásukon. Most a szűkebb környezetemre gondolok, pedig az országban is bajok vannak. Csak remélni merem, hogy nem lesz újabb háború. Szóval, csak annyit akartam mondani, hogy fel a fejjel, lesz ez még így se - ez aztán az optimizmus, ugye? 


    Jobb kedvet és jobb gondolatokat kívánok! Meg jobb széljárást. És a legeslegjobb élethelyzeteket. 


    Bibione, neked is mielőbb válaszolok. 

    előzmény:
    tanaria (30521)
    2018-02-10  19:21
  6. 2018. február 10. 19:2130521.

    Az "ihletem" szót csak kölcsön vettem, nem utalt egyébre, csak, hogy nem vagyok ihletett formában.


    Anyukám nagyon gyenge, nagyon nehezen mozog. Engem nagyon elszomorít, hogy így kell látnom kínlódni őt. Meg egyebek.


    Csak írtam, mert tudtam, vársz. 


    Visszaolvastam aztán, nagyon örülök, hogy új társunk van! Elgondolkoztatott a Gyökössy idézet... 


    Próbálj megérteni.


    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    *Szigal* (30520)
    2018-02-10  18:13
  7. 2018. február 10. 18:1330520.

    Erre a hozzászólásodra mit is mondhatok? Jobb ha , pedig tegnapelőttről várlak… Vagy ne legyek igazságtalan? Amúgy az "ihlettem" formának története van, nem volt tévedés. Nemegyszer meséltem el. Tényleg jól vagytok? 

    előzmény:
    tanaria (30519)
    2018-02-10  15:38
  8. 2018. február 10. 15:3830519.

    Szervusztok!


    Pont így gondoltam! Belülről. Azért ijesztő a külső, ha váratlanul megpillantjuk. 


    Jó sokat vissza kéne olvassak... 


    Most nem megy. Összesítve, igen, minden rendben nálunk.


    Majd jövök, ha nagyobb ihletésem lesz. 


    A Gyökössy idézet találó. 


    Szép hétvégét mindenkinek!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30507)
    2018-02-09  10:07
  9. 2018. február 10. 15:2130518.

    Kláridhoz---Talán segít:   " Minden idős ember, különösképpen, ha beteg, hajlamos bizonyos regresszióra, visszacsúszásra, akár gyerekkorára jellemző magatartásba is .


    Gyakran előfordul, hogy nála jóval fiatalabb ápolójában /vagy akár az orvosban is /  szülőpótlékot  keres és így is kezd viszonyulni hozzá. Éppen úgy igényli annak gondoskodó szeretetét, babusgatását, mint kisgyerek-korában a szülőjétől.  Ha ezt a lelki szükséget nem ismerjük fel, depresszióba taszíthatjuk. Az ilyen depresszió legtöbbször  larvált, álruhás agre 


    sszió, amelyet valaki ezért fordít önmaga ellen, mert kifelé nem vezetheti le. A környezetének kell ezt felismerni, tapintatosan levezetni és feldolgozni . "  / Gyökössy E. /


     Szerintem erre kevesen gondolunk magunktól  , bár neked lehet, hogy már eszedbe jutott a mindennapi érintkezés során. 

    előzmény:
    *Szigal* (30516)
    2018-02-10  07:58
  10. 2018. február 10. 14:2730517.

    A legjobbakat!


    Nem írtad ki, de azt hiszem 12-ben nagy betegséged lehetett, vagy más nagy baj........... / kár, hogy nincs privi már /.


    Akkor most annyit írsz és arról ,amiről akarsz?  Lazábbra veheted a figurát?   


       Én is szeretem a fiatalok látványát is, néha csakis ezért lebzselek a Sz.téren  /egyébként is szeretem   a teret      /, hogy az ott hömpölygő fiatalokat megnézzem .  Egyetemi város, az egész országból  jönnek ide , pár ezer külföldi is van, a nyári vizsgaidőszak után elutaznak és  nincs   akkora nyüzsgés. ----  Jönnek ugyan turisták is szép számmal, de az nem ugyanaz. ------ Időnként rám köszönnek  gyerekeim volt iskolatársai és nem csak bennem hoz fel emlékeket  a látványuk, az ő szemükben is pici nosztalgiát látok, amint meglátnak.   Ugye a gyerekkorukat juttatom eszükbe....   ( most ezt nem tudom, hogy sikerült-e érthetően  leírni vajon)

    előzmény:
    *Szigal* (30513)
    2018-02-09  21:17
  11. 2018. február 10. 07:5830516.

    Járda szélén nőtt ilyen szépre, körbejártam. 


    1. Elölről,


    2. és hátulról.


    ***


    Indulok Klárikához, most jelentem be neki, hogy jövő héten nem megyek hozzá: kedden, szerdán és csütörtökön. Már előre félek a reakciójától, de nem akartam korábban felzaklatni. Drukkoljatok!


    További szép napot, majd jövök. Tanaria, minden rendben nálatok? 

    előzmény:
    *Szigal* (30515)
    2018-02-10  07:53
  12. 2018. február 10. 07:5330515.

    Jó reggelt!


    No lássuk, hogy mire jut a szűkre szabott időből:


    1. Kíváncsiskodás.


    2. Jó lenne belefeküdni és a lenti nyüzsgést figyelni.


    3. Lépten-nyomon.

    előzmény:
    *Szigal* (30514)
    2018-02-09  22:23
  13. 2018. február 9. 22:2330514.

    Még egy szóra visszaléptem, éppen elalvás előtt. 


    Jó, hogy nem fosztottál meg ettől a halálfontos infótól, mert nagyon tetszett, főleg a kísérletező kedved, no meg a leírt sk.-eredmények is. Az a tokány-recept izgalmasnak tűnik, egyszer ki is próbálom ezt a fűszerezést. A chilit különben napi szinten használjuk-szeretjük, rozmaring ültetvény itt van a harmadik ház mögött - bárki szedheti. 


    Hadd áruljam el, hogy a töltött káposztán és húslevesen kívül azt hiszem, hogy soha semmit nem főzök ugyanúgy, mindig jön valami őrült ötletem - aztán vagy beválik, vagy sem, de többnyire igen. Különben nagyon unalmas lenne, nem? Mindig ugyanazt, és ugyanúgy, szööörnyűűűűű, mondaná a kis menyem. (Bárhogy is próbálkozom, az ő hangsúlyát úgysem sikerül utánoznom…)


    Köszönöm, hogy tapasztalataidat megosztottad velünk.


    Ma hosszú idő után ismét kattintgattam egy-két látványt. Ha időben kelek fel, reggel megmutatom, ha nem, majd holnap, valamikor. Klárika után még van egy kulináris tervem ugyanis, és kellene hozzá rozmaring, hazafelé jövet majd szakítok egy-két friss szálat!  


    Most pedig igazán, de igazán: jó éjt!

    előzmény:
    Bibione (30508)
    2018-02-09  12:38
  14. 2018. február 9. 21:1730513.

    No, ezt is el kellene magyaráznom: van egy böcsületes nevem, aztán a közkeletű becenevem, az Ibolya, Ibi, így nevez a család és a barátok. A Szigál-nicknév az Ibolya héber megfelelőjeként keletkezett. 


    Nem megrendelésre írok és nem is kopogtatok sehol, úgyis többnyire virtuális szerkesztőségek vannak, én is ezen a gépen szerkesztettem a valamikori lapomat, egészen 2012-ig. Akkor volens-nolens abba kellett hagynom. Y. barátom, aki laptulajdonos-főszerkesztő apja, a valamikori főnököm halála után örökösként munkatársam lett, azóta is nehezményezi, de már nem tudnám folytatni. Nagyon nehéz időszak volt, elmúlt, de szinte belerokkantam. Azt hiszem, hogy az optimista természetem mentett meg, tulajdonképpen sokadjára, mert rázogatott az élet eleget. Szóval, még számítok valamit, így igényt tartanak az írásaimra, kérik, várják. Természetesen önkéntes alapon történik minden, mert ezekben a fiatal szerkesztőségekben (Új Kelet - kéthavonta megjelenő, nyomtatott folyóirat, Izraelinfo - internetes napilap) mindenki önkéntesen dolgozik és a lelkesedést tőlük olyan könnyű átvenni! 


    Most is várták az írásomat, de le kellett mondanom, ugyanis nem ihlettem eléggé. (Jaj, ennek a buta szónak olyan kedves története van!)


    ***


    Az egész társaság a tágabb baráti körömhöz tartozik, velük nem nehéz megfiatalodni!


    *** 


    "A kutyának hogy tetszett  az új fejed???" - kérdezed Bibione, a válasz az lehetne, hogy még a kutyának se tetszett, de a lányomék kutyusa se fogja majd észrevenni, amikor hétfőn korán reggel betoppanok náluk, hogy átvegyem az elutazó gazdik szerepkörét. Pedig nagyon szeretjük egymást, de a hétfői nap a szomorkodás jegyében telik majd… Az új frizura a réges-régi fejen nem rossz, annyira nem, hogy néhány napig még a tükörbe is bele-belenézek, így jut eszembe a ti beszélgetésetek Tanariával az öregedés témakörében. Nem tudod, hogy hol a csudában van a barátnőnk???


    Vajon mindenhez hozzászóltam?


    Ha igen, ha nem, jó éjszakát kívánok!      


              


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (30512)
    2018-02-09  19:42
  15. 2018. február 9. 19:4230512.

    Szójátéknak valóban jó, de nem ez volt a hiba, hanem, bár 1896. február nyolcadikán született, azt írták, hogy tegnap lett volna 120 éves! Azóta kijavították 122-re. Mert szóltam. És igen, én írtam azt a cikket, a hivatalos nevemen.

    előzmény:
    Bibione (30510)
    2018-02-09  18:38
  16. 2018. február 9. 19:3230511.

    Köszönöm a piros pontot, külön élmény volt, ahogyan jöttek a szavak, 60 év után is, bár lehet, hogy csak 40-45, ha a gyermekeimnek is dúdoltam, feltételezem, hogy igen. Írod, hogy a kisebbikkel, D.-vel főztetek, szóval ő a Danadanadan? 

    előzmény:
    Bibione (30509)
    2018-02-09  12:54
  17. 2018. február 9. 18:3830510.

    Kluger--Kugler?  

    előzmény:
    *Szigal* (30505)
    2018-02-09  08:08
  18. 2018. február 9. 12:5430509.

    Piros pontot kapsz, amiért ezt a gyerekdalt szépen eldaloltad, és megfejtetted.


      Hetekkel ezelőtt lépegettem a kattintásokkal - talán a Dona Gráciáról szóltál-, amikor kilukadtam egy bizonyos Markovits M. névnél ,és nem tudom, hogy jó helyen lukadtam-e ki.             


      És ha igen,akkor a témát magad választod meg és tetszés szerinti időpontban kopogtatsz vele a szerkesztőségbe, vagy van rendelés is?


    A kutyának hogy tetszett  az új fejed???          Na és te jobban érzed magad tőle?  Remélem ,igen, mert végül is ez a célja a dolognak, nem?.

    előzmény:
    *Szigal* (30507)
    2018-02-09  10:07
  19. 2018. február 9. 12:3830508.

    Sziasztok!


       D. fiam egyik kedvencét főztük :.. tokányt, fokhagymásan, kakukkfűvel, rozmaringgal és egy leheletnyi chilivel .  Tudom, most van aki a szívéhez kap, hogy ez nem is tokány , de én kísérletező kedvű vagyok, és vérszerinti rokonaim már ezt  megszokták és szeretik--és ez a fontos.       


      Persze külsősök néha kioktatnak, hogy ezt vagy azt nem is így kell, erre azt válaszolom, hogy tudom, de kotta szerint csak az első pár évben főztem.


    Mivel édesszájú is ,ezért sütöttem is, csak egy egyszerű linzert, benne házi baracklekvárral / sk./,,  tetejét lecsurgattam szabálytanul csokimázzal / sk./ -----  finom lett.


     Ezt csak azért írtam ,mert eszembe jutott, hogy ilyen halálfontos infótól nem foszthatlak meg.

    előzmény:
    *Szigal* (30476)
    2018-02-05  18:00
  20. 2018. február 9. 10:0730507.

    Még egy-két válasz, aztán megyek szépülni, csakis Mókuci kedvéért!


    Bibione!  Egyboszorka? Vagyis: "Egy boszorka van,/Három fia van,/Iskolába jár az egy,/Másik bocskort varrni megy,/A harmadik itt a padon/a dudáját fújja nagyon,/De szép hangja van/Dana-dana-dan" - erről van szó? Mert három fiad van? 


    Tanaria! "Még annyit fűznék ehhez a témához, hogy szerintem is az öregedés vagy nem öregedés belülről fakad." Belülről? Igen, igen, belül én 18 vagyok, de miért nem látszik… kívülről is???                            

    előzmény:
    Bibione (30493)
    2018-02-07  10:18
  21. 2018. február 9. 08:2330506.

    És máris megjelent a második: ezek szerint a visszaszámlálás eredményeként már csak 69 napunk van a 70. évfordulóig, amely azért is lesz különleges számomra, mert fiammal-menyemmel együtt ünnepelhetjük!


    Ez az írás szintén nagyon közel áll a szívemhez, a hely is, amelyről szól!


    Még annyi mondanivalóm lenne, de sajnos, fogytán a nektek szánt időm…

    előzmény:
    *Szigal* (30505)
    2018-02-09  08:08
  22. 2018. február 9. 08:0830505.

    Jó reggelt!


    Tegnap már nem sikerült visszavánszorognom közétek, elraboltak a konyhai teendők, meg egy csepp reality: nagyon jó izraeli énekes-tehetségek kerültek az Eurovision előzetes hazai válogató-műsorába, köztük egy borzasztóan kövér, taszító kinézetű lány - magasról ő a legjobb, de én azért drukkolok, hogy ne nyerjen, mert mindenki a külsőségek szerint ítélné meg… Nem tudtam megkedvelni, sajnos, az empátia-készségem nála lemerül.


    Tegnap Klárikának születésnapja volt: 92 éves lett. Vittem neki egy tálca datolyával töltött süteményt - nagyon finom! És a tegnapi munkát szintén ajándéknak szántam, nem számolom fel.


     


    Megkezdődtek a téli olimpiai játékok - Google-barátom is ezzel indított ma! Nem láttam a megnyitót, majd a műkorcsolya versenyekre koncentrálok, annál is inkább, mert jövő héten korlátlanul tévézhetek, Moka társaságában!


    Harmadik tegnapi eseményként kedvenc internetes portálomon megkezdődött a hetvenkedő sorozat, a fiatal szerkesztőgárda zseniális ötleteként, majd itt is megosztom, szíves engedelmetekkel. Kezdetként legyen itt az első, kíváncsi vagyok, hogy ki fedez fel benne egy megmosolyogtató hibát??? Már szóltam, ki fogják javítani. 

    előzmény:
    *Szigal* (30504)
    2018-02-09  07:45
  23. 2018. február 9. 07:4530504.

    30503! 

    előzmény:
    Alsórákosi (30503)
    2018-02-09  07:28
  24. 2018. február 9. 07:2830503.
    :30500 , , , ,(!)

    B,M,ST!.

    előzmény:
    *Szigal* (30500)
    2018-02-08  16:09
  25. 2018. február 8. 21:3130502.

    Előkerültél Szigal ,  jó estét!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30501)
    2018-02-08  19:49

Címlap

top