Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. február 5. 18:0030476.

    Szervusztok!


    Bibione, szeretem, ha játszol a szavakkal, azért vannak, nem?


    Mit sütöttetek-főztetek tegnap a fiaddal? (Elfelejtettem megírni, hogy pénteken, jó ég, már három napja, nagyon kreatívnak bizonyultam kulináris szempontból: olyan zöldséglevest főztem, mint még soha, azaz csakis az itthon található zöldségekből: hagyma, fokhagyma, sárgarépa, kétszínű! paprika - piros és narancssárga -, ezeket vékonyra szeletelve kevés repceolajon egyszerre megdinszteltem, és amikor üveges lett a zöldség, két kockára vágott tököcskével megtoldtam, illetve vastagra szeletelt további két répával, hozzáadtam egy doboz sósan konzervált kukoricát, három apróra vágott paradicsomot, felöntöttem másfél liternyi ásványvízzel, majd tejföllel és két kanálnyi liszttel behabartam, apróra vágott zöldpetrezselyemmel megszórtam, és a legvégén még három tojást is beleütöttem. Szabadalmaztatni kellene, annyira finom lett! Kér valaki belőle, mert már szinte elfogyott?) 


    Addig nem szeretnék meghalni, amíg - egyetlen egyszer - újra érezhetem a fagyott havat ropogni a talpam alatt, mint 31 évvel ezelőtt… Igaz, olvadó állapotában már nem szeretném. 


    Ezek szerint van három fiad? (Éppen mint Tanariának!) És ha 18 éve volt a középsőnek a szalagavatója, akkor ő most 36 éves? Ezek szerint inkább a fiatalabb korosztályhoz tartozol, akárcsak Tanaria, hiszen az én nagyobbik gyermekem már az ötvenet is meghaladta… Igaz, én is csak 22 voltam, amikor született. 


    Ja, persze, neked is gratulálni illik! Elmesélnéd hogyan történt a "leszokás"? Kíváncsi vagyok rá! És mondd, zavar, ha melletted dohányoznak? Mert engem egy cseppet sem, és nem is kívánom, pedig nálam keményebb dohányost keveset ismertem. Voltak olyan napjaim, amikor a két csomag sem volt elég. Aztán semmi… 


    A több, mint 6 éve elhunyt topiknyitónk férje, Ervin - sajnos, ő sem él már -, megpróbálta letörni a büszkeségemet, azzal, hogy csak 10 év után mondhatom teljes bizonysággal, hogy leszoktam. Te, Bibione már túlszárnyaltad ezt a számot, nekem még van egy évem, remélem addig is kibírom… és akkor olyan büszke leszek, de olyaaaaan! 


     


     


     

    előzmény:
    Bibione (30475)
    2018-02-05  13:32
  2. 2018. február 5. 13:3230475.

      A legjobbakat!       /kedvenc zöldségesem mindig így köszön /          Nagyon nehezen szedem ma össze magam. Tengek-lengek,  "  lopom a napot és istentelenkedek   " , pedig kék az ég és süt a nap- igaz, hogy foga van a napnak......      Tegnap  legkisebb fiammal töltöttem a napot, sütöttem ,főztem, beszélgettünk-jó volt.....        A  hó szombaton nagy pamacsokban esett, itt lenn a városban már nyoma sincs- nem is baj , nem szeretek csuszkálni  ,   félek, mióta eltörtem a csuklómat a középső fiam szalagavatójáról kijőve , a jeges úton  , 18 éve.-------------      Alsórákosinak köszönöm a képeket Pécsről--én sajnos olyan technikai analfabéta vagyok, hogy nem tudok feltenni ,---------majd egyszer megtanulom talán. Vagy nem.       Szigal ,   az   én leszokásom évfordulója aug. 11   és 16. lesz nyáron, szerintem jól tettük.  -------------  Majd elolvasom később, amit bejelöltél  . 

    előzmény:
    *Szigal* (30474)
    2018-02-05  09:57
  3. 2018. február 5. 09:5730474.

    Mégis vannak az életben kisebb-nagyobb örömök! Ez itt a nagyobbakhoz tartozik! És ha elolvassátok, kiderül, hogy ici-picit én is benne vagyok! Azonkívül, az oldal még mindig kiemeli közel két hónapos írásomat. 


    Február 8. napjától 70 napon keresztül csupa magyar vonatkozású cikket olvashattok - büszkeségeink forrását, Izrael állama 70 évvel ezelőtti megalapítása tiszteletére, ezért érdemesnek tartom, hogy időnként odapillantsatok! 

    előzmény:
    *Szigal* (30473)
    2018-02-05  09:05
  4. 2018. február 5. 09:0530473.

    Úgy elszálltam a mondanivalómmal, hogy megint elmaradt a lényeg. 


    Tanaria, nagyon örülök a tartalmas szombatodnak, gondolom, azt megelőzően mással is hosszasan csevegtél, mint minden szombaton, és örülök, hogy ha félig virtuálisan is, de veled volt szinte az egész család! Miután mindegyiküket ismerem, kivéve Tibike családját, így általad, mintha magam is találkoztam volna velük. Köszönöm a részletes beszámolót, süt belőle az öröm!


    ***


    Tegnap én is hosszasan csevegtem az elsőszülöttemmel, jó híreket közölt, megkezdheti végre azt a bizonyos kezelést. Drukkolok, hogy jó legyen a generikus gyógyszer, amit protekcióval és nagyon drágán szerzett be. Utána Izraelbe jönnek, és mi nagyon-nagyon várjuk őket! 


    A jövő hét elején néhány napra elköltözöm kis barátomhoz, Mokához! Ezek a napok jelentik számomra az igazi kikapcsolódást, így kétszeresen örülök a picinyem külföldi utazásainak. 


    Addig viszont még ezernyi tennivalóm lesz, aminek rögvest neki is esek! 


    ***


    Körbe-körbe, karikába, csupa felhősugár!

    előzmény:
    *Szigal* (30472)
    2018-02-05  08:41
  5. 2018. február 5. 08:4130472.

    Jó reggelt! 


    Tegnap semmit sem csináltam, de azt jó sokáig. Hamszin volt ugyanis, és most is az van, napokig tartó meleget jósolnak, a levegő tele van homokkal, én pedig fejfájással küszködöm és a rosszkedvvel. No de elmúlik! Mármint ez a pocsék idő, amiből legalább ötven nap van évente, amint a neve is mutatja, de szerintem sokkal több. Érdekes ilyenkor figyelgetni az embereket, még a szokottnál is agresszívebbek, erőszakosabbak. Jóval azon felül, ami az átlagos emberi természetben is megvan. 


    No tessék, kiselőadást tartottam a hamszinról, de azért sem törölöm ki. 


    ***


    Tegnap reggel meg akartam nektek mutatni azt, ami az orrom előtt van legalább 27 éve, de még sohasem láttam, azaz a "nézem, de nem látom"- kategória. 


    A főútvonal egyik kanyarjában, éppen itt fölöttünk, a járda mentén terebélyes oleander-bokor virágzik szinte 12 hónapon át, néhányszor már mutattam nektek is. A napokban felfigyeltem egy csúnya, barna szöszös valamire, éppen az orrom előtt, hiszen kanyarban van és a járda mentén, szinte kiszúrta a szemem. Kiderült, nem is kellett sokat kutakodnom, hogy ez az oleander termése, amit egy babhüvelyhez hasonlító tokban hoz létre, amely szétrobban és a szöszök közötti magokat a széljárásra bízza. Lám-lám, még az érdektelen apróságokban is ott a logika, plusz a szépség. Elnézést a hosszas fejtegetésért, most elvonulok. 


    A mai timráti munkát elhalasztottam csütörtökre, itthon dolgozom, szerkesztéssel, fordítással, hadd nyerjem vissza a jókedvemet! 


    Amit nektek is kívánok!


    ***


    1. Ez az a bizonyos terméstok,


    2. itt pedig maga a termés. Ha kicsit felnagyítjátok a képet, láthatóvá válnak a sötét rózsaszínű, nyitásra várakozó új bimbók. 


    3. - 4. Megvizsgáltam a házunk mellett elterülő senki-földje (a dzsungel) tavasz előtti állapotát, és ha a mandulafa még mindig nem, de a vadciklámen már virágzik!

    előzmény:
    tanaria (30471)
    2018-02-04  11:38
  6. 2018. február 4. 11:3830471.

    Szervusztok!


    A tegnap szép, sűrű napom volt! A fiamék látogattak meg. Átutazóban voltak Bukoval (Ukrajna) felé, ahova sízni mennek. Hihetetlen, hogy nőnek, nyúlnak az unokák! Janka olyan magas mint én, Gergő egy fél fejjel magasabb. És kamaszok. Nagyon vidám délutánt töltöttünk együtt.


    Alighogy elmentek a kisebbik fiamék hívtak, és több mint egy órán keresztül élvezhettem a két kicsi lány csicsergését!


    Most pilinkép a hó és fúj a szél és lehűlt az idő. Anyukám szegény nagyon megsínyli, lehet a tegnapi zsúfolt nap sem tett neki jót, de ma nemigen tud járni...


    Gratulálok neked! 


    Örülök Bibione reményt adó szavainak a "komá"-val kapcsolatban. Bízom én is az orvostudomány örökös fejdődésében. Nagyon szép a fentről látott havas Pécs!


    Tudom, mit jelent az operáció utáni tiszta látás, mert megéltem mindezt Bori nénivel, akit láttam vakságában, majd műtét után boldogan, jól látva.


    Igen, persze, hogy emlékszem erre a csodaszép fára srégen szemben az otthonnal.


    És most, magam vigasztalására is teszem ezt ide fel:

    előzmény:
    *Szigal* (30468)
    2018-02-04  07:42
  7. 2018. február 4. 08:0530470.

    Másik kedves megosztás Alsórákosi-Marikától érkezett, természetesen nem véletlenül, hiszen legújabb topiktársunk városáról van szó. Nagyon szép képek, pillantsátok meg külön-külön mindegyiket! Ha most Bibione felmenne a Havihegyre, gondolom, hasonló látványban részesülne! 

    előzmény:
    *Szigal* (30469)
    2018-02-04  07:59
  8. 2018. február 4. 07:5930469.

    Ma már február negyedike, ráadásul rövid hónap, de régi topiktársunk, Ciss-Ági most sem felejtette el köszönteni, Radnóti versével és a mellékelt két képpel, amelyeket a FB-n osztott meg velem. A fotók a Liget.Budapest oldalról vannak. 


    Újra lebeg, majd letelepszik a földre,
    végül elolvad a hó:
    csordul, utat váj.
    Megvillan a nap. Megvillan az ég.
    Megvillan a nap, hunyorint.
    S íme fehér hangján
    rábéget a nyáj odakint,
    tollát rázza felé s cserren már a veréb.


    1941


     

    előzmény:
    *Szigal* (30468)
    2018-02-04  07:42
  9. 2018. február 4. 07:4230468.

    Ja és szinte elfelejtettem! Gratulálhattok: tegnap  este  beléptem a nikotinmentesség tizedik évébe, és erre a teljesítményemre vagyok a legbüszkébb, miután 45 éven keresztül azt hittem, hogy képtelen lennék rá! 


    Még néhány virág, hiszen jár nekem!


    1. Az Idősek otthonának ebédlőjében mindig szép csokrokat látok.


    2. Tanaria, emlékszel erre a fára? Álltál már alatta… No? 


    3. - 4. Tulipánok az otthon kertjéből.


     


     


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (30467)
    2018-02-04  07:23
  10. 2018. február 4. 07:2330467.

    Jó reggelt!


    Máris is sikerült egy hosszú hozzászólást elrepítenem, miután éppen azon igyekeztem, hogy elmentsem, ez lenne a selejt bosszúja??? Se időm se erőm visszahozni ugyanazokat a gondolatokat, mondatokat, szófordulatokat, ezért most csak annyit, hogy Bibionenak válaszoltam a komám hogylétéről, és hogy természetesen közölni fogom a fejleményeket. Azt is írtam, hogy nagyon köszönöm hozzászólásod barátságos hangnemét! Jólesett! A drukkolást is… És igen, a kosztosok a környék cicái, nem éppen kóbor macskák, inkább a pártfogoltjaim. Vannak még a közeli házakban hozzám hasonló emberek, hála Istennek! A taglétszám változó: 15-20, van amikor több, néha kevesebb. A lényeg, hogy a délutáni órákban várnak, jól működik a biológiai órájuk, és az enyém is! Ők az egyik hobbim a sok közül. 


    Írtam még a rám váró hétről, tennivalókról és egy régi tervem lehetséges megvalósításáról. Meglátjuk, elválik. Sokat akar a szarka, de bírja-e a farka? - némileg átalakítottam. 


    Kezdjük virággal a napot, jó?


    1. - 2. Nyílnak a ciklámenek a timráti kertben. 


    3. Tavasznak rugaszkodik a csillagfürt is, amelynek azonosításában tavaly Margaret-Marika segített.


    4. Akkor, a galileai Betlehemben Tanariával együtt próbáltuk megfejteni, hogy vajon mi is lehet. 


     

    előzmény:
    Bibione (30466)
    2018-02-03  16:49
  11. 2018. február 3. 16:4930466.

    Jó napot!                      Örülök, hogy tetszett a városom neked is Szigál  , engem   érzelmi szálak fűznek hozzá , ezernyi emlékkel,  és vannak benne   különösen  kedvenc helyeim , melyeket gyakran felkeresek .   Télen, nyáron járom a várost és most új szemmel  -nincs az a ködfátyol, mint műtét előtt-,minden  ragyogó ,fényes, szines újra.          ....Nem bátorság volt részemről a két műtét így, pont, hogy a rettegés lerövidítése---meddig féljek még?    Ha kell, akkor legyen meg   hamar - gondoltam.         Nagyon tudok félni- pedig gyors volt, kellemetlen volt, de nem fájt kifejezetten .   Egy napos sebészet keretében történt,  fél 7-re mentem,11-kor műtöttek,  2 óra tájban mehettem haza. Két nap múlva a sétámon megállapítottam ,hogy a világ színes és ragyogó.                A glaukóma gyanúja nálam is felmerült, de azt a klinikán kizárták, mindenféle eszközös vizsgálattal. Viszont régi szomszédasszonyomnak 8 éve van ,spéci cseppeket használ azóta, fél évente kontroll , mindent lát, még vezethet is.  Persze tudom, a  biológia nem matematika.......Remélem   nálad is lassul vagy megáll a  romlás.      Majd megírod, hogy mit mondtak a dokik ?  Drukkolok.      A lelki szegények szerintem is boldogabbak, de én szeretem tudni, hogy mi történik a dokiknál és miért, na és mégis csak az én szemem világáról van szó......... a kosztosok kóbor macskák, nem?    Pá.....

    előzmény:
    *Szigal* (30463)
    2018-02-03  07:47
  12. 2018. február 3. 16:1430465.

    Válogassatok!


    Az élet vidám igazságai


     Az élet szakadatlan küzdelem. Délelőtt az éhséggel, délután az álmossággal.


    Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
    A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma, bőrülés, világított piperetükör, dönthető ülés stb. 


    A halász azért megy ki a tóra, hogy halat fogjon, horgász meg azért, hogy ne legyen otthon.


    A memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.


    A hisztéria alattomos betegség! A nő kapja meg és a férfi hal bele!
    A nyúl az egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!
    Minden reggel ágyba viszem a páromnak a kávét. Neki már csak meg kell darálnia…
    Azt mondják, elmebajban szenvedek… De én nem szenvedek, élvezem minden percét…


    A munkahely olyan, mint a sakk. Ha alacsonyabb beosztásban vagy, akkor csupa paraszt vesz körül és járhatsz gyalog.
    De ha előléptetnek, akkor egyből mindenki téged akar leütni.

    Vagy sokat keresel, vagy sokáig!
    Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!
    Alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak ellenszenves.


    Mindig a főnök végzi a feladat oroszlánrészét: üvölt.
    Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!
    Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is.
    Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.
    A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.
    A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.
    Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása…
    Azért van a vonaton két mozdonyvezető, mert ott akkora a zaj, hogy egy ember el se tudná viselni!
    Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól vacak, hogy meg is
    történik.
    Ha olajos lesz a kezed, akkor elkezd viszketni az orrod.
    Úriember az, aki ígéretéhez híven megmutatja a bélyeggyűjteményét.


     


    Optimista az, aki azt hiszi, hogy a légy a szobában a kijáratot keresi.
    A törhetetlen játékok legfőbb haszna, hogy ezekkel kiválóan össze lehet törni minden mást.
    Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.
    Statisztikailag bizonyított: a válások 100%-a házassággal kezdődik.

    előzmény:
    *Szigal* (30464)
    2018-02-03  07:58
  13. 2018. február 3. 07:5830464.

    hátvégét, hát, hát! 


    Még csak annyit, hogy van mondanivalóm, de időt adjatok! Majd délután, miközben a lelkifurdikálásokat kezelem! 


    Persze, ezekért az elütésekért csakis a komát lehet hibáztatni, engem biztosan nem! 

    előzmény:
    *Szigal* (30463)
    2018-02-03  07:47
  14. 2018. február 3. 07:4730463.

    Jó reggelt, jó hátvégét!


    Megint indulófélben, de ide is be kellett ugranom, másképpen nem lesz jó a napom! 


    Tegnap este mindennel foglalkoztam, csak éppen azzal nem, amivel kellett volna, így most csupa lelkifurdikálás (szintén a családi szótárból!) vagyok, de nem baj, majd csak összeszedem magam. Vagy nem. 


    Értelmes időtöltés egyedül a Pécs városát körbe- és körüljáró kutakodásom volt, végre megértettem, hogy mi okozott akkora örömet Bibionenak, amikor a a hegyről lepillantott. Gyönyörű város és pici kis malíciával mondom: majdnem olyan szép, mint az én városaim, amelyekből nekem egyszerre négy van: Petrozsény, Kolozsvár, Csíkszereda és Haifa! De tényleg! Szép ez a világ és nem elég nézni, látni is kell!


    Erről jut eszembe: gratulálok a bátorságodhoz, hogy ilyen rövid idő alatt mindkét szemműtétet felvállaltad! Kezdő katarakt mindkét szememen van, de a gondot most a glaukoma okozza, ami ijesztően viselkedik. Majd kedden ismét okosabb leszek, miután ma éjjel is erről olvasgattam, és ajjaj, milyen boldogok a lelki szegények! Kedden jelenésem lesz a szemorvosomnál, miután három hétig kezeltem az ügyet, szerintem semmi sikerrel. 


    Már Tanaria is panaszkodott a beírások megjelenéséről, nálam egyik szerkentyűn sem fordul ez elő, így fogalmam sincs mi történik nálatok. A lényeg úgyis az, hogy - mindegy mikor -, de írjunk egymásnak. Pörgőn, mint tegnap!

    előzmény:
    Bibione (30462)
    2018-02-02  17:18
  15. 2018. február 2. 17:1830462.

    Több órás késéssel jelennek meg   egyes  h.szólások nálam, ez miért van vajon?    Amit Szigál utoljára írt ,azt előbb láttam, mint a régebbieket.......

    előzmény:
    Bibione (30461)
    2018-02-02  16:57
  16. 2018. február 2. 16:5730461.

    A masszázsról szóló cikk érdekes,   Mennyire rontja az életminőséget, ha az embernek minden mozdulat fáj- nagyon-. Biztos mozgékonyabb állapotba lehet kerülni tőle időről- időre, és végül is ez a cél, mert úgy jobb élni ,ha csak kicsit fáj..................Nem szoktam fotózni, nincs is " apparátom "  , de szivesen élvezem más fotóját. --------------Mindkét szememen, hat hét eltéréssel   szürkehályog műtét volt.    Én balga, először azt hittem ,csak szemüveget kell cserélnem ,aztán megkaptam a beutalót a szemklinikára  és akkor körbejártam a témát , és most már tudom,hogy korábban is gyanakodhattam volna erre.     Mai  műtéti eljárás annál egyszerűbb és gyorsabb, minél korábban kerül sor a,műtétre,nem kell és nem szabad halasztgatni.               Itt nincs más választás: vagy megvakul az ember vagy műtét.   ----most jut eszembe ,lehet, hogy neked más problémád van, nem is ez...,?

    előzmény:
    *Szigal* (30460)
    2018-02-02  16:10
  17. 2018. február 2. 16:1030460.

    Miután megetettem a kosztosaimat (ha akarod, Bibione, majd külön neked elmesélem, hogy kik ők), újra itt vagyok, hogy válaszoljak és kérdezzek. Köszönöm a külön engedélyt! 


    Nem hiába írtam, hogy megfiatalodom tőle, de gondolom a pirossal megjelölt olvasnivaló talán relevánsabb, mint az én szövegeim. Azt is felfedezheted a sorok között, hogy miért voltam múlt héten kedden annyira fáradt, ugyanis tényleg pihenni kell a kezelés után és nem Klárikával korzózni! 


    Kérdés: milyen szemműtéted volt? Szívesen fogadnám tapasztalataidat, mert nálam is valami hasonló következik be nemsokára. Jövő héten okosabb leszek, egyelőre csak annyit mondhatok, hogy napról napra rosszabbul látok. Pedig igazán jó szemüvegeim vannak ám! Bibione, mondd, szoktál fotózni? Jó lenne, ha nekünk is megmutatnád a legszebb pécsi kilátást, jó, tudom, a neten is megnézhetném, de mégis más, ha téged képzellek a kamera mögé és a te "új" szemeddel látom a panorámát. 


    Többet nem is kíváncsiskodom…


    További szép estét, hétvégét, éjszakát, ésatöbbi, ésatöbbi. 


    Ja, akartok még képeket? Vagy hagyjuk holnapra? 

    előzmény:
    Bibione (30449)
    2018-02-01  23:04
  18. 2018. február 2. 14:2530459.

    Pedig átállítottad, én is csodálkoztam. Történnek ezeken a kütyükön érdekes dolgok, sokszor csak nézek ki a fejemből, hogy vajon mit is nyomhattam meg? Már megint??!! Persze, csakis véletlenül. 


    A lényeg, hogy magad is fel tudtad tenni, majd nézd meg a kép adatait, láthatók a méretek, pixelek, kutyagumik, micsodák. 


    Ha éjszakai fotózásra állítottad volna be, az autófények is látszanának, feltéve, ha a készülék nem mozdul meg a kezedben, akarom mondani, ha a kezedet szilárdan tartod, másképpen olyan hullámos fényvonalkák látszanak, vagy a nagy sötétség. 


    Hozok is egy példát. Tel-Avivban voltam és az Azrieli-torony második-harmadik emeletéről fotóztam a szintén csodaszép látványt. >>>>

    előzmény:
    tanaria (30457)
    2018-02-02  13:59
  19. 2018. február 2. 14:1130458.

    Szervusztok, újra itt!


    Most két hete hatalmas vihar volt, akkor történhetett valami a villany-, kábeltévé-, illetve Wi-Fi hálózatokban-bázisokban, mert másfél napig nem volt tévénk, valamivel kevesebb ideig internetünk sem. Ma hajnalban folytatták a javításokat, itt a mi környékünkön, azzal a különbséggel, hogy be se jelentették. Sherlock Holmes viszont kiderítette, hogy csak a kora délutáni órákban lesz újra internetkapcsolat - és lőn! 


    Mindegy, az ilyesmit az ember hamar elfelejti és a szolgáltatók ezt nagyon jól tudják! 


    Alsórákosi-Marika, itt is hétágra süt a nap, csak éppen medve nincs. A "tetszik"-gombot szerintem nem fogják visszaadni, a privát levelezés lehetőségét sem, de ha a többi funkció - beleértve a bejelentkezést - működik, egy fene! Csak a csinadratta azért elmaradhatott volna, még hogy ráncfelvarrás??!! Ezek tényleg-kényleg hülyének néznek bennünket, no nem baj, attól a mi önbecsülésünk juszt sem károsul, ugye? 


     


     

    előzmény:
    Alsórákosi (30453)
    2018-02-02  11:48
  20. 2018. február 2. 13:5930457.


    Jobbra a blokkok fölött egy fénycsóva látszik, amint az autók sora kígyózik a Kányafőn Kolozsvárra. Élőben gyönyörűen látszott.


    Amúgy nagyon csodálkozom, hogy ez a kép "kicsi" hiszen nem állítottam át a telefonomon a fényképezőgépet.  

    előzmény:
    tanaria (30456)
    2018-02-02  13:53
  21. 2018. február 2. 13:5330456.

    Örömmel köszöntök minden idelátogatót!


    Jelentem itt is napsütés van. 


    Próba-cseresznye:

    előzmény:
    *Szigal* (30450)
    2018-02-02  10:01
  22. 2018. február 2. 13:4630455.

    A pécsi medve hosszasan töprengett, hogy mit csináljon  , de eddig nem jött  ki-----azt hiszem .

    előzmény:
    Alsórákosi (30453)
    2018-02-02  11:48
  23. 2018. február 2. 13:4230454.

    Igen , kedves  Szigálom .

    előzmény:
    *Szigal* (30450)
    2018-02-02  10:01
  24. 2018. február 2. 11:4830453.

    Kimaradt: Alsórákoson hét ágra süt a nap, a medve megy vissza!

  25. 2018. február 2. 11:3130452.

    : Szervusztok kedves ide látogatók!


    Tudnék örülni, ha ez a T. Nlcafe vissza állítaná a "tetszik" lehetőségét.


    Ugye tudjátok, hogy ma a "medve" napja van?! 


    Az enyhe Január után, most következik a tél? Nagyon kellene a kemény fagy és a hótakaró .


    Legyen gondtalan, örömteli napotok !

Címlap

top