Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. december 31. 17:1730301.

    Köszönöm,  így már értem! Ma (és nemcsak) kissé nehézkes a felfogásom.


    Nemsokára indulunk Verához, Natanjára. Nagy társasággal köszöntjük 2018-at.


    Még egyszer: BOLDOG ÚJESZTENDŐT!


    előzmény:
    tanaria (30300)
    2017-12-31  17:04
  2. 2017. december 31. 17:0430300.

    Ha nem érkezel túl korán, nem lett volna időd kószálni egyet. Ha nem sétálsz egyet nem találod meg Dona Graciat. S, ha nem találsz rá, nem születik meg ez az igenis érdekes írás. Te is, mi is szegényebbek lettünk volna.


    Ilyen egyszerű. Most már érted?

    előzmény:
    *Szigal* (30299)
    2017-12-31  13:29
  3. 2017. december 31. 13:2930299.

    Nem értem, hová lett volna kár időben érkeznem? Tényleg nem értem.


    Köszönöm a gratulációt, de zavarban vagyok. Nem olyan jó az az írás, sokkal jobbak is vannak. No de hiúság is van a világon! 

    előzmény:
    tanaria (30298)
    2017-12-31  13:15
  4. 2017. december 31. 13:1530298.

    Szép utolsó ez évi napot!


    Drága barátnőm, szívből gratulálok! Szép fizetség, nagyon megérdemelte írásod! Kár lett volna időben érkezned...

    előzmény:
    *Szigal* (30295)
    2017-12-31  11:33
  5. 2017. december 31. 11:4630297.

    Ne felejtsem el, hogy az előző linken található írás igencsak figyelemre méltó. Jó olvasást, majd még jövök, ha tehetem.

    előzmény:
    *Szigal* (30295)
    2017-12-31  11:33
  6. 2017. december 31. 11:3830296.

    Tanaria, ne búsulj a képeslapok miatt. Másért se! Gondolj inkább arra, hogy jó évkezdés lesz, amikor megérkeznek. 

    előzmény:
    tanaria (30293)
    2017-12-30  13:22
  7. 2017. december 31. 11:3330295.

    Megint elszállt, pedig csak dicsekedni akartam. A múlt héten megjelent írásom egy picikis toplista élére került. 


    http://izraelinfo.com/2017/12/29/szerk-decemberi-uj-kelet -ujsagbol/


    Itt a link. Le kell tekerni a szavazásig. Nahát!


    Buszban vagyok Timrát felé.

    előzmény:
    *Szigal* (30294)
    2017-12-31  07:48
  8. 2017. december 31. 07:4830294.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Olyan kár, hogy kimondatlanul maradtak szívem legmélyéből fakadt szavaim, mert ismét elszállt egy hozzászólásom, képestől, mindenestől!


    Most csak annyit, hogy köszönöm Tanariának és Alsórákosi-Marikának minden hozzám intézett szavát, amellyel barátságukat és szeretetüket fejezték ki. A többit majd jövőre, veletek, ugyanitt!


    Ciss-Ágitól kaptam az FB-n, örömmel továbbítom minden jóakaratú olvasónknak. >>>>


    ***


    Remélem, hogy sikerül még ebben az évben bejelentkeznem, ha nem: B.U.É.K - 2018!

    előzmény:
    tanaria (30293)
    2017-12-30  13:22
  9. 2017. december 30. 13:2230293.

    Gyönyörű virágözön simogatja sebzett lelkemet!


    Megnéztem és meg is hatott a kedves emlékfilm.


    Itt kivételesen ragyogó idő van. A galambok rájárnak a napraforgómagra. Nem hiszed el, de csendben szállnak le, hogy ne halljam meg őket. Eddig mindig a jellemzően zajos, szárnycsattogós landolásra figyeltem fel.


    Búsulok, mert nem érkeztek meg a karácsonyi nagyon várt üdvözlőlapok. Janka saját készítésű lapot küldött...


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    *Szigal* (30292)
    2017-12-30  07:52
  10. 2017. december 30. 07:5230292.

    Sajnos már mennem kell, de négy kép még belefér az időmbe. 


    1. Fenyőfa árnyékában.


    2. - 3. - 4. Évek óta próbálom beazonosítani, de még nem sikerült - nem vagyok elég kitartó?


    ***


    Szép napot az idelátogatóknak! 


    előzmény:
    *Szigal* (30291)
    2017-12-30  07:42
  11. 2017. december 30. 07:4230291.

    Üdvözletem az év utolsó előtti reggelén! 


    Nem kezdek új témába, azt majd délután-estefelé. Jöjjenek további képek. 


    1. - 2. - 3. December végi rózsák: "Ha én rózsa volnék…"


    4. "Akkor lennék boldog, ha mindent megmutattam…"

    előzmény:
    *Szigal* (30290)
    2017-12-29  22:19
  12. 2017. december 29. 22:1930290.

    A többit reggelre hagyom, mielőtt elindulok Klárihoz, vagy utána teszem fel? Meglátjuk. 


    1. Ha leültem volna szegény fáradt hibiszkusz mellé, akár el is beszélgethettünk volna.


    2. Nem ültem le, inkább továbbmentem,


    3. mert megláttam ezt a gyönyörű sárga rózsát


    4. és az egész virágzó parkot. Még nyáron sem ilyen szép. 


    ***


    Jó éjszakát! 


     

  13. 2017. december 29. 21:5230289.

    Az imént elfelejtettem megkérdezni, hogy megnézted-e a legótornyos cikkhez kapcsolt videót? Megértetted a szöveget? Feltételezem, hogy igen. 


    Jöjjön még egy sorozat virágos kép, az iménti fáról és a környéken lévő többiről. 

    előzmény:
    *Szigal* (30288)
    2017-12-29  21:44
  14. 2017. december 29. 21:4430288.

    Jajjaj, miért kell mindig félreérteni a szegény embert? Elfogult vagyok-e vagy sem, részemről a Passuth-téma lezárva. 


    Nehéz ez az írásos kommunikáció. Mindenki azt ért, amit éppen akar. 


    ***


    A következő képeket nem lehet félreértelmezni. Haifán ugyanis ma tavasz volt. 


    Sőt, már a tegnap elkezdődött, és ha hinni lehet a jóslatoknak, holnapra vége szakad. 


    1. Virágüzlet előtti ciklámenek. 


    2. A tegnapi erytrina - autóbuszból. 


    3. - 4. Ezt a fát 27 éve ismerem. Azóta mindig megcsodálom és többnyire le is fényképezem. 


     

    előzmény:
    tanaria (30287)
    2017-12-29  17:45
  15. 2017. december 29. 17:4530287.

    A még egy-et úgy értettem, hogy az eddigiekhez képest. Hol volt itt ajánlat? Amint írtam sajnálom. Nem vagyok csalódott. Véleményem: elfogódott vagy, hiszen nem ismered.


    No, de ennyi bajunk legyen. 


    A galamb hessegetés csak az ablakon keresztül történt, nem volt annyira látványos, de ismétlődő...


     

    előzmény:
    *Szigal* (30286)
    2017-12-29  16:09
  16. 2017. december 29. 16:0930286.

    Még egytől, Tanaria? Az irodalom és különböző irányzatainak szeretete szubjektív, szerintem ízlések és pofonok kategória. Vagy tetszik, vagy nem. Mindig a - többnyire zsigeri - megérzéseim és akaratom függvényében olvasok, mások véleménye nemigen befolyásol, sőt még a "menő" divat sem. Ajánlatokat szívesen elfogadok, de ha azt mondják, hogy megfosztom magam valamitől, ha nem követek egy tanácsot, akkor biztosan ellenkezem, és megtehetem, hiszen ez a választás szabadsága! Passuth pedig soha nem szerepelt a kívánságlistámon. Mint ahogyan nem szégyenlem kimondani, hogy még Gabriel Marquez sem… Azért köszönöm az ajánlatodat és kérlek, ne légy csalódott…


    Sokkal, de sokkal közelebb áll hozzám bárminél egy véletlenül "majdra" eltett könyv, mert ismerem a szereplők mentalitását, körülményeit, a történések helyszíneit, szóval otthon vagyok benne. Izraeli írónő könyve, héberből fordították magyarra és tényleg fantasztikus! Számomra! Benne van a magyarországi zsidóság egész huszadik százada, de női szemszögből, és anélkül, hogy feminista lenne. Miért is nem vettem kézbe sokkal hamarább? 


    ***


    A galambok kergetése auditív és vizuális elképzelést generált bennem, jót nevettem! Ne búsulj, majd visszajönnek!  Látod, hogy bármiről lehet írni? 


    ***


    Nagyon szép napunk volt ma! Már napokkal ezelőtt észrevettem, hogy több helyen virágzik az erytrina! Nem olyan dúsan, mint tavasszal, de talán most még gyönyörűbb. Tegnap egyet sikerült "elkapnom" a buszból, de ma, vásárlás után, két tömött szatyorral a kezemben, megkerestem az én évtizedek óta ismert fáimat, és készítettem néhány fotót. Más virágokat is láttam és ellátogattam - nem potyára! - a közeli rózsakertbe. Jön a tavasz talán? Hiszen nem volt még tél sem!  

    előzmény:
    tanaria (30285)
    2017-12-29  11:39
  17. 2017. december 29. 11:3930285.

    Ehhez csak annyit, hogy nagyon sajnálom, hogy megfosztod magad még egy irodalmi élménytől.


    Köszönöm a linket.


    Örülök a fiziológiai élményednek, és úgyszintén az utazásaidnak. Sok erőt kívánok hozzá.


    S mivel téged minden érdekel, ma galambokat hajkurásztam a töltöttkáposztás fazék fedőjéről. Kint van a balkonon.

    előzmény:
    *Szigal* (30282)
    2017-12-29  09:55
  18. 2017. december 29. 11:0730284.

    Még nem meséltem, hogy utazásokkal zárom az évet, de az újat is így kezdem meg. 


    Vasárnap Holonban voltam, szerdán Natanján, tegnap Tel-Avivban, de nem a város központjában, hanem egyik hatalmas üzletházában, a délebbre eső részeken, így még nem láthattam élőben az Omer-tornyot. Talán a következő héten, ami azt hiszem, hogy még mozgalmasabb lesz. 


    A tegnap Klárika után végre elvégeztettem a harmadik szemészeti vizsgálatot, és már kértem-kaptam időpontot a szemorvoshoz, hogy a továbbiakban is döntésre juthassunk. Majd január 8. napján kerül erre sor. Innen Tel-Avivba utaztam, kellemes és érdekes találkozó után egy nagyon zsúfolt hétvégi vonaton Haifára, és éppen beeshettem a rendelőintézetbe a második reflexológia-kezelésre. Nem tudom, hogy volt-e már részetek ilyesmiben, de fantasztikusan jó! Utána még a járásom is könnyebbé vált. Gyümölcsöt vásároltam, ipari mennyiségben, mandarint, szőlőt, banánt, epret és körtét, majd kerek egy óráig vártam egy olyan buszra, ami időközben megváltoztatta útvonalát, csak éppen elfelejtették törölni az elektronikus kijelző táblákon, tehát potyára vártam és haraggal, majd két másik busszal mégis hazaérkeztem, éhesen és fáradtan. Tévét sem kapcsoltam be, olvastam, égve hagytam a villanyt, és kezemben a könyvvel nyomott el az álom. Éjszaka közepén két cica melegsége között észleltem, hogy sötét van már, és a könyvet is kivették a kezemből. Persze, nem a hálótársaim…


    Most megyek elkölteni az év végi ajándékkuponokat, mert vasárnap nem lesz idő erre. 


    További szép napot. Fényképek is lesznek, majd, ha összeraktam a töltött káposztát. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (30283)
    2017-12-29  10:05
  19. 2017. december 29. 10:0530283.

    Na látod, ez az igazi egysróf! Éppen itt, a képernyő alsó tálcáján várakozik a link, hogy veletek is megoszthassam, csak először a Passuth-témára akartam reagálni. 


    Megható a kezdeményezés, és remélem, hogy közelebbről élőben is láthatom! Mellékelnek egy videoklippet, amit angolra fordítottak, biztosan érteni fogod-fogjátok!

    előzmény:
    tanaria (30281)
    2017-12-29  09:36
  20. 2017. december 29. 09:5530282.

    Szervusztok, szép napot!


    Tanaria, nagyon meggyőzően érvelsz, le a kalappal. Szégyellem, de számomra akkor is dagályos, élvezhetetlen - látod, én is beskatulyáztam Passuthot, pedig csak az Esőisten siratja Mexikót című regényével próbálkoztam, de az se ment. Tudom, hogy méltánytalanul mellőzték, de még ez sem kelt bennem szimpátiát, annak ellenére, hogy elismerem nagy-nagy tudását. Ebben a témában megint Hegedüs Géza, az ugyancsak hatalmas tudású irodalmár és irodalomtörténész kap nagy piros pontot tőlem, hiszen a szakmai irigység legkisebb árnya nélkül mutatja be Passuthot, A magyar irodalom arcképcsarnoka című munkájában. Érdemes megőrizni és időnként olvasgatni ezt a linket (van erre magyar szó???), mert annyira tárgyilagos és lojális, hogy megint őt (Hegedüst) kell dicsérnem. 


    Ha a méltatás alatti nyílra kattintasz, megnyílik a főoldal, ahonnan válogatni lehet. Pihentető és büszkeséget keltő olvasmány lehet az ünnepek közti pihenés idejére! 

    előzmény:
    tanaria (30280)
    2017-12-28  20:42
  21. 2017. december 29. 09:3630281.

    Szép napot!


    A tegnap láttam a tévében, hogy Tel Avivban a Rabin téren 32 méter magas legó- tornyot emeltek egy nyolcéves kisfiú emlékére. Láttad?

    előzmény:
    tanaria (30280)
    2017-12-28  20:42
  22. 2017. december 28. 20:4230280.

    Jó estét!


    Apró semmiségekkel telt el ez a nap.


    Passuthról tudni kell, hogy nagyon különböző korokról és ugyanúgy különböző témákról ír. A "Bíborban született" barokkos nehéz stílusban van írva. Az "A Sasnak karma közül (között?)" szintén történelmi regény (Zrínyi Miklós, Ilona) nagyon izgalmas, olvasmányos stílusban íródott. Még megvan a "Madrigál", amit még nem voltam képes elolvasni, úgy emlékszem, hogy unalmasnak találtam. Nem tudom, te melyiket olvastad, mert nem beszélhetünk egy fajta rá jellemző stílusról. Amit most olvasok azt nagyon élvezem. Teljesen különbözik a többitől, úgy témában, mint stílusban. Amúgy nagyon alapos kutatáson, tudáson alapszik minden regénye.


    Köszönöm, hogy megmutattad Gergő rajzát. Nekem jól esett itt is látni.


    Jó éjszakát, szép álmokat!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30279)
    2017-12-28  14:06
  23. 2017. december 28. 14:0630279.

    Egy nagyon sokemeletes bevásárló központ egyik kávézójĺban ülök Tel-Avivban. Túl korán érkeztem egy találkozóra, ahová hárman három irányból jövünk. 


    Várakozás közben írok, ha érkeznek elküldöm. 


    Először a könyvről. Minden elismerésem a tiéd (és anyukádé), hogy élvezettel olvassátok Passuth könyveit, én soha se szerettem a stílusát és már nem is fogom. A mi Jókaink és Tolsztoj a nem mindig érdekes részletekről (is) híres, de Passuth dagályos... Szerintem, persze.


    Én megint egy fantasztikus, és majdra félretett regényt emeltem le az egyik polcról. Majd írok róla. Most még nem.

    előzmény:
    tanaria (30277)
    2017-12-27  21:39
  24. 2017. december 28. 07:5630278.

    Jó reggelt! 


    Nagyon röviden, mert a mai az előzőknél is zsúfoltabbnak ígérkezik, és mindjárt mennem kell. Majd napközben, valamikor, valahol, mindenre válaszolok.


    Most csak annyit, hogy nagyon köszönöm a tegnap esti hosszú és érdekes beszámolót, de egyben kissé tévedsz: minden nap más, más apróságokkal, más gondolatokkal és néha más történésekkel. Nem vagy Te egy skatulyában, még ha egyszer-egyszer annak is tűnik. Többek között ezért nem szeretem az ünnepeket, mert passzívvá tesznek, leamortizálnak. Persze, most csakis magamról beszéltem. Részletesebben később.


    Büszke is lehetsz az unokádra! Aki 15 évesen ilyen szépet alkot, később a csúcsokra érkezhet - minden tőle függ. Engedélyeddel: megmutatom. >>>>


    Meghatott, hogy kishúgának készítette, karácsonyra. 


     

    előzmény:
    tanaria (30277)
    2017-12-27  21:39
  25. 2017. december 27. 21:3930277.

    Jaj, Szigal! Ezt te sem gondolod komolyan. 


    Egyetlen téma, ami valóban érdekes az a könyv. Felfedeztem, miért szerette annyira Anyukám Passuthot! Most a MEGSZÓLAL A SÍRVILÁG-ot olvasom. Nagyon tetszik, izgalmas, jó, de még kb a felénél tartok. Előtte, ugyanis egy kötetben vannak, az ÉDENKERT AZ ÓCEÁNBAN című regényét olvastam. Nem ment könnyen, Ausztrália felfedezéséről szól a XVI századtól a XVIII-ig. Nagyon akkurátusan ír mindegyik felfedezőről. Többször is félre akartam tenni, de valamivel mindig lekötött. A végére teljesen lenyűgözött. 


    A snookert csak nézni szeretem. Itt kirakós játékot (puzzle) szoktam játszani. Kikapcsol.


    A leckéknek nincsenek témái. Ma a múlt időt vettük, az egyiket persze. Nagyon jó módszere van. Csak angolul beszél, magyarul egyáltalán, és tényleg logikusan vezet rá, úgy hogy nem is jut eszedbe a magyar megfelelőket keresni, automatikusan angolul gondolkozol. Nem tudom, mi lenne, ha eleve vele kezdtem volna, de így, hogy már az alap megvolt, ragad rám.


    A madarak egésznap jönnek. A fakopáncs ritkán.


    Most ezekről beszámoltam, de tudom, ez nem izgalmas, ezzel biztos senkit nem vonzok ide. Meg aztán mindennap ez van, holnap újra nem írhatom le. 


    A könyv az más.


    A képet hozhatod, nagyon büszke vagyok rá. Ha nem mondtad volna, nem veszem észre öreganyámnyámat, még mindig nevetek rajta.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (30276)
    2017-12-27  19:38

Címlap

top