Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. december 12. 22:4630226.

    Jé, már megint éjszaka van! Írhattam volna a mobilról is hazafelé  jövet, de inkább a gondolataimba merültem. Érdekes napom volt - az alapítvánnyal kapcsolatos teendőket végeztük az új kollégával és rengeteget beszélgettünk. Annyi érdekes és értékes emberrel ismerkedem mostanában! Hol voltak eddig? Vagy mindig történjék olyasmi az életben, ami egyensúlyban tartja a dolgokat? No, már megint túl messzire visznek a gondolataim. Eredményes nap volt a mai - ez a lényeg. 


    Hozzátehetném, hogy ráadásul szép is volt. Szép ez a mi fővárosunk, jótékonyan hat rám a hangulata, légköre, kisugárzása. Már az is maga a csoda, hogy bármikor benne lehetek, amikor csak kedvem támad rá, és ez életem egyik nagy ajándéka. 


    Alig telt el néhány év, Tanaria, hogy még Gergő születése előtt ott lehettünk együtt, a szüleivel és veletek, és már 15 éves! Hogy rohan az idő! Most valamin elgondolkoztam. Holnap 13.-a, Luca nap. Drága, felejthetetlen B. barátnőmnek és szeretett nővéremnek a születésnapja. Ők már találkoztak odafenn, hiszen itt a földi életben is kedvelték egymást. Aztán jön 17.-e - Gergő, majd 21.-e - a fiad születésnapja. A kettő között pontosan a felénél életem legszomorúbb napja - és ez a mi létünk! Tele örömökkel és bánatokkal, boldog napokkal és fájdalmas eseményekkel. Mi pedig az érzelmek hullámzó kavalkádjában mindig megtaláljuk a továbbélés, a folytatás, az újrakezdés adományát, a csodát!


    Ma este szerte a világon kigyulladt Hanuka első fénye. Közeledik a Karácsony, ünnepekre készülődik az egész világ. Én még mindig bízom a szép és a jó erejében - ez a két szó kísérje ünnepeinket bárhol is élünk ezen a földön. 


    Még nem tekintettem meg a mai képeimet, de olyan alkonyi fényeket láttam ma, hogy teljesen természetesnek tűnnek a fenti gondolatok. Erőt és végtelen nyugalmat érzek, és mit számítanak a bosszúságok, ha béke van a lelkünkben? 


    Elnézést, hogy mindez így kiömlött belőlem. Nem szégyellem…


     

    előzmény:
    tanaria (30224)
    2017-12-12  12:36
  2. 2017. december 12. 12:4330225.

    Még annyit, hogy: jelentem Kolozsváron plusz 10 fok van! Nyitva a balkonajtó.


    Most, hogy megnevezted a fajtáját, rögtön megláttam én is a felhőben a kutyát! 


    Köszönöm, neked is viszont kívánom a sikeres ünnepi előkészületeket!


    Azért, ha tudnád mennyire örülök, amikor nagy ritkán írsz, biztosan nem hiányolnád a tetszik lehetőségét. 

    előzmény:
    Alsórákosi (30223)
    2017-12-12  11:28
  3. 2017. december 12. 12:3630224.

    Szép napot!


    Tegnap és ma nálam beállt a karácsonyi hajsza, utána lesz egy kis szünet, de a mézespogácsát postáznom kell, meg két születésnap is van a csíki családban! Az elsőszülött unokám 15 éves lesz vasárnap! Hihetetlen!


    Megsütöttem, de még ki kell pingáljam őket. Másfél kiló lisztből sütöttem, hogy legyen elég.


    Nagyon örülök, hogy ellentmondtál a kísértésnek, hogy otthon maradj! 


    És örvendek minden felfedezéseteknek, tudom, mekkora élmény ez neked!


    Na, de most már megyek dolgomra.

    előzmény:
    *Szigal* (30221)
    2017-12-12  08:23
  4. 2017. december 12. 11:2830223.

    Szervusztok!


    Megfejtettem, kozmetikázatlan skót juhász kutya.


    Alsórákoson kellemes a lég, enyhe szellőcske, de hogy lesz ebből a beígért 14-16 C° meleg? Erre számitva tele teregettem az udvart, hogy szárad meg estig? Már megint hittem  a jóslatoknak.


    Ibike, ne csüggedj, tökéletes a "blogod", mindig találsz érdekes témát, amivel engem megörvendeztetsz.


    Szeretném, ha már visszakaphatnánk a "tetszik"-et, egyszerűsítené az életem.


    Legyen kellemes Adventotok, hasznos ünnepi előkészületeket kívánok

    előzmény:
    *Szigal* (30213)
    2017-12-10  23:00
  5. 2017. december 12. 08:4130222.

    Az após ismert színész volt, akit Tanaria is láthatott nagyon fiatal korában, de magyar filmekben is játszott, nem is egyben! Most közel 98 éves. Mintegy 20 éve megjelent egy könyve itt, Izraelben, akkor ismertem meg személyesen. Constantin Anatol a neve és ő az a színész-rendező, aki négy nyelven játszott és rendezett: Bukarestben románul, Marosvásárhelyen és Kolozsvárt magyarul, Temesváron németül, Haifán és Beer Séván ivritül!


    A legjobb Hamlet-alakítását diákkoromban láttam, a Kolozsvári Magyar Színházban.


    Még lesz folytatás, de jóval később, most már közeledünk a célponthoz.


    Addig is: érezzétek jól magatokat!

    előzmény:
    *Szigal* (30221)
    2017-12-12  08:23
  6. 2017. december 12. 08:2330221.

    Azt hittem, ez is elszállt, de életemben először sikerült visszahoznom. 


    Mégis okos ez a telefon, csak hosszú ü-je nincs nekije! Még ez sem lehet tökéletes!


    Szépen elvitatkozgattam magammal, de végül győzött a józan ész és elindultam.


    Pontosan időben léptem a rendelőbe és pofátlanul személyesre tereltem a szót azzal, hogy az após hogylétéről érdeklődtem. (Azt se tudtam, él-e még!)


    Nem hiszitek, de örült a kérdésemnek és ettől kezdve baráti csevely lett a tervezett vizsgálatból, de persze az is megtörtént. Három nyelven beszélgettünk, héberül, románul és végül magyarul is.


     

    előzmény:
    *Szigal* (30220)
    2017-12-12  08:06
  7. 2017. december 12. 08:0630220.

    Időpontot 14:45-re kaptam egy ismerős nevü orvosnőhöz, akivel eddig még nem találkoztam, de tudtam róla, hogy régi ismerős menye. 


    Aznap reggel Klárikánál voltam, amikor kijöttem tőle, akkor láttam meg a hüséges kutyaszemmel rámtekintő felhőket! Hogy nem látod, Tanaria??!!


    Vásároltam néhány dolgot, hazamentem és olyan jó volt otthon! Megint elindulni, 83 lépcső, ááá, inkább elhalasztom az idöpontot, hát kell ez most nekem???

    előzmény:
    *Szigal* (30219)
    2017-12-12  07:41
  8. 2017. december 12. 07:4130219.

    Gyorsan elküldtem, félek, hogy elszáll. 


    A vasárnapi történésekről kellene mesélnem, igaz? 


    (Közben ki-kitekintek az ablakon, harsány zöldre változott minden - nagyon szeretem ezt az utat Jeruzsálem felé!)


    Úgy döntöttem hát- és derékfájás ügyében, hogy ismét az alternatív gyógyászat felé fordulok, ami már többször segített, csak nagyon drága, még akkor is, ha a biztosító 60 százalékát fizeti. Üsse kő, mondtam, káros szenvedélyeim már nincsenek, talán kibírom. Első lépésként időpontot kértem az orvoshoz.

    előzmény:
    *Szigal* (30218)
    2017-12-12  07:26
  9. 2017. december 12. 07:2630218.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Már Jeruzsálem felé robogunk, hivatalos ügyben, a változatosság kedvéért. 


    Tegnap este már nem volt erőm írni, fáradt voltam, pedig még a náháláli menetelést is lemondtuk. Egész nap rázott a hideg, de nem lett belőle semmi baj. Egyelőre. 


    Tanaria, az okosítások soha se ártanak, erre a tegnap is rájöttem. Azt hittem ugyanis, hogy az izraeli magyar nyelvü sajtóról mindent tudok, erre egy egész sorozat újságot fedeztünk fel, amelyek 1955-1968 között jelentek meg, heti gyakorisággal és nagyon jók is voltak! A hét volt a címe. Szóval holtig tanulunk, de minek?

    előzmény:
    *Szigal* (30217)
    2017-12-11  14:56
  10. 2017. december 11. 14:5630217.

    Pedig tényleg (kényleg) kiokosítottál! Másképpen soha nem tudtam volna Passuth László kapcsolodásáról Tahiti szépséges virágához és névadója történetéhez!Még egyszer: köszönöm.


    (Munkaszünet vége.)


    előzmény:
    tanaria (30216)
    2017-12-11  14:42
  11. 2017. december 11. 14:4230216.

    Szép napot!


    Sajnálom én is!


    Azt is, hogy rosszul emlékeztem a murvafürttel kapcsolatban, pedig de örültem volna, ha egyszer nekem sikerül téged kiokosítani!


    Gyönyörű felhők, bár a kutyát nem találtam meg.Ezen a héten is snooker van, aztán január közepéig szünet. Az este a kedvencem, gyönyörű játékkal, vitte a kupát!


    Jó munkát Timráton és fájdalommentes, szép sétát!

    előzmény:
    *Szigal* (30215)
    2017-12-11  09:44
  12. 2017. december 11. 09:4430215.

    Próbálkozom, de kényelmetlen az írás, majd később, vagy este?


    Sajnálom.

    előzmény:
    *Szigal* (30214)
    2017-12-11  07:48
  13. 2017. december 11. 07:4830214.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Juszt se engedem, hogy az NLC ma is elrontsa a kedvemet! Már javában meséltem a tegnap történéseiről és már megint kidobott a beste. Megismételni már nincs időm, talán majd az autóbuszban pötyögtetek a kisokosról, ugyanis indulnom kell Timrátra és csak este kerülök haza. 


    Mesélő kedvem megmaradt, hátha sikerül valami lényegesebbet is mondanom. 


    Szép napot, jó hetet!


     


     


     


     


     

  14. 2017. december 10. 23:0030213.

    1. Amikor kijöttem Klárikától, ez a kutyafelhő vigyorgott rám és


    2. muszáj volt kissé közelebb hoznom. 


    A többit sem felejtem el, csak egy kis türelmet kérek, minden érdekes - legalábbis számomra az.


    Most aludjunk gyorsan, nektek is jó éjszakát! 

    előzmény:
    *Szigal* (30212)
    2017-12-10  22:55
  15. 2017. december 10. 22:5530212.

    Kidobott a beste!


    Éppen azt írtam volna, hogy a mai nap hangulatát a felhők is befolyásolták, egész nap csodáltam őket, csak nem mindig voltam olyan helyzetben, hogy előkaphassam a masinát és megörökítsem a látványt. Azért néhány fotó így is született, ezek például a reggeli órákban; az időpontból le kell vonni egy órát, mert mindig elfelejtem átállítani a fényképezőgépen. 

    előzmény:
    *Szigal* (30211)
    2017-12-10  22:31
  16. 2017. december 10. 22:3130211.

    Szervusztok, jó estét!


    Annyi, de annyi mondanivalóm lenne, de nincs időm. Sűrű napom volt, tele élményekkel. Ezek között van Tanaria érdekes szómagyarázata egyik kedvenc növényemről, amit nagyon megköszönök. A félreértéseket elkerülendő, hadd tisztázzam, hogy nem az eredeti nevét "nem értettem", hanem arra kerestem és keresem a választ, hogy miért kapta magyarul a murvafürt nevet. Amúgy a francia tengernagy nevét már a szócikk első mondatában megemlítik. 


    Az én "murvafürt" dilemmámra viszont még Passuth László se találna választ. A fürt az rendben lenne, de a murva jelentése: zúzalékos kő, vagy kavics, és éppen ezt nem értem, ráadásul nem is köves helyen nő. Ez már rejtély marad!


    Még egyszer köszönöm, Tanaria

    előzmény:
    tanaria (30210)
    2017-12-10  08:58
  17. 2017. december 10. 08:5830210.

    bougainvillea


    És a hősünket Bougainville-nek hívták. A lényeg lemaradt.

    előzmény:
    tanaria (30209)
    2017-12-10  08:20
  18. 2017. december 10. 08:2030209.

    Jó reggelt, szép napot!


    Passuth László ÉDENKERT AZ ÓCEÁNBEN c. regényét olvasom, s közben választ kaptam Szigalnak egy régi kérdésére vagy nem értésere, hogy miért nevezik azt a csodaszép virágot, ami szinte egész évben virágzik bougaivilleának.


    Az ezerhétszázas években, amikor még nagyban tartott a felfedezések világa, volt egy kitűnő, tudós, jó ember, akit a vére hajtott és Pompadour "hercegnő" felkarolt nagy terveiben. Szóval, hajón töltötte élete nagy részét és így elérkezett Tahitiba is, ahol vendégszerető gyönyörű nép élt, érdekes szabadosságban... Azon az elvarázsolt vidéken látta meg ezt a csodálatos virágú bokrot, amit aztán róla neveztek el.

  19. 2017. december 9. 20:0230208.

    Nem hagytam ki semmit, csak elolvastam, élveztem a kicsi sünt is! Nem visszafele olvasok, hanem mindig az én utolsó hsz.-omtól felefele. 


    Az interneten megtaláltam én is a négy kötetet, de most nem kapható. Az enyémet Bori nénitől örököltem, első kiadás, és úgy akadt a kezembe, hogy könyves-polcokat "böngésztem" valami olvasni való után.   


    Kezdődik a snooker elődöntő!


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (30206)
    2017-12-09  17:47
  20. 2017. december 9. 17:5330207.

    Itt pedig külön-külön a négy kötet, hogy a bennük foglalt regények és novellák címei is olvashatók legyenek. >>>>


    További szép estét!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30206)
    2017-12-09  17:47
  21. 2017. december 9. 17:4730206.

    Szervusztok!


    Tanaria, a rákmódra olvasás nagymestereként, szerintem megint kihagytál valamit! Jaj, hát ezért dolgozom én?!


    A könyvsorozatot Zs. barátnőm kutatta fel Pesten, különböző antikváriumokban. Nem hinném, hogy valahol is megrendelhető, esetleg magán-, vagy közkönyvtárban lelhető fel. 


    Érdekes könyv abból a szempontból is, hogy elsőként a harmadik kötet jelent meg 1968-ban, majd követte az első (1971), a második (1976 - ez van meg neked, Tanaria, Te hol találtad?), végül a negyedik kötet 1978-ban látott napvilágot. 


    Külön-külön is élvezhető olvasmányok, de a szereplők vissza-visszatérnek egyik-másik részben. Érdekes, az író rövid "ü"-vel írta a nevét. 


    Nem hinném, hogy a mai rohanó világban akadna száz ember, akiért megérné (?) újra kiadni, pedig magában foglalja a huszadik század minden jelentős eseményét, közben olyan jelentős kultúrtörténeti adatokat is tartalmaz, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Talán Hegedüs volt a huszadik század utolsó polihisztora? Magyar vonatkozásban valószínű, hogy igen. 


    Itt van a négy kötet egymás mellett. >>>>

    előzmény:
    tanaria (30205)
    2017-12-09  11:48
  22. 2017. december 9. 11:4830205.

    Szép napot!


    Hol rendelted meg a Hegedűs könyv-sorozatot?


    Csak mert egyszer már próbáltam könyvet rendelni Magyarországról, de a szállítás annyiba került volna mint a termék... Lehet megpróbálhatnám a Gaudeamus könyvesboltban.

    előzmény:
    *Szigal* (30202)
    2017-12-09  07:44
  23. 2017. december 9. 08:0030204.

    Igen, Tanaria, egyetértek azzal, hogy szükséges lenne néhány kivizsgálás, legalábbis nem ártana. Csak nem kellene halogatni, abban én vagyok igazán nagymester, rád nem jellemző. Neki kell vágni, erős elhatározással!


    A "mindenki kavarja a saját ételét"-elmélet soha és sehol sem működött, egyrészt azért, mert nem elszigetelten élünk a világon, másrészt azért, mert a saját ételünknek is van illata-szaga-bűze. Csupán az általánosításoktól óvakodjunk. Talán ki kellene fejtenem, de nincs időm. Meg aztán én már tudom, hogy nem változtathatom meg se az embereket, se a világot. 


    Legyen ma szép napunk!

    előzmény:
    tanaria (30201)
    2017-12-08  09:37
  24. 2017. december 9. 07:4930203.

    Nagyon köszönöm Alsórákosi-Marika kedves visszajelzéseit, de valahogy mégsem elég, mi lenne, ha néha megtoldanád a hangulatjeleket egy-két szóval? 


     

    előzmény:
    Alsórákosi (30200)
    2017-12-08  04:31
  25. 2017. december 9. 07:4430202.

    Szépjóreggelt! (Azért írtam egybe, hogy a két jelző el ne váljon a reggeletektől! Még véletlenül sem.) 


    Pirulós mentegetőzés is jöhetne, mert tegnap többször is akartam jelentkezni, de mindig közbejött valami. Marad tehát az igazolatlan hiányzás. Hányadik is?


    Tegnap korán mentem el hazulról, Klárikát kezelésre kellett vinnem a szemészetre. Ugyanoda, ahová nekem is kell mennem, majd jövő csütörtökön. Nem volt könnyű, mert ismét lemondtam a taxis hercehurcáról, inkább kitoltam a nem túl hosszú emelkedőn. Megismertem a váltótársamat is, rossz kedvem lett tőle, nem volt igazán szimpatikus, pletykás és nem túl jóindulatú - persze, ez első benyomás csupán. Biztosan nem lesz barátnőm. A kedvemet viszont alaposan elrontotta. 


    Itthon egész délelőtt olvastam, haladok a Hegedűs-sorozat első kötetével - továbbra is az a véleményem róla, hogy nem eléggé értékelt kincset tartok a kezemben. Ugyanakkor a korszak leírásai (Horthy-kormányzás, háború, a magyar hadsereg visszavonulása drámai történésekkel, emberi sorsok finom rajzai) akár felhívhatnák a mai ember figyelmét arra a bizonyos spirál-elméletre, ugyanakkor figyelmeztetnének a leselkedő veszélyekre. No de ki olvas manapság regényfolyamokat??? Pedig a kezünkben lehetne, hogy mit nem szabad megismételni.


    Nálunk is voltak történések, ajjaj! Olvassátok az Izraelinfo.com portált - szerintem szavahihető forrás. Mégis, talán mi jobban tudjuk-érezzük az eseményeket, néha bőrünkön tapasztaljuk, míg a világsajtó át-, fel- és kidolgozza azokat. 


    Mielőtt ismét elindulok, megmutatom, hogy mitől (kitől?) lett nagyon-nagyon jó a kedvem tegnap, napnyugta előtt! >>>>


     

    előzmény:
    tanaria (30201)
    2017-12-08  09:37

Címlap

top