Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi ebédek

Laura-1
Létrehozva: 2009. december 17. 07:17

Lehet, hogy csak nekem jelent gondot a mindennapi főzés, de bizony mindannap fejtörést okoz, hogy mi is kerüljön az asztalra.

Olyan társakat keresek, akik szívesen megosszák velem egyszerű, gyors, és változatos receptjeiket.

Így kora reggel, hogy esetleg még aznap elkészíthető legyen.

Mondhatnátok, hogy vegyek elő egy szakácskönyvet, de az nem olyan, mintha "személyesen" megdumcsiznánk.

Tegnap például rakottkáposztát készítettem, amit sikerült alaposan elsózni, (tán szerelmes a szakácsné )

Így mára ki kell találnom valami mást.

 

Szép napot kívánok mindenkinek

 

Laura

 

 

 

  1. 2014. június 25. 20:1024060.

    Nos azt6 hiszem "panama" amott jobban el tudjuk magunkat képzelni, mint itt ezen a bonyolult NLC-n. 


     


    De látom más se nagyon jár már ide!


     


    Az NLC-nek is az lesz a vége, mint az iwiw-nek.

    előzmény:
    panama (24059)
    2014-06-22  21:30
  2. 2014. június 22. 21:3024059.

    Szia Sarapod!


     


    Jönnék, ha lehetne, de ez az uj NCL-forma nem az én méretem.


     


    Jó, hogy vagy, hogy jöttél! Mennyien kerestek itt, aztán megint lehült a lelkesedés!!!


     


     


    Oldalas, hogy vagytok?


     


    Itt még nincs igazi cseresznye, az eper is csak éppen hogy érik. A szomszédból kaptunk egy finom rumos-epres-zselét, az volt ma reggelire friss Scones-szal. Tegnap még bekészitettem a tésztát a hütöbe, ma reggel negyed óra alatt megsütöttem. A gyerek tegnap jött haza az angol táborból, teljes volt ma a kényeztetés; epres torta, cseresznyés muffin, lasagne vacsorára Mama-módra (fahéjjal :D ) , Scones reggelire. Holnaptól megint iskola...


     


    Képek nincsenek, ide nem lehet most ilyesmit feltenni ---- KŔŔŔŔR!


     


    Pussssz Neked, tudod, hol találsz!!!! 


    előzmény:
    Sarapod2 (24058)
    2014-06-22  16:24
  3. 2014. június 22. 16:2424058.

    Azt hiszem egyre kevesebben leszünk, ez az új arculat nekem nem jön be.


    Az FB sokkal egyszerűbb és áttekinthetőbb, azért ment mindenki oda át.


    Az ikerekről nem jött át a kép!


    Hagy maga után némi kivánnivalót ez az uj arculat.


     


    Én is főzöcskézek, ma maradék leves volt és sült tyúk, befőttel.


    Maradt tegnapról meggyes linzer, így nem sütöttem semmit.


     


    Az éjjel vigyáztam a drága tündérkirálynőmre - unokám - mert a fiamék lakodalomba voltak. Délután velük volt, de este megfürdették és utána én vigyáztam rá. 


     


    A mai napom eléggé tingli-tangli, valahogy nem igazán vagyok jól.


     


    Lekvárokat már én is főztem, de még meggyből, szilvából és barackból szeretnék főzni.


    Le kéne szedni a ribizlit és a maradék málnát is, de kedvem egy szál se. 


     


    Legyen szép napotok! 

    előzmény:
    PNE-KATA (24055)
    2014-06-21  09:57
  4. 2014. június 21. 11:3724057.

    Miért nem sikerült?

    előzmény:
    PNE-KATA (24056)
    2014-06-21  11:19
  5. 2014. június 21. 11:1924056.

    No, azért úgy gondolom, hogy megmutatom Nektek a 10 hónapos ikreket a nagytesójukkal

  6. 2014. június 21. 09:5724055.

    Szia Edit!


    Szevasztok!


    Bizony én is meglepődtem, mikor próbóbáltam ide jönni. Ez az új arculat még azokat is elriasztja, akik csak hébe-hóba jönnek. (Mint mostanában én is... )


    Szóval… Térdfájdalom, orvos, unoka, térdfájdalom, orvos, unoka…, közben (mikor már majdnem nem is tudsz járni MRI), aztán semmi okosság… Bocs, nem ide tartozik igazán…


    Főzés azért kell, hogy menjen, élünk…


    A héten volt: tarhonyás hús, csirkepöri nokedlival, rántott mindenféle (hús, zöldségek), tökfőzelék, spenót, stb. most éppen karfiol leves fő.


    Főztem eper- és meggylekvárt, még vannak tavalyiak is, de azért barackot és szilvát mindenképpen szeretnék.


    Sokan emlegették itt-ott a FB-ot, én ott nem vagyok, úgyhogy jó lenne, ha azért itt is megjelenne olykor valaki-valakik.


    Üdv. és várok mindenkit!


    Kata


     

    előzmény:
    Sarapod2 (24054)
    2014-06-17  23:32
  7. 2014. június 17. 23:3224054.

    Anyám borogass, mi lett ebből az NLC-ből?


     


    A mákot összekeverem a cukorral és forró tejjel leforrázom, majd belekeverem a gyümölcsöt - itt épp cseresznyét - de meggyel is finom. 


     


    No azt hiszem ide nem fogok járni, nem tudok ezen az új oldalon eligazodni. Miért kellett ezt csinálni? 

    előzmény:
    isziri (24053)
    2014-06-17  14:52
  8. 2014. június 17. 14:5224053.

    Kedves Edit!

     

    Nagyon jól néz ki a mákos meggyes sütid. Én eddig csak diósat sütöttem, de legközelebb megpróbálom a mákos-meggyest is. A cukros mákot tojáshabbal lazítod és összekevered a magozott meggyel? Puszilok mindenkit: isziri

    előzmény:
    Sarapod2 (24050)
    2014-06-14  19:13
  9. 2014. június 17. 12:3924052.

    Sziasztok!

     

    Még nem késő jelentkezni az ehavi receptversenyre! Minden hónapban új nyeremény!

    http://otthonfinomat.hu/

Címlap

top