Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi ebédek

Laura-1
Létrehozva: 2009. december 17. 07:17

Lehet, hogy csak nekem jelent gondot a mindennapi főzés, de bizony mindannap fejtörést okoz, hogy mi is kerüljön az asztalra.

Olyan társakat keresek, akik szívesen megosszák velem egyszerű, gyors, és változatos receptjeiket.

Így kora reggel, hogy esetleg még aznap elkészíthető legyen.

Mondhatnátok, hogy vegyek elő egy szakácskönyvet, de az nem olyan, mintha "személyesen" megdumcsiznánk.

Tegnap például rakottkáposztát készítettem, amit sikerült alaposan elsózni, (tán szerelmes a szakácsné )

Így mára ki kell találnom valami mást.

 

Szép napot kívánok mindenkinek

 

Laura

 

 

 

  1. 2013. szeptember 10. 10:4723851.

    Szia Kata!

     

     

    Egyik aranyosabb, mint a másik, légy is büszke nagyi, neked az a dolgod, hogy kényeztesd őket.

    előzmény:
    PNE-KATA (23850)
    2013-09-09  22:24
  2. 2013. szeptember 9. 22:2423850.

    Hogy milyen egy nagymama vagyok én?

    Íme a többi gyönyörűségeink: Ákoskánk és Szaffikánk.

     

    Talán valakit érdekel…

     

    Nem lehetne egy kicsit felpörgetni ezt a topikot??

  3. 2013. szeptember 9. 21:5923849.

    Szia Csitar!

    Sziasztok!

     

    Újra itthon. Látom, nem nagy a forgalom nálunk.

    Az én (mi) nyaram (nyarunk) nem volt átlagos, babáztam-unokáztam-sütöttem-főztem. 

    Most itthon újra vissza kell rázódni – no meg a szívünk egy darabja is ott maradt. Nem könnyű.

    Gyorsan szilvalekvárral kezdtem az itthonlétet, még szeretnék savanyúságot, paradicsomot... no meg amit még lehet.

     

    előzmény:
    csitar (23848)
    2013-09-06  12:11
  4. 2013. szeptember 6. 12:1123848.

    Sziasztok!

     

     

    Óh, de gyönyörűek!  Kívánok nekik és a családnak jó egészséget!

     

     

    Ki merre jár?  Kivel mi történt az elmúlt hónapok alatt?

     

      Lassan eltelik a nyár. Pihentem is, dolgoztam is.  Rengeteg barack és áfonya lekvárt készítettem, elég lesz két évre.  Kacérkodom még pár üveg szílvalekvárral.

     

    Az elmúlt hónapokban főztem kihasználva a sok friss alapanyagot, de ahogy jön a hideg idő, visszatérek a hozatalra, hacsak nem veszem igénybe a tesco házhozszállítását.  Ez utóbbinál az a gond, hogy nyers élelmiszert nem veszek tőlük, mert már kétszer ráfáztam. Kaptam már ecetes húst és bűdös, orrfacsaró zsírt , ezt azonnal visszavittem,- becsületükre legyen mondva  blokk nélkül is visszakaptam az árat - a húst akkor  nem tudtam.

    előzmény:
    PNE-KATA (23847)
    2013-09-05  23:00
  5. 2013. szeptember 5. 23:0023847.

    Sziasztok!

    Bocsi, hogy ilyen későn reagálok, de nem is akarok mentegetőzni. Mindenkinek nagyon köszönöm a gratulációkat, jókívánságokat.

    Íme a kisfiúk… Közvetlenül születés után és egy kicsit később.

  6. 2013. szeptember 1. 18:3623846.

    Kata, szívből gratulálok a kisunokáid születéséhez!!!

     

    Az egész családnak jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

    előzmény:
    PNE-KATA (23839)
    2013-08-08  07:57
  7. 2013. augusztus 22. 09:3823845.

    Sziasztok. Bekukk csak mert rohanok melózni.  Fotókat hoztam, de túl nagy.

    Most nincs már időm kicsinyíteni. Puszillak benneteket, hétvégén jövök kis hírekkel. 

    előzmény:
    panama (23825)
    2013-06-07  10:28
  8. 2013. augusztus 12. 18:4023844.

    Sziasztok!

     

     

     

    Kata!

     

     

    Gratulálok! Duplán!

    előzmény:
    PNE-KATA (23839)
    2013-08-08  07:57
  9. 2013. augusztus 9. 18:5623843.

    A barátnőm előtte való nap be szokta panírozni a húst, fóliát rá és mehet a hűtőbe. Másnap megsüti ebédre.
    Anyósom le is szokta fagyasztani. Majd felengedés nélkül süti. Nem lesz vizes. Viszont, ha megvárod, hogy kiengedjen, úgy igen, olyan 'nyunyás' lesz.

    Én nem szoktam egyik változatot sem, férjem csak frissen szereti. Egyszer előtte való este bepaníroztam, letakartam, majd másnap forró olajba tettem, sütöttem, de neki úgy száraznak vagy szárazabbnak tűnt a hús. Megjegyzem, hogy nekem nem! :) Szerintem csak bebeszélte magának, mert tudta, hogy este óta a hűtőben csücsül a husi. De nálunk a kenyér kérdése is ilyen. Minden nap friss. :)

    Remélem tudtam segíteni! 

    előzmény:
    togo (23842)
    2013-08-09  14:12
  10. 2013. augusztus 9. 14:1223842.

    Sziasztok! Lenne egy kérdésem, sajnos nem vagyok benne biztos, gondoltam majd itt megkapom a pontos választ.

     

    Olyat, hogy bepanírozom a húst, de rögtön nem akarom kirántani,hanem majd, bepanírozva berakhatom a fagyóba? A tojás része aggaszt. 

     

    Ja és ha netán odaáig jutok,hogy a fagyóból kiveszem és elkészítem a rántott szeletet, akkor az nem lesz vizes? 

  11. 2013. augusztus 8. 16:3523841.
    Gratulalok a kisunokakhoz ! Minden szepet es jot nektek ! :)
    előzmény:
    PNE-KATA (23839)
    2013-08-08  07:57
  12. 2013. augusztus 8. 10:0923840.

    Szia Kata!

     

     

    Gratulálok!

    Legyen nagyon sok örömötök bennük és kívánok jó egészséget a szülőknek és nagyszülőknek!

     

    Majd tegyél fel fotókat is! 

     

     

    előzmény:
    PNE-KATA (23839)
    2013-08-08  07:57
  13. 2013. augusztus 8. 07:5723839.

    Sziasztok!

    Megszulettek a kisfiu unokaim. Zente es Zador lett a nevuk. Igen cuki kisbabak, olvadozom... 

  14. 2013. augusztus 4. 22:5523838.
    Jól van mindenki? Rég olvastam rólatok. Oldalas Marikája vajon még lábadozik? 
    előzmény:
    Laura-1 (1)
    2009-12-17  07:17
  15. 2013. július 22. 10:0723837.

    Sziasztok! / már, ha van itt valaki /

     

     Köszöntöm a Magdolnákat!

     

    Sarapod:   mintha azt mondtad volna a múlt évben, hogy befejezted a piacozást! Már nem kellene ilyen tehernek kitenni magad! 

     

    A férjem 2 hónapos rehebilitációs, erősítő kúrán vesz részt, mindennap megyünk hozzá. A kaja nem a legjobb, ezért bőven pótolunk. Jól érzi magát, sok torna, logopédus, kézműves foglakozás tölti ki az idejét.

     

    Itt nagyon meleg van, szombat reggel, már hajnalban a konyhában voltam, főztem:  vegyes gyümölcslevest, borsólevest, töltött paprikát, sertés pörköltet, fokhagymás, vöröshagymás sült lapocka szeleteket, párolt csirkét, szilvásgombócot.   Folyamatosan hűtöttem jeges vízben és ment porcióként a mélyhűtőbe. 35 fok feletti meleget ígérnek, így csak az aznapi köretet, ill. főzeléket  kell hozzá elkészítenem.  Általában 14 órakor indulok és 19-re érek haza a kórházból, ha én megyek, mert rengeteg látogatója van, beosztjuk.

     

    Vigyázzatok magatokra! Ez a hőség senkinek nem tesz jót!

    előzmény:
    Sarapod2 (23836)
    2013-07-20  22:25
  16. 2013. július 20. 22:2523836.

     Sziasztok! 

     

    Tudjátok én nyáron ritka "vendég" vagyok.

     

    Gyors főzés, piacozás, kevés alvás. De jön a tél és akkor újra vissza a rendes kerékvágásba.

     

    Gratulálok az ikrekhez. Csitár vigyázzatok magatokra. Mindenkit üdvözlök. 

    Holnap csibegulyás leves lesz csipetkével, és rántott máj, rántott karfiol. Süti még két esélyes, mert este ismét megyek fel a piacra.

     

    Mindenkinek áldott szép hétvégét kívánok.  

  17. 2013. július 12. 19:5123835.

    Érezzétek magatokat jól, játszatok sokat a hercegnőtökkel és azért kicsit kapcsolódj is ki, ne töltsd minden idődet a konyhában. Lesz elég gondotok a két kis herceggel. 

     

     

    előzmény:
    PNE-KATA (23833)
    2013-07-09  22:06
  18. 2013. július 12. 09:5423834.

    Sziasztok!
    Néhány új ötlet!


    sutikesuti.blogspot.hu

    Ha tetszik amit ott láttál akkor csatlakozni is tudtok :))

    Én már megtettem :D
    Az alábbi linken lehetséges a csatlakozás: https://www.facebook.com/BeSweetCake

    Szia sztok :)

  19. 2013. július 9. 22:0623833.

    Szia Csitar!

     

    Szaffikanknak lesznek kistestverei, ket kisfiut var a lanyom.

     

    Koszonom kerdesed, a ferjem jol van, a szivkorhazzal megbeszeltuk, hogy johet-e ilyen messzire, de aldasukat adtak ra, ugyhogy mindketten itt vagyunk. Ilyen jeles esemenyt nem lehet kihagyni.

    Nagy az izgalom, mar nem konnyu a lanyomnak, de meg egy kicsit birni kell.

     

    Ma rakott krumplit csinaltam, sul a gyumolcsos kevert suti. 

     

    előzmény:
    csitar (23832)
    2013-07-09  09:01
  20. 2013. július 9. 09:0123832.

    Szia Kata!

     

     

    Kinél jönnek az ikrek?   Nagy lehet az izgalom.  Tudjátok már a nemüket?

     

    Hogy van a férjed?  Hogy vannak az unokáid? 

    előzmény:
    PNE-KATA (23831)
    2013-07-09  05:37
  21. 2013. július 9. 05:3723831.

    Jelentkezem! Sziasztok!

     

    Itt vagyok a vilag masik vegen, varjuk az iker unokaim erkezeset.

    Addig is finom falatokkal kenyeztetem a csaladomat!

    Majd meg jelentkezem, varom a tobbieket is. 

    előzmény:
    csitar (23830)
    2013-07-08  19:25
  22. 2013. július 8. 19:2523830.

    Sziasztok!

     

     

     

    Ki merre?  Bő a termés a kiskertekben?  Hogy vagytok?  Üdv. mindenkinek!

  23. 2013. június 10. 21:2323829.

    Minden Margit nevű ismerömnek  BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK! 

     

    Mostanába ritkán vagyok fent, akkor is inkább csak egy gyors olvasás erejéig. De nyáron ez nálunk így van!

     

    Vasárnap a párom osztálytalálkozón volt, mi itthon. Ütemeztem az időm, aztán az időjárás áthúzta. Sok jót nem tudok írni, rosszat meg nem akarok. Azt hiszem itt most mindenkinek meg van a maga keresztje!  

     

    Szombaton voltam piacon, utána főztem lecsót. Majd délután lehetett kapálni, mentek ki, én mostam, vasaltam. Előkészítettem a vasárnapi ebédet - a fiam kérésére - zúzapörkölt volt. A kis fiamékat is meghívtam ebédre. De úgy el voltak fáradva, hogy csak fél 6-kor értek ide este.

    Délután kicsit jobb idő lett, vágtuk az elnyílt rózsákat, de csak a 4 lugassal lettünk kész. A többi holnapra - keddre - van tervezve. Majd az időjárás megmondja mi lesz? Lehet mosást kell ismét csinálnom, mert az most van bőven a sáros, koszos ruhák.

    Vasárnap sütöttem egy zöldspárgás-bacconos quichét, volt maradék lecsó, zúzapörkölthöz pedig csak friss kenyeret és uborkasalátát kértek.

    Ma is maradékot ettünk. De főztem holnapra egy töltött paprikát, és sütöttem le oldalast is.

    Ha lehet akkor kertészkedem. A palántáim nagyon satnyák, sárgulnak a sok víztől. A talajból kimossa a tápanyagot a sok eső.

    Ma még Szeliden is garázdálkodtunk, ajtó-ablak csere volt a múlthéten, azokat behoztuk és egy ismerős elvitte szerencsére. Meg a sittet is. Levágtuk az ágakat, főleg a kedves szomszédokét, akiknek átlógnak a fái a telekre. Szóval azért dolgozgatunk, mert aki keres, az talál munkát. 

    Holnap egy kis finom gulyáslevest szeretnék főzni, csipetkével, mert se vasárnap se ma nem volt leves! Ez nagyon ritka nálunk, már ma hiányolták is.

    Ja és főztem be eperdzsemet, 4,5 kg eperből. Fele sima lett, másik felébe tettem fehér csokoládét. Itt olvastam a neten, nagyon finom lett.

     

    Mindenkit üdvözlök, írjatok és én olvasom. Ha lesz időm újra írok!

  24. 2013. június 10. 09:5923828.

    Sziasztok!

     

     

     

    Margaret, Bmargo!

     

     

    Névnapotok alkalmából jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

     

     

    csitar

  25. 2013. június 10. 09:5623827.

     

    Szia !

     

     

    Ezt a lekvárt istenitik ! 

     

    Narancsos almalekvár------Démétér

    Úgy készítem, hogy megpucolok nagyjából két és fél kiló almát, folyamatosan locsolgatom néhány citrom kinyomkodott levével, hogy ne barnuljon. Folyamatosan, pucolás közben három egész citromot használok fel erre. Ezután lereszelem az almát, és még egy citrom levével összekeverem. Belereszelem négy nagy narancs héját és belenyomkodom a narancsok levét is. Megszórom egy púpozott kávéskanálnyi fahéjjal, egy fél kanálnyi őrölt gyömbérrel és ugyanennyi szerecsendióval. Három kanál mézet csorgatok rá, és egyelőre úgy harminc dekányi kristálycukrot. Felteszem a tűzre, és lassú tűzön főzögetem. Amikor már elég forró, hogy összeérjenek az ízek, megkóstolom, és kiegészítem annyi cukorral, amennyit ízlésünknek megfelelően felvesz - attól függ, mennyire volt édes az alma és a méz.

    Van, aki pürésíti ezt a cuccot, miután jó alaposan átforralta - én szeretem benne hagyni az almareszeléket, mert gyönyörűen úszkálnak a fehér alma szeletkék a narancshéjtól megfestett aranyszínű lében. Nagyon szép lekvár egyébként.

    Amikor jó alaposan átforrt, négy zacskó zseléfixet keverek hozzá, üvegekbe töltöm (öt-hat üveget szokott megtölteni), és nem dunsztolom, csak még forrón megfordítom az üvegeket, "rácuppantom" a lekvárt a fedőre, és mehetnek is a kamrába. Karácsonyi süteményekhez isteni!

    előzmény:
    kanyuka (23826)
    2013-06-09  21:27

Címlap

top