Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi ebédek

Laura-1
Létrehozva: 2009. december 17. 07:17

Lehet, hogy csak nekem jelent gondot a mindennapi főzés, de bizony mindannap fejtörést okoz, hogy mi is kerüljön az asztalra.

Olyan társakat keresek, akik szívesen megosszák velem egyszerű, gyors, és változatos receptjeiket.

Így kora reggel, hogy esetleg még aznap elkészíthető legyen.

Mondhatnátok, hogy vegyek elő egy szakácskönyvet, de az nem olyan, mintha "személyesen" megdumcsiznánk.

Tegnap például rakottkáposztát készítettem, amit sikerült alaposan elsózni, (tán szerelmes a szakácsné )

Így mára ki kell találnom valami mást.

 

Szép napot kívánok mindenkinek

 

Laura

 

 

 

  1. 2013. május 12. 21:0623801.

    Sziasztok!

     

     nálunk mára hideg lett, 15 fokra hült le estére a levegő, reggel is annyi volt, de napközben gyönyörű idő volt.

     

    Ma rászántam magam és elővettem a nyári ruhákat, rá is ment a napom,  - csak a rántott hús sütése miatt szakítottam meg a pakolást -mire szinenként vállfára raktam  őket.  A jövő héten egy gyors mosással felfrissítem.

     

     

    A menüt azért tudom többnyire tartani   - én sem tudom mindig - mert egyrészt a férjem mindenevő, másrészt általában csütörtökön vagy pénteken vásárolok és ha nem használom fel, akkor esetleg a zöldárut dobhatom ki / sajnos így is  előfordul, hogy dobok ki élelmiszert /.

     

    A krémesporból direkt vettem több csomagot, mert nekünk nagyon bejött, persze használom a sütikbe, csak az jutott eszembe, hogy madártej alapnak is jó lenne, végül is az is tojássárgája és tej, majd egy kevés porral kipróbálom.

     

    Megsütöttem a habcsókokat, egy tepsinyinek a teteje kicsit leült, valószínűleg hamarabb vettem ki a kelleténél.  

  2. 2013. május 12. 19:1923800.

    Sziasztok 

     

    Bogie Olvasom, hogy nálatok milyen jó az idő. Itt most sok eső esett, így parasztünnep van ma. Igaz csak főztem, a mai napon nem ért semmit, nagyon fáradt vagyok, mindenem fáj. De majd túl leszek rajta! Anyut már hazavittük, nagyon menni akart. A palánták nagyrésze már ki van ültetve, még pár láda van a fóliába, aminek még nőni kell. A szivarpalántákat holnap kezdjük ültetni, ha nem esik az eső! Végül sütöttél vagy vettél szülinapi tortát? Látom a kis krapek szereti a tortát, aranyos nagyon mind a két unokád. 

     

    Kata Én is úgy vagyok mint te, rossz pénz nem vész el! Gratulálok az unokához, leljetek sok örömet bennünk még nagyon sokáig! Házassági évfordulótokra gratulálok! Nyitottam az ablakot, de nem ért ide a kapros-túrós. 

     

    Panama Igen, írt egy topikos, privibe váltottunk pár szót. Ha vége lesz ennek az őrületnek meg fogom írni mi volt. Krumplistésztát én is szívesen megenném, lehet a héten csinálok is. Pipi pedig megérdemli a muffint. Nekem mióta új gépem van, nem tudok skypolni. Milyen az a currys csirkepörkölt, nincs benne pirospaprika, 

     

    Töpike Nálunk ma volt oldalas sütve, a tarja után a legkedvencebb hús amit megeszik a nagy fiam. Amúgy amin egy kis bőr is van, nem eszi meg. Jó ez a narancs kukac. Látod pizzát és hamburgert már én is nagyon régen ettem. Egészségedre! Végül lett marha lábszár vagy nem? A szalonna sütés jó kis móka! Csitárt mindig én is csodálom. Ha tervezek heti menüt, tuti nem tudom tartani. 

     

    szerka Köszönöm, azt hiszem privibe megírtam, hogy mit szeretnék?  

     

    csitár Téged nem lehet űberelni, mert mindig annyi mindent csinálsz. A padlizsán krém a kedvencem. De én akkor mikor nyáron ócsó, veszek és lesütöm, úgy van bent 2-3 db egy-egy csomagba. Ilyenkor csak elő kell vennem. Anyukámnak csináltam utoljára mikor itt volt. Ezt a krémesport alapanyagot nem ismerem. Egyet próbálj ki. De miért nem rakod be akár krémes lapok közép - leveles vajas tésztába, vagy képviselő fánk tésztába - nem szeretitek?  

     

    Be Sweet Köszi a két oldalt, majd ha lesz időm átnézem. Bár most sütni sincs nagyon időm, de a jó és ócsó receptek mindig jól jönnek! Amúgy ez a te honlapod, a te sütijeid vannak rajta? 

     

    A héten főztem spárgakrém levest, karalábé levest, marhafarokból levest, ma pedig friss eperből készült gyümölcs leves. Aztán volt a héten lecsó, krumplifőzelék-sült virslivel, pacalpörkölt, sóskamártás-tükörtojással, harcsapaprikás-túrós csuszával. Ma pedig sült oldalast csináltam. De ebből marad holnapra is. 

     

    Mindenkinek csodás hetet kívánok! 

     

  3. 2013. május 12. 08:1123799.

    Kata!

     

    Korán van! Kombinálok!

     

    Kelt tészta, kapor! Na, nálam már össze is állt a kapros túrós!

    előzmény:
    töpike (23797)
    2013-05-12  07:57
  4. 2013. május 12. 08:0823798.

    Csitár!

     

    Mindig elolvasom én is a heti menüdet. Hogy tudod betartani?

     

    Nálunk ha tervezek tuti, hogy minden csúszik, na azt most nincs kedvem  enni...

     

    Mindig van valami kifogás, még akkor is ha együtt állítottuk össze a heti listát. 

     

    Korán reggel olyan lettem, mint a Pavlov kutyája, folyik a nyálam, annyi finomságot írtatok!

    előzmény:
    csitar (23793)
    2013-05-10  15:42
  5. 2013. május 12. 07:5723797.

    Jó reggelt!

     

    Kata, hogy milyen manöken alkat az unokád! Szereti ha fotózzák?

    Ha igen, érdemes lenne vele foglalkozni!

     

    Nyitottam az ablakot! Imádom a kapros túrós lepényt !!!

     

    Köszike!

     

    előzmény:
    PNE-KATA (23794)
    2013-05-10  22:06
  6. 2013. május 11. 10:4523796.

    Sziasztok!

     

    Kel a fánkom! Ha kértek, nyissátok ki az ablakot!!Egy óra múlva megy!

     

    A friss kaporból holnap kapormártás lesz!

     

  7. 2013. május 10. 22:1323795.

    Szia!

    Sziasztok!

     

    Hogy Te Milyen ügyes vagy Csitar! Már ennyi napra előre kész menüvel jelentkezel! Nekem mindig az a legnehezebb, hogy kitaláljam, mi is legyen.

    Holnap vegyes zöldségekből lesz leves meg valami keltet gondoltam. Van friss kaprom, úgyhogy talán kapros-túrós valami.

     

    Kiváncsi vagyok az új madártej variációdra, majd írd le légyszives az eredményt. A házi krémesport én is használom, a férjemnek nagyon ízlik. 

    előzmény:
    csitar (23793)
    2013-05-10  15:42
  8. 2013. május 10. 22:0623794.

    Bogie! Nagyon aranyos az unokád!

    Én is megmutatom az enyéimet!

  9. 2013. május 10. 15:4223793.

    Sziasztok!

     

     

     

    Nagyon huncut kislegény! Gyönyörű gyermek!

     

     

    Nálunk:  

     

     

    lebbencsleves

     

    egybesült fasirt  3 kisrúd, ebből 1 rúd tegnap tört krumplival,fejessalátával.

    mára tökfőzelékkel,

    hétfőre  krumplipűrével, tojáslevessel,

     

    szombat: hagymás tarjasült, resztelt  krumplival, uborkasalátával

    vasárnap: meggyleves, rántott hal vagy csirke, vitaminsaláta vagy tartár

     

    kedd: tojásleves, túrógombóc

     

    desszert: eper, habcsók, csokispiskóta vagy somlói galuska

     

     

     Lányok: van itthon több zacskó házi krémes krémporom.Az jutott eszembe, ha egy zacsó feléhez fokozatosan hozzákeverek 2 l hideg tartóstejet, szerintem remek madártejalap lenne. A hűtőben mindig van rengeteg fehérjém, azt cukros vízben kifőzöm és kész az édesség.

     

    Most épp 3 padlizsánt tettem be a sütőbe, reggelire szeretnék krémet készíteni belőle - még soha nem csináltam - már többször ettem barátoknál, akkor nagyon ízlett, most megpróbálom én is.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Bogie (23791)
    2013-05-09  17:06
  10. 2013. május 10. 09:0823792.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Bogie! Tündéri unokád van! Azok a szemek!

     

    Kata! Most már csak az a baj, hogy amiket leírtam mind meg is ettem!

     

    Még ma sincs vége! Á, dehogy! Mára kitalálta kis családom, hogy süssünk szalonnát a parton. Megpróbálok most már kevesebbet enni. De ez hogy kivitelezhető?

     

    A hétvégi menüm még képlékeny. Ha kapok a hentesnél marhalábszárat, akkor gulyáslevest palacsintával. Ha nem, nem tudom.

     

    Nálatok mi a hétvégi menü?

  11. 2013. május 9. 17:0623791.

    Sziasztok lanyok :)

    Nem az en szuletesnapom lesz, hanem a kisebbik unokame. Ketto van, Emmacskank 4 es fel eves es Greyson (kisfiu) o lesz ket eves most :)

    Neki lesz a tora, csoki torta, mert azt szeretik. Van ra zenelos gyertya 2-es szam formaju, meg majd meg diszitem.

    Hoztam a "bizonyitekot" itt egy kep a kis maszatrol, ferjem szulinapjan aprilisban "tortazott" rendesen :))

    Gozom nincs mit fozok ma, itt meg csak reggel nyolc ora van, majd reggeli utan megalmodom.....Van csirkemajam, lehet az lesz szalonnaba (bacon) tekerve.

    Sarapod nagyon el lehet foglalva, mar napok ota nem irt :(((

  12. 2013. május 8. 22:0523790.

    Sziasztok!

     

    Csitar, Panama, Bogie! Köszönöm szépen a jókívánságokat!

     

    Ma húslevest ettünk és cukkinis-sajtkrémes tésztát.

     

    Töpike menüit én is megkóstoltam volna…

     

    Bogie milyen tortát készülsz alkotni? És kinek lesz a szülinapja?

    Nekem is ki kell találnom valami jó kis menüt a hét végére, házassági évfordulónk lesz. Nem valami flancos kajára gondolok, csak amit jóízűen megeszünk.

  13. 2013. május 8. 17:4323789.

    Szia Bogie!

     

    Fincsi is volt! Ma is jó napom van! A szomszéd szülinapját üljük, megyünk a Pizzériába. Asszem elfogok hízni! 

     

    Kinek lesz a szülinapja? Neked? Te is májusi vagy? 

     

     

    előzmény:
    Bogie (23787)
    2013-05-07  16:59
  14. 2013. május 7. 17:0623788.
    Én megyek hetente .
    előzmény:
    Sarapod2 (23779)
    2013-05-06  18:11
  15. 2013. május 7. 16:5923787.

    Topike,

    Finom volt a menu :))) csatlakozom Panamahoz, en is vegigettem volna a menut :))

    Nalunk ma lesz marhaporkolt nokedlival, salataval.

    Hetvegere ossze kell kanalazzam magam, a szuletesnapi tortan meg gondolkodom, hogy megvegyem keszen vagy sussek, mert nagyon meleg van (30 fok), nem sok kedvem van sutni.

     

    előzmény:
    töpike (23784)
    2013-05-07  15:38
  16. 2013. május 7. 16:5523786.

    Kedves Kata ,

    Ismeretlenul is sok sok szeretettel gratulalok a kisbabakhoz !

    Jo egeszseget a kismamanak ! :))))))))))))

    udv , Bogie

    előzmény:
    PNE-KATA (23781)
    2013-05-06  22:46
  17. 2013. május 7. 16:1223785.
     De finom lehetett! En mind a hármat megkóstoltam volna 
    előzmény:
    töpike (23784)
    2013-05-07  15:38
  18. 2013. május 7. 15:3823784.

    Sziasztok!

     

    Ma nálunk a Pampi főzött! /kifőzdében ettünk/

     

    Niki, brassóit

    Pampi, marhapörit nokedlival

    Én, csülkös túróscsuszát.

     

    Holnapra vettünk a hentesnél oldalast sütni, meg karfiol leves lesz.

     

    Edit! Nincs Békéscsabán ismerősöm, sajna.

     

    Sziasztok Régiek, aki még nem találkozott Velem!

    előzmény:
    panama (23783)
    2013-05-07  12:31
  19. 2013. május 7. 12:3123783.

     Jó egészséget és boldog babavárást kivánok! 

     

    Finomakat föztél a családnak.

     

    Edit, találtál valakit, aki segiteni tudott?

     

    Tegnap krumplistészta volt nálunk, uborkasalátával. Mára currys csirkepörkölt rizzsel, salátával. Pipinek külön egy adag csokidrazsés muffin a hét második felére. Már akkora a nagylány, hogy minden nap tudunk majd skype-olni 

     

     

    előzmény:
    PNE-KATA (23781)
    2013-05-06  22:46
  20. 2013. május 7. 12:1223782.

    Szia!

     

     

     

    Gratulálunk!

    előzmény:
    PNE-KATA (23781)
    2013-05-06  22:46
  21. 2013. május 6. 22:4623781.

    Sziasztok!

     

    Rossz pénz nem vész el… Itt vagyok!

     

    Oldalas! Remélem Marika napról napra jobban van!

     

    Nálunk zajlik az élet! Szerdától vasárnapig a fiaméknál voltunk. Jól kiunokáztuk magunkat. Persze sütöttem-főztem. Készült: Disznótoros, babgulyás, csirkeaprólék leves daragaluskával, sóska, lasagne, medvehagymás karajszeletek, pörkölt, hagymás csirkemáj, palacsinta – ami eszembe jut. Sütinek sós tejszines, sportszelet, csokikrémes szelet. Kétszer sütöttem kenyeret is.

    Ma paradicsomos káposztát ettünk, holnap is az lesz. Nagyon szeretem.

     

    Szeretném megosztani veletek veletek a nagy örömünket,  bővül a családunk. Remélem nem kiabálom el, és minden rendben lesz ezután is. Szóval a lányom babát vár, pontosabban babákat, ugyanis ikrei lesznek.

    Amilyen borzasztó évünk volt a tavalyi, most csak jó jöhet.

     

    Szép hetet mindenkinek.

  22. 2013. május 6. 19:0023780.

    Panama ))))

    Nalunk is majd most vasaranap lesz Anyak Napja :)))))))

    Fincsi lehetett a Ferdinandod meg a boszorkanykrem eperrel.

    Tegnap borju kotletteket csinaltam, tort krumplival es hagymas, gombas barna martassal. Suti nem volt csak gyumolcs, bar 30 fok meleg lett igy a gyumolcs jobban is esett. Van maradek tegnaprol, igy ma nem hiszem, hogy fozok.

    Topike ))

    Jo, hogy elokerultel te is. Bogracsosra osszefutott a nyal a szamban, lehet hetvegen bogracsolunk, kisunokam masodik szuletesnapjat es anyak napjat unnepelunk majd egyben.......na meg meglatom, mert az idojarastol is fugg, hogy lesz-e kedvem kint fozni, de az otlet jo :))))

    Sarapod ))

    Sajnos kb 10 ezer km-re vagyok Bekescsabatol.....de az is lehet, hogy tobbre igy nem tudok segiteni, de remelem talalsz segitseget.

    Mi ujsag a foldeken, a kertben ?? hogy alltok a palantakkal ?

    Anyukadrol reg irtal.....hazament mar ??

     

    előzmény:
    panama (23777)
    2013-05-04  19:03
  23. 2013. május 6. 18:1123779.

    Lányok!

     

    Segítséget szeretnék kérni! Van-e valaki aki Békéscsabán lakik?

    Nagyon fontos lenne!  

  24. 2013. május 6. 08:1523778.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!

     

    Eltűntem egy kicsit Nógrádba a hegyek közé!

     

    Nagyon sok finomságot főztetek sütöttetek!  Vittem itthonról citromos álmot, ott ettem bográcsos pörköltet, étteremben  reszelt krumpliban sült susit.

     

    Megpróbálom behozni a kiesett hetemet, de most már vagyok. 

    Szép napot Mindenkinek!

     

    Oldalas! Ismeretlenül is gyógyulást kívánok a feleségednek!

     

  25. 2013. május 4. 19:0323777.

    Sziasztok!

     

     Bogie, de megsütöttem ám! Annyira finom lett, hogy még vacsorára is az volt. Igaz, csak egy före maradt, de gondolhatjátok, hogy ki kapta  volt még hozzá vaniliaszosz is, abba tunkolta nönagysága. Mindenki kérte, hogy nemsokára legyen megint. Megszórtam mandulaforgáccsal, úgy ahogy a receptben van. Csak 200-on sütöttem, egy kicsit gyorsabban.

     

    Lett mára szintén ugyanabbol a blogból "Boszorkánykrém eperrel". Nemrég rakta fel Tücsök a fb-ra, nekem csak 3 fehérjém volt, ahhoz raktam 3 ek porcukrot, meg saccra az epret. Hat kispohár lett belöle, annyira finom szintén!

     

    A legjobb recepteket én ott meg a másik barátnönknél találom, ezek mindig beválnak.

     

    Nálunk három napja hal van, ma isteni frisset kaptunk a halasnál, oliviaolajas grillezett zöldséggel. Holnap nincs fözés, családi ebéd a nagyszülöknél, oda sütöttem egy "boci" tortát - Sütés lányok, tudjátok melyiket, tavaly már leirtam a receptet 

     

    Nálunk csak a jövö héten lesz Anyák Napja, aznap jövök haza 

     

    Remélem, Ti szép idöben fogtok ünnepelni! 

    előzmény:
    Bogie (23776)
    2013-05-04  18:33

Címlap

top