Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV virus

ananász35
Létrehozva: 2004. március 4. 14:53
Sziasztok! Tud valaki valamit errôl a virusról? Esetleg érintett is!?
  1. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 12. 15:37201.
    Köszi, Iwi!:-)
    Remélem, hogy az elmúlt 2 évben azt is sikerült megállapítaniuk, hogy menniy időre nyújt védettséget, mert azért az sem elhanyagolandó tényező. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201471 (197)
     
  2. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 12. 15:35200.
    Bocs, Sepenncske, ha kicsit ridegre sikerültem, csak felidegesített ez a vádaskodás a párod részéről. Mostmár megnyugodtam. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (198)
     
  3. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 12. 15:30199.
    Köszi. :) Igyekszem nem gondolni rá.

    Nehéz volt a nyelvvizsga?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (195)
     
  4. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 12. 15:30198.
    Sepeencske,
    ha utánaolvasott a párod, akkor azt is olvashatta volna, hogy esetleg tőle kaptad el, mert igaz, hogy a férfiaknál sokszor tünetmentes, de ettől még lehetnek vírusosak. Mi is évek óta együtt vagyunk a férjemmel és fel sem merült bennünk, hogy megcsalás révén kapta volna el bármelyikünk is. Pedig nem vagyok naív típus, csak biztos vagyok benne, hogy nem csalt meg, mert jól ismerem és megbízom benne. Ezt már korábban is írtam, hogy nem csak szexuális úton terjed. Pasik a nyilvános WC-ék használatával simán terjesztik egymás között és utána otthon.
    Viszont bízhatna benned annyira a párod, hogy ha azt mondod, hogy nem, akkor az nemet is jelent. Bár ez csak az én magánvéleményem.
    Sajnos nem tudok szűrőhelyet ajánlani.
    előzmény:
    sepeencske (196)
     
  5. iwi
    iwi
    2004. november 12. 15:18197.
    Sziasztok! Valamikor régen kimásoltam magamnak ezt a cikket:

    Oltás a méhnyakrák ellen

    NOL • 2002. november 20. 18:19

    Nagy-Britanniában klinikai kísérletek folynak egy új oltóanyaggal,
    amely a méhnyakrák kialakulását előzné meg. Az oltóanyag, amely az
    immunrendszert erősíti a human papilloma vírussal (HPV) szemben, a
    kísérletek korai szakaszában sikeresnek bizonyult: a beoltott nők
    közül senki nem fertőződött meg a vírussal. A nemi közösülés útján
    terjedő HPV vírus a felelős a méhnyakrák valamennyi formájáért.
    A világon évente fél millió nőnél fejlődik ki a betegség.

    Az újonnan kifejlesztett oltóanyag általános bevezetésével a
    későbbiekben kiiktatható lenne a néha megbízhatatlannak bizonyuló
    hüvelyen keresztüli rákszűrés - adta hírül szerdán a Daily Mail brit
    lap. A kísérletben részt vevő brit szakemberek szerint a megfelelő
    védelmet nyújtó oltóanyag öt éven belül meghonosítható lesz, s a
    lánygyermekek akár már ötéves korban megkaphatják az oltást.
    Egyelőre nem ismert, mennyi időre nyújt védettséget az oltás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (190)
     
  6. 2004. november 12. 15:02196.
    Sziasztok!
    Múlt héten a fenekemnél kijöttek szemölcsök - condyloma - és a bőrgyógyász megállapította, hogy HPV-m van. Azt mondta, hogy szerencsére időben észrevette, így még rákelőző állapot is kizárható, az újabb rákszűrés sem indokolt.
    A problémám a párommal van. 1. 5 éve élek monogám kapcsolatban, életem nagy szerelmével. Azóta még csak nem is gondoltam más férfira, vele már az esküvőt és a gyermekeket terveztük. Elötte volt egy elég pocsék időszakom, amikor nagyon magam alatt voltam, és ez alatt volt pár kapcsolatom. Most Ő nem hiszi el, hogy ezt a fránya HPV-t nem az alatt szedtem össze, amióta vele vagyok. Utánna olvasott a net-en, és ott össze-vissza írnak a lappangási időröl: van, ahol 3-4 hét, van ahol 3 hónap, 2 héttől 8 hónapig, 16 hónap, és van ahol években jelölik meg. A bőrgyógyászom azt mondta, hogy akár egy évtizede is bennem lehet. A párom azonban teljesen ki van készülve, nyugtatókon él egy hete, rossz ránézni, olyan, mint egy zombi. Attól félek, hogy valami, hülyeséget csinál magával. Olvastam, hogy van köztetek, aki már 5 éve, sőt 6. 5 éve él együtt a párjával, náluk nem merült fel a hűtlenség gondolata? Nekik mit mondott az orvos a lappangási időről?
    Ráadásúl tacasszal voltam szürésen, ahol egy szóval sem említették, hogy HPV-m lenne, pedig biztos, hogy már akkor is bennem volt! A leletem egyébbként P2 lett. Lehet, hogy ott nem is nézik, csak ha egyébbként a lelet nem jó?
    A páromat pedig nem szűrik, mert az OEP - a magas költség miatt - letiltotta a tünetmentes férfiak szűrését. Nem gusztustalan: ezért fizetem a Tb-t, hogy aztán megdögölhessek?! Tudtok valamilyen helyet, ahol - akár önköltségen - de elvégzik az ő szűrését?
    Kérlek, segítsetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. november 12. 09:09195.
    Jelen estebne csak egy angol alap B-t csinálok, de már nagyon unom a egészet. Túl sok pénzem van már benne.

    Kitartás, eltelik ez a pár nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (194)
     
  8. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 11. 20:43194.
    Szia!:)

    Drukkolok nagyon!!! Miből mész? Egy angol közép szóbelivel még én is lógok a Rigónak, de mostanában nem tudtam rászánni magam, hogy jelentkezzek vizsgázni.

    Jövő héten szerdán lesz eredményem. Még jó soká. :(

    A HPV elleni oltóanyagot a férjem is hallotta. Szuper lenne, ha tényleg ki lehetne így védeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (193)
     
  9. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. november 11. 14:49193.
    Szia gy@ngy! Mi a helyzet a citológiával, még semmi eredmény? Jobban izgulok mit te!
    Más szempontból erősen szoríts nekem, mert holnap nyelvvizsgázom. Minden egyes pozitív fuvallat jól jöhet.
    De tényleg jelentkezz, ha tudsz eredményt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. november 5. 11:22192.
    Még nem hallottam erről. Véleményem szerint sem lenne hátrányos a dolog, ha végre ezt is felfedezné a tudomány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (190)
     
  11. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. november 5. 11:21191.
    Ok! Azért ne légy túl sokszor morci. Nem tesz jót annak a nyavalyás vírusnak. Sok sikert a lakásdologban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (189)
     
  12. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. november 4. 22:17190.
    Sziasztok !
    A hétvégén hallottam a hirekben, hgoy megvan az oltóanyag a HPV ellen, és 2007-re a gyógyszertárakban lesz. Ti is hallottátok vagy tudtok róla valami konkrétabbat ?
    Sajnos én is érintett vagyok.
    Üdv. mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 4. 13:55189.
    Lakás (hogy egy kicsit off legyek): mi már megtaláltuk a megfelelőt, csak a mi lakásunkra nincs még konkrét vevő, azaz lenne komoly, de előbb még neki is el kell adnia a lakását. Nem egyszerű.

    HPV: a dokim tényleg azt mondta tegnap, hogy a HPV nem akadály, úgyhogy, ha ilyen negatív eredményeid vannak, akkor szerintem nyugodtan vágjatok bele, főleg, ha a párod is ennyire rajta van a témán. :) Ez tök jó, hogy ennyire Apa szeretne lenni! Valóban nem mindennapi pasi. Bár szerencsére én sem panaszkodhatom, mert én is sűrűn hallgatom mostanában, hogy milyen jó volt, amikor nagy pocakom volt és mikor lesz már megint. :))

    Okés, ha nagyon befordulok, akkor jelentkezem Nálad egy kis terápiára. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (188)
     
  14. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. november 4. 08:06188.
    Akkor legalább te is el tudod foglalni magad. Bár nem irigyellek. A lakásproblémák (eladás, vásárlás) abszolút nem egyszerű dolog. Én már csak tudom. Jelenleg én is ilyen gondokkal küzdök. Pontosabban a nézelődés mezejére egy hónapja léptem, de már látom, hogy vért fogok izzadni, mire találunk megfelelőt lakást magunknak. Van egy olyan érzésem, hogy a lakástakarék lejárata is be fog következni addig.
    A HPV amikor kiderült, úgy másfél évvel ezelőtt, nekem is a csordultik teli pohárnak a legtetejét képezte. Utána jött egy excissio a nyelvvizsgám után egy nappal, úgyhogy ennél több gondot azt mondtam nem bírok ki. Ezután végülis már kezdett rendeződni a helyzet, de így is másfél év volt mire teljesen negatív eredményeket kaptam. (Cytológia és HPV tipizálás) Most merek csak arra gondolni, hogy egy bébit bátran vállalhatnék. A párom ugyanis tisztára meg van már veszve a babáért. Láttál még ilyet? Minden este elmondja vagy céloz rá. Szóval sok sikert. Lelki támaszért nyugodtan fordulj hozzám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (187)
     
  15. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 3. 20:52187.
    Ja, ja két hét. :( Köszi a bíztatást!!!:))
    Éppen lakáseladás, -vásárlás közepén vagyunk, úgyhogy szerencsére bőven van ezer más dolog, amin stresszelhetek. Ez már csak hab a tortán. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (186)
     
  16. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. november 3. 10:39186.
    Szorítok neked nagyon! írj, ha megvan az eredmény, bár gondolom, hogy az kb 2 héttel a vizsgálat után lesz csak meg. Addig kitartás, foglald el magad és ne gondolj állandóan arra, hogy istenem mi lesz az eredmény. Annál rosszabb nincs. Csak magamból indulok ki. Az elején minden citológia után naponta néztem a számítógépben-kórházban dolgozom-, hogy meg van e már az eredmény. Tisztára dilis voltam. Most meg olyan sok munkám volt, hogy nem volt lehetőségem túl sokat erre gondolni. Így sokkal könnyebben vészeltem át a két hétnyi időt. Szóval, kitartás anyóca!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (185)
     
  17. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. november 2. 16:31185.
    Ezek tök jó hírek!!!:)
    Smith valahol megértem, hogy nem hiszed el száz százalékosan, de valószínűleg sikerült legyűrnie az immunrendszerednek és ezért múlt el a gyanú. Egy ilyen költséges vizsgálat biztos megbízható is!

    Én holnap megyek rákszűrésre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (183)
     
  18. 2004. november 2. 10:01184.
    Sziasztok!
    Van egy Új üzlet Magyarországon, ami hasonlóan működik mint az Amway azaz ez is MLM. Az előny csak annyi, hogy 3 hónapja van Mo. -on még kevés taggal. Mint tudjátok akkor lehet vele keresni, ha az elején lépünk be. Plusz ez a cég vitaminokat forgalmaz, Ők támogatták az Amerikai Olimpiai Csapatokat is, ami azért nem semmi!
    Bővebb felvilágosításért hívjatok bátran a 06-30-55-22-017
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. november 2. 09:58183.
    Jelentem citológia P2, HPV nincs. Akkora kő esett le a szívemről. Minden jót kívánok nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. november 1. 20:13182.
    Voltam (a magán)nődokinál, a korábbi leleteimért mentem, többek között a HPV miatt. Végül aztán újra vett mintát, elvittem egy magán laborba (ez elég súlyosan érintett anyagilag. . . ), hogy DNS vizsgálattal tipizálják a HPV-met, amiről kiderült, igazándiból csak gyanú. Na, elég korán jött a válasz (eredmény): NEGATÍV. Nagyon örülök neki, de kissé szkeptikus vagyok. Augusztus végén még gyanús volt, most meg semmi, a volt barátomnak meg van(high cancer risk), holott nem volt senkivel utánam (ebben biztos vagyok, velem volt. . . . , khm). Mindenesetre februárban esedékes a köv. rákszűrés, meglátjuk, mi lesz akkor.
    Gyógyuljatok!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 18. 16:23181.
    Köszi, rajta leszek (leszünk) a témán!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (180)
     
  22. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 18. 12:13180.
    Nagyon örülök, hogy megnyugtatott a dokid! És a 29 valóban nem sok, de azért kár lenne emiatt a hülye HPV miatt esetleg éveket várni. Hajrá! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (179)
     
  23. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 18. 12:03179.
    Köszi rainforest!:) Az előbb hívtam fel a szülészdokimat és megnyugtatott HPV kontra kistesó ügyben. November elejére kaptam időpontot és ő is megcsinálja a rákszűrést, plusz megvizsgál! Addig is azt tanácsolta, hogy ne idegeskedjek!:) Benne pedig megbízom, mert a szülésnél fantasztikusan profi volt, csak rengeteget kell rá várni és ezért mentem le rákszűrésre inkább a helyi nőgyógyászhoz.
    Ja, ja erre én is gondoltam, hogy évekig bennem maradhat ez a vírus és mivel most még galibát nem okozott, ezért jobb lenne minél hamarabb szülni. Főleg mivel 29 éves vagyok, ami annyira nem sok, de nem is kevés, ha azt nézzük, hogy még 2 gyermeket szeretnénk!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (178)
     
  24. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 18. 11:54178.
    Szerintem a HPV-fertőzöttség miatt ne várj a babával, mert esetleg növelheti a vetélés valószínűségét, de amúgy a Radványi doktornő tényleg azt mondja, hogy a HPV nem akadály. Viszont a véleményem az, hogy mivel elég makacs fertőzés tud lenni, ha addig vársz, amíg elmúlik (lehet, hogy nem is múlik el, ami még nem jelenti azt, hogy komolyabb problémát is fog okozni), lehet, hogy kifutsz az időből, ami a babavállalást illeti. Bár nem tudom, hány éves vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (175)
     
  25. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 18. 11:51177.
    Lehet, hogy nem mondtad, de írtad, amint aveas idézte is 172-es hozzászólásában. És gy@ngy 175-ös hozzászólásával is maximálisan egyetértek. De a továbbiakban nem fogok vitatkozni.
    előzmény:
    ppp (171)
     
  26. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 18. 11:38176.
    Egyébként az egyik barátnőm éppen a 100. volt, 30 évesen derült ki nála a HPV, háromszor műtötték és harmadszorra 33 éves korában teljesen ki kellett őt pakolni. Soha nem lehet gyermeke!!! Plusz még szerencséje is van, hogy nem halt meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 18. 11:33175.
    Bocs, de ez szerintem is tök fontos, mármint, hogy ne fertőzzek tovább másokat! Az esetemben mondjuk mindegy, de ha még egyedülálló lennék és nem lenne állandó partnerem, tuti, hogy visszafognám magam egy időre. Szerintem, ha egy férfi kapja el, az is ugyanakkora baj, mintha egy nő, mert után valszeg lefekszik még pár nővel, akkor is, ha éppen akkor nincs több aktuális partnerte! És tudod, ez a pasi hozzáállás tök felháborító, mert igenis, aki vírusos figyeljen oda és ne terjessze tovább. Pl. moson kezet alaposan miután WC-én volt és csak utána fogja meg a kilincset!!! Így pl. most én sem lennék fertőzött és már várhatnám nagy valószínűséggel a második gyermekem!!! Csodálom, hogy orvosként azt írod, hogy nem fontos figyelnie a vírusos embernek arra, hogy ne terjessze tovább! Így nem meglepő, hogy annyi nő kapja el. Ja, és az tök mindegy, hogy "csak" 1 százalék rákkeltő? Az az egy százalék is azt jelenti, hogy 100 nőből egy, ami szerintem SOK! Mi van akkor, ha a 100. éppen a feleséged vagy a lányod vagy az anyukád???
    előzmény:
    ppp (174)
     
  28. ppp
    ppp
    2004. október 18. 10:04174.
    Bocsánat, erre valóban nem gondoltam: mármint, hogy számodra a legfontosabb, hogy ne add tovább a vírust.
    Ezzel valóban nem szokás igazán törődni. Hogy miért, arra talán egy példa:

    Van egy nő, akinek van egy férfi partnere, akinek viszont van otthon felesége. A nőről kiderül, hogy pozitív. Ekkor a kisebb gond önmagában az, hogy átadja a férfinak (férfiakon ritkán okoz problémát), hanem az, hogy a férfi hazaviszi. Ezt csak úgy lehetne elkerülni, ha a nő nem találkozna a férfival, amíg pozitív, és a férfi pedig otthon tartózkodna a nemi élettől. Nehéz megmondani, pontosan meddig is tartana ez az idő, de akár éveket is jelenthet. Ráadásul a legtöbbször, mire kiderül a vírusfertőzöttség, már valószínűleg elindult a vírus vándorútjára.

    előzmény:
    aveas (172)
     
  29. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 18. 09:57173.
    Aveas,
    bocsi, de időközben elfelejtettem, hogy mikor is lesz meg az újabb eredményed? Közben viszont az jutott eszembe, hogy azért van még reményed arra, hogy mégsincs már benned a vírus, mert sok esetben magától megszűnik. Ha jó az immunrendszered, akkor a szervezeted egyedül is képes legyőzni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2004. október 18. 06:37172.
    "A P3 kicsit nehezebb eset, de végül is az annyit jelent, hogy nem sikerült értékelni a kenetet, tehát alig rosszabb, mintha el sem ment volna rákszűrésre. "

    Amúgy én kérek elnézést, hogy nem tudok segíteni azoknak, akikben felfedezhető a HPV vírus, és mertem megosztani másokkal az én esetemet.

    Az esetemet én ismerem a legjobban, hiszen én vagyok az egyik főszereplője. Nem értem, te milyen körülményeket akarsz mérlegelni. Nagyon egyszerű: fél éve felmerült a gyanú, hogy HPV vírus lakozik bennem. Erről én csak most értesültem. Szerinted ha kellőképpen lenge erkölcsű volnék, hány embernek adtam volna tovább a vírust tudatlanul, minthogy teljesen egészségesnek gondoltam magam? Na, itt jön az orvos felelőssége. Nem kell ehhez semmit mérlegelni. És ne keverjük bele a rákszűrés egyéb eredményét!

    Arról, hogy én általában hogyan vélekedem az orvosokról, te semmit nem tudhatsz!
    előzmény:
    ppp (171)
     
  31. ppp
    ppp
    2004. október 18. 00:39171.
    Egy szóval nem mondtam, hogy a P3 értékelhetetlen. Én azzal szálltam vitába, hogy a P3 egyértelműen rákmegelőző állapot lenne. Az esetek legalább kétharmadában egyszerű fertőzés okozza, tehát a többségében NEM rákmegelőző állapot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (167)
     
  32. ppp
    ppp
    2004. október 18. 00:37170.
    Arra próbáltam utalni, hogy minden körülményt ismerni kell. Az általad leírtakból nem derült ki egyértelműen, hogy mulasztás történt volna, azért lettem volna kíváncsi a részletekre és hogy pontosan mit tartasz helyesnek. Ha ezt kötekedésnek tartod, sajnálom. De azt hiszem, tényleg kiszállok a beszélgetésből, mert inkább az orvosokkal kapcsolatos sérelmeidet akarod itt elmondani, mint segíteni másoknak. Ebben csak zavarnálak.
    előzmény:
    aveas (169)
     
  33. 2004. október 17. 19:45169.
    Ideje volna befejezni a kötözködést. Nem tartottam korrektnek, hogy csak hat hónap után értesültem a HPV gyanúmról. Erre te jöttél azzal, hogy mi a kifogás a visszahívás ideje ellen, miért nem jó a hat hónap. Nem nagyon zavart téged, hogy nem ez volt a tét. Mellesleg megjegyzem, hogy a betegnek nem csak a méhnyakrákjáról van joga tudni, hanem a HPV vírusairól is. Aztán belekapaszkodtál abba, hogy a P2-es jó lelet, a P3 meg nem jelent semmit. Az előbbiben igazad volt, kár, hogy a HPV vírusom és a fertőzésveszélyem forog kockán, nem a méhnyakrákom. Illetve nem kár, de ha jobban belegondolunk, még az is foroghat. Viszont annál nagyobb hülyeséget még nem hallottam, hogy a P3-as lelet nem jelent semmit. Megint rossz nőgyógyásszal konzultálsz? Úgy sajnállak, hisz oly nehéz találnia a szegény bőrgyógyásznak megfelelő nőgyógyász partnert.

    Egyáltalán nem kellett volna megszólalnod. Főleg nem az én hozzászólásomhoz kapcsolódóan. Én türelmes voltam, te nem bírtad abbahagyni.
    előzmény:
    ppp (168)
     
  34. ppp
    ppp
    2004. október 17. 17:28168.
    ki bagatellizál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (166)
     
  35. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 17. 13:35167.
    Én meg csak azt mondtam, hogy tudtommal a p3 nem azt jelenti, hogy értékelhetetlen volt a kenetminta.
    Persze nem vagyok nőgyógyász, de ha jól tudom, te sem. Hiába orvos valaki, minden területet nem ismerhet behatóan. Én jogász vagyok, és főleg az ingatlanjogra specializálódtam, úgyhogy nem is merném osztani az észt vámjogból. . .
    előzmény:
    ppp (165)
     
  36. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 17. 13:33166.
    Ugyanonnan, ugyanattól:
    "A 16-os típusú HPV által okozott ismételt P3 lelet mindenképpen műtétet indokol. Ez egyértelmű rákmegelőző állapot, amit a méhszájból ki kell metszeni. "

    Szóval szerintem a pánikkeltés mindenképpen kerülendő, de bagatellizálni sem kéne a problémát. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. ppp
    ppp
    2004. október 17. 13:31165.
    Itt megint másról van szó: ISMÉTELTEN P3 valaki, akkor az egészen más helyzet, mintha egyszer P3 valaki. Azért (is) írtam az előbb, hogy több részletet kellene tudni.
    előzmény:
    aveas (163)
     
  38. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 17. 13:29164.
    Ezt a babanetről másolom ide, a szülész-nőgyógyász válasza egy kérdésre:
    "Válasz:
    A HPV fertőzés esetén akkor szoktunk konizációt végezni, ha a citológia nem csak a fertőzést mutatja, de az eredmény P3, vagy HSIL, LSIL értéket ad. Ezek a rövidítések arra utalhatnak,
    hogy a vírus rákmegelőző állapotot okozott. Ha az eredmény P1-P2, akkor nem szoktunk műtétet végezni. Ilyenkor immunerősítő gyógyszerek jönnek szóba, illetve az egy évig tartó konzekvens óvszer használat szokott javulást hozni.
    Dr. Ács Nándor"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2004. október 17. 13:16163.
    sőt, P3 és HPV kombinációjával topiktársat már műtöttek:

    "A legszörnyűbb szerintem, hogy mintha nem lenne elég baja az embernek, általában még az orvos is tök hülyének nézi (tisztelet a kivételnek). Az előző nőgyogyimtól, ha bármiről megkérdeztem, hogy mitől lehet, mindig csak dünnyögött valamit az orra alatt, hogy ez minden 2. , 5. , 10, vagy mittudomén hanyadik nőnek van.
    Volt egy P3-m, utána kúpkúra, nem használt, megint P3. Ő erre azt mondta, hogy műteni kellene, de mivel még nem szültem, így próbáljunk meg még valami krémet. Szerncsére az helyrehozott. Most azonban az új nőgyógyászom elképedve hallgatta, hogy akkor nem lettem megműtve, és azt mondta ehhez annak semmi köze, hogy szültem e vagy sem. Ráadásul a fogamzásgátlóra amit eddig szedtem (3 és fél éve) azt mondta, hogy életveszély, már nőgyógyászok is csak szigorú feltételek mellett írhatják és hogy fél évtől tovább nem ajánlott szedni. Hiába mondtam, hogy nekem eddig is orvos írta, úgy nézett rám, mintha valami illegális magzatelhajtó szert vettem volna valamelyik piacon. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (162)
     
  40. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 17. 13:14162.
    Nem én találtam ki, szakirodalomban olvastam. És a rákmegelőző állapot amúgy is azt jelenti, hogy NINCS rák, de azért jobban oda kell figyelni.
    előzmény:
    ppp (159)
     
  41. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 17. 12:51161.
    Attól még, hogy valaki megtudja, hogy vírusos nem hiszem, hogy élve eltemetné magát a ráktól való félelmében. Én sem ezt teszem (okom sincs rá), mivel bízom az orvostudományban illetve a gyakorlat is azt mutatja, hogy ha időben észreveszik és folyamatos orvosi ellenőrzés van, akkor nagyon pici az esélye bárminemű problémának.
    Engem elsősorban a terhességre való hatása idegesít továbbra is! Így szerintem igenis jogában áll mindenkinek időben megtudnia, hogy vírusos és annak megfelelően tudja alakítani az életét. Miért lennének megrémülve? A kezelőorvos simán meg tud mindenkit nyugtatni, ha normális a hozzáállása és elmondja a tényeket. Azért ennyire nem pánikolósak és hisztisek a nők. :) Az észérvek hatni szoktak!
    Bár lehet, hogy igazad van, én tényleg nem vagyok szakmabeli és nincs ilyen irányú tapasztalatom.
    A 158-as hsz-ben feltett kérdésemre tudsz válaszolni? Fontos lenne! Köszi!:)
    előzmény:
    ppp (160)
     
  42. ppp
    ppp
    2004. október 17. 12:28160.
    Nehéz kérdés, hogy mit is mondjunk. Amit Te javasolsz, annak alapján lenne néhány ezer rémült nő, miközben semmit nem javulna a rák-halálozás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (158)
     
  43. ppp
    ppp
    2004. október 17. 12:27159.
    Kérlek, ne terjeszd már megint ezt a tévhitet, hogy a P3 az már biztosan rákmegelőző állapot. Keress vissza, ott részletesebben elmondtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (157)
     
  44. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 17. 11:52158.
    Köszi ppp a kimerítő választ, de szerintem félreértetted az alapproblémámat. :) Szóval szerintem sem kell pár hetente tesztre rohangálnia mindenkinek, de ha egyszer valakinél megállapítják, hogy vírusgyanús, akkor ne fél évvel később közöljék vele!
    Amúgy tök jó, hogy ilyen részletesen leírtad a HPV-és tudnivalókat. Egy kérdésem azért még mindig van. Remélem, hogy megválaszolod. :) Ha P2 a rákszűrés eredménye, akkor ez a típusú HPV vírus nem okoz méhszájsebet sem?
    előzmény:
    ppp (156)
     
  45. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2004. október 17. 11:15157.
    Én úgy tudom, a P0 az értékelhetetlen kenet eredménye, a P3 nem ezt jelenti, hanem asszem rákmegelőző állapotot.

    A másik, hogy az itteni nőgyógyász szakértő szerint a HPV-vírus egyáltalán nem akadálya a gyerekvállalásnak, nem is befolyásolja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. ppp
    ppp
    2004. október 17. 11:05156.
    A nők kb 20-25%-a fertőzött valamilyen HPV vírussal. Most abba nem mennék bele, hogy érdemes-e emiatt pár hetente tesztre rohangálni, de hogy kivitelezhetetlen, az biztos.

    De nézzünk két adatot:

    1. Egy nőnek kb 1% esélye van, hogy élete folyamán méhnyakrákja legyen

    2. Ha egy nő HPV-re "pozitív" (tehát rákkeltő típusa van), akkor 5-10%, hogy ebből rák lesz. Ugyanakkor, ha a rákszűrése P1 vagy P2, akkor szinte 0 a valószínűsége, hogy néhány hónapon belül rákos legyen (mondjuk legyen 1%). Már abban sem vagyok biztos, hogy amikor 1-ről 5-10%-ra felmegy a rizikó, halálra kell rémíteni évente több ezer nőt, de ha ráadásul a rákszűrés eredménye negatív, akkor miről is kell tájékoztatni a pácienst? Hogy 1%-ról 1%-ra változott a rizikója?

    A P3 kicsit nehezebb eset, de végül is az annyit jelent, hogy nem sikerült értékelni a kenetet, tehát alig rosszabb, mintha el sem ment volna rákszűrésre.

    Nem vagyok nőgyógyász, úgyhogy ha valakinek mást mond a nőgyógyásza, szívesen meghallgatom, de azt hiszem, hogy itt sok apró momentum az, ami végül eldönti, hogy milyen sűrűn is kell valakit visszarendelni, kiegyensúlyozva a szükségest és a lehetségest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (155)
     
  47. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 17. 10:50155.
    Szerintem pedig az értesítésre mindenképpen szükség lett volna. Vizsgálni lehet, hogy nem lett volna újra értelme (nem tudom, nem vagyok orvos), de az biztos, hogy jelezni kell a vírusgyanút. Fél év sok idő, ezalatt több partnere is lehet bárkinek és tudatlanul továbbfertőz.
    előzmény:
    ppp (154)
     
  48. ppp
    ppp
    2004. október 17. 10:40154.
    Szerintem nem ugyanaz az eset a kető, de amit eddig tudok, nem elég annak megállapításához, hogy valóban helytelenül cselekedtek-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (153)
     
  49. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 17. 10:16153.
    Szerintem az lett volna a korrekt visszahívási idő, mint ahogyan nálam is történt. Azaz amint lehetett tudni a rákszűrés eredményét és a vírus gyanút (ez az én esetemben 10 napot vett igénybe), az orvosom rögtön közölte. Ezután 2 hétig antibotikumot szedetett velem, majd 6 héttel később megismételte a szűrést. Ekkor már egyértelműen pozitív volt.
    Ha csak fél év múltán szólt volna a vírusról, akkor már nagy eséllyel kisbabát vártam volna és állítólag HPV esetén a terhesség nem túl szerencsés dolog. Ezért tartottam durvának, hogy ilyen későn jelzett a doki.
    Aveas, azért szerintem még reménykedhetsz!
    előzmény:
    ppp (151)
     
  50. 2004. október 17. 03:11152.
    Ha jól értem, a gyanú nálad beigazolódott. Ne is nagyon reménykedjek, hogy félrenéztek valamit?

    Általában a rákszűrés eredménye két hét alatt megvan. Vagyis szűrés után maximum egy hónappal az orvos közölhetné a beteggel a gyanút. A visszahívási idő korrekt, mármint a félévenkénti ellenőrzés. De a gyanút már márciusban közölnie kellett volna az orvosnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (150)
     

Címlap

top