Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdő gazdi segítséget kér

Torolt_felhasznalo_675836
Torolt_felhasznalo_675836
Létrehozva: 2009. november 18. 11:52

Sziasztok!

 

Olyan kérdéssel fordulunk hozzátok, amellyel egyedül nem nagyon bírunk megbirkózni.

4 napja érekezett hozzánk egy 8 hetes cocker spániel kölyökkutya. Az a gondunk, hogy éjszaka bármit teszünk is, ha bezárjuk a hatszögletű ketreccel elkerített helyére, nem hajlandó abbahagyni a sírást/vonyítást/ugatást, egyszóval a hisztit. Ez a múlt éjszaka már odáig fajult, hogy este 11től hajnali 3ig megállás nélkül vonyított, és csak akkor hagyta abba, amikor mi "kiköltöztünk" a hálószobánkból hozzá, a nappaliba, és egy kis fényt is bekapcsolva hagytunk.

Több kérdéssel fordulunk hozzátok.

1. Ez normális (lehetséges hogy a sötéttől fél)?

2. Ha igen, akkor nagyjából mennyi idő alatt szokik hozzá az egyedül töltött éjszakákhoz?

3. Hogyan lehetne megkönnyíteni számára ezt a folyamatot?

Nem a ketreccel van valószínűleg a baja, mert amint lát minket maga mellett, mintha elvágták volna a hisztit.

Ez egyrészt nagyon hízelgő, hiszen jólesik hogy így ragaszkodik hozzánk, viszont hosszútávon azt szeretnénk, ha az ő helye éjszaka is a nappali lenne, mi pedig a hálószobában alhatnánk (ismét). Nem beszélve arról, hogy a szomszédokra is tekintettel kell lennünk.

 

Várjuk a ötleteiteket!!

 

s.

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 9. 17:5236.
    Nem a sötéttel van a baja, hanem azzal, hogy nem lát titeket, ha a hisztire kimentek hozzá, ő csak azért is hisztizni fog, mert hát tudja, hogy elöbb-utóbb megunjátok. Nappal amikor nincsenek otthon a szomszédok, akkor kezd hozzászoktatni, de ne menj ki hozzá csak akkor ha már nem hisztizik! Ha kell órákat várjál, elöbb-utóbb majd csak megunja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675836 (1)
    2009-11-18  11:52
  2. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2009. december 3. 05:5535.

    Szia csicsike30!

     

    Mondtam az orvosnak, hogy hetente egyszer furdetem (sajnos az eghajlatbol adodoan RENGETEG a homok, a por, ami egyszeruen egy ido utan megtapad a boren), de azt mondta, hogy nagyon jellegzetes a szaga is a viszketesnek, biztos, hogy allergias reakcio. Tegnap elvittuk, megkapta az oltast, szegenyem azota vorosre ragta a boret, ahol csak eri, ugy sajnalom. A doki adott egy folyadekot, ami olyan eros, hogy egy liter vizhez 15 ml-t kell kimernem es csak kesztyuvel szabad felvinnem a borere, utana pedig le kell vele menni azonnal setalni es odafigyelni, hogy nehogy megnyalja magat (ez kulonosen egyszeru egy ekkora kutyanal ugyebar... :-( ). Szoval a helyzet mondhatni rosszabb, mint volt. Ket het mulva ujabb oltast fog kapni (a hatodikat), de az mar nem az lesz, mint az elozo, amire allergias lett.

     

    De annyira buszke voltam ra, nagyon ugyes kutya volt, egy hang nelkul turte az oltast (oke, emogott az van, hogy annyira koncentralt a rettegesre, hogy nem vette eszre), az autoban is teljesen nyugodtan utazik, egyaltalan nincs ellenere, belul az olembe es nezelodik. Ezalatt a 3 het alatt megduplazta egyebkent a meretet, 8 kg mar es az osszes agy/szek- es asztallab ala beszorul, ahol azelott atfert :-) Szenvedelye tovabbra is a cuccaink (kulonosen az en cuccaim) gyujtese es biztonsagos helyre valo szallitasa. De erdekes, hogy nem ragja meg oket, de semmit, ami nem az ove! Csak elviszi egy szerinte jo helyre es ott olelgeti, puszilgatja oket, azokkal alszik (cipoim, bakancsom, polom, hajgumim, ami jon). :-)

    előzmény:
    csicsike03 (34)
    2009-12-02  08:15
  3. 2009. december 2. 08:1534.

    Szia  scorpionqueen!

     

     

    Nem  lehetséges hogy a fürdetés miatt vakarodzik? Nekünk is van egy 8 hetes rotin mi is megfürdettük mikor haza hoztuk,és ő is vakarja magát.  Nem durván de nekem nem tetszik, én arra gonoltam hogy a fürdetés miatt.Laikus ként arra gondoltam a bőre ph-ját a fürdetéssel felborítottuk.

    Utólag vissza gondolva valahol mintha  olvastam volna ,hogy kölyökkutyát nem szabad fürdetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (33)
    2009-12-02  07:52
  4. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2009. december 2. 07:5233.

    Szia,

     

    Hogy van a kis Szultan? Beallt az ejszakai alvas(otok)? Remelem igen, nalunk volt egy-ket ugatos ejjel, amikor rajott, hogy kutyabol van es milyen szep hangja is van, de abbamaradt, miutan a parom helyretette :-) Kepzeljetek, mindig tobbszor is pisil seta kozben es mar neha sikerul egy-egy kaki is (amikor nincs sok uj szaglasznivalo). Lett egy baratosnoje is, itt a hazban laknak a gazdik es estenkent egyutt setalunk. Mivel a kutya errefele kuriozum, orulok neki, hogy sikerul kicsit szocializalnom a tarsaival :-) Viszont vannak sajnos rossz hirek is: amiota csak nalunk van, rengeteget vakarja magat. Furdetem erzekeny kutyaborre valo samponnal, van bolhairto nyakorve is (kifejezetten kolyok kutyaknak). A bore es a szore is teljesen tiszta (fesulom), de borzasztoan vakarja es ragja magat, neha sir is szegenyem. Valamelyik nap vittuk az utolso oltasra, ahogy meglatta a doki, rogton kerdezte, hogy miota csinalja ezt? Mondtuk neki, hogy amiota csak nalunk van es szokott sirni is, annyira viszket neki. Azt mondta a doki, hogy ugy tunik, allergias reakciot valtott ki nala az oltas, ugyhogy nem is kapta meg, mert azt mondta, hogy akar bele is halhat, ha ujabb allergias reakcio lep fel. Szoval megfurdettek (nem ertem miert, hiszen nem kulso oka van a viszketesnek) es ma kell visszamennunk, de a kutyus ugyanugy viszket, rettenetesen. Nem tudom mi lesz, de ugy sajnalom szegenyt. Nem tudjatok, hogy ilyenkor nincs valami injekcio magara az allergiara (mint peldaul az embereknel)? Nagyon remelem, hogy van... :-(

     

    Baratosno, a Te kutyusod hogy van? Mutet sikerult?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675836 (1)
    2009-11-18  11:52
  5. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2009. november 22. 10:5632.

    Sziasztok!

     

    Miert mutottek a kutyusodat, jobban van mar szegenyke? :-(

     

    Nalunk is van fejlodes, kepzeljetek el, hogy a ez a nagyon-nagyon okos kutyank kiszokott az erkelyre pisilni es kakilni! Teljesen magatol, olyan buszkek vagyunk ra! :-) :-)

    előzmény:
    Barátosnő (31)
    2009-11-20  08:37
  6. 2009. november 20. 08:3731.

    Az az én nyári ruhám volt, de elkobozta. 

     

    Amúgy ma műtik délután a kis drágát.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (27)
    2009-11-18  14:21
  7. 2009. november 20. 08:3630.

    Nagyon örülök én is, hogy sikerült megoldást találni. 

     

    Nagyon kis gyönyörű a Szultán! 

     

    További nagyon sok boldogságot egymáshoz! 

     

    Azért egy polót vagy bármilyen ruhát tegyetek neki oda, ami gazdiszagú, azt nagyon szeretik, biztonságot ad nekik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675836 (28)
    2009-11-20  07:53
  8. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2009. november 20. 08:1929.

    Jo reggelt!

     

    Ennek nagyon orulok, elhiszem, hogy Ti is! Latod, mondtam, hogy ez a baj, neki ez megnyugtato, hogy latja, ahol Ti alszotok, nagyon orulok, hogy sikerult vegigaludni az ejszakat.

     

    (Nalunk is van ujabb elorelepes, tegnap megismertettem a dragankat a koromvago olloval! Tudom meg nem kell vagni a kormet, de nem akartam, hogy nagyobb koraban rettegjen tole, igy tegnap szepen nyugodtan az olembe vettem es egy kb. fel mm-es reszt lecsipkedtem minden kormebol, hogy szokja az erzest. Egy hangja nem volt! Teljesen nyugodtan nezegette, ugy orulok neki! )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675836 (28)
    2009-11-20  07:53
  9. Torolt_felhasznalo_675836
    Torolt_felhasznalo_675836
    2009. november 20. 07:5328.

    Sziasztok!

     

    Hát nagy fejlemény van! Végigaludtuk az éjszakát!:) Az a tipp jött be de 100%-osan, hogy lásson rá a szobánkl ajtajára. Egy pisszenést nem hallottunk tegnap, és már tegnapelőtt is volt fejlődés:) Elkerítettük a boltívnél az előszobát a nappalitól és ott van velünk szemben a szobaajtónkkal a radiátornál. :) Mivel következetesen nem engedtük be a hálószobába, nyitott ajtón sem próbálkozott egyszer sem:) Teljesen nyugisan átaludta az éjszakát és amikor reggel felkelt, türelmesen megvárta míg mi is felébredünk.:) Tudjuk, hogy ez még csak egy éjszaka, de akkor is annyira jó érzés!:) És még csak 6. napja van nálunk.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2009. november 18. 14:2127.
    Nagyon aranyos, latszik rajta, hogy fontos neki az a lepedo! (ha jol latom ) :-)
    előzmény:
    Barátosnő (25)
    2009-11-18  13:44

Címlap

top