Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Progeszteron krém hatása

Torolt_felhasznalo_215749
Torolt_felhasznalo_215749
Létrehozva: 2009. november 12. 16:12

Sziasztok!

Az utóbbi hetekben sokszor volt szó ilyen-olyan fórumokon, médiában is akár egy „természetes” alapú progeszteron krémről, és annak hatásairól. Olyanok jelentkezését, várom, akik használták már, vagy használják a krémet. Szeretném, ha leírnátok a tapasztalataitokat a krémmel kapcsolatban. Akár negatív, akár pozitív. Ha esetleg van anyagotok a krémmel kapcsolatban, akár külföldi is, annak hatásmechanizmusával kapcsolatban, légyszi küldjetek elérést! Amit szeretnék még kérni viszont, hogy a reklámszövegektől, kíméljük egymást.És nem győzködésről szeretném ha szólna, hanem tapasztalatokról. Fogadjuk el, hogy minenkinek más a véleménye, tapasztalata. Szeretném, ha a topik nyilt maradhatna.

Szóval gyertek és meséljetek!

  1. 2009. november 21. 16:39126.

    Ja, Bocs, irom a kódok jelentését!!

     

    Tűű doki akupunktutás orvos, ez annyira jó:-))))))))))

     

    Szép számmal fogyasztottál dokikat!

     

    Te is megjártad a hadak útját.:-(

     

    Érdekes és fontos tapasztalat, hogy a bőröd elkezdett zsirosodni, de azt mondta Nóra, hogy elöször egy-két tünet felerősödhet, az pont azt jelenti, hogy hat a krém.

     

    vv= vérvétel

     

    pm= pajzsmirigy

     

    IR= Inzulin rezisztencia

     

    Nekünk inzulin rezisztenciánk van, ami néhányunknál cisztásodást is okozott = pcos

     

    Van vérvétellel alátámasztott ösztrogén dominanciád is?

     

    Jól tetted, hogy abbahagytad a fogigátlót, az méreg, késöbb még több baj lehet belőle.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930320 (125)
    2009-11-21  15:38
  2. Torolt_felhasznalo_930320
    Torolt_felhasznalo_930320
    2009. november 21. 15:38125.

    én azt hittem Tűű doki valami akupunkturás orvos és csak ti becézitek igy, de látom tényleg igy hivják:)

     

    bocsi, de leforditanád az IR, pm, vv kódokat?:)

     

    a hajam évek óta hullik,de az egyes műtétek után mindig leállt, mert mindig volt valamilyen belső gyulladásom - amit a műtét megszüntetett-  meg a stressz sem hiányzik, most viszont folyamatosan 2008. dec. óta, amikor volt egy laparom, meg idén ősszel is volt egy és a hajam továbbra is hullott, nem hiszem hogy véletlen egybeesés, én a krémre "kenem" a javulást, viszont elfelejtettem irni, hogy mióta kenem magam nagyon zsirosodik az arcbőröm, nyakam, vállam, naponta többször törlöm át papirzsepivel, nem tudom ez a krémnek tudható-e be, de inkább a pzs, mint megint GNRH kura

     

    én sem orvosi javaslatra kezdtem, magán akció, saját felelőségemre még a fogi gátlót is abbahagytam, mert akkor a krém nem működik, de megkérdeztem az orvosaimat, aki legutoljára műtött (azt hiszem benne megtaláltam álmaim orvosát) és a lombikos dokimat, de ők csak legyintettek - amúgy jártam vagy 60-nál - nem irtam el -  az elmúlt 20 évben,

     

    a libidóm, nem egy nagy durranás a régi önmagamhoz képest, de a nullánál több, a hajhullás leállását nem ,de ezt már észrevette a párom is:))

     

    az endometriozis.hu és endostop.hu oldalakon szinte mindenki vett a krémből

    előzmény:
    Nyafficica (123)
    2009-11-21  14:40
  3. 2009. november 21. 14:45124.

    Ja, nálam a hormon labor lesz a "perdöntö" orvosi szempontból, de ami alegfontosabb, ha tüneteim javulnak, én már akkor nagyon  boldog leszek. 

     

    Alverde-s cuccokat nézegetünk, dm-ben lehet kapni.

     

    Aztán gyere mindig beszámolni, hogy hogy haladsz!

    előzmény:
    Nyafficica (123)
    2009-11-21  14:40
  4. 2009. november 21. 14:40123.

    Szia!

     

    Tűű doki az MM-ben rendel és nagyon jó endo doki.Ott főként Ir-el foglalkozik, de ért a pm-hez is a többi endos betegséghez.

     

    A krémet nem orvosi ajánlásra kezdtük el, csupán azért, mert a hagyományos pco-kezelés nálunk semmit sem ér, és elbizonytalanodtunk a diagnózisban is. A dokik nem hallottak erről a kezelési módról, akik meg hallottak elutasitják mindenféle tapasztalat nélkül. Mármint hogy nemcsak IR itt a probléma és az ok. Őszintén szólva gondolkozok rajta, hogy én Tűnek meg sem mondom, nem szeretik a dokik az önálló akciókat.

    Én is most hozzá fogok járni, decemberben megyek először, nem nyitnék ezzel.

    Viszont Törpi lehet hogy megkérdezi a véleményét a krémről, ő már elég jól ismeri.

     

    Garatulálok a javuláshoz, szuper hogy nem hullik a hajad.

    Szerinted ilyen hamar hatott a krém? Előtte mennyi ideig hullott?

    Nagyon sajnálom a 8 műtétedet és drukk a babához. 

     

    Bio kozmetikumokban is mégcsak kezdők vagyunk, aagassi jobban tud segiteni.

     

    Tűű doki: www.mensmentis.hu

     

    Érdemes pár héttel elöbb bejelentkezni hozzá.

     

    2 hete használod, akkor Te is "kezdő vagy" , mi is nemsokára startolunk! 

    Esetleg rajtad kivül valaki használja még? Nagyon bizakodunk, eddig hálisten csak pozitiv tapasztalatokat hallottunk. Ha elhagyhatnánk a bogyonkat az lenne a legnagyobb csoda.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930320 (122)
    2009-11-21  13:47
  5. Torolt_felhasznalo_930320
    Torolt_felhasznalo_930320
    2009. november 21. 13:47122.

    Sziasztok,

     

    Öreg endometriózisosként szólnék. Túl vagyok 8 műtéten, diétákon, tornán, egyéb hormon kúrákon, stb, megszabaditottak egy petefészkemtől és még nincs gyerekem, ezért döntöttem úgy, hogy fenntartásokkal ugyan, lesz, ami lesz alapon, de kipróbálom a progi krémet. 2 hete használom. Szemmel látható javulás a hajhullás, alvás és libido (!) téren bár engem először feldob a krém (legalábbis annak tulajdonitom), hogy éjfélig is fenn kukorékolok, de utána mint, akit lelőttek alszom és  még a párom reggeli szöszmötölésére sem ébredek fel, ami pedig nem jár kis zajjal. A hajam már "csak" a száritáskor hullik, de az is csak pár szál, szinte normális. Korábban csak meg kellett rázni a fejem és már vettem is elő a porszivót.Én már rég kidobtam minden felesleges kenceficét egyéb allergia miatt is, natur oliva szappant használok, patikában összeállitott arckrémet, baby shampont (de még ettől is kipirosodik a bőröm), eddig Clinique sminket használtam, de nagyon drága, most semmit. Milyen minden mentes kozmetikumot tudtok ajánlani? A kávéval mi a baj? Nekem naponta egy kell, mert alacson a vérnyomásom. Kiváncsiságból kérdezem, ki az a Tű doki akiról irtok? Kiváncsi vagyok mások véleményére a krémmel kapcsolatban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215749 (1)
    2009-11-12  16:12
  6. 2009. november 21. 10:33121.

    Megyek alverdezni, figyelem a BDIH-t is.

     

    A fogkrém akkor még nyitott dolog.

     

    Törpi, lehet hogy homeost veszek.

     

    És a parfum? Én konkrétan locsolom magamra, ha itthon vagyok akkor is. 

     

    Hol vegyek természetes alapú parfumöt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 21. 09:34120.

    Sziasztok!

    Nyaffi: én is helyi nődokihoz mennék, nem a sajátomhoz. Pécelen lakunk, itt helyben sajna nincs, a 17. kerület a legközelebbi, de ahhoz, hogy oda eljussak, valakinek vigyázni kell a gyerekekre. :((( Ezért nehéz megszervezni. Uram dolgozik, más meg nincs a közelben. A saján nődokim, akihez szerintem már nem is megyek vissza, a Délinél van, az még messzebb van. Ja, és ez a 17. kerületi meg csak 1 nap és csak délelőtt dolgozik, azt hiszem...De a 21 napit azért megcsináltatom. (amúgy azért vicc, hogy egy nagyobb településen nincs nődoki. És ha idős a nő, nincs kocsija, meg semmije, akkor hogy megy be??? Jó, busszal, persze, vagy sehgy... ) Mindegy....

    előzmény:
    Nyafficica (119)
    2009-11-21  09:26
  8. 2009. november 21. 09:26119.

    Hát 3. napira már nem tudsz menni, próbáld meg a 21 napit vagy ciklus végig.

     

    Ha van nálatok rendelő, bármelyik nőgyogyihoz mehetsz, aki  éppen van, vigyél papirodat hogy pm. problémád van, + pcosz, 10 hónapja szültél, elakarod kezdeni a metet, csak egy beutaló kéne.

     Most jött meg, gyerekek, stb. simán fognak irni egy beutalót.

     

    Én pld. viszem az MM-es  papirjaimat, amin rajta van hogy IR és nem is kérdeznek semmit.

     

     

    Én is máshova szaladtam fel, nem a " kezelőorvosomhoz"

     

    Egyébként hospinvestes hormonsor tsh-val együtt 8 ezer körüli.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (117)
    2009-11-20  21:57
  9. Torolt_felhasznalo_215749
    Torolt_felhasznalo_215749
    2009. november 20. 23:25118.
    Pont ma vettem,hát van egy íze. De antibakteriális én most a szájműti miatt vettem biztos ami biztos. Nem a doki mondta,csak ma beugrottam a dmbe,és mivel épp kell fogkrém olyat kerestem amit fogágybetegségnél vagy megelőzni ajánlanak. Mondjuk jó drága,de volt 2ezres másfajta is. Nekem van itthon homeopátiás fogkrémem, de nem szeretem,nekem kell pl. A mentolos íz,de azt nem lehet homeosban az alap. Amúgy homeodent a neve patikában lehet kapni. De a fluort nemtom van e benne.
    előzmény:
    Nyafficica (111)
    2009-11-20  19:10
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 20. 21:57117.
    Most már csak azt nem tudom vérvételre hanyadik ciklusnapon menjek. Gondolom még a krém elkedzése előtt kéne. De akkorra már időpontot sem kapok a nődokinál, aki írna nekem beutalót. Vagy tök mindegy mikor megyek? Mondjuk egy hónapon belül? Nem tudom hogy fogom megoldani, mert a nődoki, akihez mennék (tb-s) délelőtt rendel, ehhez az uramnak szabit kéne kivenni. De már karácsonyra eltettük a szabiját, azon kívül nincs. Magánba meg nem akarok menni, hogy vagyonokat gomboljanak le rólam egy nyamvadt beutalóért.Háziorvos meg nem ír(hat)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 20. 21:03116.

    Szuper! Akkor ez pont jól jött ki.:-)

     

    Köszi csajok, megnézem a termékeket, amiket írtatok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (114)
    2009-11-20  20:54
  12. Torolt_felhasznalo_863790
    Torolt_felhasznalo_863790
    2009. november 20. 21:02115.

    ez remek dolog

     

    Akkor erősen várjuk a tapasztalatokat Tőled is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (114)
    2009-11-20  20:54
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 20. 20:54114.
    Képzeljétek, megjött, akkor tényleg lehetett pé, nem csak én képzeltem be, most néztem a naptárban a jelölést és nem is a múlt héten volt, hanem előtte, így 13 nap múlva jött meg. Pont jó, hogy jövő héten kapom a krémet, mert el tudom kezdeni a használatát a 10 napon :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_427160
    Torolt_felhasznalo_427160
    2009. november 20. 19:41113.

    Ilcsi,  Dr. Hauschka,  Alverde

    én is ezeket használom már egy ideje.

     

    előzmény:
    Nyafficica (111)
    2009-11-20  19:10
  15. Torolt_felhasznalo_863790
    Torolt_felhasznalo_863790
    2009. november 20. 19:21112.

    Jól van, nem akartalak húzni ezzel a bennfenntességgel, csak viccelődtem vele. Az IR szempontjából ez a 3 hónap talán tényleg nem olyan jelentős, pláne, ha a diétát és mozgást próbálod tartani. Ha ez így lesz, akkor Te leszel az egyetlen "tiszta" alanya a krémes terápiának.

     

    Én úgy tudom, h a fluorid az csak ipari melléktermék lett egyszer és mivel lett, gondolták, beleteszik valamibe, h ne kelljen kidobni...így született a fluoridos fogkrém.

     

    Naptejről egyszer Antal Valitól hallottam, h a sima és tiszta olivaolaj is remekül megteszi; meg persze ne menjünk délidőben napra.

     

    Nyaffi! A parodontaxban is van fluorid. Egyébként egyszer az Öcsémnek kellett használnia, mert fogínyvérzése volt, a fogdoki ajánlotta...hát én is kipróbáltam, konkrétan szétmarta a képemet belülről, olyan sós íze van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (109)
    2009-11-20  19:03
  16. 2009. november 20. 19:10111.

    A fluor az méreg. Semmi szüksége nincs rá a szervezetnek.

     

    Én ezt találtam: paradontax fogkrém

     

    Hallottatok róla?

     

    Pm bogyót ne hagyd abba szerintem.

     

    Én Breyer és Rentz dokinőhöz jártam. Egyébkánt R. mondta, hogy enyhe az IR-em,  ne is szedjek bogyót csak diéta és mozgás elég meg negyedévente ellenörzés.

     

    Ha neked is enyhe? Akkor nem létszükséglet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (109)
    2009-11-20  19:03
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 20. 19:05110.
    ezeket a neera-s cuccokat bioboltokban lehet kapni? A rágót is csak ott? Ez a neera nem az, aminek van olyan juharszirupos löttye, amit vízben oldva, paprikával szoktak csinálni méregtelenítésre? Egyszer én is csináltam 6 napig, brrrrrrrr de rossz volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863790 (108)
    2009-11-20  18:27
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 20. 19:03109.

    ok, akkor "tiszta" maradok, és csak krémezek. De a pm gyogyit nem hagyom el. Ha a tsh csökken, akkor nyilván arra is hat a krém, és akkor esetleg a gyogyit is lehet csökkenteni.

    Szerintem IR szempontjából az a 3 hónap már igazán nem oszt, nem szoroz..., vagy nem?

     

    bionsen termékeket próbáltátok már?

     

    Nyaffi, te kihez jártál Tűű előtt?

    Sajnálom, hogy nekem le kellett őt váltanom. Nem tudom milyen ez az Alföldi dr, és hogy vajon mennyire van képben a pcossal. De hát csak képben van, ha ő van Tűű helyett, nem?

     

    naptejet milyet lehet?

    Pl gyereknaptejből? Úgy értem, ha nem faktoros, akkor milyen?

     

    aagassi: Nyaffit a pcos topikból ismerem, meg most a krém és a hajhullás kapcsán váltottunk néhány levelet

     

    A fluor az miért méreg? Akkor mért csinálnak fluoridos fogkrémeket? Hétköznapi ember azt hiszi, az a jó...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_863790
    Torolt_felhasznalo_863790
    2009. november 20. 18:27108.

    Ja, h ilyen bennfenntes vagy Bernátnál , az más. Ha nincs szopi, akkor visszaszívtam az előzőt.

     

    Alverde, igen, abból is csak BDIH-minősítésű cuccokat használok. Gyakorlatilag szinte mindenem az, kivéve a golyós deo-mat (de ha ez elfogy, kipróbálok egy alverdéset).

     

    Rágógumi ilyen, az íze és az állaga is teljesen korrekt:

    http://www.neera.hu/xilitxylitolrago.php

     

    A golyós deo-m most ilyen:

    http://www.neera.hu/php_images/images_s4/633.jpeg

    A legnagyobb nyári melegben sem voltam büdös. Nem magát az izzadást gátolja,  hanem a kellemetlen szagok kialakulását. Az alverdés deo-kat nagyon dicsérik itt a csajok az nlc-s topikban, úgyhogy kipróbálom majd; csak ez még nem fogyott el.

     

    Még fogkrémet kéne váltanom, de azt nagyon; találtam a rágós honlapon fogkrémet is, arra benevezek.

     

    előzmény:
    Nyafficica (107)
    2009-11-20  17:32
  20. 2009. november 20. 17:32107.

    És mit használsz?

     

    Alverde? Néztem a dm-ben már, és vannak jó dolgok.

     

    Tudsz valami jó deot ajánlani?

     

    Vvétel eredményem csak jövö héten lesz, de fel vagyok készülve a rossz eredményre. Kiváncsi vagyok nagyon Tűű véleményére is, már 2 éve hozzá kellett volna mennem, de mindig  pár év fázis késésben vagyok....

     

    Nem volt egyszerű valóban a vv-s napom, de egy rakás pénzem megmaradt legalább. Most tiszta kék zöld ott ahol belém döfte a tűt, tiszta narkós...

     

    Rágógumit milyet veszel? Az arwenes csajszi is letiltotta a másik fajtát. Nem is tudom ,talán a guar van benne?

     

     

    Engem is megnyugtatott a tudat, amikor kihajigáltam a sok mérget.

    A faktoros naptejek sem jók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863790 (104)
    2009-11-20  15:17
  21. 2009. november 20. 17:23106.

    Azt én tudtam, hogy Bendi már alig szopizik, tehát amikor én ajánlottam, hogy Bernát  ne kezdjen metezni én csak az Ir miatt aggódtam.

     

    IR szempontjából, ha Bendi semmit sem szopik már, elkezdenétek együtt a krémmel?

     

     Én kockáztatnék, tutira nem, kivárnék 3 hónapot, amig a krém hat vagy nem hat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 20. 16:13105.

    sok mindent nem írtam le:

    szóval

    Nyaffi: konkrétan a hízás visszaszorítására akartam metet szedni. Bár most fogyok (mert akarok, hízni is azért híztam, mert zabáltam. Persze biztos IR meg mittudoménmi, de akár hogy, magamat okolhatom, mert szó szerint felfaltam a hűtőt nap mint nap. Főleg, amikor feszült voltam, és hát elég gyakran voltam feszült)

    Igen, a combomon is szőrös. Kb. két hetente gyantázom az egész lábamDe nem tudom mit csinálni, a család vagyonát gyantára költjükInzulinra én is kíváncsi lennék, de csak tb alapon nézetném meg, olyat meg nem tudok Bp-en. Van ilyen? Sajnos magánra nem futja jelen pillanatban.

    Hőmet nem mértem. Képtelen vagyok ilyesmire odafigyelni. Amúgy a gyógyszereket is elfelejtem beszedni (ha épp szedek valamit), nagyon hanyag vagyok ilyen téren. De ha beáll egy ciklus, lehet, hogy mérek egy hónapot.

    Irigyellek az új hajakért

    Törpi: nem írtam még de Bendi gyakorlatilag már nem nagyon szopizik. Szinte semmit. Reggel egy kicsit, de az is kb. 2-3 korty, és már megy is tovább, számára a világ már érdekesebb, mint énÍgy a reggeli szopi is lassacskán elmarad szerintem. Amit én nem is bánokEzért is ugrottam fejest ebbe a krém dologba. Na meg, mert utálom a stigmáimat, és szeretnék normális nőként kinézni.

     

    Nyaffi: rajtad felbuzdulva, én is kidobtam néhány krémet deot...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_863790
    Torolt_felhasznalo_863790
    2009. november 20. 15:17104.

    Hahó!  Nyaffi, majd referálj a vv-eredményről! Te HŐS!!! (azért nem volt egyszerű menet ez a vv-es napod)

     

    Bernát! Én is Törpi véleményével értek egyet, amíg a Kisfiad igényli az intenzív szopizást, én nem variálnék bele.

     

    Csajok! Én már hosszú ideje csak natúr- és biokozmetikumokat használok, már dekorból is. Megnyugtat a tudat, h ezt a veszélyfaktort is kiiktattam. Mától pedig csak xilites rágógumit vagyok hajlandó rágni.

     

    Reggel egy nagy bögre tejeskávéval indulok, nekem az kell az életben maradáshoz. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_215749
    Torolt_felhasznalo_215749
    2009. november 20. 14:57103.

    bernát én most ellentmondok Nyaffinak. Amíg meg ya szopi én nem használnám. persze ha most megjön, akkor hajrá, de én nem kezdeném el, amíg magától nem jön meg. ha jólm tudom, Bendi még elég intenzíven szopizik, normális, ha nem jön meg még. Szerintem.

    Kv ügyben szerintem én vagyok a leggázabb, kb 2 órűnként megy le egy tejes kv:(

    előzmény:
    Nyafficica (101)
    2009-11-20  14:27
  25. 2009. november 20. 14:42102.
    ja, ma mostam hajat és fele annyi jött ki mint régebben, pedig kezelem is, a fejbörörm masszirozom és 2 x öblitem vizzel. Sok az új hajacska is. Csak az a dög hullás állna már le.
    előzmény:
    Nyafficica (101)
    2009-11-20  14:27

Címlap

top