Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándékötletek karácsonyra

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. október 14. 08:34
Közeleg a karácsony és sajnos sokak anyagi helyzete rosszabb mint tavaly, ezért szeretném ha megosztanátok velem és a többi topik látogatóval,hogy ki milyen ötletet talált ki a családtagoknak,párjának vagy gyerekének, és hogy ki mit szeretne beleértve téged is.
  1. 2009. november 13. 09:42176.

    a könyvben lévő dolgokhoz vannak sablonok is

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 13. 09:33175.

    nem tudom pontosan,de rákerestem és egy bp-i üzlet oldalán találtam mágnest,gondolom,a többi hobbyboltban is hasonló árban lehet

    http://www.hobbizas.hu/search/node/m%C3%A1gnes

    Egyébként amit írtam még hozzá,a dekorgumi,nálunk az A4-es kb 100.-Ft és van minden féle színben,flittert a tescoban vettem 100-200Ft volt a csomaggal (a partykellékes,ill.a kreatívos résznél volt kitéve),a díszítéshez való "gyöngyöt" pedig szintén Tescoban vettem a fenyőre való gyöngygirlandot,ez is van több színben,5 v. 10 méteres,már nem tudom,és ezt szoktam darabolni.Ezekkel az apró csalásokkal sokat lehet spórolni,mert ha rendes gyöngyöt akarsz venni,drágák.

     

    Képeslapot is magunk készítjük a gyerekekkel,a család baromian szereti,már várják az ünnepek előtt.Teszek még fel képeket,meg közben előszedtem a könyvből készült képeket,amiket ígértem nektek.

    előzmény:
    misslissy (174)
    2009-11-13  08:19
  3. 2009. november 13. 08:19174.

    Nagyon köszi, biztos meg próbálom majd elkészíteni őket ! A hűtőmágnes is jó ötlet, arra is gondoltam már! Nem tudod mennyibe kerülhet egy mágneslap? És milyen kiszerelésben adják:)???

    előzmény:
    32kriszti (173)
    2009-11-12  23:31
  4. 2009. november 12. 23:31173.

    Kérdezted,hogy hogy készültek  hómanóim?

    Szerintem nagyon egyszerű,leírni bonyolultab,mint elkészíteni.Magamtól agyaltam ki,hogy hogy is legyen,és az otthoni dolgokat igyekeztem  hasznosítottam,de biztos másképp,másból is lehet.

    Volt itthon fehér polár anyagom,ebből vágtam kb 10x20cm-es téglalapokat és a sarkait lekerekítettem,ez lett a ruha.Fogtam egy üdítős kupakot(nem látszik,ezért lehet bármi) ez lett a törzse,hogy ne legyen lapos.A kupakra ragasztópisztollyal rögzítettem a kezet-lábat (pl zseníliadrótból),majd bevontam a ruhával (persze rögzítettem az anyagot a kupakhoz,illetve oldalt,hogy az alja és a "karöltő maradjon csak nyitott).Ezután felragasztottam a fejet,homlokrésznél körberagasztóztam,ide került egy darabka anyag sapinak,amit a vége előtt megkötöttem rafiával,ez lett az akasztója is.Aztán már csak a díszítés van: arc rajzolása,esetleg sál felkötés (én zseníliadrótot tekertem rá e célból),ill. gombnak pici gyöngyök.

     

    Fillérekből ki lehet hozni,persze lehetne varrni,de én ezt az egyszerűbb megoldást választottam,ilyet kis jelképes ajándékot kaptak végül az óvónők,fodrászom,stb és maradéktalanul sikert arattunk vele,ráadásul együtt tudtuk csinálni a gyerekekkel. 

     

    Másik filléres ajándékunk a saját készítésű hűtőmágnes volt.

    Volt itthon vágható mágneslapunk,de szerintem hobbyboltban kapható (de szóróajándékként szoktak ilyet adni különböző cégek,pizzéria,stb a saját logójukkal) ,vettem hozzá színes dekorgumit  (de akár karton is jó),meg díszítéshez csillogó flittert,gyöngyöt.Ez is fantáziára van bízva,meg persze az is,hogy milyen formát készítessz.Akár egy kisebb (igzolvány kép nagyságra gondolok)fotó is ráragasztható.

    előzmény:
    misslissy (161)
    2009-11-12  09:50
  5. 2009. november 12. 22:31172.
    Na elküldtem a címedre. Ha megkaptad, akkor írj és mondj róla véleményt.
    előzmény:
    Sarapod2 (171)
    2009-11-12  22:02
  6. 2009. november 12. 22:02171.

    És a kép róla ? Nagyon kiváncsi vagyok rá !

    Ha itt nem akarod, elküldöd e-mailbe, ha megírom privibe a címem?

    előzmény:
    heni_1124 (168)
    2009-11-12  15:17
  7. 2009. november 12. 21:41170.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék én is:)!

     

    Nálunk a karácsony mindig egyben pörgős, egyben nyugis:)! 24.-én délelőtt szüleim főzik a halászlevet és a rántott halat, majonézes burgonyával (ez nálunk hagyomány), addig tesóm és én díszítjük a fát, miközben karácsonyi vígjátékokat nézünk. Délután jönnek nagyszüleim (apukám szülei, anyukám szülei már sajnos nem élnek), ilyenkor kártyázunk, beszélgetünk. Aztán nálunk mindig 6-kor van a vacsora, utána 7-kor megnézzük mit hozott a Jézuska!

    Utána hazakísérjük a nagyszüleimet, imádok ilyenkor a kihalt utcákon sétálni a csípős hidegben.

    25.-én nagymamám főz, jönnek keresztszüleim, unokatesóim, összegyűlik a család. Ez is hagyomány. Este utána megyünk tesóm legjobb barátjáékhoz, ott koccintunk.

    26.-án pedig egész nap pihenünk, kártyázunk, társasozunk.

     

    Nálunk ilyen a karácsony, és ha egyszer nekem családom lesz, ugyanilyen lesz!

     

    Ajándékok idén nekem saját készítésüek lesznek többnyire! Még körvonalazódnak:)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398317 (1)
    2009-10-14  08:34
  8. Torolt_felhasznalo_538860
    Torolt_felhasznalo_538860
    2009. november 12. 15:25169.
    Amúgy én is szoktam előre tervezni! Már van menülistám, ajándéklistám (aminek a fele ki van pipálva), meg takarítólistám. Amiket érdemes, azokat egy héttel előre megcsinálom pl. fürdőszoba csempe, ajtók stb. takarítása. Aprósütiket jó előre legyártom, de a tiramisut meg a kalácsot csak 22.-én mivel az szerintem frissen jó. 23.-án csak porttörlés, meg felmosás marad. Szóval készülök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (163)
    2009-11-12  12:38
  9. 2009. november 12. 15:17168.

    Sziasztok!

    Elhoztam a párnahuzatot amiről meséltem. Hát valami gyönyörű!!
    A párnát is megvettem hozzá, már rá is húztam gyorsan.
    Nagyon szép!! Biztosan imádni fogja a párom is!
    Mostmár legközelebb bátran merek rendelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_538860
    Torolt_felhasznalo_538860
    2009. november 12. 15:13167.

    Nálunk azért sűrű, mert a párom és az én családomban is megszokott hagyományok vannak, amik összeadódtak. A nagyszüleimnél kb. 30 éve 2 órakor találkozik az egész család 3 gyerek + férj + 7 unoka. Ebből én sem szeretnék kimaradni, mivel édesanyám meghalt és ilyenkor róla is megemlékezik a család. A párom anyukáját sem hagyhatjuk ki mivel ő apukája is meghalt és nem tehetjük meg, hogy egyedül ünnepeljen. ja és felette lakunk, úgyhogy hülyén jönne ki ,ha nem töltenénk vele egy kis időt szenteste.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 12. 14:28166.

    Kedves Ada!

     

    Mindig a ház asszonya alakítja ki a szokásokat, házasság előtt vagy után, régen és ma is, hirtelen vagy fokozatosan, de így van. Így volt anyóséknál és anyukánál is, csak ilyenkor már nem hívják fel rá a figyelmet, mert nekik kényelmesebb úgy.

    Ez az ünnepek szervezésénél is igaz. Ha nem érzitek magatokat külön családnak, hanem elsősorban gyerekei maradtok szüleiteknek, hát...

    Nálunk a szenteste és karácsony első napja is "szent". Sütkérezés, nyugalom, zene, tespedés. Ezután lehet utazgatni rokonokhoz, ill. nekik hozzánk.

    De tudom, ahány ház, annyi szokás!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538860 (162)
    2009-11-12  11:30
  12. Torolt_felhasznalo_947188
    Torolt_felhasznalo_947188
    2009. november 12. 14:12165.
    Most találtam, nézzétek meg MESKA címen..
  13. 2009. november 12. 14:06164.

    Nálunk is nagy felhajtással, de én azt szeretem :)

     

    Úgy kezdődik, hogy advent minden hétvégéjén vacsorát is adunk, és máshoz is megyünk - imádok főzni, sütni, így ez inkább élmény, mint fáradság. Imádom megtervezni :) Már ki is mentek a meghívók.

     

    Huszonnegyedikén a férjemmel feldíszítjük a fát - az obligát finom alkoholnemű elfogyasztása mellett, a kellő ihlet megszerzéséhez. Délután az előkészített kajákat pirosra sütöm, melegítem, tálalom, miegyéb, a férjem beüzemeli a fényeket, gyertyákat, kikészíti az ajándékokat - és várjuk a vendégeket. Minden évben tizenvalahányan jönnek, ennyi a szűk család. Szenteste együtt ünneplünk. Másnap anyósékhoz megyünk, harmadnap édesapámhoz. Negyednap a barátoké. Utána pedig már utazni szoktunk, hogy jó pár napban valami jó helyen szilveszterezzünk :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538860 (162)
    2009-11-12  11:30
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 12. 12:38163.
    SOha nem értettem, mire kó, hogy felnőtt emberek "jajjnemlehetanyukánakmegmondani" alapon miért rohanják végig az ünnepet. Anyuka minimum 50 éves, fel fogja fogni, hogy felnőtt emberek saját szokásokat alakítanak ki. Nálunk a készülődés sokkal hamarabb kezdődik, tervezgetés, vásárolgatás stb. A konyhai teendőket mindkeeten szeretjük a férjemmel, így az nekünk külön szórakozás. Aztán 24-én kettesben töltjük a Szetestét -ezt közöltük a szülőkkel abban az évben, amikor összeköltöztünk, hogy mindenki a családjával ünnepel s végső soron mi ketten vagyunk egy kis család. 25-én nagy családi ebéd van nálunk szülőkkel, testvérekkel, majd 26-án baráti karácsonyt tartunk. Meg kb. 29-én egy "sütipusztító partit" :-) Hát így. Béke van, nyugalom és kényelmes ünnep.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538860 (162)
    2009-11-12  11:30
  15. Torolt_felhasznalo_538860
    Torolt_felhasznalo_538860
    2009. november 12. 11:30162.
    Érdeklne, nálatok hogyan telnek az ünnepek? Csak mert nálunk tiszta őrület. Dec. 22- sütés, dec. 23-takarítás, este fadíszítés. Ez még hagyján. Dec. 24. 11-re megyünk apuékhoz, 2-re nagyszülőknél találkozik én részemről az egész család, 6-ra anyósnál gyülekező, aztán feljön mindenik hozzánk. Mindenhol megjön a Jézuska és mindenhol teülj-terülj asztalkám, s ha véletlenül nem lennél éhes, akkor megtömnek.Dec.25 mindenki nálunk ebédel. Este talán van egy kis nyugi, amikor az ember tud örülni az ünnepnek és nem rohan. 26-tól kezdődik a barátok, ismerősök rajzása. Amúgy imádom a karácsonyt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 12. 09:50161.

    Szia!

     

    Hát ezeket hogy a csudába csináltad???

     NAGYON TETSZENEK!!!!

    előzmény:
    32kriszti (160)
    2009-11-12  08:47
  17. 2009. november 12. 08:47160.

    látom már,este hibát hibára halmoztam,de sebaj. Szóval az egyik cd-s kép felirata az lett,hogy hómanók.Ez természetesen nem ahhoz a képhez tartozik,csak  a megfelelő kép nem töltődött fel hozzá.

    Most pótlo- ------->

    előzmény:
    32kriszti (157)
    2009-11-11  23:45
  18. 2009. november 12. 00:03159.

    na,ezt jól megírtam,természetesen nem kesztyű és fakanál szabásmintáim vannak,hanem kesztyű és fakanál BÁB szabásmintáimA bábszínháznál pedig természetesen a paravánra gondoltam,látszik,hogy késő van

    Annyit még akartam írni,hogy fényképes pólóhoz,párnához lehet vásárolni olyan "papírt"(nem tudom,mi a neve,majd utána nézek),amire otthon is kinyomtathatjuk a képet és rá kell csak vasalni a textíliára.Biztos olcsóbban jön ki,mintha megrendelnénk a szolgáltatást,ráadásul elmondhatjuk,hogy mi készítettük. 

    előzmény:
    32kriszti (157)
    2009-11-11  23:45
  19. 2009. november 11. 23:46158.

    Sziasztok!

     

    Tök jó ez a topic, úgyhogy én is csatlakoznék... :)

     

    Nálunk a tavalyi karácsony elég érdekesen sült el: a férjemnek van 4 tesója, 4 sógornője, szülei és 5 unokahúga... Én még alig vettem részt ilyen közös karácsonyban náluk, úgyhogy annyira nem tudtam, mi a szokás... Kérdeztem, hogy kire kell gondolni az ajándékoknál. Mondta, hogy hát mindenkire. Az 15 ember... Én mindig is jobban szerettem a saját készítésű ajándékokat, úgyhogy mondtam, csináljunk valamit akkor mindenkinek, mert így is anyagi csőd az egész.
    A férjemnek tök jó a kézügyessége, csinált mindenkinek színes gyurmákból gyurmanyakláncot, azt, amit henger alakúra kell gyúrni, szétvágni és pár perc alatt ki kell sütni és kőkemény lesz. Mindenkinek valami rá jellemző mintát talált ki, pl. aki szereti a hajókat, annak hajósat, meg ilyenek. Tök jól néztek ki, de szerintem nagyon nehéz, legalábbis én nem tudtam volna megcsinálni. :) Persze a gyerekeknek még kellett venni valamit, rúluk igazából még a mai napig sem tudom pontosan, minek örülnének... :S

    A vége a dolognak az lett, hogy tök sokáig kínlódott a nyakláncokkal és hát ennyi embernél az alapanyag sem volt olcsó és mi meg semmit sem kaptunk, mert hogy sok a gyerek, nekünk meg még nincs... :/ Úgyhogy mondtam neki, idén mi is csak maximum a gyerekeknek adunk valamit, de fogalmam sincs, mit lehetne, ami kijön olcsón és örülnek is neki...

    Egyébként a férjemmel megismerkedésünkkor már megbeszéltük, hogy egymásnak is csak saját készítésű ajándékokat adunk mindenre, mert az sokkal személyesebb... Többek között eddig csinált nekem
    -az előbb említett gyurmából rózsákat,
    -karkötőt (gyurmásat, amiben végtelen jel van, fonottat),
    -kaptam képet, ami olyan, hogy 4 dekorcsempe van egymáshoz ragasztva, így középen egy kört ad kis és ott van benne egy közös fotónk
    -én csináltam neki egy olyan naptárat szülinapjára, ami megismerkedésünktől a következő szülinapjáig tartott: minden hónapban kigyűjtöttem sms-eket, msn-beszélgetéseket és azokat írtam rá, meg közös fotóink voltak rajta és egy pár üres lap, hogy lehessen folytatni is :)))
    -varrtam jelképes plüssfigurát...

    Hó végén megint itt a szülinapja és még fogalmam sincs, mit adjak neki... De lesem itt az ötleteket. :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 11. 23:45157.

    Sziasztok!

    Az estém ráment,de végig olvastam a topicot

    Jó kis ötleteket írtatok,én is hoztam párat.

    Volt,hogy fából (rétegelt lemezből) készítettünk ajándékokat,a férjem vágta,csiszolta,én pedig díszítettem őket.Készült így pzs-tartó,kilincstábla, poháralátét-készlet(ez utóbbi szalvétából kivágott mintákkal lett díszítve).De ajándékoztam már zsinórozott  és díszített üvegben sk. Baileist is,ill.a lányomnak tavaj a férjem készített babaágyat,én pedig varrtam bele ágyneműt a babához,amit vettünk neki.

    Nálunk nagy siker volt a fotóbemutatós cd  (fényképek,aminek lejátszása altt stílusban hozzáillő zene szól),ezt simán számítógépes progival el lehet készíteni. 

    Ötlet lehet kisgyereknek pl. báb,bábszínházzal,amit akár fából,vagy erősebb kartondobozból is elkészíthetünk némi függönnyel kombinálva. Kesztyű és fakanál szabásmintáim vannak,ha érdekel valakit.

    Bébiételes üvegből készíthetünk mécsest egy kis üvegmatricafestékkel díszítve,vagy agyagcserépből angyalkát,harangot,a díszítések egyedivé teszik a tárgyakat.

    Sima pezsgőt,bort is személyessé tehetünk,ha ezüst vagy arany üvegmatrica kontúrral  írjuk rá a személyre szóló jókívánságokat,vagy akár leáztatjuk az eredeti cimkéjét és helyére egy sk. személyreszabott cimkét ragasztunk,erre a célra is jó a szalvétatechnikához használatos hobbyragasztó.

    Tovább megyek,rossz cd-t,dvd-t is fel lehet használni,szalag rátételével akár kis kép készíthető,vagy simán,csak kép ráragasztásával akár poháralátét is lehet,de használhatjuk alapnak is egy szép kis asztaldíszhez(ebben az esetben ragasztópisztollyal kell rögzíteni hozzá a gyertyát,fenyőágat,különböző terméseket. 

    Zsinórozással (lehet natur,vagy színes) vagy szalvétatechnikával készíthetünk konzervdobozból ceruza,fakanál vagy épp fésűtartót.Nem muszáj karácsonyi díszítéssel,a fürdőszobaihoz jó pl a kagylós,konyhába gyümölcsös,cerucához pedig az új gazdira jellemző dolog (mesefigura,stb).

    Van egy kreatív könyvünk,egyszerű,gyerekekkel együtt is elkészíthető ötletek vannak benne képekkel,leírásokkal együtt,bár tavaj már feltettem egy topicba,hátha ti még nem láttátok és ötletet tudtok meríteni belőle,holnap beszkennelem.

    Bocs,hogy hosszúra sikerült

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 11. 20:29156.
    Párom unokahugának ( 3,5 éves Kis Tündér ) meg csinálok egy mézesházikót, valami szép nagyot, színeset. Meg hogy szét ne kapja rögtön, csinálok neki mézesfigurákat megenni, meg ezt kap az egész családja(szülei). Thomas a mozdonyt ,,kell,, valahogy barkácsolnom mézesből, imádjamég nem tudom, hogy fogom kivitelezni, de megoldom..:) Meg gondoltam csináltatok neki egy Thomas-os puzzle-t, nem olyan veszélyesen drága..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. november 11. 20:26155.
    Aztán gondoltam, rendelek neki teát internetről, valami szép díszdobozzal, mert ezt is nagyon szereti. ,,Apósom,, tuti ezt kap, citromos zöld teát angyalkás dobozzal. De akkor már megéri többet rendelni, a postaköltség ígyis- úgy is annyi. Párom anyukája is talán kap gyertyát, meg mézesdobozt... Megbeszéltük, hogy senki nem ad senkinek komoly ajándékot, és ennek szerintem mindenki örülni fog
    előzmény:
    Timcccs (154)
    2009-11-11  20:21
  23. 2009. november 11. 20:21154.
    Szia! Ne érezd kevésnek, hiszen nem az ajándék mennyisége számít, hanem a mondanivalója, és egy saját készítésű ajándéknál ,,beszédesebb,, nincsen. Főleg, ha személyes-legyen az bármilyen apróság, tuti sikerLassan kezd körvonalazódni, hogy ki mit kap tőlem, de még nem teljes a kép. Az egyik Jóbarátom kap egy mézeskalács szánkót megpakolva saját készítésű bonbonnal és csokival... A Barátnője meg kap egy mézeskalács dobozt, vagy valamit mézeskalácsból... Anyukámnak zselégyertyát csinálok, Karácsonyit. Fahéjrúddal, naranccsal stb. És ő is kap mézeskalács dobozt, meg egy gyertyatartót(szintén mézesből), amihez már meg is vettem az illatos gyertyát. Apukám is kap bonbont, sütit, csokit... Meg viszek nekik amúgyis egy rakás sütit Kari előtt, mert nem jó a sütőjük.. Párom nehezebb eset volt, egy biztos: mézes puszedli, ezerféle ízesítéssel ölni tudna érte...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538860 (148)
    2009-11-11  15:36
  24. Torolt_felhasznalo_299579
    Torolt_felhasznalo_299579
    2009. november 11. 20:03153.

    Sziasztok,

     

    az az ötletem támadt, hogy tenyérlenyomatokat szeretnék sálakra rátenni és azokat adni ajándékba az érintetteknek...

     

    De valami tartós megoldást szeretnék, hogy a lenyomatok pár év múlva is rajta legyenek a sálon, mert ugye szeretném ha használni is tudnák. De a mosások alkalmával se jöjjön le....

    Ilyen tartós megoldási ötletek kellenének...

     

    A hímzés varrás kilöve, mert olyan ügyes sajnos nem vagyok, a lenyomat anyagra való nyomtatása pedig szerintem nem elég tartós... 

     

    Várom a segítségeteket!!!

     

    Köszönöm, köszönöm!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398317 (1)
    2009-10-14  08:34
  25. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2009. november 11. 18:36152.

    A párnákat anyagmaradékból ill. a színkombináció változtatásával el lehet készíteni.

    Egy másik, tavalyi takaró, szintén anyagmaradékból lett dekorálva az anyagfelület.

    A lányka ruha eredetlieg egy kis blúz szabásmintája volt. Patenttal záródik a vállon.

    A pizsi nadrágot magamnak varrtam, de ajándéknak sem rossz.

     

    És szerintem ne érezzétek rosszul magatokat karácsonykor, hogy "csak" ennyire futotta, mert az a fontos, hogy szeressétek egymást, és együtt tudtok lenni!

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top