Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ünnepi ételek

zsebibaba50
Létrehozva: 2009. október 10. 15:19

Kedves Fórumozók!

 

Azért indítottam ezt a topikot, hogy sok háziasszonynak segítséget nyújtsunk az ünnepi ételeink elkészítéséhez, megoszthassuk egymásssal jól bevált receptjeinket.

Előételek, főételek, egytálételek, sültek,köretek,  sütemények, koktélok, tárgyában. 

A kérésem a következő lenne:mivel a topik címe is ünnepi ételek címszóval szerepel, más jellegű recepteket most ne írjunk ide.  

Hajrá lányok, írjatok, mivel egykettőre itt lesznek az ünnepek.  

  1. 2009. október 22. 22:0451.

    Sziasztok Lányok!

    Holnap remélem több időm lesz és teszek fel új recepteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 22. 14:1550.
    Most látom, hogy lejjebb Molly49 épp ezt a receptet írta be. Tökéletes!!!
    előzmény:
    lendora (49)
    2009-10-22  14:12
  3. 2009. október 22. 14:1249.

    Andi1976 írta be, van blogja is "andikonyhaja"

    Otthon pontosan megnézem és beírom

    Én is ezt készítem, ez vált be a legjobban, valamint Latsiáé is.

    Bocsánat, sziasztok

    előzmény:
    kobasica (44)
    2009-10-20  17:08
  4. 2009. október 22. 14:0648.

    Ez gyönyörú és nagyon ötletes

     

    Üdv Nóra

    előzmény:
    bkrisztika (13)
    2009-10-10  16:08
  5. 2009. október 21. 22:2947.
    Szia! Nagyon szépek a beiglik, gratulálok!!!!!
    előzmény:
    hethegy (45)
    2009-10-21  19:35
  6. 2009. október 21. 19:3746.
    ... a liszt 1/2 kg bocsi lemaradt.
    előzmény:
    hethegy (45)
    2009-10-21  19:35
  7. 2009. október 21. 19:3545.
    Karácsonyi beigli

     

     

    Hozzávalók:

     

    ˝ kg liszt /vitamill/

    15 dkg zsír

    10 dkg ráma

    8 dkg porcukor

    2,5 dkg élesztő

    2 tojássárgája

    1,25 dl víz

    1 csipet só

    ˝ citrom leve

     

    A tésztához valókat a dagasztógépbe tenni /nálam 8-as program /folyadék, tojás,ráma,zsir  és a többi. A  dagasztás lejártával ami 20 perc kivenni és a hűtőbe tenni ˝ órára. Kivéve liszt nélkül kinyújtani 2 db téglalapra és tölteni, majd feltekerni, tojássárgájával kenni, teljesen megszárítani, majd újból megkenni és újból teljesen megszárítani.  Tetejét sütés előtt szurkálni villával. 180 fokra előmelegített sütőbe kb. 35 percig sütni.

     

    Töltelékek:

     

    Dió: 20 dkg dió, 10 dkg mazsola, 5 dkg keksz /darált/, 10 dkg cukor, 1,25 dl víz, fahéj, citromhéj.

    Mák: 20 dkg mák, 10 dkg mazsola, 5 dkg darált keksz, 10 dkg cukor, 1,25 víz, fahéj, citromhéj.

     

    Vizet felforralni és az összekevert töltelékre önteni, jól kikeverni és hűteni. Hidegen kenni a tésztát.

     

    A TÉSZTA ÉS A TÖLTELÉK EGY SULYÚ LEGYEN

    Én már hosszu évek óta ezt csinálom és mindig sikerül. Mellette a gyümölcskenyér van csokival bevonva.

    előzmény:
    kobasica (44)
    2009-10-20  17:08
  8. 2009. október 20. 17:0844.

    Sziasztok!

     

    egy regebbi karacsonyi topikban olvastam par eve egy bejglireceptet. Egy lany irta be, akinek cukrasz az apukaja. Volt egy csomo fenykep is, reszletes leirassal. Kiprobaltam a receptet es az volt az eddigi egyetlen, ami tenyleg bevalt es finom volt. Nem emlekszik valaki ra? Sajnos nem tudom, hova tettem..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 19. 21:3743.

    Szia Ili!

     

    Örülök, hogy csatlakoztál, hozzál finom recepteket, főleg kipróbáltakat, ami igazán nagyon finom.  A topic-nyitás szövegét kissé rosszul fogalmaztam meg, mert nemcsak a karácsonyi, hanem bármilyen ünnepi alkalomra való  receptekre lesz itt szükségünk. Amint lesz egy kis időm, még teszek fel újakat.

    Bármilyen jó ötleteket is lehet adni.

    előzmény:
    hethegy (40)
    2009-10-19  17:36
  10. 2009. október 19. 17:4242.

    .és még mindig nem pontos, a liszt 1/2 kg.

     

    Bocs.

    előzmény:
    hethegy (41)
    2009-10-19  17:39
  11. 2009. október 19. 17:3941.
    ...bocs a recept lemaradt:.. Havas házikó

    Hozzávalók:

     

    ˝ kg liszt2 csapott teáskanál sütőpor20 + 2 ek kristály cukor20 dk hideg margarin2 dl tejfölt 2 üveg meggybefőtt/720 gr/6 dl tejszín, 2 zacskó habfixáló 4 púpozott ek kókuszreszelék, 1 ek porcukor

                sütőpapír

     A sütőporral elvegyített lisztet 20 dkg cukorral, a feldarabolt vajjal és a tejföllel  /robotgéppel/, majd hideg kézzel gyorsan összedolgozzuk. A tésztát 15 egyforma darabokra osztjuk, és kb 1 órára hűtőszekrénybe tesszük.Meggybefőttet közben lecsöpögtetjük, és néhány szemet a díszítéshez félreteszünk /kb 16 szem/ .Lisztezett deszkán 5 tésztadarabot egymás után16x20 cm méretű lappá kinyújtunk. Minden tészta hosszanti oldalára egymás mellé 12-12 szem meggyet teszünk és a lapot innen fogva feltekerjük. Az 5 tekercset sütőpapíron szorosan egymás mellé tesszük és finoman összenyomjuk. Előmelegített sütőben 200 fokon kb. 30 perig sütjük. Közben a megmaradt 10  tészta darabot, a megadott méretre kinyújtjuk, ugyanúgy 12-12 szem meggyel megrakjuk és feltekerjük. Az 5 tekercsből összenyomott lapot kivesszük és hűlni hagyjukA tepsiben a maradék tekercsekből 4,3 és 2 db-ot egymás mellé fektetve enyhén  összenyomunk. A megmaradt 1 tekercset is melléje helyezzük, majd 200 fokon 30 perc alatt megsütjük. A megsütött és enyhén összenyomott kis tekercseket ha kivettük, kihűtjük. Tehát lesz 1 db 5 tekercses, 1 db 4 tekercses, 1 db 3 tekercses, 1 db 2 tekercses, és 1 db 1 tekercses tésztánk , ebből  készítjük a tetőt.Kemény habbá verjük a tejszínt, apránként beleszórunk 2 ek cukrot és a habfixálót.A házikó elkészítéséhez a kihűlt lapokat a legnagyobbal kezdve, nagyság szerint óvatosan egymásra tornyozzuk, az egyes rétegek közé mindig kevés tejszínhabot teszünk. /Nem kell sok/ Ha egymásra tettük és kialakult a háztető, az egészet tejszínhabbal bevonjuk, hűtőbe tesszük kb 1 órát, majd kivéve kókuszreszelékkel és porcukorral vastagon meghintjük. Tetejére 1 sor meggyet ültetünk.Ha Hullala tejszínt használsz, akkor nem kell a habfixáló.
    előzmény:
    hethegy (40)
    2009-10-19  17:36
  12. 2009. október 19. 17:3640.

     Nagyon örülök, hogy rátaláltam a topikra. Igaz még nem teljesen olvastam vissza, de már így is nagyon sok ötlettel találkoztam.

    Ha megengeditek én is szeretnék Hozzátok csatlakozni.

     

    Szeretném tovább adni a Havas házikó receptjét, nagyon mutatós, én ajándékba készítettem el.

     

    Üdv:  Ili

    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-10  15:19
  13. 2009. október 19. 06:5339.
    Bocsánat lányok, de ezt a szöveget véletlenül tettem ide, nem ide szántam.
    előzmény:
    zsebibaba50 (38)
    2009-10-19  06:43
  14. 2009. október 19. 06:4338.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Ma nagyon korán keltem, már 1/4 5 kor kivetett az ágyam. Fájdítottam a karjaimat és nem tudtam aludni, így felkeltem.

     

    Annyi előnye volt a korai kelésemnek, hogy az "Ünnepi ételek" topicba beírtam egy kipróbált kuglóf receptet.

     

    Ha jól emlékszem Fati kérte.

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 19. 06:3237.

    Márványkuglóf:

    300 g vaj, vagy margarin, 275 g cukor, 1 tasak vaniliáscukor, 1 üvegcse rumaroma, 1 csipet só, 5 tojás, 375 g búzaliszt, 4 csapott teáskanál sütőpor, kb 3 evőkanál tej, 20 g kakaópor, 20 g cukor 

    2-3 evőkanál tej.

     

    A  tésztához a vajat, vagy margarint keverőgéppel a legmagasabb fokozaton jól kikeverjük. A cukrot, vanillincukrot, aromát és sót apránként hozzáadjuk és addig keverjük, amíg egyenletes masszát kapunk. A tojásokat egyenként /mindegyiket 1/2 percig/ belekeverjük.

     

    A lisztet a sütőporral elvegyítjük, átszitáljuk és tejjel felváltva a középső fokozaton adagonként belekeverjük /csak annyi tejet tegyünk hozzá, hogy a tészta a kanálról leváljon /. A tészta 2/3-át egy 24 cm átmérőjű, (kikent) kuglófformába töltjük.

     

    A kakaót átszitáljuk és a cukorral és tejjel együtt a fennmaradt tésztába keverjük úgy, hogy az újra a kanálról leszakadjon.

     

    A sötét tésztát a világos tészta tetején elosztjuk, majd villával spirál alakban a tésztán áthúzzuk úgy, hogy márványos erezetű legyen. A formát a sütő rácsára helyezzük.

    Légkeveréses sütőnél: 160 fok (előmelegítés nélkül)

    gázsütőnél: 2-3 fokozat (előmelegítés nélkül)

    sütési idő: 60 perc

     

    A kuglófot kb.10 percig a formában hagyjuk, majd süteményrácsra kiborítjuk és hűlni hagyjuk.

    Tálalás előtt porcukorral megszórjuk.

    Ötlet: Jól becsomagolva a kuglóf 1 hétig eltartható. Lefagyaszható

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 17. 17:2136.

    Ezt a fajta bejglit az idén fogom kipróbálni

    Bejgli

    A receptből 6 db fél kilós bejgli lesz.

    A tésztából 6 db 27 dkg tésztának kell kijönnie. A tölteléknek ugyanannyi dkg -nak kell lennie mint a tésztának. Tehát egy 27 dkg-os tésztát 27 dkg töltelékkel kell megtölteni.

    A tészta hozzávalói ( 6 db bejglihez ) 

    90 dkg liszt, 25 dkg margarin, 12.5 dkg zsír, 10 dkg porcukor, 2.5 dkg élesztő, 1 dkg só, 2 db tojássárgája

    1 dl hideg tejszín és kb. 2,5 dl hideg víz vagy amennyit felvesz a tészta gyúrás közben. A tészta annyira legyen puha, hogy ha a gyúródeszkán a tenyereddel szétnyomod akkor feltekerhető legyen. A víz mennyiségét minden esetben a liszt minősége határozza meg!

    Az élesztőt a lisztbe bele kell morzsolni, nem kell keleszteni. A tésztának keménynek kell lennie.

    A tésztát az összeállítása és a kimérése után kb. 20 percre tegyük hűtőbe.

    Kb. 20 * 25 cm-es téglalap alakúra kell nyújtani a tésztát.

    Célszerű előző nap elkészíteni, betölteni a bejgliket és csak másnap reggel sütni!

    A titkok : A tészta nyújtásánál sem a deszkát, sem a tésztát nem kell lisztezni. Délután mikor elkészül a bejgli akkor le kell kenni tojássárgájával, hagyni kell száradni, este le kell kenni tojásfehérjével. Éjszaka hűvös helyen de nem hűtőben kell tárolni. Ha meleg helyen van tárolva akkor túlkel.

    Csak reggel szabad sütni! Akkor már nem kell újra megkenni semmivel, hanem hurkapálcikával megszurkálni középen a legaljáig a tésztának. Ez azért fontos, hogy a gőz ki tudjon belőle jönni. Légkeverős sütőben, középen, 180 fokon, 25-30-ig kell sütni.

    Mák  vagy  dió töltelék ( 6 db bejglihez )

    85 dkg mák vagy dió, 50 dkg kristálycukor, 15 dkg zsemlemorzsa

    mazsola, őrölt fahéj, sok reszelt citromhéj, késhegynyi őrölt pirított szegfűszeg

    0.5 liter víz

    A vizet a cukorral jól fel kell forralni. És utána ráönteni a többi összekevert hozzávalókkal. Jól ki kell hűteni. Célszerű előző nap elkészíteni.

    Tehát 6 db mákos vagy 6 db diós bejglihez. Ha 3-3 db szeretnénk készíteni akkor természetesen  mákhoz vagy a dióhoz felezni kell a cukrot és zsemlemorzsát is.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. október 13. 20:1635.

    Tokaji borleves pirított mandulával

     

    Hozzávalók: 5 dl tokaji furmint, 3 db tojás, 100 g kristálycukor, 30 g vanilia pudingpor, 30 g szeletelt mandula, 30 g mazsola

    ízlés szerint: egész fahéj, egészgfűszeg, citromhéj, citromlé

     

    Fűszerkivonatot csinálunk: az egész fahéjat, szegfűszeget, citromhéjat 2 dl vízben jól felfőzzük és leszűrjük. Már el is készült.

    A mazsolát megmossuk és beáztatjuk. A bor felével elkeverjük a kristálycukor felét, a vanilia pudingport, tojássárgákat és a leszűrt redukciót, vagyis a fűszerkivonatot. A bor másik feléhez teszünk 2 dl vizet, lefedjük és feltesszük forrni. Míg elforr, a tojások fehérjéből habot verünk. Ha félkemény akkor tesszük hozzá a kristálycukor másik felét és addig verjük, míg a cukor el nem olvad. A forrásban lévő bort a tojássárgás krémporos tömeghez öntjük és vízgőzön habos tömeggé verjük úgy, hogy közben a krémpor enyhén besűrítsen.Ezután egy gyors mozdulattal a tojáshabhoz keverjük.

     

    Csészében, mazsolaszemekkel tálaljuk. Tetejére pirított, szeletelt mandulát szórunk.

     

    A borleves akkor az igazi, ha selymes, pikánshabszerű.

     

    /így készül a sűrűbb karakterű sodó is/

     

    Ez a recept Lacibácsi konyhája című könyvből lett kiírva.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. október 13. 19:4934.

    Mézes sörben pácolt kacsamell.

     

    Hozzávalók:

    4 db kacsamell filé, 2 dl sör, 50 g akácméz, izlés szerint: őrölt bors, friss gyömbér, 50 g olaj, ízlés szerint só

     

    Köretként: párolt gyümölcsragu

    mazsolás, mandulás rizs.

    Gyümölcsragú: 50 g vaj, 100g alma, 100g banán, 100g ananász

    ízlés szerint: fehér bors, gyömbér, narancsszörp,

    50 g szőlő, pirított mandula, 15 g porcukor 1/2 dl muskotályos bor 50 g sárgabarack.

     

    A megtisztított, kicsontozott kacsamelfiléket sörben felhigított akácmézben bepácoljuk. A húst finomra vágott friss gyömbérrel bedörzsöljük, borsozzuk, majd a páclébe tesszük úgy, hogy a pác teljesen ellepje. Hűtőben 2-3 órát érleljük. Amíg érlelődik elkészítjük a gyümölcsragut.

    Gyümölcsragú készítése: Az almát megtisztítjuk, és cikkekre vágjuk. A banánt felkarikázzuk.Ha nagyon igényesek akarunk lenni a nagyszemű szőlőszemeket leforrázzuk a héját eltávolitjuk, majd félbevágjuk, kiszedjük a magokat.Felolvasztott vajban a porcukrot karamellizáljuk, a finomra vágott friss gyömbért rátesszük, majd a fehérbor és narancsszörp hozzáadásával mártást készítünk.A feldarabolt gyümölcsöket áthevítjük a pikáns mártásban. Tálaláskor pirított mandulával szórjuk meg.

    Vendégeinknek a sörben pácolt kacsamellet mindíg frissen sütjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. október 11. 14:5133.

    Karácsonyi Tejszínes-Gombás Hal:

     

    Hozzávalók 4 személyre:

     

    80 dkg halfilé /lehet harcsa, ponty, fogas, vagy tengeri hal/

    15 dkg vaj

    2 dl tejszín

    5 evőkanál liszt

    1 dl tej

    1 fej vöröshagyma

    20 dkg gomba

    0,5 dl konyak vagy brandy

    2 teáskanál só

    1 teáskanál bors

    csipetnyi paprika

     

    A halfilét 8 db-ra vágjuk, jól megmossuk, leszárítjuk. Ezután sózzuk, borsozzuk, 2 evőkanál paprikás lisztben megforgatjuk.

     

    A serpenyőben felolvasztunk 5 dkg vajat és a halszeletek mindkét oldalát 2-2 percig sütjük, majd lapátkanállal óvatosan kiemeljük és félretesszük.

    Közben 5 dkg vajban üvegesre pirítjuk az apróra vágott vöröshagymát, hozzáadjuk a megtisztitott, és fedő alatt /kb 5 perc/ tovább pároljuk, majd levesszük a tűzről.

     

    A megmaradt vajból és a 3 evőkanál lisztből világos rántást készítünk /lehetőség szerint habverővel/ hozzáadjuk a tejet és a tejszint, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk.

     

    A hagymás gombához óvatosan hozzárakjuk a halat meg a tejszínes mártást, és lassú tűznél készre főzzük.

     

    Tálalás: finom vajas burgonyapürével.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 11. 09:1932.

    Habkarika karácsonyfára elkészítése:

     

    25 dkg cukrot felteszünk főni annyi vízzel, amennyi ellepi. 5 tojás fehérjét gőz felett habbá verünk 10 dkg cukorral. A forró lobogó cukorszirupot nagyon lassan habverés közben hozzácsorgatjuk a tojáshabhoz és kézmelegre hűlésig, tovább verjük. Ha jól dolgoztunk borotvahab keménységű masszát kapunk

     

    Habkarika alakítása:

     

    Az elkészült tojáshabot zsírpapírral fedett sütőlemezre alakítjuk csillagcsöves nyomózsákból. Díszíthetjük mindenféle szóróanyaggal, amely 50C'-ot elvisel színeződés és alakváltozás nélkül.

     

    Habkarika szárítása:

     

    A sütőt bekapcsoljuk pár percre a legalacsonyabb fokozatra. Ügyeljük rá, hogy 40-50 C'-nál melegebb ne legyen, mert akkor nem csak száradni fog a habkarika, hanem a cukortartalma karamellizálódni, barnulni fog! Egy átlagos méretű karika pár óra alatt kiszárad.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. október 11. 09:1431.

    ÖKÖRSZEM

    Tészta

    30 dkg liszt
    15 dkg Ráma
    reszelt citromhéj
    4 tojás sárgája
    2,5 dkg élesztő kis cukorral tejben felfuttatva

    jól összegyúrni és három cipót készíteni belőle, mert három rúd lesz belőle

    vékonyra és téglalap alakúra kell kinyújtani

    pikáns meggy vagy ribizli lekvárral megkenni,

    majd a mindkét hosszabb oldalát felsodorni úgy, hogy középre a tölteléket bele rakhassuk

    Töltelék:

    4 tojás fehérjét habbá verünk
    20 dkg darált diót
    15 dkg porcukrot

    összedolgozunk
    a felsodrott szélű lekváros tészta közepébe halmozzuk
    közepesen meleg sütőben kb 20 perc alatt megsütjük
    kihűlés után szeleteljük, finom gyors süti

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 10. 23:1530.

    Ha lehet ne térjünk el a topic témájától. De a bioról az a véleményem, hogy azt itthon csak nagyon kevesen tudják előállítani. Most nem részletezem miért, de csak egy ok pl: eső. A piacon árult bio pedig azért ilyen drága, mert éjszaka permetezik, és tudvalévőleg az éjszakai műszak drágább.

    Elnézést a topicindítótól, hogy eltértem.

    előzmény:
    Ibiszkusz (29)
    2009-10-10  20:24
  23. 2009. október 10. 20:2429.
    Sziasztok! Felmérést készítek a hazai biotermékek ellenőrzéséről és fogyasztásáról. Kérlek titeket, segítsétek munkámat egy rövid kérdőív kitöltésével (3-4 perc) az alábbi linkre kattintva! Köszönöm! www.kerdoivem.hu/kerdoiv/227184150/
    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-10  15:19
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 10. 18:3728.
    Drága Marikám!
    Ne törődj az illetéktelen kötözködőkkel!
    Nem mindenkinek van annyi agysejtje, hogy gondolkodjon! Ha egy topic témája nem érdekli, csak tovább kellene menni, és nem beszólni!
    Én is hálás vagyok minden receptért : ünnepiért, hétköznapiért.
    Nem csini-bini, műkörmös, NLC-n észt osztogató Barbie baba vagyok, hanem háziasszony, akinek ez a topic hasznára válik!
    Édes Marikám! Téged nem bánthat senki......
    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-10  15:19
  25. 2009. október 10. 18:1127.

    LONDONI SZELET

    Tészta (Közepes méretű tepsihez)

    20 dkg liszt
    fél cs. sütőpor
    4 tojás sárgája
    15 dkg Ráma

    összegyúrjuk és a tepsibe tapasztjuk egyenletesen

    Vastagon megkenjük baracklekvárral

    összekeverünk:

    20 dkg kristálycukrot
    40dkg darált diót
    2 cs. vaníliás cukrot

    az egy harmadát rászórjuk a lekvár tetejére

    6 tojás fehérjét kemény habbá verünk és óvatosan hozzávegyítjük a cukros dió két harmadát

    ráterítjük a tepsibe szórt cukros dió tetejére

    szépen elsimítjuk

    lassan és NEM forró sütőben kb 40-50 perc alatt megsütjük (tűpróba)

    ezt is le lehet fagyasztani

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. október 10. 18:0426.

    Aszpikos sonkatekercs / előre elkészíthető/

     40 dkg franciasaláta,

     8 vékony sonkaszelet/ bármilyen, csak jól lehessen tekerni/

    2dl tartármártás,

    5dkg tehéntúró,

    1 szál torma,

    1 teáskanál tejföl

    2 húsleveskocka,

    fél citrom leve,

    2 púpozott evőkanál zselatinpor,

    1 mokkáskanál porcukor,

    csipetnyi só,

    a díszítéshez kemény tojás - karikák,

    petrezselyem zöld és

    apróra vágott paradicsomkockák.

     A leveskockát 6 dl vízben megfőzni, kihűteni. 

    A zselatint kislábasba tenni és arra 2 dl hideg húslét önteni + a citrom levét.

    Összekeverni és áztatni.

    Amikor már egyben áll  az egész, ráönteni a maradék levest,  kislángon kevergetve a feloldásig hagyni, majd kihűteni.

    A túrót, a tejfölt és a reszelt tormát sóval, cukorral összekeverni.

    A sonkákat meg kell kenni a túrós krémmel, és feltekerni.

    Hosszúkás, szögletes,  magas kis tepsit folpackkal kibélelünk, úgy hogy pereme is legyen. 

    Végigrakjuk  a közepét tojáskarikákkal / ez lesz majd a teteje/, mindegyik alá teszünk egy apró paradicsomkockát és petrezselyem zöldet. 

    Ecsettel minden tojáskarikára cseppentünk egy kevés zselatint és betesszük a hűtőbe.

     A zselatinos lé felével összekeverem a tartárt és a franciasalátát.

     A hideg formába lerakjuk a sonkatekercseket, apránként rákanalazzuk a maradék zselatinos levet, és 10 percre mélyhűtőbe rakjuk. 

    Ezután egyenletesen elosztjuk rajta a franciasalátás masszát,  / ez lesz az alja/ráhajtjuk a folpackot és minimum fél napot hűtjük.

     Tálalás előtt közvetlenül borítjuk a tálra és óvatosan lehúzzuk az aljáról- most már a tetejéről a fóliát.  Adagokra szeleteljük.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. október 10. 17:4725.

    Karaj kenyértésztában 10 személyre    ( büféasztalra ajánlott)

     

    27,5 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt, 2 teáskanál sütőpor, 3 csokor metélőhagyma, apróra vágva, 15 dkg puha vaj, 25 dkg túró, 1 késhegynyi őrölt gyömbér, 1 vöröshagyma, 1 dl tejszin, 3 evőkanál szemcsés mustár, só, 1,8 kg sertéskaraj csont nélkül, zsír, zsemlemorzsa a tepsihez, tej a megkenéshez.

     

    A lisztet és a sütőport a vajjal, a túróval, sóval, gyömbérrel és a metélőhagyma felével összegyúrjuk. 20 percig pihentetjük.

    A  finomra vágott vöröshagymát a maradék metélőhagymávak, a tejszínnel és mustárral elkeverjük.

     

    A sütőt 200 fokra előmelegítjük. A tepsit kizsirozzuk, beszórjuk morzsával.

    A tésztát 1 cm vastagra nyújtjuk, a húst megkenjük a hagymás krémmel, a tésztára tesszük. A tésztát összehajtjuk rajta.

     

    A tésztát tejjel körben beecseteljük. A sütőben /alul, légkeverésesben 180 fokon/ 45 percig sütjük. Sütőpapírral letakarjuk, a hőmérsékletet 40 fokkal csökkentjük és még 20 percig sütjük.

    A sütőből kivéve rögtön megkenjük hideg vizzel.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. október 10. 17:2724.

    Füstölt lazacos falatkák

     

    Gyorsan elkészíthető: 20 perc

     Adagonként: 180 kJ/40 kcal 2 g fehérje,- 2 g zsír, - 5 g szénhidrát

    20 darabhoz:

     

    3 evőkanál tejszínes torma

    3 evőkanál tejszin - 5 szelet többmagvas négyszögletes kenyér-

    3 evőkanál zöld bors

    2 szál szárzeller

    8 dkg füstölt lazac

    1 evőkanál vermut

    őrölt fekete bors

     

    A tormát elkeverjük a tejszinnel. A kenyérszeletek héját levágjuk, megkenjük, és átlósan négy háromszögre vágjuk.

    A szárzellert megmossuk, megtisztítjuk, és szeletekre vágjuk, a levelét félretesszük. A kenyereket megrakjuk zellerrel.

    A lazacot durvára aprítjuk, hozzáadjuk a vermutot, és elosztjuk a zelleren. Zöld borssal és zellerlevelekkel díszitjük, és megszórjuk fekete borssal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_145117
    Torolt_felhasznalo_145117
    2009. október 10. 17:1823.

    megkérnélek szépen, mivel a te fajtáddal én szóba sem állok, hogy kimélj meg a hozzászólásaidtól.

     

    További szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (19)
    2009-10-10  17:02
  30. 2009. október 10. 17:1722.

    Falatkák:  RAFINÁLT, nagyon egyszerű

     

    Elkészítési idő: 40 perc

    Adagonként: 220 KJ/50 kcal

    1 g fehérje, 3 g zsír, 6 g szénhidrát.

     

    Töltött datolya 20 darabhoz

     

    20 friss datolya, fél csokor sima petrezselyemzöld, 2 evőkanál tejszínes torma, 2,5 dl tejföl, 3 evőkanál citromlé, só, bors, 1 evőkanál zöld bors /üveges/

     

    A datolyákat hosszában felvágjuk és kimagozzuk.

    A petrezselymet megmossuk, a leveleit finomra aprítjuk, és elkeverjük a tormával és a tejföllel. Citromlével, sóval és borssal ízesítjük.

    A krémet a datolyákba töltjük, petrezselyemmel és zöld borssal díszítjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. október 10. 17:1021.

    FALATKÁK

     

    Olasz falatkák:

    20 darabhoz

    20 kis bagettszelet

    3 evőkanál pesto

    25 dkg mozarella

    40 dkg paradicsom

    olivaolaj - só, bors

     

    Olasz specialitás 15 perc az elkészítési ideje, adagonként 90 kcal, 4 g fehérje, 5 g zsír, 7 g szénhidrát

     

    1 A kenyeret megpirítjuk, pestóval megkenjük.

     

    2 A mozarellát negyedeljük, vékony szeletekre vágjuk,  a paradicsomot felszeleteljük, a kenyérszeletekre tesszük, megsózzuk egy kis olajjal meglocsoljuk, megborsozzuk.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. október 10. 17:0220.

    Márton-napi liba 6 személyre

    Kissé költséges és időigényes 3 és fél óra

    /Adagonként 1200 kcal, 116 g fehérje, 51 g zsír, 116 g szénhidrát./

     

    15 kimagozott aszalt szilva, 0,5 dl fehérbor, 1 konyhakész liba /kb.4,5 kg/ 4 evőkanál citromlé, 3 dkg vaj, só, bors, 2 vöröshagyma, 5 dkg húsos kockára vágott szalonna, 4 dl zöldségleves, 15 dkg konyhakész gesztenye, 1 csomag gombócliszt /12 gombóchoz /szupermarkett/

    1 dl tejföl, 2 evőkanál olaj, 1-1 késhegynyi szerecsendió, szegfűbors és szegfűszeg, 1 evőkanál méz, 1 dl tejszin, 2 teáskanál zsemlemorzsa, 2 teáskanál darált dió:

    A szilvát apróra vágjuk, borba áztatjuk. A sütőt 180 fokra /légkeveréses 160/ melegítjük. A libát forró vizzel megmossuk, 2 evőkanál citromlével, sóval, borssal bedörzsöljük.

    A szalonnát a vajban megolvasztjuk, a finomra vágott hagymát és a gesztenyét együtt sütjük vele. A levessel felöntjük, a gombóclisztet belekeverjük. A szilvát a borral és a tejföllel beleöntjük és a fűszerekkel ízesítjük. Ezzel a keverékkel megtöltjük a libát és összetűzzük.

    A libát olajjal megkenjük, és sütőzacskóban a sütőben /középen/ 2 óra 30 percen át pároljuk.

    A zacskót felnyitjuk, a maradék citromlét elkeverjük a mézzel, a libára kenjük és még 30 percig sütjük.

    A pecsenyelét egy kis vízzel kígítjuk, a tejszinnel, zsemlemorzsával és dióval összeforraljuk, fűszerezzük.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. október 10. 17:0219.
    Lenyulták a neved
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145117 (2)
    2009-10-10  15:24
  34. 2009. október 10. 16:5018.

    Töltött pulykamell:

    10 személyre

     

    Egzotikus - jól előkészíthető étel

     

    Elkészítési ideje: 1 óra 45 perc

    Adagonként 1300 kJ/300 kcal. / 39 gr.fehérje,13 gr.zsír, 5 gr.szénhidrát/

     

    1,75 dkg pulykamell egyben, szójaszósz, 2 evőkanál citromlé 10 dkg pulykasonka, só, bors, 1 szelet toastkenyér, 1 tojás, 10 dkg pulykamáj, 3 evőkanál tejszin, 2 szál újhagyma, 2 sárgarépa, 1 gerezd fokhagyma, 2,5 dkg gyömbér, l teáskanál étkezési keményítő.

     

    A pulykamellet felszúrjuk, 20 dkg húst kivágunk belőle. A mellet sóval, borssal, szójaszósszal és citromlével bedörzsöljük.

     

    A sütőt 180 fokra /légkeverésest 160 fokra/ előmelegítjük.

    A kivágott húst, a sonkát, a májat, a kenyeret, a tejszínt és a tojást összeturmixoljuk.

    A répát finomra reszeljük, a vörös- és a fokhagymát meg a gyömbért fi apríet a húspüréhez adjuk, sózzuk, borsozzuk. A pulykamellet megtöltjük a keverékkel.

    A húst sütőzacskóba tesszük, lezárjuk, felül beszúrjuk. A tüzhely rácsára középre tesszük és 1 órán át sütjük. Utána 15 percet pihentetjük.

    A pecsenyelét erős lángon beforraljuk, a kikevert keményítővel besűrítjük és ízesítjük.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. október 10. 16:3417.
    Majoránnás karotta I.


    Hozzávalók: 4 csokor zsenge karotta (apró sárgarépa),1 db egész tojás, másfél dl tej, 10-15 dkg finomliszt, 1 csapott teáskanál majoránna, 1 csapott teáskanál só, mokkáskanálnyi porcukor, mokkáskanálnyi törött fekete bors

    Elkészítése: A tésztához a tojást a tejjel egészen habosra verjük, majd beleszórjuk a fűszereket, a sót és a cukrot. Apránként annyi lisztet keverünk hozzá, hogy jó sűrű palacsintatészta legyen belőle. 15 percig hagyjuk állni. Közben az apró sárgarépákat a zöld részeitől megtisztítjuk, de nem hámozzuk, csak megkaparjuk. Jól megmossuk, letörölgetjük, és lisztbe mártjuk. Ezután a tésztában megforgatjuk, és azonnal beletesszük a 170 fokos forró olajba. Szép sárgáspirosra megsütjük (5-6 perc), majd papírtörülközőre rakjuk, és melegen vagy hidegen tálaljuk. Kitűnő ünnepi köret.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. október 10. 16:3316.
    lyoni burgonya

    Fél kiló krumplihoz egy fej vörös- vagy lila hagymát számítsunk. A megtisztított burgonyát félcentis vastagságúra felkarikázzuk, majd enyhén sós vízben előfőzzük. Közben a megtisztított hagymát feldaraboljuk, megsózzuk, és kevés olívaolajban megdinszteljük. Ha friss kakukkfüvet használunk, akkor még a hagyma előtt tegyük rá a szétmorzsolt leveleket az olajra, a szárítottat a hagymával együtt kezdjük párolni. Ha a hagyma üvegessé vált, egy teáskanálnyi balzsamecetet öntünk rá, s ezzel is megforraljuk. Egy tűzálló tál aljába egy kevés olívaolajat öntünk, az előfőzött krumpli felét 1-2 sorban lerakjuk, ráhalmozzuk a hagymát, elterítjük, és befedjük a többi krumplival, lásd rakottkrumpli-technika. Kevés olajjal meglocsoljuk a tetejét, és előmelegített sütőben közepes lángon 30-40 percig sütjük, míg a teteje és az alja ropogósra nem sül. Önálló fogásként vagy sültek mellé egyaránt kitűnő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. október 10. 16:1615.

    Kár lett volna zárt topikot indítanod!

     

    Ünnepként, karácsonyon kívül ugyanis más is szóbajöhet, születésnap, névnap, családi események, stb. Így nagyon jó, hogy indítottad a topikot, és az is, hogy nem lakatoltad be!Remélem, sok jó recept lesz!

    előzmény:
    zsebibaba50 (6)
    2009-10-10  15:43
  38. 2009. október 10. 16:1214.

    Rumos datolyakoktél

    1 kis doboz datolya,3 citrom,3 dl narancsszörp,3 dl vodka,3 dl rum,4 zacskó filtertea

    A datolyát kimagozzuk és nagyon apróra vágjuk.Egy háromliteres befőttesüvegbe rakjuk,rá a szörp, vodka és rum.Rácsavarjuk a citromok levét.A teákból egy liter teát csinálunk,és forrón azt is a datolyára öntjük.Összekeverjük,kihütjük.Befedjük és a hűtőben 2 hétig érleljük.Ezután átszürjük,üvegekbe töltjük, lezárjuk.Hűtőben tároljuk.Igazi "kontyalávaló"!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. október 10. 16:0813.
    Karácsonyi csíkos torta  
    Hozzávalók 4 személyre:
    Karácsonyi csíkos torta
    - 1 evőkanál baracklekvár
    - 2 evőkanál zselatin
    - 6 dl tejszín
    - 5 db tojás
    - 10 dkg kristálycukor
    - 8 dkg finom liszt
    - 6 dkg darált mák
    - 6 dkg darált dió

    Linzer tészta
    - 1 evőkanál kandírozott narancshéj
    - 3 dkg porcukor
    - 9 dkg finom liszt
    - 6 dkg vaj

    Krém
    - 10 dkg darált dió
    - 10 dkg darált mák
    - 20 dkg vaj
    - 1 csomag vaníliás pudingpor
    - 12 dkg kristálycukor
    - 5 dl tej
    - 2 db narancs

    Karácsonyi csíkos torta
    A piskótához a tojások sárgáját habosra keverem a cukor egyharmadával, hozzáadom a lisztet, majd lazán belekeverem a maradék cukorral kemény habbá vert tojásfehérjét. A masszát kétfelé osztom, az egyikbe darált mákot, a másikba darált diót keverek. A tésztákat sütőpapírral kibélelt nagy tepsibe öntöm, úgy, hogy egyik felébe a diós, másik felébe a mákos massza kerüljön. A piskótát előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütöm.
    A diós és a mákos piskótát hosszában 4-4 csíkra vágom. A diós lapot megkenem a diós krémmel, a mákosat a mákossal, majd kettesével egymásra fektetem. Egy órára hűtőszekrénybe teszem, hogy kissé megdermedjen. A töltött piskótákból 3-4 mm-es csíkokat vágok, és váltakozva kibélelek egy gömbölyű formát (egy diós csík mellé egy mákosat teszek).
    A tejszínt kemény habbá verem, és a feloldott zselatinnal együtt óvatosan a narancsos krémhez keverem, majd a krémmel megtöltöm a piskótával kibélelt formát.
    Az omlós tésztát megkenem baracklekvárral, s befedem vele a tortagömböt (ha kiborítom, ez lesz az alja). Hűtőszekrényben legalább 3 órát pihentetem, majd egy kerek tálra borítom. A csíkos torta annyira mutatós, hogy különösebb díszítést nem igényel.

    Linzer tészta
    A linzertésztához a vajat elmorzsolom a liszttel, majd a porcukorral meg a kis kockákra vágott narancshéjjal tésztává gyúrom. Sütőlapon akkorára nyújtom, mint a tortaforma alja. Közepes lángon 10-12 percig sütöm.

    Krém
    A narancsokat meghámozom, a húsukat apróra vágom. A krémhez a pudingport elkeverem a cukorral, apránként beleöntöm a tejet, és sűrűre főzöm. Gyakran megkavarva langyosra hűtöm, majd 3 részre osztom. Az elsőbe 7 dkg vajat és a darált mákot, a másodikba ugyanannyi vajat és a darált diót keverem. A harmadikba az összevágott narancs kerül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. október 10. 16:0612.
    Csokoládés csodatorta  
    Hozzávalók 4 személyre:
    - 5 dkg tortabevonó
    - 5 dl tejszín
    - 1 teáskanál sütőpor
    - 1 evőkanál kakaópor
    - 5 dkg étkezési keményítő
    - 5 dkg finom liszt
    - 8 dkg kristálycukor
    - 4 db tojás
    - 45 dkg étcsokoládé
    - 6 dkg babapiskóta
    A tojások fehérjét kemény habbá verem. Állandó keverés mellett beleszórom a cukrot, és egyenként hozzáadom a tojások sárgáját. Rászitálom a keményítővel, a kakaóporral meg a sütőporral elkevert lisztet. Hozzáadom a nem túl apróra morzsolt babapiskótát. Belereszelek 5 dkg csokoládét,
    majd az egészet óvatosan összedolgozom. A tésztát 26 cm-es kivajazott, kilisztezett tortaformába simítom, és előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 30 percig sütöm. Közben a tejszínt felmelegítem, vigyázva, hogy fel ne forrjon. Beletördelem a maradék csokoládét, lehúzom a
    tűzről, és addig kevergetem, amíg a csoki megolvad. Ezután a hűtőbe teszem, és hagyom megdermedni.
    A tortabevonót megolvasztom, és vékonyan egy hideg üveg- vagy márványlapra kenem. Megvárom, amíg megszilárdul, majd egy késsel kunkori forgácsokat faragok belőle, és gyorsan a hűtőbe teszem. A csokoládékrémet habverő segítségével habosra keverem. A piskótát kettévágom, megtöltöm a krém
    egyharmad részével, a maradékkal pedig bevonom a tortát. A csokiforgácsokat a torta közepére szórom.
    Kevés kakaóporral és porcukorral meghintve tálalom.
            
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. október 10. 16:0011.
    Aszalt szilvával töltött szűzpecsenye diómártással és vörösboros körtével kínálva   Elkészítési idő: 70 perc
    Energiatartalom: 1 adag: 690 kcal
    A recept nehézségi foka:
    A recept megjelent: Vidék Íze (2007/3)

    Hozzávalók 4 személyre:
    - 5 dl vörösbor
    - 4 db körte
    - 2 dkg vaj
    - 1/2 dl narancslé
    - 1 dl tejszín
    - 1 dl húsalaplé
    - 15 dkg dió
    - 2-3 evőkanál zsemlemorzsa
    - 1 db tojás
    - 6 db koriander
    - 2 db alma
    - 2 db babérlevél
    - 15 dkg aszalt szilva
    - ízlés szerint
    - 1/2 dl olívaolaj
    - 80 dkg szűzpecsenye
    - 5 dkg kristálycukor
    A nem túl érett körtéket megmosom, a magházukat kiemelem, meghámozom úgy, hogy kis cakkos gallérjuk
    maradjon felül, és a szárukat is meghagyom. Ferdén levágom a körték alját, hogy később a tálalásnál megálljanak a tányéron. Felforralom a vörösbort a cukorral, fele menynyiségűre sűrítem, és ebben fedő alatt megpárolom a körtéket. Majd hűlni hagyom, hogy a bor színét és zamatát magába szívja.
    A töltelékhez az előzőleg megáztatott aszalt szilvát kimagozom, és abból a vörösborból, amiben a körtéket pároltam, egy decit aláöntök. Hozzáadom a babérlevelet, a koriandert, és addig párolom, amíg teljesen elfő a leve. Hagyom lehűlni, a babérlevelet és a koriandert kidobom belőle. Hozzákeverem a héjától, magházától megtisztított, felaprított almát, a tojást és a finom zsemlemorzsát. A besózott húst egy vékony pengéjű, hosszú élű késsel középen, hosszában felszúrom. A kihűlt vagy kézmeleg tölteléket belenyomkodom, a végét hústűvel betűzöm, és durvára vágott, vajon lepirított dióba forgatom. Vasserpenyőben felhevített olajon elősütöm, kérget adva ezzel a húsnak, majd 130 fokos sütőben rózsaszínűre sütöm. A maradék diót összeforralom a húslével, a tejszínnel, a frissen facsart narancslével meg egy csipet sóval, és a tűzről
    levéve elkeverem a vajjal. Tálaláskor a húst négy darabra szeletelem, tornyokat halmozok belőlük, a diómártással körülöntöm, és a felmelegített körtékkel tálalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2009. október 10. 15:5810.
    Bocs.
    előzmény:
    zsebibaba50 (6)
    2009-10-10  15:43
  43. 2009. október 10. 15:589.
    Pulykatorta Hozzávalók:
    1 kg pulykamell 1 csomag bacon 30 dkg trappista sajt tej só fokhagyma kevés liszt
    Elkészítés: A pulykamellet vékonyan felszeletelem, és sós-fokhagymás tejbe áztatom legalább fél órán át. A sajtot lereszelem, és kevés liszttel összekeverem, hogy ne tapadjon össze. Egy edényt kibélelek szalonnaszeletekkel, az alját és oldalát is. A húsról leöntöm a tejet, a reszelt sajtba forgatom, majd lerakom az edénybe. A tetejét is betakarom szalonnával. Alufóliát borítok az edényre, és 180 fokon sütöm kb. 30 percig. Leveszem a fóliát, és tovább sütöm, hogy szép piros legyen. A sütőből kivéve leöntöm róla a fölösleges zsírt, ha kihűlt, a hűtőbe teszem. Majd szépen felszeletelem, és salátával, burgonyapürével kínálom.

    Megjegyzés:
    Hidegen-melegen nagyon finom. Jó vendégváró, előző nap elkészíthető.
    Mindenkinek jó étvágyat kívánok hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. október 10. 15:578.

    hú,ez fincsi lehet!

    összenézem a kedvenceket, meg van egy csomó gyűjteményem,receptem,amiket még nem próbáltam, aztán megosztom veletek!

    előzmény:
    zsebibaba50 (4)
    2009-10-10  15:38
  45. 2009. október 10. 15:557.

    Nálunk tavaly szenteste ez volt a vacsora .

     

    Annyit változtattam rajta, hogy a raguba tejszínt tettem a végén.

    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-10  15:19
  46. 2009. október 10. 15:436.

    Leila20! Manócska1234

    Az első elgondolásom az volt, hogy zárt topikot nyitok, mostmár bánom, hogy nem ezt tettem. Szerintem ez a téma téged nem érdekel, ezért kérlek látogass más helyekre. Köszönöm a megértésed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (3)
    2009-10-10  15:30
  47. Torolt_felhasznalo_687354
    Torolt_felhasznalo_687354
    2009. október 10. 15:405.
    Horvázh Rozika!!MÁIG:az Ő könyvei szerintem a legjobbak e téren!!!!
    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-10  15:19
  48. 2009. október 10. 15:384.

    Őszibarackos kacsasült:

    6 személyre:

     

    1 konyhakész kacsa /kb 3 kg/

    15 dkg aszalt őszibarack

    2 ág kakukkfű

    2,5 dkg friss gyömbér

    1,25 dl őszibaracklikőr

    1 dkg vaj

    2 evőkanál szójaszósz

    só, bors, currypor

    2 nagy vöröshagyma 3 sárgarépa

    1,25 dl tyúkhúsleves

    2 kis póréhagyma

     

    A kacsát megmossuk. 5 dkg barackot finomra aprítunk, a többit negyedeljük. A finomra aprított kakukkfüvet és a gyömbért 2-3 evőkanál likőrrel, a szójaszósszal, sóval,borssal és cyrryvel kikeverjük és bedörzsöljük vele a kacsát.

     

    A kacsát megtöltjük az aprított őszibarackkal a nyílást bevarjuk. A vöröshagymát negyedeljük. A répát 2-3 cm-es a pórét 3-4 cm-es darabokra vágjuk.

     

    A sütőt200 fokra (légkeverésnél 180-ra) előmelegítjük. A vajat sütőtálban a tűzhelyen felforrósítjuk, a kacsát erős lángon körben megpirítjuk benne. Hozzáadjuk a zöldségeket,rövid ideig együtt sütjük,majd felöntjük a húslevessel.Hozzáadjuk a barackot.

    A kacsát lefedve forró sütőben(alul) 45 percig pároljuk. A fedőt levéve még 30 percig sütjük,közben időnként meglocsoljuk.

    A kacsát pihentetjük. Közben a pecsenyeléről leszedjük a zsírt, a zöldséggel pürésítjük, ízesítjük, és a kacsához tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2009. október 10. 15:303.
    20fok van, és napsütés! Tegnapelőtt még napoztam a kertben....
    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-10  15:19
  50. Torolt_felhasznalo_145117
    Torolt_felhasznalo_145117
    2009. október 10. 15:242.
    Ez döbbenet::::::::))))))))))))
    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-10  15:19

Címlap

top