Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

H1N1-védőoltás

brondesbury
Létrehozva: 2009. szeptember 21. 21:02

Most hallom, hogy első körben a 3 évnél fiatalabbakat is oltani kezdik.

 

Tudtok érveket/ellenérvek a védőoltással kapcsolatban?!

 

A babám még csak 7 hós és tanácstalanok vagyunk az oltás beadását illetően. 

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 27. 22:1851.

    Ugye nem akarod egy napon emliteni a brazil egeszsegugyi ellatast az europaival?

    Meselj nekem mar a brazil oltoanyagokrol es arrol, hogy milyen modon jut/hat valaki hozza az oltashoz. Erdekes hogy ez az elso topic amiben megszolalsz es pont e temaban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639114 (48)
    2009-10-26  17:58
  2. 2009. október 27. 22:1150.

    Guru47!

     

    Mi a véleményed a kismamik oltásáról? És ha a gyermek 34 hónapos?

    Ugyanis az én kislányom 2 hónap múlva lesz 3 éves, bölcsis, mindig minden nyavaját haza hoz, amit újabban én is mindig elkapok tőle, én meg 24 hetes kismama vagyok.

    Ha kitörne ez a nyavaja, mi szerintem megbetegednénk tőle. Ez a közösség hatása...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639114 (49)
    2009-10-26  20:02
  3. Torolt_felhasznalo_639114
    Torolt_felhasznalo_639114
    2009. október 26. 20:0249.

    Brondesbury!

     

    Habár az oltás mellett vagyok, ha ilyen pici a babád (és az enyém lenne + otthon lennék Magyarországon) én nem oltatnám be!

     

    Szerintem nagyobb a veszélye, hogy mellékhatása jelentkezik az oltásnak, mint a vírusfertőzés végzetes kimenetelének az esélye.

     

     

    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  4. Torolt_felhasznalo_639114
    Torolt_felhasznalo_639114
    2009. október 26. 17:5848.

    Nekem kicsit más a véleményem, miután Brazíliában ahol élünk már van halott a családomban, méghozzá egy terhes asszony (volt).

     

    Van egy magyar ismerősöm akinek épp hogy túlélte a kisfia a betegséget, az orvosok napokig küzdöttek az életéért, szerencsésen. 

     

    Pár otthoni megbetegedéssel nem is tudjátok, hogy milyen az: "félelemben élni". Otthonról talán és is könnyebben értékelhetném le egy oltás hatékonyságát, amire itt több millióan (hiába) várnak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 8. 16:5747.

    Egy érdekes adalék:

     

    Kisfiam 9 és fél éves asztmás. Hétfőn felhívtam az asztmás dokinéninket, aki kezeli, hogy időpontot kérje, és mellesleg rákérdeztem a H1N1 védőoltásra. Kapásból rávágta, hogy feltétlenül, hiszen gyermekem a veszélyeztetettek között van. Ma felhívtam a házi gyerekorvosunkat, ő a azt mondta, hogy neeem, Isten őrizzen, semmivel nem rosszabb, mint egy átlagos influenza, ha módosul - most nem jut eszembe az a szó -, akkor ez a védőoltás xart sem ér, ez mögött csupán a gyógyszergyár van, meg a kormány, hogy lám, lám milyengondos kormányunk van, hogy aggódik a népéért.

     

    Úgyhogy akármennyire is azt harsogják, hogy veszélyezetett a gyerek NEM oltattatjuk be!

    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 8. 16:5346.

    Szia

     

    Én nem adatnám be sem  agyereknek sem magamnak.

    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  7. Torolt_felhasznalo_200700
    Torolt_felhasznalo_200700
    2009. október 8. 16:4845.

    kedves reny_88,

     

    kiváncsiságból beleolvastam a neten található anyagokba, hogy mit is kéne tudni a H1N1-ről. hiszen már tényleg a nyakunkon van az ún. járvány.

    sajnos nagyon nagy a káosz, és sokan csak bizonyos külföldi információkra hivatkoznak.

    annyi időm nem volt, hogy körültekintően megkeressem a konkrét cikket, amelyik ezzel az általad idézett témával foglalkozik. de annyi biztos, hogy  a British Medical Journal (BMJ) - ben nem jelent meg ilyen cikk. ez az alábbi link azt mutatja, hogy rákerestem a Horowitz néven futó szerzőkre. 5 találat, egyik sem Leonard H. :

    http://www.bmj.com/cgi/search?pubdate_year=&volume=&firstpage=&DOI=&author1=Horowitz&author2=&title=&andorexacttitle=and&titleabstract=&andorexacttitleabs=and&fulltext=&andorexactfulltext=and&fmonth=Jan&fyear=1981&tmonth=Oct&tyear=2009&fdatedef=3+October+1840&tdatedef=6+October+2009&resourcetype=1&RESULTFORMAT=1&hits=10&hitsbrief=25&sortspec=date&sortspecbrief=date&sendit=Search

     

    persze, attól még létezhet az idézett cikk, csak nem a BMJ-ben jelent meg.

     

    ha valakit érdekel kicsit bővebben, mit gondol L.H. úr, aki egyébként fogorvosként kezdte a pályáját, majd azután kezdett népegészségüggyel foglalkozni, köztük ebola, aids, sars (madárinfluenza), az többet tudhat meg róla a wikipedia-n. sajnos csak angolul:

     

    http://en.wikipedia.org/wiki/Leonard_Horowitz

     

     és szintén angolul saját honlapján olvashatók szösszenetei a sertésinfluenzával (H1N1) kapcsolatban:

     

    http://fluscam.com/HOME.html

     

    nagyjá ból ennyi. de ettől még mindig nem tudtam meg elég biztos információt arról, hogy valóban érdemes-e igénybevenni a vakcinát.

     

    (még egy ráadás: valakinél olvastam, hogy önkéntes gyerekeknek adták be az első oltásokat Veszprémben. áááááá, kizárt. gyerek nem lehet önkéntes. max a szülő, de ezt még úgy is elég nehéz elképzelni... gondolkodjon már: a gyereken kísérleteznek???)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450746 (43)
    2009-09-27  09:48
  8. 2009. szeptember 29. 21:0344.

    Gyermekorvosunk mondta az osztályon,hogy ő a körzetében mindenkit lebeszél az oltásról.

    Csomó mellékhatása lehet,nem is bizonyított a hatékonysága,plusz 200Ft-ot kapnak koponyánként az orvosok érte,akinek beadják.

    Szóval csak üzlet ez is sajnos!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_450746
    Torolt_felhasznalo_450746
    2009. szeptember 27. 09:4843.

    A neves angol orvosi szaklap, a British Medical Journal múlt havi számában tanulmányt közölt a fenti tényről. A tanulmányban többek között ez áll: „Az igazság az, hogy az oltóanyagok nem hatékonyak, általában veszélyes mellékhatásokat hordoznak, és sok esetben valójában előmozdítják a pandémiát – a járvány világméretű terjedését” – jelentette ki dr. Leonard Horowitz, a Harvard Egyetem tapasztalt orvos kutatója, közegészség-tudományi szakember.

    Több a kára, mint a haszna

    „Tény, hogy ezzel ma már a legtöbb egészségügyi dolgozó tisztában van, és nem bíznak abban, hogy bármiféle sertésinfluenza-vakcina többre volna képes annál, mint hogy még több problémát okoz, és veszélyt hoz a páciensre, akit védeni ígér.” Dr. Horowitz szerint a vakcinák több kárt okoznak, mint hasznot, és alig jelentenek többet, mint a gyógyszeripari cégek profitszerzését – a járványokból és az oltások mellékhatásainak gyógyításából.

    „A H1N1 újinfluenza-oltás inkább gyógyszernek, mint oltásnak nevezhető, mivel egész listát tartalmaz mérgező kémiai összetevőkből, amelyek súlyos mellékhatásokat okozhatnak, beleértve a Guillain-Barré szindrómát, egy halálos bénulással járó kórt, amely széles körben megjelent az 1976-os sertésinfluenza elleni oltási kampány után.”

    Dr. Horowitz oktató CD-t és DVD-t is készített „Horowitz a vakcinákról” címmel, hogy felvilágosítsa az embereket az oltások kockázatáról. Édesanyja az 1976-ban kapott sertésinfluenza-oltás következtében halt meg...

    A mellékhatásokról szinte semmit sem tudnak

    Dr. Horowitz kutatásokat végzett az oltóanyagok történetéről és hatékonyságáról, és úgy tartja, hogy az orvosok és a szülők túl kevés információval rendelkeznek ahhoz, hogy felelős döntést hozhassanak, amikor a vakcinák kockázatát mérlegelik.

    Dr. Leonard G. Horowitz nemzetközileg ismert személyiség, aki a közegészség-tudomány, a magatartástudomány, a járványtan és a természetes gyógyítás tudományágait műveli. A Harvard Egyetemen szerezte közegészség-tudományi diplomáját, egészségnevelői-tanácsadó pszichológusi diplomáját pedig a Beacon College-ban.

    Sokan osztják dr. Horowitz nézeteit a szakorvosok közül is. Dr. Mercola orvos-természetgyógyász idézi dr. Blaylock neurológus figyelmeztetését az újinfluenza elleni oltásra vonatkozóan (Dr. Russel Blaylock: Vaccine may be more dangerous than swine flu): „A legtöbb ember nem tudja, még az orvosok sem, akik az oltást ajánlják, hogy a gyógyszeripari cégek klinikai kísérletei során a páciens megfigyelését csak az oltást követő egy-két héten át végzik – az idegrendszeri reakciók azonban hónapok, évek múlva jelennek meg.”

    Dr. Blaylock azt írja, hogy a gyógyszercégek nagyon biztonságosnak találták a tesztelések során az oltóanyagban felhasznált szkvalént. Független intézetek kutatásai azonban mind arra mutattak rá, hogy erős az összefüggés a szkvalén, illetve a szkvalént tartalmazó MF-59 (az MF-59 olyan segédanyag, amely képes beindítani a szervezet immunválaszát – a szerk.) és az autoimmun betegségek között.


    Natúrsziget, 2009. szeptember 21. Amúgy sem terveztem, hogy beadatom, de ezek után pláne... pedig mivel kismama vagyok, ezért simán beadathatnám, de jobban félek attól, hogy az oltás mellékhatásai vagy anagai vmilyen problémát okoznak a magzatnál, mint a betegségtől!!!!  a kötelezőkön kívül soha semmilyen védőoltást nem adattam be magamnak, általában el is kerültek a betegségek(1-2 azért betalált)ezzel szemben a sógornőm ápolónő, be adatott mindent, általában meg is találták a vírusok... vagy a védőoltásnak hasonló mellékhatásai voltak mint az influenának?!. szóval szerintem mindenki kétszer gondolja meg, h beadatja-e!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 23. 14:4642.

    Sziasztok,

     

    Nem olvastam végig a topikot, de aki gondolkodni akar, az tegye meg! 

     

    Ime néhány tény: 

     

    H1N1. Röviden az előzetes: Elkezdték tesztelni veszprémi önkéntes gyerekeken a vakcinát. A vakcina le van gyártva, lassan elkezdődik a marketing gépezet, ami el fogja adni nektek a vakcinát. 

     

    Nos nézzünk néhány példát: 1976-ban volt egy sikertelen sertésinfluenza-oltóanyag, ami több zsáu ember idegrendszerében okozott helyrehozhatatlan kárt, miközben sokakat megbénított. Az orvosok még nevet is adtak a tünetnek:Gulliani-Barre szindróma.

    Mindenesetre tény, h az orvosok nem voltak tisztában az oltóanyag hosszútávú hatásaira és ez emberek százainak életét tette tönkre.  Emlékezzünk csak az autizmus és a csecsemőkori védőoltások kapcsolatára. . Azt is évtizedekig tagadták, mire 2003-ban az Egyesült államok kormánya elfogadta a higanyt tartalmazó oltások káros hatásairól szóló tanulmányokat. és azóta folyamatosan vonják ki ezeket az oltóanyagokat a használatból. 

     

    Persze van egy csomó dolog, amit sem az ANTSZ, sem a gyógyszeripar nem szeretné, ha Ön megtudná. 

     

    1, A védőoltás amit rövidesen rászabadítanak a gyerekeinkre, lóhalálában készült el. Az Állami, és ENSZ rendelet biztosították, h a gyártás előtt ne kelljen a szokásos teszteket elvégezni a rövid és hosszabb távú mellékhatások tekintetében.

     

    2, A védőoltás olyan adalékanyagot tartalmaz, amik azonnal gyulladásos tüneteket okoznak a szervezetünkben. Ezek miatt várhatóak a korábban is nagy arányban jelentkező idegrendszeru elváltozások. 

     

    3, A védőoltás akár meg is növelheti a tényleges influ-val kapcsolatos halálozási arányt amiatt, h megváltoztatja (elnyomja) szervezetünk normális immunválaszát egy igazi vírusra. Nincs statisztikai bizonyíték arra vonatkozólag, h bármi előnye származna azoknak, akik beoltatták   magukat korábban más járványok esetén. (Ezt nem méri senki)

     

    4, Az orvosok a mai napig nem tudják, témylegesen mi okozta az 1976-os paralízises megbetegedéseket a védőoltást kapott emberek között, ennek ellenére ismét be akarnak oltani mindenkit. 

     

    5, Ha Önt vagy családtagja belehal a védőoltásba, vagy komolyan beteg lesz tőle, akkor a gyártó cég nem felelős ezért. A kormány teljes mértékben átvállalja a felelősséget tőlük és fizeti őket mennyiségi és minőségi alapon.  A kormányok felelősségét itt most nem minősíteném. 

     

    6, A D vitamin, messze hatékonyabbnak bizonyul minden influenza védőoltásnál, de mindenki jobban jár, ha ezt Ön nem tudja meg. 

     

    7, A gyógyszergyártó cégek, akik érdekeltek az oltóanyag gyártásban, milliárdokat tesznek zsebre a következő hónapokban, amit az adóhatóság megemelt adók formájában vesz ki az Ön és az én zsebemből. 

     

    8, Amikor itt lesz a járvány és elkezdenek emberek belehalni a betegségbe, sokan lesznek olyanok akik akik kaptak a védőoltásból. Az orvosok pedig megtudják magyarázni a szokásos "gyógyszerlogikájukkal" a megmentettek száma sokkal nagyobb, mint azoké akiket elveszítettünk. 

     

    9, Ha valamire, egy dologra jó lesz a következő hónapok védőoltás kampánya: a hatóságok fel tudják mérni és be tudják azonosítani azt a "birka" tömeget, amelyiket bármikor, bármilyen veszéllyel megijesztve sorba lehet állítani védőoltásért, vagy bármi másért, amit el akarnak nekik adni. A későbbi ilyen kampányokat olcsóbbá teheti egy ilyen címlista. 

     

    10, Az elmúlt hónapokban millió szám fertőzödtek meg emberek a H1N1 vírussal és gyógyultak meg anélkül, h bármi kezelést kaptak volna. A legtöbben észre sem vették, h infuenzások voltak, mert a H1N1 fertőzés lefolyása enyhébb a korábban megszokott influenzákhoz képest. 

     

    11, Az eü dolgozók mindössze 30%-a adatná be magának a vagcinát, miközben 70%-uk nem, vagy gondolkozik. A legtöbben (60%) a várható mellékhatások miatt aggódik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_116446
    Torolt_felhasznalo_116446
    2009. szeptember 22. 20:5841.

    Robert McNamara, az Egyesült Államok egykori külügyminisztere, aki egyben a Világbank elnöke is volt, egyszer így nyilatkozott: "Drákói intézkedéseket kell foganatosítanunk a népesség lélekszámának csökkentése céljából, a lakosság akarata ellenére. A születési arányszámok csökkentése lehetetlennek, vagy elégtelennek bizonyult. Ezért a halálozási rátát kell növelnünk. Hogyan? Természetes eszközökkel. Éhínség és betegség útján" - idézet "Az egészségügyi maffia" c. könyvből. Az orvos-írónő, Ghislaine Lanctot szerint az oltások mind e szándékos és célirányos népességszabályozási terv részei.

    A fenti idézetet egy másik könyv idézi, a címe: Orvostudomány a feje tetején. Roppant tanulságos, ajánlom mindenkinek olvasásra!

    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  12. Torolt_felhasznalo_393373
    Torolt_felhasznalo_393373
    2009. szeptember 22. 19:1040.
    De ha ő (és te) odafigyelt(etek) volna azon a bizonyos 2x45 percben, akkor most nem hirdetnétek eszement sületlenségeket ebben a topic-ban ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (39)
    2009-09-22  13:52
  13. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2009. szeptember 22. 13:5239.
    en meg eppenseggel ugy latom, te nem jutottal tovabb a hetedikes anyagnal... azert kicsit komplikaltabb a dlog annal, mint amit 13 eveseknek 1-2x 45 percben leadnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393373 (38)
    2009-09-22  13:01
  14. Torolt_felhasznalo_393373
    Torolt_felhasznalo_393373
    2009. szeptember 22. 13:0138.

    Úgy látom, te nem tudod hogyan működik az "immunrendszer"

     

    Röviden a lényeg: nem úgy, ahogy te gondolod

    előzmény:
    Gazocska (37)
    2009-09-22  12:39
  15. 2009. szeptember 22. 12:3937.
    Olyan dolgok ellen tanitod meg védekezni az immunrendszert, ami nem halálos betegség. Igenis lebutitja a sok felesleg nem kötelező oltás, mert igy az immunrendszer nem tanul meg önállóan védekezni, erősödni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393373 (35)
    2009-09-22  10:43
  16. Torolt_felhasznalo_453836
    Torolt_felhasznalo_453836
    2009. szeptember 22. 10:5236.

     

    Én sem fogom sem a gyerekeknek (3 hó, 3 év), sem magunknak szülőknek beadatni. Itt egy link, én ennek elolvasása után döntöttem, bár mindig is a nem felé hajlottam.

    http://www.mok.hu/hirek.aspx?nid=10502

     

    Nagyon jó a fórum, én is megerősítést kaptam!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_393373
    Torolt_felhasznalo_393373
    2009. szeptember 22. 10:4335.

    Épphogy nem lebutítja, hanem megtanítja olyan fertőző ágensek ellen is védekezni, amelyek ellen eme "tanítás" nélkül nem lenne képes.

    (általános iskolás 7. osztályos biológia)

    előzmény:
    Gazocska (23)
    2009-09-21  23:03
  18. 2009. szeptember 22. 10:4234.

    Én kisfiam 2,5 éves,és nem adatom be neki.

    Nem jár közösségbe még,csak majd 1 év múlva,én se dolgozom még,beteget nem fogadunk,nem megyünk olyan helyre.

    Ennek is nagy médiafelfújása van már...

    Én amúgy se oltattam be magam sosem influenza ellen.

    Pár betegség kell évente az immunrendszer védettsége miatt,de ennek súlyos szövődményei is lehetnek,amiből köszönöm nem kérek!!!

    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  19. 2009. szeptember 22. 09:4533.

    Sziasztok!

     

    Sajna nem tudom végigolvasni a hozzászólásokat, mert főnököm villámló tekintetetl fürkész, de megoszom veletek tapasztalatomat. Ígérem később megnézem a hozzászólásokat. Van egy 26 hónaopos kisfiam, aki 4 hete kezdte a bölcsit, én meg 17 hetes terhes vagyok. 2 heti orrfolyás után múlt csütörtökön belázasodott a drágám. El is vittem dokihoz, aki nézegette, forgatta a gyereket, de semmi konkrét. Írt felneki potom 7.000.- ért minden vacakot. Aztán közölte velünk, hogy lehet egy szimpla nátha, de az is lehet H1N1. Na férjemmel összenéztünk és egyszerre kérdeztünk vissza, hogy MI? Aztán közölte a doki, hogy nem kell betojni ez is egy szimpla influenza, csak egy új törzs. Pár nap alatt fel lehet belőle épülni, van ellenszere, van védőoltása. Nem is érti, hogy miért kell minden hírekben ezzel foglalkozni. Egy év múlva nem is fogunk már rá emlékezni. 

     

    Nem szeretnék állást foglalni, csak leírtam, amit tapasztaltam. De minden véleményre nagyon kíváncsi vagyok.

    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  20. Torolt_felhasznalo_739365
    Torolt_felhasznalo_739365
    2009. szeptember 22. 09:3532.
    én nem oltatnám.........
    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  21. 2009. szeptember 22. 09:3031.

    Ja, és hogy mennyire hatással van a média az emberekre. Ma mondtam apósomnak, anyósomnak nehogy beadassák az oltást. Erre azt válaszolták, hogy hát csak bekéne, mert hűűű, meg ha... Látszik, hogy szinte rettegnek az influenzától. Szóval az öregeket már meghülyítették...

    előzmény:
    skylie72 (30)
    2009-09-22  09:27
  22. 2009. szeptember 22. 09:2730.

    Két éve a körzeti doktornénink az oviban előadást tartott a bárnyhimlő elleni oltás fontosságáról. Én nem adattam be a lányomnak, nem bízok benne.

    Na, most tavaly újból előadást tartott, hogy aki eddig felvette, annak kell egy másodikoltást is felvennie, mert az előző mégsem úgy véd, ahogy gondolták... Persze szépen körítve. Mivel akik megkapták, azok nagyrésze ugyanúgy bárányhimlősek lettek. Szóval csak kísérletezgetnek rajtunk...

     

    előzmény:
    Gazocska (25)
    2009-09-21  23:25
  23. 2009. szeptember 22. 08:2929.

    nagyon köszönöm. alapból az ösztönöm egyértelmű NEM-et diktált, csak kellett egy kis eszmecsere/megerősítés.

     

    mi sem adatunk be semmi nem-kötelezőt. a rotára a mi dokink is uazt mondta, mint Gazocska. 198-ból egy ellen megvéd Hűha...  

     

    előzmény:
    brondesbury (1)
    2009-09-21  21:02
  24. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2009. szeptember 22. 08:0828.

    azt hagyod ki a szamitasbol, hogy mennyibe kerul egy baranyhimlo miatt hetekig, ket egymastol fertozodo gyerekkel akar egy honapig is tappenzen levo szulo, plusz az orvosi ellatas... ócsóbb a vakcina, egyertelmu.

    egyebkent a rotaval talalkoztunk, mindenkinel maskeppen jelentkezik. a ferjem es a lanyom kifekudt tole, de nem annyira, hogy akar az orvost meg kellett volna latogatnunk, a fiamnak meg nekem egyszeri hasmenessel es emelygessel jart a dolog. es onnan tudjuk, hogy rota, hogy aki tolunk elkapta, az volt orvosnal, es ott volt erre iranyulo vizsgalat. de korhaz ott sem kerult szoba. a baranyhimlo sem durvabb lefolyasu, mint ahogy remisztgetnek. semmi mas oka nincs az oltasnak, csak valaki zsebe, ami sosemlehet eleg kerek.

    előzmény:
    Gazocska (27)
    2009-09-21  23:59
  25. 2009. szeptember 21. 23:5927.
    Oké, jó hogy van rá lehetőség. De minek? A bárányhimlőbe belehalt több millió ember? Nem. Viszont tudjuk, hogy a védőoltás 25 évig véd. Azaz, pont a legkritikusabb (terhesség, megtermékenyités) időszakban múlik el a védelem és nagyobb bajt okoz, mint amitől megvédett. És akkor lássuk a manapság oly felkapott rota virust. Hányós-hasmenéses virus amiből van 26000 féle. A rota ellen beoltatjuk a gyereket és akkor marad 25999 féle hányós-hasmenéses virus amit elkaphat és persze el is fog kapni. És mindig azzal jönnek, hogy de milyen gyorsan kiszáradhat a rota miatt. Egy szülő aki igazán figyel a gyerekére, elég hamar észreveszi, hogy hányás-hasmenés van, ergo itatni kell a beteget. Tehát kiszáradás veszélye elháritva és lehet menni orvoshoz a további kezelés megbeszélésére.
    előzmény:
    mox (26)
    2009-09-21  23:46

Címlap

top