Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 vagy több gyermekes ?

emdivanádm
Létrehozva: 2004. február 21. 16:03
Sziasztok!Mi egy tízgyermekes család vagyunk a Dunántúlról és szeretnénk megismerkedni hasonló nagycsaládosokkal,de bárki írhat aki többet szeretne tudni egy ilyen család életéről.
  1. 2013. november 18. 22:1816276.

    Drága vagy Zsuzsám, hogy érdeklődsz

    Köszönöm, részemről a kontroll rendben van (a leletek szerint) - még szerdán megmutatom magam a dokinak és erre az évre ennyi. Legalább is etéren. Sajna nem minden rózsás, mert valamitől felment a vérnyomásom, és nem nagyon szeretne lemenni - 160-170-eket mértem és a gyomorsavam is a törkomat verdesi - a doki szerint stressz, de mindenképpen idegi alap... Most gyógyszereznek - de nem vagyok túl boldog az egésztől...

     

    A gyerekekről legközelebb - mert hosszú...

     

    Látom, Tigriske nem jött - azért én elkotyognám, hogy Orsi és Dorka után most Zsombor fiuk házasodott meg

     

     

    Utoljára hagytam a nem jó hírt...

    Nem részletezném, mert nem kaptam rá engedélyt, de kérlek titeket, hogy imádkozzatok Haratiminkért, mert komolyabb egészségi problémája van - ami remények szerint mostantól javulóban van.

     

    Puszillak benneteket és várom a többiek jelentkezését is!!!!!!!!!!!

    ... én is jövök még az ígéret szerint.

     

    előzmény:
    nagycsalad (16275)
    2013-11-11  12:35
  2. 2013. november 11. 12:3516275.

    ssziasztok!

     

    csak erre jártam

     

    semmi különös, vége az őszi szünetnek, az iskolásoknak kitartásos bedobódás még karácsonyig, utána már  úgysem lehet a félévike javítani.

    közpiskolások előrehozott érettségikre készülnek, ezek jövő héten lesznek. egyetemistám pedig már túl van a fele zh-kon. aztán majd karácsony előtt!

     

    Évi! kontrollod?

     

    azért jó lenne, ha egy kis hírrel mindenki benézne, csak rohannak a hetek, hónapok, évek...

     

    legyenenk szp napjaitok, lassan készülődök karácsonyra. mire azt a sok mindent megsütöm, előkészitem...csak a mennyiség a sok

     

    puszi mindenkinek 

    van egy csomó kép a fb oldalamon, ha érdekel valakit

    ciao 

    előzmény:
    vorii (16274)
    2013-09-29  23:30
  3. 2013. szeptember 29. 23:3016274.

    Lányok!

     

    A mi Tigriskénknek csupa jó hírei vannak...

    Remélem, eljön és mesél!!!

     

     

     

    Egy szerény hírrel én is jöhetek:

    Görögországban a nyaraláskor megkéretett Sári lányom keze 

    Így jövőre - úgy néz ki - 2 esküvő is lesz nálunk

  4. 2013. szeptember 29. 23:2616273.

    A FB ismerőseim közül volt, aki kitöltötte - szóval remélem, sikerül!

    Sok sikert!

  5. 2013. szeptember 26. 19:1916272.

    Kedves Barbi!

     

    Sajnos a topic eléggé "laktlan" - nem hiszem, hogy hamarosan segítséget kaphanál itt.

    Javaslom, hogy inkább kérd Facebookon... 

    Részemről megosztom ott - ha ez segít

  6. 2013. szeptember 2. 23:2516271.

    Szió Lányok!

     

    Bekukkkkk

     

    Ildi - örültem neked - drukkolok, hogy minden jól menjen a családodban!

     

    Emdiéknél majd érdeklődöm a FB-on... 

    Igyekszem majd jönni és mondani, vagy őt küldöm pár szóra.

     

    Magam meg jól vagyok - majd ősszel lesz kontroll vizsgálat, de eddig minden oké

     

    Remélem, néha-néha beszédül más is

    Pusssssssz nektek!

  7. 2013. augusztus 29. 09:4616270.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy mindenki (akik írtatok) jól van :) - én is párhónap kihígyással vagyok itt :)

     

    Zsuzsi! Nagyon együttérzek veled, tudom mit éreztek, nálunk is szép sorban költöznek el...kirepülnek...el kell engedni őket. (még szerencse, hogy sokan vannak).

     

    Évi! Örülök, hogy jó az egészséged, maradjon is így!!!

     

    Nálunk megszületett az 5. unoka, nagyon édes kisfiú lett (Ákos), sajnos vagy nem, a nagyikerlányom férje Dániában kapott állást, úgyhogy szeptemberben az akkor 4hónapos Ákoskával utána mennek. (Szakad szét a nagy család...a legnagyobb fiamékBerlinben, a legnagyobb lányomék Gratz-ban, most meg Dánia, a nagy iker fiam meg Svájcba megy a barátjával doktori iskolába PHD-zni októbertől.) A szívem méllyén azért nagyon örülök, hogy mind ilyen életrevaló, okos, talpraesett gyerekek. Büszke vagyok rájuk :)

     

    A gimis lányom most érettségizett, nem kezdi el az egyetemet idén, nyelvet fog tanulni, mert megvárja a testvérét, ő jövőre érettségizik Magyarországon. Aztán kijönnek hozzánk és megpróbálnak itt egyetemre menni. (Ha csak a szívük nem diktál mást - szerelmesek mindketten :)

     

    Mi köszönjük jól boldogulunk, a kicsik most kezdik az iskolát jövőhéten, mert itt Angliában abban az éveben mennek iskolába, amelyikben töltik az 5-öt. (Ami egyrészt jó, másrészt még korainak tartom, viszont érettségizni is két évvel korábban szoktak.) A nagyobbak mostmár iskolába fognak járni, nagyából behozták a lemaradást 9 hónap alatt. Az egyik 10. osztályos lesz, a másik 9-es, a harmadik 4-es és a negyedik 3-at kezdi.

     

     

    Bár ritkán és keveset írunk, nem hagyjuk kihalni a fórumot.

    Mindenkinek szép nyarat és gördülékeny iskolakezdést kívánok.

     

    Puszillak benneteket,

     

    Ildi

     

    előzmény:
    vorii (16265)
    2013-03-10  13:19
  8. 2013. június 11. 00:0616269.

    Sziasztok!

     

    Nem tavaszra várta emdi Virágja az újabb unokát? Vajon mi lehet velük? Jó lenne ha írna pár sort, és örülhetnénk a jó híreknek! 

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  9. 2013. március 14. 23:0016268.

    Zsuzsám!

    Örültem neked!!! Köszönöm, hogy legalább te

     

    Most csak benéztem. 

    Puszillak Benneteket - és hát ... a többieket, a hiányzókat is

     

  10. 2013. március 13. 09:4716267.

     persze a kép lemaradt....cavinton! 
    előzmény:
    nagycsalad (16266)
    2013-03-13  09:45
  11. 2013. március 13. 09:4516266.

    szia Éva!

    szerintem ne adjuk fel a topikot ilyen gyorsan, olyan jó volt a régi szép időkben! tudom, én sem jövök túl gyakran, de azért vagyok

     

    örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaid és a családi ügyek is előbb-utóbb sínre kerülnek. várd csak az újabb unokád, a meglévőkkel meg játszál sokat. visszahozhatatlan idők....nekem mostanában jut el a tudatomig, most kezdem érezni, ahogy repülnek kifele a "kismadaraim", hogy ez az élet sora és bizony nehéz elengedni őket - de el kell, nekik ez a jó, ahogyan nekünk s az volt a jó. Tamásnak lesz igaza, hogy pikk-pak 2-3 év és kergetőzni fogunk a házban csak mi ketten. jó lenne, ha nem igy alakulna!

     

    hozok képet, 47es lábú kicsifiam 3. szakmaként februártól vonulós tűzoltó lett (remélem azért még egy egyetem is következik a sorban!):)

     

    2lányom most érettségizik, a 8.-osomat felvették a megcélzott szakközépbe, 2 gimnazistám is jól tanul és legkisebbem most 3.-os, a többi meg már kirepült. a gyerkek öregszenek, mi meg fiatalodunk hozzájuk!

     

    puszi mindenkinek 

    előzmény:
    vorii (16265)
    2013-03-10  13:19
  12. 2013. március 10. 13:1916265.

    Látom, nem jár már ide senki Ha én nem kiabálok, hogy hol vagytok, akkor nem is jön senki - igazán sajnálom!!!

     

    Még azért ezt szeretném: 

     

    Ildikó kedves! 

    Sok boldog névnapot kívánok neked! Örömteli ünneplést a családdal.

     

    (Jó lenne egy pár szó, hogy hogy boldogultok...

    Másoktól is szívesen olvasnék(nánk 1-2 sort!)

     

    Részemről megvagyok, bár mindig találnak valami kis vizsgálni valót, de én remélem, nincs zűr - kedden lesz az utsó eredmény...

    Hm - és még mindig társ nélkül - talán ez a sorsom.

    A gyerekek is megvannak - ha nem is mindig egészségben, és néha kissé "húzósan" anyagilag, de igyekeznek...

    Mártiék unokástul jól - az iskolás unokák szuperek, versenyekre járnak, zenélnek, + Réka fellép az Ékszer Balett társulatában/ Oroszlánkirály, Kis hableány (a Bábszínházban játszanak) Ábel pedig a Gózon Gy. Színházban az Énekes madárban.A kicsik ovisok.

    Panniék 2 hét múlva hazaköltöznek Londonból - családot szeretnének.

    Sáriék dolgoznak, stabil jó munkájuk van. (Ő lakberendező)

    Klári újat tanul (fodrász lesz) a szakáccsal nem épp rokonszakma...

    A szüleim is megvannak épp tegnap ünnepeltük a 79. és 84. szülinapjukat

     

    Röviden ennyi.

    Még nem adtam fel egészen - talán valamelyőtök ír - LÁSSUK!

     

     

  13. 2013. január 8. 21:4316264.

    Szia Ildi!

     

    Szorítok nektek, hogy jól tudjatok boldogulni

    Menni fog - Isten segítségével - hidd el! 

    előzmény:
    Nasaca (16263)
    2013-01-07  09:00
  14. 2013. január 7. 09:0016263.

    Mindenkinek békességben és sikerekben gazdag boldog új évet kívánok!

     

    Remélem jól telt a karácsony.

    Én már annyira le vagyok maradva, hogy azt semtudom kinél hány új unoka vagy kisbaba lett 2012-ben :)  De ez annyira jó :) Remélem ez az év is ilyen lesz, vagy mégilyenebb

     

    Gratulálok mindenkinek a babókhoz :) Csak, hogy felvegyem a fonalat, le tudjátok írni, kinek mikor születtek a babák a családba és hogy hívják őket? köszönöm :)

     

     

    Sikerült átszállítanunk minden fontosat Angliába, amit nem azt elzártuk az egyik szobába. Még minden dobozokban áll, nagyon nagy a káosz. Kicsit nomád élet van itt, mert még egy asztal sincs még összerakva. A magyarországi házunkat sikerült kiadni 8 egyetemistának...szerencsére elég nagy, úgyhogy olyan lesz, mint egy kollégium. Sajnos nem túl jó áron, de legalább ez is egy kis bevétel.

     

    Én februártól fogok dolgozni a gyerekek felügyelete nagyon drága,itt se bölcsi, se ovoda 5éves korig, csak magán. A gyerekekhez felvettünk egy két ittélő magyar pedagógus lányt, aki tanítani fogja őket, hogy behozzák a lemaradást és megtanulják a nyelvet. És ősztől újra iskolások lehessenek. A kicsik szerintem mindent felszednek majd a napköziben, mert ők még csak 4 évesek. :)

     

    Úgyhogy nagyon optimista vagyok. Remélem minden menni fog és sikerül, még sok papírt és sok őgyet kell elintézni.

     

    Mindenkit puszilok, 

     

    Ildi

    előzmény:
    Piroska*** (16257)
    2012-12-25  06:10
  15. 2013. január 3. 08:5316262.

    bort búzát békességet

     

    mindannyiótoknak szeretettel Zsuzsa & Tamás és a gyerekek 

     

     

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  16. 2012. december 30. 21:3016261.

    Szió Lányok!

     

    Észere vettétek, hogy nem nagyon értem ide...BOCS!

     

    Nos, a karácsony eléggé furán sikerült. Semmi nem úgy jött össze, ahogy kellett volna. Végignyargalt a családon egy vírus, már a keresztlányomék is 2 nap késéssel értek haza - aztán sem találkoztunk egy ideig, hogy el ne kapjuk, de még így sem úszta meg midndeki.

    Másképp alakultak a napok - a ki-hol-kivel-mikor találkozik is. NEM sikerült egyszerre mindenkinek összejönni - így a 26-ból a max a 24 fő volt.

    Szomorkodtunk, aztán beletörődtünk. A betegség-szériának még most sincs vége

     

    A jövő évre remélünk ennél jobbakat!!!

     

     

    Nektek pedig szeretettel kívánok egészségben és örömökben gazdag 2013-as évet!!!

    BÚÉK!!!!!!!!!!!!!

  17. 2012. december 26. 23:5116260.

    Kedves Piroska!

     

    Az én menyem is ad már valamilyen pótlást és most kezdte el a főzelékezést is. Te itatod teával vagy vízzel közben? Vagy csak megszoptatod. ha szomjas?

    Néha úgy látom, hogy szomjas a pici és pohárből teáztattam is már.itta, de nem szeretnénk, hogy ezért leszokjon a ciciről.

    Az a helyzet, hogy én nemsokáig tudtam szoptatni és már 3 hónapos kortól kezdve főztem nekik+ tápszert kaptak.

    Gondoldom, hogy nincs sok időd fórumozni, de azért néha "kapcsolj ki" egy picinykét:)

    Magamról tudom, hogy kell és fontos saját magunkkal is törödni, hogy feltöltődjünk és újult erővel tudjuk folytatni azt, amit abbahagytunk:)

     

    Remélem jól vagytok már és élvezitek a pihenést!

     

    Sziasztok!

     

    Ibolya

    előzmény:
    Piroska*** (16256)
    2012-12-25  06:01
  18. 2012. december 25. 06:2016259.

    Nagyon köszönöm! Egy kis egészség most valóban jól jönne, a tíz, a hét és az öt éves gyerekem ágyban fekve, lázasan töltötte a Szentestét, az öt éves kisfiam ráadásul végighányta a délutánt és az estét, úgyhogy ez a Karácsony számunkra nem csak a boldog családi együttlét miatt lesz sokáig emlékezetes, azt hiszem.

    Hogy sikerült a nagy családi összejövetel? Sikerült mindennel időben elkészülnöd? Én folyton időhiányban szenvedek... 

    előzmény:
    vorii (16238)
    2012-11-21  11:26
  19. 2012. december 25. 06:1116258.
    Gratulálok a legújabb csemetéhez!
    előzmény:
    Ritu77 (16251)
    2012-12-23  17:01
  20. 2012. december 25. 06:1016257.

    De ha rendbejöttök anyagilag, haza fogtok jönni ugye? Nehogy úgy járjatok, mint a nővérem gyerekei, akik Londonban élnek (apjuk angol), és egy szót sem tudnak magyarul sajnos, mert a testvérem szerint "úgysincs rá szükségük, ők már angol gyerekek". Egyre kevesebben maradunk itt a Kárpát-medencében... 

    előzmény:
    Nasaca (16242)
    2012-11-29  09:31
  21. 2012. december 25. 06:0116256.

    Köszönöm kedves soraidat, de sajnos mostanság szinte semmi időm nincs kikapcsolódni, (pl. fórumozni), ezért nem válaszoltam eddig. Igen, a kisfiam szopik még leginkább, de már eszeget gyümölcsöt (almát, banánt), és egy Sinlac nevű rizsliszt alapú pépet vacsorára, hogy végigaludja az éjszakát.

     

    előzmény:
    emdivanádm (16241)
    2012-11-26  19:45
  22. 2012. december 25. 05:5616255.
    Gyönyörű baba!
    előzmény:
    emdivanádm (16253)
    2012-12-24  00:05
  23. 2012. december 25. 05:5416254.
    Áldott, békés Karácsonyt kívánok mindannyiótoknak!
    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  24. 2012. december 24. 00:0516253.

    Dávid unokám és én is szívből kívánunk békés, boldog ünnepeket nektek!

     

    Puszi!!

    előzmény:
    emdivanádm (16252)
    2012-12-24  00:00
  25. 2012. december 24. 00:0016252.

    Szia Rita!

     

    De jó, hogy hírt adtál rólatok!:)

     

    Gratulálok a 3.babucihoz és kívánom Isten áldását reátok!

    Gyönyörű, okos nézésű gyerekeitek vannak:)

     

    Nagycsaládosok lettetek!!!:))

     

    Kellemes ünnepeket kívánok nektek és minden kedves fórumozónak!:))

     

    Üdv:

    Ibolya

    előzmény:
    Ritu77 (16251)
    2012-12-23  17:01

Címlap

top