Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 vagy több gyermekes ?

emdivanádm
Létrehozva: 2004. február 21. 16:03
Sziasztok!Mi egy tízgyermekes család vagyunk a Dunántúlról és szeretnénk megismerkedni hasonló nagycsaládosokkal,de bárki írhat aki többet szeretne tudni egy ilyen család életéről.
  1. 2012. december 23. 17:0116251.

    Sziasztok,

     

    áldott, békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!!

     

    Áprilisban megszületett harmadik gyermekünk, Kamilla:)

    Látom, nem csak mi gyarapodtunk, gratulálok az (első) unokákhoz, és a gyerekekhez is!!! 

     

    Rita.

    előzmény:
    emdivanádm (16250)
    2012-12-14  19:55
  2. 2012. december 14. 19:5516250.

    Kedves Bond!

     

    Köszönjük szépen és szívből kívánunk kitartást neked is a gyermekneveléshez:)

     

    A babamama blogba benézek:)

     

    Üdv:

    Ibolya

    előzmény:
    bond82 (16244)
    2012-12-12  22:47
  3. 2012. december 14. 19:5216249.

    Évikém!

     

     

    Szívből örülök, hogy már jobban vagy és Timiék hírei is felvidítottak:)

    Áldott a mi gondviselő Istenünk!

     

    Jujj, de jó lesz akkor nálatok karácsonyozni..úgy együtt mindenki..nem is kell annál jobb és szebb.Bár elfáradsz majd nagyon, de kárpótol a család szeretete:)

    26 fő egy egész kis lakodalom:)! nálad lesz mindenki? Vagy itt is ott is beszállásolva:) Remélem raksz fel majd képeket:)

     

    Sütés-főzés a te gondod lesz? Miket készítesz?

    Na, majd ha aktuális lesz kérek menü tippeket és én is válogatok belőle, mert nálam lesz szintén az egész család. Mondjuk még fele mint nálatok:) De mit készítsek még nem tudom. Nem érek rá kigondolni, mert még szabira sem tudok menni:(

    A járások megalakulása miatt sok feladatunk van még a hivatalban, meg az iskolát kell átadnunk..szóval még pörgünk ezerrel így az évvégén is. De no para...majd lesek rólad tippeket:)

     

    Addig is puszillak!

     

    Ibolya

    előzmény:
    vorii (16247)
    2012-12-13  18:57
  4. 2012. december 13. 19:0216248.

    Kedves Mindenki!!!

     

    Mulasztásomat pótolva - áldott adventi készülődést kívánok nektek!

  5. 2012. december 13. 18:5716247.

    Ibolyám, itt vagyok - bocs, csak beteg voltam - és így 10 nap kiesett a karácsonyi készülődésből... (Nem az igazi, amikor az embernek betegen kell lemászni a konyhába és elkészíteni a teáját...)

     

    Nos,  ami Gábort illeti, jól van, már óvatosan dolgozik is. Hála  Jó Istennek - szereti őket - rendeződni látszik az egészsége és meg tudnak könnyebbülni.

     

     

    A nagy családot nálunk az az öröm fogja érni - nem tudom,írtam-e -  hogy az idén mindenki itthon lesz karácsonykor - Pannimék is jönnek Londonból és a húgom lánya - keresztlányom - is Sydneyből kisbabástul

    Mindenestől 26-an leszünk a "szűk" család Alig várom!

     

    előzmény:
    emdivanádm (16243)
    2012-12-12  22:30
  6. 2012. december 13. 18:4716246.

    Hűűű - Ildi ez nem semmi... Minden tiszteletem, hogy megpróbáltok szépen, értelmesen talponmaradni.

    Remélem, hogy minden rendben lesz és jól fog működni a külföldi munka, és a gyerekek is  be tudnak majd kapcsolódni az ottani életbe

     

     

     

    előzmény:
    Nasaca (16242)
    2012-11-29  09:31
  7. 2012. december 12. 22:5016245.

    Keresek szerkesztőket, akik saját városukban vagy kerületükben szerkesztenének egy helyi szülői információs oldalat: a vévév pont bababmama.info oldalontaláljátok meg a részelteket.

    Üdv

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  8. 2012. december 12. 22:4716244.

    10 gyermekes család! Úr isten én kettővel is úgy érzem hogy alig birok, pedig jó gyerekekkel áldott meg az ég!

    Gratula, és minden tiszteletem a 3 vagy több gyermekes családoké!

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  9. 2012. december 12. 22:3016243.

    Kedves Ildi!

     

    Örülök, hogy újra köztünk vagy:)

    Háát, mit mondjak...azért nem unatkoztok ti sem:)

    Elég baj, hogy külhonba kell menni, mert itthon nem biztos a megélhetés:(

    Én biztos nem vágtam volna bele ennyi gyerekkel ekkora nagy fába...de ti tudjátok, biztos jól átgondoltátok a dolgot.

    Meg  aztán majdnem fele kinn van már, így érthetőbb.

    Azért amint időd engedi, légyszíves írj nekünk a kinti életetekről is.

    Nálunk egyenlőre az újabb babavárás öröme repdes, és látva első unokám fejlődését, mélységes boldogság tölt el!

    Mennyire örültem, mikor az én gyerekeim fejlődtek, ügyeskedtek...unokám hasrafordulása mégnagyobb örömmel töltött el

     

     

    A többi lányok gondolom készülődéssel vannak elfoglalva..talán azért nem jelentkeztek!?

    Ha minden igaz jövő héten én is szabin leszek és mézeskalácsot sütögetek:) Ja, meg puszedlit, mert azt nagyon szeretik(még jó, hogy ingyen van a méz):)

     

    Nagyon aggódom Timike férje miatt...még mindig nem tudunk semmit róla?! Hahó! Vörikeém, hahó!!!

     

    Puszi mindenkinek! Ebben a csuda hidegben nlc-zetek és írjatok, írjatok!!!

     

    Ibolya

    előzmény:
    Nasaca (16242)
    2012-11-29  09:31
  10. 2012. november 29. 09:3116242.

    Sziasztok!

     

    De jó újra itt, azt hittem már nem lesz fórum.

    De jó olvasni a fejleményeket :)

     

    Én meg azért tüntem el, mert elköltözött a férjem külföldre idén januártól sajnos a svájci frankos hitelt nem bírtuk. Én most megyek januártól utána, de csak a kissebbekkel. Ezért voltam eltünve elég sokáig. Ez az év külön nagyon nehéz volt, de most tudtunk mindent elintézni és nekem is állást találni.

     

    Gyorsan leírom mi van velünk. A nagyfiam és a felesége Németországban élnek van egy 1 éves kislányuk, a nagylányom és a férje Ausztriába költöztek ott élnek a 3  kisfiúval (3,3,2). A nagyiker lányom férjhezment tavaly, jövő májusra várnak babát. A nagyikerfiam egyetemista még Magyarhonban vele lakik a két gimis gyerekünk albérletben, mert az egyik 3-os a másik 2-os és nem akarjuk rákényszeríteni őket a váltásra, ha nem akarják.

     

    A többiekkel eljövünk az iskolások magántanulók lesznek (13, 12 évesek), mert nem tudnak ilyen gyorsan bekapcsolódni az oktatásba. A két kicsi gyerekem most kezdte nemrég az iskolát (7, 6). A kicsi ikrek pedig most lesznek 4 évesek napközibe fognak járni. Cserébe a férjem és én is nagyon jól fogunk keresni.

     

    Elég nagy káosz van, mert költöztetjük a cuccokat. Úgyhogy ha ennek vége és ott leszek, akkor majd újra be szeretnék kapcsolódni ha lehet :)

     

    Remélem mindenki jól van, 

    Ildi

    előzmény:
    emdivanádm (16241)
    2012-11-26  19:45
  11. 2012. november 26. 19:4516241.

    Piroska!

    Látom a picitől nem érsz rá...na, de sebaj csak szoptass rendesen!

    Még az én menyem is csak szoptat..bár őszerinte fogy a teje.

    Örülnénk, ha legalább féléves koráig szophatna Dávidka...

     

    Örömmel éas boldogsággal töltött napokat nektek!

     

    Puszi az egész családnak:

    Ibolya

    előzmény:
    Piroska*** (16234)
    2012-11-15  11:22
  12. 2012. november 26. 19:3916240.

    Ugyan Évike, nincs mit!

    Remélem komolyabb gondok nincsenek azóta...és amint látom a facebookon, éled a nagymamik boldog életét:) Főzésből, sütésből JELES!!!!:))))

    Ja, és szupi fotókból:)

     

    Puszim: Ibolya

    előzmény:
    vorii (16239)
    2012-11-21  11:29
  13. 2012. november 21. 11:2916239.
    Köszönöm, Ibolyám
    előzmény:
    emdivanádm (16237)
    2012-11-15  15:28
  14. 2012. november 21. 11:2616238.

    Piroskám! Szívből gratulálok!!!

    Egészséget és boldogságot a családodhoz!!!

    előzmény:
    Piroska*** (16234)
    2012-11-15  11:22
  15. 2012. november 15. 15:2816237.

    Vörike!

     

    Reméljük ilyen nem lesz anyuddal:(

    Ez csak a korának tudható be!

    Apósom ugyanez(85), mesél dolgokat amik nem úgy vannak...de mi már ráhagyjuk és csak hallgatjuk.Sokszor nézem és nem is figyelem mit mond, csak arra gondolok, hogy de jó, hogy még itt van velünk!

    Sajnos(bár lehet  írtam) nekem már mindkét szülőm itthagyott bennünket:(((

     

    Kitartást neked és erőt az elviseléshez!

     

    Puszi!

     

    Emdi

    előzmény:
    vorii (16233)
    2012-11-14  22:45
  16. 2012. november 15. 15:1816236.

    Kedves Piroska!

     

    Szívből köszönöm jókívánságaidat!

    Aztán tovább olvasgatva leveledet ...tágra nyítottam ám a szememet, hét gyerek az sem semmi...az már majdnem 10:))

    Gartulálok!

    Isten áldását küldöm az új jövevényre és rátok is:)

    Megmondom őszíntén....habár nagyon jó a munkahelyem és szépen keresek is,de....a mai napig visszasírom a gyesen töltött éveimet!

    Úgyhogy használd ki minden percét szívvel- lélekkel, mert ez az  idő a legszebb egy nő életében! Lehet sokan megköveznek érte, de én 10 gyerek után is így érzem. Nem pótolja azt az örömöt semmilyen melóhely, sem pénz, sem semmi amit a megszületett és előtted, veled felnövő gyermek adhat.

    Persze most a felnőtt gyermekek mellett is ezt érzem..de ez már kicsit más. Ezt hossza vissza valamilyen szinten az unoka:)

     

    Jobbulást kívánok a 3 évesednek! Háát míg felnőnek..lesz ez így egypárszor:(

     

    Szép súlya van a kicsinek is, gondolom szopik még! Meddig tudtad őket szoptatni? Én sajnos 3 hónapnál tovább egyiket sem.

     

    Egyenlőre nem írok többet, hátha nincs időd olvasni a picitől:)

     

    Puszi!

     

    Emdi

     

    előzmény:
    Piroska*** (16234)
    2012-11-15  11:22
  17. 2012. november 15. 11:3916235.
    Miért volt szükség császárra?
    előzmény:
    Haratimi (16227)
    2012-09-20  20:06
  18. 2012. november 15. 11:2216234.

    Sziasztok!

    Kissé megkésve, de gratulálni szeretnék a kis Dávidhoz (emdi), Árpikához (Haratimi), és minden jót kívánni az ifjú párnak (megint csk emdi), és újabb gyönyörű kisbabát tavaszra! Én is csak az időhiányt tudom felhozni mentségemre, igaz, hogy  nekünk 10 gyermekünk még nincsen ugyan, de a néhány már meglévő is elég elfoglaltságot ad. Most is éppen az ölemben ül a kis háromévesem , aki a héten nátha miatt nem megy oviba, és folyamatosan beszél hozzám, úgyhogy igen nehezemre esik értelmes mondatokat leírni úgy, hogy közben a kérdéseire válaszolgatok.

    Én is szeretnék megosztani veletek egy örömhírt: szeptember 8-án megszületett hetedik  gyermekünk Antal ,4000 grammal és 59 cm-rel látta meg a napvilágot. Tegnap kapta meg a két hónapos oltásokat, és a rendelői mérleg már 6080 grammot mutatott. Napról napra értelmesebb, megismeri a családtagokat, mindenkire mosolyog, szeret zenét hallgatni, és nagyon érdeklik a szép színes képek és játékok.

    Minden jót kívánok az összes topiktagnak! 

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  19. 2012. november 14. 22:4516233.

    Szió Ibolyám!

     

    Köszi - megvagyunk - vagy ahogy mondani szokták: vagyogatunk...

     

    Igen, emlékszem a "régi szép idők"-re

     

    Azóta rengeteg minden történ a csapatban. 

    Jó és rossz dolgok - de remélhetőleg, azért csak a JÓ lesz a több - ezután is!

     

    Sajna a legutóbbi ellenőrzésnél a doki nem mondott egyértelműen csupa jót - januárban új RTG és valamikor még egy CT - de azért bízom, hogy nem lesz baj!

     

    A család jól van - bár gond akad - többnyire munka probléma, több helyen is.

     

    Anyukámék megvannak, de ez sem tökéletes, anyukám nem igazán jól (holnap hozzul el a kórházból) és a memóriűája vészesen romlik, már csak 1-2 perc... rettegek attól, hogy eljön az idő, mikor nem ismer meg.

     

    Bocsánat, hogy most csak ilyen hírekkel szolgálhattam - örömmel mesélnék jobbakat.

     

    Ha jobbakat mondhatok, jelentkezem

     

    előzmény:
    emdivanádm (16232)
    2012-11-13  21:39
  20. 2012. november 13. 21:3916232.

    Sziasztok lánykáim, megjöttem!!:))))

     

    Bocsássatok meg(tudom mindig így kezdem mikor megjövök:),így s utólag is hálás szívvel köszönöm a névnapi jókívánságaitokat! Pusziii...

     

    Vörike!

     

    Te tartod életben a topikot, köszönöm neked szívemből! Olyan jó, hogy egykor  megtaláltál minket. Sokszor eszembe jut az első tali emléke, mikor úgy örültünk egymásnak, emlékszel fenn a gödöllői dombtetőre?

     Aztán Klárid szépséges mosolya fogott meg Csókakőn:)

    Remélem anyud  és tündéri unokáid is jól vannak!:)

    Majd visszaolvasok, hogy képben legyek....

     

    Timike!

     

     Köszöntelek a  10 gyerekesek soraiban:)

     Isten áldja meg a nagycsaládodat egészségben, békességben, szeretetben...és majd sok-sok unokával:) Tényleg nagy örömmel töltött el, mikor a facebookon megláttam az összes gyermekedet...elkezdtem számolgatni...mondok ez nem lehet igaz...máris utolértél?:))

     Komolyan mondom neked, hogy ha Isten is úgy akarja, egyszer biztosan elmegyünk hozzátok jól kidumcsizni magunkat:)

     

    Rólunk annyit, hogy férjem is jól van hála a Mindenhatónak.

    Igaz nem dolgozik, de legalább itthon elbütykörészik és nem kell ápolgatni.

    Dávid unokám már 3 hónapos nagyzsivány:) Épp most készülök téli sapit kötni neki, csak még ki kell találnom milyen legyen.

    Ja, és hogy még dicsekedjek..Virágom is kismama.))

    Tavasszal újabb unokával bővül a család....remélem kislány lesz(Jázmin), legalábbis a fiatalok ezt súgták, hogy azt szeretnének:)

    Utol kell érnem Tigrisanyát..úgy belehúztak az unokába,,hogy csak na:)

     

    Szeretetem teljes melegével sugárzom felétek...kérdezzetek és én megint itt leszek:))

     

    Puszi mindenkinek, sziasztok!

    Emdi

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    vorii (16231)
    2012-10-05  00:52
  21. 2012. október 5. 00:5216231.
    A gyerekek közös fotóiból kérünk szépen ide is
    előzmény:
    Haratimi (16230)
    2012-10-02  18:01
  22. 2012. október 2. 18:0116230.

     Vöri, nincs ám sok közös képünk. Olyan, amin mindenki rajta van egyáltalán nincs is. :)

     

    Majd lesz :)

     

    Sanyi éppen Skóciában van, remélem nem ázik és fázik. 10 napos kiránduláson.

     

    előzmény:
    vorii (16229)
    2012-09-29  18:09
  23. 2012. szeptember 29. 18:0916229.

     

     Lányok!...

    Minden Mihály - férjnek sok boldog névnapot kívánok!

    (pl. Emdikénké biztosan...)

    Ibolyánk - amúgy te hol vagy????????? Várunk ide!

     

     

     

    Örülök, hogy néha be-benéz valaki a régi csapatból. Nagyon sajnálom, hogy a rohanó világ és vonzatai miatt alig jutunk ide. Hiányzik a régi társaság és, hogy itt mindig volt pár kedves szó annak, akinek valami gondja akadt.

     

    Timikém, örülök, hogy itt vagy Főleg, hogy milyen sok munka lehet a megnövekedett létszámmal...  A családod gyönyörű - ha lehet, itt is mutass összcsaládi képet is! Annyira helyesek a nagyfiúk, ahogy pátyolják a pici Árpit A videókat én is meg szoktam csodálni, a lányok tündériek!!!

     

    Zsuzsám, tudom, hogy te is el vagy veszve - ekkora népség sok tennivalóval jár. Csodállak is benneteket, =nekem a 4 gyerek, és 4 unokás besegítés is elég néha... )

    Nálatok nem készülődik esküvő?

     

    Itt nálunk az évkezdéssel kicsit megbolydultak a dolgok. Márti a2. évet végzi a Bárczin (3. diplomának), így van, hogy én megyek szülőire, van, hogy én hozom el magamhoz az óvodásokat, stb. 

    A sajátjaimnak is mindig van valami nyűgje, betegségek... (itt-ott) jogsi és új iskola (Klári), még mindig London- munka - Panniék, talán Sáriék vannak el kb jól.

    Jövőre nem nagyon, da 2014-re akár 2 esküvő is lehet... Ez még persze kérdéses.

     

    No, és hát én - egyelőre munka nuku, de most kellek villámhárítani, ha lesz mégis -  az zűrös lesz Mártinak.

    Amúgy jól vagyok - ezt a dokik is megmondták!!!  Továbbra is ezt "tervezem"

     

     

     

  24. 2012. szeptember 24. 16:2016228.

    szia Timi!

     

    de örülök, hogy visszatértél....igaz én sem gyakran fordulok elő!

     

     

    a kiscsajok haláliak! gyönyörűek és biztosan okosak is! nagyon huncutnak tűnnek

     

    mifelénk semmi különös, elkezdődött az iskola. van Vikibaba már dolgozik, Mátékám most csinálja a 3. szakmai képzését. a lányok most fognak érettségizni, Krisztiánom 2. gimis, Szabina 1. szakközepes, Zoli 8.-os, Márki pedig 3.-os

     

    hát ennyi a családom pillanatnyilag. sok gond és sok öröm 

     

    mi pedig nem öregszünk

     

    ciao 

    előzmény:
    Haratimi (16227)
    2012-09-20  20:06
  25. 2012. szeptember 20. 20:0616227.

     Magamról egy kicsit, ha már ilyen csúnyán eltüntem.

     

    Már 10 gyerekes vagyok én is (Emdike  ) A család nagy, sok munka kevés pihenés és sok-sok boldogság.

     

     

    Árpika 2011.december 04-én érkezett és császárral szültem. (Mindenki kiakadt, hogy nyolc sima szülés után, hogy hogy császár) az ikrek iskolások, most kezdtek és gyönyörűen énekelnek.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=jVFCYai0SWg

     

     

    A fiúk táncolnak:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=bespg09UeSo 

     

     

    Gabikám az utolsó középiskolai évét kezdi, csak mi nem öregszünk :)

Címlap

top