Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 vagy több gyermekes ?

emdivanádm
Létrehozva: 2004. február 21. 16:03
Sziasztok!Mi egy tízgyermekes család vagyunk a Dunántúlról és szeretnénk megismerkedni hasonló nagycsaládosokkal,de bárki írhat aki többet szeretne tudni egy ilyen család életéről.
  1. 2012. május 19. 21:2816201.

    Szió Mindenkinek!

     

    Kellemes hétvégét, minden féle jóval - eszem-iszommal, pihenéssel és kinek mi a kellemes - azzal

     

    Azt hiszem, nem dicsekedtem: a keresztlányomnak Editkének Ausztráliában megszületett a kislánya Abigel, Julianna. A húgomék oda is utaztak (és babáznak) én sajnos csak skype-on láttam (és itthonról irigykedem).

    Nagy öröm a családunknak ...és igaz, a Világ másik végén, de új kis magyar született

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. május 13. 15:4116200.

    Szia Zsuzsám!

     

    Nagyon szép lehetett... Milyen találkozó volt ez pontosan?

    Mátéd Rio de Janeiro-ba utazik 2013-ban? Igazán izgalmasan hangzik!

    előzmény:
    nagycsalad (16198)
    2012-05-12  07:30
  3. 2012. május 13. 15:4116199.

    Ibolya, aranyos - hát igen, így van ez, ha felnőnek- kirepülnek.

    Örömteli és egyben fájó is a dolog.

    Azzal szoktam vígasztalni magam - és most téged is - hogy így hoznak még egy pótgyereket nekünk, és hamarosan  jöhetnek az unokák is

     

    Remélem, hogy hozod majd az esküvői fotókat! Várjuk!!!

     

     

    Pénteken hazavittük a kórházból anyukámat. Most 2 hetet "üdült" benn, remélhetőleg most tényleg jól van és marad...  Sajnos közben  meghalt a kutyus náluk és ettől sírogat, de hát érthető, 13 évig volt szolgálatban Balu kutya.

     

     

    A japánbirs még kicsi, szóval valameddig elvan cserépben, de amint a kertben meglesz a helye, ki fogom ültetni.

     

     

    előzmény:
    emdivanádm (16194)
    2012-05-08  22:03
  4. 2012. május 12. 07:3016198.

     na akkor mgegyszer, mert nem hozta  http://www.youtube.com/watch?v=LYKDQYgki-k szias ztok 
    előzmény:
    nagycsalad (16197)
    2012-05-12  07:25
  5. 2012. május 12. 07:2516197.

    sziasztok

    én is hoztam egy szép emléket

    kicsmátéfiam volt itt 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=LYKDQY

     

    augu sztusban, most már készülnek a 2013-as találkozra, ami sajnos egy kicsit messzebb lesz, rio de janeiro-ban 

     

    üdvözlettel

     

     

    előzmény:
    vorii (16196)
    2012-05-08  23:24
  6. 2012. május 8. 23:2416196.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. május 8. 22:1716195.

    Sziasztok nagycsaládosok! Bár én csak 3 gyerekkel büszkélkedhetek, és nagyon kilógok így a csapatból (minden elismerésem a tiétek!), ezért csak egy kéréssel szeretnék hozzátok fordulni:  indultunk egy olyan versenyen, amit kisgyermek mellett vállalkozást indító anyáknak írtak ki. A mi bemutatkozásunk:
    Ez már a döntő és most éppen az élen állunk, de a végéig (május 11.) még bármi megtörténhet...
    Minden ránk leadott szavazat 100 forintot jelent a Piros Orr Bohócdoktoroknak (ők vannak a Gyerekklinikán is)
    Szavazáshoz kattintsatok ide: http://www.gazdagmami.hu/ev-anyavallalata-2012/ev-anyavall alata-regisztracio
    Név és email cím kell a voksoláshoz a verseny tisztasága érdekében, de ezeket törlik a verseny végén.
    Amint kitöltöttétek, már az e-mailben kattinthattok is ránk: Gellén Nóra és az Imami
    Nagyon köszönjük, hogy elolvastátok,  előre a szavazatot és azt is, ha továbbkülditek az ismerőseiteknek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 8. 22:0316194.

    Sziasztok, megjöttem újra:)!!!

     

     

    Könnyes szemű anyáknapját kívánok mindenkinek!Vagy már elkéstem??

     

    Azért írom így, mert nekem még nem volt soha száraz a szemem egy anyáknapján sem. Mindig én kezdem a bőgést az osztályban és sorra szipogni kezdenek anyukák, zörögnek a papírzsepik:) 

     

    Csütörtökön Virágomat nézem meg az oviban, mert mondtam neki, hogy láttalak kicsinek szerepelni, most szeretnélek felnőttként is megnézni.Erre eljött a hivatalba a vezetőovónő és meghívott személyesen is, úgy örültem neki:) Virág a helyi óviban dajkaként dolgozik, és ha már itt tartunk(pletyizek), holnap jönnek be a hivatalba a barátjával bejelentkezni házasságkötésre.

     

    Látod Vörike erről beszéltem, csak úgy kapkodom a fejem, úgy beindult a csapat. Jelzésszinten Eszterem is közölte, hogy úgy néz ki ők meg augusztusban esküdnének  Füreden, szóval nem lesz eseménytelen ez az év sem minálunk:)

     

    Unokám érkezése 3 hónap múlva esedékes, már nagyon várjuk kismárkot:)

     

    Vörike! Szép a japánbirsed, nem is gondoltam, hogy cserépben is megél.Nekem is van az udvaron két bokrom, szeretem őket.

    Örülök, hogy anyukád jobban van, hála Istennek!

     

    További szép estét mindenkinek!

    Puszi

    Ibolya 

     

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  9. 2012. május 6. 22:2316193.

    Részemről köszönöm, Zsuzsám!

     

    Szeretettel küldöm neked  - és a többieknek... -  az én kedvenc anyáknapi dalomat:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ohRM_MkhL74&feature=related

     

    Éva

    előzmény:
    nagycsalad (16192)
    2012-05-05  21:40
  10. 2012. május 5. 21:4016192.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=d_mLFHLSULw&feature=related

     

     

    szépséges anyák napját kivánok annyiótoknak

      

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  11. 2012. május 4. 22:2616191.
    Mamóna! Boldog névnapot kívánok!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. május 3. 00:1416190.
    Sok boldog Tímea névnapot kívánok a többiek nevében is - kedves Haratim és Cicem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. Április 22. 18:1216189.

    Lányok!

     

    Hol vagytok?????????????????????

    Csak én írok megint???

     

    ----------------------------------------------------- ------------

     

    Azért mutatom:  a japánbirsem még cserépben nevelkedik (de tavaly már 2 pici termése volt)

     

    ------------------------------------------------------ -----------

     

    Várom, hogy valaki bekukantson - és meséljen

     

    Pusssz: É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. Április 21. 00:1116188.

    Kedves Lányok!

     

    Benéztem, de látom, megint nagy csönd van

     

    Kicsit elhúzódott a mai nap, de eddig álláshírdetéseket néztem - persze oly kevés sikerrel.

     

    Ha valaki nem ajánl be, vagy nem ismernek - esélyem sincs, hogy ilyen korban találjak valamit. Nem azért, mert ügyetlen vagyok, vagy nem volnék igyekvő, meg nekem már nem sírnak itthon a gyereke... DE erről a (jövendő) munkáltatók  mit sem tudnak.

    Szomorú, hogy ez mostanában már csak így megy (ill. nem megy)

     

    A kertet "gyűröm" - és lassan, de haladgatok vele. Kis örömök az életben...

     

    Mára ennyit a monológomból. 

    Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. Április 6. 21:1916187.

    https://docs.google.com/spreadshee/viewform?formkey=dDgt%2 0Y%20l9DOTNJbVRwZVlvai1ldzNpNlE6MQ

     

    Nem lehet, hogy túl hosszú a link??? Talán ezt most beteszi...

    Amikor bemásoltam az egészet, akkor nekem bejött.

    előzmény:
    emdivanádm (16181)
    2012-03-22  08:25
  16. 2012. Április 6. 17:5816186.
    Igen, érdekes, hogy a kereső tényleg nem adja ki (legalábbis nekem), és elég bonyolult megtalálni, ha már hetek óta nem írt senki.
    előzmény:
    Sunshine25 (16185)
    2012-04-06  16:17
  17. 2012. Április 6. 16:1716185.

    sziasztok!

    Elnézést kérek,hogy így ismeretlenül írok,de 8 éve olvastam először ezt a topikot,amikor a 3-ik gyermekem vártam,és az elejétől fogva nyomonkövettem az életetek.Többször próbáltam rákeresni a topikra,de nem adta ki a kereső,most meg a főoldalon belebotlottam,és ennek annyira megörültem,hogy írnom kellett!!

    Mégyegyszer elnézést kérek,visszaolvasok,hiszen akkor a terhességem és az első hónapokat a topik olvasása töltötte ki.

    Azóta kicsit nagyobb családom lett,igaz még 10 gyerekem nincs,de az ötödik gyerkőc júniusban érkezik hozzánk!!!

    Mindenkinek kellemes Húsvétui Ünnepeket kívánok!!!

    Annyira örülök

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. Április 6. 16:1016184.

    Kedves Lányok!

     

    Tegnap hazavittük anyukámat a kórházból - hála Istennek.  1 hónapot töltött benn.

     

    Pillanatnyilag kb 2 percem van, mert készülődöm az ünnepre és 6-ra keresztútra megyek, (utána folytatom a sütést)

     

    Így nektek is csak annyit tudok írni:

    Kellemes készülődést kívánok, süssetek-főzzetek!

     

    Az ünnep pedig áldásban gadag legyen mindannyiótok családjában!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. március 30. 21:4716183.

    Szió Lányok!

    Merre jártok?

     

    Tudom, én is ritkán... - igaz, most a gép elé is ritkábban ülök.

     

    Anyukámat is látogatom, meg a gyerekeimmel, unokáimmal is kell törődni. (betegség, meg gyerekvigyázás) No, meg ott a házi munka - készülődés húsvétra...

    Mellette pedig  próbálkozom a kerttel. Van némi segítségem de még így ketten is kevesen vagyunk. Nagyobb átalakításba kezdtem.

    Azért általában elég jól mennek a dolgok, csak szeretnék egy napban 48 órát - valaki nem tudja elintézni nekem???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. március 22. 09:0116182.

    Meghatódva és könnyes szemmel néztem végig a videót! Nagyon büszke vagyok Mamonáékra, hogy a saját gyermekeik mellett nevelőszülőként is példás életet élnek! 

    Olyan jó volt hallgatni őket, nyugtatja az ember lelkét szívét és én is ugyanazon a véleményen vagyok mint ők.Biztos ha a JóIsten nekem nem adott volna saját 10 gyermeket, akkor én is nevelném még más gyermekét is, mert lételemem a gyerek, nélkülük üres lenne az életem.

    Szép család és milyen nagyon már ott is a gyerekek!

    Gratulűlok nekik, kár hogy nem jár már ide Mamonácska

     

    Köszönöm, hogy feltetettétek ezt a videót!

     

    Azt hiszem még többször is meg fogom nézni

     

    Puszi!

     

     

    előzmény:
    vorii (16179)
    2012-03-18  23:31
  21. 2012. március 22. 08:2516181.

    Szia Johanna!

     

    Én nagyon szívesen válaszolnék minden kérdésre, de nem tudom megnyitni, azt írja ki, hogy nem található

    Más formában be tudnád illeszteni esetkeg?

     

    Puszi! 

    előzmény:
    Johanna86 (16178)
    2012-03-18  14:32
  22. 2012. március 22. 08:2116180.

    Szia Vörike!

     

     

    Olyan jó kimenni a természet szépségeit csodálni, örülni annak ami éled, ami túlélte a telet és újra hajt, gondolom te is ezt érezted mikor halaidat megláttad:)

     

    Ma én is szabin vagyok és a teleltetett virágaimat kihordom napozni, lemosogatom őket és persze örülök annak amelyik hajt:(

    Muskátlit minden évben újat veszek az ablakokba, amelyik meg túlélte a tavaszt azt ládákba, nagyobb cserépbe átteszem.

     

    epekő!!!! hajajj!!! Képzeld a hosszú hétvégéből múlt héten kettő napot én is azokkal szenvedtemFriss paprikából, mélyhűtött paradicsomból tojásos lecsót főztem ZSÍRRAL reggelire.Nagyon fincsi lett és én a maradék zsírt kitörölgettem kenyérrel,rá egy jó kávé....egy óra múlva erős gyomorfájásom lett, hánytam EPÉT!, savat, meg már nem volt bennem semmi, azt is hánytam , szóval feküdtem gyengén, zavart minden szag, később a fejem is fájt...jujj nagyon rosszul voltam. Másnap enyhült, de még akkor is éreztem a gyomromban evés után,persze csak diétás kajákat merek enni, de még éreztem a görcsölést a gyomromban, biztos hogy epegörcsöm volt nekem is. Terhességv alatt kimutatták az epekövemet, de azt mondták, hogy amíg "néma", nincs vele gond, de azt hiszem most "visszabeszélt". Kb. 10 éve egy tisztítókúrát végeztem, ahol olivaolajjal elhajtottam az epeköveket és rengeteg homokot. Valószínű ismét feltöltődtem és mindennap reggel ismét megiszok 1 dl olivaolajat fél citrom levét utána és már megszűnt a görcs a gyomromban, székletemben pedig sok homok van. Na, de ne részletezzük eme témát, inkább örüljünk annak, hogy anyud is és én is jobban vagyunk

     

     

     

     

    Megyek kiteregetek, aztán estére benézek!

     

    Millió puszi mindenkinek!!!!

     

    Sziasztok!

     

    Ibolya 

    előzmény:
    vorii (16177)
    2012-03-16  19:53
  23. 2012. március 18. 23:3116179.

    http://www.kalocsatv.hu/videok/stafeta-2012-03-01.1261

     

    Emdikém! Ezt nézzétek meg!!! Saci (tigriske) küldte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. március 18. 14:3216178.

    Sziasztok!

    A szakdolgozatomhoz szeretném a segítségeteket kérni! Amennyiben 3 és 10 év közötti gyermek édesanyja vagy, kérlek töltsd ki az alábbi linken található kérdőívet! Sajnos sürget az idő, így a kérdőív megosztására is meg szeretnélek kérni titeket! Előre is köszönöm a segítséget!

    üdv, Johanna

     

    itt található a kérdőív: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDgt Y l9DOTNJbVRwZVlvai1ldzNpNlE6MQ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. március 16. 19:5316177.

    Szió Lányok!

     

    Igen, a kertben elég sok tenni való akad.

    Képzeljétek, hogy a tóban 4 halacskám túlélte a telet és a15cm-es jeget...

     

     

    Ami anyukámat illeti -  tegnap éjjel (az eredetihez képest egészen mással...) megműtötték. Az össz panaszait is okozhatta akár: elhalt az epehólyagja, és tele volt kővel. Tegnap még elég vacakul volt, ma már jobban.

    Szóval használtak a  jókívánságok

    előzmény:
    emdivanádm (16176)
    2012-03-16  14:40

Címlap

top