Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 vagy több gyermekes ?

emdivanádm
Létrehozva: 2004. február 21. 16:03
Sziasztok!Mi egy tízgyermekes család vagyunk a Dunántúlról és szeretnénk megismerkedni hasonló nagycsaládosokkal,de bárki írhat aki többet szeretne tudni egy ilyen család életéről.
  1. 2012. március 16. 14:4016176.

    úgy látom mindenki a szabadban, jól teszitek, hála Istennek itt a tavasz, ma még ibolyát is kaptam (igaz csak két szálat), de nekem ez már a tavasz

     

    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  2. 2012. március 14. 16:4516175.

    Sziasztok lányok!

     

     

    Benéztem hozzátok.

     

    Ma 6-ig ügyelet van nálunk a hivatalban...de olyan lassan megy az idő, én pedig már nagyon mennék haza

     

    Tojásos nokedlit főz Ibolyám salátával.nyami,nyami..nagyon éhes vagyok!

     

    Piroska meglestelek benneteket. Szépek vagytok,édes kis pofis gyerekeid vannak! A csúszdás kép különösen tetszik, de gondolom már nem férnének el négyen ugyanígy

     

     

    Napsugaras, vidámszép hétvégét kívánok! 

    Legyetek jók!

    Puszi!

    Ibolya

    előzmény:
    emdivanádm (16174)
    2012-03-13  21:49
  3. 2012. március 13. 21:4916174.

    Kedves Zsuzsa!

    "Hozadékok "...ez nagyon tetszikNeked sem kell a szomszédba menni egy kis melóért, szó se róla, minden elismerésem a tiéd...Saját gyermek esetében ez más, szerintem a te 10-ed dupla energiát jelent mint nálunk a 10 saját gyerek. Látod, ezért is ment el a kedvem a nev.szülőségtől, az külön plussz energiát szív ki belőletek, mégegyszer minden elismerés. én néha megyek valamelyikkel egy-egy kötelező vizsgálatra,mint pl.holnap Deborámmal fogrtgenre, de azt is úgy oldom meg, hogy délelőtt, délután pedig dolgozom este 6-ig. De ez ritka, nem rendszeres.Tamásod helyzete tényleg nem könnyű már a fokozott stressz miatt sem, sokkal többet árt, mintha sütit enne, Misit is ez készítette ki. Sajnos...

    Nálunk is egyre bővül a család, ami természetesen várható volt és ez az élet rendje. Hétvégi 4 napra jóidőt mondanak, így tervbe van véve egy kirándulós nap is.egyeztetés alatt áll a dolog, hogy merre. Van aki állatkertbe menne, van aki erdőbe...de azt hiszem az anyagiak döntik majd elElég drága dolog manapság az állatkert is, nemigaz? bár az unokáimnál nem gondolkoznék egy percig sem, velük azonnal indulnékKépzeljétek jelen állás szerint fiú unokám lesz! (Bocsi Moncsikam, hogy pletyizek. de tudjátok a kismenyem is szokta olvasgatni a topikotSzóval menjetek ti is a szabadba, mégha csak a kertbe is veteményezni. Nekem már a földben vannak a hagymák, zöldség-sárgarépa, borsóval még várok.

     

    Vörike!

     

    Igen, igazad van ez az élet rendje azt mondják, bár ebbe nehéz beletörödniKitartást és erőt kívánok neked!

     

    Puszi!

    Ibolya

    előzmény:
    nagycsalad (16168)
    2012-03-10  21:12
  4. 2012. március 11. 15:4616173.

    Köszönöm - igen azon voltam, hogy egy ilyen kedves topic ( a sok idétlen, és gusztustalan mellett!!!) megmaradhasson.

     

    A jókívánságokat is köszönöm, hamarosan megyek meglátogatni anyukámat.

    Sajnos ma még az is + hogy elkapta a vírust és hány, mint ama lakodalmas kutya (bocs)

    előzmény:
    Piroska*** (16171)
    2012-03-11  11:59
  5. 2012. március 11. 12:0316172.
    Jobbulást anyukádnak! Sajnos a mi családunkban is előfordult ilyen, és szívszorító volt végignézni, ahogy a 88 éves nagymama szintén egy szívinfaktus után (bár túlélte), de egyre jobban leépült, értelmileg egy 2-3 éves gyerek szintjére. Reméljük, nálatok javulás várható. Sok erőt és kitartást nektek!
    előzmény:
    vorii (16167)
    2012-03-09  23:03
  6. 2012. március 11. 11:5916171.
    6 gyerek, 3 fiú, 3 lány, 2, 5, 7, 10, 13, 15 évesek, Budapesten élünk. Igen, gyesen vagyok itthon, és még régebben gyakran olvasgattam ezt a topikot, pontosabban az első néhány száz-ezer hozzászólásig jutottam, aztán feladtam. Szimpatikusak voltak a tagok és a hozzászólások, néhány receptet ki is próbáltam:). Mostanában időm sincs olvasgatni, és a topikról is úgy tűnt, hogy érdeklődés hiányában lassan eltűnik a süllyesztőben. Csak vori erőfeszítésein múlt, hogy ez végül nem így lett, ő rendületlenül írta a jókívánságokat ünnepekre, névnapra, születésnapra egyaránt. A te megjelenéseddel lehet, hogy új erőre kap a topik, és talán néhány régi tag is megjelenik majd.
    előzmény:
    emdivanádm (16154)
    2012-03-01  23:04
  7. 2012. március 10. 23:3716170.

    Ez a szép - a nagy családok sokasodnak - hála Istennek!!! Különben elfogyna ez a kis nép

    Zsuzsám, egészséget nektek!

    előzmény:
    nagycsalad (16168)
    2012-03-10  21:12
  8. 2012. március 10. 23:3316169.

    Kedves Nasaca! Hátha jársz erre...

    Sok boldog névnapot kívánok neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. március 10. 21:1216168.

    sziasztok

    előszöris Vorii jobbulást anyukádnak!

    Emdi, gratulálok férjed szép eredményéhez, biztos vagyok benne, hogy ez nagyrészt a Te sikered... én sajnos nem tudom ennyire szorosan kezeltetni a dolgokat, de amennyire lehet igyekszem. az a baj, hogy Tamásom dolgozik, és nem igazán vennék jó néven, ha 2óránként a saját dolgaival foglalkozna. ezért inkább megpróbáljuk a diétát tartani, de csak több-kevesebb sikerrel...

     

    a kisregényt ma nem írom meg, hosszú volt a nap. Márkom 9. szülinapját tartottuk, hát valóban nagycsaládom van...mert ugye majdminekinek van párja, igy aztán jó sokan üljük körül az asztalt. a létszám bővült még a két kisunokámmal és Tamás nagylányával, akik nemrégen költöztek a falunkba, mert már 3évvel ezelőtt lelépett apuka, és  csak a szenvedés volt, hogy a köztünk lévő 60 km legyürjük. 2 kicsivel + munkahely nem könnyű...úgyhogy 9fős családocskám most már 12, nameg a hozadékok, ha sátoros ünnep van.

     

    állandóan teszek-veszek-intézkedek, mindig van valami..most az utóbbi 2 hétben a hűvösvölgyi gyerekpszichora jártam, Márkom volt 2 hét viselkedés tréningen, ami 4alkalmas szülőtréinggel is együttjár. azt hittem, hogy könnyebb lesz ha a kicsi nincs itthon, de úgy kiestünk a hétköznapi rutinból azzal hogy ő nincs itt, hogy csak kapkodtam a fejem...meg valahol az az igazság, hogy belefáradtam a dolgokba, jó lenne egy kis lassítás. de erre nincs lehetőség, úgyhogy rohanunk tovább az árral!

     

    legyen szép tavaszi hétvégetek, már sok mindent lehet odakinn ügyködni, persze ha jut rá idő. na nekem ebből van a legkevesebb!

     

    puszi Nektek 

    előzmény:
    vorii (16167)
    2012-03-09  23:03
  10. 2012. március 9. 23:0316167.

    Az az igazság, hogy bár úgy, ahogy rendberázták anyukámat, de sajnos nagyon látszik rajta hogy minden nappal rosszabb az állapota - főleg az emlékezete hagyja cserben. Öt percenként újra kérdez dolgokat. Rémes lehet neki, mert tudja, hogy mindent elfelejt. Olyan szívszorító ez a tudat...

     

    Hát vannak dolgok, amiket tudomásul kell venni.

    előzmény:
    emdivanádm (16166)
    2012-03-09  22:05
  11. 2012. március 9. 22:0516166.

    Szia Éva!

     

    Örömmel olvasom anyudat,hála Istennek hogy jobban van!!

    Hallod, nagyon büszke lehetsz hogy ilyen ügyes, jó zenei hallással megáldott unokáid vannak, gratulálok!

    Tényleg ,hogy röpül az idő...már 12  Rékád, hihetetlen! Még arra az édes kis pofira emlékszem, aki a csókakői várnál csúszdázott

     

    De nemigen van pihid, amint valahol nyugi van, újabb feladatot kapsz.Klárid hányása járvány.Az én egyik vőjelöltem is gyengélkedett, fájt a gyomra, hányt, diétázott. Már alig várom a friss gyümölcsöket, hogy kitisztuljunk a sok csúnyától ami bennünk bújkál.

     

    Mindezek ellenére..kellemes hétvégét neked, azért pihenj is ha tudsz!

    Jó lett a kép az írónővel..és bevallomnem ismertem....

     

    Puszi!

     

    Ibolya 

     

     

    előzmény:
    vorii (16162)
    2012-03-08  22:39
  12. 2012. március 9. 21:5016165.

    Szió Zsuzsa!

     

    De jó, hogy újra látlak! Csak-csak feléled a topikBiztos a napkitörés vitte el a hosszú leveledet, de azért ugye újra írsz egy a4-es oldalt nekünk? Úgy szeretünk kisregényt olvasni !

     

    Ne haragudj, hogy nem válaszoltam a prividre, nem volt időm, de amiről beszélgettünk, arról már lemondtam. Egyenlőre várom az unokámat és azt hiszem,úgy  mint Vörike is, segítségükre leszek majd az unokavigyázásban a gyermekeimnek. Ez lesz az új feladatom. munkahelyem még van hála Istennek, bár beadtam a nyufighoz, hogy számolják ki hány évem van a 40 éves nyugdíjhoz. Háát...még 8 év sajna, mert nem számítanak bele mindent hiába van 1977-től munkaviszonyom

     

    Pedig de jó lenne itthon lenni a férjemmel, aki már rokkantnyugdíjas. Olvastam, hogy a te férjed is cukorbeteg lett?! Csak bíztatni tudlak benneteket , ha betartjátok a diétát és az étkezések számát, akkor kordában lehet tartani a cukrot. Majd leírom mi történt velünk, egyenlőre annyit, hogy 40-es cukorral került be a férjem a kórházba, mára 11-es cukrot mérünkNem vette sajnos komolyan a betegséget és a végén majdnem elveszítettük. Áldott az Úr, aki visszaadta nekünk.

     

     Te hogy bírod a mindennapokat? Most is pörgés az életed?

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

    Jövök!

    Puszi!

    Emdi 

    előzmény:
    nagycsalad (16161)
    2012-03-08  08:42
  13. 2012. március 8. 22:5316164.

    Azt még elmesélem, hogy tegnap kedvenc magyar írónőm dedikálásán is voltam.

    Ismeritek? Ő Fábián Janka - egy tünemény!

     

    http://www.libri.hu/szerzok/fabian_janka.ht ml

     

    A könyvei pedig "falni valók" (nagyon olvastatják magukat)

    Merem ajánlani nektek, ha szerettek olvasni.

     

    No, egyelőre pusszantás nektek - holnap folytatjuk! Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. március 8. 22:4716163.

    Zsuzsánk! De jó, hogy jöttél! Sebaj, majd csak újra írod nekünk, amit mesélni szerettél volna. Kíváncsi vagyok rá!

     

    Láttad gondolom, hogy anyukám a fő izgalmam most, persze hála Istennek, nincs túl nagy baj. Tegnap átkerült a rehabilitációra.

     

    Hogy azért ne legyen egyszerű mára Klárim lett beteg, hozzá szaladtam át  némi diétás cuccal, mert végighányta az éjszakát. Nem dolgozhat, mert ugye ilyesmivel szakácsként ...

    előzmény:
    nagycsalad (16161)
    2012-03-08  08:42
  15. 2012. március 8. 22:3916162.

    Ibolyám, sajnálattal olvastam, hogy nincsenek lovacskák...

    Az idei méhészkedéshez sok sikert kívánok a fiúknak! Még emlékszem, milyen finom mézet kaptunk anno!!!

    A nagymamaság nagyon klassz dolog - én tudom Belőled nagyon aranyos fiatal nagyi lesz Hamar eljön, mert nagyon tud repülni az idő! (A "mi" Rékánk is már mindjárt 12 éves lesz)

     

    Csak eszembe jutott: Nem tudom, írtam-e a 2 "nagy" zenei tagozatra jár. A kóruson kívül Réka fuvolázik, (balettozik is) Ábel vadászkürtön tanul.

    Kinga nem akar nagyonlemaradni - idén már ő is balettra járt és a vizsgán a másodikosokkal! szerepelhet

     

    előzmény:
    emdivanádm (16160)
    2012-03-07  17:11
  16. 2012. március 8. 08:4216161.

    sziasztok lányok!!!

    itt voltam, írtam egy kisregényt, de fennakadt valahol az űrben.

    most muszály lépnem, puszi nektek  

    előzmény:
    emdivanádm (16160)
    2012-03-07  17:11
  17. 2012. március 7. 17:1116160.

    Kedves Vörike!

    Örömmel írok a hétköznapokról is .

    lovak sajnos már nincsenek, eladtuk őket, miután férjem rokkantnyugdíjas lett, a gyerekek taníttatásához kellett egy kis plussz összeg.

    Itt az adatlapomon szoktam nosztalgiázni, mikor még Vilike megszületett, tettünk fel fotókat..hej Danim is milyen kicsi volt még!Néha emlegeti őket és azt mondja nem mondott le róla, hogy valaha még lovászkodjon, hiányoznak neki is, de most az egyetem a legfontosabb. Pesten tanul a Szent István Egyetem magasépítő szakán. 

    Méhek sincsenek sajna, ez meg az én legnagyobb bánatomra:(

    Márk fiam nagyobb hozamú, kevesebb fizikai munkával járó munkát talált, így elhanyagolta a méheket, akik azt nem szeretik, így kipusztultak tavaly. Még szerencse, hogy van itthon tartalék mézem hordóban, így vennünk nem kellett, de eladni már nem tudtam belőle.

    De...hogy el ne kiabáljam, az idén újra méhészkedni akar édes fiam Eszterem pasijával közösen  Vőjelöltem  is munkanélküli és egyre inkább az önellátásra kell berendezkedni úgy gondolják, én meg reménykedek, hátha valami családi vállakozás beindul nálunk.Nem bánnám! Persze én az unokavigyázásos munkakört kérem majd!

    Anyucidnak jobbulást kívánok!

    Puszika!

    Emdi

     

     

     

    előzmény:
    vorii (16159)
    2012-03-06  23:33
  18. 2012. március 6. 23:3316159.

    Köszönöm, tűrhetően van. Sajnos tegnap még el is esett és így most már "mindene" fáj...

    (Elég komoly volt, otthon fél órát tettek-vettek rajta aztán vitték el a mentősök, és olyan fájdalmai voltak, hogy morfiumot kapott)

    Ma benn voltam nála, és hát ha nem is a régi, de beszél, még viccelődik is.

     

    Egyébként a hétköznapjaitokról is írhatnál... nagyon érdekeseket és jópofákat írtatok régebben. Most hogy áll a "gazdaság"? 

    Vannak lovak, meg... méhek???Persze te tudod, miről érdemes írni

    előzmény:
    emdivanádm (16158)
    2012-03-06  18:28
  19. 2012. március 6. 18:2816158.

    Szia Vörike!

     

    Remélem már többet tudsz anyukád állapota felől és nem súlyos a dolog.

    Ez az idő is okoz ilyen tüneteket, nekem is és akolléganőimnek is állandóan fáj a feje, szorító érzése van, szóval reméljük anyud is csak az időt érziElhiszem, hogy megijedtél...

     

    Mielőbbi gyógyulást kívánok anyukádnak!

     

     

    Többiek, nem írtok? Szívesen válaszolok nektek , kérdezzetek nyugodtan

     

    Puszi!

     

    Emdi 

     

     

    előzmény:
    vorii (16157)
    2012-03-05  13:50
  20. 2012. március 5. 13:5016157.

    Szió

     

    Tegnap és tegnap előtt én is a kertben tettem-vettem, főleg a száraz szárakat vagdostam, meg a tavat próbáltam jégteleníteni. Sajnos rá kellett jönnöm, hogy több, mint 10 cm-es jég van rajta (árnyékos helyen van). Ma egy halacskát kihalásztunk Ambruskával és ... eltemettük.

     

    Van egy sokkal szomorúbb dolog - anyukámat tegnap éjjel infarktus gyanúval bevitte a mentő a kórházba, a telefont meg nem vették fel egész délelőtt (persze frászban is voltunk) Ambruskára vigyázok, bemenni nem tudtam, csak a holmiját készítettem össze, hogy apukám bevihesse. Most várom, hogy hazajöjjön és elmondja, mi van.

    előzmény:
    emdivanádm (16156)
    2012-03-04  22:08
  21. 2012. március 4. 22:0816156.

    Sziasztok!

     

     

    Ugye ti is örültetek a napsütéses hétvégének?

     

    Kicsit már kertészkedtünk: megmetszette Márkom a rózsáimat, gereblyézgettem és fokhagymát ültettünk Ibolykámmal.

    Talán van aki már borsót is merészkedett földbe tenne?

    Én még hidegnek találom a földet!

     

    Azért remélem lassan kitavaszodunk és eltehetjük a szekrénybe a télikabátot, sapkát ,sálat, kesztyűt

     

    Bár, azt mondják, most kell vigyázni, mert csalós ez a tavasz...mintha érezném, mert reggel óta fáj a fejem és ez még estére sem szűnt.

    Vannak a környezetemben influenzás betegek, hát lehet én is.....elkapom?? Nem akaroommm!!!!

     

    Hát én csak itten egymagamban motyogok......

    úgyhogy megyek és megkamillázom kóválygó fejemet

     

    Holnapra napsugaras és vidám hetet kívánok nektek 

     

    Puszi!

    Emdi 

     

    előzmény:
    vorii (16155)
    2012-03-02  11:42
  22. 2012. március 2. 11:4216155.

    Oké  - Emdikém, írok szívesen.

    Teljesen egyetértek azzal, hogy kellenek akik "meghallgatnak" - néha a jótanács is kell.

    Örülök, hogy újra él a topic és várom, hogy kisebb részleteket is megossz velünk

     

    Amúgy Márti a 3. diplomáját csinálja ... és hát a gyerkőcök közül a kisebbekkel tényleg sokat kell még törődnöm, hogy menjen a dolog.

     

    Most rohannom kell, mert ma ünnepeljük a szüleim szülinapját és még készülnöm kell rá - még csak bevásároltam hozzá...

     

    Pussszantás nektek! É.

    előzmény:
    emdivanádm (16153)
    2012-03-01  22:47
  23. 2012. március 1. 23:0416154.

    Szia Piroska!

     

    Vannak képek a gyerekeidről a profilodban? Szeretnélek megnézni benneteket...kérek szépen jelszót priviben! Köszönöm!

     

    Valóban régen többet voltam, jó kis csapat jött össze...aztán történtek dolgok, amiktől nem volt túl jó hangulatom és igazán nem akartam senkit szomorítani az én történetemmel, meg való igaz, kissé bezárkóztam a csigaházamba...aztán rájöttem, hogy az nem jó senkinek sem. Kellenek a barátok, akiknek elmondhatod az örömöd, ugyanakkor a bánatod is, ....de ehhez  fel kellett dolgoznom a történteket azt hiszem.

     

    Látod, te is ritkán tudsz a sok teendőd mellett gép elé ülni, pedig milyen fontos megbeszélni másokkal a mindennapokat, kik ugyanazt éljük meg napiszinten.

     

    Mekkorák a gyerkőcök?Hány fiú és hány lány, merre laktok?

    Biztos írtad már, de lusta vagyok visszaolvasni,bocsiHa még gyesen vagy, akkor nagyon irigykedek, én visszasírom azt az időszakomat, szép, nyugodt évek voltak, most meg mi van? rohanás reggel, talán estére összejön a család, de már sokkal kevesebb idő jut rájuk,mint régen. Sokat beszélgetünk, főleg hétvégén, ezt fontosnak tartom, de már mindenki rohan, némelyik szinte látogatóba jön.Tudom, ez az élet rendje...mégis jobb volt, míg kicsik voltak

     

    írj, ha időd engedi, kíváncsian várom!

    Puszi!

    Emdi 

     

     

    előzmény:
    Piroska*** (16152)
    2012-03-01  14:57
  24. 2012. március 1. 22:4716153.

    Vörike!

     

    Igen, Cicem! De kedvelem őket is, na, jelölés megy nekik is:)

    Virág is visszajelölt és kérte, hogy meséljek magunkról, de majd "elkapom" és visszacsalom a klubba:)

     

    Hát elhiszem, hogy nehéz a társkeresés, főleg, hogy ennyit segítesz a csajoknak, magadra szinte nem is marad időd.(

    Aztán meg ki tudja...a szomszédasszonyom unoka vigyázás közben ismerkedett meg a jelenlegi párjával, aki épp a kutyusát sétáltatta a parkban.Úgyhogy nem reménytelen a helyzet, tessék sűrűbben kijárni a közeli játszótérre

     Azért nem semmi a lányod 4 gyerek mellett diploma, becsülöm érte!

     

    Szüleid szép időt megélnek hála Istennek! Nekem már sajnos egyik sem él..apum régebben, anyum pedig tavaly hagyott itt minket A legjobban az fáj, hogy nem szólt tesóm, amikor bevitték a kórházba és még el sem tudtam köszönni tőle.Tényleg igaz az, hogy akkor nő fel igazán az ember, amikor elveszti a szüleit, ezt én most megtapasztaltam:)A temetés nagyon megviselt, nehéz volt elengedni, de Isten adott erőt túlélni..és örömöt öntött szívembe az unokám érkezésével!   Már csak néha pityergek...

     

    Szeresd őket, amíg lehet, hidd el, minden nap ajándék!

    Szóval légy jó kislány...ja , és írj Emdinek is pár sort:)))

    Pusziiii 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    vorii (16151)
    2012-02-29  23:32
  25. 2012. március 1. 14:5716152.

    A hosszas távolmaradást inkább időhiánnyal indokolnám, pl. mostanában van a felvételi időszak (két gyerekemet is érinti), influenzaszezon (szintén ketten betegek éppen), nem sok időm van a számítógép előtt ülni, sőt, szinte semmi. Örülök, hogy emdi újra hírt adott magáról, a régi hozzászólásokat nézegetve régen gyakran megfordult itt, aztán valamiért ez elmaradt. Haratimiékről szólva pedig én még az 5 fiú + 2 kislány felállásig jutottam, úgyhogy engem is meglepetésként ért a hír, de nagyon örülök a családjuk bővülésének.

    Minden jót nektek! 

    előzmény:
    vorii (16147)
    2012-02-28  23:56

Címlap

top