Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 vagy több gyermekes ?

emdivanádm
Létrehozva: 2004. február 21. 16:03
Sziasztok!Mi egy tízgyermekes család vagyunk a Dunántúlról és szeretnénk megismerkedni hasonló nagycsaládosokkal,de bárki írhat aki többet szeretne tudni egy ilyen család életéről.
  1. 2011. június 6. 10:4816126.

    Szia kedves Piroska!

     

    Mi újság van nálatok??? Te legalább bekukkantasz ide néha.

     

    Csengelkém, drága! Hogy vagy? Hogy vagytok? Nincs még "sztárfotó" a babáról?

     

    Édes, drága TÖBBIEK!!!

    Hol jártok, mi van veletek????????????????????

    Kéretik némi hírt adni magatokról!

     

    Itt:

     

    Legkisebbemék elköltöztek. 

     

    Már lekvár eltevésben vagyok... (eper, feketecseresznye)

     

    Nagy valószínűséggel ún. Lepkehimlőt kaptam el... "szép" kiütéses vagyok, és elég hosszan leszek is.

     

    Kb ennyi röviden. Pusssssssz mindenkinek (virtuálisan nem fertőzök)É.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. június 4. 03:1016125.
    előzmény:
    emdivanádm (1)
    2004-02-21  16:03
  3. 2011. május 4. 09:0716124.

    "Kislányok"!!!

    Olyan jó, hogy mostanában újra írtok, és kicsit elevenebb a topic!

    Amiket olvastam, azok is csodálatos hírek! Jó, hogy szaporodunk.

     

    Most - amiért eredetileg beugrottam:

     

    Mindkét Timinknek és a mi Mónikánknak szeretettel kívánok

    Sok boldog névnapot!

     

    Hogy magunkról is hírt adjak:

     

    Pillanatnyilag különböző okok miatt 2 lányzóm él itthon a párjaikkal együtt, kissé szűkösen, de megoldjuk... és csak átmenetileg lesz így...

    Pillanatnyilag nincs munkám, de amint rendeződnek a dolgok, újra keresek.

    A szüleimmel is most egyre többet kell törőnöm, elég gyorsan romlik az egészségük sajnos.

     

    Amúgy - mi többiek - jól vagyunk. Az én egészségem is, hála Istennek!

    ...és: ma 2 éve született Ambrus unokám

     

    Puszillak benneteket!!! Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 23. 14:1016123.

    Kedveseim!  Áldott húsvétot kívánok mindannyiótoknak!!!

    É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 18. 08:1116122.

    Sziasztok,

     

    Csengel, gratulálooook!!!!! Milyen nemű pocakbaba? VAgy nem akartátok megkérdezni? Jaj, tök izgi!! MIkorra vagy kiírva? Az első két gyereked spontán született? És az olyan jó, h már várjuk a nagyobbak is!! Lesz segítséged bőven!!!!

     

    Köszi a drukkot, mi még most álltunk rá a dologra, remélem pár hónap alatt sikerülni fog... kicsit izgulok..:) 

     

    jaj, az én lányom is alig iszik... kiskorában meg végképp nem kellett neki. Míg más gyerekek egyhúzásra ittak 1-1,5 dl teát, vizet, ki mit kapott, az csemetém egész nap nem ivot meg annyit.. na igaz, hogy ő még akkor szopizott!! Fiammal is így voltunk, bár ő százszor jobb evő-ivó-alvó:) mint a lányom, de ő is keveset ivott, iszik a mai napig.. 

     

     Szép napot mindenkinek,

    Rita.

    előzmény:
    Csengel (16119)
    2011-03-22  13:41
  6. 2011. Április 17. 23:2216121.

    Csenglkém!!!

     

    Hűűű, hogy elkerülte a figyelmemet ez a bejegyzés.

    Kár, mert nagyon örülök neki és szorítok, hogy minden rendben legyen a pocaklakóval kapcsolatban.

    Jól érzed magad? Majd láthatunk sztárfotót a picurkáról, ha készül???

     

     

    előzmény:
    Csengel (16119)
    2011-03-22  13:41
  7. 2011. Április 17. 18:0416120.
    Majdnem egy hónapja nem járt itt senki...Sok boldogságot a babához, mikorra várjátok pontosan?
    előzmény:
    Csengel (16119)
    2011-03-22  13:41
  8. 2011. március 22. 13:4116119.

    Sziasztok!

     

    Ritu gratulálok! :) Én is jó hírrel jövök 34.hetes terhes vagyok. :) Nagyon vártuk már ezt a babócát, a gyerekek is nagyon várják, és annnyira jó érzés, hogy már a pocakban mennyire szeretik. 

     

    Piroska, Isten hozott közöttünk! Nekünk babó a 3. lesz a 7 éves lányom és 6 éves fiam után, 34 éves vagyok. Még a lányom nem volt egy éves, amikor elkedtem olvasgatni a topicot, és én nagyon örültem, hogy főleg tapasztaltabb anyukákkal hozott össze a sors, sokat tanultam tőlük.

    Ezért is remélem, hogy a 3. gyereket már profin fogjuk nevelni. :) Mi úgy néz ki nem vállalunk utána többet, ha csak Isten nagyon mást nem gondol. Eredetileg 4-et szerettünk volna, de egy baba 9. hetesen elhalt a pocakban, és tudom, hogy vicces lehet annak aki sokkal idősebben szül, de határozottan érzem a koromat, most a harmadik terhességnél. 

     

     Hilari, ne aggódj! Mondom én, aki nagyon aggódós vagyok. A lányom kb. 1, max. 1,5 liter folyadékot iszik meg egy nap, úgy hogy figyelni és szólni kell rá. Nem tudom, mi lesz később, talán sikerül belenevelni, hogy akkor is igyon, ha nem szomjas, de vannak ilyen gyerekek, és amíg nem érzed acetonosnak a leheletét, és túl száraznak a bőrét, addig rendben van a kiskölyök! :) Nekünk bevált az, hogy mindig kint van egy szép kancsóban szörp, vagy víz az asztalon és szép hercegnős üvegpohárból iszik - csak hogy még inkább kedve legyen hozzá. Időnként már magának is tölt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 20. 04:1116118.
    Nálunk is néhány év múlva fog csak látszani igazán, hogy kiből mi lesz, addig is tesszük a dolgunkat és reméljük a legjobbakat.
    előzmény:
    vorii (16117)
    2011-03-06  20:09
  10. 2011. március 6. 20:0916117.

    Piroska, aranyos!

    Gratulálok a családodhoz és a nevelésedhez!!!

     

    Sajnos nálam nem minden talajba vetett mag fogta meg ilyen jól - a legidősebb lányom - aki eddig tanító-hitoktató - akinek a nagyobbacska (4 gyermekes) családja van, a többiek nem iylen lelkesek - rájuk jobban hatott a B. társadalom és  az újfajta életszemlélet. Nem is vagyok túl boldog tőle!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. március 6. 05:5816116.

    Abban igazad van, hogy segíteni kéne a fiatalok munkavállalását, illetve lakáshoz jutását, de én sok olyat látok, hogy lakás is van, munka is, gyerek mégsincs, vagy csak egy van. Sajnos.

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Nasaca (16108)
    2011-02-27  12:59
  12. 2011. március 6. 05:5416115.

    Mi is 16 éves koromban jöttünk össze a férjemmel...., és mi is eredetileg öt gyereket szerettünk volna, de mivel fiú, lány, lány, lány, fiú sorrendben jöttek, gondoltam megpróbálkozhatnánk egy hatodikkal, hátha fiú lesz, és szegény ötödiknek lesz egy hasonló korú, fiú játszótársa, akivel fiús játékokat is játszhatnak, és nem csak a nővérei babázásába tud beszállni.

    És láss csodát, sikerült, bár még nem nagyon játszanak együtt, mert a kicsi csak 16 hónapos, de szerintem lassan kialakul.

    Minden elismerésem, hogy ennyi gyerek mellett te tudtál egyetemre járni, doktorálni, tanítani. Nekem ebből egyik se sikerült, menet közben kiderült, hogy két gyerek mellett képtelen vagyok komolyan tanulni, bölcsibe sajnáltam volna beadni őket, az egyetem, ahova jártam csak nappalin volt végezhető, órákra nem tudtam bejárni, mert a szüleim csak napi 2-3 órát vigyáztak rájuk, és csak az utazás oda-vissza 2 órát emésztett fel. A tankönyveket bújtam otthon (éjjel, és délután, amikor a gyerekek aludtak), de a vizsgán hamar kiderült, hogy a szemináriumokon, előadásokon elhangzottakról fogalmam sincs. Nehéz szívvel úgy döntöttem, hogy abbahagyom, azóta "csak" itthon vagyok és terelgetem egyre bővülő családomat.

    A meddőség gyakoribbá válásának szerintem oka lehet egyrészt a sok éves fogamzásgátló szedés, másrészt pedig sokkal később (harminc körül) kezdenek próbálkozni manapság a párok, mint akár néhány évtizede, és orvosilag bizonyított, hogy az életkor előrehaladtával a teherbeesési képesség csökken (kivéve a te esetedben, úgy látszik). Valószínűnek tartom, hogy mondjuk az a 32 éves nő, aki sok hónap próbálkozás után, esetleg kis orvosi segítség igénybevételével marad terhes, 10 évvel korábban, 22 évesen jóval könnyebben várandós maradt volna (most tekintsünk el a fejlődési rendellenességektől, stb., egy egészséges nőről beszélünk). A női szervezet úgy van "megtervezve", hogy a gyerekszülésre legalkalmasabb kor kb. 20 és 30 év között van. Sajnos manapság sokan 30, sőt 35 felett eszmélnek fel, hogy most már jöhetne a gyerek, aztán pedig csodálkoznak, hogy nem sikerül olyan könnyedén a dolog, mint várták. Szerintem semmi meglepő nincs benne, és ahogy már említettem még ehhez járulnak hozzá a fogamzásgátló tabletták hosszas szedésének kártékony mellékhatásai.

    előzmény:
    Nasaca (16108)
    2011-02-27  12:59
  13. 2011. március 6. 05:1516114.
    Ja, és remélem, felnőve az én lányaim se fogják a végtelenségig halogatni a családalapítást, és találnak egy-egy szimpatikus, megbízható, fess fiatalembert is majd, aki támogatni fogja őket ilyen irányú terveik megvalósításában.
    előzmény:
    tigrisanya (16107)
    2011-02-25  23:34
  14. 2011. március 6. 05:1116113.
    Lehet, hogy az ismerősök nem járnak az nlcafe-ra, ezért nem találkoztam még velük. Gratulálok az unokához!
    előzmény:
    tigrisanya (16107)
    2011-02-25  23:34
  15. 2011. március 6. 05:0916112.
    Én is egyke vagyok, talán innen jött a vágy, hogy én másképpen fogom csinálni. Mindig hiányzott egy testvér... Vagyis óriási (évtizedes) korkülönbséggel van (volt) két féltestvérem, de sosem éltünk együtt, az egyik fiatalon meghalt, a másik külföldön él. Jó egészséget és mihamarabbi problémamentes várandósságot kívánok neked!
    előzmény:
    Ritu77 (16106)
    2011-02-25  12:22
  16. 2011. március 6. 05:0116111.
    A biztos háttér, a nevelés szerintem is nagyon fontos. Nekem hat gyermekem van, és igaz, hogy még csak gyerekek, és az elképzeléseik még változhatnak, de jelenleg mindegyik "sok" gyereket szeretne felnőttkorában. Rengeteg közös élményük van, és sajnálják azokat az ismerőseiket, akiknek nincsenek testvéreik. Ja, és ha megkérdezi valaki a lányokat, hogy mi szeretnének lenni felnőttkorukban, elsősorban mindig azt válaszolják, hogy: anyuka! Másodsorban persze minden egyéb is az énekesnőtől a lakberendezőig, de mindig ez az első. Ilyenkor örülök, hogy talán nem rontottuk el nagyon a nevelésüket.
    előzmény:
    vorii (16097)
    2011-02-25  08:01
  17. 2011. március 6. 04:4916110.
    Szerintem a déli főzelék is tartalmaz elég sok folyadékot, emellett én sok gyümölccsel próbálkoznék.
    előzmény:
    hilari (16109)
    2011-02-27  13:15
  18. 2011. február 27. 13:1516109.

    Sziasztok!

    Szép lehet ilyen nagy családban élni.

    Igazából tanácsért szeretnék hozzátok fordulni.

    A gyerekem egy van csak 1,5éves fiú, akaratos, jól fejlett fiúcska.

    Az étvágya mindig is jó volt kb. 3dl főzelékeket megeszik délben 5X eszik egy nap és néha még éjszaka is tejet.

    Sajnos viszont az ivással mindig is gonduk volt. 

    Próbáltam én már nála mindent, csőrös pohárból, cümisüvegből, pohárból, teát, gyümölcslevet, vizet. Otthon itatni, bolban kezében adni, sétaközben itatni, fürdő kádban itatni.

    Eddig séta közben azért még ivott magától, most meg már csak dobálja és a fürdőkádban pohárból iszik néha.

    Most a mamánál vagyunk lehet, hogy a környezet változás.

    De mondjuk ha otthon vagyunk akkor sem nagy ivó, ma a reggeli tejet is úgy kellett beleimátkozni, amit eddig megivott.Néha arra is gondolok, hogy a játék miatt nem iszik, mert mindig valamit tól, pakol, rámol.

    Próbálok nem erőszakoskodni vele, de nem nagyon tudom megállni és egy idő után bemérgesedek hogy nem iszik.

    Kérlek írjatok valamit.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. február 27. 12:5916108.

    Szia Piroska!

     

    Én mindig is 5 gyereket szerettem volna, a férjemmel akivel 16 éves koromban jöttünk össze , 4 év után tudtunk összeházasodni, mert akkor végzett az egyetemen.

    Aztán az esküvő után egy évre született az első fiunk (akik nyárra várják az első babájukat), majd 2 évre rá a lányunk (aki most 3 gyerekes anya) és 1 évre rá az első ikreink...közben ledoktoráltam tartottunk 5 év szünetet, mert hirtelen egy kicsít sok volt a kis gyerek...meg dolgoznom is kellett.

    majd 30 évesen már 6 gyerekünk volt (mint Tigrisanyának), 33 éves koromban már 8 gyerekünk volt. 

    Aztán úgy döntöttük, hogy itt megállunk visszamentem tanítani, de 5 év múlva újra gyermeket vártam, s mivel akartuk, hogy legyen testvére akivel játszhat így született 1 évre rá még egy babánk. így lettek 10-en. 39,5 éves koromban.

     

    Ennyi kicsi után nem terveztünk több babát, főleg a korom miatt, de újra babát vártunk, s kiderült, hogy ikrek...

    Ők most decemberben múltak 2 évesek. S én most vagyok 44 éves és idéntől újra egyetemen taníthatok. 

     

     

     

    Ergo, a lányom ismerőseiből kiindulva, szerintem ha nem lenne annyira nehéz lakást vásárolni és munkát kapni, akkor nagyon sokan vállalnának több gyermeket, ezenkívül nagyon sok tanítványom van, akikről tudom, hogy tartós párkapcsolatban élnek, vagy már házasok és nem lehet gyerekük. Ez viszont igen szomorú, mert sokkal több a meddő magyar család mint régen.

    Valamint itt van a nagylányom, akinek 21 évesen 3 fia van (1,5 és 0,5 éves ikerek) és ha majd lediplomázik utána biztosak benne hogy még legalább két gyereket szeretnének...(mi is csak 5-öt szerettünk volna).

     

    Szóval szerintem erre az lenne a megoldás, hogy valahogy elő kéne segíteni a fiatalok munkavállalását és a lakásvásárlást is, valamint könnybbé kellene tenni az örökbefogadást, illetve be kellene vezetni a béranyaságot, mert sok családnak csak ez jelent megoldást.

     

     

     Neked hány gyereked van? Vagy szeretnél majd gyerekeket? 

    Tényleg érdekelne engem is, hogy hogyan gondolkodsz erről?

     

     

    Szép vasárnapot mindenkinek :)

     

    előzmény:
    Piroska*** (16093)
    2011-02-22  02:40
  20. 2011. február 25. 23:3416107.

    Szia Piroska!

     

    Nekem jelenleg 9 gyermekem van, a hatodikat 30 évesen szültem, aztán egy hosszabb szünet után ( 6,5 év) született a 7. (A két legkissebb fogadott) 

     

    A nagylányomék hatot szeretnének, most 22 éves és már van egy kisfia.....az ismerősi körünkbe is akad jópár fiatal család 4-5 gyerekkel, ugyhogy azért van ilyen! 

    előzmény:
    Piroska*** (16095)
    2011-02-25  02:11
  21. 2011. február 25. 12:2216106.

    Sziasztok,

     

    én is rég votlam, ráadásul a két gyerekemmel csak "illegális" tag lehetek.. 

    most azért jöttem, hogy megosszam veletek a jó hírt, mert tudom, hogy itt örömmel halljátok: reményeink szerint hamarosan három csemete ékesíti a házasságunkat!! Egyelőre még nem, de votlam rákszűrésen, laboron, és minden jó lett.. szal reméljük hogy néhány hónap és :-))

     

    Piroska: én 34 leszek ápr-ban, és láthatod, most tevezzük a 3. babát. Itt meg is fogunk állni... épp azon gondolkodtam mostanában, hogy ha nem 30 évesen szültem volna az első gyerekünket, hanem mondjuk 26 évesen, akkor most a 4. babára készülhetnénk... így utólag már sajnálom, de őszintén szólva a mi családunkban elvétve akadt nagycsaládos, ott sem volt valami happy az élet.. én pl. egyke vagyok. Szal sokáig nem is akartaunk gyereket.. aztán jött a vágy, elkapott a gépszíj és nem volt megállás. Amikor a kislányunk született 11 és fél éve voltunk már együtt a férjemmel... szal mondhatni, hogy kicsit "elbénáztuk".. de azért a három gyerek se lesz rossz és én nagyon nagyra tartom az igazi nagycsaládosokat, itt a fórumon is csupa remek emberrel talákoztam.

     

    Na, szép napot:) 

    előzmény:
    Piroska*** (16096)
    2011-02-25  02:17
  22. 2011. február 25. 11:0416105.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234752 (16099)
    2011-02-25  11:01
  23. 2011. február 25. 11:0316104.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234752 (16101)
    2011-02-25  11:02
  24. 2011. február 25. 11:0316103.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234752 (16100)
    2011-02-25  11:01
  25. 2011. február 25. 11:0216102.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234752 (16099)
    2011-02-25  11:01
8 9 10 11 12

Címlap

top