Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 vagy több gyermekes ?

emdivanádm
Létrehozva: 2004. február 21. 16:03
Sziasztok!Mi egy tízgyermekes család vagyunk a Dunántúlról és szeretnénk megismerkedni hasonló nagycsaládosokkal,de bárki írhat aki többet szeretne tudni egy ilyen család életéről.
  1. 2004. február 23. 22:2776.
    Kimentem és kipróbálom. Ha nem sikerül, mindent tagadok! :)
    előzmény:
    mamona (75)
     
  2. 2004. február 23. 19:0875.
    Ez a legegyszerűbb talán, s nálunk az egyik legkedveltebb sós aprósüti: 1 kg lisztet, 50 dkg margarint, 1 ek. sót, egy nagy pohár tejfölt, és ha van, 20 dkg sajtot összegyúrok, 3 felé osztok, és 3 nagy tepsi méretűre nyújtom (jó vékonyra) őket. Tepsibe teszem, ott megkenem tojással, és derelyevágóval, vagy késsel hosszú csíkokra darabolom. Megszórom esetleg a tetejét köménymaggal (őrölt), borssal, sajttal, vagy szezámmaggal. Forró sütőben gyorsan megsütöm. Hidegen-melegen szeretik, de ha megmarad, zacskóban, fémdobozban eláll hosszú ideig.
    *****************************************
    Vajaspogi
    2 kg liszt egy nagy tálba, bele 2 kockamargarin, 2 ek só, 1, 5 dl cukor, 2 tojássárgája, kb 7-8 dl langyos tej. A tejet öntöm rá a végén, és abba morzsolok 2 sárga kocka (10 dkg) élesztőt. Hagyom felfutni ott, így nem koszolok másik edényt : )! Összegyúrom, pihentetem, kinyújtom kb másfél ujjnyi vastagra, nagy vizespohárral kiszaggatom, kelesztem egy 3/4 órát és kisütöm.

    Ma ez volt a vacsi, 1/2 5 kor begyúrtam, s már a fele el is fogyott. A többit megeszik reggelire, és visznek tízóraira.
    előzmény:
    andi13hu (72)
     
  3. 2004. február 23. 18:3074.
    Mindenkinek jó egészséget, sok türelmet kívánok!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. február 23. 18:3073.
    :-) Nagyon jó volt ezt a topikot végigolvasni!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. február 23. 17:2472.
    Receptet, receptet! Igaz nekem lenne időm, de jobb szeretam, ha vmi hamar megvan.
    előzmény:
    mamona (69)
     
  6. 2004. február 23. 16:5871.
    A legfőbb indok, amiért biztos nem lesz nagycsaládom, hogy szeretném megvalósítani az álmaimat a karrieremben is. A kettő együtt meg sajnos nem megy. Nem vagyok karrierista, se túl törtető, de úgy érzem, hogy nem tudnék hosszabb ideig otthon maradni, muszáj emeberek közé mennem, nyüzsögni. . . Persze soha sem lehet tudni. . . de nagyon-nagyon-nagyon kicsi a valószínűsége. Úgyhogy csak távolról csodállak benneteket. . . :-) És maradok a 2 gyerekes családnál. Na, jó a három még belefér. . . ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (63)
     
  7. 2004. február 23. 16:5070.
    Ahogy olvastam a soraidat, az jutott eszembe, hogy a testvéri féltékenység talán nem is feltétlen a testvérek számától függ. . . Két testvér is lehet egymásra iszonyatosan féltékeny, vagy érezheti azt az egyik, hogy a másikkal többet foglalkozak. . . Nekem egy öcsém van, és mivel ő a fiú, anyu sok esetben sokkal elfogultabb vele, tudod "anya pici fia" stb. . . Miért ragaszkodnak jobban az anyák fiúgyermekeikhez? Nálad is így van?
    előzmény:
    emdivanádm (62)
     
  8. 2004. február 23. 11:0869.
    Sziasztok! Tegnap este csak olvastalak benneteket, de hozzászólni nem volt energiám. Usziban voltunk testületileg, s nagyon elfáradtam.
    Bezzeg a gyerekek!
    Igen, az a jó a nagycsaládban, hogy gyakran van szülinap, s ezáltal torta. A sütemény nálunk is minden mennyiségben elfogy. Emelett gyakran sütök vacsira, reggelire klasszikus vajaspogácsát, lángost, fonottkalácsot, mert ekkora mennyiségben nem kerül több energiába, mint a szendvicskészítés. De minden úgy kezdődik: Végy 3 kg lisztet. . . A süteményekből pedig az igazán egyszerűen, gyorsan elkészíthetőeket szeretem. Van néhány, kéritek?
    A vasalatlan nálam is halmozódik, most is neki kéne állni. Ha feltaláló lennék, az automata vasalót találnám fel. Legalább akkora sikere lenne, mint a mosogatógépnek és a mosógépnek.
    Emdivanádm, igazad van, a fogadott gyermekek valóban egész más személyiségjegyekkel jöttek, s hiába különbözik egymástól a másik három is, ők még változatosabbak. De ez jól is van így. Van nagyon rámenős és nagyon csöndes is köztük.
    Nektek azért is jó, mert már látod beérni a gyümölcseitek egy részét, s így tudod, amit és ahogy csinálod, az jó. Én bevallom, néha elgondolkodom, vajon milyen ember válik belőlük, mennyire teszik magukévá a kapott értékrendet. Ebben viszont csodálatos a nevelőszülőség. Tudom, hogy nélkülünk sokkal kevesebbek lettek volna. Nem is vagyok eltelve magamtó, igaz! : )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 23. 09:2068.
    Két nap leforgása alatt olyan tud lenni a lakás, mintha atomtámadás érte volna, ha az ember valami miatt felborítja a napirendjét. :)))
    Én a vasalást szoktam hanyagolni, van egy hatalmas ruháskosaram amiben a vasalatlant gyűjtöm a harmadik napon túlfolyik, pedig nem kicsi. Szóval unatkozni nem lehet, és depressziós sem lehetsz, mert nem lesz rá időd.
    Én csak a gyerekekkel vagyok, de még nem unatkoztam.

    Én sütni akkor szoktam, ha elfogyott a sütemény. általában egy héten háromszor, a tészták többségét eleve duplán sütöm. a születésnapi torta két nyolctojásos piskótából készül, amit hamarosan 3 hat tojásosra fogok cserélni. (Vendégeket nem hívok a bulira:))
    Bár most már fáradtabb vagyok és sokszor szerepel az étlapon a pudingos keksz. Pudingot általában hármat csinálok egyszerre.
    előzmény:
    Krisyke (66)
     
  10. 2004. február 22. 21:4467.
    Igen , onnan :))

    Jobb sarok kis boritékot nézd, ott ahol van az itt használt nick neved.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (65)
     
  11. 2004. február 22. 21:4166.
    andi azert ugyes szervezo vagy, gondolj bele ha nagyobbak lesznek biztos segitenek a mosasban is:) es nem olyan nagy baj az ha tulcsordul az a szennyeslada, lehet tul kicsi;))
    Haratim, nem hiszem hogy valamit is rosszul csinalsz, a paromek csaladjanal is nehezen jon az hogy elmeseljek hogy ki mit csinalt aznap, en a paromnal ugy "kezeltem" hogy en mindig elmeseltem velem mi volt az nap, igy o is elmeseli, (persze ez azert mas mint gyereknel) de valahogy nem is ugy szokta meg meg o nem olyan, a kisebbik sogorom meg roszabb o tole aztan vegkepp nem lehet megkerdezni semmit, hat valaki meg ilyen:)
    bar hatha valaki tud adni hatekony modszert is "feltoresre". . . . .
    előzmény:
    andi13hu (58)
     
  12. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 22. 21:2965.
    Hát először is , meg kell találnom, hogy hol van a privi itt, mert ezt a fórumot még nem ismerem.

    a babanetről ismersz?
    előzmény:
    sysy73 (64)
     
  13. 2004. február 22. 21:2764.
    Szia Timi !

    Írtam Neked privit ! Olvasd el légyszi .
    De itt is megkérdezem, hogy Te vagy-e , akire én gondolok. De a leírások nagyon Rád illenek .
    Privibe leírtam, hogy kire is gondolok.

    Várom jelentkezésed !

    Szia

    Sysy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 22. 21:2263.
    Én azt nem tudtam volna elképzelni, hogy 1-2 gyerekkel "árválkodjunk". Egészen fantasztikus dolog a nagycsalád. Én persze egész életemben anya szerettem volna lenni sok gyerekkel. Az anyagiak mellékesek. Ha valamit nagyon meg lehet tanulni egy nagycsaládban az az, hogy nem lehet ragaszkodni semmihez, ami tárgyi vagy anyagi. Mert úgyis tönkremegy és belátod, lehet nélküle is élni.
    előzmény:
    Vivibaby (60)
     
  15. 2004. február 22. 21:1562.
    Igen, mindegyiket akartuk. Egyformán szeretem őket, de mint mindenhol, itt is a kicsi a kedvenc, a nagyok meg azért, mert már felnőtt módon lehet velük kommunikálni. Amikor pólyás babám volt, miután megszoptattam és tisztába tettem, utána mindig az előtte levő "naggyal" foglalkoztam, így sosem érezték, hogy háttérbe szorultak a kicsi miatt. Sőt, szívesen segítettek pelenkázni . . stb. , ez azért fontos, hogy a testvéri féltékenységet kiküszöböljük. Mindegyik más-más egyéniség, azt szeretjük bennük! Sokat beszélgetünk közösen, hatalmas dumapartyk vannak főleg esténként, ez köti össze a családot.
    Neked is ajánlom a jövőben, ha megtalálod az Igazit és ő is akarni fogja! ;)
    előzmény:
    Vivibaby (60)
     
  16. 2004. február 22. 20:5261.
    Szia, rosszul tudod, a Bokros-csomag idején hiába volt 4 gyermekünk, nem kaptunk családi pótlékot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412433 (41)
     
  17. 2004. február 22. 20:4660.
    Szia! Hú, nagyon meglepődtem, amikor olvastam, hogy 10 gyereketek van! Manapság szerintem a 3 is soknak számít! Anyagi és egyéb körülmények miatt az emberek vagy egyáltalán nem vállalnak gyereket, vagy max. 1-2-t. El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet egy ekkora családban élni. Szép dolognak tartom, ha valaki arra teszi fel az életét, hogy gyerekeket neveljen, de én soha sem lennék rá képes, hogy ennyi gyerek gondját viseljem. Én maradnék a klasszikus 2 gyereknél, annyit szeretnék majd egyszer, de majd később, ha megtalálom az igazit. Az összes gyereketeket akartátok vagy volt olyan is amelyik "becsúszott"? Hogy tudsz igazságos maradni ennyi gyerek között? Hogy tudod egyformán szeretni őket és hogy tudod egyszerre nyújtani mindannyiuknak az anyai szeretet és biztonságot? Nincs olyan közöttük akihez jobban kötődsz érzelmileg? Az ilyen helyzeteket hogyan oldod meg?
    előzmény:
    emdivanádm (55)
     
  18. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 22. 20:2059.
    Nekem az, hogy a gyerekeket "feltörjem" jelentős erőfeszítésembe kerül. Ha megkérdezem mi történt ma, akkor a páromtól a legkisebbig, mind azt válaszolja, hogy semmi. De aztán sikerül őket feltörni, de mindegyikkelre külön kell el kell játszanom, hogy mi is az a semmi pontosan. Már gondolkodtam rajta, hogy ez személy függő vagy én csinálok valamit rosszul.

    Én az ötből csak egyet hordtam túl, meg most ezt a babát. Aránylag gyors szüléseim vannak 4-5 óra az első fájástól, és én is azon a nézőponton vagyok, hogy ő tudja, mikor kell megérkeznie. Nem siettetem a dolgokat.
    előzmény:
    emdivanádm (47)
     
  19. 2004. február 22. 19:5258.
    Hát nálunk a szervezés az életem legnehezebb pontja. Fiam karatéra jár, lányom jazzbalettre, közösen zeneoviba, meg usziba. Persze ez csak a 2 nagyobb, a kicsi még a jövő zenéje. A hét közepe nekem rémálom, nagyon össze kell kapnom magam, h minden rendben legyen. Minden nap mosok, van 2 elég nagy fregolim, arra ráfér 3 adag mosás. Mindig úgy örülök, mikor majdnem kiürül a szennyesláda, h milyen ügyike is vagyok, aztán 2 nap kimarad, és megint túlfolyik. :( Na ezt kihagynám az életemből.
    előzmény:
    Krisyke (57)
     
  20. 2004. február 22. 18:4457.
    Koszonom megneztem a fenykepeitek (emdivanadm es andi13hu is: ) ) nagyon szep gyerekeitek vannak. . . . nagyon jo egy csokorba latni ennyi gyereket. . . nekunk most eleg bizonytalan a jovonk, most jon az elso nem tudom, majd hogy boldogulunk vele itt kint (nem maga a gyerekkel, hanem orvos stb. ) aztan meglatjuk hogy itt johet e egy kovetkezo vagy kozben hazakoltozunk. . . szoval meg elvalik. . .
    Igy a beszamoloitokbol is erot is merit az ember, hogy igen ennyivel is lehet, masfelol belelatni nevelesi dolgokba ami mar feler jo szervezessel is;) meseljetek meg. . . . .
    előzmény:
    andi13hu (56)
     
  21. 2004. február 22. 18:1256.
    Az én képeim itt vannak a bemoldalamon. Priviben küldöm a jelszót.
    Én 14, 5 évig egyke voltam, utána született egy kisöcsém. Már ő is 18 éves lesz karácsonykor, és majd 1 fejjel magasabb nálam. Bár neki könnyű, az apja is verdesi a 2 métert.
    Én ált. naponta főzök, csak akkor nem, ha sok lesz. A gyerekek oviban/bölcsiben vannak napközben, így kicsit könnyebb. Van időm a házra, meg egy kicsit magamra. Bár ilyenkor legtöbbször csak üldöglek a kanapén, és bámulom a tv-t vagy olvasok. Sütit ritkán csinálok, de ez leginkább a lustaságomnak köszönhető. Bár az is igaz, h mostanában egyre több időt töltök a konyhában magánszorgalomból. Legújabb mániám a házi kenyér, van, h minden nap kell sütni, mert a gyerekek felkajálják üresen. :) Kirándulgatni mi csak az ovival járunk, mert a párom elég elfoglalt, én meg nem idnulok neki egyedül 3 purdéval. Pedig nem hiszem, h gond lenne, csak azért félek. A sógornőmmel szoktunk elbattyogni a közeli parkerdőbe, neki van 1 félévese. Baromi jól érzi magát itt a kicsi, mikor folyton abajgatják, meg a kutya is megállás nélkül nyalogatná. Nyaralni eddig nem voltunk el együtt, de már van nagycsaládos igazolványom, amivel néhány helyre lehet menni kedvezménnyel. Asszem nyáron rábeszélem Apcit legalább 1 hosszú hétvégére.
    előzmény:
    Krisyke (52)
     
  22. 2004. február 22. 16:2555.
    Hétközben nagylányom főz, hétvégén én, ő sütit süt. A többi lányok takarítanak, teregetnek, ruhát hajtogatnak, szóval elosszák egymás közt, ha vita van én osztom el. Ebédig kell segíteniük, utána saját életüket élhetik. Nagyok barátokhoz mennek, kicsik házkörül játszanak, illetve szomszéd gyerekekkel. Bár inkább ők vannak nálunk. Délre és estére meleg ételt készítünk.
    Nincs megtiltva, hogy napközben, ha megéheznek ne egyenek, ezért figyelem, ha elfogy valami, utánpótlásról gondoskodom. Kirándulás nincs előre megtervezve. Spontán kinézünk a térképen egy számunkra még ismeretlen tájrészt és bebarangoljuk. Sajnos nincs buszunk(szívem csücske!)
    de van két autónk így elférünk. Sátorozunk rengeteg élménnyel gazdagodunk.
    előzmény:
    Krisyke (52)
     
  23. 2004. február 22. 16:1354.
    Mamona! Szerintem egy nevelőszülőneksokkal nehezebb feladata van, mint egy tízgyermekesnek. Eleve egyfészek alja mind, közös vonásokkal, összeszokva nőnek. Biztos nehezebb dolgom lenne, ha nem én szültem volna őket. Egymást nevelik, a kicsik utánozzák a nagyokat, bár időnként igazságot kell osztanom, nem engedem, hogy kiközösítsék valamelyiket is. Szeretik is egymást, mégha néha sírás is van. Olyankor az egyik lábamra ültetem az egyiket, másikra pedig a másikat és szembefordítom őket. Nem arra tanítalak mindig benneteket, hogy egymást szeressétek?. . . szoktam tőlük kérdezni, mire elnevetik magukat és egymás nyakába borulva bocsánatot kérnek. Ezt jó már egész kicsi koruktól bevezetni. Nálunk bevált!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. február 22. 15:5753.
    Sziasztok! Kértétek a fényképeket a családomról. Íme itt a weblap címe: http://emdivanadm. atw. hu/
    Sajnos apuka nincs rajta, valakinek fényképezni is kellett. Látható még kicsiny házunk, melyet akkor építettünk, mikor még csak négyen voltunk. Tervben van, hogy nagyobbat vegyünk, de ez még csak álom.
    Kiderül a képeken is, hogy pl. az ebédlő is milyen kicsi, épp elfértek "libasorban", bár ez a libasor így nem igaz, mivel némelyik túlnőtte a korban nála fiatalabbat.
    Szívesen nézegetném én is mások gyermekeit, küldjetek, ha van weblap. Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. február 22. 14:0752.
    Jo olvasni amiket irtok:)Nalunk a ferjemek ("csak" :) )harman voltak testverek, de kettonel tobbrol egyenlore hallani sem akar, egyenlore, nekem egy batyam van, magamnak nagyobb csaladot szeretnek, a kesobbiekre gondolva meg amit most tapasztalok, a csaladra olyan biztonsaggal szamithat az ember, megha "csak egy" batyj is az:))) olyan sokat jelent ez. . . . talan manapsag tobbet is. . . .
    en is szivesen megneznem a gyerekeiteket is, meg hogy hogy tellik egy napotok. . . . mennyit kell fozni? vagy egy hetvegi suti sutes milyen. . . . es merre hogyan jartok kirandulni, vagy nyaralni?
    előzmény:
    andi13hu (51)
     

Címlap

top