Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 vagy több gyermekes ?

emdivanádm
Létrehozva: 2004. február 21. 16:03
Sziasztok!Mi egy tízgyermekes család vagyunk a Dunántúlról és szeretnénk megismerkedni hasonló nagycsaládosokkal,de bárki írhat aki többet szeretne tudni egy ilyen család életéről.
  1. 2004. február 21. 22:2426.
    Nem, nem vennék el. Akkor kerülhetnek el tőlünk, ha a vérszerinti szülő VALÓBAN alkalmas a nevelésére valamelyik gyermeknek. - ugyanis más-más helyről jöttek. Erre csak az egyik gyermeknél van esély, de ott meg tudnám érteni az anyukát is. A többieknél 18 éves korukig gyám, majd egyszerűen anyu maradok.
    Szülni nem valószínű, hogy fogok, sajnos, egészségügyi okok miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. február 21. 22:2225.
    Hogy érted, h elveszítjük az adókedvezményt? Visszavonják!? Pedig az idén még engedményt is tettek, nemcsak házaspárok, hanem élettársak is igénybe vehetik. Elég sz@r lenne azért. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 21. 22:2124.
    Emelték a családi pótlékot néhány száz forinttal. Amit gyorsan el is infláltak. Nem emelték az adókat? Az adókedvezményeket sem, sőt jövőre el fogjuk veszíteni azokat. Ez azt jelenti, hogy nominálisan lényegesen kevesebb lesz a jövedelmünk, mint két évvel ezelőtt volt. Ma csak reálértéken. Ismétlem számszerűen csökken a jövedelmünk, nemcsak vásárló értéken. Gázt is 3000 köbméter fölött fogyasztunk mert négy szobás lakás luxusát engedjük meg magunknak. Igaz, napokon belül nyolcan élünk itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412433 (21)
     
  4. 2004. február 21. 22:1523.
    Nekem mindenképpen jobb volt, mert akkor dolgoztam. Mostmeg ugye csak az itthoniak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412433 (21)
     
  5. 2004. február 21. 22:1422.
    De ha szülnél mégesgyet, akkor sem vennék el Tőletek őket, ugye?
    előzmény:
    mamona (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_412433
    Torolt_felhasznalo_412433
    2004. február 21. 21:5521.
    Ne haragudj a kérdéséért, de miért volt jobb a polgári kormány alatt? Azóta enelték a családi pótlékot, ami bizotsan Nektek is számít, adót viszont nem emeltek. Tényleg érdekelne. Mi az ami kevesebb?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (15)
     
  7. 2004. február 21. 21:4820.
    Sziasztok, nekem/nekünk 6 gyermekünk van. 3-mat szültünk, 3-mat befogadtunk, mint nevelőszülők. 1-12 évesek, és nagyon jó így. Szeretnénk többet is, de a törvény csak összesen ötöt enged, mivel nem vagyunk hivatásosok. A legkisebb így is létszámon felüli. Mivel nálunk nincs hivatásos státusz, esély sincs rá, hogy kapjunk újabb gyermeket, pedig minden feltétel adott lenne, és tudom, hogy nálunk más emberré válnak, mint az intézetben. Mit tehetnénk?
    Haratimnek minden jót, és türelem, bent nem maradhat úgysem.
    Nekünk is sokkal nehezebb ez a kormány alatt.
    Emdivanádm? Ez a gyerekek kezdőbetűi? Nálunk: BDDABB
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 21. 21:3719.
    Köszi!

    Örülök, hogy itt vagy és tartod bennem a lelket, kissé félek a szüléstől. Így volt már a harmadik óta. Aztán utána jobb lesz.
    Jó látni, hogy vannak nálam ügyesebbek is. :)))
    előzmény:
    emdivanádm (18)
     
  9. 2004. február 21. 21:2118.
    Hidd el, ennyi gyerek után is most cserélnék veled.
    Azt a boldog érzést rég éreztem, mikor felsír a pici és a melledre helyezik. Mindig sírni szoktam örömömben és velem együtt örültek a dokik, szülésznők is. A szoptatásról nem is beszélve, aminél jobb érzés talán nincs is! Kívánok neked rövid, kibírható szülést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (12)
     
  10. 2004. február 21. 21:1617.
    No én ezeket, mármint az osztálypénzt, jelentősen leredukáltam, minden oszifőnök tudja, hogy csak akkor küldök pénzt, ha vmit vesznek, mert kirándulni magunk járunk. El is fogadtak így minket. Cipőt, ruhát minden hónapban az kap, akinek a legfontosabb értsd. nem örökölte az előtte lévőtől. A nagyok sz. gép-es munkákat vállalnak, stb. a saját igényeik kielégítésére. Befőzök minden évben mindent, ami megterem a kertben. Disznót vágunk, háziállatokat tartunk, amit szintén a fiúk rendeznek. Mindennapos kiadás a kenyér, zsemle, tej, felvágott. Mindennap kétszer főzök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179705 (15)
     
  11. 2004. február 21. 21:0716.
    Oké! Lesz kép is!
    előzmény:
    andi13hu (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 21. 21:0615.
    Anyagiak !Ez nehéz kérdés!

    Attól függ, hogy milyenek az igényeid. Mi egy egykeresős család vagyunk és a polgári kormány alatt lényegesen jobban éltünk, mint most. Nagyon függünk a politikától, sajnos. Sokkal jobban, mint egy átlag család. Ahogy a dolgok állását nézem, hamarosan gazdaggá leszünk nyilvánítva.

    Nekem a négy gyerek iskolás 1-4-ig és egy ovodás van. Csak az osztály és csoport pénz, majdnem 7. 000 Ft havonta. Hétfőn színházba mennek a kölykök (mind fiú) 300 Ft/fő. Ha jól számolom az ilyen költségek 10. 000 Ft körülire növelik az intézményekbe hordott havi kp-t.
    És akkor nem beszéltem a külön angolóráról, a zeneiskolai tandíjról és a ruházkodásról. A cipőket minden idényben külön kell venni mindnek, de a 2. -osnak nem biztos, hogy elég. Szóval sok, még ki tudjuk fizetni, igaz a férjem nem átlagosan keres. De nyaralni nem járunk.
    előzmény:
    Krisyke (9)
     
  13. 2004. február 21. 21:0414.
    Sziasztok! Örülök nektek és szívesen válaszolok minden kérdésre. Szóval én eleve nagycsaládból származom, így a kezdet kezdetén megbeszéltük kedvesemmel, hogy sok gyermekünk lesz, nekem ez természetes volt, neki
    viszont ajándék, mivel nincs testvére. 20 évesen szültem az elsőt, kb 1-1. 5 év korkülönbség van a többiek között.
    Nem mondhatom, hogy könnyű szülések voltak, mert szerintem olyan nincs, minden gyermekért kicsit meg kellett szenvedni, nem "pottyant" ki még a 10. sem.
    De azt látnotok kellett volna, amikor a kórházból hazajöttem a szülések után, hogy nem tudtam kiszállni a kocsiból, mert annyira öleltek, csókoltak a többi gyermekeim. A kicsit letettem a kiságyba, leültem a szőnyegre és körbefont a gyereksereg millió kérdéssel és mégtöbb ölelésel. Jelenleg mindketten dolgozunk férjemmel, a legkisebb középsős az oviban, a legidősebb 21 éves soproni egyetemista.
    Épp most szólt rám, hogy most ő akar netezni. Szóval kevés időt tudok gép előt tölteni, de igyekszem majd válaszolni mindenre. Anyagilag annyi van amennyi épp elég, extra kívánságért a nagyoknak már meg kell dolgozniuk. Nem mehet a kicsik rovására.
    5 fiú és 5 lány. Legközelebb leírom egy napunkat. Sziasztok! Ibolya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. február 21. 20:5713.
    Igazán csinálhatnátok bemoldalt, lányok! Olyan szívesen nézegetem a babókat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_179705
    Torolt_felhasznalo_179705
    2004. február 21. 20:4512.
    Sziasztok!

    Én mára vagyok kiírva a hatodik gyerekemmel. (Még nem jött meg:)) Kiváncsi vagyok rátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. február 21. 20:3511.
    Ja, és apunak van 6 testvére, és a nevelőapámnak is. Anyunak van 3 tesója + 1 meghalt gyerekkorában. Igaz ez más generáció, akkor még nem volt furcsa.
    előzmény:
    Krisyke (9)
     
  17. 2004. február 21. 20:3410.
    Mi nem vagyunk akkora nagy család, mint Ölelőkar, (csak 3 gyerek) de hadd válaszoljak. Nekem anyagilag nagyon nehéz, főleg mert hozzászoktam, h míg dolgoztam nem kerestem rosszul. Így viszont megtanulok spórolni. :) Nálunk a taníttatás csak jövőre kezdődik, erről még nem tudok nyilatkozni, de úgy tudom, h nagycsaládosoknak elég sok a kedvezmény.
    Nagyon ritka az a család, sztem, ahol eleve szekéralja gyereket terveznek. Én ismeretségi körömben pl csak úgy jöttek a gyerekek. Mármint nem tervezettek voltak, de nagy szeretettel várta őket a család. Anyós unokatesójának 5 gyerkőce van, és valszeg még mindig nem "szülte ki" magát a csaj. Bár ehhez hozzátartozik, h apósa ref. lelkés, gondolom erősen nyom a latban.
    A kérdéseid miatt pedig ne aggódj! Buta kérdés nincs is!
    előzmény:
    Krisyke (9)
     
  18. 2004. február 21. 20:079.
    En negy gyerekesnel nagyobb csaladot meg nem ismertem. . . .
    olelokar, hogy megy ez anyagilag? tudom nem ez a lenyeg, de a ruhak, a tanittatas, hany evesek? ti akartatok hogy ennyi legeyn? na jo persze, de mar az elejen? de butanak hangzanak a kerdeseim;)
    előzmény:
    tpanna24 (8)
     
  19. 2004. február 20. 20:028.
    Olyat ismertem, akinek tizenhét volt. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_592466
    Torolt_felhasznalo_592466
    2004. február 20. 20:017.
    Sziasztok!
    Nekünk hat van, de még nem biztos a végleges létszám.
    Néha ez sem könnyű. Tényleg milyen ha tíz van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. február 20. 19:556.
    szia tpanna:))) merlegelem a lehetosegeket:) meg az eggyel se tudom "mit fogok kezdeni" hat meg 10el:)
    előzmény:
    tpanna24 (5)
     
  22. 2004. február 20. 19:495.
    Krisy, Te is ilyen nagy családot akarsz, és már tanulmányozod előre a dolgokat? ;-))))
    előzmény:
    Krisyke (4)
     
  23. 2004. február 20. 18:174.
    Engem is erdekelne, hogyan telnek a mindennapok meg amit az elottem szolok kerdeztek:) meselj. . . .
    előzmény:
    emdivanádm (1)
     
  24. 2004. február 20. 18:153.
    Ez igen! Gratulálok. Mi is nagy családot szeretnénk, de ez nálunk 3-4 gyereket jelent "csak" :-) ami hozzátok képest kis család. Hogy telnek a mindennapjaitok? Tényleg, mindet Te szülted? Mekkorák? Jó testvérek? Kíváncsian várom miket írsz majd. Üdv. Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2004. február 20. 16:552.
    Szia!
    Nekem csak 1+2 tesóm van. Hogy telnek a mindennapjaitok? Mekkora a korkülönbség a csemeték között? Vanna ikrek? Mekkora a legkisebb és a legnagyobb? Mekkora a lakás/ház amiben éltek? Az apuka is veletek él? Dolgozol? Mindet Te szülted? (Bocs, hogy tegezlek! Nem baj?) Hogy bírod/bírtad a szüléseket?
    Wow, rengeteg kérdésem van még!!! :-)
    (Mennyi idős vagy, ha megkérdezhetem?)
    Üdv: Juci
    előzmény:
    emdivanádm (1)
     

Címlap

top