Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaáli-ba járunk

kaporka68
Létrehozva: 2004. február 21. 14:14
Várom mindazok jelentkezését, akik a Kaáliba járnak, eszmecserére.
Reméljük így sokkal okosabbak leszünk.
  1. 2004. március 4. 11:47126.
    Nagyon édi vagy!!!
    Nem tudok én sem elszakadni tőletek, a meló meg csak marad. Majd tudósítok folyamatosan. Szerintem nincs 7, mert feszül ott lent. Nem baj csak jó legyen.
    Bosca, tegnap egy olyan édes kis csöpséget dajkáltam, neked kellett volna látni, biztos jó hatással van az emberre. Gondolatban átküldöm. ::::::: (1, 5 hónapos volt) Különben meg nem szagad görcsösen akarni én úgy gondolom, meglátod sikerülni fog. Esküszöm jobban izgulok érted, mint saját magamért. Márcsak azért is mert nekem nem sikerült a fagyibaba, és nagyon kiváncsi vagyok, hogy veled mi lesz. Szerintem, ha eddig túlélte a kis drága, akkor most már nem lehet baj.
    PUSSSZZZ
    előzmény:
    Bosca (121)
     
  2. 2004. március 4. 11:41125.
    Szia Lenger!
    Szmatona szerintem egy doktornő.
    Múlt hét pénteken amikor nekem volt a beültetés, akkor előttem az ő betegei voltak, de én nő dokit láttam.
    Kaporka te tudod?
    Neked ki ajánlotta, és most kezdtek? Jaj de jó!!!
    előzmény:
    lenger (124)
     
  3. 2004. március 4. 11:13124.
    Sziasztok! Én jövő héten megyek először a Kaáliba, dr Smatona Gáborhoz.
    Tud valaki valamit róla???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 4. 11:01123.
    Szia Doktornő!
    Köszike a biztatást, de most nagyon jól bírom! Fő a jókedv!
    Te hol tartasz most?
    A korral jár, hogy már nem tudom fejbe tartani az előző hozzászólásokat!
    pusza: Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646711 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 4. 10:34122.
    Szia Lanyok,
    koszi a dicseretet. Tudjatok: szolgalunk es vedunk :-) Az egyik volt nogyogyaszom (mert meg mindig keresem az Igazit :-)) egyszer megkerdezte: es mondja csak Zsuzsa, mikor jon vizsgazni? Ne tudjatok meg, miket csinalt! Na, ott is hagytam, mint a szel.

    Eszter draga, hogy birod? Ha neha ki vagy akadva, mert nem birod a varakozast, csak szolj es mi felviditunk! Majd kuldozgetunk neked vicceket. :-) Ugyes vagy, hogy kibirod es 14 napnal elobb nem tesztelsz. Pirospont. :-)

    Kriszti, ne legy negativ, sirva kerlek! En is het petiket tippelek, mint Eszter. Ja, es ne legyel kepzelt beteg! :-) Ha endod lenne, arrol mar reges reg tudnal.
    Kerdeztetek, kihez jar Brigci. O is Krizsa csapattag. :-)

    Brigci, nem tudom, mit mondjak, nem egyszeru. Az biztos, hogy nagyon bator csaj vagy! Le a kalappal! :-) Ne fogadd meg a tanacsom, ha nem akarod, de en a helyedben elobb megnezetnem magam laparral. Tobb ok miatt is: igy sokkal tisztabban latjak a dokik, hogy mit kell majd veled csinalniuk, nem kell vaktaban tapogatozniuk. Meg aztan, nem egy hatrany, ha latjak, hogy a mehedben mi a helyzet. Nem mindegy, milyen feszket keszitesz elo a kis pocaklakodnak. :-)
    Barhogy is dontesz, mi nagyon drukkolunk neked!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 4. 10:13121.
    Szia Kaporka!
    Csak azt érzem, hogy a net miatt semmit nem haladok a melómmal. Nem tudom megállni, ha a gép előtt ülök, hogy ne nézzem meg kivel mi van.
    Úgyhogy hiába vagyok itthon a héten, pont sehol nem tartok.
    A hasamban semmi különös, dugogatom az utrogestant napi 2*3-at.
    De én most elhessegetem a gondolatot is, hogy bármit érezzek. Azt is megfogadtam az első után, hogy 14 nappal előbb nem tesztelek.
    Az elsőnél elhasználtam legalább 5 db tesztet, mert úgy izgultam. Most türelmes leszek, leghamarabb jövő hét csütörtökön tesztelek.
    Szombaton mész uh-ra? Én 7 db-ot tippelek ma.
    Pozitív hozzá állást légyszi!
    előzmény:
    kaporka68 (120)
     
  7. 2004. március 4. 09:25120.
    Itt vagyok, még holnap is jövök utoljára.
    Szombaton UH. Még nem feszül semmi, szerintem most nagyon kevés lesz. Nem is reményekedem.
    Brigci te tényleg nagyon bátor vagy. Mik az endo tünetei? Lehet hogy nekem is az van, csak nem tudok róla. Nekem is ICSI+AHA volt úgy, hogy nem is tudtam róla. Szóval a Kaáliban oda figyelnek és tudják mit kell csinálni, ha nem mondod akkor is.
    Brigci ki az orvosod?????
    Puszi mindenkinek
    BOSCA
    mi van veled????? Érzel már valamit.
    SIRTAKI
    köszi a felvilágosítást, tőled mindig tanul az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. március 4. 09:16119.
    Szia Brigci!
    Tényleg nagyon bátor vagy, csak így tovább! Ha most megjön e mensid, utána márt mehetsz is laparra?
    A Kaáliban csinálják majd? Kihez jársz?

    Sirtaki2! (Dr. )
    Köszönöm szépen a tudományos magyarázatot, most már mindent tudok. Azért nagyon jó, hogy így együtt vagyunk, mert mindig van olyan aki tud a másik kérdésére válaszolni.
    Mindenkinek pusza, Kaporka jössz még ma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. március 3. 19:00118.
    Jó estét mindenkinek!
    Köszönöm szépen a hozzászólásotokat, arik vagytok.
    Én 32 éves vagyok. A dokim azért akar elküldeni laparra, mert nekem 2éve volt egy nagy műtétem endometriózissal, (kivették mind a kettő petevezetékemet)s az ultrahangon sajnol nem sokat lát.
    Tulajdonképpen semmit. Nem látja, hogy hány tűszöm van, csak a vérképpekből sejt valamit. Az uh. -n csak sötét foltok vannak, s azok mind endok. Az első lombiknál nagyon ügyes volt, mert mondta, hogy nem biztos, hogy a leszívásnál lesz valami, de mindenképpen megcsinálja, hogy lássa mi van bennem, meghogy megkönnyitse a menstruáció okozta fájdalmaimat.
    Nos volt találomra 2 db petesejt. De azok nem termékenyültek meg. Ezután mondta a doki, hogy válasszak: 1. vállalom-e a másodk lombikot, ami megint lehet, hogy csak találom lesz. 2. vagy laparra megyek.
    Én voltam olyan bátor, hogy vállalom megint.
    Hát most így állunk. Most hétvégén meg kellene jönnie a mensimnek, de nem érzek még semmit. Nagyon várom már, hogy újra mehessek. Igy állok jelen pillanatban.
    Kár, hogy így este már nincs itt senki ezen a topicon.

    Mindenkit puszilok. Irjatok még. Bármit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 3. 17:09117.
    Az en UH kepemen nem volt rajta a nyh. vastagsaga. Nem is tudom azota sem, hogy mennyi volt a beulteteskor.
    előzmény:
    Bosca (105)
     
  11. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 3. 17:05116.
    Nem magamtol vagyok am ilyen okos, ezt mind olvastam valahol es idemasoltam nektek :-)

    Ezert is maradtak benne ilyen szavak, mint "n&otide;i" = noi. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 3. 16:59115.
    Sziasztok lanyok,

    Brigci,
    nem tudom, hany eves vagy, de en ezt olvastam: Bizonyos esetekben (35 év feletti nõi életkor, átlagosnál vastagabb burok, korábbi sikertelen lombikbébi-kezelések) feltételezhetõ, hogy az embrió nehezen tud a burokból kiszabadulni. Ilyenkor lehetõség van a visszaültetés elõtt az embrió burkát megnyitni.

    Szerintem biztosan megcsinalja a biologus neked is. Mert ha ICSI van, azt mar eleve azert csinaljak, mert vastagabb a burok. (nehany esettol eltekintve)
    Mielott a beultetest csinaltak, en megkerdeztem a dokimat, hogy AHAzzak-e. Erre belenezett a lapomba es azt mondta: a biologus mar megcsinalta. :-) De azert kerdezz ra szerintem is.

    Laparoszkopia: hastükrözés", altatásban végzett, 30-60 perces beavatkozás. Egy optikával ellátott csővel és egy műtét végzésére is alkalmas "robotkarral" végzik. A két eszözt beszúrják a hasfalon keresztül, és az keresőben, ill. TV képernyőn megtekintik a medence szerveit. Ha a méhnyakon keresztül szines folyadékot nyomnak a méhbe, annak a petevezetők petefészek felőli részén meg kell jelennie. Ha nem, elzáródás van. Előnye, hogy kisebb összenövések azonnal megoldhatók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (108)
     
  13. 2004. március 3. 12:18114.
    Hét még én sem tudom pontosan, de állitólag felfújják a méhet, hogy nagyobb legyen, és kamerával megvizsgálják. Valami ilyesmi. Remélem nem fogom megtudni.
    És te sem !!!!
    előzmény:
    Bosca (113)
     
  14. 2004. március 3. 09:15113.
    Sziasztok!
    Valaki mondja el nekem mi az a lapar?
    Köszi
    előzmény:
    kaporka68 (111)
     
  15. 2004. március 3. 09:00112.
    Nem tudom még hogy legyen, mert nagyon fogtok hiányozni, lehet hogy az első pár nap nem tudok irni, de aztán megpróbálok valahonnan felcsatlakozni.
    PUSZI
    előzmény:
    Bosca (107)
     
  16. 2004. március 3. 08:59111.
    Hello Brigci!
    Nálam ugyanez a helyzet, sajna nekem is ICSI+AHA!
    Én kértem az AHA-t mert olvastam a VÁRVA VÁRT BABÁK c. könyvben, hogy van ilyen, de azt mondta a Krisza h. nem kell. Aztán mikor kiderült, hogy nem sikerült a baba, akkor kérdeztem tőle, hogy mégis lehetne-e a következőnél. Erre megmutatta a lapomat, hogy megvolt az AHA. Tehát a biológus dönti el, hgoy mit csinál a petikékkel meg a serpiumokkal.
    Nekem is mondta, hgy ha ez sem sikerül, akkor lapar lesz, meg el kell beszélgetnünk "mint férfi a férfival", én is félek, már csak csinálom, mert van még 3 próba, de a reményem egyre kevesebb.
    Azért kitartás, majd vigazstaljuk egymást.
    PUSZ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (108)
     
  17. 2004. március 3. 08:05110.
    Ja, mikor kezdenéd a másodikat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (108)
     
  18. 2004. március 3. 08:03109.
    Szia Brigci!
    Úgy néz ki jó páran nem vagytok a csúcsokon! Nem szabad ilyeneket írni, majd meglátod később, hogy milyen felesleges volt ilyeneken spanolni magad.
    Neked is irgum-burgum!
    Mit jelent, hogy azt szeretnéd, hogy csináljon most AHA-t? A laparoskop az milyen vizsgálat? Én nem tudom, még nem hallottam ezt a szót? Olyan mint az átjárhatósági vizsgálat? Nagyon fáj és azért félsz ennyire?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. március 2. 18:49108.
    Sziasztok!
    Most a második lombiknál már előre mondta a Krizsa, hogy ICSI lesz. Én még azt szeretném kérni tőle ha lehet, hogy csináljon AHA-t is. Nem tudom mit fog szólni hozzá. Aztán lehet, hogy most sem lesz semmi, de akkor én ki fogok borulni, mert azt mondta, hogy akkor laparoskopra kell mennem ha tetszik, hanem. Tudom, hogy jót akar, de nagyon be vagyok sz. . . . . va. Amúgy is olyan parás vagyok. De hát ha a jó Isten igy rendeltetett, akkor ez van. Jó mi? Azért nektek jó, hogy legalább van érett petikétek. Irigykedek, de peresze azért mindenkinek azt kívánom, hogy ne kelljen sokat szenvedni és mielőbb babázhasson. Én már több éve tudom, hogy ha fiam vagy lányom lesz, hogy fogom hívni őket. Ha nem lesz soha gyerekem, akkor nagyon sok állatot fogok tartani.
    előzmény:
    kaporka68 (95)
     
  20. 2004. március 2. 15:54107.
    Itt fekszem a fotelben. Képzeld el vettünk a Kikába(hova máshova?) egy szuper kényelmes irodai fotelt. Ebben simán elheverészek órákat a net előtt. Persze a melóm ma sem haladt semmit. Holnap majd belehúzok. Olvastam Zsuzska 75 sikereit. Ez fantasztikus volt. Ha megírta neked a receptet, légyszi küldd át ide is.
    Gondolkodtál a jövőheti megoldáson?
    Pusza: Eszter
    előzmény:
    kaporka68 (106)
     
  21. 2004. március 2. 15:34106.
    Szerintem rajta kell legyen, de én azért nem tudom megirni, hol van a szám, mert a beültetés után rögtön elvesztettem az UH képet. Lehet, hogy ez jel volt???
    Miért nem fekszel???
    Legalább próbáld meg, minden esélyed meg van!!!! Ne szalaszd el
    Pusz
    (Azért jó, hogy igy velünk vagy és követed az eseményeket)
    előzmény:
    Bosca (105)
     
  22. 2004. március 2. 15:29105.
    Én sem tudom ki a Klára biológus néni, valószinű az egyik biológus a Kaáliban. Nagy következtetés volt?
    Lényeg az, hogy régi motoros a szakmában.
    Kaporka!
    Azon az ultrahang képen amit a visszahelyezés után adnak rajta van a nyálkahártya vastagsága?
    Ha megmondod melyik az a szám, megnézem, csak ehhez végképp hülye vagyok.
    Pusza: Eszter
    előzmény:
    kaporka68 (98)
     
  23. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 2. 14:42104.
    Clostilbegytes stimum volt, mint neked az elozo. Merional injekciot kaptam, ketnaponta 3 ampullaval, 6-szor. Meg meg gyogyszert is az elso ot napban, de mar nem emlekszem a nevere.
    En ugy emlekszem, 9mm-tol mar jo a nyalkahartya.
    előzmény:
    kaporka68 (103)
     
  24. 2004. március 2. 13:18103.
    Egyébként mi számít jó nyálkahártyának csajok???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646711 (100)
     
  25. 2004. március 2. 13:17102.
    Sirtaki
    te milyen injekciókat kaptál???
    Kösz a biztatást majd össze szedem magam, csak ennyi kudarc után nem könnyü.
    PUSZZZZZZZ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646711 (99)
     

Címlap

top