Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaáli-ba járunk

kaporka68
Létrehozva: 2004. február 21. 14:14
Várom mindazok jelentkezését, akik a Kaáliba járnak, eszmecserére.
Reméljük így sokkal okosabbak leszünk.
  1. 2004. március 2. 13:17101.
    Sirtaki
    te milyen injekciókat kaptál???
    Kösz a biztatást majd össze szedem magam, csak ennyi kudarc után nem könnyü.
    PUSZZZZZZZ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646711 (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 2. 12:39100.
    Kriszti, (Kaporka)
    neked is nagyon drukkolok es csatlakozom Eszterhez: meg ne halljuk, hogy nem remenykedsz! Micsoda dolog ez? :-) Mi az, hogy 3? Figyeld csak meg, sokkal tobb petiked lesz. A nyalkahartyad meg - ugy tudom- eddig is jo volt. Mindig nezd az elet napos oldalat - ahogy Monty Pitonek mondjak. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 2. 12:3199.
    Eszter,
    az azt jelenti, hogy kuretet kellett csinalni. Jo sz@r, nem eleg, hogy nem sikerult, meg egy kuretet is at kellett elnem. A dokim annyira aranyos volt, bejott, fogta a kezem, ugy vigasztalt, hogy meglatom, a 2. vagy 3. 100%, hogy sikerul. :-)
    A Kaalis dokim azt mondta, hogy nem lehet tudni, miert tortennek ezek, az esetek nagy reszeben genetikai rendellenesseg. En azt mondtam utana, hogy ha el kellett mennie, inkabb most menjen, mint hogy betegen szulessen meg. A termeszet tudja, mit akar. Nem veletlenul tortennek ezek a dolgok.

    Mivel most nagyobb az ujabb veteles kockazata, ezert 3 ciklust ki kell hagyni. En ugy szamolom, junius elejen mehetek a fagyibabamert. Ha o is ugy akarja. :-)
    Lattam, hogy neked 4sejtest tettek vissza. Nekem egy blasztociszta van lefagyasztva. Olvastam mar, hogy allitolag oket nehezebb felengedni, de olyat is, hogy jobban tulelik. . . Szoval, majd kiderul.

    Eszter, drukkolok neked nagyon. Igyal sok folyadekot - napi 3 liter - es egyel sok feherjet. Nekunk ezt tanacsoltak a transzfer utan a noverkek. Es fekves.
    Nem semmi kivarni a ket hetet, amig tesztelhet az ember, foleg a masodik het vege fele iszonyuan nehez. Engem lelkileg ez viselt meg legjobban. Nem az injekciok, amiket magamnak adtam be, nem a gyogyszerek, nem az ultrahang. Azt megcsinalod, mert tudod, miert teszed. A varakozas viszont kikeszit teljesen.
    Kitartast kivanok neked es mindenkinek ezen a forumon. Puszi
    előzmény:
    Bosca (87)
     
  4. 2004. március 2. 12:2998.
    Nem is tudom ki az a Klári biológus néni. ????????
    előzmény:
    Bosca (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 2. 12:0697.
    Jaj Brigci, barcsak igazad lenne! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (85)
     
  6. 2004. március 2. 11:4996.
    Én péntek óta dugdosom az utrogestant naponta 3x2-t.
    De nekem a doki mindig meg volt elégedve a vastagságával.
    A fagyi babánál meg csak szerencse kérdése, hogy túlélik-e, nekem legalább is ezt mondta Klára biológus néni. (Bernard doki mondta pénteken, amit Klára biológus mond, el kell hinni, mert ő már régi motoros a szakmában!)
    Én is így áltam hozzá mint most Te! De majd meglátod, nincs igazad!!
    előzmény:
    kaporka68 (94)
     
  7. 2004. március 2. 11:4195.
    Szia Brgici
    Sajna nekem is volt egy olyan ahol nem volt beültetés. Akkor a következő ICSI lesz!!!
    ICSI viszont pont azoknak segít, akik ilyen problémával küszködnek.
    Ha van kérdésed, irjál nyugodtan, szerintem profik járnak erre az oldalra is.
    Pusssszzzz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (90)
     
  8. 2004. március 2. 11:3994.
    Jaj Eszter, én már a fagyibabában nem reménykedem, mert most sem éledt fel egy sem.
    Hiába fogják a Closti-ra!
    Azt nem tudom miért nem kaptam az utolsónál Utro-t, mert az első kettőnél kaptam 3x2-őt. Most azt mondta a Krizsa bácsi: nem kell. Csak Duphaston-t kaptam 3x1 azt hiszem.
    Azt mondta a doki, hogy az is vékonyitja a nyh. t
    előzmény:
    Bosca (93)
     
  9. 2004. március 2. 11:3593.
    Nem nagyon reménykedsz?
    Meg ne halljak mégegyszer ilyet! Irgum-burgum!
    Figyeld meg, megint 9 db petécskéd lesz! Fogadjunk?
    Még lehetnek fagyibabáid is!
    Neked nem kell ultrogestan-t szedni? Nyálkahártya vastagító?
    Én is csak a sok folyadékot tudom javasolni, megy a sok fehérjét.
    Pusza: Eszter
    előzmény:
    kaporka68 (92)
     
  10. 2004. március 2. 10:5092.
    Milyen nyálkahártya növesztő ötleteitek vannak???
    Sokat iszom, meg joghurtot eszem. De nem vagyok nagyon husos, úgyhogy abból nem tudok sokat enni. Vettem búzacsírát (CSIRI) de a gyökerét nem igazán szeretem megenni, csak a csirát+a magot, de úgy meg sok időbe telik, amig lehámozom. Van ötletek erre? Jövő hét ilyen körül rem. meglesz a punkció. 1 Hét felkészülésem van. Mindent beleadok, bár nem nagyon reménykedem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 2. 10:4691.
    Hello Csajok!
    Üdv mindenkinek!
    Még ezen a héten dolgozom, de csak azért hogy tudjak veletek csevegni.
    Nem értem ezt a Suprefact-ot kicsi hólyagok keletkeznek a beadás után 1/2 óráig és viszket, aztán elmúlik, végülis ma adom be az utolsó adagot, nem olyan lényeg. Már érzem, hogy dolgozik a szervezetem, remélem azért a három embrió meg lesz.
    Annyi azért kell, a dologhoz.
    Irjátok meg újak, ki hol tart?? Kihez jár?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. március 1. 19:5290.
    Én a másik topicot eddig csak olvastam, de pont ma irtam is oda, mert volt kérdésem, s ott a csajok olyan felkészültek. Egyébként azért is kérdeztem, hogy mit csinálsz a két hét alatt, hogy ha eljutok majd én is oda, akkor legyen kitől ötletet venni. Nekem az elsőnél nem volt visszaültetés, sajna.
    előzmény:
    Bosca (89)
     
  13. 2004. március 1. 19:4689.
    Szia Brigci!
    A kérdés jó, de nem nagyon tudok egyfolytában feküdni.
    Péntek óta próbálgatok ugyan sokat pihenni, de itthon elég nehéz azt megállni, hogy ne csinálj bármit is. Most, hogy van internetünk sokat netezek, meg itthon is dolgozom a gépen (könyvelek). Bár a melóval ma nem nagyon haladtam, inkább a neten voltam. Én azt gondolom, hogy nem kell két hetet feküdni, szerintem az első 4-5 nap a kritikus. Utána csak kímélő életmód. Ti hogy birjátok idővel, hogy a lombik-baby programon is irtok, meg itt is. Én is imádom a másik topikot is, ott is nagyon jó fejek a csajok.
    Te mennyit pihentél a beültetés után?
    Puszi: Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. március 1. 19:2988.
    Szia Bosca!
    A két hét alatt mivel foglalod el magadat, végig feküdni fogsz? Milyen jó lenne, ha ezen a topicon Te lennél az első babás. Gondolom most nagyon nehéz lesz ez a két hét. Vigyázz magadra (magatokra).
    előzmény:
    Bosca (86)
     
  15. 2004. március 1. 19:2487.
    Szia Sirtaki2!
    Azt elfelejtettem megkérdezni, mit jelent, hogy be kellett fejezni a terhességet? Arra mit mondtak, hogy megtapad kettő, de nem fejlődik. Miért van? Vagy könyebbet kérdezzek?
    Puszi: Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646711 (79)
     
  16. 2004. március 1. 19:2186.
    Szia Mindenki!
    Sirtaki2 drukkolunk, hogy a fagyibaba túlélje a megpróbáltatásokat. Mikor mész érte? Nekem pénteken tettek vissza 1 fagyibabát, de ő háromból maradt meg nekem. Most itthon izgulom a két hetet.
    Kaporka!
    Találj ki valamit jövő hétre, valami áthidaló megoldást.
    Nem birnánk ki ha kiesnél a vérkeringésből. Különben is halálra izgulnám magam, az pedig nem jó a megtapadás miatt sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646711 (84)
     
  17. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. március 1. 18:3785.
    Sziasztok csajok!
    Én is azt hallottam, hogy a lombiknál az eslő próbálkozás az amolyan tagpogatozás, hogy hogyan viselkedik a szervezted a gyógyókra. Ha az elsőnél már volt mit visszaültetni, s esetleg meg is tapadt, de nem lett belőle baba, akkor nagy a valószínűsége, hogy a 2. , vagy a 3. -ra összejön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 1. 18:2684.
    Kriszti, drukkolok neked nagyon, mar igazan megerdemelned, hogy sikeruljon! Akar csak egy, ahogy honszeretett dokink mondta. :-) Pihenj sokat. Tudod: sok feherje meg folyadek!

    En csak azert izgulok nagyon, mert a kis fagyikak nagyon esendoek es nekem ugye csak egyetlen egy van.

    Laffi, az, hogy hany alkalomal kell elmenned, a stimulaciotol fugg. A stimu vege fele mar ketnaponta figyelik a tuszoket UH-on. Kb. haromszor, de ez egyenfuggo. Mivel oda elore egyeztetett idopontban mesz, lehet, hogy meg tudod oldani ugy, hogy elgyere a munkahelyedrol. Az intezetben nem irnak ki, azt javasoljak viszont, hogy a peteleszivas napjan ne menj dolgozni, hanem fekudj aznap. A beultetes utan kapsz majd egy papirt, amiben leirjak, hogy milyen beavatkozason estel at, es amivel elmehetsz a korzetidhez es kiirathatod magad. A siker erdekeben erdemes is ket hetet vegigfekudni.
    előzmény:
    kaporka68 (83)
     
  19. 2004. március 1. 15:5283.
    Sirtaki!
    Örülök, hogy átjöttél ide is egy kicsit.
    Olvastad Boscát, hogy 3 -ból egy megmaradt és nagyon szép fagyibaba!!!!!!!
    neked is biztos sikerül, hidd el.
    Puszi Kriszti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646711 (79)
     
  20. 2004. március 1. 15:5182.
    Örülönk neked, holnap irok.
    Sziasztok
    előzmény:
    sundae (78)
     
  21. 2004. március 1. 15:4981.
    Sajna már csak ezen a héten dolgozom, mert amikor már sok injekciót bekaptam, akkor annyira tele vannak a "petezsákok" hogy nehezemre esik minden.
    Csak az a baj, hogy akkor nem tudok veletek értekezni. Ezt nagyon sajnálom, mert otthon nincs internetem. Na majd valami megoldást találok erre is.
    Múltkori egy közepes eredmény volt, 10 db ebből 9 megterm. ez nem volt rossz. Most azt mondta Krizsa bácsi hogy ő neki elég lesz 1 is, csak abból gyerek legyen. Még most annyira nem feszit, mert csak 6 db Gonal-t kaptam, és holnap is még adom a Suprefact-ot ami gondolom még visszafogja. Én is nagyon izgulok, nem hagylak ki benneteket, majd valami megoldást találok, hogy irhassak. Puszi nektek.
    előzmény:
    Bosca (77)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. március 1. 15:1480.
    Sziasztok Lányok,
    Lehet hogy nálunk is lombik lesz. Hány alkalommal kell egy hónapban elmenni az intézetbe? Fontos lenne tudnom azért hogy melyik intézetet válasszam (vidéki vagyok) és hogy tudom-e munka mellett végigcsinálni. Kiírják a pácienst, vagy végig dolgozik? Mi az általános?
    Hogy lehet ezt a sok alkalmat "leplezni", ha nem akarod hogy a munkahelyen kiderüljön. Mint tudjuk nem eléggé tolerálják a munkahelyek a m. vállaló nők családalapítási szándékait. Köszi a válaszokat is akár nyíltan, akár priviben külditek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_646711
    Torolt_felhasznalo_646711
    2004. március 1. 15:0779.
    Sziasztok, en is a Kaaliba jarok es a Krizsa fan clubot erositem. :-)

    Egy lombikon vagyok tul, 3 embriot ultettek vissza, amibol ketto megtapadt, de sajnos nem fejlodtek, igy 3 hete be kellett fejezni a terhesseget. Azt mondtak, elsore ez nagyon szep eredmeny, es hogy a 2. vagy 3. biztosan sikerul. . . Nem tudom. En mindenesetre bizom benne. Most 3 honap szunetet kell tartani, azutan szeretnem visszakerni az egy szem fagyibabamat - ha sikerul.

    Drukkolok mindenkinek nagyon!!
    Nagyon sokat olvastam a temarol, igy aztan elegge tajekozott vagyok. Kerdezzetek batran - max. hozzaolvasok meg, hogy valaszolni tudjak nektek. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. március 1. 11:5178.
    Sziasztok! Én is Kaális vagyok és Krizsa dokihoz járok január óta. És persze én is nagyon kedvelem a dokit. Anyósnyelv hozzászólásaira szeretnék reagálni. Eddig mi is csak 8-8 ezret fizettünk az első konzultációért és spermavizsgálatért. Én is pco-s vagyok, ami önmagában nem indokolja a lombikot, csak ha a spermucikkal is baj van. Nálunk az utóbbi is határeset. Először lesz két clostys ciklus és otthon próbálkozás, kíváncsi vagyok, hogy mennyibe fog kerülni az ultrahangozás (a beszélgetésért nem kell fizetni) és ha kell, a vérvétel, mert inszeminációnál a 25 ezerben minden ilyesmi benne van. De azt is hallottam, hogy a vizsgálatokért csak egyszer kell fizetni, utána nem. Majd megírom neked. De az biztos, hogy a Kaáliban nem arra mennek, hogy mindenféle vizsgálatot elvégeztessenek az emberrel jó pénzért, csak azt, ami tényleg kell. Van tapasztalatom az állami kórházakkal kapcs. is, szóval bátran mondhatom. Üdvözlöm az ismerősöket és az újakat is :-) Sundae
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. március 1. 11:4077.
    Kaporka Szuper!
    Végre Te is haladsz előre! Most legalább olyan izgalmas lesz mi történik veled is. Mennyi petesejtet tudsz nevelgetni? Licitáljunk? Szerintem 10 db biztos lesz. Feszül már a hasad két nap után?
    Én köszi jól vagyok, szobafogság! Internet, meló a gépen, újság, telefon. Semmi több egyenlőre. Te még melózol a héten?
    Sok puszi mindenkinek!
    előzmény:
    kaporka68 (74)
     

Címlap

top