Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaáli-ba járunk

kaporka68
Létrehozva: 2004. február 21. 14:14
Várom mindazok jelentkezését, akik a Kaáliba járnak, eszmecserére.
Reméljük így sokkal okosabbak leszünk.
  1. 2004. március 1. 11:3876.
    Bosca!
    Nagyon izgulok érted, minden esélyed megvan arra hogy sikerüljön
    pussssszzz
    előzmény:
    kaporka68 (74)
     
  2. 2004. március 1. 11:1175.
    Ez tök jó.
    GRATULÁLOK!!!!
    Ezt pont én is igy gondolom, szerintem sem kell görcsösen akarni, és összejön.
    Én most pont ebben bizom, mert már úgy érzem nem érdekel az egész, csak csinálom, mert fel nem adom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411768 (71)
     
  3. 2004. március 1. 10:5774.
    Na végre megvan!!
    Beszéltem a Krizsa dokival, egy napot csúsztattunk az egész stimun. Tehát nem pénteken kezdtem, hanem szerencsére szombatra megjött, így szombaton. Azóta adom az injekciókat magamnak. Szombat Suprefact, vasárnap Suprefact+3 Gonal, ma Suprefact+3 Gonal. , holnaptól 2 Gonal. Szombaton kell mennem kontrollra, mivel az is csúszott 1 napot.
    Te hogy érzed magad, Szoritok neked, hogy sikerüljön.
    Puszi Kriszti
    előzmény:
    Bosca (63)
     
  4. 2004. március 1. 08:1373.
    Szia Kaster!
    Nagyon köszönöm a válaszodat, már csak egy kérdésem lenne. Amikor az osztódott petesejtet visszahelyezik a méhbe, mennyi időt bírhat ki annélkül, hogy ne tapadjon meg a méhnyálkahártyán? Meddig tud élni annélkül? A négysejtes visszaültetés jónak számít?
    Szia Arikan!
    olvastalak a lombikosoknál, és nagyon drukkolunk mi is a szerda reggelhez. Neked utána kell pár napot pihenni?
    Mennyi idő után tudsz eredményt? Szintén kb. két hét mint nekünk lombikosoknak?
    Mindenkit puszilok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_445871 (67)
     
  5. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 29. 17:0072.
    Szia kösz hogy válaszoltál a kérdéseimre. Nálumk a férjemmel minden rendben csak nálam van gond hogy stimulálás nélkül nincs peteérésem. Szóval én most beadatom magamnak az injekciókat aztán uccu neki Inszemezzünk. Ha minden igaz még Márciusban megtörténik az első. Olvastam éppen a 71 es hozzászólást nagyon édes cak kiváncsi lennék, hogy hogy csinálta hogy egy inszem után egyszerüen nem gondolt a gologra. Ugy birom amikor igy elmesélik hogy általában akkor történik meg amikor éppen nem gondolnak rá. Pusza
    előzmény:
    Arikan (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_411768
    Torolt_felhasznalo_411768
    2004. február 29. 15:2871.
    Sziasztok! Véletlenül találtam rá erre a fórumra, és nagyon örültem neki, bár nem vagyok Kaális, mégis szeretnék hozzászolni. Tulajdonképpen csak annyit szeretnék mondani, ami már közhelynek számít, de akkor is ez a legfontosabb: Kitartás! Én 4 évet vártam rá, hogy várandós legyek, de megtörtént a csoda és már 12 hete van egy pici pocaklakóm. Mi 2 év próbálkozás után mentünk el orvoshoz, mert nem akartam elhinni, hogy ez velem megeshet. 2 évet jártam a SOTE I. Nőire mire meglett az eredmény és ezalatt csak 6 otthoni próbálkozás , és 5 inszemináció volt, de hónapokat kellett várnom a HSG-re . Nekem csak annyi próblémám volt , hogy magasabb volt a prolaktin szintem , amire napi fél szem Bromocriptint kaptam, férjemmel minden rendben volt. Nekem nagyon hosszú volt ez a 2 év, az a sok várakozás, kudarc, hiányzás a munkahelyről, és az anyagiak, pedig mi aránylag olcsón megúsztuk, mert ott minden tb-re megy "csak" az injekciókat kellett megvenni. Én már teljesen beleéltem magam, hogy ebből lombik lesz, mert miért pont az 5. vagy 6. inszemre sikerüljön, hiszen ha eddig minden ugyanúgy zajlott, mért most legyek terhes. . . És pont az 5. inszemre sikerült, amikor nem vigyáztam magamra, cipekedtem , futottam, megittam szilveszter lévén pár pohár pezsgőt, és náthás is voltam, amire aszpirint szedtem. Mikor pozitív lett a teszt nem akartuk elhinni a férjemmel, és mikor megállapították a terhességet, megkérdeztem nem-e ártottam a babának a kicsapongásaimmal, de mondták, hogy ennyi nem ártalmas. Eddig nem hittem el, hogy a görcsös akarás árthat, hiszen folyton ez körül járt az agyam, és mikor közeledett a menses ideje, semmi mással nem foglalkoztam, csak hogy figyeljem a testem, megjön-e, vagy sem. És amikor nem foglalkoztam vele akkor sikerült! Hiszem, hogy vannak még csodák! Elnézést, hogy nem a témához kapcsolódóan írtam, de talán erőt adhatnak az ilyen esetek, függetlenül, hogy Kaális , vagy SOTÉ-s az illető, egy dolog úgyis összetatja őket, a gyermek utáni mérhetetlen vágy. Búcsúzóul kitartás még egyszer, és aki fél éven belül nem esik teherbe forduljon orvoshoz, ne várjon, mert az idő csak telik. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. február 29. 14:3870.
    Na, megpróbálok sorban válaszolni. Amúgy a Lombik-baba program fórumon fordulok meg gyakrabban, bár nem vagyok lombikos, sok insemes lány van ott és segítjük egymást. . . .
    Igen, volt már egy insem, sajnos az első sikertelenül.
    Nem kaptam stimuláló injekciókat, mert nálam minden a legnagyobb rendben van, a párom miatt van insemünk. Egy tűszőrepesztőt kaptam csak, hogy pontosan beidőzítsük a tűsző repedését és akkor legyen az insemináció.
    Utána sem kaptam semmit mert minen eredményem jó volt. (nyálkahártya szép)
    Most éppen növesztgetek egy petécskét, ami szerdára lesz elég nagy, m hogy megrepsszüka tűszőt, és szerda reggel insemináció.
    Ha a petevezetékek átjárhatóak és van peteérés kb rendesen, akkor minden erestben insemet javasolnak. . .
    KÉrdezz nyugodtan:)
    előzmény:
    anyósnyelv (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 29. 14:2969.
    Szia! még nem olvastam a nevedet de örülök a hozzászólásodnak . Te már túl vagy egy Inszemen? Mi lett az eredmény meddig tartott??Utána kaptál még valami gyogyikat ?Milyen injekciókat kaptál Inszem előtt?? Hol tartassz?? Most ezer kérdéssel bombázlak egyszerre nem személyeskedni akarok de érdekel hogy másnál hogy alakulnak a dolgok. Mi a Győri Kaaliba járunk és Boga Péter a dokim aki kicsit szűkszavú de rendes. Szerencsére párszor voltam a Kőrösi dokinál is ő a főorvos amikor helyettesitett szerintem ő racionálisabb és hamarabb eldönt valamit. De lehet hogy ez csak a véletlen műve. Ő csinálta nekem múltkor a petevezeték átjárhatóságit is és ráirta egyből a jelentésre hogy inszemet javasol következőkben.
    előzmény:
    Arikan (68)
     
  9. 2004. február 29. 14:1768.
    Szia!

    Sok sikert az első insemhez. Nem fogsz semmit érezni, nem fájdalmas. Én azt mondom (és ezzel lehet, hoyg nem leszeek népszerű), de örüljünk, amíg még insemmel lehet megoldást találni. . A lombik biztosabb, de sokkal költségesebb, sokkal fájdalmasabb (több stimuláló injekciót kapsz, feszülés, stb. . . . leszívás. . ) és sokkal jobban terheli a szervezetet hormonokkal. . .
    Én személy szerint remélem, hogy sikeres lesz az insemünk és nem kell soha lombikozni. . . .
    Bp-i Kaáliba járok, nagyon tetszik. A dokim Kovács Péter, akit nagyonnagyon ajánlok és szeretek, nagyszerű ember és doki. Korrekt, türelmes és bőségesen tájékoztat, állandóan kérdezi, hogy van-e még bármi, ami nem világos, stb. . Szóval mindent megbeszélünk. Nagyon jó szekember, állandóan őt küldik ki konferenciákra külföldre. de a többi dokiról is sok jót hallottam:)

    Sziasztok
    Arikan
    előzmény:
    anyósnyelv (66)
     
  10. Torolt_felhasznalo_445871
    Torolt_felhasznalo_445871
    2004. február 29. 14:1367.
    Szia Bosca,
    Azt jelenti, hogy 4 sejtes, hogy a petesejt amikor megtermékenzül osztódni kezd, először kettő, majd 4, majd8, 16, 32, 64, . . . . . . lesz belőle benne van az egész baba genetikai állománya, majd mikor nagyon sok szedercsírának hívják. Tart a mese tovább is. . . . . A vége a gzönyörű újszűlött. Ha bírod a terhességet 30 hétig akkor nincs is min aggódni tovább. Tudok még néhány kérdésre válaszolni, ha van valami segítek.
    előzmény:
    Bosca (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 29. 13:4166.
    Szia Bosca! Érdekes dolog ez a fagyibabákkal lefagyasztom felengedem. . . de ez is egy csoda nem gondolod . Érdekessnek tartom ahány nő annyi féle eset mármint hogy hányféleképpen küzdünk a gyermektelenség ellen . Szóval mi még az elején tartunk de a doki úgy gondolta , hogy ez lesz a legjobb megoldás és talán nem is lesz szügségünk a Lombikra hanem egy egyszerübb megoldás is hatékony lesz . Reméljük a legjobbakat. Azt , hogy hány Inszemmel kell majd próbálkoznunk még nem beszéltük meg De a www. kaali. org Gőri kaali honlapján olvastam, hogy 6 Inszem után fel kell ajánlani a Lombikot. Valahogy én mindig bízom benne hogy minekünk erre már nem is lesz szügség optimista vagyok?4 Vagy majd rájövök hogy nem lehet ki tudja előre nem igaz??Kiváncsi vagyok milyen lesz az első Inszem és főleg arra hogy mi lesz az eredmény. Különben te jól vagy minden rendben eddig hosszú ez a két hét amig várni kell ugye?
    Pusza neked és mindenkinek Kinga
    előzmény:
    Bosca (65)
     
  12. 2004. február 29. 08:3465.
    Szia Anyósnyelv!
    Nekem ez a második próbálkozásom. Az első alkalommal a stimuláció során (amikor több pete is érik egyszerre) 9 db petesejtet tudtak leszívni. Ebből 6 db két nap múlva megtermékenyült és osztódni kezdtek. 3 db-ot két nap múlva visszaültettek, de azt mondta a biológus, hogy a másik három is nagyon szép, ezért megérné lefagyasztatni őket. Igy döntöttünk tehát a fagyasztás mellett. Sajnos a fagyibabák sokszor nem élik túl a felengedést, de látod háromból egy túlélte. Azt nem tudom mit jelent, hogy négy sejtes, de a mikroszkópon is láttam, a négy gömböcskét. Majd utána nézek a szakirodalomban. Ahogy írtad, akkor ti elég a legelején tartotok. Az inszemináció akkor még csak most kezdődik majd? Abból Győrgyben mennyit kell csinálni, hogy lombik legyen?
    Sok pusza mindenkinek. Eszter
    előzmény:
    anyósnyelv (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 28. 21:2564.
    Szia Bosca sziasztok lányok! Kösz az érdeklődést én most várakozó állásponton vagyok mert 14 napig szedek Orgametril nevezetü tablettát amitől remélhetőleg megjön a menstruációm és ha megjött akkor kezdjük az injekciókat a Fostimont. Ilyen meg nem volt legutobb mást kaptam de az jó volt lett is egy érett petesejtem de sajna nem lett belőle semmi. Ez az első otthonpróbálkozás doki felügyelettel sajnos sikertelen. Ha most minden ok lesz mármint petesejttéren akkor következik az Inszemináció. De most rólad ez azt jelenti a fagyibabával , hogy leszivtak tőled petesejteket és megdolgozták őket és most uzsgyi vissza??, Szoritok neked hogy minden jól menjen. Most kaptad vissza az előt vagy ez már többszöri próbálkozás??, 4 sejtes az azt jelenti hogy több baba is lehet belőle vagy ?
    előzmény:
    Bosca (63)
     
  14. 2004. február 28. 10:4663.
    Sziasztok Csajok!
    Nekem szigorú pihi egy hétig. De azért a computer előtt lehet üllni. Pénteken visszakaptam egy 4 sejtes fagyibabát most érte izgulunk, hátha pont ő tapad meg. Férjecském azt mondta, hogy ő ebben hisz, mert aki kibirta ilyen jó állapotban a fagyasztást az életre való.
    Bár igaza legyen. Két hét múlva meglátjuk.
    Anyósnyelv mi van veled?
    Váltasz intézetet, feljössz Pestre? Irjál most hol tartasz, volt-e valami vizsgálat.
    Kaporka izgulok a málnáért, mit mondott tegnap Krizsa dokid?
    Mindenkinek pusz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. február 27. 18:4362.
    Sziasztok csajok!

    Én azért nem írok, mert várom, hogy megjöjjön a mensim. Amint mensi után leszek a 14. napon, akkor kell mennem a dokimhoz, s akkor majd beindul nálam is az élet. Remélem addig kitart ez a fórum, mert úgy látom, hogy kezd el laposodni. Vagy nem? Én kiváncsi vagyok mindenikre és olvasom is állandóan. Lehet, hogy a lombikosokhoz is bekapcsolódom akkor. Ott is nagyon jó fejek a lányok, összetartó csapat. Mindekinek puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. február 27. 11:3061.
    Azóta sem semmi. Ma hivom a Krizsát, aztán megmondja hogy tovább. Holnap irok
    Puszi mindenkinek
    előzmény:
    Bosca (60)
     
  17. 2004. február 27. 08:4160.
    Hahó! Nagyon leülltünk? Most már senki nem ír?
    Kaporka mi újság málna fronton????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. február 26. 11:5859.
    Jaj nagyon édesek vagytok, hogy segítetek.
    A konzultációért sem kell fizetni.
    Legalább ennyi legyen nekünk "öregeknek".
    Puszi Bosca
    előzmény:
    Bosca (58)
     
  19. 2004. február 26. 11:1358.
    Szia!
    Én is a háziorvosomnál csináltattam meg a vérvételeket. A Kaáliban megmondták mit írjon rá a háziorvos, kértem beutalót és már csak az eredmény vittem vissza. Az eredményhirdetéskor a vérvétel eredményéért még fizetni sem kellett. (Biztos megsajnáltak!) A konzultáció biztos fizetős lesz!
    Kaporka!
    Olvastalak a lombikosoknál, biztos meg fog jönni holnapig, ne izgulj. Fogd az időjárás változásra. De tényleg hívd fel Krizsa dokidat!
    előzmény:
    kaporka68 (57)
     
  20. 2004. február 26. 11:0457.
    Ja most kapcsolok.
    De a vérvételeket megcsináltathatod TB-re is a felírják, hogy mi kell neked csak el kell menni megcsináltatni, és akkor ingyen van!!
    Sőt először azt mondta a háziorvos az AIDS vizsgálatra, hogy 15 ezret kell fizetni érte, de mondta a Kri dr. hogy mondjam meg h. van az intézetnek szerződése a TB-vel, és így nem kellett kifizetni. És az utiköltséget is nagyon rendesen kifizeti a TB. így legalább annyival kevesebb. Siófok-Bp. útért kb. 4600 fto-ot fizetnek. Azért nem mindegy hogy legalább ezek meg vannak, az injekciók igy is sokba kerülnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. február 26. 10:4856.
    Azonnal lombikos lettem. Az első kettőt Tapolcán csináltuk, tehát ott már kialakult egy kép, mégha az eredményeket nem is adták oda. A stimu papirjaimat, meg a megterm. eredményeimet tudták. Ott pedig nem kellett semmiért fizetni. Minden vérvételt és kenetet megcsináltak (Clamidya, AIDS, SAT-vizsg. stb. ) Lehet hogy azért nem került ilyen sokba?
    Igaz a szomszédom is odajár, neki már eddig jóval többe került, pedig még csak vizsgálgatják. Nem is értem hogy tesznek különbséget, vagy min múlik ez.
    Remélem ha sokat beszélgetünk mindenre fény derül.
    Puszi nektek
    előzmény:
    anyósnyelv (54)
     
  22. 2004. február 26. 10:4855.
    Szia Anyósnyelv!
    Mit jelent nálad a PCO-s vagyok? Az én ciklusommal, peteérésemmel nem volt gond, ezért nekem csak a stimulálás miatt (ne egy pete, hanem több érjen egyszerre) kellett fizetnem az injekciókért. De szerintem ez is egyéntől függ, kinek mennyi kell. A profasi injekcióból nekem is mindig irtak még fel egy-egy darabot, mert úgy látta jónak a doki. A visszaültetés után is kaptam még háromszor injekciót, tehet összesen kb. 100-120 eFt. volt a vége. Amit Kaporka írt 8-8 eFt vizsgálat nekem is annyiba került. Nekem azért javasolták a lombikot elsőre, mert a férjem spermaképe nem valószínű, hogy nagyon javulna. Azt mondták, kár húzni az időt, hogy a spermaképet javítsák. Én pedig nem egyből a lombikkal akartam kezdeni. De meggyőztek, és az idő sajnos nem nekem dolgozik. Szerintem mindenkinek más más a problémája, nem nagyon lehet egy kalap alá venni. Te hova jársz?? Pusz!
    előzmény:
    anyósnyelv (50)
     
  23. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 26. 09:5754.
    Szia Kaporka mit jelent az hogy kétszer 8000 és semmi több vizsgálatod nem volt vagy te is azonnal lombikos vagy vagy nem vagy Kaalis???Kinga
    előzmény:
    kaporka68 (52)
     
  24. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 26. 09:5453.
    Szi A ciklusmonitorizálás azt jelenti , hogy egy serentő injekciókúra után egy ulrahang segitségével megfigyelik hogy növekedett-e és beérett -e a petesejt illetve petesejtek. ez két egymást követő napon csinálják szóval két ultrahangot jelent ahogy én láttam de jól hanzik.
    előzmény:
    kaporka68 (51)
     
  25. 2004. február 26. 09:1052.
    Mi is csak a beszélgetésért és a spermavizsgálatért fizettünk.
    1. 8000
    2. 8000 volt.
    ennnyi
    előzmény:
    anyósnyelv (46)
     

Címlap

top