Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaáli-ba járunk

kaporka68
Létrehozva: 2004. február 21. 14:14
Várom mindazok jelentkezését, akik a Kaáliba járnak, eszmecserére.
Reméljük így sokkal okosabbak leszünk.
  1. 2004. február 26. 09:0951.
    Sziasztok Csajok!
    Ne haragudjatok hogy tegnap lemaradtam mindenről, ma megpróbálom bepótolni.
    Meg kellene jönnie a málnámnak, tök ideg vagyok, hogy bezzeg ilyenkor nem jön mikor kellene. Holnap kell elkezdjem a stimut, feltéve ha. . .
    Jövő péntek első kontroll. Suprefact+Gonal-F.
    Nagyon elcsodálkoztam amit irtatok, nekem egy más intézetben került csak ennyibe a stimu- ahol Decapeptyl-t és Cetrotide-et használtak, a Cetro rettentően megnyomja a költségeket. De most hogy a Kaáliba járok, a múltkori volt kb. 65. 000 most pedig a gyogyiban 73. 000 ft -ot fizettünk.
    Nem értem hogy ment fel a csillagos égig???
    Mi az aciklucmonitorizás? nekem ilyet még nem csináltak
    Pusza mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (45)
     
  2. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 26. 08:5550.
    Szia Bosca! Most olvastam az üzenetedet. De nem értem , hogy hogyan jutottatok egyből a Lombikhoz. Nekünk elmagyarázták, hogy végig kell csinálni a gyógyszeres kezelést utána . Mivel én PCO s vagyok állitólag. Nincs rendes ciklusom. Csak akkor jutsz el a Lombikhoz ha már nincs más lehetőség szóval nem ugy van hogy az ember besétál és kér egy Lombikot. Mert azt már támogatja a tb. De a megelőző Hormon, vér, spermavizsgálat, Petwevezeték átjárhatósági, de a vérvételből legalább túlzás nélkül 15 alkalommal van amikor ki kell fizetni van mikor nem. Ciklus monitorizálás 10000bért stb. tanácstalan vagyok.
    előzmény:
    Bosca (49)
     
  3. 2004. február 26. 08:4149.
    Szia Brigci!
    Az orvosom Bernard doktor. A Kaáliban azt hiszem ő a tudományos igazgató. Nagyon elfoglalt, de szakmailag nagyon jó. Holnap megyek három fagyibabáért, ha minden jól megy. (megússzák a felengedést). Az első lombiknál nagyon jó darabszámot produkáltam, így maradt három fagyasztani is. Nagyon morbid igy!
    Holnap 12-re kell mennem, de előtte telefonálni kell, hogy túlélték-e? Nálam minden ok. a férjemnek kevés és lassú. Nekünk a Bernard doktor egyből a lombikot ajánlotta, hog ne húzzuk az időt. (nem vagyok már mai csire!) Na mindegy! Kérdezz nyugodtan bármit szívesen válaszolok! Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. február 25. 18:4748.
    Szia Bosca!
    Ki az orvosod? Mikor mész legközelebb? Nálatok mi a probléma?
    előzmény:
    Bosca (47)
     
  5. 2004. február 25. 18:4247.
    Sziasztok Lányok!
    Nagyon leültünk a mai nap, senki sem ír?
    Anyősnyelvnek irnám, hogy mia a budapesti Kaáliba járunk, nekem is decemberben volt az első lombikom, de nekem is csak az injekciókért kellett fizetnem. Az első alkalommal a konzultációnak 8. 000. - Ft a díja, meg a férjemnek volt spermavizsgálata (megerősítették a hozott eredményt) még azért kellett fizetni 8. 000. - Ft-ot. Az injekciók voltak nagyon drágák, nekem kb. 110-120 eFt körüli összeg. De ez is attól függ, hogy a stimulációnál a doki mit lát jónak. Én sem értem, hogy neked ezen felül miért kellett fizetned? Mikor szeretnél menni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 25. 09:3746.
    Szi lányok ! Kicsit meglepődtem azon amit Brigci irt hogy ők nem fizetnek semmiért csak a gyogyókért. Akkor mi teljesen hülyék vagyunk vagy mi ??? Ezt én már nem értem nekünk meg már csak a vizsgálatokra ráment a gatyánk és mi lesz a többivlel Kérlek válaszoljatok mert teljesen elbizonytalanodtam. Kinga Ja elfelejtettem megirni mi a Győri Kaaliba járunk ez talán más mint a többi????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. február 24. 18:5545.
    Kedves Anyósnyelv!

    Melyik Kaáli-ba jársz? Milyen vizsgálatokért kellett fizetned? Én lombikozom, de "csak" a gyógyókért kellett fizetni, igaz az is épp elég volt. Az első 170eFt-ba került.

    Szia Kaporka!
    Nagyon örülök, hogy nyitottad ezt a topicot. A lombikos fórumon már többször láttalak irni. Te mikor mész legközelebb a Krizsához?
    Üdv. mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 24. 15:5844.
    Kösz , hogy te hozzászóltál de kiváncsi lennék mi alapján és ki dönti el, hogy mi is a jobb Kell -e egy nőt ennyit kinozni és hónapokon át várakoztatni , hogy kiérdemelje a Lombikot vagy mi ??Vagy be kell hajtani előre a pénzt mindenkitől és ha mindent kifizettél akkr megérdemled . Nem tudom , hogy kinek jó ez még belegondolni is rossz, hogy ez idő alatt ami lehet 6-7 hónap teljesen kiakadhat az ember . Vagy ez senkit sem érdekel , hogy az az asszony mit él át ez alatt az idő alatt amig próbálkoznak rajta?????
    előzmény:
    kaporka68 (43)
     
  9. 2004. február 24. 15:0043.
    Nem tudok nagyon hozzászólni, a szomszédom is ebben a cipőben jár. Többe kerül neki az inszem mint nekem a lombik. A Krizsa doki azt mondta kettő után elküldi laporoszkópiára. Ha nem találnak semmit, akkor folytatják. Én is hallottam 6-ról, de olyanokkal is találkoztam, akinek nem csinálták meg a 6-ot, hogy mi okból azt nem tudom.
    Azért mégis jól hozzászóltam, annak ellenére, hogy nem tudtam hozzászólni::))
    előzmény:
    anyósnyelv (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 24. 14:0642.
    Mst valami egészen más . Jól megvitattouk pénzt vagy nem pénzt elég a hálálkodásból. Tud valaki nekem mesélni az Inszeminációról mert nálunk ez fog következni miután megkapta a Fostimon nevezetü injekciókat. Valahol olvastam , hogy valakinek már 5-6 Inszmje is volt eredménytelenül kicsit elbizonytalanitott ez a dolog. Főleg még azt is olvastam a Kaali honlapján hogy 6 inszem után kell felajánlani a Lombikot. Ezek lennének a kilátások. 1 Inszinácio 25000 ft + Injekciok 15000 és ez 6 szor vagy mi ??? Le vagyok törve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. február 24. 13:3741.
    Ez sok orvosnál elmondható kellene hogy legyen.
    Mégsem az.
    Úgy gondolom mi magunk szoktattuk hozzá az orvosokat ahhoz hogy "hálálkodjunk".
    A szomszéd csajszinak csak egy egyszerű laporoszkópiás vizsgálatot kellett volna megcsinálni, és azt mondta neki a doki: 60-80 ezret szoktam ezért kapni. Jó ez magának?
    Egyébként nem kell pénzt adni, aki akar ad, aki nem nem.
    Velünk nem irattak alá ilyen nyilatkozatot.
    előzmény:
    anyósnyelv (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 24. 13:1740.
    Szia lányok ! mEGLEPŐDVE OLVASTAM A HOZZÁSZÓLÁSOKAT ÉS SAJNÁLATTAL OLVASOM , HOGY MÁR ITT IS A HÁLAPÉNZRŐL VAN SZÓ. AZ ÉN VÉLEMÉNYEM AZ, HOGY A KAALI INTÉZET DOLGOZÓI ÉS ORVOSAI NINCSENEK RÁSZORULVA ARRA , HOGY PÉNZEL ILLETVE AJÁNDÉKOKKAL LEPJÉK MEG ŐKET A BETEGEK . A VIZSGÁLATOKÉRT ÉS STB. ÉRT ÉPPEN ELEGET KELL FIZETNI VÉLEMÉNYEM SZERINT ÉS SAJNOS MÁR EZ IS SOKAKNAK PROBLÉMÁT JELENT. KÖZÉJÜK SOROLHATOM MAGAMAT IS MERT NEKÜNK IS SOKSZOR GOND ILLETVE LEMONDÁSOKKAL JÁR HOGY MEGVEGYÜK AZ INJEKCIÓKAT ÉS FIZESSÜK A VIZSGÁLATOKAT. ÖRÜLJÜNK NEKI , HOGY EZ NEM EGY ÁLLAMI KÓRHÁZ AHOL ÉHBÉRÉRT DOLGOZTATNAK ORVOSOKAT ÉS NŐVÉREKET AKIK SAJNOS A BETEGEKTŐL VÁRJÁK A SEGITSÉGET. iTT AZ ORVOSOK ÉS A NŐVÉREK IS JÓL MEG VANNAK FIZETVEÉS MÁR A LEGELEJÉN FELHIVTÁK A FIGYELMÜNKET HOGY ŐK NEM FOGADNAK EL SEMMIFÉLE HÁLAPÉNZT. EZT MÉG ALÁ IS IRATTÁK VELÜNK. BIZTOSAN NEM SZÓRAKOZÁSBÓL TETTÉK. VÉLEMÉNYEM SZERINT AZ ITT TEVÉKENYKEDŐ ORVOSOKNAK ÉS NŐVÉREKNEK AZ MÁR EGY ÖRÖM ILLETVE BÜSZKESÉG HA SIKERESEK A MUNKÁJUKBAN SOK SOK BABA SZÜLETHET A KÖZREMŰKÖDÉSÜKKEL ÉS EZUTÁN ŐKET AJÁNLJA MAJD MINDENKI. SZERINTEM EZEN EL KÉNE GONDOLKODNI.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. február 24. 13:1039.
    Ja egyébként a lombik-baby program topicon olvastam valamit MacoVibe kapszuláról amit férfiaknak lehet szedni. Állitólag csodákat művel.
    Járj utána mi ez
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447991 (38)
     
  14. 2004. február 24. 12:4938.
    Köszönöm a bíztatást! Kedves tőled hogy segítesz. Meg Boscának is köszönöm, meg mindenkinek. Remélem egyszer majd ténylegesen ide fogok tartozni.
    előzmény:
    kaporka68 (37)
     
  15. 2004. február 24. 12:2837.
    Arra gondoltam, hogy nyilván a nőnek nehezebb, hiszen neki kell megbirkózni az injekciók és gyógyszerek kellemetlenségével.
    Persze a férfiakat nehezebb rábeszélni, még ha nincs is bajuk, hátha még van is. Ezzel nem vagy egyedül.
    Én csak arra gondoltam, hogy a kezdeti nehézségektől nem kell megijedni, mert csak elkezdeni nehéz.
    pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447991 (36)
     
  16. 2004. február 24. 12:2436.
    Ez nem csak az én elhatározásomon múlik. :(((
    előzmény:
    kaporka68 (35)
     
  17. 2004. február 24. 12:0235.
    Én is a Krizsához járok, szerintem nagyon jó doki, de bárkit választasz, biztos nagyon jó lesz.
    Minden csak elhatározás kérdése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447991 (34)
     
  18. 2004. február 24. 11:3034.
    Máris itt az első probléma. A doki aki megállapította férjemnél a problémát továbbirányított minket egy szakorvoshoz. Ma kellett felhívni időpontért. Sajnos csak március legvégére kaptunk időpontot. Egy hónap várakozás. Ti mitt tennétek ilyen esetben? Kit javasoltok? Többnyire azt olvastam, hogy Krizsa dokihoz járnak többet, vagy lehet hogy csak a hozzá járók szólalnak meg. Nekem a nőgyógyászom csinált előző ciklus végén hormonvizsgálatot, amire azt mondta, hogy nagyon jó (a leletet még nem tudtam elhozni). Peteérés figyelés is volt egyszer középidőben. ugyanabban a ciklusban mint a vérvétel, az is pont akkor nagyon szuper volt. Sajnos többször alakul ki a petefészkeimbe ciszta, mint kéne. Meg már volt 2 * is petefészekgyuszim. Ciklus egyébként rendbe van. Így még az egésznek a legelején vagyunk. Semmi olyan vizsgálatom nincs még meg, amit egyébként szoktakn kéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 24. 10:1333.
    Szia Era!
    Üdvözlünk a sorainkban, és remélem sok hasznos tanácsot adhatunk egymásnak. Tényleg igaz, hogy csak az elején nehezebb egy kicsit, de utána már alig várod, hogy mikor mehetsz újra akár vizsgálatra, akár injekcióra is. Nekem nem okozott semmi nehézséget, pedig én is minden nap mentem injekcióra. Olyankor már annyira várod, hogy mi lesz a vége, hogy nem is igazán foglalkozol mással. Nektek most a vizsgálatok eredményére kell várni? Mikor szeretnétek bejelentkezni egy beszélgetésre, és kihez fogsz járni! Nagyon drukkolunk nektek is, de hidd el csak a kezdet a nehéz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. február 24. 10:0232.
    A kvótáról a lombik-baby programban olvashatsz 5820 körüli hozzászólások, nem olvastam végig, de valahol ott van róla szó, ha jól emlékszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (24)
     
  21. 2004. február 24. 10:0131.
    Ne gondold hogy az olyan bonyolult eljárás.
    Ma már hál'Istennek ott tart az orvostudomány, hogy az ICSI nem tartozik a bonyolult eljárások közé. És ha neked nincs különösebb problémád, minden esélyed meg van ahhoz, hogy sikerüljön.
    A kezdet nehéz, de utána nagyon bele lehet lendülni.
    Tul. képpen még élvezni is lehet, hiszen egészen más, mintha spontán sikerülne. Ezt biztos átélted már, hogy valamit nagyon akartál és sikerült, akkor hatalmas a sikerélmény.
    Szóval nyugodtan irj,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447991 (30)
     
  22. 2004. február 24. 09:4630.
    Nekem már az is óriási segítség, hogy tudok beszélni (írni) erről a témáról. Nem tudom mikor jön el az az idő, hogy telefonálhatok egy időpontért, de remélem hamarosan. Szerintem nálunk csak az ICSI jöhet szóba, vagy még valami bonyolultabb eljárás. Minden az eredményektől függ.
    előzmény:
    kaporka68 (29)
     
  23. 2004. február 24. 09:1029.
    Szia üdvözlünk, remélem sok mindenben tudunk segíteni.
    Az első elbeszélgetésre úgy adnak időpontot, hogy tudnod kell kihez akarsz járni (melyik dokihoz) ha nagyon elfoglalt dokit választasz, akkor lehet hogy csak 2 hét múlva. De azon a 2 héten nem múlik. Amikor minden leletet megvan, és felmérik a meddőség súlyosságát, azután kezdik el a dolgokat. Ez kb. 1 - 1, 5 hónap.
    De ez nem olyan sok idő, ahhoz képest, hogy az ember évekig vár a babára. Itt már ha elkezded, csak úgy repül az idő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447991 (25)
     
  24. 2004. február 24. 09:0428.
    Nekem is ilyen gondjaim voltak.
    Pedig a férjemnek 90 millió a spermaszáma, mégsem term. meg a petesejteket.
    Nekem az elsőnél 16-ból 5db term. meg.
    Másodiknál 5-ből egysem.
    ICSI-vel viszont!!! Biztos neked a második az lesz:
    10-ből 9 megterm.
    Nincs lehetetlen, és ezt ebben az intézetben egyre jobban érzem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799271 (22)
     
  25. 2004. február 24. 09:0227.
    A Bernardhoz járt a barátnőm 2-szer is sikerült a programja. Szerintem nagyon jó doki, bár én nem hozzá kerültem, de a stilusa azért hagy némi kivánni valót maga után.
    előzmény:
    Bosca (21)
     

Címlap

top