Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaáli-ba járunk

kaporka68
Létrehozva: 2004. február 21. 14:14
Várom mindazok jelentkezését, akik a Kaáliba járnak, eszmecserére.
Reméljük így sokkal okosabbak leszünk.
  1. 2004. február 24. 09:0126.
    Ez nagyon érdekes, de ezt mégis jó dolognak tartom, hogy ha beszélgetni mész, hiába időpontra mész, akkor is várni kell. Mert amikor már az injekciókat kapja az ember, akkor idegesebb, hogyha várni kell, és akkor viszont olyan jól esik hogy rögtön behivnak mindig. Ez tök jó. Én jártam olyan intézetbe, ahol éppen a stimu-sokat várakoztatták órákig! az nagyon rossz volt.
    Szerintem a legjobb helyen vagyunk, fontos hogy bizzunk bennük.
    előzmény:
    Bosca (21)
     
  2. 2004. február 24. 08:1725.
    Sziasztok! Mi még nem járunk sehová, de olvastam már jókat az intézetről különböző topikokban. Tudnátok nekm abban segíteni, hogy mennyire előre adnak időpontot? Mennyit kell várni az első konzultációig? A konzultáció után mikor tudják elkezdeni a vizsgálatokat? Tehát oda szeretnék kilyukadni, hogy mennyi idő telik el míg valaki eljut a lombikig. Nálunk férjemmel van a probléma. Nem találtak spermát a mintákba amiket vittün. (2 vizsgálat volt, hogy biztos legyen). Volt valakinél hasonló probléma?
    Köszönöm a segítségeteket.
    Az interneten próbáltam már utánaolvasni a dolgoknak, dehát azért a tapasztalatokból sokat tanulhat az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. február 23. 21:0924.
    Ki, Mit tud erről a kvótáról?
    A Kaáli-ba is be fogják vezetni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. február 23. 19:5023.
    Csak azért kérdeztem, mert van egy nő akit ismerek, a nyáron oda ment dolgozni és nagyon nem tarton ilyen helyre valónak. És illik rá a leírás is.
    előzmény:
    anyósnyelv (11)
     
  5. Torolt_felhasznalo_799271
    Torolt_felhasznalo_799271
    2004. február 23. 18:5322.
    Sziasztok!
    Én is a bp-i Kaáli-ba járok a Krizsa dokihoz.
    Már volt egy lombik próbálkozásunk ez év januárjában, de a petesejtek (csak 2 db volt) nem termékenyültek meg.
    Most márciusban megyünk újra, várom a mensimet, s már rohanok is. Egyébként nagyon jó fej a Krizsa, én adtam neki egy francia bort, mert úgy éreztem nagyon jól áll hozzám. (Problémás vagyok endom. van)
    Szoktam olvasgatni a lombikos topicot, de még nem szóltam hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 23. 17:4021.
    Sziasztok Lányok!
    Régebben én is irtam a lombik-baby programon, csak mostanában nem történt velem semmi, ezért csak ovlastam a többieket. A hálapénzről csak annyit, hogy mi az első alkalommal nem is próbáltunk Bernard dr. -nak adni, mert mi is azt hallottuk, hogy nem fogadja el. Talán csak akkor kellenne venni valamit ha sekerül a baba? Én is tanácstalan voltam az első alkalommal, de kellemetlen helyzetbe sem akartam kerülni.
    Rólam csak annyit, hogy mi most megyünk pénteken a fagyibabákért. (persze ha túlélik csak akkor). Nekem ez lesz a második próbálkozás, első alkalommbal 6 petesejt megtermékenyült, abból maradt három. Az injekciónál nekem sem kellett várnom, mert a nővérke rögtön behívott ha nem volt bent senki, de más vizsgálatnál, megbeszélésnél volt, hogy kb. 1 órát is kellett várni. De mindegy jó helyen vagyunk, azt gondolom megéri. Csak első alkalommal nem értettem, ha időpontot adnak olyan pontosan, miért kell egy órát ott üllni.
    Szisztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. február 23. 17:3220.
    Szia Kaporka!
    Válaszoltam Neked privátban azt hiszem remélem megkaptad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. február 23. 14:3819.
    Nem nagyon fogadják el. Azt hallottam, hogy a Bernard dr. kifejezetten visszautasítja.
    De ez minden intézetben így van. A kisebb ajándékot elfogadják, de pénzt nem nagyon. Máshol meg elvárják!!! De azért mi egyszer adtunk. (De az azért volt, mert úgy éreztük, hogy meg kell hálálni, azt hogy kaptam egy csomó ajándék injekciót (Luverist, aminek darabja 16000 ft. ) Én hallottam másról is hogy adott.
    Viszont nem várják el, amig mi nem adtunk, addig is legalább ugyanolyan kedvesek voltak, és ugyanúgy foglalkoztak velünk, mint előtte.
    előzmény:
    Sincera (18)
     
  9. 2004. február 23. 13:3218.
    Sziasztok!
    Közszájon forog, hogy a Kaáliban nem lehet pénzt adni. Ez hivatalos, vagy csak pletyka? Ismerősömék járnak oda, és nekik ott ezt nem mondták, igaz még nem is próbálkoztak hogy adjanak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. február 23. 12:2617.
    Én elég sokat tudok, akinek elsőre sikerült a Krizsánál! Sajna én nem tartozom ezek közé, bár az első kettőt Tapolcán próbáltuk.
    Nagyon bízom benne, szerintem tök jó orvos.
    Mi Siófokról járunk, ezért kérdeztem az utazást, a 2. beültetésnél hátul fekve utaztam, és úgy jobban rázott szerintem az autó, most megpróbálom elöl.
    Szerintem az nagyon-nagyon jó, hogy neked 1. re sikerült.
    Tiszta szívből gratulálok!!!
    előzmény:
    Babettke (16)
     
  11. 2004. február 23. 11:4716.
    Szia!

    Én Pesten lakom, így nem volt gond az utazás.
    Nekünk az első sikerült:)) Aminek nagyon örülünk, és Krizsa is nagy csodának tartja, ha valakinek elsőre sikerül.
    Mi nem éltünk házaséletet, nem mertem féltettem a babákat.
    Pedig nem tiltják, sőt állítólag a spemuci segíti a beágyazódást:)
    előzmény:
    kaporka68 (13)
     
  12. 2004. február 23. 11:3915.
    A várkozásról csak annyit, hogy szerintem ez tök jó a Kaáliban, hogy aki éppen gyógyszert szed, azt azonnal behívják, nem kell fél órákat ott ülni. (Ez nem minden intézetben van igy)
    előzmény:
    Bosca (7)
     
  13. 2004. február 23. 11:3614.
    Szia Bosca!
    nekem ugyan a harmadik lesz, de én is most megyek 03. 03-án első kontrollra (stimulálás közbeni). Vagyis az injekciókat pénteken kezdem.
    Te milyen stim. kaptál elsőre? Mennyi fagyibabát kapsz vissza?? Nekem most lett volna fagyi visszaültetés, de sajnos nem élték túl. Állítólag azért mert olyan stim. kaptam. Te hogy vagy ezzel???
    előzmény:
    Bosca (7)
     
  14. 2004. február 23. 11:2913.
    Babettke, korábban láttalak a Lombik-baby programon, hogy irogattál.
    Te milyen messze laksz az intézettől? Hogy utaztál haza?
    A transzfer utáni házasélet???? Melyik oldalon állsz?? Lehet vagy nem?
    előzmény:
    Babettke (10)
     
  15. 2004. február 23. 11:2812.
    Nagyon örülök hogy páran válaszoltatok. Azt hittem, senki nem fog ide jönni.
    Szóval nem tudom Győrben hogy megy. Engem nagyon megijesztettek, mert mi eredetileg Tapolcára jártunk, és azt mondták, hogy a Kaáli megfizetethetlen! Ehhez képest (mi lombikosok vagyunk) egy-egy lombik beültetés fele!!!! annyiba került. (A regisztrációs elbeszélgetés és sperma vizsgálattal, embrió fagyasztást is beleszámolva)!!!!!!!
    Én is a Krizsa doktorhoz járok. Én imádom, Babettke hányadikra sikerült???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 23. 07:3411.
    Sajnos nem tudom a nevét de egy alacsony barnah rövidhajú. De most már nem is fogom megkérdezni a nevét mert olyan bunkó , hogy az csúcs.
    előzmény:
    anyósnyelv (8)
     
  17. 2004. február 23. 07:2010.
    Sziasztok4
    Mi is a Bp-i Kaáliba járunk/ jártunk:)
    Krizsa Dr úr segítségével most egy 7 hetes picuri baba van a pocakomban:)
    Aki a Kaálit választotta biztos lehet benne, hogy jó helyre került!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. február 22. 21:139.
    a nam kedves nővér keresztneve nem "E"-vel kezdődik?
    előzmény:
    anyósnyelv (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 22. 18:038.
    szia lányok ennyi volt csak a hozzászólás, ehez az érdekes témához vagy csak én gondolom, hogy beszélni kéne róla. ?? Na szóval annyit csak magamról, hogy 2002. július óta a Győri Kaali Intézetbe járunk. Elmondták nekünk, hogy itt minden önköltséges tehát fel kell kötni a a nadrágunkat, hogy ki tudjuk fizetni a vizsgálatokat. Megszámlálhatatla vérvétel ultrahang és gyógyszerek következtek. De ez nem szegi kedvedet mivel a cél adott. Azt hiszem ha valaki gyereket akar ez mind semmi. A legnagyobb gond nálunk, hogy anyagilag megvisel minket a dolog. A sok gyógyszer illetve 15 eres injekciók stb. stb. Most estem át egy petevezeték átjárhatósági vizsgálaton potom 25000 ért. és búcsúzás képpen a köv hónapra felirt a doki injekciókat újabb 17000 ért . Sajnos erre fel kell készülni és semmi remény arra hogy ez egyszer másképp lesz. Itt az intézetbe mindenki végtelenül rendes és figyelnek rád. Neveden szólitanak és nem te vagy a 1256 számu tag . Szóval egy nővér kivételével mindenki kedves. Miért mondom ezt mert egyszer próbáltam megtudni mit is jelent egy ciklus diagnosztizálás mert még nekem ilyet nem csináltak erre azt válaszolta nekem Hogy 10000 forintot jelent és ezzel lezárta a témát. De ez volt az egyetlen negativ élményem. A vizsgálatok is mindig gyorsak illetve nem húzzák veled az időt amennyit csak tényleg ott kell lenned azon a furcsa aszalon. D e talán most már a következő lesz nálunk egy inszemináció ami azt jelenti, hogy segitséggel juttatják fel a z érett petesejthez az ondót. Kiváncsi vagyok hogy ez megint mennyibe kerül 20 ezer 30 ezer meg sem mertem kérdezni. Szóval ennyit rólunk dióhéjban
    előzmény:
    Bosca (7)
     
  20. 2004. február 21. 21:487.
    Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltalak titeket. Én is a Kaáliba járok tavaly óta. Nekem az első nem sikerült, most megyek a jövő héten másodszorra. Most fagyi babákat kapok vissza. (remélem). Ezért már nagyon izgulok, kibirják-e, minden rendben lesz-e? Azért örülök, hogy már van sikeres köztünk. Nekem a problémát a várakozás ha időpontra megyünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_539351
    Torolt_felhasznalo_539351
    2004. február 20. 20:006.
    Sziasztok. látom már egy páran hozzászóltak a topichoz. Én is olvastam már délután de még nem volt időm. Örülök, hogy talán sikerül ilyen módon felvennem valakivel illetve valakikkel alik szintén a Kaaliba járnak. Mi már 2003 július óta odajárunk a férjemmel mert mi is reménykedve várjuk , hogy babánk legyen. Én már egyszer elinditottam egy topicok de sajnos nem igazán szólt hozzá senkiilletve csak nagyon kevesen. Pedig jó lenne egy kicsit őszintén beszélgetni illetve. elmesélni egy-két dolgot amit ugy átél az ember ha ide jár. Bárkinek kérdése lenne, fordulhat hozzám is szivesen és főképp őszintén válaszolnék mindenkinek. Kinga
    előzmény:
    a1980 (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. február 20. 19:555.
    Sziasztok!
    Mi már nem járunk oda, két és fél éves a közös tevékenységünk gyümölcse, de biztos vagyok benne, hogy a legjobb helyre fordultatok! Szívből szurkolok minden kaális párnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_188732
    Torolt_felhasznalo_188732
    2004. február 20. 19:054.
    sziasztok!
    megkérdezhetem, hogy mit takar a "Kaáli"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. február 20. 18:023.
    Sziasztok,

    örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra (bár még elég kicsi a "traffic"). Mi heteken belül megyünk első alkalommal, elbeszélgetni, hogy mik a teendőink, mik a további lépések, miután abban már biztosak vagyunk, hogy számunkra per pillanat ez az egyetlen út. . .

    Mi Bp. -en.
    előzmény:
    kaporka68 (1)
     
  25. 2004. február 20. 16:422.
    Szia, Kaporka!
    Ti hová, melyik városba jártok?
    Most kezditek?
    előzmény:
    kaporka68 (1)
     

Címlap

top