Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajápolás- ötletek

anett3600
Létrehozva: 2009. szeptember 11. 19:52

Hali!

tapasztalatokra és bevált termékekre lennék kiváncsi!

A hajam középhosszú,göndörödő, festett, a töve zsírosodik, a vége inkább száraz. Most az Avonnak a göndör hajra való samponját használom, meg ilyen fújós nyári hajvédő sprayt, de kellene még egy fajta sampon, meg a balzsamom is elfogyott. Nem szeretek csak egyfajta sampont használni, mert megszokja a hajam, ezért felváltva szoktam őket használni. De most valami újat akarok kipróbálni (az Avonos mellé, mert az jó) , mert nem igazán jók most az eddigiek (és kell valami 2.) . Nincs valami jó ápoló , száraz hajra való sampon-balzsam ötletetek? ha megmosom a hajam, és nincs rajta balzsam, nem tudom kibontani , meg elég száraz mostanában. Vasalni néha szoktam, amúgy körkefével szárítom. 3naponta mosom, mert hiába áll jól még, a töve zsírosodik eléggé.

Ja! és valami főiskolás kasszához igazodó árfekvésű kellene (amit megtudok venni dm-ben, Rossmannban ) .

Tudom, hogy mindenkinek más válik be, de ha valami senkinek nem volt jó, nem költenék rá.

Köszönök minden hozzászólást és tapasztalatot.  

  1. Torolt_felhasznalo_914785
    Torolt_felhasznalo_914785
    2009. október 19. 15:0376.

    Sziasztok!Próbáltátok már a Surya henna hajfestéket? Milyen tapasztalataitok van róla? Én most kacérkodom a gondolattal, hogy egy ilyennel festeném be a hajam szőkére, mert ez természetes és elméletileg nem tartalmaz semmit amitól száradhatna a hajam. Eddig szőke volt, csak már untam a színt meg gondoltam ha nem festetem akkor nem is lesz olyan száraz és hosszabb lehet a hajam. Már fél éve tiszta vagyok:) De nekem muszáj világosítani a hajamon:)Esetleg kiszáríthatja a hajat? Mert ha igen, akkor semmiféleképpen sem akarom használni. Köszönöm a véleményeket

    előzmény:
    Deeya (71)
    2009-10-18  16:27
  2. 2009. október 18. 19:3875.

    Amúgy most pont ma találtam rá erre a spray-re. Ez valami Vichy újdonság (nyitottam is róla topikot). Ismered esetleg?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (74)
    2009-10-18  19:20
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 18. 19:2074.

    Az jó az a hajvédő spray, bnőm is azt használja, szereti nagyon. Ha elfogy nekem a TABom lehet én is olyat veszek. Nekem is jó lenne a hajam, ha tnap nem egy olyan helyre ültünk volna be bnőimmel ahol vágni lehetett  a cigifüstöt. Úgyh most ki sem bírom engedni, olyan büdi. Szal hnap vár rám a hajmosás. De bíztató, hogy töve nem zsíros.

    Kíváncsi vagyok, a Revalid tonik neked hogy válik be...Ez ugye az az ampullás cucc? Már régebben nézegettem, de mondjuk a mostani hajhullás elleni tonikom 100%ig bevált, bár ha jól tudom a Revalid nem csak hajhullásra jó.

    előzmény:
    Deeya (73)
    2009-10-18  18:20
  4. 2009. október 18. 18:2073.

    Amúgy tegnap is bűnöztem: Tony&Guy regeneráló és hővédő spray akart velem jönni,és nem bírtam neki ellenállni. A mai bűnöm csak egy noname aloés sampon és Revalid tonik volt.

    A Médea sampon meg remélem így fog teljesíteni a jövőhéten is: három napos a hajam, és kifejezetten jó állapotban van! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (72)
    2009-10-18  18:02
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 18. 18:0272.
    Jah ettől féltem én is, hogy a bio sampon az eléggé szárít...örülök hogy próbáltad már, akkor ezt én már nem próbálom ki. Amúgy tnap az ajándékba kapott herbal essencessel mostam hajat, abból is a zölddel(csilli-villi) és az illata olyan mint amit anno használtam mandarinosat, vagy legalább nagyon hasonló. Tetszett, így elsőre, meg szép lett a hajam tőle. Előtte azt a gyógyszertárit Detergens Sulfuratumot kentem a hajamra 5percig majd Herbal essencessel lemostam. Így nem bűzölögtem a kénszagtól mégsem.
    előzmény:
    Deeya (71)
    2009-10-18  16:27
  6. 2009. október 18. 16:2771.

    Én egy jó ideig csak bio cuccokat használtam, és lehet, hogy akkor volt a legtermészetesebb a hajam és a bőröm, de akkor a természetes megjelenésem elégé sz@r... 

    A Faith in nature sampon nekem rettenetesen szárított, a balzsammal együtt már egész jó volt a szitu. A bio szappanoktól nagyon száradt a bőröm, illetve volt, amelyiktől eg éppen hogy pattanásosodott... Sajnos be kellett látnom, hogy ha normális sérőt akarok, akor igenis mérgeznem kell magam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (70)
    2009-10-17  18:12
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 17. 18:1270.

    Amúgy vkinek van tapasztalata az ilyen biosamponokkal? Gondolok itt elsősorban a Logonára és a Faith in Nature? Sokan dícsérik őket, meghát elvileg nincs bennük vegyszer...Sajnos én még nem próbáltam, de érdekelne a tapasztalataitok ha esetleg már próbáltátok vmelyiket! Előre is köszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. október 16. 20:5469.
    Jé, most nézem, hogy icy-t írtam Vichy helyett... Bocsi a gépelési hibákért...
    előzmény:
    Deeya (68)
    2009-10-16  20:52
  9. 2009. október 16. 20:5268.

    Szerintem csak a hiretelen évszakváltás az oka. Amúgy is szokott hullani a haj tavasszal és ősszel. Vagy okozhatja még a stressz - ahogyan azt írtad is - valamint lehet még fogamzásgátló hatása / elhagyása, vagy csak szimpla hormonváltozás a szervezetben. Ha nem múlik el egy hónapon belül, akkor érdemes lenne csináltatni egy teljes vérképet, fogászatra elmenni és esetleg gégészetre is. Emellett a vitamin persze sosem árt, de ha más a gond, akkor sajnos az önmagában nem fog segíteni.

    Nekem is most eléggé hullik a hajam olyan 2 hónapja - bár én már szinte biztosra tudom, hogy mi a gond. De az vígasztal, hogy nem kopaszodom, mert nő azért utána a hajam, csak erőteljesebben cserélődik, amióta nem szedem a fogamzásgátlót. De jobban is zsírosodik, sőt az arcbőrömön is meglátszik ez. Lehet újra el fogom kezdeni szedni. 

    Ha korpásodik is a haj, akkor érdemes lenne megnézni, hogy zsíros vagy száraz korpáról van szó. Megoszlanaémények, de én a icy samponokat csak ajánlani tudom. Van külön száraz és zsíros korpára való is. A zsíros korpától "fulladhat" a hajhagyma, szóval az okozhat hajhullást.

    Amúgy a sapival én is így vagyok, bár tegnap amikor fújt a szél, és szitált az eső, majdnem vettem magamnak,  mert kapucni nélküli kabát volt rajtam.

    Na tök jó, hogy kaptál ajándék sampont. Üdv a klubban  - a sok évre elegendő hajápolási termékek birtokában lévők klubjában. Furi, mert talán pont a Herbal Essences az a márka, amit még szinte soha nem is próbáltam. Szemeztem már vele egy párszor a DM-ben, de pont a negatív tapasztalatok miatt nem vettem végülis.

    (off: amúgy a párom éppen az ágyneműhuzatba bele akarva varrni a takarót, "mert az ágynemúhuzat nagyobb és mindig kijön" )    

     

    előzmény:
    Zajubaju* (65)
    2009-10-16  10:19
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 16. 19:2767.

    Múltkor én is vettem kénsampont, naturlandosat-gyógyszertárit, de nem tudom, én egész nap kén szagát éreztem a hajamnak, ráadásul 3 napnál tovább így sem bírta a hajam. Azóta igaz nem próbáltam, lehet többször kellett vna használni. Neked első használatnál hatott már vagy "türelem rózsát terem"? 

    Képzeljétek mi történt velem?! Egyik topikban (sőt itt is) írtam, hogy az új Herbal Escences nem nagyon vált be, a régit nagyon szerettem. Erre egy reklámcégtől kaptam két flakon sampont és  két balzsamot, próbáljam ki. Én a kéket próbáltam anno, most zöldet (Csilli-villi) és narancssárgát(dúsító) kaptam, majd kipróbálom őket milyen és leírom a tapasztalataimat. De már tényleg 2 évre elég samponom van itthon! 

    előzmény:
    Zajubaju* (65)
    2009-10-16  10:19
  11. Torolt_felhasznalo_898389
    Torolt_felhasznalo_898389
    2009. október 16. 12:4466.

    Na én is valami ilyesmit szeretnék, hogy: idáig két naponta mostam, de most már csak 4 naponta kell!!!

    Esküszöm, néha már legszívesebben levágnám kopaszra a fejemet, mikor felkelek reggel, és  zsíros csimbókokban lóóóóg... (minek vannak a smiley-k, ha nem illeszti be???)

     

    előzmény:
    Zajubaju* (65)
    2009-10-16  10:19
  12. 2009. október 16. 10:1965.

    Sziasztok! Új vagyok itt, de örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot.

    Nekem elég szép hajam van, nagyon erős, dús, sajnos néhány hete borzasztóan hullik. Mindenképp vágatok belőle majd, de lehet, hogy csaka  stressz? Sajnos eléggé korpásodik, és emiatt sokat vakarom - lehet, hogy csak kitépkedem így a hajszálaimat?

    Na mindegy

     

    Amit viszont szeretnék Veletek megosztani, jó tapasztalatot:

     

    Mikor erősen zsírosodott, hamar lelakottá vált a  hajam, én a Szulfokoll kátrányos kénsampont kezdtem használni, és ma is esküszöm rá! Mindenhol lehet kapni, DM, gyógynövénybolt, Tesco, Auchan - kb 500 Ft igénytelen, fehér flakonban. De valami isteni - és ha mégsem válna be, hát nem egy komoly befektetés! Ráadásul kellemes illata van, mindenkinek csak ajánlani tudom.

     

    Nekem elég heti egy alkalommal hajat mosni, mióta használom, előtte 3 naponta kellett.

     

    Szedtem még régebben a Merz Special drazsét, nagyon jó volt. Most Forcapil-t szedek, de nem jó, fáj tőle  a hasam.

     

    Üdv: Z

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (21)
    2009-09-18  09:27
  13. Torolt_felhasznalo_898389
    Torolt_felhasznalo_898389
    2009. október 16. 09:5664.

    Aminek már hála istennek, a végén járok, az a következő sampon:

    Yves Rocher zsíros (sőt, olajos!) hajra. Hát ilyen gyorsan még semmitől nem zsírosodott be a hajam, két használat után gondolkoztam rajta, hogy kivágom a kukába, de mivel azért nem volt olcsó, csak elhasználtam, de SOHA TÖBBET!!!!!

    előzmény:
    anett3600 (1)
    2009-09-11  19:52
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 16. 09:3963.

    ezt a hair-mixet még nem hallottam. Én varga hajcseppet használtam (nem sokat ért nálam) meg botea hajhullás elleni tonikot(Ez nagyon jóó-fodrászkellékesnél vettem). én most egy fújós balzsamot néztem ki a neten, a hajvarázs oldlán asszem a swarzkopftól, hajdúsító hatású. csakhát elég húzós az ára.

    Sapi: én nem nagyon hordok, inkább a kabátom kapucniját. Nem szeretem a sakákat mert akkor annyi a frizurámnak. De ha meg nem veszek fel semmit lefagy a fejem meg az arcom.

     

    előzmény:
    Deeya (62)
    2009-10-16  05:43
  15. 2009. október 16. 05:4362.

    Hát gondolom, ez függ attól is, hogy kinél mennyire súlyos a helyzet, és kinek milyen gyorsan reagál a szervezete. Egyébként szerintem is kell egy 2-3 hónap, hogy tényleg látható eredménye legyen. 

    Lehet, hogy már írtad, de azért megkérdezem: neked melyik Gliss Kur fújós van? Amúgy én nem rég néztem egy hajerősítő spray-t itt a neten. Elvileg hajhulásra van, szóval hajnövekedés serkentő a hatása. Olyasmilehet, mint a Varga cseppek. Hair-Mix a neve. Állítólag még a kopaszodó férfiaknál is használt. Esetleg erről valaki hallot már?

    Amúgy ti használtok sapit télen?(Most erről a csúnya időről jutott eszembe, mert ugye az védi valamellyest a hajat, de cukin be is tud alatta izzadnia fejbőr... No és akkor annyi a frizurának.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (61)
    2009-10-15  18:36
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 15. 18:3661.

    Én szerettem a Schauma q10emet, jó volt mert tényleg éreztem h dúsabb tőle a hajam, viszont a gliss kur fújós balzsam nekem annyira nem jött be, én inkább ilyet fodrászkellékesnél szoktam venni.

    Amúgy egy másik topikban olvastam h a Merz drazsét elég 1 hónapig szedni, mert már akkor kifejti hatását, de én úgy tudtam, hogy egy ilyen vitamin kúrát legalább 3 hónapig kell csinálni, különben nem ér semmit. Vagy ez csak a Biovannénál volt igaz? Ti mit gondoltok róla?

     

    előzmény:
    anett3600 (60)
    2009-10-15  15:04
  17. 2009. október 15. 15:0460.

    Sziasztok!

    örülök, hogy aktív maradt a topic és tök jó, hogy itt elolvashatom, hogy kinek mi vált be. 

    Amúgy a hajamnak semmi  baja attól, hogy kétfajta sampont is használok. A GlissKur annyiból jó, hogysampon meg balzsam után könnyű kibontani a hajam, de mikor tesómnál egyszer schauma Q10-zel mostam hajat, az  után is ilyen volt a hajam, szóval nincs különbség érzésre. Lehet, ha elfogy a GlissKur nem veszek megint, hanem Schaumát használok inkább. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 15. 10:3059.
    A hair clinicről is hallottam jókat meg a Mercz szépségvitaminról...lehet egyszer kipróbálom valamelyiket, jó lenne ha kicsit dúsabb lenne a hajam.Én most ginsenges zöld teát izom, elvileg a ginsengtől gyorsabban nő a haj, majd meglátjuk.Ez a sampon meg tényleg jó, szép fényes,puha lesz tőle a hajam plusz könnyű kifésülni, bár az sztem a balzsamnak(Alverede) is betudható. Jók ezek a dm-es cuccok! :)
    előzmény:
    Deeya (58)
    2009-10-14  05:38
  19. 2009. október 14. 05:3858.

    Én már szedtem Forcapilt rége, nem volt rossz az sem. A Biovanne gyakorlatilag semmit nem használt, a Revalidtól nőtt minden szőröm csak a hajam nem... 

    Mondjuk én most is vitaminkúrán vagyok, mert a barátnőm anyukája asszisztens a háziorvosi rendelőben, és amikor megint összefutottem vele nem olyan rég, rám parancsolt, hoy szedjek B-komplexet, meg C vitamint, mert ez így nem kóser, hogy ennyit vagyok beteg. Én emellé még szedek Béta karotint is, meg most HairClinic-et.

    Amúgy nekem egy időben a Palette festéktől hullott csomókban. Most meg a tabi abbahagyása bolygatta meg vlszeg a dolgokat. De azt meg majd úgyis újra fogom szedni szerintem egy-két hónap múlva. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (57)
    2009-10-13  19:43
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 13. 19:4357.

    Ezt már én is akartam kérdezni :) Én májustól-augusztusig csináltam végig egy Biovanne kúrát. Májusban nagyon elkezdett hullani a hajam a fodrászkellékes Wella festéktől, bőrgyógyász javasolta h szedjek Biovanne-t. Bevált. Szerintem erősödött a hajam, minden esetre a hajhullás elmúlt. Előtte Revalidot szedtem, attól nekem is fájt a hasam, meg farkasétvágyam volt. De majd tervezem vmikorra hogy végig csinálok egy vitaminkúrát, szerintem akkor a sörélesztőre fog jutni a választás. De sztem ez majd csak tavasszal lesz.

    Hmm, akkor ezt a pakolást nekem is ki kell próbálnom... 

    előzmény:
    Deeya (56)
    2009-10-13  19:08
  21. 2009. október 13. 19:0856.

    Na látom te sem bírod megállni.  Hát lehet, hogy még a héten akkor belesek az egyik Rossmanba. 

    A kapszulát ismerem, van is itthon, csak nem szedtem be, mert kicsit fájt tőle a hasam. Majd lehet, hogy megpróbálkozom vele mégegyszer. De a sampon sokkal ártalmatlanabbnak tűnik, lehet, hogy ha elfogy (csak és kizárólag, ha elfogy!!!!) a Médea, és nem győz meg, akkor veszek olyan sampont. Amúgy így harmadszori használat után kijelenthetem, hogy lehet, hogy jó lesz valamire ez a Médea is. Ilyen párás szeles ronda időben is még ma tűrhető volt a hajam.  

    Anyum meg azt kérdezgeti 2 napja, hogy mitől ilyen samponreklám-fényes a hajam. Ez meg gondolom a pakolás eredménye. 

    Amúgy, ha már úgyis szóba kerültek a kapszulák, te szedsz valamit bőrre hajra, krömre? Én most kezdtem el egy hete Hair Clinic-et szedni. Még nem nyilatkozom róla, remélem kicsit erősödik majd a hajam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (55)
    2009-10-13  18:15
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 13. 18:1555.

    HeLLó!

    Képzeld ma betévedtem a Rossmannba és a samponoknál megpillantottam pár számomra eddig ismeretlen sampont és balzsamot!

    Van egy barna illetve szőke hajra való ( a márkáját sajnos nem jegyeztem meg), plusz ginsenges sampon Hair Revalltól(kapszulákat is gyártanak, vmi kínai csodaszer) Nem bírtam megállni h ne vegyem meg. :S Neten rákerestem, ott hajnövekedés serkentő samponnak van feltüntetve. (ginsenges szal van benne valami ) De érdekes mert neten 2,5x annyiért árulják ugyanezt a sampont.

    előzmény:
    Deeya (54)
    2009-10-13  05:44
  23. 2009. október 13. 05:4454.

    A DSM pakolást én hajvarázsról rendeltem. Azt hiszem most hiánytermék, de szerintem majd nem sokára lesz megint készleten. Nekem homoktövises van és sampont is rendeltem belőle. A sampon egy enyhe barack illatú iszapos sampon. Az egyik kolléganőm is rendelt és neki nagyon bejött, én még nem használtam el. De az nagyon pozitív volt, hogy nem gubancolódik tőle a haj. A pakolást inkább akkor ajánlom, ha a haj kicsit lelakott, be volt sütve, éslátszik rajta, hogy ez kicsit megviselte. Nem nehezíti el a hajat, de nagyon ellágyítja és egy védőréteget képez a hajon, ami állítólag megvédi a környezeti hatásoktól. Nem tudom, mi igaz belőle, de megviselt hajra mondjuk havonta 1-2 alkalommal nagyon jó.

    Már nem emlékszem, hogy mennyi volt, de arra igen, hogy a samponnál meglepődtem, hogy nagy fél literes kiszerelés. Az tuti megérte eléggé az árát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (53)
    2009-10-12  19:47
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 12. 19:4753.

    Az a DSM pakolás milyen, meg hol lehet beszerezni? mert már neten én is nézegettem őket...

    Hotlissem nekem is van, ilyen krém, amit vizesen kell a hajamra kenni, de nekem attól elnehezedett a hajam, úgyhogy már nem használom. Ezt a TABot Rossmanban vettem, nem volt túl drága, talán 1100Ft körül volt, de szeretem nagyon.

    előzmény:
    Deeya (52)
    2009-10-11  18:23
  25. 2009. október 11. 18:2352.
    Hmm ezt a hővédőt nem ismerem. Nekem HotLiss van, az simít a legkevésbé, azt teszek rá, ha göndörítem, hullámosítom. Amúgy vasaláshoz Ga.ma volt, most meg Lisap. Még figyel egy bontatlan Toni&Guy a polcomon. Amúgy most éppen bepakolt fejjel ülök a gép előtt. Gondoltam, néha megérdemel a hajam egy kis pakolást. Mivel a Lisap elfogyott, most homoktövises DSM pakolás van rajta. Már kezd melege lenni a fejemnek, úgy be van bagyulálva, de még egy negyed órát kb. rajta is lesz.  Utána fogom és szépen becsavarom, és holnap reggel meg majd erősen reénykedem, hogy tudok majd valami frizurát alkotni a hajamból. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246756 (51)
    2009-10-11  17:14

Címlap

top