Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mázas cserépedény-receptek

Hátizsák
Létrehozva: 2009. augusztus 23. 15:23
Vettem ma egy mázas cserépedényt.A segítségeteket kérem, mire vigyázzak,hogyan használjam. Várok finom ételekről recepteket,amiket elkészíthetek benne. Mindenki segítségét előre köszönöm!
  1. 2018. február 10. 08:1327.

         Van egy mázas lábasom fedővel. Sokat használom, kizárólag mikróban. Az egyik mosogatásnál észrevettem egy hajszárepedést amelyik a lábas fenekének közepétől az oldalának a pereméig húzódott. Nem használtam tovább, mert arra lehet számítani hogy ott fog eltörni. Eszembe jutott, hogy gyerekkoromban a törött cserépedényeket a drótostót hogyan fonta be lágyvas dróttal, ami után még lehetett használni, de már csak tárolásra.
         Ezt ebben az esetben nem lehetett alkalmazni, mivel a mikróba nem lehet fémet tenni. Kábelkötegelőket vettem elő, és a lábas oldalát azzal abroncsoztam körül háromszorosan. Azóta ismét tudom használni. Nem esik szét, nem ereszt, igaz ötven százalékosnál nagyobb energiával ne használom.


     

Címlap

top