Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan kérték meg a kezed?

Domcsi21
Létrehozva: 2009. augusztus 10. 21:16

Kinek,hogyan kérték meg a kezét?

Mennyire volt romantikus,esetleg vicces,előre meg volt beszélve,család is jelen volt,vagy csak kettesben történt??

Olyan kiváncsi vagyok,hogy zajlik,mert nekem még nem kérték meg 

 

  1. 2011. március 27. 15:2688.
    2010 május elseje volt a nevezetes eseményen,megismerkedésünk első évfordulóján.Azt hogy eljegyez ,kapcsolatunk első hetében már közölte velem .De úgy terveztük hogy Június 18.-án lesz ,aztán mégsem úgy lett,mert én már áprilisban kiszimatoltam hogy megvette a jeggyűrüt,és mint később bevallotta,azért lett hamarabb,mert tudta hogy már tudom,és mindenképp meglepibe szerette volna.Mint minden évben,akkor is volt a Tabánban szabadtéri rendezvény ,ahol (rockzenerajongók lévén) az egyik közös kedvencünk is részt vett,az EDDA.Én teljesen abban a tudatban indultam el otthonról,hogy egy jót bulizunk,odafele úton végig hülyült a társaság,jókedvűek voltunk.Különben mindenki tudta mi fog történni,csak én nem.Amikor kiértünk,a sörrel való felszerelkedés után elkezdtük hallgatni a jobbnál jobb zenéket,eltelt vagy két óra,és Párom bejelentette hogy wc re kell mennie,de ezt mi így szoktuk.Namost az ember tisztába van vele hogy egy szabadtéri helyen az oda-vissza út a wc-ig lehet fél óra is,de Édes drága kis szerelmem már régebb óta eltűnt. aAz Edda koncertje elkezdődött.Már kezdtem ideges lenni,és keresni kezdtem,amikor a tömeg közepén csillogó szemekkel jött felém öcsém kíséretében,és amikor épp kérdezni akartam hová tűnt ennyi ideig,ő azt mondta:"Most már nem tudok tovább várni,tudom hogy nincs egy éve sem hogy megismertelek,de az irántad érzett szerelmem biztossá tett abban hogy te kell legyél a feleségem." Majd féltérdre ereszkedett,elővett egy sötétbordó ékszeresdobozkát,kinyitotta,elémtartotta és megkérdezte "Leszel a feleségem,?Én rögtön elsírtam magam és a nyakába ugrottam,összecsókoltam,és amikor már 5 perce öleltük egymást,karakán barátnőm rámkiabált,hogy most igent mondasz,vagy mi van,Elkezdtem üvöltözni,hogy igen,igen igen.A nép tapsolt, sorba jöttek gratulálni vadidegen emberek,életem egyik legszebb élménye volt.Most lesz az esküvőnk junius 18 .-án ,megismerkedésünk második évfordulóján.
    előzmény:
    Domcsi21 (1)
    2009-08-10  21:16
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. Április 1. 12:0187.

    Az elso ferjemhez nem szerelembol mentem hozza, mas volt az ok.

    A gyereket hogy ugy  mondjam magamnak szultem, bar a ferjem nem volt ellene hogy szuljek, amikor a gyerek megerkezett meg pokolibba valt az eletem mint elotte pedig az is eleg szornyu volt.

     

    Ettol fuggetlenul , igazad van, hiszen sokan kotnek 2. 3. hazassagot es nem mindegyik tart ki hosszu ideig vagy eletuk vegeig.

    Nem mernek vallalkozni ra hogy velemnyt mondjak mi a titok, szerintem (legalabbis nalunk) talan az hogy iszonyuan nagy szerelem volt es termeszetesen alakultak az erzeseink, de az a szeretet/szerelem ami minden bajon atsegitett bennunket megmaradt.

     

    Aztan szukseg van meg nagyon sok kompromisszumra, mindket fel reszerol. Maskent talan egy hazassag sem maradna meg ha a felek nem kotnek idonkent kompromisszumokat, vagy aldoznak fel bizonyos dolgokat az eletukbol. En legalabbis igy latom ennyi hazas evvel a hatam mogott. 

    előzmény:
    keeek (86)
    2010-03-30  23:52
  3. 2010. március 30. 23:5286.

    Amellett h szep es romantikus tortenet, a 34 ev meg igazan szep, valahol megis ijeszto. Vagy csak nekem? Hiszen volt egy fiu, akit szerettel, igent mondtal neki, gyereket vallaltatok, es megis, hiaba mindez, az ember lehet h megis rosszul dont, es erre csak akkor jon ra, amikor megjelenik O, az igazi. Nyilvan eloszorre is azt hitted jol valasztasz, akkor megis hogyan lehetunk biztosak benne, h kinek mondjunk igent.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (81)
    2010-03-15  12:45
  4. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. március 22. 09:1285.

    Végigolvasva a szép történeteket kedvet kaptam, hogy leírjam sajátom!

    Mindenkinek Gratulálok!!!!!

     

    Párom családjában "hagyomány" volt az eljegyzés ballagáskor. Mindig mondogatta és vártam is, hogy majd ballagáskor megtörténik, de nem történt semmi. Észrevette szomorú vagyok elmondtam bánatom és mondta, hogy szeretné, de nem most..nem akarja ballagáshoz kötni.

    Jött a 2 éves évfordulónk és mondta, hogy ki kell érdemelni az ajándékot...utalt a gyűrűre...hát csalódtam megint, háztartási gép. Azt mondta fél egy kicsit, érnie kell.

    Hát nem reménykedtem benne, de mindig mondta: Nem kell mást tenni csak hinni!

    A 20. születésnapom előtt fura volt, anyósum családi ebédre hívott, hogy étterembe ünnepeljük szülinapom.

    Jó a megérzőképességem sejtettem, éreztem.

    Szülinapom 4-én van, mi 3án este hazamentünk egy kis városi sétáról, jó sokáig fent voltunk...majd mondta hogy lefürdik én feküdtem az ágyban.

    Bejöt a szobába és elmondott egy gyönyörű romantikus szöveget, legaranyosabb az volt, hogy azt mondta nem borotválkozott meg direkt, mert az első csókunkor is szúrt és szeretné, ha olyan lenne.

    Majd elővett egy szép köves gyűrűt! Megkérte, hogy legyek a felesége. Ezután elővett 2 karikagyűrűt és felhúzztuk egymásnak!

    Ez történ 00:00 perckor! A szülinapomon, már menyasszony voltam!

    (szegénykém egy vékony gyűrűről vette le a méretet és nyáron van a szülinapom be volt dagadva az ujjam, így bővíteni kelett:( olyan szomi volt, hogy ne lett jó...igaz télen meg nagy, de nehéz megválasztani)

    Családi eljegyzési ebédünk volt egy csodás étterembe, majd a barátokkal hajnalig tartó szalonnasütéssel ünnepeltük meg eljegyzésünk és szülinapom!

    Sosem felejtem el!

    Esküvőnket tervezgetjük. Időpont kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. március 15. 19:5884.

    Sziasztok!

    Íme az én sztorim: kb fél év együttjárás után kérte meg a kezem Ő. A Normafához mentünk kirándulni (voltunk már ott egyszer együtt, de akkor még nem jártunk, csak barátkoztunk). Van egy Tündérszikla nevű nagy darab kő, azon ücsörögtünk, amikor egyszer csak letérdelt elém. Nem értettem, mit viccelődik, kértem, h üljön vissza, nehogy leszédüljön, aztán megzavarták a kirándulók, és visszaült, akkor esett csak le...

    Mikor elmentek a kirándulók, akkor ismét letérdelt, és egyszerűen megkérdezte. Én meg egyszerűen igent mondtam

    Ennek már 4,5éve, még nem vagyunk házasok, mert anélkül is jól megvagyunk, éshát előttünk az élet, bármikor összeházasodhatunk, az nem fog változtatni azon, hogy jó páros vagyunk. A lényeg, hogy az ilyesmibe az ember józan ésszel, nyugodt körülmények között ugorjon bele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_634941
    Torolt_felhasznalo_634941
    2010. március 15. 19:3083.

    Ja, es terdre hullott elottem az Edes, de mivel 190, ugy terden akkora volt, mint en ulve. :D

     

    Megkerdezte, hogy leszek-e a felesege, es az igenlo valasz utan meg rakerdezett, hogy biztos vagyok-e benne. :D

    előzmény:
    Domcsi21 (1)
    2009-08-10  21:16
  7. Torolt_felhasznalo_634941
    Torolt_felhasznalo_634941
    2010. március 15. 19:2582.

    Szia!

     

    Nekem most karacsonykor kerte meg a (most mar) ferjem a kezem.

    Nagyon romantikus volt, nagyon meglepodtem, a szivem majd kiugrott a helyerol.

    Ott volt az egesz itteni csaladom (kulfoldon elek egy kis ideje).

    Gyonyoru kis gyemantkoves gyurut kaptam feher es fekete gyemantokkal benne.

    (Nem enged szmajlit szurni ez a csunya program.)

     

    Adta at a hazi mikulas (beoltozott egy csaladtagunk) az ajandekokat, es a legutolso, legnagyobb dobozban a gyuru volt... Egy szep, kezeket abrazolo szoborra volt huzva a gyuru.

     

     

    előzmény:
    Domcsi21 (1)
    2009-08-10  21:16
  8. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. március 15. 12:4581.

    JA  ehhez hozzatartozik hogy szerelem volt az elso latasra , en akkor meg az aposomat mentem meglatogatni a korhazba o ott volt apolo. Egymasba szerettunk, ket nap mulva visszamenten a korhazba hogy a X osztalyon azt a hosszu haju apolot keresem.  Oktober eleje volt.

     

    Kihivtak nekem, annyit mondtam: visszajottem

    O: mar vartalak

    2 honap mulva otthagytam a ferjemet es a 6 honapos csecsemommel hozza koltoztem az alberletebe  dec. 5 en.

    Lanykeres szilveszter ejjel, eskuvo kovetkezo ev augusztus, akkorra mondtak ki a valasomat.

     

    Az iden leszunk 34 eves hazasok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. március 15. 12:3680.
    Kettesben voltunk szilveszter este de akkor mar 3 hete egyutt eltunk.
    előzmény:
    Domcsi21 (1)
    2009-08-10  21:16
  10. Torolt_felhasznalo_914279
    Torolt_felhasznalo_914279
    2010. március 15. 12:3079.
    Az én történetem 11 ével ezelött történt a lánykérés étteremben történt(tudtam miért megyünk)az eljegyzés családias volt meghitt és Buda Béla ne rejtőz el című versével kérte meg a kezem nagyon szép volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2010. március 15. 11:4578.

    Azért nem minden pasi ilyen bunkó....

    Az enyém,amikor először randiztunk egy gyönyörű vörös rózsával érkezett a randira

    Azóta is kapok virágot alkalmakra.Most nőnapra 3 szál rózsás csokrot kaptam,úgy örültem neki.Pedig milyen apróság....és mégis...

    előzmény:
    csajos20 (58)
    2009-08-10  22:53
  12. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2010. március 13. 16:1077.

    Ez nagyon aranyos történet:)

    Jó kis idő után kérte meg a kezed!

    Én még várok rá,bár még fiatal is vagyok,nem sietem el a házasságot.(24)

    Te mennyi idős vagy?Párod?

    Azóta volt már esküvő?:)

    előzmény:
    mirc (75)
    2010-02-11  14:57

Címlap

top