Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

4 évesnek Ditropan??

bnoemi
Létrehozva: 2009. július 2. 11:33

Sziasztok,

 

Szeretném megkérdezni, hogy adta -e már valaki ezt a gyógyszert (Ditropan) 4 éves gyereknek, és ha igen, milyen eredménnyel.

A kisfiam minden éjszaka többször is bepisil. Kivizsgáltattuk, és semmiféle szervi, illetve hormonális probléma nincsen, egyértelműen idegi éretlenség áll a háttérben, ami idő kérdése és beérik.

Úgy veszem észre most kezdte őt is zavarni a bepisilése, idáig nem nagyon foglalkozott vele (bár ezt előrelépésnek veszem, hogy nem alszik nyakig pisiben, hanem észreveszi hogy bepisilt, de ilyenkor nagyon sír, meg láthatólag kiborítja, alig tudom lenyugtatni).

Ezért is gondoltuk, hogy kezdjünk el lépéseket tenni az ügyben, de ezt a gyógyszert egy kicsit túlzásnak tartom. Ti mit tennétek? Csak én reagálom túl, hogy 4 évesen elkezdik egy ilyen gyógyszerrel tömni, aminek ráadásul az alapproblémához semmi köze? (mert ez ilyen hólyagproblémákra és felnőttkori vizelettertási zavarokra van)

Rákérdeztem a wet-stop készülékre is, azt mondta a doktornő, hogy hülyeség, de ugyanakkor gyerekurulógusnál láttam, hogy kifejezetten ajánlja.

Előre is köszönöm a segítséget:)

 

  1. Torolt_felhasznalo_982291
    Torolt_felhasznalo_982291
    2009. július 2. 12:3226.

    Egyem meg a szivet.... tiltakozik... :)

     

    Ha lelki oka tenyleg nincs, akkor hagyd, majd belejon. Fiuknak sokmidenhez tobb ido kell, mint lanyoknak. Ha nem pisil be nappal es pl ahogy mondtad, delutani alvasnal tudja kontrollalni, akkor egyszeruen szserintem annyi lehet, hogy annyira melyen alszik, hogy nem erzi meg, hogy pisilni kell, teljesen kikapcsol.

     

    Arra figyelj azert, hogy mondd meg neki, ne sirjon, nincs baj, bepisil hat bepisil, Anya kicsereli, lemossa, semmi nem tortent. Mondd meg neki, hogy nemsokara eljon az ido, es ilyen nem lesz tobbet. Pozitivan hozzaallni a pisihez is! :)

     

    Gyogyszert ne adj szerintem, legalabbis 6 eves korig en nem adnek. Tudom, hogy zavaro a problema, de tullesztek rajta. 

    előzmény:
    bnoemi (9)
    2009-07-02  11:55
  2. 2009. július 2. 12:3025.
    Nem lehet, hogy azt érzi, hogy titeket zavar? Orvos, folyadéknapló... Most talán érdemes lenne elfelejteni az egészet. Egy 4 éves már elég nagy ahhoz, hogy el lehessen vele beszélgetni. Eddig azért kellett az orvos, meg a mindenféle vizsgálat, hgoy meglássuk, egészséges vagy-e. Most, hogy kiderült, nincs semmi bajod, nincs más dolgunk, mint türelmesnek lenni. Nem érdemes ezért sírni, nem te vagy az egyetlen, aki még bepisil. Ha zavar, vegyél fel pelust, ha nem szeretnéd, akkor csináljuk úgy, mint eddig. Te felkelsz, én átöltöztetlek, aztán alszol tovább.
    És tényleg nem beszélnék erről se vele, se a családban senkivel. Gyanítom, hogy megzavarta őt a kivizsgálás és a többi.
    előzmény:
    bnoemi (21)
    2009-07-02  12:21
  3. 2009. július 2. 12:2924.

    Hát ez az!!Hogy soha nem zavarta különösebben őt se, minket se. Csak miután sokszor pisilt be egy éjszaka (2x3x), így én inkább a szervi bajt szerettem volna kizárni.

    Mindig itthon alszik éjszaka, nappali alvásnál meg nincs gond, tehát ez soha nem volt központi téma se. Sőt, ha 2 bepisilés után reggelre nagy ritkán száraz maradt még meg is dícsérte magát, hogy na, száraz az ágya, mert nem emlékezett az előzményekre. A tesója már olyan régen ágytiszta, hoyg ott se tesszük szóvá, hogy jaj de ügyes vagy, tehét ettől se érezheti rosszul magát. De a tesó se csúfolja soha, kicsik is még ehhez, úgy ahogy mondod.

    Ha egy hete kaptuk volna meg a receptet, fel se merült volna bennem, hogy be is szedje, csak hogy kizártunk mindent, majd megoldódik a dolog. Csak ez az utolsó pár éjszaka gondolkodtatott el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244039 (20)
    2009-07-02  12:21
  4. 2009. július 2. 12:2623.

    Szerintem az un. alarm készülék jó szolgálatot tenne nálatok.

    Itt nálunk a nephrológusok  jó szívvel szokták ajánlani a szülőknek.

     

    Gyógyszerügyben kérdezzél meg másik nephrológust is. Főleg ha a leletek nem igazolják a csökkent vesefunckiót, és nincs ún. ADH hiány sem.

    előzmény:
    bnoemi (21)
    2009-07-02  12:21
  5. 2009. július 2. 12:2222.

    Szia!

     

    Saját tapasztalatom még nincs, mert az én kisfiam pelenkás. De a barátnőm kisfia 4 éves lesz és éjszaka sokszor bepisilt. A barátnőm azt csinálta, hogy kivitte álmában pisilni, igy nem volt éjszaka gond.

    Talán Te is megpróbálhatnád, hogy mielőtt még Te lefekszel este, elviszed pisilni, hátha akkor kihúzza reggelig. És talán annyira pozitiv élmény lenne neki, hogy szárazon ébred reggel, hogy előbb-utóbb nem lenne baleset.

    Gyógyszert szerintem sem adj neki, biztos nincs szervi baja, csak sztem túl mélyen alszik és nem ébred fel rá, csak amikor már kicsorgott...

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  6. 2009. július 2. 12:2121.

    Igen, rendben van minden, vezettünk folyadéknaplót is, pont ez az, hogy szervi, hormonális baj nincs. É az időben még bőven benne van, hogy idegrendszerileg beérjen, ezért a gyógyszert minimum 1 évig még szívem szerint kihagynám.

     

    előzmény:
    rnegabi (17)
    2009-07-02  12:12
  7. Torolt_felhasznalo_244039
    Torolt_felhasznalo_244039
    2009. július 2. 12:2120.

    Adható gyereknek, csak a dózist be kell tartani.

    Gondolom, azon túlvagytok, hogy este későn nem iszik, a szokásos bepisilés ideje előtt fél órával felkelteni, pisiltetni. Az furcsa, hogy 4 évest a bepisilés ennyire kiborít. Ritkán frusztrálja a gyereket 6 év alatt, ha a szülő-környezet nem reagálja túl a dolgot. Komoly szeméremérzet 6 év fölött alakul ki.

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  8. 2009. július 2. 12:1719.

    Ikrek:-))Értem:-))
    Azért mondtam, hogy más gyereket kérdezz meg, mert az én gyerekem se velem közlékeny, én mindig a bnőm kisfiát kérdezem, és jé, egyből kiderül sok érdekes dolog...

    Viszont kiscsoportban "nem divat" a csúfolódás. Ahhoz még kicsik. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

    előzmény:
    bnoemi (18)
    2009-07-02  12:14
  9. 2009. július 2. 12:1418.
    A tesó biztos az igazat mondta, miért ne mondta volna el? Nem kértük meg rá, hogy ne mondja (lehet kellett volna), de kiscsoportban ez nem olyan titkolnivaló, hogy bepisil, nem vertük nagydobra, nem is titkoltuk, épp ezért soha nem szégyellte ő se. Biztos elmondta közlésivágyból, hogy azért jött ma csak ő, mert a tesója doktornénihez ment..stb. Nem vegyes csoportba járnak, hanem ők ikrek, tehát egy csoportba járnak, és csak a nyár miatt lett vegyescsoport a csoport. 
    előzmény:
    Lenke (15)
    2009-07-02  12:10
  10. 2009. július 2. 12:1217.

    Kórházi kivizsgáláson voltatok már? Ott megnézik,hogy  korához képest csökkent-e a hólyagkapacitása. És elmondják,hogy életmódváltoztatás is szükséges lehet. Tehát este 6 után folyadékmegszorítás minimálisra, és szükséges lehet az éjszakai felébresztés is.

    Gondolom orvos írta föl a gyógyszert. Ha nem értesz vele egyet célszerűbb lenne más orvos tanácsát is kikérni.

     

     

     

     

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  11. 2009. július 2. 12:1216.
    Pont azért gondoltam a pelusra, hiszen az elsősorban neki segítene abban, hogy végigaludja az éjszakát. Szerintem érdemes futni még egy kört az ügyben. Kihangsúlyozni, hogy senki sem fogja tudni (ha tudjátok úgy intézni, hogy a testvére se lássa, ha felveszi, az még jobb) (talán jó lenne az a bugyi-pelus, ami inkább kisnadrágnak tűnik, a pizsama alatt nem is látszik) és csak azért, hogy ő jobban tudjon aludni. Talán azt is elmondanám, hogy mivel már felébred rá, jó úton halad, nagyon hamar le fog szokni róla, de a leszokásban is segítené, ha nem kellene mindig erre gondolnia.
    előzmény:
    bnoemi (9)
    2009-07-02  11:55
  12. 2009. július 2. 12:1015.

    Benne van, nálunk a síró-pityogó duma megy most (5 1/ évesek..). Ne a tesót kérdezd meg, hanem egy csoporttársat. Általában ők közlékenyebbek. De ne konkrétan kérdezz rá, csak hogy mit mondott a tesó, hogy miért nincs a nagy oviban..

    Egyébként még egy ok, hogy miért ne legyenek vegyes csoportok, és miért felelőtlenség tesókat egy csoportba járatni. Ez is egy jó példa, én még tudnék mási párat emelett.....

    De ez egy másik téma, nekem égnek áll a hajam a vegyes csoporttól.....

    előzmény:
    bnoemi (13)
    2009-07-02  12:06
  13. 2009. július 2. 12:1014.
    Budai gyerekkórház
    előzmény:
    sia (12)
    2009-07-02  12:05
  14. 2009. július 2. 12:0613.

    Igen, én is mindig mondom, hogy semmi probléma, megesik az ilyesmi, nem kell belőle ügyet csinálni, nem is csinálunk. csak most ő kezdett el sírni miatta. 

    Na, most gondolkozom... Lehet az oviban mondtak neki valamit? Vagy a tesója elmondta, hogy miért nem ment  oviba mikor ultrahangra vittük, és összevont csoportok vannak, nagyobbakkal, lehet valaki kicsúfolta??

    előzmény:
    Lenke (10)
    2009-07-02  11:59
  15. sia
    sia
    2009. július 2. 12:0512.
    Hol voltatok kivizsgáláson?
    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  16. 2009. július 2. 12:0011.

    Tekintve, hogy ikreim vannak, és a kislányomnak aki szintén négyéves, éjszaka sincs szüksége pelusra lassan 1,5 éve, ezért tudom elviekben hogy kellene működni egy 4 évesnek, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Gondolom még sok anyuka tudná leírni rajtad kívül, hogy egy hét alatt szokott le a gyermeke a pelusról, csak én nem ezt kérdeztem.

    Azért köszönöm a hozzászólást

     

     

     

    előzmény:
    kislakTimi (8)
    2009-07-02  11:50
  17. 2009. július 2. 11:5910.

    A nagyobbik fiam majdnem 5 éves volt, mikor hajlandó volt vc-be kakilni, addig pelóba. 4,5 éves volt, mikor hajlandó volt levenni a pelust éjjelre. Egy-két baleset előfordult. Még a héten is volt egy olyan, hogy "anya bepisiltem", de csak becsurrant, vagyis csak a pizsi lett pisis, az ágy nem. SZépen felkeltünk, és mindig megdícsérem utána, hogy milyen ügyes, hogy így észrevette, és nem ment az ágyba. Nem kell hogy sírjon, sőt, én még vízzel is megkínálnám, hogy megnyugodjon.

    Inkább több váltás ruha és ágynemű, talán most még meg is szárad mosás után...de semmiképp sem gyógyszer. Lehet későn érő típus, az én fiam is az, megdöbbennél, miket produkált és hány évesen!

    előzmény:
    bnoemi (4)
    2009-07-02  11:46
  18. 2009. július 2. 11:559.

    Abszolút nekem is ez a legkézenfekvőbb, de annyira tiltakozik a pelus ellen, hogy azt "csak kisbabák hordják", hogy azt gondolom inkább áthuzom az ágyát többször. nem is volt ezzel idáig akkora gond, mert áthúztam, átöltöztettem, aludt tovább, csak most pár éjszakája ő ébred meg rá, és nagyon sír miatta.

    DE lehet futok még néhány kört ezezl a pelus dologgal.

    Szeretném megoldani a helyzetet, miatta, de nem mindenáron.  Ezt a gyógyszer dolgot elég brutálnak tartom, ezért is kérdezem van e ezügyben tapasztalat valakinél.

    előzmény:
    kivi39 (5)
    2009-07-02  11:47
  19. 2009. július 2. 11:508.

    Azt hiszem én akkor is futnék egy kört egy gyermekspszichológusnál. Bajod nem lehet belőle. Hátha mégis tud segíteni.

    4 éves fiam van, 1,5 éve éjjel sem kell neki pelus, szerintem elég idős ahhoz, hogy ennek már nálatok is így kellene lennie.

     

    minden jót

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  20. 2009. július 2. 11:497.
    Szia!

     

    Ne adj neki gyógyszert!!!!!! Ha nincs semmilyen szervi problémája, akkor be fog érni.

    Gyermekpszichológust ajánlom én is. 

    De mindenképp tudatosítsd benne, hogy szereted, téged nem zavar, hogy becsurran, hiszen nem vagyunk egyformák, ki előbb, ki később érik meg bizonyos dolgokra. Egy idő után, úgyis mindenki megtanul "parancsolni" a pisijének. Ha most nem sikerült, majd sikerül holnap. 

    Tapasztalatból mondom, hogy még nincs elkésve semmivel!!!!  

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  21. sia
    sia
    2009. július 2. 11:496.

    www.szarazejszakak.hu

     

    Lányoknál 5, fiúknál 6 éves kor  felett tekintik kórosnak a bepisilést.

    Amerikában meg még magasabb kor után.

     

    Ha idegi éretlenség az (ezt mondják mindig, amikor gőzük sincs), akkor nem fog most még (kicsi hozzá) segíteni a wet-stop készülék se.

     

     

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  22. 2009. július 2. 11:475.
    Én semmiképpen nem adnék neki gyógyszert. Viszont lehet, hogy visszaraknám rá éjjelre a pelust és megbeszélném vele, hogy ez csak azért van, mert nki is kényelmesebb, ha éjjel nem kell felkelni. Ez a kettőtök titka lesz, senki nem fogja tudni, majd kinövi. Ha látja, hogy nem foglalkozol vele, akkor talán ő is jobban megnyugszik. (márpedig ha kiderült, hogy nincs mögötte semmi komoly ok, akkor én valóban nem foglalkoznék többet vele)
    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  23. 2009. július 2. 11:464.

    Igen, bocsánat, kihagytam egy fontos dolgot a leírásból.

    Soha nem volt még ágytiszta, nem volt még száraz éjszakája, tehát lelki okok kizárva.

    Amúgy nappal se, délutáni alvásnál sincs probléma (most volt kiscsoportos, tehát baleset belefér, de nem jellemző), ha jövünk-megyünk hosszabbtávon autóval, és elalszik az autóban, nyilván nem figyelünk hazafele tartva, hogy előtte pisiljen, de olyankor se pisil be. Mindenben jól fejlődik, okos, jókedélyű, változás nem történt az életében, tehát lelki okai nincsenek, nem visszaesésről van szó.

    előzmény:
    Lenke (2)
    2009-07-02  11:39
  24. 2009. július 2. 11:423.

    Szia!

     

    Nem szedhetik 5 éves kor alatt gyerekek ezt a gyógyszert. Ezt olvastam róla. hacsak gondolom nincs meg a súlya hozáz, mert talán súly alapján döntik ezt el.

    nekem nincs ilyen jellegű tapasztalatom, de ha már őt is zavarja, talán meg kellene próbálnod. Lehet többet árt a lelkének ha továbbra is bepisil. Esetleg vidd el egy gyermekpszichológushoz, hátha kiderülne valami, ami okozza ezt a problémát.

    Volt egy óvodásom, akinek a szülei hol együtt voltak hol külön. Amikor a szülők együtt voltak minden oké volt, amikor külön, akkor mindig bepisilt este. Amíg véglegesen nem rendeződött a szülők között a dolog, ez így maradt.

     

    Kitartás!

     

    üdv

     

    Timi

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33
  25. 2009. július 2. 11:392.

    Én futnék egy kört gyermekpszichológusnál, de gyógyszert semmiképp sem adnék neki.

     

    előzmény:
    bnoemi (1)
    2009-07-02  11:33

Címlap

top