Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Natúr kozmetikumok

Torolt_felhasznalo_269586
Torolt_felhasznalo_269586
Létrehozva: 2004. február 10. 16:37
Sziasztok!

Ugyan elvétve egy-két fórumon már volt ilyenekről szó, de mégis gondoltam nyitok egy ilyen topicot. Szóval az utóbbi napokban okosítottam magam ebben a témában, megnéztem elég sok német, angol oldalt is. Egy csomó kozmetikus ajálnja egyre inkább a márkás (pl: Vichy, Clinique stb.) krémek, dekorkozmetikumok mellőzését, mivel ezek állítólag szinte kívétel nélkük tartalmaznak alkoholt, ásványiolaj származékokat ill. szilikont. Ezek állítólag nagyon károsak valójában a bőr számára. Vagy alapvetően tönkreteszik, vagy egyszerűen csak egy filmszerű réteget képeznek a bőrön, ami a krém jó hatóanyagait nem is engedi be a bőrbe. Ezek helyett a natúr, vagyis a természetes alapanyagokból előállított termékeket ajálnják. Mo-n én eddig a következő nagyobb márkákat találtam: Ilcsi néni termékei; Dr Hauschka és a LOGONA nevű márkát. Van valakinek ez irányba valami tapasztalta, esetleg használt ilyeneket. De ha képzett kozmetikus írná meg erről a véleményét, az is nagyon érdekelne...
  1. 2017. május 24. 17:0280.

    Sziasztok Csajok!


    Hallottatok már a Naurel természetes kozmetikumokról? Nagyon jó a weboldaluk, rengeteg jó és hasznos cikkekkel, termékekkel. Én most ezt olvastam:


    Nagyon jó ötletek és tanácsok vannak benne hogyan ápoljuk úgy a bőrünket, hogy az egészséges és szép is legyen! (Mindezt természetes kozmetikumokkal) Érdemes elolvasni, komolyan!


    Csillu


     

  2. 2009. Április 9. 17:4379.

    A BIDH minősítés márjot jelent, de láttam már olyan terméket amit nemvettem meg így sem,mert az összetétele nem volt kifogástalan.

    Az Alverde legtöbb terméke jó, én azokat használom a Neways-sel együtt.

    Az alverde dekorkozmetika kif ejezetten jó...nekem ilyen spirálom vvan most...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. február 23. 18:5578.
    Hát sajnos ilyennel nem tudok szolgálni. De ha személyesen veszel natúrkozmetikumot, akkor a csomagolásán fel szokták tüntetni a BDIH védjegyet, ha az ellenőrzött natúrkozmetikum.
    előzmény:
    kodoju (77)
    2009-02-23  10:30
  4. 2009. február 23. 10:3077.

    Köszönöm a linket!

    De úgy tudom, hogy pl az Alverdének is vannak olyan termékei, amik minősítettek, és vannak, melyek nem. Akkor olyan lista nincs, ahol egyes termékek vannak felsorolva... Nem kéne egy világösszesterméke lista, csak azt hittem, valahol már összegyűltek az ezirányú tapasztalatok mondjuk itt  fórumon,ezek szerint nem :)

    előzmény:
    Deeya (76)
    2009-02-23  05:31

Címlap

top