Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Natúr kozmetikumok

Torolt_felhasznalo_269586
Torolt_felhasznalo_269586
Létrehozva: 2004. február 10. 16:37
Sziasztok!

Ugyan elvétve egy-két fórumon már volt ilyenekről szó, de mégis gondoltam nyitok egy ilyen topicot. Szóval az utóbbi napokban okosítottam magam ebben a témában, megnéztem elég sok német, angol oldalt is. Egy csomó kozmetikus ajálnja egyre inkább a márkás (pl: Vichy, Clinique stb.) krémek, dekorkozmetikumok mellőzését, mivel ezek állítólag szinte kívétel nélkük tartalmaznak alkoholt, ásványiolaj származékokat ill. szilikont. Ezek állítólag nagyon károsak valójában a bőr számára. Vagy alapvetően tönkreteszik, vagy egyszerűen csak egy filmszerű réteget képeznek a bőrön, ami a krém jó hatóanyagait nem is engedi be a bőrbe. Ezek helyett a natúr, vagyis a természetes alapanyagokból előállított termékeket ajálnják. Mo-n én eddig a következő nagyobb márkákat találtam: Ilcsi néni termékei; Dr Hauschka és a LOGONA nevű márkát. Van valakinek ez irányba valami tapasztalta, esetleg használt ilyeneket. De ha képzett kozmetikus írná meg erről a véleményét, az is nagyon érdekelne...
  1. 2004. február 11. 14:5351.
    en nem szolok semmit. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. február 11. 14:4950.
    Sziasztok!

    Olyan szemhéjpúdert szeretnék, ami nem jön le könnyen, nem kenődik szét. Utálom, hogy ahányszor belenézek a tükörbe, mindíg újra kell festeni, mert felkenődik a szemhéjam felső részére. Nem tudtok ajánlani valami jót?
    Előre is köszi! Zsyke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 11. 14:3049.
    Koszonom jo hogy vegre valaki emberszamba vesz
    dyttan kivul is
    előzmény:
    silver21 (48)
     
  4. 2004. február 11. 14:1948.
    Bulgari:Petits et mamans. Fincsi kisbaba illata van.
    Escada új illata:island kiss:nyári , gyümis illat. . Alig várom őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_459826 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_459826
    Torolt_felhasznalo_459826
    2004. február 11. 14:1447.
    Igen, most megnyugodtam. Sosem tetszettek a "kék"illatok, de ez most nagyon jó:)Milyen parfümöket rendeltél?
    előzmény:
    silver21 (46)
     
  6. 2004. február 11. 14:1246.
    Olvastam megvetted végre a parfümöt. Akkor most bizti jó napod van. . . :-))Nekem 7végén érkezik két új. . . Megint bocs az off-ért!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_459826 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_459826
    Torolt_felhasznalo_459826
    2004. február 11. 14:0445.
    Igazad van silver, nagyon aranyos, kedves itt mindenki. Meara, szerintem sem bántottál meg senkit-nincs mivel.
    előzmény:
    silver21 (44)
     
  8. 2004. február 11. 13:5344.
    Szerintem senkit nem bántottál meg. Nekem már nagyon sok jó dolgot ajánlottak itt, amiért hálás vagyok. Ha reklám volt, ha nem. :-)))
    előzmény:
    Meara (43)
     
  9. 2004. február 11. 13:5043.
    Senkit nem akarok sem megbantani sem rabeszelni semmire. . . Sajnalom ha ugy erzitek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2004. február 11. 13:1142.
    Igen, az is reklam. De nem nyeresegvagybol elkovetett. . . Mert ugye ezeket a termekeket, amiket te itt hirdetsz, te is arulod. Ha ez megnyugtat, az Oriflameseket is el szoktak innen tanacsolni.

    Emberkinzas: keresd meg 'kisnyuszt' es kerdezd meg a velemenyet az Amwayrol. Bar mar leirta parszor. . .

    De latom, ezeket mar Kokapu is leirta.
    előzmény:
    Meara (41)
     
  11. 2004. február 11. 13:0941.
    No de csak azért, mert kérdezted.
    De ezt légyszi tényleg függetlenítsd most már magadtól, ez csak az én saját tapasztalatom.

    Nekem mi a problémám az Amwayjel?
    Anno középiskola elvégzése után (ohh, de rég is volt!), egy barátnőm elhívott hozzá. Elmentem, és ott találtam a volt osztályfőnökét, aki leültetett az asztalhoz, és egy órán keresztül ismerkedhettem az MLM rejtélyeivel. Mindennek persze csak a végén mondta hogy tulajdonképpen az Amwayről van szó. Na, én már akkor sem sokat kerteltem, megköszöntem az ismertetőt, de nem kívántam élni a lehetőséggel. Miután elment a barátnőm (aki sokkal befolyásolhatóbb mint én), bevallotta, hogy irigyel engem, mert ő bizony nem mert neki ellent mondani, úgyhogy tag lett. És többször panaszolta, hogy milyen agresszívan rátelepednek. Aztán sikerült neki kiválni belőle, mert annyira keveset adott el, hogy már nem volt érdekük, hogy tag legyen.

    Szóval, nekem nem szimpatikus maga a cég, aztán lehet, hogy a termékeik jók, de én már akkor is inkább mást használok.

    előzmény:
    Meara (47)
     
  12. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2004. február 11. 13:0940.
    Nincs kizárva, h. allergiás vagy az Ilcsi-termékekre.
    előzmény:
    Meara (38)
     
  13. 2004. február 11. 13:0539.
    Sziasztok!Nem használtam sok mindent az amway-tól, de a prewash spray folttisztító vmi istenien tisztít!!!Ilyet még nem láttam, gondolom a többi dolog sem lehet rossz!Amúgy kb. 8 éve elmentem egy "meetingre"(nem tudtam, hogy amway lesz)hát az vmi förtelem volt. . . . Bocs én is az off-ért:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. február 11. 13:0338.
    Mi nincs kizarva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360311 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2004. február 11. 13:0237.
    Hát ez nincs kizárva. Sajnálom.
    előzmény:
    Meara (7)
     
  16. 2004. február 11. 12:2836.
    És picur27-től elnézést, mert szétoffoltuk a topicját!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269586 (1)
     
  17. 2004. február 11. 12:2535.
    Tudod én pár éve már fórumozok itt-ott, és elég sokan vannak, akik a fórumokat arra használják, hogy reklámozzanak.

    A Te megnyílvánulásaid, ezek szerint akaratlanul, de ezekhez hasonlítanak. Ha nálad ez nem reklám céllal megy, akkor én elnézést kérek, de ha nem akarsz ehhez hasonló kritikákat még kapni, akkor (és ezt a legjobb szándékkal tanácsolom) változtass. Egy dolog néha az Amwayről (vagy bármi másról) hallani itt az nlc-n, sőt hasznos is, de megint más, ha egy nap ugyanattól az embertől három különböző topicban is erről olvasok. Annak már tényleg reklám szaga van.

    Remélem, ha ezt elolvasod, kicsit jobban megértesz!

    előzmény:
    Meara (30)
     
  18. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2004. február 11. 12:2034.
    Nem hiszem, hogy bárki veszekedni akarna, csak az a baj, hogy sokan itt "ügynökösködnek" és ezzel mindenkinek tele lett a hócipője.
    Ha te nem ezt csinálod, azzal nincs probléma.

    Egyébként megnéztem a oldalt, amit ajánlottál, biztos nagyon jók ezek a termékek, csak rettenet drágák. Ezen a pénzen már Clinique vagy egyéb luxustermék is kapható, amit ki is tudok próbálni helyben az üzletben, tesztelni. Ez a cég nyújt ilyen lehetőséget?
    előzmény:
    Meara (31)
     
  19. 2004. február 11. 12:1433.
    Azért nem írok állandóan, mert néha dolgoznom is kell :O
    előzmény:
    Meara (31)
     
  20. 2004. február 11. 12:1232.
    Hát nézd, megnézheted, hogy én itt kivel, hányszor vesztem össze!

    Veled sem veszekszem, csak mivel nem értetted Koekje írását, gondoltam hátha így sikerül.

    Nem tudom az Avon hogy jön ide?

    Különbség:
    ha én ajánlok valamit, és megkérdezik hol lehet venni, akkor azt mondom, pl. hogy Douglasokban, vagy DM-ben esetleg hozzáteszem, hogy Rossmannokban is lehet kapni. Én nem eladni akarok, nem a saját termékemet ajánlom.

    Ha én megkérdezem, hol lehet Amwayt kapni, akkor te mit ajánlasz? Talán véletlenül épp magadat, mert ha jól látom már 10 éve csinálod?

    A téma részemről lezárva.
    Egyébként biztosan jó az Amway is, nem állítom az ellenkezőjét.

    És most tényleg őszintén, mert nem szeretek rosszkedvet csinálni:
    Legyen ma nagyon szép napod! :-)))))))))

    előzmény:
    Meara (28)
     
  21. 2004. február 11. 12:1031.
    Ilyenkor bezzeg nem irsz semmit . . . .
    csak veszekedni akarsz, . . . nem ertem miert en nem bantottalak nem tudom miert teszed ezt Te
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. február 11. 12:0530.
    En senkit nem szoltam meg azert amit hasznal ti miert teszitek ezt? Irj ertelmes kritikat ervelj
    előzmény:
    Kokapu (27)
     
  23. 2004. február 11. 12:0429.
    De mint emlitettem szivesen meghallgatom a velemenyedet hogy neked mi a bajod az amwayjel. . .
    Csak mint mondtam tudd mirol van szo. . .
    En nem ezeknek a termekeknek az eladasabol elek csak hasznalom oket es tudom hogy jok.
    Mar a DMet ajanlotta hogy o ott veszi a termekeket melyeket hasznal ot miert nem hurrogod le?
    előzmény:
    Kokapu (27)
     
  24. 2004. február 11. 12:0128.
    Itt szerintem az a baj hogy ha mondjuk avont ajanlottam volna az teljesen rendben van. .
    Ha neked nem tetszik amit irok hagyd figyelmen kivul. . .
    Ha pedig veszekedni jarsz ide. . . .
    előzmény:
    Kokapu (27)
     
  25. 2004. február 11. 11:5327.
    Ja, és véletlenül onnan tűnt fel, hogy tegnap három helyen is ajánlottad őket.

    Egyébként én is szoktam ajánlani dolgokat, az a különbség, hogy én nem árulom ezeket.
    előzmény:
    Meara (25)
     

Címlap

top