Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Divat a harisnya a pasin

Livu
Létrehozva: 2004. február 8. 17:52
Sziasztok, egy fórumon olvastam a témáról, hogy egyre többen hordanak harisnyanadrágot a fiúk között is és már régóta gyártják a "pasihari"-t, amit lehet kapni is állítólag. Mi is nagyon sokat szoktunk kirándulni még télen is és őszintén szólva, nekem is eszembe jutott már, hogy vegyek a páromnak egy harisnyát, mert tudom hogy elég fázós típus, de féltem vele előhozakodni, mert ez mégsem mindennapi dolog, legalábbis a számomra. Ti hallottatok a témáról? Nekem meglepő volt ilyesmiről olvasni.
  1. 2004. március 18. 22:3726.
    Szia bilboa!
    Elöször is nem kelllllll felvennem senki sem kényszerít rá. És csak téli hónapokban hordok harisnyát.
    Másodszor a témában szó sem volt perverzioról.
    Harmadszor meg köszönöm a jó indulatú negativ hozzá szólást.

    Egyébként meg írtam azt illetően , hogy kizárólag csak
    saját komfort és egészségi célzattal viselem/hordom.
    A másik része a dolognak , hogy én ez idáig úgy tudtam , hogy nem a ruha anyaga , tárgyak/ékszerek anyaga határozza meg a nemi hovatartózásunk, bár lehet tévedtem véleményed szerint.
    Azért mert valami nylon vagy selyem miért kell párosítani rossz indulatú szex ill erotikus dolgokkal.

    A Nők miért akarnak és csinálnak férfias döntéseket .
    Miért viselnek férfias ruhákat , a nadrág kosztüm a férfiak öltönyének a női változata .
    Miért lesznek KATONák , piloták, miért hordanak farmer nadrágot , ezek a dolgok a múlt századokban kizárólag férfiak privilégiumai voltak.
    Ha nem tudnád a harisnya mint ruhanemü a férfiak ruhatárához tartozott annó, amit persze a nők kisajátitottak esélyt sem adván a férfiaknak arra , hogy meg tudják miről is maradtak le ezidáig.

    Az persze nem próbléma ha egy férfi fülbevalót vagy minden újján gyűrűt visel, na meg persze mostanság már köröm lakkot is használnak.
    Pedig ezeknek a dolgoknak semmi érdembeli szerepe nincs azonkivül , hogy tudassa a környezettel hogy én aztán vagyok valaki. Én különben nálunk szereztem be a férfi nylon terméket, és természetesen van lycrás termék is ami 20-den és akárki akármit mond aki még nem próbálta az ne mondjon véleményt. És ez vonatkozik a nőkre is, hisz azok között is van szépszámmal aki nem él a lehetőséggel, sok esetben aki egyszer felpróbálja általában rajta is ragad, férfiakra vonatkoztatva.

    Most röviden csak ennyit.

    Üdv: a hölgyeknek és kézcsók!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117746 (23)
     
  2. 2004. március 18. 14:5725.
    És ha valakinek van kedve a témáró eszmecserét folytatni it a mailom: martamka@freemail. hu
    előzmény:
    martamka (24)
     
  3. 2004. március 18. 14:5624.
    Sziasztok lányok. Márta vagyok 30 éves 10éve házas.
    Az én párom is visel harisnyanadrágot télen a nadrág alatt. Én szoktattam rá. Amikor összeköltöztünk és megláttam a kinyúlt jégerjeit, hát az összes libidóm elszállt. Első dolgom volt, hogy beszereztm neki néhány harisnyanadrágot. Előszőr nem tetszet neki, de rékapott. Mostmár rendszeres harisnya viselő, 20 tól 50 denig
    vásárolok neki feketét és testszínüt. Nekem így is szexis a férjem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121493 (12)
     
  4. Torolt_felhasznalo_117746
    Torolt_felhasznalo_117746
    2004. március 16. 23:1123.
    Kedves fázós apuka, most, hogy beköszöntött a tavasz és nem felmelegités céljára kell felvenned a pamutot, - elárulnád, hogy hol veszed a nylont?
    Esetleg üvegszálas vagy lycra lesz az idén a módi?
    Harisnyatartóból melyik szin a dögös, - ill. mi a menő: csipke vagy szüziesebb fazon?

    A páromat eddig semmilyen lágyabb, nőiesebb fazonra nem sikerült rávennem (ez pedig a perverzitásom) de irásodat ezennel az orra alá dörgölöm!
    előzmény:
    fázósApuka (22)
     
  5. 2004. március 16. 21:4122.
    UI: még anyit mivel nem volt elég a karakter, hogy aki kiváncsi ill kérdése van a témával kapcsolatban az írjon emailt.

    azoknak akik nem tudják: nem öt tiz férfinak gyártanak a gyártók férfi nylont (wolford, palmers, woman, evona, belly star, confilon, aktivskan, leevé, ) egyébként az evona 20-denes 480-ft tehát nem olyan horibilis összeg, igaz a 40 -denes 1000 ft körüli . Az evonát nálunk is be lehet szerezni.

    Még egyszer üdvözlöm és kézcsók a hölgyeknek, legyen az megértő és tartózkodó.

    Ügye a fülbevalót és a karperecet meg a gyűrű viseletét a férfiak számára már elfogadta a nagy közönség .
    Döntő szerepetek van nektek Hölgyeknek abban, hogy a férfiak harisnya viselése egyre természetesebb és elfogadottabb legyen mind a férfiak és nők körében.

    Lehet hogy sokan nem értenek velem egyett, azoktól csak megértést várhatunk mi férfiak. Egyébként a NŐK kivívták egyenjoguságukat, most lassan nekünk férfiaknak kell kivívnunk az egyenjoguságunk

    Most már tényleg elköszönök,
    köszönöm a türelmüket (eteket) és megértéseteket.

    Üdv: egy boldog és harmonikus házasságban élő családapa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 16. 21:0721.
    Elöszőr is szép napokat a hölgyeknek, másodszor szeretném képviselni férfi társaim ebben a témában.
    Mivel én azt hiszem van némi tapasztalatom etéren.
    Én télen rendszeressen hordom azt, amiről a hölgyek azt gondolják, hogy kevesen élnek-e ruhadarab kényeztető és minden szempontból megfelelő használatának gyakorlásában. Vagyis magyarra leforditva a harisnya viselésére gondolok.
    Azoknak szeretném írni-e pár sort akiknek még ez a téma szokatlan ill idegen. A férfiak többsége hiúsági kérdést csinál a dologból, mondván ciki.
    De legtöbb férfi valójában szívesen felvenné annak érdekében, hogy ne fázzon. Csak hát a hiúság győz.
    Mindezek ellenére rengetegen vagyunk mi férfiak akik ledobva hiúsági kérdéseket felmerik vállalni a harisnya viselését legyen az pamut vagy nylon. Én személy szerint a nylont jobban kedvelem mint a pamutot.
    A pamut nem bírja a farmer anyagát mivel mindkét anyag egymáshoz képest érdes felületet képez és ezáltal hamar bolyhosodik, és elkopik. Ellentétben a nylonnal, a nylon a nadrágok alatt nagyon könyedén surlódik egymás közt s így bizonyos mozdulatok is könnyedén elvégezhető pl gugolás ülés stb.
    Jó magam is hordtam jéger alsót, de elmondhatom a hölgyeknek és persze a férfi tásaknak is, hogy a közelébe sem érhet kényelmi és minden féle szempontból a harisnyához. Ez olyan mint mikor az ember át ül trabantból mercédesbe.
    Még annyit, hogy a harisnya biztosítja a réteges öltözködés előnyeit minden szempontból. Érdekes, hogy
    a felsőtestre felvesznek az emberek három négy réteg ruhát míg alulra csak egyett, pedig a hideg alulról támad.
    A harisnya úgy működik mint egy nyílászáró mert ügye van a kétréteg és közötte a levegő. Tehát ezt figyelembevéve lehet bevezetni a férjek ruhatárába a harisnyát. A másik dolog már öt -hat éve gyártják a nylon harisnyákat férfiaknak is , többféle kivitelben 15-den től 120-200-den ig. Közel 20 féle termék 8-9 gyártótól. Hogy miért van akár 15-denes képzeljétek el mikor télen az ember vegyes klímában közlekedik tehát a nap felét épületben tölti. Akkor ügye kint melegít , de viszont bent mivel nem olyan vastag nem izzaszt le.
    Magamról csak annyit, hogy 36 éves és két gyermek édesapja vagyok. Nálunk teljesen természetes a harisnya viselete. Én a 20-den és a 40-denest kedvelem nylonból. Nekem is van az evona csehszlovák termékből
    20 és 40 denes férfi nylon harisnya fekete és testszínű.
    Bár nekem mindegy , hogy férfi vagy női én hordom azt is. Te hát egy szó mint száz, aki nem próbálta ki az nem tudja mit hagy ki. Annak csak tanácsolni tudom , hogy tegye félre a hiúságát és előre a divat útjain.
    Tehát Hölgyek aki többet akar tudni az látogasson el a fashion. hu /fórum/fiúk harisnyában, vagy az Index. hu/fórum/pasik harisnyában elég szép számban van ott ilyen téma. legutóbb egy hölgy és barátnői sikeresen bevezették a férjek ruhatárába a nylon harisnyát. A férfi termékeket megtaláljátok az emancipate. org vagy shopings. com.
    Ja és látogassatok még el a harisnya. net re nagyon érdekes és tanulságos.
    Kéz csók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. február 14. 13:1220.
    Én a férjem nagypapis jégeralsóját eltüntettem, mert szerintem szörnyű a kinézetük és vettem neki helyette egy fekete 40d-s harisnyanadrágot amivel azóta nagyon elégedett, azt mondta az első nap után, hogy kellemes a mozgás benne, nem gyűrődik, mivel a jéger sokszor megcsavarodott, mert hozzátapadt a nadrágjához és ezért nagyon tudta törni több helyen és ettől komforttalannak érezte. Hiába hordta, a lába attól még szabadon volt, ami hozzáért állandóan a jéghideg alsóhoz. A levetkőzésról annyit, hogy engem nem zavar, sőt szerintem nagyon jól néz ki benne és kicsit olyan romantikusan Rómeós kinézete van, végül is először ők hordták akkoriban és hozták divatba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_361668
    Torolt_felhasznalo_361668
    2004. február 9. 13:3419.
    Általánosban volt néhány ilyen divathullám osztályszinten. Nálunk 3. -4. osztályban az, hogy a fiúk kötögettek óra alatt, 6-7 évvel ezután pedig a hatodikosok mesélték, hogy náluk a fiúk körömcipőben járnak.
    :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121493 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2004. február 9. 13:1718.
    A párom is hord jégeralsót ha nagyon hideg van. Szerintem olyan aranyos "nagypapis" benne. De sokszor én is mondom, hogy vegye fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. február 9. 10:5117.
    Pár évvel ezelőtt történt, hogy az egyik fiam hirtelen megnyúlt, és kinőtte az ünneplő öltönyét. Ez persze a zeneiskolai fellépése előtt derült ki, mert a "gálaruhát" nem nézegeti az ember naponta. Hirtelen csak egy vékony szövetből készült fekete ruhát tudtunk szerezni. Hogy meg ne fagyjon szerencsétlen, alávett egy sötétkék pamut pizsamát.
    Kínunkban azal vígasztaltuk, hogy egyszer majd elmesélheti egy "füllentőversenyen", hogy egyszer pizsamában klarinétozott a színpadon, egy gyönyörű teremben, nagy közönség előtt, és senki nem nevette ki. Biztos lehet benne, hogy senki sem hiszi el! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. február 9. 10:3716.
    Szerintem a mentőkön is jégergatya volt az alföldi szép nagy rónaságban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786097 (11)
     
  12. 2004. február 8. 22:4415.
    Szerintem a téli minuszban az jár jól, akinek igencsak szőrös a lába. Sőt a bundáslábúak kifejezetten előnyt élveznek télvíz idején!:)))) /Lehet nyáron szőrtelenítenek. . . . /
    előzmény:
    gerdamama (9)
     
  13. Torolt_felhasznalo_146108
    Torolt_felhasznalo_146108
    2004. február 8. 22:1114.
    Halihó!
    Nálunk a családban télen mindenki hordott a nadrágja alatt plussz cuccot. Apukám jéget, anyu harisnyát és én is. Nekem természetes dolog, hisz a férfiak is fáznak. Párom a nagy hidegben bizony felveszi a jégert (hágymászó boltban vette, állati meleg), a fiamnak is van, már 4 éves, sokszor a harisnyát felváltva jégeralsót adok rá, még meg is jegyzi, hogy a harisnya lányos dolog, az oviban büszke ilyenkor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. február 8. 21:5713.
    :) edes. . . .
    bar biztos vagyok benne, hogy a mentos latott mar ennel cifrabbakat is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786097 (11)
     
  15. 2004. február 8. 21:5712.
    Gerda! Pont erről olvastam, hogy az üzletemberek amikor tárgyalni mennek akár több helyre a városban, akkor veszik fel és az elegáns nadrág alatt senki sem látja. Ha már az unisexnél tartunk, akkor én is megnéztem azt az oldalt amit ajánlgattak egymásnak és valóban egy szlovák cég gyártja ezeket 40 denes kivitelben és nagyon hasonlított a fénykép alapján, mint amit én is hordok, csak annak borsosabb az ára. A másik fajtát a Palmers-ék készítik, annak meg 2-3 ezer forint az ára. Szegények, jól kihasználják őket. :-))
    előzmény:
    gerdamama (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_786097
    Torolt_felhasznalo_786097
    2004. február 8. 21:5311.
    Ismerek egy férfit, akivel kapcsolatban semmi cikis soha szóba nem jöhet, mert őrá árnyék sem vetülhet.

    2003. XII. 24. alföldi temetés a róna közepén.

    Bizony felvette az öltöny alá.
    (És imádkozott, nehogy az úton baleset érjen minket, mert szerinte a mentős megszakadna a röhögéstől. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. február 8. 21:3310.
    Az én párom is hord jégeralsót, 3 db van neki, fehér. nem bírja a hideget, és nem érdekli, ki mit gondol róla. nekem is tetszik benne! illetve az tetszik igazán, hogy nem csinál belőle hiúsági kérdést. és ha már az "unisex" holmiknál tartunk. . . én tegnapelőtt válogattam női bugyik között, és kezembe akadt egy szintén előlvarrásos, amolyan fiús, helycsinálós. kerestem, de csak ez az 1 volt. anyaga nőies, szabása férfias. még nem tudtam, melyikünk fogja hordani, de megvettem. most rajta van, kicsit gyanús volt neki, de a szabás miatt elhitte, hogy ffi "bugyi". miért készítenek ilyen holmikat? és kinek? aki nem tudja eldönteni magáról, hogy fiú e vagy lány? vagy akinél ez folyamatosan változik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. február 8. 20:559.
    Az én szám is mosolyra húzódott, de mielőtt kiröhögnénk szegény pasikat, gondoljunk arra, ki tudhatja, hogy az elegáns üzletemberek mínus 20 fokban mit viselnek a jól szabott nadrágjuk alatt. Könnyen lehet, hogy jégeralsót. Ami nem csak régen volt, ahogy Linda69 gondolja, hanem a mai napig is hordják a pasik. Pl. az én férjem és a fiaim is. Legalább tuti, hogy nem vetkőznek házon kívül. :))
    A "hagyományos" és röhejes fehér mellett már sötét színekben is lehet kapni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 8. 20:398.
    Sziasztok,

    az en ferjemnek is van ilyen talp nelkuli harisnyanacija, sotetszurke szinu, es ha nagyon cidri van, es hosszabb kinti programra keszulunk akkor bizony felveszi.

    Egyebkent tolem orokolte, vagyis eredetileg sajat reszemre vettem, es csak otthon a csomag kibontasa utan vettem eszre, hogy mint az alsogatyaknal, azon a bizonyos reszen, megvan a futyinek valo varras.

    Vicces de hasznos nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. február 8. 19:407.
    én cicanadrágnak hívom:-))))
    a párom tájfutó, így az erdőbeli edzéseken a saját érdekében hordja. Mi is járunk túrázni télen is, akkor is felveszi. Nem ciki, én inkább aranyosnak mondanám!Ők is ugyanúgy fáznak, nekik is védeniük kell a külső szerveiket!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. február 8. 18:516.
    igen-igen pamut és lábfej nélküli. . . :-)
    előzmény:
    misstick (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2004. február 8. 18:465.
    Az én volt pasim is fölvette a harisnyát, amikor mentünk télen korizni. Olyan lábfej nélkülit. Egyáltalán nem ciki vagy szégyellni való. Ha sokat kirándultok télen, nagyon hasznos ruhadarab. A hidegben a fiúk is ugyanúgy fáznak, miért ne vehetnének ők is harisnyát? Épp most kérdeztem a férjem, mit gondol erről, azt mondta, hidegben kiránduláskor, vagy akármikor simán fölvenné. Ez nem is lenne kérdés. Nem is érti, mi itt a gond. A hideggel nem lehet játszani, normálisan fel kell öltözni. A sportboltokban lehet kapni lábfejeset és lábfej nélkülit is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121493 (1)
     
  23. 2004. február 8. 18:424.
    persze van és apukámnak is volt és ha nagyon cidri volt (értsd: NAGYON cidri) akkor egyszer felvette (volt lábfej nélküli is az kevésbé ciki. de szerintem ahhoz minimum hegyi túra kell hogy ráerőszakolják a fiúkra vagy h éjjeli őr. magyarul NYOMÓS indok.
    de ez nem nejlon hanem pamut mint régen a kicsiknek az oviban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232717 (3)
     
  24. 2004. február 8. 18:213.
    tudod régen volt a jégeralsó :-) és az öregebbeknek volt olyan mint a harisnya. . . .
    egyébként érdekes lenne, amikor egy férfi elkezdene vetkőzni és harisnyába állna előttem :-)
    más a helyzet egy párkapcsolatban!
    ja úgy egyébként felvetettem a fiamnak amikor hidegebb volt, hogy a vékony farmer alá vehetnénk neki egy harisnyanadrágot, felháborodottan nézett rám és közölte hogy hogy képzelem, ő aztán nem járatja le magát senki előtt, és ez töööök ciiiikiiii :-)
    úgy látom férfi lesz belőle! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121493 (1)
     
  25. 2004. február 8. 18:192.
    Szerintem nézz körül vadászboltokban, vagy túrafelszerést árusítóknál. Biztosan hogy ki van már találva valami hasonló. Én olyasmi harisnyára emlékszem, aminek nincs lábfeje. Tiszta balettáncos szerkó :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121493 (1)
     

Címlap

top