Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szakítás után újra együtt!

Hermosa27
Létrehozva: 2009. június 12. 13:39

Sziasztok!

Tapasztalatokat, példákat kérek azzal kapcsolatban, hogy valaki, vagy valaki ismerőse, exe, vagy bárkik szakítás után egy bizonyos idő elteltével újrakezdték a kapcsolatukat.

(független attól, hogy utána együtt maradtak-e vagy sem)

Mennyi idő telt el a szakítás és az újrakezdés között?

Mi volt a szakítás oka?

 

 

  1. 2009. június 14. 17:4076.
    Mindenkinek köszönöm a lelki támogatást. Az eszemmel én is tudom, hogy nem szabad nekem az első lépést megtenni, csak az ember belül fél, h. ha nem lép, akkor a másik sem fog, mondjuk hiuságból. Szerettem az emberemet a hibáival együtt, de így 3 hét után azon is gondolkozom, h. lehet, csak a megszoksá, az újtól való félelem miatt bánkódok? Sajnos nincs igazi baráti köröm, a kollegáimmal -bár jól vagyunk egymással- nem járunk össze, én meg már elmúltam 18...Nehéz új kapcsolatot kialakítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779743 (63)
    2009-06-13  19:44
  2. 2009. június 14. 17:3375.

    Szia, nagyon hasonlóan játszódott le nálunk is, egyszerűen semmiről nem tudtunk beszélni a végén, mindenre arrogáns,vagy sértődött válasza volt, pedig egyébként egy nagyon kedves, udvarias ember (volt). Mikor kérdeztem, hogy miért nem beszél, mosolyog, úgy, mint régen,akkor megkaptam, hogy : "ő nem idióta, hogy állandóan vigyorogjon.". Így utólag a jeleket össze tudom rakni, de akkor nem vettem az adást. (Sajnos egyre nagyobb a gyanúm, hogy új hölgy van a dologban. )

    Neked rosszabb, mert van két gyerkőc, nekem is van egy, de ő nem ebből a kapcsolatból, és szerencsére a fiam az édesapjával szinte napi kapcsolatban van, imádják egymást. Fel a fejjel! (Tudom, könnyű ezt mondani..)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786891 (64)
    2009-06-14  10:01
  3. 2009. június 14. 17:1574.

    Sziasztok

     

    En is csatlakoznek hozzatok.

    En 3 eve es 7 honapja vagyok a parommal.. decemberben szakitottunk 3 honapra.. ezalatt kapcsolatban sem voltunk egymassal.. ezalatt volt idonk atgondolni sok mindent.

    Korulmenyek is kozrejatszottak. 

     

    Szeretjuk egymast, csak makacsok vagyunk elegge, de mostanra atbeszeltunk sok mindent es tudjuk h min lenne erdemes valtoztatni. Ujra egyutt vagyunk es a kozos jovot tervezzuk. (hazassag, gyerekek )

     

    Ez elott a kapcsolat elott sosem volt ilyen "felmelegitett" kapcsolatom.. ha vkivel 1x szakitottunk a kapcsolatnak valoban vege lett.

    előzmény:
    Hermosa27 (1)
    2009-06-12  13:39
  4. Torolt_felhasznalo_759981
    Torolt_felhasznalo_759981
    2009. június 14. 16:5473.
    De beszéltünk, találkoztunk, de minden esetben úgy, hogí közben neki is volt MÁS ÉS NEKEM IS...   De a levegő mindig izzott, tudtuk is hogy kettesben nem szabad találkoznunk, ezt kerültük is kínosan. Aztán valahogy mégiscsak egyedül maradtunk...Aztán újabb egy évig együtt...Nem egyszerű az ilyen...tudod hogy nem működik, de mindig várod a csodát mert nagyon szereted azt az embert...
    előzmény:
    Hermosa27 (71)
    2009-06-14  14:16
  5. 2009. június 14. 15:4872.

    A barátnőm kezdte újra  kapcsolatot azzal akivel úgy 2 évig nem is beszéltek...

    A "szakítás"( mert mondjuk annak) úgy történt, hogy a férfi egyszerűen minden bevezető nélkül köddé vált és semmiféle telefonra, e-mailre nem válaszolt. /3 éves kapcsolat után/ Sajnos a barátnőm hiába mondtam ne tegye, de mindenféle módon próbált információt szerezni, mert azt akarta magának bebeszélni, hogy valami nagyon nagy baj történt a pasival. Mivel távkapcsolat volt, bármi elképzelhető volt. Aztán már kezdett helyre jönni, úgy tűnt, hogy új kapcsolata is alakul, mikor előkerült az "ex". Persze csak egy-egy rövid -email erejéig, amiben úgy tett, mintha mi sem történt volna...

    Majd egy telefonhívás jött, mikor arra a kérdésre hogy hol volt eddig, azt mondta, hogy megírta e-mailben annó hogy rendezetlen ügyei miatt egy ideig nem tud majd jelentkezni. Persze ez nem volt igaz, hiszen mindenféle kéretlen e-amil jön-megy és pontosan ez nem?!

    A barátnőm újra kezdett hinni neki és miután tisztázták, hogy ilyen többet ugye nem fordul elő, összejöttek. Egy teljes hétvégére!!!

    A barátnőm végig érezte magában a tüskét, alapjában véve már ott, akkor megfogalmazta magában, hogy részéről ennyi volt...Nem tudott már hinni neki.

    Talán  a pasi ezt az egyetlen hétvégét akarta, lényeg hogy küldi a semmitmondó képeslap e-maileket, úgy 1-2 havonta és ennyi...

    A barátnőm összeomlott kicsit, de már nem úgy mint előbb, mert végülis véget akart vetni az egésznek, de az, hogy másodjára is átvágták és nem mondhatta ki, hogy ő szakít: kicsit ütős volt...

    Ma már semmiképp nem kezdené újra, úgy érzi megalázták. Ezt én is így gondolom.

    Szerintem nem sok értelme van újrakezdeni, folytatni ilyesmit, bár kivételek vannak biztosan.

    előzmény:
    Hermosa27 (1)
    2009-06-12  13:39
  6. 2009. június 14. 14:1671.
    És a félév kihagyás alatt nem is beszéltetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_759981 (57)
    2009-06-13  11:50
  7. Torolt_felhasznalo_779743
    Torolt_felhasznalo_779743
    2009. június 14. 13:3470.
    Szia!A szálka örökre megmarad,de az újrakezdés időszakában nagyon gyakran felmerül a sérelem ami érte az elhagyott felet,de meg kell beszélni,és ehhez hatalmas érzelmek kellenek,de ha azok megvannak a seb elkezd hegesedni de már nem fáj annyira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786891 (69)
    2009-06-14  12:48
  8. Torolt_felhasznalo_786891
    Torolt_felhasznalo_786891
    2009. június 14. 12:4869.

    Szerintem sok minden függ attól is, hogy a két fél mennyire tud túl lépni a múlton. Ha békülés után mindig fel-fel hozodik, bármelyik fél részéről is a szakításkor, vagy az azt megelőző időben kapott sérelmek, akkor biztos, hogy ismét szétválás lesz a vége. Tudom, ezt könnyű kimondani, és annál inkább nehéz érte tenni, de valóban tiszta lappal kellene inditani mindent.

    Általában ez nem szokott működni legtöbbször.

    Az a szálka mindig megmarad. Aki azt mondja, hogy  nem, az hazudik. vagy saját magával szemben sem őszinte.

    Ezzel most nem vonom kétségbe annak a szavát akinek ez sikerült. Hiszen ezek a sérelmek lehetnek egészen kicsi apróságok is, de az is előfordulhat, hogy olyan sérelem éri az embert, ami felett már nem lehet csak úgy elsiklani.

    előzmény:
    nina72 (67)
    2009-06-14  11:18
  9. Torolt_felhasznalo_786891
    Torolt_felhasznalo_786891
    2009. június 14. 12:3268.

    Lehetséges. De ha valóban depresszió áll a háttérben (és nem másvalaki), akkor nem biztos, hogy egyedül túl tud jutni rajta. Sőtt biztos, hogy nem.

    Ez a betegség elsősorban az érzelmi életet érinti, és nem mindig ad az embernek rális képet a dolgokról.

    előzmény:
    Hermosa27 (65)
    2009-06-14  10:58
  10. 2009. június 14. 11:1867.

    Sziasztok. Én már kezdtem újra kapcsolatot, és minden alkalommal egy ideig rendben mentek a dolgok, de aztán előjöttek a régi problémák.

     

     Szerintem ez csak akkor működhet, ha már sok idő telt el az előzö együttlét óta. Addigra mindkét fél sokat látott, élt, kipróbálta magát más kapcsolatokban, és ez álltal talán előnyére változott. Nem lehetetlen. Van egy barátnőm akinek volt egy nagy szerelme, akivel szakítottak, és jó 5-6 évvel később újra egymásba szerettek, és azóta van közös babájuk, és boldogan élnek.

    előzmény:
    Hermosa27 (1)
    2009-06-12  13:39
  11. 2009. június 14. 11:1466.
    Nagyon nagy szerelem kell ahhoz,hogy az újrakezdés aztán ne torkolljon ismét szakításba szerintem
    előzmény:
    Hermosa27 (1)
    2009-06-12  13:39
  12. 2009. június 14. 10:5865.

    Nagyon sajnálom! Kitartást! Lehet kell a párodnak egy kis idő, amíg rendeződnek a dolgok magában,nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786891 (64)
    2009-06-14  10:01
  13. Torolt_felhasznalo_786891
    Torolt_felhasznalo_786891
    2009. június 14. 10:0164.

    Szia Cvcjudit!

     

    Én is ugyanebben a cipőben járok.

    Engem is itthagyott a párom kb. egy hónapja. Teljesen ugyan ez a szitu (ellaposodott, elszürkült, kihült szerinte a kapcsolatunk). A különbség talán csak annyi, hogy mi mögöttünk több együtt eltöltött év áll. Pontosan 19 év kapcsolat, amiből 13 év a házasság + 2 gyerek. Én is eléggé magam alatt vagyok, nekem is felmerült a kérdés: "Miért? vagy Kiért?"

    Nekünk is az utóbbi jónéhány hónap teljesen más volt mint előtte, de soha nem gondoltam volna, hogy ennyire katasztrófális a helyzet. Kb. október körül vettem észre rajta, hogy valami nem stimmel, amikor próbáltam vele beszélni, akkor maximálisan elutasította a közeledésemet (nem fizikai értelemben, bár később az is bekövetkezett). Azt mondta: "Nyugodjak meg, nincs velem semmi baj, de ami az Ő lelkét nyomja az az Ő problémája, és higgyem el majd Ő ezt egyedül is megfogja tudni oldani."

    Komolyan olyan volt (és most is olyan) mint aki depressziós. (lenne is ok rá, mivel az hullámok eléggé összecsaptak a fejük fölött az ezt megelőző időszakban.) Persze amikor ezt megmertem említeni neki, akkor megsértődőtt, és azt mondta, hogy Ő nem hülye. Pedig Én nem ezt mondtam neki. Olvastam valahol, hogy az ilyen betegeknek elég ritka esetben van "betegségbelátása". Na de kérdem Én! Ezt méltányolva, haggyam a házasságomat elveszni? Nem tudom, hogy mit tegyek, sokszor már úgy érzem, hogy Én sem tudok tisztán gondolkodni. Hogy visszajön-e, és lehetséges-e az újrakezdés? Nem tudom! 

    Én érzek magamban annyi erőt, hogy tudnám újrakezdeni, de ehhez két ember kell. És félek attól, hogy úgy ahogy nem fogad el segítséget a problémájában, úgy hajlandóságot sem fog mutatni a kapcsolat újraépítésében.

     

    előzmény:
    cvcjudit (54)
    2009-06-12  19:40
  14. Torolt_felhasznalo_779743
    Torolt_felhasznalo_779743
    2009. június 13. 19:4463.
    Szia!Szerintem semmiképpen se Te tedd meg az első lépést,hanem annak kell azt megtenni aki elment,mert biztos megteszi majd amikor megérzi hogy mit is vesztett,mert amíg veled volt nem érezte igazán hogy mit is jelentessz neki,mert valaminek amid van,nem érzed a hiányát amíg el nem veszted.
    előzmény:
    cvcjudit (54)
    2009-06-12  19:40
  15. Torolt_felhasznalo_859477
    Torolt_felhasznalo_859477
    2009. június 13. 19:3762.

    szia! én 2,5 éve vagyok együtt a párommal (vagyis hogy most épp nem vagyok) és 1 éve igazi se vele se nélküle kapcsolat... hát,nem ajánlom senkinek, igazi idegtépő dolog. az első 1,5 év olyan volt, mint a mesében,aztán elromlott valami és azóta ez megy...de egy hónapnál többet sose birunk külön. meg amit itt mások is írnak...telefonon, mailben még csak-csak átgondoljuk,de személyesen sose tudunk nemet mondani...már a találkozás pillanatában tudjuk hogy kibékülés lesz a vége. :)

     

    Most 3 hónapig Balatonon dolgozik (és nem találkozunk így) és épp összevesztünk mielőtt elment,szóval nagy dilemma előtt állok én is: végleg elfelejteni vagy folytatni ezt szeptembertől? :S

     

     

    előzmény:
    Hermosa27 (56)
    2009-06-13  09:41
  16. Torolt_felhasznalo_779743
    Torolt_felhasznalo_779743
    2009. június 13. 19:3061.
    Szia!16 év után jött egy hölgyemény,3 hónap külön,semmi kommunikáció,egy telefonhívás,amit személyes találkozás követett ahol megbeszéltünk mindent,és azóta még mindíg együtt.Van benne megszokás is,de amikor nagyon hiányzik a másik,hiányzik minden hibájával,jóságával.De újra kezdeni csak valóban erős alapokkal érdemes,mert még abba is nagyon fáj ha belecsap a villám.
    előzmény:
    Hermosa27 (59)
    2009-06-13  17:44
  17. Torolt_felhasznalo_532713
    Torolt_felhasznalo_532713
    2009. június 13. 18:4360.
    Ne keresd meg, ha hiányzol jön, de ha 3 év után már számára, unalmas és lapos volt akkor ezt tényleg hagyni kell! Ne törődj azzal, hogy van e valaki a lényeg az, hogy veled sajnos így érezte magát! Inkább járj társaságba és járj nyitott szemmel! Tudom, hogy nagyon nehéz én is anno 3 év után megzakkantam egy kicsit, de jött más és, ha nem is mindjárt komoly, felejtőnek, önbizalom növelőnek jó volt! Sok sikert!
    előzmény:
    cvcjudit (54)
    2009-06-12  19:40
  18. 2009. június 13. 17:4459.

    Igen, lehet, a megszokás miatt nehéz a váltás! De van olyan is, amikor csak egymás idegeire mennek és csak egy kis szünetre van szüksége két embernek.

    Nem lehet mindig együtt lenni,nem igaz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. június 13. 12:1658.

    Sziatok!

     

    Azért azt vegyük figyelembe, hogy a megszokás nagy úr.

    Midenkinél (majdnem)...

    Ha egy hosszútávú kapcsolat megy szét, az esetek jó részében -és mivel az idő is szépíti a dolgokat- elkezdenek az apróbb nagyobb,  addig esetleg idegesítő mozzanatok hiányozni.

    És valljuk be, az emberek egy jó része lusta újat keresni, újat megszokni.

    Sokszor olvastam - hallottam már, hogy jobb ez így itt legalább tudom, mire számítsak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_759981
    Torolt_felhasznalo_759981
    2009. június 13. 11:5057.
    Igen, nekem volt egy barátom, akivel 3szor szakítottunk, és hosszabb és rövidebb idő után is összejöttünk...A legnagyobb kihagyásunk fél év volt. De valahogy mindig egymásra találtunk.Igazi se veled se nélküled....Csak úgy tudtunk véglegesen elszakadni egymástól, hogy ma már egyáltalán nem beszélünk. Ha egy pici kis utat is hagytunk arra, hogy kapcsolatba kerüljünk egymással, akkor többnyire a vége úgyis összehabarodás volt
    előzmény:
    Hermosa27 (56)
    2009-06-13  09:41
  21. 2009. június 13. 09:4156.

    Történt még valakivel hasonló? Az egyik jó barátom kérte ki a tanácsomat ebben az ügyben, de nem tudtam neki sok mindent mondani. (az illető fiú)

    Van még aki szakítás után kibékült a párjával akár több hónap után?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 13. 09:3155.

    Szia.

    Nagyon sajnálom!

    Mindenképp várj egy pár hetet, talán két hónapot és utána jelentkezz, hátha addig picit megváltozik a véleménye!

    előzmény:
    cvcjudit (54)
    2009-06-12  19:40
  23. 2009. június 12. 19:4054.
    Sziasztok, sajnos engem személyesen is érint ez a téma, mert 4 év együttélés után 3 hete elköltözött a párom. Különösebb magyarázata nem volt,(ellaposodott a kapcsolatunk, engedjem elmenni, mert nem akar a rosszra(?) emlékezni, szóval csupa közhely). Hozzáteszem, nem éltünk rosszul, bár voltak vitáink, de hol nincsenek.Igaz, az utolssó 3-4 hónap már nem olyan volt, mint előtte. Búcsuzáskor mondtam neki, hogyha meggondolja magát, várom vissza, de egy horkanáson kívül nem jött ki belőle válasz. Kérdezném, mit tegyek: várjak türelemmel, vagy kis idő múlva keressem én meg?  (Állítólag nincs új nő a dologban, de ebben nem vagyok tuti.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. június 12. 19:3453.

    Vegyétek komolyabban a topicot! Biztos vannak csevegős témájú topicok, tessék oda átfáradni.

    Ide a megadott témával kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat olvasni.

    Köszönöm

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283603 (52)
    2009-06-12  19:30
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 12. 19:3052.

     jobbulást:)

     

     

     

    előzmény:
    Tigris* (50)
    2009-06-12  19:26

Címlap

top