Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kedvenc teák

Cirka
Létrehozva: 2004. február 3. 17:41
Sziasztok! Milyen kedvenc teáitok vannak? Hol szoktatok különleges teákat venni? Várom minden teaszerető hozzászólását!
  1. 2005. január 3. 14:42151.
    köszi :-))
    előzmény:
    Cirka (150)
     
  2. 2005. január 3. 14:38150.
    Az alacsonyabb ár 50 grammra, a magasabb 100 grammra vonatkozik.
    előzmény:
    tigrisske (148)
     
  3. Torolt_felhasznalo_644458
    Torolt_felhasznalo_644458
    2005. január 3. 14:25149.
    A Pickwick epres teát imádom. Meg a zöldteát, egyéltalán, minden Pickwick gyümülcsteát. (Kb. 200 Ft/doboz)

    Télidöben az Earl Grey lila dobozost fogyasztom elöszeretettel különlegesen finom aromája van. Rumosteának isteni ! Alig 200 Ft pld. a Tescoban vettem a múltkor 150-ért akcióban vagy 10 dobozzal.
    Próbáljátok ki !

    Egy teának nem kell drágának lenni, hogy finom legyen. Két éve vettem egy halom drága teát németben, még most is itt fekszik némelyik, mert keserü, nem finom, stb. . .
    előzmény:
    Cirka (1)
     
  4. 2005. január 3. 14:14148.
    Sziasztok! Megnéztem a vörösoroszlán honlapját, azon belül a teaboltot, de nem értem, hogy azok az árak, mekkora mennyiségre vonatkoznak? fel van tüntetve két ár, egy kevesebb, és egy nagyobb! ezek magára a teafűre vonatkoznak, és esetleg valamennyi dekát takarnak? mert sehol nem találtam erre választ, a honlapon! köszi a segítséget!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_266584
    Torolt_felhasznalo_266584
    2005. január 3. 14:09147.
    Némelyik bioboltban. A "Classic" a kedvencem. Én a Nyugatinál a Nagy Ignác u. körút felöli részén vettem (a Visegrádival szemben lévő utca).
    előzmény:
    Cirka (146)
     
  6. 2005. január 3. 13:48146.
    Hol lehet ezeket a teákat kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266584 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_266584
    Torolt_felhasznalo_266584
    2005. január 3. 12:47145.
    Nem tudom, ismeritek-e a yogi teákat, de isteniek. Olyan aromájuk van, hogy elalél tőle az ember. Nem olcsó, de isteni, és én egy filtert 1 l vízhez használok. Többféle van, létezik csokis is, először idegenkedtem tőle, de kipróbáláskor eszméletlen jó volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_432002
    Torolt_felhasznalo_432002
    2005. január 2. 23:00144.
    Én az 1000 Tea házban vettem jázmin teát. Nekem nagyon ízlett. Ami még nagyon bejött az az üzbég tea. Teát mindig ebben az üzletben vásárolok.
    előzmény:
    Cirka (143)
     
  9. 2005. január 2. 19:37143.
    Mostanában milyen teákat isztok? Kaptatok karácsonyra vmi jót?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. december 28. 14:16142.
    Sziasztok!
    Elnézést, hogy csak most írok, de előbb nem tudtam írni:-((( Pl: tőlem, ha valakit érdekelne megadok egy email- t kutyamacska1freemail. hu a hatásáról írok ott többet.
    Puszi Mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752296 (131)
     
  11. 2004. december 5. 23:06141.
    Vettem a BigBen teaházban "Édes Mandula" teát. Hát az maga a csoda!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. december 5. 13:08140.
    Tea megfazas ellen:
    Hozzavalok:
    Borsmentatea, kamillatea, edeskömenytea (en ezekböl 1-1 filtert logatok kb 1, 5 liter vizbe)
    es füszerek:
    bors, fahej, majoranna, zsalya es kakukkfü (ezekböl kb egyenkent ugyan mennyiseget teszek egy olyan filterbe, amit fel lehet tölteni sajat dolgaiddal. Csak fahejbol szoktam kicsit többet, mert az olyan fincsi. Es a zsalya pl. enyhen mentolos, igy ha azt pl. szereted, akkor abbol is többet raksz bele. ) Ezt a kevereket is a vizbe logatom.
    Izesites:
    mezzel es facsart citromlevel vagy por alaku C vitaminnal.
    Nagyon finom es tenyleg jot tesz!!!
    Brissy, jobbulast kivanok es irj, ha kiprobaltad a teat!
    előzmény:
    Brissy (139)
     
  13. 2004. december 4. 19:08139.
    Én épp benne vagyok a náthába meg a köhögésbe, úgyhogy örömmel venném azt a turbo teareceptet. A faháj már ígéretes kezdet. . . :)
    előzmény:
    Szilvoka_1 (136)
     
  14. 2004. december 4. 00:01138.
    http://www. palaisdesthes. com/fre/index. cgi erdemes benezni, akar a neten is. de ami illatorgia ott van. . . mmmmm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 3. 23:42137.
    Itt meg jellemzö, hogy a teaskannahoz tartozik egy "Teestöfchen" (sajnos nem tudom, hogy hivjak magyarul, itt lattam elször). Erre allitjak ra a kannat. Ez egy kis allvany, van benne hely egy teamecsesnek. Azt meggyujtjak, raallitjak a kancsot. Igy melegen tartjak a teat. Mi is talaltunk egy nagyon szepet vastag üvegböl, valaki ki akarta dobni, csak nem fert bele az üvegeknek valo szemetesbe. :) Igy csak ratette mi meg azt hittük, mecsestarto, elhoztuk. Jo ideig tenyleg csak mecsestartonak hasznaltuk, mig a teaszaki barat meg nem jegyezte: de szep "Teestöfchenetek" van, hol vettetek?!?
    Bocs a kiteröert. . .
    Szoval van ilyen otthon is?
    előzmény:
    Brissy (134)
     
  16. 2004. december 3. 23:34136.
    Van egy jo baratunk, nagy teaszakertö. Ö minden nelkül issza a teat es nincs is otthon neki mas, mint cukor. Szoval, mikor nala teazunk, akkor en is csak magaban iszom, mert nala valahogy igy izlik! De itthon magamnak tuti, hogy tennek bele citromlet! ;) Hat igen, a teazasnak megvan a hangulata!
    Ö szokott Roiboosh teat csinalni. Elöször fura volt, kicsit levesre hasonlitott inkabb, mint teara. De elvagyok vele. Nem a kedvencem, de neha jol esik. Valaki irta, hogy a Roiboosh-t vagy imadni vagy utalni szoktak. Ime, itt egy kivetel!
    Ez a baratunk összeallitott egy "turbo" teat megfazas ellen vagy ha mar benne van az ember, hogy hamarabb atveszelje.
    Erdekes, hogy különösebben egyik összetevöjet sem szeretem (kiveve a fahejat), de az összhatas isteni!!! Tenyleg jot tesz, ha elkapta az ember a nathat. Ha erdekel valakit, leirom a receptjet.
    előzmény:
    Brissy (134)
     
  17. 2004. december 3. 23:25135.
    En citromlevel iszom majdnem mindegyiket. Megfazasos idöszakban meg C vitaminnal (por alaku). Itt Nemeto-ban szinte mindenki tejjel vagy tejszinnel issza es föleg erös fekete teat vagy Ostfriesische teat (Eszaknemet tajegyseg). Nemigen szeretem tejjel, de ezeket anelkül nem lehet meginni, nagyon keserüek, kikezdik a gyomrot. A tejet/tejszint a tea utan öntik bele a cseszebe. Elterjedt a Kandis cukor kristalycukor helyett. Ez nagyobb darabokban van es atlatszo, kicsit a jegkockara hasonlit. Nehezen oldodik. De finom! Ja, tapasztalatom szerint ezek a teak csak jo melegen elvezhetöek. Langyosan mar felvizezett cappuchinora hasonlitanak.
    En otthon legtöbbször Pickwick gyümölcsteakat ittam es itt nagyon hianyzik! Nem tudja valaki, lehet-e kapni Nemeto-ban???
    Itteni kavezokban, teazokban nekem külön kerni kell a citromot hozza (otthon szinte mindig jart fel citrom egy cseszehez). Nagyon kis praktikus citromnyomoval hozzak ki, igaz, csak egy vekony gerezdet, mert csak az fer bele a nyomoba. Ugy nez ki, mint egy mini lapat.
    előzmény:
    Brissy (134)
     
  18. 2004. december 3. 23:05134.
    Sziasztok!

    Én a Lipton - Tchaé zöldteák közült a Jázmin ízesítésült szeretem a legjobban, de sajna már sehol nem lehet kapni. A többi jázminos tea meg sem közelíti azt.

    Kényszeűségből átszoktam így az Orient nevezetű, dúsan fűszeres illatú és ízű teájára. Nagyon fini az is.

    Én már csak zöld teát iszok, ill. Herbária gyógyteákat, ritkán fekete tea mentes gyümölcsteákat (a Milford tényleg jó, csak drága).

    Én ízesítés nélkül iszom a teákat, kivéve a savanykás gyümiteáket.
    Ti hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. december 3. 22:10133.
    Engem ki lehet a Rooibos-szal kergetni a világból. A párom viszont szereti.
    előzmény:
    H_enzo (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_719886
    Torolt_felhasznalo_719886
    2004. december 3. 21:27132.
    Rooibos tea!!! Narancsos, epres, citromjoghurtos. . .
    Ha egyszer teakereskedesben jartok, illatozzatok meg oket, fantasztikus aromajuk van! Na es finom!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_752296
    Torolt_felhasznalo_752296
    2004. december 3. 21:13131.
    Ebből a teából(Calli)
    én is kaptam kóstolóba néhány filtert. Fahéjas izüt, és nagyon izlett:) Hol kapható, és milyen hatása van, és mennyibe kerül?
    előzmény:
    dinye (126)
     
  22. 2004. december 3. 20:16130.
    Ma én kétszer is belefutottam a TeeKane teába. Másodszorra már vettem is belőle, mert többen is nagyon dícsérték.

    Először a Biosziget bio boltlánc polcán láttam meg négyszázötven körüli áron volt egy dobozzal.

    Másodszor meg a Fogarasi u. -i Tescoban botlottam bele, az volt ma a kostoló, 399. - Ft-os ára volt.

    A hölgy azt mondta, hogy Osztrák import és most kezdik bevezetni M. O. -n.

    Én egy rumos ízesítésűt és egy fahéjasat vettem. Most nagyon jó kis ünnepi illat van nálunk. :)

    Ide tettem fel a dobozáról képet ill. itt egy link, ahol a többit is meg lehet nézni:

    TEA 2004
    http://forum. index. hu/Article/showArticle?t=9105041

    445-444-443 hozzászólás

    http://www. teekanne. cz/main. htm
    második fül első link alatt vannak a termékek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 2. 23:01129.

    néhány kedvenc:
    Lipton Indian Spice
    Lipton Earl grey
    Gárdonyi Feketeribizli, Erdei Gyümölcs
    Teekanne Hüttenzauber (puncsízű)
    Milford körte-citromfű, Hópelyhek tánca (szintén puncs)
    vaníliás rooibosh (Messmer)
    Twinings Lady Grey
    Twinings vaníliás-mézes-kamillás tea
    Spar Pfefferminz tea
    Jógi tea (fahéj, gyömbér, stb. )
    Pickwick Friss Gondolatok
    Pickwick citromos zöld tea

    + 1 kérdés: a jázminos tea törvényszerűen lucernaízű és -szagú? mert a Pickwick jázminos zöld tea számomra az :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. május 1. 22:46128.
    Rózsa tea
    előzmény:
    ultrviolet (125)
     
  25. 2004. május 1. 22:46127.
    Mire van jó hatással?
    előzmény:
    dinye (126)
     

Címlap

top