Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvos,fogászat,fogfájás

bogyóka999
Létrehozva: 2009. május 9. 20:51

Sziasztok!!

 

Ezt a topicot azért indítom,mert munkám során nagyon sok félős beteggel találkozom,akik rettegnek a fogorvosoktól. Szeretném eloszlatni ezt a fajta félelmet, akár egy ingyenes nyugodt körülmények között elvégzett szűrővizsgálattal (éves vizsgálat, kötelező terhességi, gyerekek megismertetése a fogdokival:), és felvilágosítással.

 Egy fiatal doktor néni vagyok, aki nagyon szívesen válaszol bármilyen fogászattal kapcsolatos kérdésekre.

Kérdezzetek bátran! 

Szép napot: fog doki

  1. 2010. július 27. 12:24776.

    Szia,

    Köszönöm a választ. A gondom egyre csak nő......

    A bal fölső szemfogamat kezelik. Az nem többgyökerű, ugye? 

    Az orvosom elment két hét szabira és megkért, hogy menjek el egy kollégájához, aki ez alatt a két hét alatt tovább kezeli nekem, esetleg meg is próbálhatja újból gyógyszeressel lezárni (írt neki kérést erről). Na ez a kolléga ma ímmel-ámmal átmosta, majd közölte velem, hogy nem kell öblítésre járnom hozzá, nem is tömi be, hanem majd ha visszajön az eredeti doki, ő eldönti mi legyen. Addig ne csináljak semmit, öblögetni sem kell, mert úgysem segít. De egyébként szerinte rezekció lesz a vége. Így látatlanban.....mert ugye röntgent egyikük sem csinált és szerintük nem is kell.

    Sírógörcs kerülget.....nem fáj elviselhetetlenül a fogam, sőt, egyáltalán nem fáj, csak érzékeny az arcüregem fölötte és a próbatömés nem jött be.....de az már három hete volt.

    Amúgy is nehezen viselem a kezeléseket, mert erős garatreflexem van és folyamatosan öklendezem közben. Szó szerint fuldoklok, de ez sem szokott senkit meghatni......Erre nincs valami ötleted? B6 és Daedalon nem segít.

    Elkezdtem a neten klinikákat keresgélni, találtam is egy nagyon szimpatikusat, ahol altatásban is végeznek kezeléseket. Viszont Bp-től kb 100km-re  lakom......

    A két orvos, akinél jártam, a város legjobb orvosainak van kikiáltva. Mindegyiknek van magánpraxisa is, de kérdésemre azt válaszolták, hogy ott sem tudnának mást tenni, mint a TB rendelésükön, ezért felesleges odamennem.

    Na most jól kipanaszkodtam magam.....

    Tényleg erre van szükség, hogy 100km-re járjak fogászatra????

    előzmény:
    bogyóka999 (774)
    2010-07-26  16:28
  2. 2010. július 26. 18:53775.

    :)

    Még azt is szoktam mondani, h semmi sem büdösebb, mint egy büdös száj:)))

    előzmény:
    bogyóka999 (772)
    2010-07-26  16:14
  3. 2010. július 26. 16:28774.

    Szia!

     

    Sajnos előfordul, hogy egy gyökérkezelés sokáig eltart...

    Nem könnyű feladat, főleg ha többgyökerű hátsó fogról van szó.

    Az, hogy jó votl a tömés nem jelent semmit, bármikor megadhatja magát, sajnos...

    Ha nyitva van több dolgot tehetsz, amivel kicsit segítesz, evés előtt kis vattagombócot teszel a lyukba, h az étel ne menjen bele, aztán vagy vmilyen szájöblögetőt is használhatsz pl corsodyl, vagy sós vizzel fecskendővel átöbölgetheted, addig míg újra dokihoz mész.

    előzmény:
    piltzne (768)
    2010-07-22  20:11
  4. 2010. július 26. 16:26773.

    nincs valami ciszta ott, vagy tályog?

    Vagy lehet, hogy csak lassan gyógyúl 

    előzmény:
    piltzne (768)
    2010-07-22  20:11
  5. 2010. július 26. 16:14772.

    :)

    Egyetértek!

    További jó munkát! :)

    előzmény:
    Lorelle (761)
    2010-07-22  11:17
  6. 2010. július 26. 16:11771.

    Szia!

     

    ÁLtalába azoka  a szájöblögetők melyek fertőtlenítők általában csípnak, mert erősek, érdemes felesbe hígitva használni. Próbáld ki így!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906384 (756)
    2010-07-21  16:03
  7. 2010. július 22. 21:41770.

    Szia!

    Előkerestem a bizonyítványomat, fogorvosi asszisztens van beleírva. Szerintem a szakasszisztens arra vonatkozik, hogy az Eü.szakközépben általános ápoló és általános asszisztens végzettséget szerez az ember. Legalábbis az én időmbe így volt. Tehát ha a hirdetésben szakasszisztens van, az már a fogászati sulit is feltételezi -- szerintem.

     

     De nem offolok tovább, Bogyóka topikját hagyjuk meg a fájós fogú pacienseknek, ha van kérdésed-akár szakmai is írj privit, igérem néha benézek majd!

     Üdv! 

    előzmény:
    yosimura (767)
    2010-07-22  19:52
  8. Torolt_felhasznalo_906384
    Torolt_felhasznalo_906384
    2010. július 22. 21:17769.

    Szia!

     

    Köszi, így könnyebben boldogulok a drogériában!

    előzmény:
    yosimura (760)
    2010-07-22  11:06
  9. 2010. július 22. 20:11768.

    Szia, most találtam rá erre a fórumra és nagyon örülnék néhány biztató szónak. Bal fölül a 3. fogam, ami már évek óta be volt tömve, egyszer csak úgy gondolta, hogy elkezd fájni. Az orvos azonnal gyökérkezelni kezdte, bár ő is mondta, hogy a tömés ép és szép, nem tudja mi lehet az oka. A kezelés kb öt hete tart, a három héttel ezelőtti próbatömést másnap ki kellett szedetnem, mert nagyon fájt a fogam, lüktetett az arcom. Azóta is szorgalmasan látogatom az orvost és már túl vagyok egy Dalacin kúrán, most pedig felírt egy adag Augmentint. Kétségbe vagyok esve, mert nem érzem a javulást. Nem fáj ugyan erősen a  fogam, de érintésre érzékeny és inkább az arcom illetve az orrom mellett fáj, mintha arcüreggyulladásom lenne. Röntgen nem készült és kezdem úgy érezni, hogy "így szokás kezelni a fájó fogat", de nem biztos benne a doki, hogy mi is a baj eredete. Mit gondolsz erről? Gyökérkezelés előtt nem kellett volna pl röntgennel megnézni, hogy milyen mélyen is van a baj, hogy is néz ki az a fog? Normális, hogy ilyen sokáig húzódik a kezelés?

    Nagyon megvisel, mert nekem még fogmosás közben is erős hányingerem van, a kezelések közben szörnyen érzem magam és szégyenlem a dolgot. Nem győzök elnézést kérni. A legtöbb orvos ezt a hányingert felesleges cirkusznak tekinti, de nem tudok ellene tenni. Nem tudsz rá valamit? A B6 és a Daedalon nem segít.....

    Még egy kérdés: most, hogy nyitva van a kezelt fogam, nem kellene valamivel öblögetnem? Az orvos ilyet nem említett, de ismerősök tanácsai szerint segíthetne.

    Köszönöm, ha szánsz rám néhány percet :)

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. július 22. 19:52767.

    Szia,

    Semmi baj nincs belőle, hiszen az ember nem lóghat állandóan a neten.

     

    Igen, én is klinikai fogászati higiénikus akarok majd lenni végül.  Indul is a jelenlegi képzőmnél ősszel ilyen szak, de értelemszerűen arra nem tudok jelentkezni. Gondolom, jövőre is indítanak, amikor majd mi végzünk. Jó lenne egyből elkezdeni, amíg az ember még benne van a tanulásban, de már most tudom, hogy nem lesz rá pénzem. Örülök, ha a mostani képzés költségeit kinyögöm valahogy.


    Most nyári szünet van, majd szeptemberben kezdünk. Nagyon várom már, mert végre fogászati tantárgyaink lesznek. Kíváncsi vagyok, mennyit tudok hasznosítani az eddigi ismereteimből.
    előzmény:
    jucus69 (763)
    2010-07-22  12:22
  11. 2010. július 22. 19:35766.

    Igen, Bp-en járok suliba, a Pannon Kincstár Tanodába.

    Nagyon nem akartam Bp-re jönni, mivel Békés megyében élek, ezér elég sok áldozattal, macerával jár. A környéken sose indult el a képzés - pedig többször jelentkeztem - létszámgondok miatt. De abszolut nem bánom, hogy belevágtam, még így sem, hogy eddig fogászatot még nem tanultunk.

     

    A legjobb az az egészben, hogy szert tettem ott Bp-en egy újdonsült jóbarátra, aki szintén Békés megyei, ráadásul már régóta fogászatban dolgozik...

     

    Az asszisztens-szakasszisztens kérdést meg azért feszegetem, mert fogászatok honlapján is olvasom a megkülönböztetést. Ezért gondolom, hogy lehet valami különbség a kettő között, de eddig még nem találtam rá megfelelő magyarázatot.

    előzmény:
    Lorelle (765)
    2010-07-22  18:29
  12. 2010. július 22. 18:29765.

    Hová jársz suliba? Pestre? Ott már csak a  Bókay van, ugye? Én a Szentágothaiba jártam.

    Nem tudom, h mi a különbség, sztem semmi:)

    előzmény:
    yosimura (762)
    2010-07-22  12:01
  13. Torolt_felhasznalo_108271
    Torolt_felhasznalo_108271
    2010. július 22. 18:14764.

    Sziasztok!

     

    Nekem olyan problémám van - pontosabban anyukámnak, szegénykének-, hogy gyerekkorában nagyon el lettek hanyagolva a fogai + béna fogorvosok kezelték, így a fölső fogsorából jópár fogat ki kellett húzni.  Már  kb. 30 éve  egy koronával fölragasztott fölső fogsor van neki benn, de ma elment a dokihoz, mert fura tapintásúnak érezte az egyik fogát, amire a fogsor rögzítve van. 

     

    Sajnos kiderült, hogy totálkárosak a fogai alatta, azt a pár elülsőt leglábbis biztosan  ki kell húzni, ami tartja a fogsort (szemfogak) és új fogsort kell csináltatni. A doki meg pont most megy szabadságra és csak szeptemberben lesz újra, ami ugye egy kicsit még odébb van.. Úgyhogy szegény nagyon el van keseredve, ezért gondoltam kérdezősködök itt, hátha ezzel is tudok neki egy kicsit segíteni.

     

    Szóval:

    - ha valaki ismer Budapesten egy szépen dolgozó, lelkiismeretes, megbízható maszek fogorvost, akkor légyszi írjon ide vagy privátban

    -  anyám nem sajnálja a pénzt a fogaira, de sajnos milliói sincsenek rá, úgyhogy azért megfizethető árkategória érdekelne :)

    - ha van itt köztetek, aki valami tanácsot vagy megjegyzést tud hozzáfűzni a dologhoz (pl. milyen pótlási lehetőségek vannak, kb. mennyi ideig kell fog nélkül mászkálni, mire elkészült egy új fogsor, stb), azt is szívesen veszem :)

     

    Aki tud valamit ezekre mondani, annak előre is nagyon köszönöm. Nem győztem vigasztalni ma anyámat, annyira le van törve szegény.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. július 22. 12:22763.

    Szia!

     Bocs a késői válaszért, de nagyon ritkán lépek be az NLC-re, csak olvasó üzemmódban működöm. Bogyókát csodálom a türelméért, én többek között azért sem írok már ide, mert többször le lettem szúrva, amikor segíteni akartam. Egyébként dentalhigiénikus vagyok, főállásban, tehát a segítés, a jószándék tulajdonképpen a munkám. Kérdésedre: szerintem nincs különbség, ha elvégzed a fogászati asszisztensit, akkor dolgozhatsz fogászaton és kész. Ha ráképzést akarsz, akkor a következő fokozat a klinikai fogászati higiénikus- ez vagyok én. Ez a végzettség besorolásban és fizetésben is többet ér-legalábbis ahol én dolgozom.

     

        Ha van még kérdésed, szivesen válaszolok, Judit

    előzmény:
    yosimura (762)
    2010-07-22  12:01
  15. 2010. július 22. 12:01762.

    Szia! Én meg azóta rajongok a fogászatért, amióta először betettem a lábam egy rendelőbe, kb. 10 éves korom óta. Egyből megtetszett a dolog. Utána mindent elolvastam, ami a fogászat témában a kezem ügyébe került. Amióta meg internet van, azóta teljesen kinyílt számomra a (fogász)világ.

     

    Kb. 3 évnyi "nyavalygás" után végre én is elkezdtem a fogászati asszisztensi iskolát, jövőre végzek majd. Imádom! És örülök, hogy a sok kudarc se vette el a kedvemet tőle. Most, hogy már gyakorlatra is járok, még jobban szeretem.

     

    Tényleg! Felteszem neked is a kérdést: mi a különbség a fogászati asszisztens és a fogászati szakasszisztens között?

    előzmény:
    Lorelle (761)
    2010-07-22  11:17
  16. 2010. július 22. 11:17761.

    Kb. 16 éves koromban elhanyagoltam egy fogam, és iszonyúan fájt már hetek óta, de ahelyett, h elmentem vna orvoshoz, csak a gyógyszereket kapkodtam. Aztán nagy kínszenvedés közepette húzás lett a vége. Na azóta járok rendszeresen, ha nincs baj, akkor is. Annyira megtetszett a dolog, h el is végeztem a fogászati asszisztensi képzést.

     

    Sok ember azt hiszi egyébként, h a fogfájás olyan, mint pl. egy fejfájás, és majd elmúlik...Hát nem.

    Egyébként sztem nincs gusztustalanabb, mint egy igénytelen száj.

    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51
  17. 2010. július 22. 11:06760.

    Azért eléggé leszűkült így is. Konkrét márkanevet nem akartam írni a reklám miatt, meg mert nem jutott eszembe.

     

    Ha jól emlékszem: pl. Meridol, Ora-b is van alkoholmentesben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906384 (759)
    2010-07-22  10:39
  18. Torolt_felhasznalo_906384
    Torolt_felhasznalo_906384
    2010. július 22. 10:39759.
    Ezzel még nem gazán szűkítetted a kört. Konkrét márkanév?
    előzmény:
    yosimura (757)
    2010-07-21  19:48
  19. 2010. július 21. 19:53758.

    Köszi.

     

    És miért kevés az asszisztencia? Azért, mert hiány van belőlük a munkaerőpiacon vagy mert nincs pénz több alkalmazására?

     

    (És mi a helyzet az asszisztens-szakasszisztens kérdéssel? )

    előzmény:
    bogyóka999 (747)
    2010-07-21  15:24
  20. 2010. július 21. 19:48757.
    Alkoholmenteset vegyél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906384 (756)
    2010-07-21  16:03
  21. Torolt_felhasznalo_906384
    Torolt_felhasznalo_906384
    2010. július 21. 16:03756.

    Szia Bogyóka!

     

    Csak egy kérdésem van, te biztos tudod a választ: minden szájvíz csíp?

     

    Korábban egy ciszta miatt használtam Corsodylt, emlékszem, első este úgy leégette a nyelvemet, hogy aludni se tudtam. Most az egyik Listerine-nel próbálkozom, de ettől is kijönnek a könnyeim.

     

    Van esetleg olyan, amit ajánlani tudsz? Vagy én vagyok béna?

    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51
  22. 2010. július 21. 15:49755.
    Kedes=kedves :)
    előzmény:
    ezso (754)
    2010-07-21  15:48
  23. 2010. július 21. 15:48754.

    Kedes fog doki!

     

    kérdezném,hogy hol, merre praktizál, nagyon szeretnék egy jó fogorvos találni.

    (én budapesti vagyok)

    köszi

    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51
  24. 2010. július 21. 15:47753.

    Köszi szépen a segítséget Bogyóka! :-) Azóta azért valamennyire megnyugodott, mert aludni tudtam, nem is fájt állandóan, csak hidegre, de főleg melegre érzékeny volt. Egyébként olyan régen használom a Sensodynét, amikor még nem volt ekkora reklámja, mint mostanában. Viszont most akkor kipróbálom ezt a rapidot is.  Az orvosomhoz augusztus vége felé fogok tudni elmenni, mert ő most szabadságon van.

    Még egyszer köszönöm a tanácsot!

    előzmény:
    bogyóka999 (750)
    2010-07-21  15:39
  25. Torolt_felhasznalo_385412
    Torolt_felhasznalo_385412
    2010. július 21. 15:46752.

    Nagyon köszönjük!Lila.. nagyon megnyugtattál..

    előzmény:
    bogyóka999 (751)
    2010-07-21  15:45

Címlap

top