Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvos,fogászat,fogfájás

bogyóka999
Létrehozva: 2009. május 9. 20:51

Sziasztok!!

 

Ezt a topicot azért indítom,mert munkám során nagyon sok félős beteggel találkozom,akik rettegnek a fogorvosoktól. Szeretném eloszlatni ezt a fajta félelmet, akár egy ingyenes nyugodt körülmények között elvégzett szűrővizsgálattal (éves vizsgálat, kötelező terhességi, gyerekek megismertetése a fogdokival:), és felvilágosítással.

 Egy fiatal doktor néni vagyok, aki nagyon szívesen válaszol bármilyen fogászattal kapcsolatos kérdésekre.

Kérdezzetek bátran! 

Szép napot: fog doki

  1. 2010. június 9. 15:18726.

    Szia!

     

    Hát.. nem egyszerű, de ha az kell hozzá, hogy azt mondod csúnyák lesznek a fogai, szerintem megéri! Végülis igazat mondasz.  PL: az elég jó be szokott válni, hogy ha látja ti is mossátok és fontosnak tartjátok, hogy a fogaitok meg legyenek mosva. Hisz Ő még tőletek tanul.

    előzmény:
    Gerty (721)
    2010-06-08  11:18
  2. 2010. június 9. 15:14725.

    Szia!

     

    A problémád, amit leírtál elég gyakori a bölcsességfogaknál. Nem feltétlenül kell fogathúzni, lehet elegendő az íny körbemetzése. Ezáltal tudni fogod tisztítani a fogad, és nem gyullad be az íny. Foghúzás csak akkor szükséges, ha nem tud kibújni a fogad.

    Az íny körbevágásához nem feltétlnül szükséges szájsebész, sokszor a fogorvosok is elvállalják, nem egy nagy beavatkozás.

    Javaslom, hogy minél előbb keress fel dokit:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_626385 (724)
    2010-06-09  14:12
  3. Torolt_felhasznalo_626385
    Torolt_felhasznalo_626385
    2010. június 9. 14:12724.

    Hello!

     

    Nekem ínyproblémám van pár napja Bölcsességfogam félig kint volt, de pár napja elkezdtett lifegni rajta az ínyem, ami valamikor jobban, valamikor kevésbé fáj. Elkezdtem kezelni Corsodyl-lal, naponta többször. Olvastam egy cikket erről, azt írták, ha először jelentkezik ez a probléma, otthoni kezeléssel (Corsodyl) orvosolható. De ha többször is jelentkezik, akkor kell fogat húzni, vagy az ínyt kivágni. 

    Mit tehetnék?Épp szájsebészetet keresek a környékünkön, mert fogorvosomhoz 2-3 hét múlva lenne időpontom.

    Köszönöm szépen a tanácsokat!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_693645
    Torolt_felhasznalo_693645
    2010. június 8. 21:47723.

    Köszönöm szépen a válaszaidat!

     

    Öröklés alatt én is a felépítő anyagokat (vagyis inkább azok hiányára, ahogy az én esetemben van állítólag) értettem, illetve az ínybetegségre való hajlamot (ez talán nem annyira egyedi, legalábbis én több ilyen esetről is tudok).  

     

     

    előzmény:
    bogyóka999 (715)
    2010-06-07  17:15
  5. 2010. június 8. 21:16722.

    szia,

    koszonom a valaszt.

    Adrienn

    előzmény:
    bogyóka999 (719)
    2010-06-08  09:28
  6. 2010. június 8. 11:18721.

    Szia bogyóka!

     

    Hogyan lehetne rávenni a 2 éves kisfiamat, engedje megmosni a fogát? az sem segít, hogy odaadom neki a fogkefét, próbálgassa, milyen, és utána én megmosom neki. Nem akarom kínozni, februárban a bölcsőde kezdése előtt voltunk fogorvosnál, gyönyörűek a fogai, és szeretném ha így is maradna. Ezt a dícséretet egy olyan doktornénitől kaptuk, akitől ritkaság az ilyesmi. Egyedül az használt,ha azt mondtam, csúnya fekete lesz a fogad, ha nem mossuk meg. Létezik valami könyv esetleg, ami játékosan, kedves rajzokkal ráveszi a gyerekeket?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2010. június 8. 11:09720.
    Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!!
    előzmény:
    bogyóka999 (714)
    2010-06-07  16:47
  8. 2010. június 8. 09:28719.

    szia!

     

    Igen ez teljesen normális, ezek a fogak az első maradó fogai. Sokan nem tudják, de ezek nőnek ki előszőr anélkül, hogy valamelyik tejfog kipottyanna.

    előzmény:
    szadrien (718)
    2010-06-07  19:48
  9. 2010. június 7. 19:48718.

    Szia,

     

    Lenne nekem is egy kerdesem, csak kivancsisagbol. A kisfiam juliusban lesz 6 eves es eszrevettuk hogy hatul mar harom uj foga kinott, de elol meg nem mozognak neki a fogai. Igy most 23 foga van. Ez igy szokott lenni masnal is? Engem kicsit meglepett de lehet ez a normalis.

    Koszi, Adrienn

    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51
  10. 2010. június 7. 17:39717.

    szia!

     

    Valóban előfordulhat az, amit a dokid említett. DE én nem várnám meg!!! Tessék rendbetetetni a szádat, megtanulni helyesen ápolni a fogaidat és akkor nyújtható ez az 5 év.

    előzmény:
    angolrozsa (705)
    2010-06-05  06:30
  11. 2010. június 7. 17:24716.

    Szia!

    Igen valószínű elírás, bocsánat :)  tömés helyett korona.

    Igen az egy jó megoldás, ha az alsók fehérítése az első, és ehhez készülnek a koronák. A fogfehérítés tartóssága attól függ főképp, hogy milyen gyakran fogyasztasz olyan ételeket, amik elszínezik a fogakat pl.: kávé, bor, cigi, tea.

     

    előzmény:
    nemszeretem (704)
    2010-06-05  05:33
  12. 2010. június 7. 17:15715.

    Szia!

     

    Első olvasás után azt kell mondanom: húúúúúúúúúú...

     

    Van pár dolog, amit szerintem fontos és nagyon sokan nem jól gondolnak:

    A rossz fogakat NEM lehet örökölni. Örökölni maximum a fogak alakját, formáját, anyagát.

    A fogkő a megkövesedett lepedék a fogaidon, ami gyulladást okoz, előszőr az ínyen majd a csontban is. Ez a folyamat előbb-utóbb odáig vezet, hogy a csont a gyulladás következtében lebomlik és a fogak kimozdulnak a helyükről.

    Az alapján, amit az ínyedről írtál azt gondolom, hogy épp az ínygyulladás heveny (aktív) szakaszában lehetsz. Ezt minél gyorsabban orvosolni kell, méghozzá a fogkő leszedésével majd a megfelelő fogmosás technika elsajátitásával. Ugyanis a megfelelő szájápolással ez elkerülhető!!! Ezt minél hamarabb el kell kezdeni!!A fogkő leszedés maximum kellemetlen, de ha fájna lehet szúri mellett csinálni.

    A lyukas fogakat látnom kéne, hogy meg tudjam mondani tömhetők-e vagy gyökérkezelni kell, esetleg eltávolítani.

    Az pedig, hogy a fog melyik oldaláról lyukad a tömés szempontjából mindegy, mindenoldalról be lehet tömni, majd a fogmosási technikánál lesz jelentősége. Azt mutatja meg, hogy mi az amire jobban oda kell figyelned. pl: két fog között lyukas, akkor a fogselymezést kell tökéletesíteni!!

    Én javaslom a minél előbbi fogorvos felkeresést.

    Minél hamarabb mész el:

    -annál hamarabb vagy kész

    -annál könnyebb az orvosnak is megoldani a problémákat

    -amíg nem fáj a kezelés is fájdalommentes

    -ami pedig fontos szempont manapság, az ára sosem lesz olcsóbb!!

    Remélem sikerült minden kérdésedre választ adnom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (702)
    2010-06-04  22:07
  13. 2010. június 7. 16:47714.

    Szia!

     

    Az előfordul, h megsérül az íny fúrás közben, de ezzel nincs semmi gond. Valóban van olyan, amikor hagyunk vissza szuvasrészt, de nagyon minimálisat, és csak akkor, ha meg akarjuk probálni megmenteni a fogat a gyökérkezeléstől, ilyenkor egy gyógyszeres alaptömést teszünk rá, ami előli a bacikat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (701)
    2010-06-04  21:18
  14. 2010. június 6. 15:55713.

    Ha valaki azt mondja magára, hogy paraszt, meg senki, akkor az az is! Azért tartunk itt, ahol, mert mindenki olyan fene nagy belátó, meg okos, mert előre látja, hogy veszteni fog... És most nem a "nagy lopásokra" gondolok, az más. Ha összefognak az emberek egy-egy ilyen ügyben, igenis lehet valamire jutni. Volt már rá példa.

     

    Én is tudom, mi a valóság, de nem fogadom el. És senkit nem nyelek le keresztbe, amiért megírja. Téged se. Te reagáltál rám az elején úgy, hogy "megírtam a frankót anélkül, hogy..."

     

    Kitartást a kezelésekhez.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (712)
    2010-06-06  13:45
  15. Torolt_felhasznalo_693645
    Torolt_felhasznalo_693645
    2010. június 6. 13:45712.

    A törvény az törvény, persze. Ma Magyarországon azt kb. mindenki magas ívből letojja, de ha nem is, akkor legalább mindent megtesz érte, hogy kijátssza. (Ez tipikus magyar mentalitás amúgy... a szabályokat nem tartjuk be, a leleményességünket arra használjuk, hogy minél több kiskaput találjunk, és eltussoljuk a húzós ügyeket.) A korrupció meg virágzik, nem nagyon van olyan, akit néhány ropogós bankjeggyel ne lehetne "jobb belátásra téríteni". Főleg, ha a (le)fizető félnek rangja is van...

     

    Ezek ellen egy maréknyi parasztember nem tud mit tenni. Hogy is tudna? Ki ő? Senki. Egy éhbérért dolgozó senki, akinek kisebb gondja is klasszisokkal nagyobb annál, hogy nekiálljon eleve vesztésre ítélt perek miatt km-eket rohangászni ide-oda. Ez nem hanyag beletörődés, ez a belátása annak, hogy a széllel szemben pisilés nem vezet semmi jó eredményre.

     

    (Azt nem tudom, nlc-falván miért kell indulatot, sértődést, "magára vevést" belelátni abba, ha valaki leírja a "gyönyörűséges" valóságot, ami logikus, hogy nem annyira nyeri el a tetszését, ezért nem is fog róla emelkedett hangnemben, szuperlatívuszokban beszélni.) 

    előzmény:
    yosimura (711)
    2010-06-05  20:51
  16. 2010. június 5. 20:51711.

    Hát, a törvény az törvény. Szerintem.

     

    Az a baj, hogy az emberek beletörődnek a rosszba. Amíg csak ilyen fórumokon, névtelenül "pocskondiázzák" az orvosokat, persze, hogy meg merik tenni. Nem hiszem el, hogy a falutokban is nem lehetne összefogni és az ilyen orvosokat "rendre teremteni". Előre fizetni? A háziorvosnál is? Ez abszurd!

     

    Ez most megint nem személyesen neked szólt, még mielőtt magadra vennéd. És már a tárgytól is eltértem... És még lenne gondolatom a családi anamnézishez is, de már nem merem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (710)
    2010-06-05  16:50
  17. Torolt_felhasznalo_693645
    Torolt_felhasznalo_693645
    2010. június 5. 16:50710.

    Persze, elvileg ingyenes, ezt senki nem firtatta. DE gyakorlatilag meg ott ingyenes, ahol... nem mindenhol!

    És persze, szegény csóri kis paraszt mehetek pereskedni. Nyilván én fogom megnyerni... nyilván! Mert így működik a világ, mi? 

    Hozzáteszem, ennél a trógernél ám nem úgy van, hogy először dolgozik, aztán fizetsz. A nagy lófüttyöt! Fordítva. Fizetsz, és méltat dolgozni, de azt is úgy, ahogy (magyarán oltári sz.rul), vagy nem fizetsz, és takarodj kifele a rendelőjéből, mert tőle aztán kezelést ne várj, max. az arcodba mondja, hogy ez meg ez a fogad sz.r, és adios, örülj, hogy még ez is ingyen volt.

     

    Elvileg ugye a háziorvosnál sem kell fizetni. Elvileg! A miénk itt, a faluban úgy kezdi, hogy bemész hozzá, kopogtat a tollával az asztalon, és ahány koppantás, annyiszor 500Ft. Nem egyet koppant ám, nem is kettőt. És ő viszont már kisgyerekkel is simán megcsinálja. Meg is gazdagodott, mint a fene. Jah, jelentsd fel... nyilván nem fog ő sem senkit lefizetni, és így elintézni az egészet. Nyilván te, a kis csóringer senki fogsz nyerni.

    Aztán az ő munkájának minőségéről is lehet beszélni...

     

    Szóval akkor már inkább magándoki. Perkálni ugyanúgy perkálok, de van esélyem rá, hogy normális munkáért teszem. Míg az említett alakoknál erre abszolút nincs esélyem, és ez tapasztalat. Nem csak az enyém...

     

    Nyilván nem lehet mindent ráfogni az öröklődésre, de amikor minden igyekezeted abban van, hogy jól táplálkozz, és jól ápold a fogaidat, ennek ellenére folyamatosan csak megy tönkre az egész, ráadásul irdatlan gyors ütemben, és van, hogy még maga az ápolás is megárt neki, ráadásul nem te vagy az első, aki így járt a családban, akkor azért úgy elgondolkodsz a kis józan paraszti eszeddel, hogy ebben bizony nyakig sáros a genetika.

     

    Csak ennyi...

    előzmény:
    yosimura (709)
    2010-06-05  16:09
  18. 2010. június 5. 16:09709.

    Mint írtam is, nem okoskodásból szóltam hozzá(d) és azt is kihangsúlyoztam, hogy nem téged minősítelek, hiszen nem tudom/tudhatom a hátteret. De úgy látszik, ez már elkerülte a figyelmedet...

     

    Én tényleg nem ítélkezni vagy veszekedni akartam. Ám legyen:

     

    Az "sztk-s" fogmegtartó kezelés plusz a húzás igenis ingyenes!!!! Ha pénzt kér a doki, lehet a betegjogi képviselőhöz fordulni! Törvény írja elő, hogy a körzetben nem kell fizetni egyes kezelésekért, úgyhogy kötve hiszem, hogy a dokinak adnak igazat, ha amúgy a körzetébe tartozik az ember... Meg aztán, amikor már megcsinálta a tömést, el lehet szépen menni fizetés nélkül. Mit tud csinálni? "Visszaveszi" a tömést? Pont a törvény miatt nem hiszem, hogy ő fordulna valami hatósághoz.

     

    Az "sztk-s" dokik se egykutya, csak valakinek ilyen jutott, másnak meg olyan... Ebből még nem kell általánosítani. És hidd el, a magándokik között is van "sarlatán".

    Képzeld, én se vagyok milliomos. Sőt, mindig is voltak (és vannak most is) anyagi gondjaim, mégis rendben vannak a fogaim.

     

    Az öröklésre sem lehet mindent ráfogni. Képzeld, az én anyámnak, amikor annyi idős volt, mint én most, már egyetlen foga se volt sajnos. Az anyai nagyanyám is súlyos fogágybetegségben vesztette el legtöbb fogát. Ennek tudatában igyekszem mindent megtenni a fogápolás terén. Plusz eljárok félévente ellenőrzésre és néha kikérem a doki tanácsát.

     

    Nem kell szemcsés fogkrémet használni. Különben meg a fogmosásban sokkal inkább a technika a fontos, nem a mennyiség. Meg vannak különböző gélek, amiket heti 1-2 alkalommal kell használni. De van lehetőség orvosnál is "fogerősítő" kezelésekre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (708)
    2010-06-05  12:56
  19. Torolt_felhasznalo_693645
    Torolt_felhasznalo_693645
    2010. június 5. 12:56708.

    Istenem, de szeretem, amikor az emberek úgy nyilatkoznak, hogy fogalmuk sincs róla, miről beszélnek.

     

    1. Voltam már fogorvos(ok)nál... Csak Bogyóka véleményére IS kíváncsi vagyok, hátha mond valami újat.

     

    2. Hidd el, hogy ha az ember minimálbér vagy az alatt keres, és miután kifizette a rezsit, kajára is csak szűkösen marad, igenis jogos, ha anyagi okokra hivatkozik. Mert bizony, amikor fizetés után 15ezer Ft sem mindig marad a kezedben, és azt kell beosztanod egész hónapra, 3 felnőtt emberre, nincs olyan, hogy súlyos ezreket kiperkálsz ilyen-olyan tömésért, húzásért, pótlásért, akármiért. Vagyis de, megteheted, és akkor a fizetés előtti 1-2 hétben már nem is eszel egy falatot sem. Ami elég kellemetlen, lévén, hogy fénnyel és levegővel az ember nem tud jóllakni.

     

    3. SZTK-s fogorvos. NEM ingyenes! Még a foghúzás sem! Jó, utóbbiért 18 év alattitól nincs pofája pénzt kérni, de a felnőttől van! Hogy nem lehetne? Hát, képzeld, pontosan lesz.rja. Kér, és pont. És cserébe olyan munkát végez, amit nem minősítenék, volt már hozzá szerencsétlenségem. Ez csak a jóféle kis magyar egészségügy, ettől jót ám nem kell várni! Vagy magánorvos (nemcsak a fogorvosokra igaz ez), és az legalább a pénzedért normális munkát végez, vagy mész az SZTK-ba, ugyanúgy perkálsz, de lehet, hogy sz.rabb állapotban jössz ki, mint ahogy bementél.

     

    4. Tudod, mit jelent az, hogy ÖRÖKÖLNI? Na, ha nem, akkor csak egy-két tény családi vonalon: dédnagyanyámnak már 10 (+1, de max. 2) éves korában volt olyan a szájüregének az állapota, amilyen az enyém most, illetve az utóbbi években. Nagyanyámnak "csak" kb. 13-14 éves korában. Anyámnak detto. Hozzájuk képest én elég lightos eset vagyok. És ápolhattam én akárhogy, amikor még a Colgate fogkrém idióta szemcséitől is tört lefele a fogam a p.csába... Lehet, hogy te csak hanyagság útján jutnál el idáig, de én akkor is ide jutok, ha minden percen sikálom meg fogselymezem a fogamat.

    előzmény:
    yosimura (706)
    2010-06-05  10:22
  20. 2010. június 5. 10:36707.
    Én sem szeretnélek megbántani, de 25 éves létedre, ezt szerintem jól elhanyagoltad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (702)
    2010-06-04  22:07
  21. 2010. június 5. 10:22706.

    Előrebocsátom, nem veszekedni akarok, pláne nem megsérteni senkit.

    De! Én úgy gondolom, anyagi okokra nem szabadna hivatkozni, mert a félévenkénti (na jó, legyen évenkénti) szűrés igazán nem kerül semmibe és amit ezeken a szűréseken felfedeznek, azok kezelése sem. Mert ugye mindenkinek rendelkezésére áll az ingyenes fogmegtartó kezelés, csak valamilyen okból kapásból elutasítják az "sztk"-s fogorvosokat.

    Egyébként meg a szűrővizsgálat már nagyon sok magánrendelőben is ingyenes.

     

    Persze, ha hidakban, koronákban gondolkodunk, az már anyagi vonzattal is jár. De híd annak kell - legtöbb esetben - aki évek alatt nem járt ellenőrzésekre és kezeltette az apróbb hibákat.

     

    Kérlek, tényleg ne vedd magadra, mert amúgy meg nem tudhatom a valódi okát a helyzetednek, de az "anyagi okok"-ról mindig ez jut eszembe.

     

    Az meg mindenképp jó, hogy itt kérdezel, mert az azt jelenti, hogy felismerted a problémát és akarsz is ellene tenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (702)
    2010-06-04  22:07
  22. 2010. június 5. 06:30705.

    Szia!

    Ínysorvadásom van.

    A dokim szerint még kb. 5 évem van, aztán jön a kivehetős. Nagyon megijedtem. 

    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51
  23. 2010. június 5. 05:33704.

    Szia! köszönöm a választ. 

     

    "Ha viszont nagyon nagyok a tömések, esetleg gyökérkezltek a fogak, akkor esztétikailag is jó megoldás a tömés. " ez lehet, h elírás?

     

     40 éves, úgy tudom, már többször cserélték a tömést, de főleg a színe miatt akarja koronákkal bevonni, pont az első fogait...

     

    Bocsánat még elfelejtettem, ha mégis így dönt, igaz az, hogy előbb az alsó fogait kell kifehéríteni, és annak eredménye után csinálják a felső fogaihoz a korona színét? ha így van, ez a fehérítés meddig tart, vagy utána többször kell alkalmazni ,hogy egyformák legyenek?

     

    előzmény:
    bogyóka999 (698)
    2010-06-04  18:57
  24. 2010. június 4. 22:38703.
    Köszönöm a válaszod. Én a kivétel vagyok, évente fogkőeltávolítás, rendszeres hídcserék, (sajnos 14 éves koromtól), de valószínű örökölt rossz fogállománnyal. De! Tényleg egy mostani szájsebészti beavatkozás kapcsán szembesültem a csontleépülés fogalmával. Az évtizedek óta kezelő fogorvosomnak életem végéig biztos páciense lennék, ha ez a véletlen nem jön közbe. Csak imádkozom, hogy ne legyen késő.
    előzmény:
    bogyóka999 (699)
    2010-06-04  19:04
  25. Torolt_felhasznalo_693645
    Torolt_felhasznalo_693645
    2010. június 4. 22:07702.

    Szia!

     

    Csak most találtam meg ezt a topikot, úgy látom, azért még van élet errefelé, úgyhogy kérdeznék, illetve a véleményedre lennék kíváncsi...

     

    Nem egyszerű a helyzet...

     

    25 éves vagyok, és sajnos borzalmas állapotban van a fogsorom, illetve az ínyem. Ez nagyrészt anyai ági örökség, kisebb részben pedig az az oka, hogy a problémák nem lettek kezelve (anyagi okok miatt...). Na mindegy, nem is ez a lényeg.

     

    Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan gyulladt ínnyel, ami már több ponton nem igazán fogja a fogat, "lelazult" róla, tele van duzzadt részekkel (két fog közt), van szakasz, ahol már fehéres színű, illetve van egy darabkája, ami már "összement" picire (ott haragos piros), szerinted mit lehet kezdeni? Igaz az, hogy a lézer segíthet rajta, némileg oda is húzza a foghoz az ínyt, hogy szorosabban fogja?

     

    Aztán: vannak olyan fogaim, amelyek annyira elszuvasodtak, hogy letörtek róluk darabkák, pl. úgy, hogy nincs meg a fognak a fele (ez a fog egyébként már mozog is), illetve van, amelyiknek a belsejében egy kisebb "kráter" tátong, úgyhogy szinte már csak "szélei" vannak a fognak, ezekkel mit lehet kezdeni

     

    Vannak olyan fogaim is ( konkrétan a két, középen elhelyezkedő felső metszők), amelyek olyan szerencsétlenül lyukadtak ki, hogy mindkettőnek az egymáshoz érő részén (tehát mintha a kettő között) keletkezett a lyuk, ezen kívül a felszínük olyan "rücskös", nincs még semmilyen elszíneződés rajtuk, de szerintem az is szuvasoddás. Ezen lehet még segíteni, vagy mindenképp koronát kell rá tetetni?

     

    Tekintettel arra, hogy az ínyem ilyen állapotban van (már jó ideje), hogyan oldható meg, hogy egy-egy fogat pótoljunk?

     

    Sajnos fogkövem is van, tehát szeretném megkérdezni azt is, hogy konkrétan mit lehet tudni arról az eljárásól, amivel ezt leszedik?  

     

    Végül egy elég hülye kérdés: ilyen állapottal, belekalkulálva, hogy a fog- és ínyromlás örökletes is, mire számíthatok a jövőben? 

     

    Elnézést a sok kérdésért, tudom, hogy látatlanban nehéz is ezekre válaszolni, de igazán kíváncsi vagyok a Te véleményedre! 

     

    Válaszodat előre is köszönöm!

     

    Lucy 

    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51

Címlap

top