Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spirálról vélemények

Torolt_felhasznalo_350151
Torolt_felhasznalo_350151
Létrehozva: 2009. Április 29. 20:34

Sziasztok

 

szeretnék véleményeket hallani a spirálról.mióta szültem és már nem szoptatok fogamzásgátlót szedek.de elkezdtem hízni tőle.már terhesség előtt is feljött pár kiló tőle.ezért szeretném abba hagyni és arra gondoltam,hogy spirált szeretnék helyette.

akinek van vagy volt mi a véleménye róla? 

köszönöm a válaszokat

  1. 2020. október 28. 16:5972.

    Szia, abszolút a Rézgyöngy mellett vagyok... nem szültem még, és így is simán felrakják. Megéri az árát, nekem egy megváltás, és teljesen hormonmentes. Igen, nem kellemes a felhelyezés, és pár hónapig erősebb a menstruáció, de nekem egy megváltás volt a bogyó után... nézz utána, szerintem ennél most nincs jobb megoldás.

  2. 2019. március 19. 11:5771.

    Szia! 


    Szerintem még lehet a Jaydess-t kapni, és abból gondolom hogy nekem ma helyezték fel


     


    Óriási megnyugtatás volt olvasni a hozzá szólásod, hogy neked bejött mert máshol meg szinte csak szidják ezt az eszközt. Remélem nekem szülés után bejön 


    Remélem nem intim a kérdés de mikor volt az első együtt létetek a spirál után? Mert én nagyon parázok tőle hogy mikor lenne ideális. A doktornő azt mondta hogy lehet már most is, de nem tudom hogy a saját tapasztalata szól e.


    Válaszod előre is köszönöm, és sok sikert majd a leendő babához :)


     

    előzmény:
    Lilla04 (70)
    2018-10-16  00:39
  3. 2018. október 16. 00:3970.

    Sziasztok!


    Tudom a kérdés régi, de ha valakit foglalkoztat még a téma hátha az én tapasztalatom tud segiteni:)


    3 és fél éve raktak fel nekem egy hormon tartalmu spiralt, a jaydesst.Ezt alkalmazhatjak még nem szült nők is. A felhelyezes kellemetlen volt , de kibírható. Utána pár óráig görcsölt a hasam,de azt mondta a nőgyógyászom hogy par nap görcsölés(nem kibírhatatlan) még normális:)


    Utána igazából észre se vettem, hogy barmi is történne a testemben. Az elején kicsit féltem a terhességtől hiszen nem láttam nem érzékeltem és olyan érzésem volt mintha nem is lenne...Elotte tabit szedtem és ott mindig tudtam hogy bevettem és nem paráztam... viszont a tabit az eszmeletlen migren miatt valtottam le.Visszaterve a spiralra; az eg vilagon semmi valtozas nem történt, nem hiztam, nem lettek pattanasaim, nem fájt a fejem.Álitólag valakinek egyáltalán nem jön meg, ettől féltem kicsit hiszen az igazolja vissza hogy minden rendben van. Nekem úgymond szerencsem volt. Az első két hónaoban nem volt mensim aztan a 3. hónapban megjött és onnantól kezdve hihetetlen pontossaggal jött meg. Minden hónapban 5nalig tartott gyenge vérzčssel és minimális görcsöléssel.(Aminek nagyon örültem, mert előtte elég hasfájós voltam). A párom 3 év alatt kb 3x érezte és mind 3 kb egy időben volt. Egyszer volt egy gyulladas a szervezetembe, csunyan felfaztam és begyulladtam ott is, es valószínű ezért érezhette. A masik 2 pedig kozvetlenul mensi elott volt. De ő sem halt bele ebbe a 3 alkalomba:) Aztmondjak ha  a parod érzi az jelezheti a spiral elmozdulasat is... hat fogtam magam és mentem ultrahangra ahol megnyugtattak hogy a helyen van. Egyebkent érdemes fel evenkent egyszer ellenőriztetni mar csak önmagad nyugtatasara, ha parazos vagy:) a jelzoszalat sokan mondjak hogy le lehet vagatni, a nődokim nem ajanlotta , mert ha barmi van nem olyan konnyu levenni.


    A hormonos spiral nem egyenlo a sima spirallal, sokkal kisebb es mivel hormont bocsat ki ezert hatekonyabb is. Persze mindenre van esely de pl a mehen kivuli terhesseg sem valoszinu vele. Szerintem jobb mint a tabi mert helyileg hat, a hormonok nem befolyasoljak az egesz testedet.


    3 evig maradhat fent a jaydess nevu spiral.Nekem ma vettek le 3 és fél év után és még igy se volt vele problema.A levétel pedig egyáltalán nem volt kellemetlen.


    Nogyogyaszom szerint ha valakinek nem birja a teste hamar kiderul és vagy kidobja vagy begyullad.. viszont ezt azert észre lehet venni és még teljesen időben el lehet tavolitani.


    Sajnos a jaydesst beszuntettek azota Magyarorszagon, de máshol kaphatň.Hasonló spirál lehet a Mirena is, de az 5 évig hagyhato fent.


    Most a következő pár évre hüvelgyűrűt választottam, de csak azért mert nem biztos hogy várnánk 3-5 évet a babával:)Az biztos hogy a jövőben még vissza fogok térnj a spirálhoz, mert nekem nagyon bejött:)


    Remelem tudtam segíteni és hogy ha ezt választjátok, nektek is hasonló tapasztalataitok lesznek! 😊😊😊

  4. 2015. február 8. 23:4469.

    Sziasztok! 
    Én a Jaydess spirállal kapcsolatban kereslek benneteket. 
    Az orvosom nekem is ezt ajánlotta. Én ahogy utána olvastam, szerintem egy jó fogamzásgátló módszer. Én is úgy döntöttem, hogy kipróbálom a Jaydesst. 
    Megvásároltam, de sajnos nekem nem tudta az orvos felhelyezni. Ezért én ezt szeretném eladni. Természetesen ez nem volt használva. Ha esetleg érdekel 
    vagy valakit tudtok akit érdekelne akkor kérlek írjatok az aniko1102@gmail.com címre. 
    Üdvözlettel Anikó.

  5. 2009. június 27. 17:3268.

    Itt olvashattok bövebben a spirálról--ez az amit nekem feltett kérdéseimre irtak:

     

    http://www.webbeteg.hu/index.php?page=orvos_valaszol_elem&orvos_valaszol_id=12125&orvos_valaszol_subject_id=43

     

     

    (ha nem jönne be,akkor webbeteg.hu, keresésbe felül irjátok be spirál,kidob egy rakat oldalt és a [76-100] kérdéscxsoportban a spirál?! cimü kérdés alatt elolvashatjátok) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 27. 17:2667.

    Na én itt állok és váűrok már 2 hete h akkor elmenjek a dokihoz-(e hétröl "szerencsésen" lemaradtam a kartonozo hibájábol)

    Nekem sem lehet a leidenem miatt hormonálist, most még azt tom h. short iud spirál (nyitottam topicot is de nem életképes mert kutya nem nézi rajtam kivül-reméltem h beszélgetös lesz mint annyi forum erre).

     

    Szal feltettem a problémás kérdésem a webbetegen, ott részletesen leirták a Mirenát megh. ök azt hjavasolnák, bár az én dokim meg hormonmenteset akar.

     

    Kicsit félek én is h  mennyire nagíy az esély teherbeesni mellette.. de mindenképp jobb lenne mint a gumi..most már a párom is mondta h elég illuziorombolo Nemtom hogy birják mások több éven keresztül használni...lehet csak minden 2. héten van ?

     

    Milyen vizsgálatok kellenek elötte?

    Van februári rákszüréseredményem az még jo?

    Hétfön meek a dokihoz Remélem most már télleg bejutok)  elujságolom 

    neki h emellett döntöttünk,gondolom megvizsgál...és a jövö hét utáni héten fel is lehetne rakni..

    Van olyan aki nem szült és ugy van spirálja? Fájt nagyon? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 24. 19:0566.
    Szia,van két gyerekem,spirál mellett most vagyok 6 hetes terhes,nem tartom meg,lehet beteg lenne. Ha rám hallgatsz nem lesz spirálod!!! Feleősségteljess döntést kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34
  8. Torolt_felhasznalo_350151
    Torolt_felhasznalo_350151
    2009. Április 30. 20:4665.
    nagyon szépen köszönöm mindnkinek a válaszokat.elmegyek az orvoshoz és megbeszélem vele
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. Április 30. 08:5064.

    Nem, mi már akkor nem voltunk olyan kapcslatban a férjemmel, hogy felelőségteljesen bevállalhattuk volna, nem véletlen volt fenn a spirál sem.

    Így nem is tartottuk meg....2 évvel később el is váltunk (na nem ez miatt!).

     

    De volt már rá példa a családban, hogy spirál mellett egészséges baba született, ezért mondtam, inkább hormon menteset.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250557 (63)
    2009-04-30  08:39
  10. Torolt_felhasznalo_250557
    Torolt_felhasznalo_250557
    2009. Április 30. 08:3963.

    Teljes mértékben egyetértek veled. Az a babád, aki spirál mellett jött össze egészséges? Vagy más történt vele? Bocs, ha indiszkrét voltam.

    előzmény:
    Ajna (62)
    2009-04-30  08:16
  11. 2009. Április 30. 08:1662.

    Szia!

     

    Nyugodtan felrakathatod....szerintem semmivel sem biztonságosabb a gyógyszer, mint a spirál...itt is becsuszhat egy terhesség és a gyógyszer mellett is, de a nagy átlag azért azt mutatja, védelmet nyújt.

    Ha meg terhes leszel, itt még az a veszély sem áll fenn, hogy hormon miatt esetleg a babának baja lehet...ha megakarod még is tartani.

     

    Én már a 3.-at gyűröm most.:-)

    Elsővel volt egy kis kellemetlenség, 1,5 év után terhes lettem mellette, de azóta sincs semmi gondom.

     

    Olvastam itt valakitől, hogy méhszájsebe lett tőle, hm....nekem is volt, és van, de a doki nem kötötte össze a spirállal, kezeljük és a spirál fenn van.

    Nyár végén fogja levenni 3 év után, bár a másodikat 4 év után vette le, de most közölte, maradhat, csak 3 év után már jöhetnek panaszok, gondok, ha bevállalom akkor nem muszáj most levenni.

    Azt hiszem ezt mindenki maga dönti el, nekem nincs gondom vele, de nem is várom meg.

     

    Ha már spirál, akkor csak hormon menteset, minek a szervezetedet hormonnal bombázni, főleg, hogy a tablettát ezért akarod elkerülni.

    Hidd el, a sima is mehanikusan megteszi a hatását, nem kell hormon mellé.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34
  12. Torolt_felhasznalo_442981
    Torolt_felhasznalo_442981
    2009. Április 30. 07:4961.

    szia :)

    az ára kb 6500 forint ami tök jó árban van :)

    http://www.pirulapatika.hu/8880000140225/adatlap

    előzmény:
    rpm (58)
    2009-04-30  07:38
  13. Torolt_felhasznalo_250557
    Torolt_felhasznalo_250557
    2009. Április 30. 07:4260.
    Nyugodtan használhatsz mellette tampont, nem befolyásolja. Én is azt használom és minden O.K.
    előzmény:
    rpm (58)
    2009-04-30  07:38
  14. Torolt_felhasznalo_250557
    Torolt_felhasznalo_250557
    2009. Április 30. 07:4059.

    Párom   ezt bizonyos alkalmakkor  elllenőrizte is, aminek az lett a következménye, hogy vissza kellett mennem a dokihoz, h vágjon le belőle egy kicsit, mert a vége böki/szúrja.

    Azóta minden

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34
  15. rpm
    rpm
    2009. Április 30. 07:3858.

    Sziasztok!

    Én két hét múlva megyek feltetetni életem első spirálját. Sokat vaciláltam mi legyen, de a fogamzásgátló már nem volt jó (híztam, melleim nagyon fájnak), látás és beszédzavaros migrénem alakult ki, amin szintén nem segít a gyogyi, no meg a viszereimnek se..... Nekem is a doki a lily gold spirált javasolta, árat még nem tudok, mert ma megyek érte a gyógyszertárba. Azt is elmondta, hogy ugyanolyan biztonságos, mint a gyógyszer, de ötévente cserélni kell, mert csökken a biztonság. Nekem a minit javasolta, mert kicsi a méhem és azt is mondta, hogy ha kellemetlenséget okoz a férjemnél, akkor menjek vissza, vág le a jelzőszálból. A tamponhasználatra külön rákérdeztem, azt mondta, semmi akadálya. Ja, és nekem közvetlenül mensi után fogja feltenni.... Kivi vagyok...

    A legfontosabbat kihagytam, van egy gyönyörű kétéves kisfiam és egy jó darabig nem tervezünk kistesót.

     

    Úgy gondolom érdemes kipróbálni (én is ezt teszem), aztán majd meglátjuk mi lesz.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_250557
    Torolt_felhasznalo_250557
    2009. Április 30. 07:3657.

    Amit még érdemes tudni: a spirál végén van egy "biztonsági" zsinór/damil, amit néha a tisztálkodás alkalmával nem árt ellenőrizni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34
  17. Torolt_felhasznalo_250557
    Torolt_felhasznalo_250557
    2009. Április 30. 07:3256.
    Sztem. ugyanannyi esélyed van a spirál mellett teherbe esni, mint a gyógyszer mellett. Erről is, arról is hallottunk már.
    előzmény:
    bierra (54)
    2009-04-30  07:26
  18. Torolt_felhasznalo_250557
    Torolt_felhasznalo_250557
    2009. Április 30. 07:3055.
    A spirál neve: GoldLily. Arany szálas, most már drága nő vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34
  19. 2009. Április 30. 07:2654.
    Három hete tetettem fel sima spirált.  Kb. 4 napig enyhén véreztem, azóta semmi probléma vele. Azért bevallom, kicsit félek, mert úgy tűnik számomra, mintha túl sokan esnének teherbe mellette...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34
  20. Torolt_felhasznalo_250557
    Torolt_felhasznalo_250557
    2009. Április 30. 07:2553.
    Sziasztok!
    Nekem a második terhességem után tette fel a doki. Semmi gondot nem okozott sem a felhelyezés, sem a "használata", sem a levétele. Ugyanis 5 évente cserélni kell és én ezt szépen be is tartom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34
  21. 2009. Április 30. 06:3752.
    Nekem most már 5 éve van, sőt az első gyerek születése után is volt, és soha, semmilyen problémám nem volt vele. Persze, ez is , mint minden m ás , alkat és szervezet függő, volt egy barátnőm, aki levetette, mert annyira erős volt a menzesze miatta. Nekem cakk-pakk 3 napig tart, és nem vészes. Szeretem, meg vagyok vele elégedve. Szerintem egy próbát megér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350151 (1)
    2009-04-29  20:34

Címlap

top