Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhsüllyedés, plastica

macibaba
Létrehozva: 2009. Április 26. 16:47

Sziasztok,

 

Úgy hiszem nem vagyok egyedül a problémámmal. Komoly méhsüllyedésem lett a szülés után, hólyag és végbélsérvvel,bár még csak a harmincas éveimben járok. Több babát már nem szeretnénk, mégsem tudok dönteni: a méhkivételt, vagy inkább a Manchester plasztikát válasszam. Mindkettőtől inkább fizikailag félek - mármint, hogy mennyire adnak tartós eredményt-, a lelkieket meg tudom oldani. Nem tudom például, hogy meddig és milyen eredménnyel oldaná meg gondomat a Manchester plasztika, vagy, hogy tényleg nincs e semmilyen fizikai következménye a méhkivételnek.

Sokat segítene, ha valakivel tudnék beszélni, aki már átesett Manchester plasztikán. Mindenki gondolatát nagyon megköszönném. Köszi előre is.

  1. 2018. szeptember 14. 05:3430.

    Szia! Szeretném megkérdezni, hogy megcsinaltattad végül a Manchester műtétet?Tapasztalatodra lennék kiváncsi, hogy hogyan boldogulsz a műtét után. Műtét előtt vagyok és eléggé félek.


    köszi


    A.

  2. 2010. június 16. 21:5729.

    Kedves gyógyulni vágyó nőtársaim!

     

    Macibabához hasonlóan kezdődött az én történetem is. Az első gyermekem születése után – néhány hónapelteltével elviselhetetlen gáttáji fájdalmat tapasztaltam, amelyet a szülés következményének, sajátos velejárójának tulajdonítottam. Azonban a nőgyógyászom többszöri vizsgálat után méhsüllyedést diagnosztizált nálam. Teljesen el voltam keseredve, hiszen akkor még csak 30 éves voltam. A Kriston Intim torna volt az egyetlen kilátásba helyezett gyógyulási lehetőség, amelyet javasoltak. A tanfolyam elvégzését követően a torna rendszeres végzése fél-egy órás időtartamra ugyan mérsékelte panaszaimat, de a fájdalom ezután mindig visszatért. A 2. gyermekem születése után alig másfél évvel olyannyira romlott az állapotom, hogy a méhszájam álló helyzetben kb. 2 cm-rel kilógott a hüvelyemből. Tehetetlenségemben és végső elkeseredésemben ismét orvoshoz fordultam, és többszöri vizsgálat és orvosi konzílium eredményeként 2 megoldást ajánlottak (mivel a méheltávolításba nem egyeztem bele): Manchester plasztika és a méhszalagok felvarrása. Azonban hozzátették, hogy egyik műtéti beavatkozás sem nyújt végleges gyógyulást. Hihetetlen szerencsének tulajdonítom azt a fordulatot, amikor a Gondviselés összehozott engem is Németh Zoltán Doktor Úrral, aki - Macibabához hasonlóan - nekem is a szilikonos hüvelypesszárium alkalmazását javasolta, aminek használatával azonnali fájdalomcsökkenést tapasztaltam. Ezzel párhuzamosan stimulációs kezelést is kaptam. 2-3 hónap múlva a hüvelyizomzatom annyira megerősödött, hogy 2-3 cm-rel feljebb került a méhszájam, így elkezdhettem a hüvelysúlyzó használatát. Ennek rendszeres használatától (másfél-2 hónapja), még 2 cm-rel feljebb került a méhszájam, a gáttáji fájdalmam gyakorlatilag megszűnt, és a szexszualitás terén is rég nem tapasztalt örömöket élhetek át férjemmel.

     

    Rendkívül hálás vagyok Németh Zoltán doktor úrnak és a stimulációs kezelést végző D. Líviának is! Emberségük, türelmük és lelkes buzdításuk révén él bennem a teljes gyógyulásba vetett hit!

     

    A hüvelyconust minden gyógyulni vágyó sorstársamnak ajánlom, és nem utolsó sorban azoknak a hölgyeknek, akik "formában akarják tartani nőiségüket".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. június 4. 18:3028.
    Én csak azt nem értem, hogy miért kell rögtön műtétben gondolkodni, ha valakinek méhsüllyedése, hólyagsérve, végbélsére vagy inkontinenciája van. Egy ideje már olvasgatom a fórumokat és fel vagyok háborodva, amikor az orvosok neveit cserélgetik egymás között, hogy kivel kellene műttetni. Persze még ahhoz idő kell, hogy mindenki bírtokolhassa a megfelelő információkat és így tudjunk dönteni. Ebben most nagyot segítettél Macibaba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_823843
    Torolt_felhasznalo_823843
    2009. november 5. 16:1127.

    Szia!

     

    Én 35 éves vagyok 2 gereket szültem és az első szülés (7 évvel ezelőtt volt) óta problémás az emelés , ugrálás még a jóga sem esik jól.

    Orvost keresek Bp-en akire nyugott szívvel rábízhatnám magam.

    Légyszi ha tudsz segíts orvost ajánlani és tapasztalattal bíztatni.

    Bárki olvassa ezt kérem segítsen!

     

    előzmény:
    macibaba (1)
    2009-04-26  16:47

Címlap

top