Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jóslás - Cigánykártya

S.I.Anita
Létrehozva: 2009. Április 23. 12:10

Ezt a topikot azért hozom létre, hogy a jóslásról, Cigánykártyáról pro és kontra lehessen beszélgetni.

Nem levegőbe puffogtatva, hanem érvekkel alá támasztva, véleménykifejtve beszélgetni arról, hogyan érdemes, és hiteles, és hogyan, mitől hiteltelen, nem pontos egy jóslás.

  1. 2009. Április 23. 13:4351.

    Hiába jósol valaki ingyen, ha oly módon teszi, amitől technikailag nem működik hitelesen....

    Ahogyan a pénzért jósolók között is van kókler is, meg hiteles is. Ugyan így az ingyen jótékonykodók között is van bőven olyan, aki csak az egóját fényezi mások segítésével, mert szeret abban a szerepben tetszelegni, meg addig sem kell esetleg a saját élete kínjaival foglalkoznia. Az ilyen sem több, mint egy "piaci kofa", vagy "kotnyeles szomszédasszony", hiába nem kér egy fillért sem.

    Ez önmagában nem lehet mérce.

    előzmény:
    Muki2 (43)
    2009-04-23  13:32
  2. 2009. Április 23. 13:4150.

    Az atok CSAK akkor hat, ha tudsz rola es rettegsz töle.  (ld. önmagat beteljesitö joslat, megintcsak.)

     

    Mennem kell, tovabbi kellemes beszelgetest. :-)

    előzmény:
    Muki2 (43)
    2009-04-23  13:32
  3. 2009. Április 23. 13:4149.

    Osi, nem osi, az emberek szivesen fizetnek jo hirekert.

     

    előzmény:
    semiramis (46)
    2009-04-23  13:37
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 23. 13:4048.

    Én így látom ahogy te. Egyetlen egy alapja van a hit. Hiszed e, hogy igaz vagy sem. Ha hiszed, hogy igaz akkor úgy lesz, ha hiszed, hogy nem igaz, akkor pedig úgy. Tehát mindegy, hogy mit hiszel, mindenképp igazad lesz. 

     

    Én inkább azt vallom, hogy a kártya, és minden olyan más ami a jóslással foglalkozik, ezek által egy valamire képes a megfelelő képességekekl rendelkező személy, megvizsgálni, feltérképezni azt, hogy az adott pillanatban, vagyis a jelenben az ember milyen önmegvalósítás felé tart. Ha pedig rosszat lát meg benne, akkor az arra ad következtetést az illető számára, hogy érdemes iránytváltoztatnia, ha elkívánja kerülni azt az állapotot. De természetesen ezt akkor érdemes meglépni, ha az illető felismeri azt, hogy tényleg a rosszabbik úton halad.

     

    Érdekes ez az egész a jelekből felismerni a várható következményeket és a kellő időben, ha szükséges változtatni bizonyos elveken, dolgokon, szokásokon.

    előzmény:
    semiramis (8)
    2009-04-23  12:30
  5. 2009. Április 23. 13:3947.

    Szerintem atgondolja. Nem veletlenül kerdez ujra meg ujra. Bizik enned es fontos neki a velemenyed.

     

    Impulziv, magabiztos emberek gyakorta reagalnak egyböli, latszolagos elutasitassal.

    előzmény:
    Muki2 (45)
    2009-04-23  13:37
  6. 2009. Április 23. 13:3746.

    A babona a koklerektöl jön, nekik is elni kell valamiböl...

     

    A penzkeresessel kapcsolatban: nem velemeny, hanem Ösi Törveny. Amit a beavatottak tudnak es be is tartanak. Aki nem tudja, az nincs a birtokaban semminek - csak jol akar elni valamiböl.

    előzmény:
    Muki2 (43)
    2009-04-23  13:32
  7. 2009. Április 23. 13:3745.
    Remelem, hogy igazad van :) Nem mert annyira biztos vagyok a sajat igazamban, csak mert zavar, hogy ennyire nem nyitott (lehet, hogy latszolag) mas dolgokra, mint amit o helyesnek tart.
    előzmény:
    semiramis (44)
    2009-04-23  13:34
  8. 2009. Április 23. 13:3444.

    Az nem jeleni, hogy otthon nem gondolja at, sem azt, hogy nem is hat ra, amit mondasz.  Nem veletlen, hogy megkerdez. (Ez persze azt sem jelenti feltetlenül, hogy ugy csinalja, ahogyan Te javasoltad - lehet, hogy csak meg akarta erösiteni a sajat velemenyet, azt is lehet a masik velemenyenek elutasitasaval).

     

    Ha annyira zavar, mondd neki, hogy nem mondasz velemenyt, mert igyesiy jarsz allandoan.

    előzmény:
    Muki2 (41)
    2009-04-23  13:27
  9. 2009. Április 23. 13:3243.

    Igen, szerintem is megvan mindenkiben ez a kepesseg, bar nem azonos fejlettsegi szinten, de fejleszthetoen.

    A penzkeresrol nincs ennyire elutasito velemenyem, bar nem rokonszenves, amikor kihasznalnak embereket. Viszont olyan babona is van, hogy a joslast meg kell fizetni, maskent rosszra fordulnak a dolgok, hat hogy ez honnan eredhet?... Lehet, attol valo felelem, hogy megatkoz a jos, ha nem fizetsz :)

    Viszont a joslas nagyon kimerito, hiszen ra kell hangolodni valakire, elmelyedni stb., tehat megerdemli a fizetseget.

    előzmény:
    semiramis (39)
    2009-04-23  13:25
  10. 2009. Április 23. 13:3142.

    Az arany közeput az lenne, ha az ember önmagaban bizna, a testere es a környezetere figyelne,  bizna az intuicioiban, felfedezne es megertene a Jeleket es merne lepni.

     

    A megoldas nem mashoz menni (illetve igy is lehet, de mint mondtam, NEM penzert ajandekot venni, hanem az ajandekot elfogadni).

    előzmény:
    S.I.Anita (37)
    2009-04-23  13:16
  11. 2009. Április 23. 13:2741.
    Fekete-feherben lato ember? Vitatkozni nem lehet veluk, mert meg se hallgatnak, csak ismetlik a velemenyuk. Van egy baratnom, akirol rendszeresen "lepattanok", kikeri a velemenyem, de aztan elbol el is utasitja, ha nem egyezik az ovevel. Hiaba ervelek, hozok fel peldakat, semmi hatas. Na, de ez se tartozik ehhez a temahoz...
    előzmény:
    S.I.Anita (37)
    2009-04-23  13:16
  12. 2009. Április 23. 13:2640.

    Felejtsd mar el ezt a "nem kötelezö"-t. Neked sem az, megis itt vagy. Miert? Mert itt szeretnel lenni.

     

    Na latod. En is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248162 (38)
    2009-04-23  13:19
  13. 2009. Április 23. 13:2539.

    Nem latjak jobban, mint Te. A kepesseg Benned is ott szunnyad.

     

    Egyebkent: mint mondtam: Isten/a termeszet ajandekat tovabb lehet ajandekozni. Ezt az, akinek valoban a birtokaban van a kepesseg, pontosan tudja. Es be is tartja at Ösi Törvenyt. Mert ha nem, annak ö issza meg a levet. Keservesen. Ne kerdezd, miert, ennyit mondhatok, nem többet.

     

    Aki penzt ker az ajandek tovabbadasaert, nincs a birtokaban semminek, nem kötik törvenyek - es csalo.

    előzmény:
    Muki2 (36)
    2009-04-23  13:15
  14. Torolt_felhasznalo_248162
    Torolt_felhasznalo_248162
    2009. Április 23. 13:1938.

    Nekem már jósoltak ilyen módon.Azt hittem,kidobott pénz,de bejött....Egyébként meg tényleg nem kötelező itt lenned.

    előzmény:
    semiramis (9)
    2009-04-23  12:33
  15. 2009. Április 23. 13:1637.
    Így van, mert az emberek manapság két részre oszlanak: az egyik fele mindent elhisz, a másik fele mindent elutasít... Az arany középutat pedig nem akarják látni... Sem pedig a fától az erdőt:(
    előzmény:
    Muki2 (34)
    2009-04-23  13:09
  16. 2009. Április 23. 13:1536.
    A joslas is hasonloan mukodik, a joslo rahangolodik a kerdezore. Egyes elmeletek szerint a jovo mar megtortent, az ido nem linearis, viszont tobb valtozata van, a josok ezt latjak :) Bizonyitekot ne is kerj :)
    előzmény:
    semiramis (35)
    2009-04-23  13:11
  17. 2009. Április 23. 13:1135.
    Ez igy igaz - de ehhez nem kell "jos" es nem kell kartya.
    előzmény:
    Muki2 (34)
    2009-04-23  13:09
  18. 2009. Április 23. 13:0934.

    Sajnos az emberek elfelejtettek bizni az intuicioban es egymasra hangolodasban, ezert nem hisznek a joslasban sem. Pedig meg fizikailag tavol elo emberekrol is meg tudunk erezni dolgokat, kerdes, hogy utana minek nevezzuk ezt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. Április 23. 13:0733.

    Nem gond, engem sem a tied.

     

    Attol viszont kiüteseket kapok, ha valaki penz remenyeben tudatosan blablazik...

    előzmény:
    S.I.Anita (30)
    2009-04-23  12:58
  20. 2009. Április 23. 13:0532.

    Tudod, erre rengeteg pszichologiai kiserletet vegeztek.

     

    Egy egesz kupac egyetemistanak josoltak, SEMMI KONKRETAT, csak altalanossagokat.

     

    MINDENKINEK szorol szora ugyanat.

     

    Es MINDENKIRE illett a dolog.

     

    Altalanossagokat mindenkiröl el lehet mondani (p. volt mar egy nagy nehezseg/szomorusag az eleteben) es ezek mindenkire nezve stimmelnek. ("Sokat gondolkodik, vacillal, nehez döntes elött all" - nana, különben nem ülne ott, hehe). MOndasz 3-4 altalanosan passzolot, utana mar becsuszhat 1 mellemenö is, nem szamit, a kliens bizalmat mar megszerezted az elsö 4 MINDENKIRE ILLÖ "egyeni" jellemzessel...

     

    HA az illetö barhol helyesel, akkor meg mar igazan könnyü vegigmenni a nyomvonalon...

     

     

    (ui: ugyanezt megcsinaltak asztrologussal is, az eredmeny pontosan ugyanez lett. )

    előzmény:
    S.I.Anita (27)
    2009-04-23  12:56
  21. 2009. Április 23. 12:5831.

    Nem is kell többet: én értelmes emberi lény vagyok. Viszont valami oknál fogva idegesít, ha babonákkal tömik az emberek fejét és főleg a fiatalabbját be is lehet húzni a csőbe....különösen ha ilyen topikok (húúú, hiszen a neten is olvastam) tömkelegébe botlik.

    Szerintem különben ennyi tőlem elég is volt, mert mindenki magáért felelős. Úgyhogy ha nem akarod, hogy még írjak ide, lépd át ezt a hsz-t szó nélkül. (egyszerűbb lett volna már az első ilyet átlépni...)

    előzmény:
    S.I.Anita (24)
    2009-04-23  12:54
  22. 2009. Április 23. 12:5830.
    Nem én foglalkozom veled, nem járok a topikodba sem..... Csupán nem érdekel a véleményed.
    előzmény:
    semiramis (26)
    2009-04-23  12:55
  23. 2009. Április 23. 12:5829.

    ÜZLET. erröl van szo.

     

    Amugy az embereket tudatosan atverö valakiröl hogya hihetnem, hogy hiteles? hiszen etikatlan mar a meggyözes is, hogy "latja a jövöt". Hatalmat szerez masok felett (bar ezt persze tagadja), elvezi kicsit - es ezert meg fizetnek is. Nem rossz dolog ez, lasd be.

    előzmény:
    Edith7 (23)
    2009-04-23  12:52
  24. 2009. Április 23. 12:5628.

    Szia!

    Nekem jósoltak már cigánykártyából. Kórházban voltam éppen és ő is aki jósolt, mert mindketten  szülés előtt voltunk. 

    Nem igazán hittem benne , majdnem feledésbe is merült a dolog, de minden bejött. Természetesen nem konkrét dolgokat mondott, csak egyfajta iránymutatás volt, de félelmetes, hogy bejöttek azok , amiket jósolt!!

    előzmény:
    S.I.Anita (20)
    2009-04-23  12:49
  25. 2009. Április 23. 12:5627.

    Sokkal többen kerülhetnék el a kóklereket, szerintem, ha tudnák, hogy mit várhatnak egy hiteles jóstól...

    Megkísérlem röviden összefoglalva leírni, hogy véleményem szerint, mi a minimum, amit várhat egy hiteles jóstól, aki hozzá fordul:

     

    A jós felelősségteljessége alapján elvárhatja, aki jósoltatni megy, hogy ketten legyenek az adott helyiségben, ahol a jóslásra sor kerül. Továbbá elvárhatja, hogy kérdezés nélkül a jós elmondja, mi jellemzi az ő életét. Tehát már a jóslás kezdetén hiteles információkat kapjon, anélkül, hogy bármit is mondana önmagáról. Ez alatt általában kiderül az is, ami a kérdezőt leginkább foglalkoztatja, amiért felkereste a jóst, anélkül, hogy elmondásra került volna. Ha ez idáig minden stimmelt, csak akkor kérje a folytatást.

    Elvárhatja, hogy a jós soha, de soha ne próbáljon döntést hozni helyette, s amennyiben észre veszi, hogy a döntését befolyásolni próbálja, azonnal szólítsa fel, hogy hagyja abba! Ez nem feladata egyetlen jósnak sem.

    A feladata, hogy elmondja melyik döntéstől mit várhat a kérdező. Döntenie azonban neki kell! S véleményem szerint a legcsekélyebb mértékben sem szabad befolyásolnunk a döntésében.

    Elvárhatja, hogy soha, senki haláláról ne beszéljen kérés nélkül, a kérdező saját haláláról, még kérésre sem volna szabad, sem pedig tényként ne közöljön végzetes információkat. Lehetőségekről, döntési helyzetekről, s a döntések lehetséges következményéről, jövőképéről adjon felvilágosítást. Mert csak így nem determinál.

    Nagyon fontos, és elvárható, hogy az információkat egyértelműen, ám szakszerűen tárja fel. Értem ez alatt azt, hogy a kérdező számára, befogadható, feldolgozható, érthető módon mondja el, amit lát, valamint megfelelő, és kellő energetikai töltettel, ahhoz, hogy segítségével feldolgozható legyen minden kapott információ.

    Ezek azok, amiket minimum szinten elvárhat egy hiteles jóstól, aki hozzá megy.

     

    Ha egy magát jósnak nevező személy egy percen belül „rád szakítja az eget”, olyan módon, hogy minden alapot nélkülözve, a jövődre vonatkozóan, olyan tényekkel dobálózik, amik összeomlással fenyegetnek, kérlek, ne te szégyelld, áll fel, és menj el! Szíved joga, megteheted, és érdemes is ezt tenni, én úgy hiszem.

    Mert egy hiteltelen jóslás nagyon komoly problémákat okozhat.

     

    előzmény:
    S.I.Anita (24)
    2009-04-23  12:54

Címlap

top