Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Végbélrepedés

milcsi7
Létrehozva: 2009. Április 23. 08:48

Sziasztok!

 

Láttam, olvastam már topikikat ebben a témában, de gondoltam hátha van valakinek valami szuper új ötlete ez ügyben.

 

A februári mandulaműtétemkor volt egy elég duva székrekedeséem, és hát utána meg... szóval kirepedt a végbelem. Voltam a mindenki által ajánlott dokotrnéninél, aki nagyon kedves és rendes volt. Tulképpen ő mondta meg, hogy egy 8 mm-es repedésem van, ami ugye székeléskor vérzik és fáj. Elrendelt egy 6 hetes diétát és az alsol nevű (babapopsi) krémmel kell kenegetnem reggel és este. A diéta egy elég durva rost diéta, de mivel meg akarok gyógyulni, hát betartottam. Szóval úgy két hétig nagyon jó is volt, aztán éreztem, hogy diéta is ide vagy oda, megint kezd fájdogálni. Vérzés nem volt. Egészen ma reggelig - jövő hét kedden járt volna le a hat hét!!! Doki néni azt mondta, ha kireped, megint kezdeni kell mindent előlről. Kicsit el vagyok keseredve. Nem tudom mit tehetnék még, hogy elmúljon ez a probléma. 

Diétáról annyit, hogy nem eszem semmilyen fehérlisztből készült terméket (mióta újra elkezdett fájni, azóta szinte semmi szénhidrátot -  mert ugye a bolti teljese kiörlésűnek nevezett dolgok sem túl megbízhatóak), semmi cukrot, csokoládét, kakaó tartalmú dolgot. Rengeteg zöldéseg eszem. Minden nap eszem pár kanál zabkorpát vagy örölt lenmagot. Emellé napi 2,5 liter mentes ásványvizet iszom, nehogy "dugó" legyen. Mit tehetnék még??

Címlap

top